Page 50 of 213 FirstFirst ... 4046474849505152535460100150 ... LastLast
Results 1,226 to 1,250 of 5314

Thread: [DILEMA] Starogradnja / novogradnja

  1. #1226
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    394
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije 1o minuta uopste, za 1o ne mozes ni do atlas kapitala stici tako da neka imamo i mi noge. A maksim gorki kao je sto neko napisao jedva je mogao onaj kvart preko morace da opsluzuje i to prije 10 godina ali ajde a sad se pravi na sve ono jos 4 kvarta nova pa izracunaj. Ima meni i gorih kvartova i naselja od city kvarta smo city kvart je imao neopravdano visoke cijene i paradox da njegovim ziteljima nista ne smeta samo da su blizu delte, ne smrde im gov*a, blizu im je vrtic i skola, pirka ljeti, kvalitetne zgrade i jeftin kvadrat, sve im je tu... Ne znam sto onda nije pomama za city kejom, koji je u startu bolji za par stavki ili isti.. nego da batalim ovo prepucavanje bez poente..isto mi je drago kad procitam da ima nekohlg ko se razumije, razmislja normalno i objektivno zato sam se i ukljucio u raspravu
    Last edited by oblivion; 25-08-19 at 11:10.

  2. #1227
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tom View Post
    A sto radi Direktor na ovu temu i pomen Delte, kontrira kontra onoga čemu je do maloprije bio kontra!
    Nista, izvini što pomenuh.
    Nastavite samo, pratim temu, nista blizu Delte ne valja, jer su beranci tu, i Delta je tu. I škola je daleko, treba pješke ić 10 minuta, dje će djeca toliko da se umore...

    Poslato s Jadrana
    Ja ne kontriram nikome, iznio sam mane koje ima kvart preko puta delte i stojim iza toga. Jedan shoping mall je odredio kvalitet nekog naselja , a to je po meni neracionalno. Kao što sam rekao, jasno je meni da je taj dio najpopularniji u Podgorici, atraktivan, ima lijepe zgrade, moderno izgleda ali ima i dosta mana, zbijenost zgrada, manjak parkinga, nedostatak škola, vrtića, pijace itd

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  3. #1228
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,653
    Thanks Thanks Given 
    443
    Thanks Thanks Received 
    65
    Thanked in
    44 Posts

    Default

    Kako lupate. Cujes direktora, kuca na steroidima - a ovamo 21 stan u zgradi (rezident.me za info). Aj pokazi mi tu kucu sa toliko prostorija... A stefke veli 200.000 za 80m2, na vrijeme da si gledao cijena je po 1.5k po m2, to je u poredjenju sa zetagradnjom i normalom cijena za koju dobijes mnogo bolji kvalitet gradnje, i mir - sto je meni licno najbitnije. A ne armiju stanara, od Turaka do studenata... Plus sto ti je investicija kojoj ce samo da raste cijena.
    Siguran sam da poneki nikad stan kupili nisu, al lupaju odje za medalju....

  4. #1229
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Winamp View Post
    Kako lupate. Cujes direktora, kuca na steroidima - a ovamo 21 stan u zgradi (rezident.me za info). Aj pokazi mi tu kucu sa toliko prostorija... A stefke veli 200.000 za 80m2, na vrijeme da si gledao cijena je po 1.5k po m2, to je u poredjenju sa zetagradnjom i normalom cijena za koju dobijes mnogo bolji kvalitet gradnje, i mir - sto je meni licno najbitnije. A ne armiju stanara, od Turaka do studenata... Plus sto ti je investicija kojoj ce samo da raste cijena.
    Siguran sam da poneki nikad stan kupili nisu, al lupaju odje za medalju....
    Đe sam ja to napisao kuća na stetoidima? O čemu ti? Ovaj rezident je bruka dobro ali ja nisam tajov sin da mogu sebi priustit skupe stanove, 1500 je meni skupo.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  5. #1230
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Winamp View Post
    Kako lupate. Cujes direktora, kuca na steroidima - a ovamo 21 stan u zgradi (rezident.me za info). Aj pokazi mi tu kucu sa toliko prostorija... A stefke veli 200.000 za 80m2, na vrijeme da si gledao cijena je po 1.5k po m2, to je u poredjenju sa zetagradnjom i normalom cijena za koju dobijes mnogo bolji kvalitet gradnje, i mir - sto je meni licno najbitnije. A ne armiju stanara, od Turaka do studenata... Plus sto ti je investicija kojoj ce samo da raste cijena.
    Siguran sam da poneki nikad stan kupili nisu, al lupaju odje za medalju....
    U pravu si, u izgradnji je kvadrat bio 1500 eur. Ja sam ih kontaktirala mailom ali su stanovi svi prodati bili prije početka radova. Tako da suto znali vjerovatno smao pojedini bliski ljudi vlasnika zgrade da se to radi.
    Zgrada jeste lijepa, ali ne više tako kao što je djelovalo na početku. Useljena je par mjeseci nakon previdjenog roka (to je kod svih isto), što meni odmah uliva nbepovjernje jer se onda pri kraju radovi zbrzavaju (sad imaš već mijenjanje fasade zbog problema sa hidro izolacijom. Ali vec rekoh, investitor nije škrtario). Lokacija gdje su ti sa tri strane zgrade na par metara, takodje itekako odredjuej cijenu. Jer Šajova zgrada je već bila podignuta tako da se znalo da čelo Rezidenta gleda pravo u Šajovu zgradu koja ima više spratova.
    Takodje, balkoni us jako mali, klima postavljena na podu balkona, tako da skoro da ih i nema.
    Gledal sma na oglasima stanove unutra i izgledaju baš lijepo.

  6. #1231
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ja ne kontriram nikome, iznio sam mane koje ima kvart preko puta delte i stojim iza toga. Jedan shoping mall je odredio kvalitet nekog naselja , a to je po meni neracionalno. Kao što sam rekao, jasno je meni da je taj dio najpopularniji u Podgorici, atraktivan, ima lijepe zgrade, moderno izgleda ali ima i dosta mana, zbijenost zgrada, manjak parkinga, nedostatak škola, vrtića, pijace itd

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    Ti gledas iz perspektive porodicnog coeka, sto je skroz ok

    Postoji druga perspektiva, a to su ljudi pod jakim uticajem konzumerizma, tranzicije, poremecenim vrijednostima i sl. Njih je na desetine hiljada. I to je jedna interesna grupa koja isto ima para za trosenje i traznje za mjestima popult city kvarta i sl. Zakon ponude i traznje

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  7. #1232
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    U pravu si, svjestan sam toga ali dajem svoje mišljenje i to je sve. Po meni, Podgorica ima Blok 5,6,9 , Stari Aerodrom , i dio preko Morače koji ima sve preduslove za normalno funkcionisanje tj stanovanje. Novi dio grada oko city kvarta samo zbog novogradnje i blizine Delte ima svoju draž ali realno su ispred njega sva naselja koja sam nabrojao. To će se promijeniti izgradnjom OŠ, Gimnazije, vrtića i doma zdravlja ali to je dug vremenski period i to je ono o čemu ja pišem. Ne kažem da je predaleko iz ugla odraslih ali mala djeca imaju minimum pola sata pješačenja do škola recimo.

    Da ne pominjem prostor za igru koji itekako fali city kvartu. Mi smo imali livade nekada, a sada je kako se Podgorica širila, sveden je prostor na mali broj naselja đe djeca mogu upražnjavati aktivnost. Neka mi kaže neko ko živi u Momišiće, u zgdradama koje zovu teletabisi , đe se igraju djeca? Tamo su govorili da je to prestižan dio grada kada se napravilo. Ja ne vidim ništa impresivno i nikada nisam, da ne pominjem koliko je Zlatica stagnirala, u Maslinama su uglavnom kuće, Zabjelo su totalno zapuštili, nemate trotoar u 21 vijeku na mjestima od početka do kraja ulice Vojislavljevića.

    Mislim, tema je poprilično kompleksna i mnoge stvari koje pominjem oslikavaku hroničan nedostatak novca naše opštine, takođe i manjka budžeta za gradnju vrtića, škola i domova zdravlja...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  8. #1233
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,310
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Đeca ionako upražnjavaju aktivnost ispred ekrana. Kod nas u Zagorič ima livada i dalje, ali su prazne. A nama su morali da prijete da uđemo u kuću da ručamo, jer smo po vas dan igrali fudbal.

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  9. #1234
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    394
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Rrzident meni ima projekte fine, doduse i kikseve. Vila ljubovoc mi je jedan primjer njihov. Kich , losha lokacija, preskupo.
    A ovaj zair park u zagoric sto su pominjali .. na sta ce to d alici i gdje je to tacno

  10. #1235
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by oblivion View Post
    Rrzident meni ima projekte fine, doduse i kikseve. Vila ljubovoc mi je jedan primjer njihov. Kich , losha lokacija, preskupo.
    A ovaj zair park u zagoric sto su pominjali .. na sta ce to d alici i gdje je to tacno
    Ko ima da plati 2000 eura za kvadrat, zain park je ok

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  11. #1236
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    394
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    2000? Sta to pricas.. kad sam ledao onu njihovu prezentaciju orije pola godine nista mi tu nije izgedalo svemirski. Obicne lamelice jos zagoric. Jedino mi je ok bilo sto je imalo prostora izmedju i kultivisano je (barem na sliku) izmedju zgrada.. nek su zdravo onda

  12. #1237
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Stan bih uzeo samo zbog izdavanja a zivio bih radije u kakvu brvnaru no u zgradu , nema mi nista crnje no po 100 puta dnevno da pozdravljas stanare kad se susrijeces s njima oko zgrade.

  13. #1238
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kEDOWN View Post
    Stan bih uzeo samo zbog izdavanja a zivio bih radije u kakvu brvnaru no u zgradu , nema mi nista crnje no po 100 puta dnevno da pozdravljas stanare kad se susrijeces s njima oko zgrade.
    A okle brate...imam komšija koji neće ni dobar dan da kažu...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  14. #1239
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,653
    Thanks Thanks Given 
    443
    Thanks Thanks Received 
    65
    Thanked in
    44 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    U pravu si, u izgradnji je kvadrat bio 1500 eur. Ja sam ih kontaktirala mailom ali su stanovi svi prodati bili prije početka radova. Tako da suto znali vjerovatno smao pojedini bliski ljudi vlasnika zgrade da se to radi.
    Zgrada jeste lijepa, ali ne više tako kao što je djelovalo na početku. Useljena je par mjeseci nakon previdjenog roka (to je kod svih isto), što meni odmah uliva nbepovjernje jer se onda pri kraju radovi zbrzavaju (sad imaš već mijenjanje fasade zbog problema sa hidro izolacijom. Ali vec rekoh, investitor nije škrtario). Lokacija gdje su ti sa tri strane zgrade na par metara, takodje itekako odredjuej cijenu. Jer Šajova zgrada je već bila podignuta tako da se znalo da čelo Rezidenta gleda pravo u Šajovu zgradu koja ima više spratova.
    Takodje, balkoni us jako mali, klima postavljena na podu balkona, tako da skoro da ih i nema.
    Gledal sma na oglasima stanove unutra i izgledaju baš lijepo.
    Ja ne pricam o Urban Palace projektu, vec o Square26. Al u pravu si za Urban.
    @Direktore, daleko od toga da sam tatin sin, samo gledam da ako vec uzimam kredit, da ta investicija drzi vrijednost, ili poraste... Glup sam jedino sto ulazim u raspravu jeba mi pas mater.

  15. #1240
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kEDOWN View Post
    Stan bih uzeo samo zbog izdavanja a zivio bih radije u kakvu brvnaru no u zgradu , nema mi nista crnje no po 100 puta dnevno da pozdravljas stanare kad se susrijeces s njima oko zgrade.
    Slazemo se, mada sto se tice javljanja komsijama, imas to i u kucama, pozdravim citavu ulicu ove starije komsije kad prolazim, sta cu, tako sam vaspitan.
    Ali da mi neko varda iznad, ispod i pored mene po citav dan i to kad sam umoran ili nervozan, uh zapalio bi.
    Ili kad pocne sad krajem ljeta sezona seganja drva, pa u 100 stanova i ispred svakog ulaza burdanje svako jutro, ao.
    Evo jutros mi je prvi komsija doveo segace u 8 ujutru da segaju, znam da je potreba itd al zamislim samo da mjesec-dva svaki dan po citav dan to trpim, na nervno bih zavrsio.
    Ili sto je neko pisao na ovu temu, kad se popale silne masine za ves i sudje posle 11 uvece u cjelu zgradu, pa kad to krene da varnici, ka bombardovanje kukala ti majka, samo jos sirene za uzbunu fale.
    Da ne bude da ja nesto palamoodim i izvodim, svjestan sam ja da je to sve stvar navike, zivim u kucu od rodjenja pa mi je to tako zdravo za gotovo, ima ljudi sto su se rodili i podigli u stanovima i oni to prakticno ni ne primjecuju, a ima i ljudi sto vise vole stanove nego kuce.
    Forever young, i want to be forever young

  16. #1241
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,581
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    359
    Thanked in
    266 Posts

    Default

    Nije skup kvadrat stana u master kvart za onu lokaciju. Kad se izgradi komotno može da se proda 1400-1500 po kvadratu. Ko ima para nije loše

    Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

  17. #1242
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zasto je bolje kupiti stan nego iznajmljivati?
    Razmisljam o kreditima upravo i kupovini stana pa me zanima zasto? Ako ja kupujem stan od 50000 e (da ne racunam ulaganja u stan i opremanje) a vracam banci 75 000 recimo ... racunam taj stan iznajmljujes za 200e - jednosoban za 20 godina otplacivanja kredita... na kiriju das 48000 eura razlika je 27000 eura plus 100 e koje su razlika rate za kredit i kirije mesecno to je + 24000 Koje mozes dati detetu sutra da kupi stan...

  18. #1243
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    PG
    Posts
    6,681
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    403
    Thanked in
    195 Posts

    Default

    kupi manji stan da ti rata bude kao kirija...meni je recimo rata 185e za jednosoban 40kv...sj imas i stan i pare da das djetetu...

    MIX 2

  19. #1244
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,837
    Thanks Thanks Given 
    1,129
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    512 Posts

    Default

    Dodao bih da malo ljudi ima kapacitet da stedi i ostavlja sa strane taj novac koji bi na kraju po toj racunici bio 24 000 ustedjenih. 99% ljudi ce u procesu taj novac potrositi sto znaci na kraju si podstanar + nema para ni dijete hahah.

    Ipak je u tom slucaju bolje uzeti stan na kredit za koji se mora novac ostavljati i makar covek ima stan na kraju.
    Sate sate sate

  20. #1245
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Al na kraju svakako ti ostaje stan, a sta ce bit 25.000 za 20 god, ko zna koliko ce inflacija pojest od toga.
    Forever young, i want to be forever young

  21. #1246
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Mogu da uštede samo zapošljeni sa visokim primanjima, mada i oni koje pomažu roditelji u nekim situacijama. Inače to u teoriji zvuči ostvarivo ali realnost je drugačija... ako hoćete da se hranite na čajne i paštete, ako se oblačite najjeftinije, ako na more odete jednom u godinu dana i nemate želju da setate vikendom...moze se ustedjeti ali kakav je to život?

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk

  22. #1247
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dajemo bankama po stanu u proseku 20 000jer nemamo disciplinu?
    Ovo je zastrasujuce.

  23. #1248
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Po tvojoj računici ćemo samo 20 god živjet...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  24. #1249
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne ne, za 20 godina ces imati "viska" u odnosu na uzimanje kredita da kupis stan za kes.

  25. #1250
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Ako se stan kupuje za izdavanje, onda najčešće predstavlja investiciju. Treba uzeti u obzir da se danas stan može kupiti u nekom od ovih novih kvartova ili u starim kvartovima poput bloka 5, dok će se za 20 godina kupovati tamo neđe iza donje gorice ili ko zna koliko daleko. Druga stvar koju treba uzeti u obzir jeste i to da će cijena kvadrata za 20 godina sigurno biti drastično viša. U prevodu, kvadrat stana u bloku 5, city kvartu ili u bilo kojem uobičajenom kvartu sada iznosi 1200-1300 eura, dok će za 20 godina ta cijena biti drastično viša, a bićemo srećni ako za te pare budemo mogli da kupimo stan u Farmake.

    Na kraju, ne vidim logiku da je problem da se banci da 25 hiljada na ime kamate, a nije problem da se vlasnik nečijeg stana časti 48 do 60 hiljada eura na ime stanarine za tih 20 godina, pri čemu stan ostaje u vlasništvu originalnog vlasnika.

    EDIT: Vidim da se komentariše i opcija druge nekretnine, pri čemu se neplaćanje kamate i neplaćanje rate računaju u sredstva za kupovinu stana. Opet ostaje činjenica da će stanovi za kupovinu biti skuplji i na mnogo udaljenijim lokacijama.
    Last edited by ćepanica; 25-08-19 at 21:27.

Page 50 of 213 FirstFirst ... 4046474849505152535460100150 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Dilema E730-D500
    By NETMAN in forum Android
    Replies: 14
    Last Post: 07-04-06, 14:57
  2. dilema
    By podgoricanka in forum Sex i erotika
    Replies: 51
    Last Post: 05-12-05, 08:50
  3. DVB Dilema.. help needed
    By NexusVI in forum Hardware
    Replies: 1
    Last Post: 20-09-05, 12:59
  4. Dilema oko procesora , sta kupiti ?
    By monteboy in forum Hardware
    Replies: 49
    Last Post: 14-11-04, 16:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •