Page 76 of 213 FirstFirst ... 266672737475767778798086126176 ... LastLast
Results 1,876 to 1,900 of 5314

Thread: [DILEMA] Starogradnja / novogradnja

  1. #1876
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,420
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    E kako bi ja uzeo stan u niksic niste svjesni. Jos kad se napravi bulevar do dg a tek do nk pa za 20min stignes do podgorice.
    A spavas cijelo ljeto pod jorgan


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Zar ti nije CT bolja opcija. Slicna temperatura, a ako ti dune mozes I na more. Mada ce Verusa biti dobra prica za vikendicu... 15 minuta autoputem I tu si.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  2. #1877
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,025
    Thanks Thanks Given 
    5,028
    Thanks Thanks Received 
    2,437
    Thanked in
    1,313 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    E kako bi ja uzeo stan u niksic niste svjesni. Jos kad se napravi bulevar do dg a tek do nk pa za 20min stignes do podgorice.
    A spavas cijelo ljeto pod jorgan


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    To mi je par puta proshlo kroz glavu,ako prodam svoju kuću...
    ...

  3. #1878
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    E kako bi ja uzeo stan u niksic niste svjesni. Jos kad se napravi bulevar do dg a tek do nk pa za 20min stignes do podgorice.
    A spavas cijelo ljeto pod jorgan


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ja bi najradije u Bar volio da imao stan… Obožavao sam uvijek taj grad zbog širine i čistoće. Najčešće đecu tamo povedom na dan vikendom, svrnem i do pijace njihove, jednostavno ga najviše volim van sezone kada nema gužvi. Cetinje i Nikšić bi izbjegao zbog snijega, jednostavno ga ne volim

  4. #1879
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mile_Djikanovic View Post
    Pametni ste momci, ko ima mogućnosti neka kupi plac u Gornju goricu i napravi kuću. Kvalitetna gradnja sa placem i svim komunalijama mora ispasti jeftinije nego prosjecan dvosoban stan. Sadine i shitty kvart na par stotina metara vazdušne linije, plus obilaznica do kraja naredne godine (po najavama)

    Stavite sve na papir. Ako lažem tu me seci
    Realno, ja sam razmišljao o kući i mnogi placevi koje sam vidio su bili skupi i nisam mogao sebe vidjeti da živim tu. Moguće je da sam navikao na drugačiji život ali nešto ne bi mogao sebe da zamislim da palim auto za svaku sitnicu da bi nešto kupio…. Uostalom, nije baš malo ulaganje, za kvalitet kuće sa demit fasadom, parketom, pločicama, kidanje živaca a majstorima godinu dana minimum, mislim da nije baš to tako kao što ljudi pričaju da ispadne manje nego stan...ako ćeš kršteno da središ kuću, nećeš proć ispod 100.000 eura

  5. #1880
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,396
    Thanks Thanks Given 
    5,529
    Thanks Thanks Received 
    4,957
    Thanked in
    2,071 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mile_Djikanovic View Post
    Pametni ste momci, ko ima mogućnosti neka kupi plac u Gornju goricu i napravi kuću. Kvalitetna gradnja sa placem i svim komunalijama mora ispasti jeftinije nego prosjecan dvosoban stan. Sadine i shitty kvart na par stotina metara vazdušne linije, plus obilaznica do kraja naredne godine (po najavama)

    Stavite sve na papir. Ako lažem tu me seci
    Lijepa je to prica, u teoriji. Samo, da bi krenuo da gradis kucu na kupljenom placu moras da imas novac pri sebi, novac koji banka nece dati. Osim ako se pod hipoteku ne stavis nesto vrijednije od placa.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  6. #1881
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Za kvalitetnu kucu mnogo para treba, mos ti napravit klasicnu neku, ne preveliku, demit fasada i ekonomicna rjesenja sva i da izadje ko stan ili malo iznad, ako imas plac ako nemas tesko da ce jeftinije od stana bez da je u picku materinu. Ali ako ocete bas kvalitetno i uradjenu i sredjenu to ide lagano u stotine hiljada i to bez nekih preseravanja... Gledao projekte, kuce sto rade i sve to i jbg.
    No opet mislim da vecini ljudi bi ove klasicne ko sto ljudi i prave bi odgovarale kad vec oce kucu, ja kad zamisljam kucu totalno nesto drugo mislim.
    rm -rf /

  7. #1882
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Evo brza pretraga mi je dala ovu po meni prelijepu kućicu:


    Ukupno 110 kvadrata, na donjem spratu garaža, kotlarnica, toalet, kuhinja, hodnik, dnevna, jedna soba, a na spratu još tri sobe, kupatilo, garderober. Skockano, ne preveliko, lijepo iskorišćen prostor. Kakav crni stan. Kad iskoči prilika prodajem to stanova što ih budem imao tada, ostavljam samo jedan na primorje i dižem ovakvu kuću u nk...
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

  8. #1883
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,074
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    872
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    https://www.montaznekucedomtera.rs/m...montazne-kuce/

    Evo ih ođe montažne. Podgorica nije mjesto đe ima velike vlage, snijega isl i ove kuće sigurno mogu dugo bez ulaganja. Za mjesec, dva se neko useli. E sad, problem je keša, banke ne kreditiraju.

  9. #1884
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,150
    Thanks Thanks Given 
    721
    Thanks Thanks Received 
    479
    Thanked in
    246 Posts

    Default

    Kakve su ove zgrade u Blok 6, Šajo ih radi, i kakva je pozicija, nesto nisam tamo nikada zalazio?

    Poslato s Jadrana

  10. #1885
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,420
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Nije problem kesh, mislim jeste, ali meni su veca dva problema.

    Prvi je sto su placevi u PG preskupi. Ako zelis neki od 600m2, na iole normalnoj lokaciji, racunaj da ti treba minimum 40-60 hiljada samo za plac. Pa na to dodaj projekat, komunalije, gradnju....

    Drugi je dostupnost gradskih sadrzaja. Znaci sem ako nisi negdje u Momisice ili pocetak Dalmatinske, eventualno pocetak Zabjela, sve je daleko. Pricam o dnevnim obavezama za porodicu... skola, vrtic, prodavnica, kursevi, sportovi. Ima da se covjek navoza samo tako.

    Pricam Iz licnog iskustva. Zivio sam 5 godina u kuci u ljepsem dijelu Zagorica a zadnje preko 3 godine u stanu. Mnogo je lakse odavde dje sam sad funkcionisati.

    Ima kuca naravno svojih prednosti, ali bogomi I nedostataka. Narocito zimi.

    Sad mogu da biram dje cu da zivim, u stanu ili kuci, pa zivim u stanu.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  11. #1886
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    To je ono što sam ja pričao...Na kraju nisam uspio ostati na starom, napravio sam kompromis u isto perspektivnom kvartu ali nisam oduševljen činjenicom da škole nema blizu(iako je prioritetna gradnja u blizini) kao ovdje na starom gdje sam još uvijek...jednostavno sam navikao da su mi prodavnice na izvolte i sada mi je muka izać do prodavnice 30 metara udaljenosti, a ne da palim auto...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  12. #1887
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    S jedne strane Podgorica je dovoljno mala da to nije preveliki problem dje god da ste ali opet jeste problem sto izgradnja tih sazdrazaja ne prati izgradnju cijelih blokova a skole i ostalo preoptereceno...
    Npr u BG u koji god da ste kraj imate sve sto vam treba pa ne morate dalje a udaljeni ste od centra kilometrima npr.
    rm -rf /

  13. #1888
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Niksic/Podgorica
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    306
    Thanks Thanks Received 
    284
    Thanked in
    120 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Nije problem kesh, mislim jeste, ali meni su veca dva problema.

    Prvi je sto su placevi u PG preskupi. Ako zelis neki od 600m2, na iole normalnoj lokaciji, racunaj da ti treba minimum 40-60 hiljada samo za plac. Pa na to dodaj projekat, komunalije, gradnju....

    Drugi je dostupnost gradskih sadrzaja. Znaci sem ako nisi negdje u Momisice ili pocetak Dalmatinske, eventualno pocetak Zabjela, sve je daleko. Pricam o dnevnim obavezama za porodicu... skola, vrtic, prodavnica, kursevi, sportovi. Ima da se covjek navoza samo tako.

    Pricam Iz licnog iskustva. Zivio sam 5 godina u kuci u ljepsem dijelu Zagorica a zadnje preko 3 godine u stanu. Mnogo je lakse odavde dje sam sad funkcionisati.

    Ima kuca naravno svojih prednosti, ali bogomi I nedostataka. Narocito zimi.

    Sad mogu da biram dje cu da zivim, u stanu ili kuci, pa zivim u stanu.

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Stvar je izbora i ličnih preferencija. Ja sam cio život živio u stanu u centru grada, a nedavno sam napravio kuću na periferiji, u naselju pomenutom u mom prethodnom postu.

    Kvalitet života u kući je neuporedivo bolji, što nije potrebno detaljnije elaborirati. U mom slučaju prodavnica, vrtić i ambulanta su na par stotina metara tj. nekoliko minuta hoda. Jedini minus je nepostojanje škole u naselju, s tim što bi i to trebalo da se riješi u doglednoj budućnosti. Postoji javni prevoz. Za ostale aktivnosti, city kvart je blizu, kako kolima, tako šetnjom.

    Jednostavnije je kupiti stan, ali definitivno u trenutnim okolnostima nije povoljnije niti se dobija veća vrijednost.
    Last edited by Mile_Djikanovic; 23-10-19 at 13:20.

  14. #1889
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,710
    Thanks Thanks Given 
    1,256
    Thanks Thanks Received 
    883
    Thanked in
    577 Posts

    Default [STANOVANJE] Starogradnja vs novogradnja

    Evo recimo da se kuca napravi ili kupi na Konik dje Director zivi je najbolji moguci izbor jer bukvalno se sve ima onamo kod Star fitnesa ili mesare Sahovic. 3 Osnovne skole (Marko Miljanov, Pavle Rovinski i Bozidar Vukovic Podgoricanin) su na 1 km udaljenosti. 2 vrtica isto tako. Banke, prodavnice su ispred kuce, Centar grada na 1.5 km.
    A opet su tu benefiti jer si skrajnut od guzve, manjka parkinga, pakla stanarskog dje imas komsije ispod, iznad i sa strane. Tako da ko moze neka kupi plac ili kucu na Konik i nema greske. Jedino ako imate kompleks da kazete da zivite na Konik onda nemojte. Ili uvijek mozete reci da zivite na Stari.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  15. #1890
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Na stari nemaš placeve ispod 100.000...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  16. #1891
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,025
    Thanks Thanks Given 
    5,028
    Thanks Thanks Received 
    2,437
    Thanked in
    1,313 Posts

    Default

    Imash na Stari plac od 800 kvadrata i kuću napravljenu za 120K,preko puta starog Okova odmah.
    ...

  17. #1892
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,219
    Thanks Thanks Received 
    5,627
    Thanked in
    2,280 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Na stari nemaš placeve ispod 100.000...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Jeftin plac u Pg mozemo racunati da je 50 i manje eura. Zlatica, zagoric, stari, donja gorica... Tu vise nema jeftinih placeva. Tu je 100+ eura kvadrat u prosjeku, sto je skupo ako se uzima plac od makar 500 kvadrata, da se ima makar neko dvoriste oko kuce...

    Moji kad su pocetkom 90ih uzeli na zlatici to je bio dzabaluk, smijesna neka cijena... Sad se moraju gledati placevi put danilovgrada, doljana, g. Gorice, kokota, ko misli jeftinije da prodje u Pg... Tipa 25-50e za kvadrat.

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  18. #1893
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,933
    Thanks Thanks Given 
    4,777
    Thanks Thanks Received 
    9,809
    Thanked in
    3,719 Posts

    Default

    Kakva je potražnja za kućama u zadnje vrijeme? Kad smo htjeli da prodati prije 5-6 god, to je bila katastrofa, potražnja nikakva, jedino si moga možda ispod svake cijene da završiš posa' što nam na pamet padalo nije.

    Lokacija: Masline/Ibričevina, 650m2 placa, kuća 350m2

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    War. War never changes.

  19. #1894
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Zavisi od kuće. Ja kada bi želio kuću , pravio je bi je svojoj zamisli... mnoge kuće po Podgorici koje su se prodavale kada sam gledao po 150.000 ne bi pogledao...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  20. #1895
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    3,312
    Thanks Thanks Given 
    271
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Jeftin plac u Pg mozemo racunati da je 50 i manje eura. Zlatica, zagoric, stari, donja gorica... Tu vise nema jeftinih placeva. Tu je 100+ eura kvadrat u prosjeku, sto je skupo ako se uzima plac od makar 500 kvadrata, da se ima makar neko dvoriste oko kuce...

    Moji kad su pocetkom 90ih uzeli na zlatici to je bio dzabaluk, smijesna neka cijena... Sad se moraju gledati placevi put danilovgrada, doljana, g. Gorice, kokota, ko misli jeftinije da prodje u Pg... Tipa 25-50e za kvadrat.

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
    Ja sam prije nekih godinu i po u kokote uzeo za 25e.
    Vjerujem da je sad nakon novog puta + buduce zaobilaznice jos skuplje.

  21. #1896
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,219
    Thanks Thanks Received 
    5,627
    Thanked in
    2,280 Posts

    Default

    Kokoti su pitomina i prelijep dio. Nisam ni znao za taj dio kako izgleda dok prije nekoliko godina ne podjoh u As da registrujem auto.

    Gledam sirinu, bas malu gustinu naseljenosti, i Kokoti su bas naselje za odmor mozga i lagan zivot bez guzve.
    Dosta ljudi voli blizinu supermarketa, kladionica, siti kvarta delte i ostalih sadrzaja, ali mislim da se moze i bez toga u neposrednoj blizini.
    Za lagan zivot, familijaran to je odlican dio podgorice.

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  22. #1897
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    A Boga mi ne znam koliko ste u pravu. Svi mi volimo miran zivot ali djeca koja rastu žele upravo suprotno, društvo, igru, kasnije i blizinu Delte i svegq ostalog kada dođu u fazu puberteta, pa da kao što je slučaj, nastane smijeh kada kažu da žive u donje kokote...
    U suštini dobro je sve ono u čemu ljudi nalaze svoj mir i ispunjeni su. Imate ljude koji i garsonjerama žive srećno i onih kojima ni luksuz kuće od 300 kvadrata ne valja jer imaju naopake porodice, ženu, nebitno... Stvar izbora. Ja više volim zivlje djelove, možda kada budem penzioner zavapim za mirom periferija. Za sada sebe ne vidim niđe osim u urbanijim djelovima

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  23. #1898
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,933
    Thanks Thanks Given 
    4,777
    Thanks Thanks Received 
    9,809
    Thanked in
    3,719 Posts

    Default

    Bogomi ja već sad gunđam zbog toga što živim u jako prometnom kvartu, mogu samo da zamislim što ću činjet za 10 godina... Već se vidim kako renoviram kuću u moje Komane...
    War. War never changes.

  24. #1899
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,597
    Thanks Thanks Given 
    3,550
    Thanks Thanks Received 
    8,593
    Thanked in
    4,640 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Dosta ljudi voli blizinu supermarketa, kladionica, siti kvarta delte i ostalih sadrzaja, ali mislim da se moze i bez toga u neposrednoj blizini.
    Za lagan zivot, familijaran to je odlican dio podgorice.

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
    i ja ih znam kojima je ovo što si nabrojao bitno prilikom odlučivanja o kupovini stana ali to su potpuno nebitne stvari. City kvart kao potpuni promašaj svega i Delta kao mjesto dje najprije čo’ek može pokupit kakvu zarazu (zimi prevruće a ljeti je tamo temperatura za jedno 30 stepeni niža u odnosu na onu napolju) su nažalost mnogima neka ‘bitna’ mjesta. najbitnije je familiju blizu vrtić/škola, dom zdravlja, prodavnica može a i ne mora. dakle najbolje mjesto za kupovinu stana i dalje ostaju Blok 5 i onaj dio dje je dom zdravlja na Pobrežju. mogu i one zgrade kod Gintaša.



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  25. #1900
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,219
    Thanks Thanks Received 
    5,627
    Thanked in
    2,280 Posts

    Default

    Directore, razumijem i tvoju perspektivu

    Ja sam odrastao devedesetih na Zlaticu, mislio sam kao dijete na selo da sam zivio. A sad vidim koliko je to dobro bilo, i koliko nam je valjalo dvoriste od 2000m2 za fudbal i kosarku po cio dan.
    Moji brat i sestra od tetke su odrastali u stan u lenjinov bulevar, i jedva su cekali da vikendom dodju kod nas da se istrce.

    Podgorica je nazalost postala toksican grad, i dosta nezdrav za zivot zbog neke trke frke, svakodnevne safre i kompleksa djece sto zive 'u grad'.

    Mislim da treba da se okrenemo planskoj gradnji kvartova sa kucama, a ne skucenih stanova i zgrade na zgrade. Zato prije biram 1000m2 u kokote nego stan u siti kvart, kad bih zivio u Pg opet

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
    Last edited by Mojsije; 23-10-19 at 18:21.

Page 76 of 213 FirstFirst ... 266672737475767778798086126176 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Dilema E730-D500
    By NETMAN in forum Android
    Replies: 14
    Last Post: 07-04-06, 13:57
  2. dilema
    By podgoricanka in forum Sex i erotika
    Replies: 51
    Last Post: 05-12-05, 07:50
  3. DVB Dilema.. help needed
    By NexusVI in forum Hardware
    Replies: 1
    Last Post: 20-09-05, 11:59
  4. Dilema oko procesora , sta kupiti ?
    By monteboy in forum Hardware
    Replies: 49
    Last Post: 14-11-04, 15:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •