Page 76 of 76 FirstFirst ... 26667273747576
Results 1,876 to 1,887 of 1887

Thread: [STANOVANJE] Starogradnja vs novogradnja

E kako bi ja uzeo stan u niksic niste svjesni. Jos kad se napravi bulevar do dg a tek do nk pa za 20min stignes do podgorice.
    A spavas cijelo ljeto pod jorgan

Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

Quote Originally Posted by acs View Post
    E kako bi ja uzeo stan u niksic niste svjesni. Jos kad se napravi bulevar do dg a tek do nk pa za 20min stignes do podgorice.

Zar ti nije CT bolja opcija. Slicna temperatura, a ako ti dune mozes I na more. Mada ce Verusa biti dobra prica za vikendicu... 15 minuta autoputem I tu si.

Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

To mi je par puta proshlo kroz glavu,ako prodam svoju kuću...
    ...

Ja bi najradije u Bar volio da imao stan… Obožavao sam uvijek taj grad zbog širine i čistoće. Najčešće đecu tamo povedom na dan vikendom, svrnem i do pijace njihove, jednostavno ga najviše volim van sezone kada nema gužvi. Cetinje i Nikšić bi izbjegao zbog snijega, jednostavno ga ne volim

Quote Originally Posted by Mile_Djikanovic View Post
    Pametni ste momci, ko ima mogućnosti neka kupi plac u Gornju goricu i napravi kuću. Kvalitetna gradnja sa placem i svim komunalijama mora ispasti jeftinije nego prosjecan dvosoban stan. Sadine i shitty kvart na par stotina metara vazdušne linije, plus obilaznica do kraja naredne godine (po najavama)

Stavite sve na papir. Ako lažem tu me seci
    Realno, ja sam razmišljao o kući i mnogi placevi koje sam vidio su bili skupi i nisam mogao sebe vidjeti da živim tu. Moguće je da sam navikao na drugačiji život ali nešto ne bi mogao sebe da zamislim da palim auto za svaku sitnicu da bi nešto kupio…. Uostalom, nije baš malo ulaganje, za kvalitet kuće sa demit fasadom, parketom, pločicama, kidanje živaca a majstorima godinu dana minimum, mislim da nije baš to tako kao što ljudi pričaju da ispadne manje nego stan...ako ćeš kršteno da središ kuću, nećeš proć ispod 100.000 eura

Quote Originally Posted by Mile_Djikanovic View Post
    Pametni ste momci, ko ima mogućnosti neka kupi plac u Gornju goricu i napravi kuću. Kvalitetna gradnja sa placem i svim komunalijama mora ispasti jeftinije nego prosjecan dvosoban stan. Sadine i shitty kvart na par stotina metara vazdušne linije, plus obilaznica do kraja naredne godine (po najavama)

Stavite sve na papir. Ako lažem tu me seci
    Lijepa je to prica, u teoriji. Samo, da bi krenuo da gradis kucu na kupljenom placu moras da imas novac pri sebi, novac koji banka nece dati. Osim ako se pod hipoteku ne stavis nesto vrijednije od placa.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.

Have a parachute.

Za kvalitetnu kucu mnogo para treba, mos ti napravit klasicnu neku, ne preveliku, demit fasada i ekonomicna rjesenja sva i da izadje ko stan ili malo iznad, ako imas plac ako nemas tesko da ce jeftinije od stana bez da je u picku materinu. Ali ako ocete bas kvalitetno i uradjenu i sredjenu to ide lagano u stotine hiljada i to bez nekih preseravanja... Gledao projekte, kuce sto rade i sve to i jbg.
    No opet mislim da vecini ljudi bi ove klasicne ko sto ljudi i prave bi odgovarale kad vec oce kucu, ja kad zamisljam kucu totalno nesto drugo mislim.
    rm -rf /

Evo brza pretraga mi je dala ovu po meni prelijepu kućicu:

Ukupno 110 kvadrata, na donjem spratu garaža, kotlarnica, toalet, kuhinja, hodnik, dnevna, jedna soba, a na spratu još tri sobe, kupatilo, garderober. Skockano, ne preveliko, lijepo iskorišćen prostor. Kakav crni stan. Kad iskoči prilika prodajem to stanova što ih budem imao tada, ostavljam samo jedan na primorje i dižem ovakvu kuću u nk...
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

https://www.montaznekucedomtera.rs/m...montazne-kuce/

Evo ih ođe montažne. Podgorica nije mjesto đe ima velike vlage, snijega isl i ove kuće sigurno mogu dugo bez ulaganja. Za mjesec, dva se neko useli. E sad, problem je keša, banke ne kreditiraju.
    Ubi me ovaj bolji život!

Kakve su ove zgrade u Blok 6, Šajo ih radi, i kakva je pozicija, nesto nisam tamo nikada zalazio?

Poslato s Jadrana

Nije problem kesh, mislim jeste, ali meni su veca dva problema.

Prvi je sto su placevi u PG preskupi. Ako zelis neki od 600m2, na iole normalnoj lokaciji, racunaj da ti treba minimum 40-60 hiljada samo za plac. Pa na to dodaj projekat, komunalije, gradnju....

Drugi je dostupnost gradskih sadrzaja. Znaci sem ako nisi negdje u Momisice ili pocetak Dalmatinske, eventualno pocetak Zabjela, sve je daleko. Pricam o dnevnim obavezama za porodicu... skola, vrtic, prodavnica, kursevi, sportovi. Ima da se covjek navoza samo tako.

Pricam Iz licnog iskustva. Zivio sam 5 godina u kuci u ljepsem dijelu Zagorica a zadnje preko 3 godine u stanu. Mnogo je lakse odavde dje sam sad funkcionisati.

Ima kuca naravno svojih prednosti, ali bogomi I nedostataka. Narocito zimi.

Sad mogu da biram dje cu da zivim, u stanu ili kuci, pa zivim u stanu.

Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

To je ono što sam ja pričao...Na kraju nisam uspio ostati na starom, napravio sam kompromis u isto perspektivnom kvartu ali nisam oduševljen činjenicom da škole nema blizu(iako je prioritetna gradnja u blizini) kao ovdje na starom gdje sam još uvijek...jednostavno sam navikao da su mi prodavnice na izvolte i sada mi je muka izać do prodavnice 30 metara udaljenosti, a ne da palim auto...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Page 76 of 76 FirstFirst ... 26667273747576

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)