Page 31 of 213 FirstFirst ... 212728293031323334354181131 ... LastLast
Results 751 to 775 of 5314

Thread: [DILEMA] Starogradnja / novogradnja

  1. #751
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Pitam za ujnu, da li je bolja novogradnja sa alu bravarijom i demit fasadom 8cm ili starogradnja iz´78 sa drvenim prozorima i izolacijom špric+greza+fina ruka?

  2. #752
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,413
    Thanked in
    1,243 Posts

    Default

    Daj nam cijenu kvadrata pa ćemo ti reć
    Pozdrav za ujnu.

  3. #753
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Ista cijena naravno, strogradnja drži cijenu a ima i drvo ispred

  4. #754
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,413
    Thanked in
    1,243 Posts

    Default

    Remark, svaka roba ima svoga kupca i neće biti da je ista cijena i ne volim ironiju
    Ako sam što zaboravila, dodaću naknadno

  5. #755
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,434
    Thanks Thanks Given 
    965
    Thanks Thanks Received 
    551
    Thanked in
    308 Posts

    Default

    Ima i kod novogradnje gomila drveća.... na renderima...

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk

  6. #756
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Udaljio si se od teme.
    Nije tema ozeljenjavanje Podgorice, nego starogradnja vs novogradnja.
    Starogradnja, vidi moju fotku, imao si ostavljene zelene površine.
    Novogradnja da što više zarade, grade zgradu kolika je površina placa, tako da drvo možeš zasaditi jedino na balkon
    Hoćemo i zelenilo, i dovoljno parking prostora (znači još više betona, što odmah znači i manje zelenih površina), i da nam je sve blizu, a podgoričani su poznati da se svuđe parkiraju, jer se iz auta mora uć pravo u prodavnicu, kladionicu itd, ne daj Bože se što dalje parkirati i malo prošetati... Zato se tako i grade zgrade, što je bliže, više je na cijeni, plus, gradska uprava im dozvoljava. Nije sve do njih, dosta smo i sami krivi.

    Kad su se te zgrade starogradnje sa slike gradile, grad je bio višestruko manji, i daleko manje stanovnika imao, i samim tim i broj vozila je bio višestruko manji. Sadašnji kolektor je izgrađen 1978 za kapacitet max 55.000 stanovnika, a PG sad ima registrovanih 240.000 zdravstvenih knjižica, znači minimum 240.000 stanovnika. Ako bi se sve poštovalo, kako si ti zamislila, i dovoljno zelenila i parkinga i svega, grad bi se značajno raširio, a naš narod voli da mu je sve blizu. A i cijena kv blizu centra i na periferiji nije ista, a graditelji to znaju, a narod se ne buni, kupuje...

    Da nema tražnje, ne bi bilo ni takve ponude.

  7. #757
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Remark, svaka roba ima svoga kupca i neće biti da je ista cijena i ne volim ironiju
    Ako sam što zaboravila, dodaću naknadno
    Šalim se za drvo naravno a što se tiče cijena, kada sam ja kupovao stan govorili su mi imaš u blok pet ili šest da biraš po 800 eura, stanovi kojima treba renoviranje. Vjerovatno sam ja maler pa nisam mogao naći osim neke raspade po hiljadu minimum.

  8. #758
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,133
    Thanks Thanks Given 
    2,238
    Thanks Thanks Received 
    2,413
    Thanked in
    1,243 Posts

    Default

    I z anovogradnju kažu a imaš po 800 eur, budale plaćaju 1200, ma kad sam rekla evo častim sto eur po kvadratu ako mi nadju, ti ljudi nestanu

  9. #759
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,903
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,430
    Thanked in
    2,230 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Šalim se za drvo naravno a što se tiče cijena, kada sam ja kupovao stan govorili su mi imaš u blok pet ili šest da biraš po 800 eura, stanovi kojima treba renoviranje. Vjerovatno sam ja maler pa nisam mogao naći osim neke raspade po hiljadu minimum.
    A što na Cetinje ne kupi? Tamo je starogradnja iz doba kralja Nikole, mnim e je svaka zgrada zaštićeni spomenik. Ne smije se eloksirana, demit i slične pošasti modernog doba. Nek se prirodno luftira. Novogradnje, pretpostavljam, ima u blizini Cetinja, odnosno u PG i u BD.


    Usput, kukanje zbog betoniranja prvenstveno naglasih zbog dozvola koje su date za jedan projekat, a realizacija ispadne drastično drugačija. Neko je skorije postavljao projekat profesorskih zgrada kod City kvarta, đe je cijeli onaj dio imeđu dvije zgrade zelena površina, a ispod je trebalo da bude garaža. Oni samo asfaltirali i iscrtali parking mjesta. Na to sam najviše mislio.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  10. #760
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,458
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,161
    Thanked in
    1,781 Posts

    Default

    A tamo već imam

  11. #761
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,903
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,430
    Thanked in
    2,230 Posts

    Default

    Tajkun.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  12. #762
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Odlicno je Stewie napisao da se danas gleda da se ustedi, samo je zaboravio da naglasi da se stedi pocevsi od projekta pa dalje i da se stedi i nedje dje se ta stednja ne vidi, a za tu je stednju mjerilo daleko bilo zemljotres. Stare zgrade nemaju parkinga upravo zbog stednje na novim zgradama, jednostavno naprave zgradu pored racunajuci na postojeca parking mjesta. Tako oko centra trpaju zgrade da ne bi placali izgradnju infrastrukture, ulice, rasvjeta za ulice, parkinzi, rasvjeta za parkinge, vodovod i kanalizacija, elektro . . . o zelenim povrsinama da ne pricamo.
    Sto Montenegrina rece za stepenista u novogradnji nema svjetlosti, primijetio sam da ako ima staklenih pozicija vecinom su fiksne, znaci svjetlarnici koji se ne otvaraju i vec se na trecem spratu ne moze disati u hodniku. Hodnici su prica za sebe, jedva se mimoilazite sa komsijama, ako nesto nosite obavezno ledja uza zid da komsija prodje a dugacki hodnici, znaci stedi se i na ulazima, pa jedan ulaz sa dva lifta i jednim stepenistem opsluzuje po nekoliko desetina stanova . . .

    Stasrogradnja definitivno !

  13. #763
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,903
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,430
    Thanked in
    2,230 Posts

    Default

    One zgrade zetagadnje na Zabjelu jedan ulaz i jedan lift. Mislim da 72 stana ima zgrada, nisam siguran.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  14. #764
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    I z anovogradnju kažu a imaš po 800 eur, budale plaćaju 1200, ma kad sam rekla evo častim sto eur po kvadratu ako mi nadju, ti ljudi nestanu
    Ima na Konik u izbjeglicke zgrade strasnih po 700-750eur

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  15. #765
    Join Date
    Jun 2014
    Location
    Podgorica
    Posts
    975
    Thanks Thanks Given 
    106
    Thanks Thanks Received 
    50
    Thanked in
    27 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    I z anovogradnju kažu a imaš po 800 eur, budale plaćaju 1200, ma kad sam rekla evo častim sto eur po kvadratu ako mi nadju, ti ljudi nestanu
    Ništa mrznije nema nego prodavati našem narodu, uvijek imaju bolje i jeftinije ali su samo došli da vide to tvoje što prodaješ...

  16. #766
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Odlicno je Stewie napisao da se danas gleda da se ustedi, samo je zaboravio da naglasi da se stedi pocevsi od projekta pa dalje i da se stedi i nedje dje se ta stednja ne vidi, a za tu je stednju mjerilo daleko bilo zemljotres. Stare zgrade nemaju parkinga upravo zbog stednje na novim zgradama, jednostavno naprave zgradu pored racunajuci na postojeca parking mjesta. Tako oko centra trpaju zgrade da ne bi placali izgradnju infrastrukture, ulice, rasvjeta za ulice, parkinzi, rasvjeta za parkinge, vodovod i kanalizacija, elektro . . . o zelenim povrsinama da ne pricamo.
    Sto Montenegrina rece za stepenista u novogradnji nema svjetlosti, primijetio sam da ako ima staklenih pozicija vecinom su fiksne, znaci svjetlarnici koji se ne otvaraju i vec se na trecem spratu ne moze disati u hodniku. Hodnici su prica za sebe, jedva se mimoilazite sa komsijama, ako nesto nosite obavezno ledja uza zid da komsija prodje a dugacki hodnici, znaci stedi se i na ulazima, pa jedan ulaz sa dva lifta i jednim stepenistem opsluzuje po nekoliko desetina stanova . . .

    Stasrogradnja definitivno !
    Ja starogradnji prednost dajem kod zvucne izolacije, i samo to. Apsolutno sve ostalo je na novogradnji. A sto se zemljotresa tice, pricao sam sa covjekom cija firma je nadzorni organ, bavi se između ostalog i time 30 godina, i rekao mi je da sto se ustede materijala tice, svi stede, ali niko ne stedi na statici i konstrukciji. Statika novih zgrada je daleko bolja od starih, bar sto se tice zemljotresa i slaganja, materijali su laksi i bolje trpe vibracije.

    Fušeraj zaista postoji, ali je u završnim radovima. Kod nas postoji neki kult da je sve što je ranije bilo bolje, dravije, ljepše nego danas, pa je tako i za gradnju, al niđe veze.

    https://www.4zida.rs/blog/da-li-je-n...nija-od-stare/

  17. #767
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,434
    Thanks Thanks Given 
    965
    Thanks Thanks Received 
    551
    Thanked in
    308 Posts

    Default

    Evo u načelu da se složim
    Barem kod ozbiljnih izvođača, a itekako ima izuzetaka, evo npr zelena zgrada Šofranca kod doma zdravlja na Starom je OČAJNA. Nadam se da niko od forumaša ne živi u njoj

  18. #768
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    PG
    Posts
    6,687
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    405
    Thanked in
    196 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    One zgrade zetagadnje na Zabjelu jedan ulaz i jedan lift. Mislim da 72 stana ima zgrada, nisam siguran.
    nikakav problem, stepenište na sredini, prozori cijelom vertikalom, svjetla ne fali, na krajeve hodnika isto prozori za svjetlost, lift je opet veći nego recimo u blok 5 đe su moji, ali nije teretni to stoji...

    živio sam kao podstanar u zgradu Zeca na Pobrežje, i na Tuški u novu kolektivnu, isto jedan ulaz, stepeništa u sredini zgrade, svjetla ni za lijek

  19. #769
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,903
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,430
    Thanked in
    2,230 Posts

    Default

    Nije problem samo što nije teretni lift, nego što je samo jedan. Automatski ide duplo veće trošenje u odnosu na zgrade u kojima im je 72 stana raspoređeno u dva ulaza sa ukupno dva lifta. Jedan lift znači da će se duže čekat i da će se češće kvarit.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  20. #770
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    ljudi ali zgrada pored kineske ambasade...nema ulaz u zgradu sa ulice, nego moraš oko zgrade okružit jedno 150 metara da uđeš sa strane parkinga, pa vozio auto ne vozio
    She is only here to annoy herself!

  21. #771
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    PG
    Posts
    6,687
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    405
    Thanked in
    196 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Nije problem samo što nije teretni lift, nego što je samo jedan. Automatski ide duplo veće trošenje u odnosu na zgrade u kojima im je 72 stana raspoređeno u dva ulaza sa ukupno dva lifta. Jedan lift znači da će se duže čekat i da će se češće kvarit.
    Cek ti.bi to radio.i gubio kvadrate na lift da.bi ti neko.reko bravo legendo, a znas da ces stanove.prodat te prodat, prodaju se i bez lifta lol

    Sent from my SM-J600FN using Tapatalk

  22. #772
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,091
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    881
    Thanked in
    557 Posts

    Default

    Čuš prodaju, kao lude. Pod repetitor na Dajbabsku sve one zgrade bez lifta, kao spratnost 4 i potkrovlje. I to uzimaju ljudi sa malom đecom. Aj spušti bebu i kolica ako si sam.

  23. #773
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stewie View Post
    Ja starogradnji prednost dajem kod zvucne izolacije, i samo to. Apsolutno sve ostalo je na novogradnji. A sto se zemljotresa tice, pricao sam sa covjekom cija firma je nadzorni organ, bavi se između ostalog i time 30 godina, i rekao mi je da sto se ustede materijala tice, svi stede, ali niko ne stedi na statici i konstrukciji. Statika novih zgrada je daleko bolja od starih, bar sto se tice zemljotresa i slaganja, materijali su laksi i bolje trpe vibracije.

    Fušeraj zaista postoji, ali je u završnim radovima. Kod nas postoji neki kult da je sve što je ranije bilo bolje, dravije, ljepše nego danas, pa je tako i za gradnju, al niđe veze.

    https://www.4zida.rs/blog/da-li-je-n...nija-od-stare/

    Stevo vjeruj mi na prste jedne ruke mozes prebrojati te koji paze na stastiku, igrom slucaja sam upucen u gradjevinarstvo i profesijom naslonjen na tu djelatnost tako da znam ponesto, recimo u PG se jos i kvalitetno radi sto se sve narodu prodaje po primorju.

  24. #774
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    A što na Cetinje ne kupi? Tamo je starogradnja iz doba kralja Nikole, mnim e je svaka zgrada zaštićeni spomenik. Ne smije se eloksirana, demit i slične pošasti modernog doba. Nek se prirodno luftira. Novogradnje, pretpostavljam, ima u blizini Cetinja, odnosno u PG i u BD.


    Usput, kukanje zbog betoniranja prvenstveno naglasih zbog dozvola koje su date za jedan projekat, a realizacija ispadne drastično drugačija. Neko je skorije postavljao projekat profesorskih zgrada kod City kvarta, đe je cijeli onaj dio imeđu dvije zgrade zelena površina, a ispod je trebalo da bude garaža. Oni samo asfaltirali i iscrtali parking mjesta. Na to sam najviše mislio.

    Druze, ko na Cetinje nadje stan ispod 1000 eura u to malo novogradnje sto ima, taman cu ga castit 10 posto...
    Znaci stan u mrtvo Cetinje, u normalnu zgradu a ne kucu na steroide, trika nema da ga nadje ispod 1100-1200e...
    Bas sam se u zadnje vrijeme raspitivao, valjalo bi da imam nesto u rodnu grudu, povratak korijenima i tako to, ali se investicija na Ct ne isplati

  25. #775
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,876
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    120
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by opmne View Post
    Stevo vjeruj mi na prste jedne ruke mozes prebrojati te koji paze na stastiku, igrom slucaja sam upucen u gradjevinarstvo i profesijom naslonjen na tu djelatnost tako da znam ponesto, recimo u PG se jos i kvalitetno radi sto se sve narodu prodaje po primorju.
    ja bi volio da znam kakve se to zgrade prave po primorju a ne u pg? sta znaci da se ne "pazi na statiku"?
    look right through me

Page 31 of 213 FirstFirst ... 212728293031323334354181131 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Dilema E730-D500
    By NETMAN in forum Android
    Replies: 14
    Last Post: 07-04-06, 13:57
  2. dilema
    By podgoricanka in forum Sex i erotika
    Replies: 51
    Last Post: 05-12-05, 07:50
  3. DVB Dilema.. help needed
    By NexusVI in forum Hardware
    Replies: 1
    Last Post: 20-09-05, 11:59
  4. Dilema oko procesora , sta kupiti ?
    By monteboy in forum Hardware
    Replies: 49
    Last Post: 14-11-04, 15:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •