Page 30 of 213 FirstFirst ... 202627282930313233344080130 ... LastLast
Results 726 to 750 of 5314

Thread: [DILEMA] Starogradnja / novogradnja

  1. #726
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,141
    Thanks Thanks Given 
    2,244
    Thanks Thanks Received 
    2,435
    Thanked in
    1,248 Posts

    Default

    Ja ne mogu nikakao da shvatim d aljudi uništavaju svoj grad, koliko sebičnosti. Da neko ne postavi uslov, toliko stanova, MORA biti toliko parking mjesta i toliko zelenila. A ne zgrada se pukne da ne ostane milimetar slobodnog, da se što više para uzme. Pi.
    Ja sad planiram ispred svoje zgrade da vidim neđto sa ekoplantom ili kalijom ako niko neće da malo sredim ispred. Nego ne bi me čudilo d ame kazne za to što radim na svoju ruku
    Nema te zgrade u Pg koja im aplaniran parking i zelenilo. N aplanu to sve bude divno a kada se izgradi, trt.
    Kako volim Blok 5.

  2. #727
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    By The Rivers Dark (Leonard Cohen)
    Posts
    2,113
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Ko kaze da je bolja stara gradnja taj ocigledno nema iskustva u trgovini stanova i majstorskim radovima, vec samo u citanju podataka dokonih ljudi sa interneta

  3. #728
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,141
    Thanks Thanks Given 
    2,244
    Thanks Thanks Received 
    2,435
    Thanked in
    1,248 Posts

    Default

    A kad bi ti ja pričala o novogradnji, ne bi mi vjerovao
    Svakako, više volim novogradnju ali toliko fuša ima i kod najvećih, da ne bi vjerovao.

  4. #729
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    By The Rivers Dark (Leonard Cohen)
    Posts
    2,113
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    ^ Sve znam, ali to je nesto na sta ne mozemo da uticemo . Svi fuserisu i gledaju samo profit, veliku ulogu igra nazalost i faktor srece. Ja sam preko godinu dana trazio stan, mislio sam da cu da poludim. Znao sam svaki oglas napamet, a tek koliko sam stanova obisao i koliko sam ljudi zvao... Ja to u sustini ovako svrstavam (racunam cijenu m2 do 1100e): Celebic, Zetagradnja, Entext, Gradnja promet, Cijevna, starogradnja, svi ostali. Mozda sam nekog i preskocio jer izvodjaca ima vise nego stanovnika cini mi se ali nema veze, bitna su prva 2 i to je to. Ako bi isli na jace cijene tipa 1800+ po m2 mislim da preko Mitropolije nema kvalitetnijeg na svijet'.

    Svi izvodjaci imaju jednu manu, a to je zvucna izolacija. Tu spasa i pomoci nema. Mislim ima da se kupi starogradnja ali tu je mnogo mana (dje su ulazi u zgrade ko u bunkere, dje su hodnici i liftovi iz komunizma, dje se ugrijati ne mozes bez dva sporeta na drva, i jos su rijetko dje rasporedi dobri.) a samo jedna "vrlina". U sustini sve zavisi od osobe do osobe jer svi imamo razlicite zelje i prioritete.

    Naravno sve je ovo moj skromni pogled na temu o kojoj se razgovara . Ali jedno znam 100%! Gorih i bahatijih menadzera prodaje od prodavaca iz Zetagradnje nema. Nema!

  5. #730
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    PG
    Posts
    6,691
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    407
    Thanked in
    198 Posts

    Default

    Mora.da.ti.se.Renata.dobro zamjerila.nesto )

    Sent from my SM-J600FN using Tapatalk

  6. #731
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Treba si probati Trudbenik.

    Covjek ne zeli da proda stan, tako se ponasa

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  7. #732
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,141
    Thanks Thanks Given 
    2,244
    Thanks Thanks Received 
    2,435
    Thanked in
    1,248 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Danilo... View Post
    ^ Sve znam, ali to je nesto na sta ne mozemo da uticemo . Svi fuserisu i gledaju samo profit, veliku ulogu igra nazalost i faktor srece. Ja sam preko godinu dana trazio stan, mislio sam da cu da poludim. Znao sam svaki oglas napamet, a tek koliko sam stanova obisao i koliko sam ljudi zvao... Ja to u sustini ovako svrstavam (racunam cijenu m2 do 1100e): Celebic, Zetagradnja, Entext, Gradnja promet, Cijevna, starogradnja, svi ostali. Mozda sam nekog i preskocio jer izvodjaca ima vise nego stanovnika cini mi se ali nema veze, bitna su prva 2 i to je to. Ako bi isli na jace cijene tipa 1800+ po m2 mislim da preko Mitropolije nema kvalitetnijeg na svijet'.

    Svi izvodjaci imaju jednu manu, a to je zvucna izolacija. Tu spasa i pomoci nema. Mislim ima da se kupi starogradnja ali tu je mnogo mana (dje su ulazi u zgrade ko u bunkere, dje su hodnici i liftovi iz komunizma, dje se ugrijati ne mozes bez dva sporeta na drva, i jos su rijetko dje rasporedi dobri.) a samo jedna "vrlina". U sustini sve zavisi od osobe do osobe jer svi imamo razlicite zelje i prioritete.

    Naravno sve je ovo moj skromni pogled na temu o kojoj se razgovara . Ali jedno znam 100%! Gorih i bahatijih menadzera prodaje od prodavaca iz Zetagradnje nema. Nema!
    Možemo i na to da utičemo vjeruj mi, samo ljude ne zanima. ja stojim na gradilište koliko god mi vrijeme to dozvoljava, jer ako ne stojiš, pogriješe i ono što je nemoguće pogriješiti. Za svoje moraš stajati i boriti se. O onim investitorima koji ne dozvoljavaju ulazak na gradilište i ne razmišljam. Jer da mi kamufliraju sve što pogriješe za moje pare neće moći. Ako se sve pošteno plaća e tako će oni pošteno da rade, pa ako treba istu stvar 3 puta da rušimo, rušićemo dok ne bude kako treba. I nijesma bahata, samo cijenim svoj novac i tražim smao poštovanje dogovora.
    Zetagradnja mi nikada na mail nij eodgovorila, do njih doći n emožeš kao da su Milo
    Kolega Dasho mi je ovdje odgovrio odmah i veoam brzo u ime Čelebića.

    Starogradnja je sigurno kvalitetniaj gradnja. bolji raspored prostorija, ali ni ja ne bih voljela zivjeti u tim starim ulazima i ne big istrpjela to renoviranje stana i krpljenje nečega već postojećeg.

  8. #733
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,435
    Thanks Thanks Given 
    965
    Thanks Thanks Received 
    551
    Thanked in
    308 Posts

    Default

    Bolji raspored prostorija sigurno, više parking mjesta, više zelenila i generalno bolje lokacije - što se mene tiče sasvim dovoljno razloga da uložim cca 200€ po kvadratu renoviranje prije useljenja u starogradnju.
    Da je kvalitetnija gradnja kod starogradnje nisam siguran da važi - bar kod ozbiljnijih izvođača u novogradnji stvarno se ljudski rade zgrade...

  9. #734
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by institucija View Post
    Bolji raspored prostorija sigurno, više parking mjesta, više zelenila i generalno bolje lokacije - što se mene tiče sasvim dovoljno razloga da uložim cca 200€ po kvadratu renoviranje prije useljenja u starogradnju.
    Da je kvalitetnija gradnja kod starogradnje nisam siguran da važi - bar kod ozbiljnijih izvođača u novogradnji stvarno se ljudski rade zgrade...
    Bolji raspored prostorija - netačno, u starogradnji kad su u komunizmu se davali stanovi a ne kupovali, nije se išlo u uštedu, pa imate ogromne bespotrebne hodnike, velike kvadrature po prostoriji, ogromne balkone, e sve to danas treba platiti po kvadratu, pa opet platiti renoviranje po kvadratu. Danas se ide na uštedu, a ne široko, pa da balkon plaćam kao jednu spavaću sobu. A ko može široko, ima i u novogradnji studijskih stanova sa velikim kvadraturama po prostoriji.
    Više parking mjesta - ni to ti nije tačno, kažeš da je starogradnja na boljoj lokaciji, pa na svim boljim lokacijama nikad parkinga za lijek, jedno ti isključuje drugo. Eno oko Lepe Kate samo što ne počnu na drvo da se parkiraju.
    Bolje lokacije - hmmm, Podgoričani krepaše za City kvartom, nešto tamo ne vidim starogradnju. Oko centra je druga priča al i tu ima dosta novogradnje.

    Što se kvaliteta novogradnje tiče, vrijeme će pokazati. Jedina prednost je zvučna izolacija, što opet nije prednost za zgrade građene nakon 1990+, jer koliko vidim, isto se sve čuje kao i u novogradnji. A u starogradnji, smrdeljavi i zagušljivi ulazi, većina bez ijednog prozora, komšije stare, nemoguće se sa njima išta dogovoriti, skupo renoviranje (a da ne pričam o instalacijama i cijevima u zajedničkom dijelu zgrade (i to stara a niko ne renovira), većina bez dobre spoljne izolacije itd...

    Novogradnja je daleko od sjajne, al opet je novo i na nešto liči. Liše te zvučne izolacije koja je na momente očajna, na ništa drugo nemam zamjerke.

  10. #735
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,145
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Ja u zgradi (novogradnja), bas nemam problem sa zvucnom izolacijom.

    Cuh za problem u city kvartu kako cujes sta komsije u hodniku pricaju, kad ko dolazi kod komsija itd. Meni je to suludo.

    Mislim da Celebic radi te zgrade dje nema vrata izmedju predsoblja I dnevne, kao moderno je a ustvari ustede ta vrata.



    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  11. #736
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Upravo u novogradnji imaš ulaze bez prozora u stubištu zgrade. Ne znam nijednu zgradu u starogradnji da nema prirodnu ventilaciju, makar jedan prozor u ulazu, što se za novogradnju ne može reći. Ako s petog kreneš pješke, računaj da ćeš oko trećeg sprata na vr' glave, jer se zaneseš spuštajući se niz basamake ka' Hajdi, a u sred 'školice' nestane svijetlo. Eto ti odreda svaka zgrada koju je radila AMK, Zetagradnja đe je Tehnomaks i one na kraju drugog kružnog toka. Barem za Stari znam, a kladim se da ih još ima po Podgorici. Poyy.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Sell the Vatican, Feed the World!

  12. #737
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,435
    Thanks Thanks Given 
    965
    Thanks Thanks Received 
    551
    Thanked in
    308 Posts

    Default

    Bolji raspored apsolutno
    Ti govoriš o baš starim zgradama - živio sam kratko u jednoj takvoj preko puta MUP-a a dijagonalno od Maše - tako je i bilo, ali ja govorim recimo o metalci pejtonu, sargarepi... odvojena kuhinja odvojena trpezarija, kupatilo sa prozorom, pravilan oblik dnevne sobe...
    Oko parking mjesta
    Živim u lepoj Kati i da je komotno i nije baš pogotovo "pazarnim danima" ali onda pogledam zgrade Zetagradnje u blizini gdje imaju jednocrifren broj parking mjesta, Zetagradnje ex mlekara, Zetagradnje na starom.... Mrzni City kvart ima naoko veliki parking ali je već sve krcato jer imaju gomilu zgrada sa gomilom malih/manjih stanova
    Nekad je planski pravljeno gomilu parking mjesta a sada se pravi samo apsolutni minimum - po jedno parking mjesto po stanu, a šta ćemo sa poslovnim prostorima u prizemlju, da ne pominjem što sve više porodica imaju 2+ vozila

    Lokacija
    Krepaše dođoši za City kvartom a ne Podgoričani... Ako si mlad ili ako ti je blizu posao mogu da shvatim da bilo ko izabere da tu kupi stan - ostali mi nisu jasni - e da, i ako hoće da iznajmljuje stan - i to ima logike... Ali da porodičan čovjek kupi stan za život u moru betona, asfalta, e to....

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk

  13. #738
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ja u zgradi (novogradnja), bas nemam problem sa zvucnom izolacijom.

    Cuh za problem u city kvartu kako cujes sta komsije u hodniku pricaju, kad ko dolazi kod komsija itd. Meni je to suludo.

    Mislim da Celebic radi te zgrade dje nema vrata izmedju predsoblja I dnevne, kao moderno je a ustvari ustede ta vrata.



    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Ja baš znam na pritužbe Zetagradnje, gdje se čuje razgovor iz susjednog stana a ne iz hodnika. I to u zgradi kod autobuske, đje je jedno krilo zgrade Zetagradnja baš kvalitetno gradila, maltene za njih, đe suvlasnik Zetagradnje i Baćin zet ima dupleks, au dnu mu sestra drži kliniku, pa opet šuplje i sve se čuje.

    Obrni okreni, ako oko tebe žive mirne normalne familije koje nisu iz kuće došle u stan da žive (pa ne divljaju i lupaju kao da su sami u cijeloj zgradi), onda imaš utisak da se ne čuje. Al zimi, kad se sva vrata i prozori zatvore (koji dobro dihtuju, pa nema zvukova od napolje), sve živo u zgradi možeš čuti, koji god da je izvođač radova u novogradnji.

  14. #739
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    Upravo u novogradnji imaš ulaze bez prozora u stubištu zgrade. Ne znam nijednu zgradu u starogradnji da nema prirodnu ventilaciju, makar jedan prozor u ulazu, što se za novogradnju ne može reći. Ako s petog kreneš pješke, računaj da ćeš oko trećeg sprata na vr' glave, jer se zaneseš spuštajući se niz basamake ka' Hajdi, a u sred 'školice' nestane svijetlo. Eto ti odreda svaka zgrada koju je radila AMK, Zetagradnja đe je Tehnomaks i one na kraju drugog kružnog toka. Barem za Stari znam, a kladim se da ih još ima po Podgorici. Poyy.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Ja baš dosta starogradnji znam. A te na Starom što spominješ, aj što zgrade na Stari dobro znam i većinu sam obišao, al evo pogledah i na Google Earth, skoro svaka ima prozore na stubištu zgrade. Evo neke od Zetagradnje i Normala, baš kod drugog kružnog koji spominješ, sve imaju prozore:

    http://zetagradnja.com/wp-content/up...nik-VI-ABC.jpg
    http://zetagradnja.com/wp-content/up...1/DSC_3034.jpg






  15. #740
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Tehnomaks nema, tu mi sestra živi (ima samo izlaz na svakom spratu od stanova, čije svijetlo ne dopire), Amk na kraju Bulevara nemaju, tj.mislim da nijedna njihova nema nijedan prozor u dijelu đe su lift, ili stepenice! Mrkli mrak u ulazu od ujutro do uveče, ako ostaneš bez svijetla u toku penjanja ili silaska!

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Sell the Vatican, Feed the World!

  16. #741
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,141
    Thanks Thanks Given 
    2,244
    Thanks Thanks Received 
    2,435
    Thanked in
    1,248 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stewie View Post
    Bolji raspored prostorija - netačno, u starogradnji kad su u komunizmu se davali stanovi a ne kupovali, nije se išlo u uštedu, pa imate ogromne bespotrebne hodnike, velike kvadrature po prostoriji, ogromne balkone, e sve to danas treba platiti po kvadratu, pa opet platiti renoviranje po kvadratu. Danas se ide na uštedu, a ne široko, pa da balkon plaćam kao jednu spavaću sobu. A ko može široko, ima i u novogradnji studijskih stanova sa velikim kvadraturama po prostoriji.
    Više parking mjesta - ni to ti nije tačno, kažeš da je starogradnja na boljoj lokaciji, pa na svim boljim lokacijama nikad parkinga za lijek, jedno ti isključuje drugo. Eno oko Lepe Kate samo što ne počnu na drvo da se parkiraju.
    Bolje lokacije - hmmm, Podgoričani krepaše za City kvartom, nešto tamo ne vidim starogradnju. Oko centra je druga priča al i tu ima dosta novogradnje.

    Što se kvaliteta novogradnje tiče, vrijeme će pokazati. Jedina prednost je zvučna izolacija, što opet nije prednost za zgrade građene nakon 1990+, jer koliko vidim, isto se sve čuje kao i u novogradnji. A u starogradnji, smrdeljavi i zagušljivi ulazi, većina bez ijednog prozora, komšije stare, nemoguće se sa njima išta dogovoriti, skupo renoviranje (a da ne pričam o instalacijama i cijevima u zajedničkom dijelu zgrade (i to stara a niko ne renovira), većina bez dobre spoljne izolacije itd...

    Novogradnja je daleko od sjajne, al opet je novo i na nešto liči. Liše te zvučne izolacije koja je na momente očajna, na ništa drugo nemam zamjerke.
    Starogradnja skoro svaka kuhinja i kupatilo su imali prozor, prostorije dovoljno velike a ne sprčene sobe od 9 kvadrata da djeca dobiju klasutrofobiju. Nisam ni ja za sobe da se u njima kolo igra ali neki monimum mora biti.
    Sve je stvar izbora, nikada mi ne bi bilo žao platit balkon jer balkone obožavam, kako sam se podigla u kući tako mi je balkon kompenzacija. A ne oni mali balkoncici sto ni mačka na njih ne može da stane.
    Definitivno je sve bio mnogo bolje isplanirano, sad se radi masovna proizvodnaj, malo se vodi računa o bitnim stvarima. Zgrade su prije imale zelenila, vidi ovo sad.


    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ja u zgradi (novogradnja), bas nemam problem sa zvucnom izolacijom.

    Cuh za problem u city kvartu kako cujes sta komsije u hodniku pricaju, kad ko dolazi kod komsija itd. Meni je to suludo.

    Mislim da Celebic radi te zgrade dje nema vrata izmedju predsoblja I dnevne, kao moderno je a ustvari ustede ta vrata.



    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
    Da, kolega je kupio stan sad u City kej, kaže nema vrata na dnevnu. Sa ulaznih vrata direktno se pogled pruža na dnevnu, ajde ti to zimi ugrij majčin sine
    To je vjerovatno neki moderni trend, ali meni se to ne svidja.

  17. #742
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    1,263
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Open space stanovi su super za vožnju dubka i rastrčavanju kera.
    Kad djeca stasaju ,preselite se.

  18. #743
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Starogradnja skoro svaka kuhinja i kupatilo su imali prozor, prostorije dovoljno velike a ne sprčene sobe od 9 kvadrata da djeca dobiju klasutrofobiju. Nisam ni ja za sobe da se u njima kolo igra ali neki monimum mora biti.
    Sve je stvar izbora, nikada mi ne bi bilo žao platit balkon jer balkone obožavam, kako sam se podigla u kući tako mi je balkon kompenzacija. A ne oni mali balkoncici sto ni mačka na njih ne može da stane.
    Definitivno je sve bio mnogo bolje isplanirano, sad se radi masovna proizvodnaj, malo se vodi računa o bitnim stvarima. Zgrade su prije imale zelenila, vidi ovo sad.
    Poenta je: lako je tad bilo planirati kad se stan nije plaćao, nego dobijao... Tebi vjerovatno nije žao jer možeš priuštiti da platiš 80+ kvadraturu stana, al koliko građana u CG danas može priuštiti kupovinu od 100.000 eura? Zato su na cijeni stanovi sa kompaktnijim rasporedom gdje je sad spavaća soba npr u prosjeku 12 kvadrata a prije je vjerovatno bila i 20m2 - mada i danas imaš takve stanove u novogradnji, al činjenica je da je veća tražnja za ovim prvim. A što se kuhinje tiče, u mojem stanu nema prozora, u stanu mojih roditelja ima, i ako se ne napravi promaja, džaba prozor, sve ostane unutra, zato je majka na terasi napravila mini kuhinju, da tamo kuva i prži. Meni u stanu sa aspiratorom manje mirisa ostane.

    A što se zelenila tiče, nije to samo do graditelja, jednostavno narod nema kulturu stanovanja. Niko nikome neće zabraniti da posadi drvo negdje. U Indiji su prošle godine oborili svjetski rekord sadnjom 67 miliona stabala za 12 sati. Naš narod to ne interesuje, neće da daju novac za to, ni kad je njihovo dvorište u pitanju. Mrsko im da plaćaju i održavanje sopstvenog ulaza a ne sadnju drveća da finansiraju.

  19. #744
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,988
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,526
    Thanked in
    2,277 Posts

    Default

    Kako će narod interesovat kad nemaju đe drvo poperit bez u beton? Graditelji neće da rade zelenilo jer im je skuplje od čistog betoniranja. Ispred zgrada obično bude prostora dva bonsai drveta da se instaliraju i to je to.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  20. #745
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    630
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    60
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    Tehnomaks nema, tu mi sestra živi (ima samo izlaz na svakom spratu od stanova, čije svijetlo ne dopire), Amk na kraju Bulevara nemaju, tj.mislim da nijedna njihova nema nijedan prozor u dijelu đe su lift, ili stepenice! Mrkli mrak u ulazu od ujutro do uveče, ako ostaneš bez svijetla u toku penjanja ili silaska!

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

    TehnoMax je na KONIK nije na Stari A.
    Prodaja/otkup i ugradnja muzike za auto.
    Više informacija u inbox.

  21. #746
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,141
    Thanks Thanks Given 
    2,244
    Thanks Thanks Received 
    2,435
    Thanked in
    1,248 Posts

    Default

    Da, nije problem što neće, nego što nemaju dje.
    Vidi Novu Dalmatinsku (Slovačka), direkt iz ulaza na ulicu. Dje drvo da zasade. A vidi ovo....



    A nemam ja stan 80+, ali jednostavno volim terase, i imam ih dvije, niejsu velike ali tu su, to mi je jedina veza sa kućom

  22. #747
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,435
    Thanks Thanks Given 
    965
    Thanks Thanks Received 
    551
    Thanked in
    308 Posts

    Default

    Npr moj kum kada je kupovao stan mogao je da uzme 20m2 manji stan u novogradnji ili 20m2 veći stan u staroj gradnji sa boljom lokacijom, boljim rasporedom, parkingom (oba stana su jako blizu jedan drugog)... Sa troškovima renoviranja bi cijena bila veoma slična, ako se dobro sjećam čak ni starogradska bila nešto jeftinija... No, on je izabrao Zetagradnju jbga :mrgreen:

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk

  23. #748
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Kako će narod interesovat kad nemaju đe drvo poperit bez u beton? Graditelji neće da rade zelenilo jer im je skuplje od čistog betoniranja. Ispred zgrada obično bude prostora dva bonsai drveta da se instaliraju i to je to.
    Organizacija KOD planira u PG da zasadi 100.000 drveća, i to je samo 0.33% površine Podgorice. To bi zauzelo 5km2, a PG ima 1500km2. Ako sam ne znaš đe možeš posaditi drvo, pitaj njih, nego je najlakše reć nema đe. Ne mora ti biti ispred nosa da bi ti prečišćavalo vazduh koji dišeš, koji je inače bar 30% dana u godini zagađen preko dozvoljene granice, jer su se mogli godinama uvoziti svakakvi raspadi od auta sa euro 1, 2 i 3.

    www.kod.org.me

  24. #749
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Da, nije problem što neće, nego što nemaju dje.
    Vidi Novu Dalmatinsku (Slovačka), direkt iz ulaza na ulicu. Dje drvo da zasade. A vidi ovo....



    A nemam ja stan 80+, ali jednostavno volim terase, i imam ih dvije, niejsu velike ali tu su, to mi je jedina veza sa kućom
    Da, baš nema đe, grijeha hahah, vidi koliko praznog prostora oko zgrade... Al ako nije ispred nosa i ako s balkona ne moš ubrat plod, ne računa se, jel te...




  25. #750
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,141
    Thanks Thanks Given 
    2,244
    Thanks Thanks Received 
    2,435
    Thanked in
    1,248 Posts

    Default

    Udaljio si se od teme.
    Nije tema ozeljenjavanje Podgorice, nego starogradnja vs novogradnja.
    Starogradnja, vidi moju fotku, imao si ostavljene zelene površine.
    Novogradnja da što više zarade, grade zgradu kolika je površina placa, tako da drvo možeš zasaditi jedino na balkon

Page 30 of 213 FirstFirst ... 202627282930313233344080130 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Dilema E730-D500
    By NETMAN in forum Android
    Replies: 14
    Last Post: 07-04-06, 13:57
  2. dilema
    By podgoricanka in forum Sex i erotika
    Replies: 51
    Last Post: 05-12-05, 07:50
  3. DVB Dilema.. help needed
    By NexusVI in forum Hardware
    Replies: 1
    Last Post: 20-09-05, 11:59
  4. Dilema oko procesora , sta kupiti ?
    By monteboy in forum Hardware
    Replies: 49
    Last Post: 14-11-04, 15:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •