Page 74 of 213 FirstFirst ... 246470717273747576777884124174 ... LastLast
Results 1,826 to 1,850 of 5314

Thread: [DILEMA] Starogradnja / novogradnja

  1. #1826
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,432
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    149
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    x4 je porez na drugu nekretninu.
    Ovo x4 je u odnosu na porez koji bi se platio da je prva nekretnina.

    Послато са E6653 помоћу Тапатока
    "K'o mi, kad zovemo velikim čovjeka sitne duše,
    a ko zna koliko je tihih što divovi u njima čuče."

  2. #1827
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    61
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ozeni se, pa na zenu, dijete itd. Porez na promet se ne placa a mozes I da upises teret zabrane otudjenja i opterecenja bez saglasnosti poklonodavca I pravo dozivotnog plodouzivanja :-)

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    moze li objasnjenje za ovu proceduru

  3. #1828
    Join Date
    Dec 2016
    Location
    Bar
    Posts
    190
    Thanks Thanks Given 
    42
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Ukratko,
    za teritoriju PG stopa na primarni stambeni objekat iznosi 0,29% obračunske vrijednosti stana, dok za sekundarni objekat iznosi 0,58%. Ali na primarni se suma smanjuje za vlasnika koji tu stanuje za 20%, te ukoliko ima još članova porodice, za svakog člana po 10% do maksimalnih 50%.
    Sto znači ako je obračunska suma poreza za stan 200€, ako u njemu žive 4 osobe smanjuje se na 100€, dok za isti stan koji se vodi kao sekundarni će biti 400€.

    Ukratko hahaha

  4. #1829
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Ima jedan faktor koji niko ne uzima u obzir a to je da su u novogradnjama uglavnom mlade mame i potencijalne udavače, niđe neke babe da se ispričaš kako valja a ujutro kad prodefiluju kroz hodnike sve miriše, tu bi i direktorov nos tiltova.

  5. #1830
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Bolje da miriše nego kad uđu sa oblakom ape u lift ljeti ovi "ozgor"...ili kad pritisnu 1 da se dive muzici u liftu do prvog sprata...koliko puta sam pomislio da nabodem glavom tog vepra...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  6. #1831
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Ada bolje, nego moram se malo "požalit", nikad ne znaš ko sve čita

  7. #1832
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,093
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    752
    Thanked in
    524 Posts

    Default


  8. #1833
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    630
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    60
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Baba ima u Sutomore kuću to joj je primarni objekat, za porez došlo 80€ da se plati, na sekundarni objekat Stan u PG koji se vodi na nju 50m2 206€ poreza.
    Prodaja/otkup i ugradnja muzike za auto.
    Više informacija u inbox.

  9. #1834
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,043
    Thanks Thanks Given 
    2,192
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Ima jedan faktor koji niko ne uzima u obzir a to je da su u novogradnjama uglavnom mlade mame i potencijalne udavače, niđe neke babe da se ispričaš kako valja a ujutro kad prodefiluju kroz hodnike sve miriše, tu bi i direktorov nos tiltova.
    E moraš baš biti baksuz kao mi, nova zgrada, useljena 2010, mi prvi uselili, sve oko mladi ljudi kad ispod nas baba koja toliko puši da je nemoguće živjeti iznad. Ja sam jednom pošla da joj vratim ključ, zaboravila u sanduče, ljudi moji, ne postoji ta kafana na svijetu da sam je tako zadimljenu vidjela. Bukvalno se ništa ne vidi. Onda sve drži zimi zatvoreno i par puta dnevno otvori, i sva ta apa, nakupljeni smrad nam ulazi u stan Kad udje u lift (a ne puši) to je kao da j eušlo 10 oušača i zadimilo.

  10. #1835
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,351
    Thanks Thanks Given 
    3,485
    Thanks Thanks Received 
    8,466
    Thanked in
    4,567 Posts

    Default

    bolje i to no ka’ u moj kvart kad krenu da bačaju kese sa smećem oko 11 uveče jer im je muka da bače to dje mu je mjesto. mada mi je podjednako odvratno kad ostave kesu sa smećem ispred vrata pa očekuju da im to bude pokupljeno


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  11. #1836
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    To sa smećem je uvijek postojalo. Jednostavno, mi smo poludivlja plemena ođe...nikada se to promijeniti neće

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  12. #1837
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,624
    Thanks Thanks Given 
    10,577
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    To sa smećem je uvijek postojalo. Jednostavno, mi smo poludivlja plemena ođe...nikada se to promijeniti neće

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Sjećam se,kraj 90-tih,vojna zgrada,sve vojna lica žive,sve pod konac(bez ikakvih Skupština...),radne akcije jednom mjesečno,ali...udarila kriza,počeli stanovi da se prodaju i uselila se razvedena gospođa od novokomponovanog biznismena(on joj kupio stan i šutnuo je) i počela ona da ostavlja kese smeća uveče da bi ga ujutro izbačila napolje(valjda joj je logika da bolje da smrdi drugima u ulaz nego njoj u stan).Jednu noć penzioner kuca na vrata sa onom kesom njenom,ona otvara,on joj ćutke ubača onu kesu nazad u stan i sam zatvara vrata.Bez riječi

    Sent from my 6055P using Tapatalk

  13. #1838
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,093
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    752
    Thanked in
    524 Posts

    Default


  14. #1839
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Cijena kavdrata u Podgorici je realna. Vidjecete za koju godinu šta je balon kada najniža cijena bude 1400 za metar kvadratni.... Citam neki komentar na vijestina kako se zarađuje malo u Evropi na novogradnju, a samo u Berlinu je m2 preskočio 4000 eura, Štutgart isto veoma visoke cijene, kao i u Berlinu, Srokholm starogradnja u centru 10.000 eura za m2. Ljudi mlate gluposti jer je nemaština ali opet se kupuje a na to utiče i pad kamatnih stopa...mnogo ljudi sa sjevera kupuje stanove takođe

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  15. #1840
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    22,093
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    752
    Thanked in
    524 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Cijena kavdrata u Podgorici je realna. Vidjecete za koju godinu šta je balon kada najniža cijena bude 1400 za metar kvadratni.... Citam neki komentar na vijestina kako se zarađuje malo u Evropi na novogradnju, a samo u Berlinu je m2 preskočio 4000 eura, Štutgart isto veoma visoke cijene, kao i u Berlinu, Srokholm starogradnja u centru 10.000 eura za m2. Ljudi mlate gluposti jer je nemaština ali opet se kupuje a na to utiče i pad kamatnih stopa...mnogo ljudi sa sjevera kupuje stanove takođe

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Tamo ljudi imaju para - ovdje nemaju..

  16. #1841
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Cijena kavdrata u Podgorici je realna. Vidjecete za koju godinu šta je balon kada najniža cijena bude 1400 za metar kvadratni.... Citam neki komentar na vijestina kako se zarađuje malo u Evropi na novogradnju, a samo u Berlinu je m2 preskočio 4000 eura, Štutgart isto veoma visoke cijene, kao i u Berlinu, Srokholm starogradnja u centru 10.000 eura za m2. Ljudi mlate gluposti jer je nemaština ali opet se kupuje a na to utiče i pad kamatnih stopa...mnogo ljudi sa sjevera kupuje stanove takođe

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Ne znam koliko si u pravu. Kuce su podcijenjene, placevi su skupi, stanovima raste cijena. Ako kojim slucajem pukne kriza sledece godine, ko sto je najavljuju, odose sve cijene dolje. Ako je ne bude, reapnost je da raste cijena kvadrata.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  17. #1842
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,245
    Thanks Thanks Given 
    711
    Thanks Thanks Received 
    1,164
    Thanked in
    651 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ljudi mlate gluposti jer je nemaština ali opet se kupuje a na to utiče i pad kamatnih stopa...mnogo ljudi sa sjevera kupuje stanove takođe

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Nemastina velika? Sjever propada? Kupuju stanove ljudi sa sjevera?

    Znam da zivimo u zemlji cuda ali ako mozes ti ili neko drugi da objasni kako jedan covjek koji bjezi sa sjevera jer nema para kupuje stan u Pg?


    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  18. #1843
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Za Pg dje su plate preskromne u odnosu na primorje, 1200 za kvadrat je masu. U Tivat se moze naci kvadrat 1350, a to je mnogo bolja kupovina nego u Pg.

    Ne znam zasto se kod nas ne razvijaju kvartovi sa izgradnjom kuca, planski... To mi je mnogo ljepse nego ovaj kambodza stil zgrada na zgradu...

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  19. #1844
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Nemastina velika? Sjever propada? Kupuju stanove ljudi sa sjevera?

    Znam da zivimo u zemlji cuda ali ako mozes ti ili neko drugi da objasni kako jedan covjek koji bjezi sa sjevera jer nema para kupuje stan u Pg?


    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
    Kupuje jer mnogima su ili roditelji ili rodbina stekli tj uštedjeli radom u razvijenim evropskim državama. Očigledno je da je tržište nekretnina stabilno , da se gradi ipak. Imate i dalje dosta zaposlenih koji mogu priuštiti nekretninu zaduživanjem , ima i dalje ovoga što kaže gospođa u vijestima da se nekretnina kupuje kao investicija tj da bi se rentirala, kamate su manje, ljudi sve više žele imati radije jednosoban stan primjera radi i otplaćivati ga kreditom, nego plaćati kiriju. Kada se zaokruže sve dobre lokacije u gradu sa gradnjom, tek će doći do eksplozije cijena na gore...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  20. #1845
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,245
    Thanks Thanks Given 
    711
    Thanks Thanks Received 
    1,164
    Thanked in
    651 Posts

    Default

    Sve je to ok, ali onda podjemo na drugu stranu, ide prica da niko ljeba nema da jede, niko nije prijavljen na pravi iznos plate (problem sa dizanjem kredita), plate 200 eur itd.

    Jedino ovako bez nekog velikog istrazivanja jasna mi je ova kupovina kao investicicija, a opet cudno je li moguce da kupuju jedni isti ljudi.

    Valjalo bi da neko izadje sa nekom ozbiljnom analizom, doduse zasto bi to radio

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  21. #1846
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Sve je to ok, ali onda podjemo na drugu stranu, ide prica da niko ljeba nema da jede, niko nije prijavljen na pravi iznos plate (problem sa dizanjem kredita), plate 200 eur itd.

    Jedino ovako bez nekog velikog istrazivanja jasna mi je ova kupovina kao investicicija, a opet cudno je li moguce da kupuju jedni isti ljudi.

    Valjalo bi da neko izadje sa nekom ozbiljnom analizom, doduse zasto bi to radio

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
    Neće Monstat time da se bavi. Zadnji put prije 5 godina su bile cifre ozbiljne po kojima je bilo 3000 ljudi sa 5 i više nekretnina...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  22. #1847
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,581
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    359
    Thanked in
    266 Posts

    Default

    Po ovom prilogu bolje da sada svi kupimo stanove inace za koju godinu se nece nista kupovati.

    Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

  23. #1848
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by straus View Post
    Po ovom prilogu bolje da sada svi kupimo stanove inace za koju godinu se nece nista kupovati.

    Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka
    Nije to samo poenta. Stanovi se od prve prave krize 2010 godine prodaju veoma dobro jer je prodaja bila progurana kroz projekte 1000+ koji su udomili preko 1000 porodica. Da napomenem da su cijene u Zetagradnji recimo skočile značajno samo u central pointu od tada, Čelebić je imao nižu cijenu po kvadratu od Baće ali sve je to samo blago povećanje u odnosu recimo na cijene koje su u Beogradu izuzetno visoke za novogradnju. Nisam upoznat sa kvalitetom stanova tamo. U Beogradu lokacija na Novom Beogradu i okolini delta citya je papreno skupa, od 1900-2500 eura za kvadrat. Kada se napravi autoput, vjerujem da će i cijene u Kolašinu drastično recimo skočiti. Gradiće se u Podgorici ali ostaju Sadine, a ko bude želio imaće murtovinu, neke dalje recimo lokacije itd... zato kažem da će postojeće cijene dobrih lokacija itekako skočiti. To je realnost. Imaće ko da kupi ali ne i na popularnim lokacijama da nađe...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  24. #1849
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    @Direktor

    U Beogradu su nenormalne cijene.

    Novi Sad je 1300-1500 u izgradnji a gotovi stanovi 1500+ I to neke ne znam ni ja kakve lokacije nego Detelinara npr.

    Najjace je sto za te pare ne dobijes ni klimu, nego ti ostave rupe pa sam provlaci instalacije, ili eventualno cijevi provuku a ti postavljaj unitrasnju I spoljnu jedinicu. Katastrofa.

    I sad realno nema stanova u PG na nekim lokacijama. Na primjer cuo sam da sta izadje od novije gradnje tamo oko rimskog trga odma prodje, jer se traze a niko ne prodaje. Blok V jednosobni stan ne mozes naci ni za lijeka itd.

    Sad se gradi jako ovaj dio na magistrali u ulici 4 jula I mislim da ce to mnogo biti ljepse nego onaj dio dje su nacickali zgradu do zgrade kod stadiona FK Zabjelo.
    Mislim da ce biti ljepse jer su investitori kupili velike parcele pa ce biti makar po 3-4 zgrade sa istim projektima, a ne svaka zgrada da je razlicita. Plus grade se onamo hotel I trzni centar.

    Sledece, sem Sadina, mislim da ide onaj dio iza Vampirica lijevo I desno od ulica Kralja Nikole I Radosava Burica, samo se tu ceka da opstina rijesi nekako sa grdilom vlasnika objekata koji nijesu vlasnici zemlje ispod (paradoksalno zar ne).

    Grad se mora siriti, tako da ocekujem da se neko ponovo sjeti Malog brda itd.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  25. #1850
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Jednosobni stanovi uvijek drže cijenu i najbolje se prodaju. Grad se hoće širiti ali nema više tako dobrih lokacija... Nije losa lokacija kimmi koju si pomenuo u 4 jula. Ja sam prije mjesec konačno rijesio stambeno pitanje i gledao sam na mnogim mjestima ali sam odustao od zgrada tj ponude izvođača u toj ulici jer mi se nisu dopadali projekti. Bilo je takvih nerazumnih rješenja da je hodnik bio duplo veći od kuhinje recimo, pa da je dnevna soba bila čudnog rasporeda, bukvalno neupotrebljivih kvadrata u dnevnoj, mnogi nisu imali kupatilo+wc... Nije lako kupiti stan

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Page 74 of 213 FirstFirst ... 246470717273747576777884124174 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Dilema E730-D500
    By NETMAN in forum Android
    Replies: 14
    Last Post: 07-04-06, 14:57
  2. dilema
    By podgoricanka in forum Sex i erotika
    Replies: 51
    Last Post: 05-12-05, 08:50
  3. DVB Dilema.. help needed
    By NexusVI in forum Hardware
    Replies: 1
    Last Post: 20-09-05, 12:59
  4. Dilema oko procesora , sta kupiti ?
    By monteboy in forum Hardware
    Replies: 49
    Last Post: 14-11-04, 16:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •