Page 32 of 213 FirstFirst ... 222829303132333435364282132 ... LastLast
Results 776 to 800 of 5314

Thread: [DILEMA] Starogradnja / novogradnja

  1. #776
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,434
    Thanks Thanks Given 
    965
    Thanks Thanks Received 
    551
    Thanked in
    308 Posts

    Default

    Tlo u PG je mnogo bolje nego na primorju i maltene možeš kako hoćeš da gradiš - od zadnjeg većeg zemljotresa na primorju je prošlo 39 godina... Kako je povratni period 50 godina, izvjesno je da će u narednih 10ak godina da drmne sličan zemljotres... Kad se to poveže sa gomilom klizišta, biće loše, jako loše

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk

  2. #777
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by institucija View Post
    Tlo u PG je mnogo bolje nego na primorju i maltene možeš kako hoćeš da gradiš - od zadnjeg većeg zemljotresa na primorju je prošlo 39 godina... Kako je povratni period 50 godina, izvjesno je da će u narednih 10ak godina da drmne sličan zemljotres... Kad se to poveže sa gomilom klizišta, biće loše, jako loše

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    Veze s mozgom nema, no ajd... Crna Gora, i cijeli Mediteran je na riziku od velikih zemljotresa jer je u zoni sudaranja dvije mega tektonske ploče, evropske i afričke, i i ta zona je prosto daleko veća nego sama teritorija Crne Gore. Manje više je i nebitno jesi li na primorju ili u PG. Upravo taj procjep i sudaranja kontinentalnih ploča je razlog velikih i razornih zemljotresa. Upravo u Podgorici i okolini ima više registrovanih zemljotresa nego bilo gdje u CG.


  3. #778
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,434
    Thanks Thanks Given 
    965
    Thanks Thanks Received 
    551
    Thanked in
    308 Posts

    Default

    Manje više sve tačno, ali samo povezujem užasno tlo na primorju sa neplanskom gradnjom...
    Doduše ne znam šta je to moje niđe veze al ajde ..

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    Last edited by institucija; 27-12-18 at 21:30.

  4. #779
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by institucija View Post
    Manje više sve tačno, ali samo povezujem užasno tlo na primorju sa neplanskom gradnjom...
    Doduše ne znam šta je to moje niđe veze al ajde ..

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    Tlo u PG je mnogo bolje nego na primorju i maltene možeš kako hoćeš da gradiš - ovo nema veze sa mozgom. PG i primorje je toliko blizu, da su razike u tlu seizmički jako male. Plus kada se govori o razornom zemljotresu, Primorje i dio oko Skadarskog su u jednakom riziku, a tu ti je i PG, sve je to isto zemljište. Uz sve to, Podgorica sjedi na dubokom rasjedu, koji ako se aktivira, posložiće se i starogradnja i novogradnja.

    https://www.slobodnaevropa.org/a/sei.../24803381.html

    Direktor Seizmološkog zavoda Crne Gore Branislav Glavatović ukazao je na statističke podatke koji pokazuju da se na području crnogorskog primorja svakih 50 do 70 godina događaju snažni zemljotresi, podsjećajući da je posljednji bio 1979. godine.
    Glavatović smatra da je realno u budućnosti očekivati da zemljotres maksimalne snage do devet jedinica Merkalijeve skale, odnosno između šest i po do sedam jedinica po Rihteru, pogodi crnogorsko primorje i reon Skadarskog jezera.
    Njegova procjena je da bi “zemljotres snage devet stepeni odnio u periodu van turističke sezone od 300 do 600 žrtava, dok bi tokom sezone taj broj bio deset puta veći. Ukupne štete bi sigurno bile između pet i 50 milijardi eura”.
    On je ukazao i da je ispod područja Podgorice prisutan dubok i stalno aktivan rasjed koji presjeca zemljinu koru do dubine 60 kilometara, dodavši da je sreća da tokom 15 vjekova nije izazivao zemljotrese, jer bi bili razornog karaktera.
    Last edited by Stewie; 27-12-18 at 21:47.

  5. #780
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,434
    Thanks Thanks Given 
    965
    Thanks Thanks Received 
    551
    Thanked in
    308 Posts

    Default

    Eto, Brano je potvrdio moju priču :mrgreen:
    Šalu na stranu, za rasjed priznajem nisam znao ali govorim o površinskom dijelu tla za potrebe izgradnje - apsolutno je tlo u PG uslovnije... No,, ajde da ne dužimo i širimo priču sa teme

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk

  6. #781
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djeye View Post
    ja bi volio da znam kakve se to zgrade prave po primorju a ne u pg? sta znaci da se ne "pazi na statiku"?
    Pogledaj malo broj stubova, debljinu i vrstu zeljeza i broj struka, a uz sve to recimo u Podgorici imas znacajno stabilniju povrsinu i rade se temelji za razliku od primorja dje se mjestimicno busi tlo.

  7. #782
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    By The Rivers Dark (Leonard Cohen)
    Posts
    2,113
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by radza-madza View Post
    Mora.da.ti.se.Renata.dobro zamjerila.nesto )

    Sent from my SM-J600FN using Tapatalk
    Kako mislis zamjerila, i ne kapiram zasto pominjes ime zene bez ikakve potrebe? Ne radi ona sama vec ih ima par... Nema sta meni neko da se zamjera, samo sam rekao da su iz mog iskustva uzasni prodavci.
    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Treba si probati Trudbenik.

    Covjek ne zeli da proda stan, tako se ponasa

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    Imam iskustva . Sta da ti kazem, svako ima prioritete, on prvo zeli da proda onaj mercedes, pa drva, pa tek onda stanove. Mislim da mu je kvalitet gradnje nikakav.
    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Starogradnja skoro svaka kuhinja i kupatilo su imali prozor, prostorije dovoljno velike a ne sprčene sobe od 9 kvadrata da djeca dobiju klasutrofobiju. Nisam ni ja za sobe da se u njima kolo igra ali neki monimum mora biti.

    Da, kolega je kupio stan sad u City kej, kaže nema vrata na dnevnu. Sa ulaznih vrata direktno se pogled pruža na dnevnu, ajde ti to zimi ugrij majčin sine
    To je vjerovatno neki moderni trend, ali meni se to ne svidja.
    To za prirodnu ventilaciju se slazem. Par strana unazad imas plan jednog dvosobnog starog stana od 70m2. Svi kazu da je super a meni je ocaj! Jeste da ima veliku djecju sobu (i to mi je jedini plus toga stana), ali zbog degazmana ima 7oro vrata u 3m duzna i dnevna je uzasna tj jako uska a dugacka i zbog toga ga nikad ne bih kupio. U dnevnu se generalno najvise vremena provodi, ako ona nije komforna nego se kao sardine naslazemo, nekako mi je bezveze.
    To za Celebic razumijem kao sto neko napisa da dijete moze da trci koliko zeli, to je 8m za fudbal i igru, sto je sjajno. Ipak se i ja vodim logikom da je to prostor za grijanje i kad izlazis iz stana ne moraju svi da te gledaju. Da stavis tu vrata kosta 400e i problem rijesen.
    Quote Originally Posted by institucija View Post
    Npr moj kum kada je kupovao stan mogao je da uzme 20m2 manji stan u novogradnji ili 20m2 veći stan u staroj gradnji sa boljom lokacijom, boljim rasporedom, parkingom (oba stana su jako blizu jedan drugog)... Sa troškovima renoviranja bi cijena bila veoma slična, ako se dobro sjećam čak ni starogradska bila nešto jeftinija... No, on je izabrao Zetagradnju jbga :mrgreen:
    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    Nije problem cijena nego sicija sa majstorima. Majstori koji znaju sta rade i da su tacni ne postoje. Ako postoje onda ih vrlo malo ljudi moze priustiti. Uvijek, ali uvijek sve dobro izracunas kad renoviras i obavezno dodas na tu cijenu jos +20%. To ti je ta cijena. I sve to pod uslovom da stara zgrada ima fasadu, ako nema, smijesna je prica.

  8. #783
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,576
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    692
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    Novogradnja Bajo moj. Pa nek ljulja.


  9. #784
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    889
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bronx-PG View Post
    Novogradnja Bajo moj. Pa nek ljulja.

    Ovo ne mora ama bas nista da znaci. Koji je kvalitet cementa/betona koji stavljaju, koji je kvalitet armature, koja je gustina betona, i raspored armature, kakva je podloga temelja, kako su temelji radjeni, ima toliko promjenljivih koje uticu na seizmicku stabilnost da sam izgled objekta ovako nista ne znaci, moze isti na 6 Rihtera da ode u prah i pepeo. Da li se bilo gdje u CG postuje i seizmicko pravilo da se razlicite vrste cementa/betona koriste za razlicite djelove objekta ili svuda ide isto itd. Nijesam siguran da li se kod nas uopste recimo koriste klizni temelji kao u Japanu i slicnim vrlo seizmicki aktivnim podrucjima.
    Last edited by techlinkit; 03-01-19 at 17:50.

  10. #785
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,915
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Koriste kako ne koriste, klizni temelji, leteći automobili, supersonicni vozovi, svega ima kad se dobra terapija uzme.

  11. #786
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,905
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,432
    Thanked in
    2,231 Posts

    Default

    A lego kockice ?
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  12. #787
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,915
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Ne smiju lego koristiti zbog subdukcije.

  13. #788
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    889
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Koriste kako ne koriste, klizni temelji, leteći automobili, supersonicni vozovi, svega ima kad se dobra terapija uzme.
    Ako je CG zaostala u kamenom dobu, ne znaci da je ostatak svijeta. Evo malo informacija pa procitaj:

    https://en.wikiversity.org/wiki/Lead_rubber_bearing

    https://en.wikipedia.org/wiki/Metallic_roller_bearing

    https://en.wikipedia.org/wiki/Base_isolation
    Last edited by techlinkit; 03-01-19 at 19:00.

  14. #789
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,905
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,432
    Thanked in
    2,231 Posts

    Default

    I demokratija, dobar životni standard i vladavina prava postoje u Skandinaviji pa se isto sprdamo kad se naši političari dohvate priče o tim istim stvarima u CG.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  15. #790
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,915
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Ne ljuti se odma, cim završi gradnju kosmodroma Crna Gora će uvesti one velike kugle u podrumu kao obavezan standard prilikom izgradnji zgrada.

  16. #791
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    1,263
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Potpuno pretjerivanje u livenom betonu..Sem ćoškova i certalnog dijela sve ostalo je moglo od opeka,elastična veza sa pločom i nema toga do 9,9 rihtera da čuje,

  17. #792
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,905
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,432
    Thanked in
    2,231 Posts

    Default

    Lako nam je sad kosmodrom gradit kad je autobuska na Cetinje završena. Usput, nikad nije registrovan zemljotres jači od 9.3 stepena po Rihteru pa se ta vrijednost uzima kao maksimalna za Rihterovu skalu.
    Last edited by NHM; 03-01-19 at 19:11.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  18. #793
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Pored odabira zone u gradu, I potrebne blizine institucija I servisa, na kraju se sve svede na internu zvucnu izolaciju. Moze se sve odraditi u stanu, srediti se I stari ulazi, hodnici, liftovi, struja, voda… ali ko misli da ima svoju privatnost, I da ne smeta drugima oko sebe.. Zna se sta ce izabrati kao najbolje.

    Hvala Lepo

  19. #794
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    By The Rivers Dark (Leonard Cohen)
    Posts
    2,113
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    ^ Aludiras na...?

  20. #795
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,690
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    624
    Thanked in
    277 Posts

    Default

    Tlo je u Podgorici puno bolje jer nema opasnosti od likvefakcije.
    Ovaj rizik je veoma izrazen na mnogim mjestima na primorju….svugdje gdje imamo pjeskovit teren I prisustvo podzemnih voda.
    A to je veliki dio Budve, Bara, priobalje u Boki….
    To je bio glavni razlog klizanja terena u more pri poslednjem zemljotresu. To je razlog zasto je Austougarska ulozila mnogo u kanale za odovod vode u HN......a sada, toliko godina kasnije mi ih masovno zatrpavamo I pregradjujemo. Poplave koje se pojave u vrijeme jakih kisa su sitnica pri steti koju ce napraviti zemljotres u takvim uslovima.

    Da bi zastitio objekte od ovog rizika Portonovi je do sada potrosio preko 50 miliona u sipove I poboljsanje zemljista ( prvi put radjeno kod nas na taj nacin). Veliki procenat drugih objekata uz obalu nema nista slicno.

    Vezano za ovu sliku novogradnje. Tako je I ona kuca na klizistu iznad Budve ostala citava….ali kakve koristi kad je otisla kod komsije.
    Last edited by high; 18-01-19 at 17:43.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  21. #796
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Meni se moj stan ne dopada tj navikla sam na relativno dobar raspored, lijepo okrenut stan, dobar sprat i dok su djeca bila mala odlicno za odrastanje u smislu dvorista u kojem su imali prostora da se igraju do mile volje, ali je zgrada stara 20-tak godina i poela da se gradi devedesetih, pa s obzirom da je tokom rata na tlu bivse nam domovine rasla i mijenjala i investitore i izvodjace, mislim da je počela Pelagonija, pa nastavio Prvoborac a zavrsila Gorica koja je vec bila umrla, tek to kako je moja zgrada zavrsena nema ni u horor filmovima....nikad mi nijesu bili jasni ljudi koji su pare dali da tu kupe stan....mi smo morali, ali da das od 1000 do 1200 eura po kvadratu tu?! Znam da je garsonjera do mene prodata za 26 hiljada a mislim da ima 19 m2.... e za vece stanove ne znam...raspitivala sa se jer mi procjenjuju 1100 eura po m2 ali ja sumnjam da je to realno jer ja ovo ni za 500 ne bih kupila, tako da prosto ne mogu da vjerujem da bi neko toliko platio...kako sam htjela da prodam ovaj a kupim drugi stan, bukvalno nigdje u gradu nijesam mogla da nađem, a da je lokacija koja bi se meni dopala, znaci nema zagoric, nema zlatica, murtovina, masline, tolosi i malo brdo, city kvart i donja i gornja gorica, nego neđe u grad, svuda su se gadjali ciframa preko 1000 eura....đe to onda ljudi nađu za 800 ja ne znam (ni u ove nepozeljne kvartove nema ispod hiljadu)
    Starogradnja ili novogradnja..... novogradnja definitivno! Nijesam sentimentalna prema starogradnji jer vise fuseraja i problema imamo svi mi koji imamo starije stanove nego vi koji imate nove!
    A sto sam starija, sve vise me privlači kuca....nijesam to jos svarila potpuno ali sam počela da zavidim ljudima koji imaju svoj mir
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  22. #797
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,272
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,635
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    kuća je zakon ko ne mora 5 puta dnevno da ide do grada, nemaš zajedničke zidove ni sa kim i svoj si gazda
    She is only here to annoy herself!

  23. #798
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,310
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    A ko mora da ide 5 puta dnevno do grada?

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  24. #799
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    onda moras gorivo da trosis....aj gorivo no zivce dok dođes do grada uz ove guzve i neadekvatne saobraćajnice! Racunam da je NSX kao i ja mislio da je kuca negdje skoro pa van grada, ne čak ni u prigradsko naselje pa stoga je problem 5 puta ici do grada
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  25. #800
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,576
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    692
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    .đe to onda ljudi nađu za 800 ja ne znam (ni u ove nepozeljne kvartove nema ispod hiljadu)
    Ko traži taj i nađe.
    Sestra je moja kupila stan u nov ne useljivan (od projektanta zgrade) 815€ m2 (2 sprat da ne pomisli ko da je potkrovlje) Stari Aerodrom lokacija
    Ja sam uzeo na Zabjelo (ne znam kako računate novogradnju starogradnju zgrada urađena 2009 god) stan 51m2 1 sprat za 40k što ispada 784€ m2

    Može da se nađe, samo treba tražit.

Page 32 of 213 FirstFirst ... 222829303132333435364282132 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Dilema E730-D500
    By NETMAN in forum Android
    Replies: 14
    Last Post: 07-04-06, 13:57
  2. dilema
    By podgoricanka in forum Sex i erotika
    Replies: 51
    Last Post: 05-12-05, 07:50
  3. DVB Dilema.. help needed
    By NexusVI in forum Hardware
    Replies: 1
    Last Post: 20-09-05, 11:59
  4. Dilema oko procesora , sta kupiti ?
    By monteboy in forum Hardware
    Replies: 49
    Last Post: 14-11-04, 15:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •