Page 171 of 213 FirstFirst ... 71121161167168169170171172173174175181 ... LastLast
Results 4,251 to 4,275 of 5314

Thread: [DILEMA] Starogradnja / novogradnja

  1. #4251
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post

    Stan u zgradi koji bih ja kupio je 75m2 minimum i košta kvadrat 1800-2000e + parking mjesto eto 150 000e
    Dalmatinska ili kod crkve Sv. Đorđa ?
    One Ring to Rule them all...

  2. #4252
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Sad je jasno odakle frustracija i mržnja prema onima koji bi ipak da žive u stambenim zgradama. Plac 20k po mjestima tipa "samo 3km od Delte" , građevinske dozvole, troškovi gradnje i opremanja da bi živio na placu 500 kvadrata što je meni malo ako već zamišljam idilu kuće i dvorišta kakvo treba biti, a po meni jedno 6 puta veći plac pa ajde, sve ostalo je kompromis. Ljudi nemojmo, vama neka je sa srećom, uživajte u tome što imate, ja to nisam izabrao iako sam imao mogućnosti. Ostavite pravo na uživanje i onima koji imaju drugačije izbore.

  3. #4253
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,952
    Thanks Thanks Given 
    516
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    661 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Djede Djuro priznaj da si bacio spicu da bi mogao da se pohvalis kucom

    Neka je sa srecom, svaka cast!
    Bacio sam spicu da bi se desio ovaj scenario koji se upravo desio, jer znam da je nedavno ista prica bila E kako je lako na ovoj temi potpaliti vatru, pakao A nemam se cime hvaliti, skoro 40 godina, jedini sam od drustva koji je podstanar, vakat mi je da se skucim. Doduse, jedini cu biti bez stambenog kredita, eto jedino se time mogu hvaliti.

  4. The Following User Says Thank You to Djed_Djuro For This Useful Post:


  5. #4254
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,425
    Thanks Thanks Given 
    5,563
    Thanks Thanks Received 
    5,002
    Thanked in
    2,087 Posts

    Default

    27 godina smo bili podstanari, promjenili smo i kuca i stanova, i da mogu najradije bih izabrao kucu.

    Prosto mi je nevjerovatno da ne postoji opcija da se moze uzet kredit za izgradnju kuce, a da hipoteka nad placem bude garancija, odnosno da ne postoji firma koja bi garantovala za tako nesto, ili makar sto Mojsije veli da ne postoje blokovi kuca kao sto gledamo po filmovima. Opet, i da postoji takva opcija koliki bi kredit mogao dobiti? Evo, primjera radi, koliko se moze dobiti za hipoteku 2000m2 placa na Dracu, Zabjelu, Zagoricu ili negdje gdje su placevi skuplji? Vjerujem da, ukoliko bi banke dale kredit, ne bi dale ni 20000.

    Znaci, plac i komunalije ~ 30000. I jos 20000 za kucu, jedan sprat.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  6. #4255
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,967
    Thanks Thanks Given 
    1,364
    Thanks Thanks Received 
    1,674
    Thanked in
    952 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Sad je jasno odakle frustracija i mržnja prema onima koji bi ipak da žive u stambenim zgradama. Plac 20k po mjestima tipa "samo 3km od Delte" , građevinske dozvole, troškovi gradnje i opremanja da bi živio na placu 500 kvadrata što je meni malo ako već zamišljam idilu kuće i dvorišta kakvo treba biti, a po meni jedno 6 puta veći plac pa ajde, sve ostalo je kompromis. Ljudi nemojmo, vama neka je sa srećom, uživajte u tome što imate, ja to nisam izabrao iako sam imao mogućnosti. Ostavite pravo na uživanje i onima koji imaju drugačije izbore.
    Ja tebi tj svima ostavljam i živjeli zdravi i veseli u stanu 100 godina, nego ti ne kapiraš da dosta ljudi ne dijeli tvoje mišljenje, ne poštuješ tuđe mišljenje.


    Bilo da je to za dio grada, je li blok pun zelenila, je li stari ili konik, bilo da je to za parfem u ovom slučaju stan ili kuća..

    Ja rekoh što sam mislio, pozdravljam i svako dobro svima, pa izabrali stan ili kuću







    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Dalmatinska ili kod crkve Sv. Đorđa ?
    Kod crkve..

    Mada svidja mi se i rezident kako radi...
    Last edited by stefke; 07-06-20 at 15:37.

  7. #4256
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Ja tebi ostavljam i živio ti zdrav i veseo u stanu 100 godina, nego ti ne kapiraš da dosta ljudi ne dijeli tvoje mišljenje...


    Bilo da je to za dio grada, je li stari ili konik, bilo da je to za parfem u ovom slučaju stan ili kuća..

    Ja rekoh što sam mislio, pozdravljam i svako dobro svima, pa izabrali stan ili kuću








    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Ma jok , Bože sačuvaj da ste vi nešto rekli loše, čini se to meni... Zdravo bio.

  8. #4257
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,952
    Thanks Thanks Given 
    516
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    661 Posts

    Default

    U dva poslednja stana u kojima sam živio (oba u city kvartu), imao sam komšinicu koja je bila mentalni bolesnik, dnevne sobe nam je dijelio zid kao papir. Slušati nju je bilo pravo mučenje. Pakao je nastao kad se našla neka budala koja joj je napravila dijete, ja sam lično nekoliko puta zvao policiju da reaguje, jer nisam mogao da podnesem da se takve stvari rade sa bebom od par mjeseci. Sa druge strane su mi komsije bili neki indijci, moje kupatilo se graničilo sa njihovom kuhinjom, žena je redovno povraćala ujutru od mirisa koji su dolazili iz njihove kuhinje kroz ventilaciju. Sad u stanu živimo pored ljudi koji imaju sex u prosjeku dva puta dnevno po sat vremena minimum, ta žena zvuči kao pokvarena ploča, i vrlo neprijatno bude kad neko dodje u goste. Cerka ima cetiri godine i ajde majcin sine objasni joj sta se to cuje. Dok nismo ovdje dosli mislio sam da imamo dobar seks u braku, ali nam ovi bas nabise kompleks

    E ovo su samo moja iskustva iz poslednjih sest godina zivota u stanu (Celebic i Zetagradnja). Iz ranijih perioda bih imao jos stosta napisati, ali i ovo je dovoljno da nikad ne pozelim vise da zivim u stanu. Jedina opcija gdje bi mi stan bio prihvatljiv je da imam vikendicu negdje blizu.

  9. The Following 4 Users Say Thank You to Djed_Djuro For This Useful Post:


  10. #4258
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,595
    Thanks Thanks Given 
    7,526
    Thanks Thanks Received 
    4,603
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Zar nije bilo dosta prepucavanja, baš nema smisla vrćeti se u krug... Nepotrebno zatrpavate temu...

    Više predloga, cijena zemljišta, kvadrata kuća i stanova, preporuka, tj onih stvari koje svakog interesuju...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  11. The Following 2 Users Say Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  12. #4259
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    A kako da predložiš kada svemu manu nađu? Možeš jedino da napišeš da je idealno što dalje od grada i da je kuća. Bilo što da se napiše o nekoj zgradi, izmisluće 1000 gluposti samo da bi unizili nešto o čemu se piše, i podigli na "viši nivo" ono što oni smatraju dobrim. Takav djetinjasti pristup izrodi mnogo beskorisnog pisanja.

  13. #4260
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,425
    Thanks Thanks Given 
    5,563
    Thanks Thanks Received 
    5,002
    Thanked in
    2,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    Sad u stanu živimo pored ljudi koji imaju sex u prosjeku dva puta dnevno po sat vremena minimum, ta žena zvuči kao pokvarena ploča, i vrlo neprijatno bude kad neko dodje u goste. Cerka ima cetiri godine i ajde majcin sine objasni joj sta se to cuje. Dok nismo ovdje dosli mislio sam da imamo dobar seks u braku, ali nam ovi bas nabise kompleks
    Mozda je u pitanju stan na dan, tako da mozda si i dalje dobar
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  14. #4261
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    U dva poslednja stana u kojima sam živio (oba u city kvartu), imao sam komšinicu koja je bila mentalni bolesnik, dnevne sobe nam je dijelio zid kao papir. Slušati nju je bilo pravo mučenje. Pakao je nastao kad se našla neka budala koja joj je napravila dijete, ja sam lično nekoliko puta zvao policiju da reaguje, jer nisam mogao da podnesem da se takve stvari rade sa bebom od par mjeseci. Sa druge strane su mi komsije bili neki indijci, moje kupatilo se graničilo sa njihovom kuhinjom, žena je redovno povraćala ujutru od mirisa koji su dolazili iz njihove kuhinje kroz ventilaciju. Sad u stanu živimo pored ljudi koji imaju sex u prosjeku dva puta dnevno po sat vremena minimum, ta žena zvuči kao pokvarena ploča, i vrlo neprijatno bude kad neko dodje u goste. Cerka ima cetiri godine i ajde majcin sine objasni joj sta se to cuje. Dok nismo ovdje dosli mislio sam da imamo dobar seks u braku, ali nam ovi bas nabise kompleks

    E ovo su samo moja iskustva iz poslednjih sest godina zivota u stanu (Celebic i Zetagradnja). Iz ranijih perioda bih imao jos stosta napisati, ali i ovo je dovoljno da nikad ne pozelim vise da zivim u stanu. Jedina opcija gdje bi mi stan bio prihvatljiv je da imam vikendicu negdje blizu.
    Druže ti godinama pišeš o tome i poprilično je smorno to slušati. Ja kada pitam ljude koji tamo žive ima li takvih problema, svima su odgovori isti. Ne, nikad. Dakle nemoguće je da tamo je tako loš kvalitet. Vjerovatno te zapalo nešto. Stan pored mojeg ovdje je imao nekoliko podstanara zadnjih 8 god. Nikad bukvalno nisam čuo ni zvuk, a neki su imali i malu bebu, zid je nekih 25cm u vr' glave. Ne stavlja Čelebić šperploče pa da se tako čuje kao što pričaš. Znači ne da pretjerujete nego pretjerujete za sve pare. Ja nemam ništa protiv da se piše o lošim stranama ali ne i da se pretjeruje.

  15. #4262
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,982
    Thanks Thanks Given 
    3,230
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Ja imam na Zlaticu, u Dunavsku, na 5 min od starog stadiona Koma, jedno 900m2 placa, ucrtan objekat. Komsije su nekom pukom srecom uspjeli da prodaju 90-100e nekoliko slicnih placeva naokolo, prije svega jedan privatnik sto je naletio i pokupova za 90e jedno 10000m2 za firmu. Za ovu petlju za autoput su otkupljivali ljudima 100e m2.

    Nasa je neka ideja da to zamijenimo za neki stan u Tivat, ili boku generalno, ali nije bilo godinama nekog interesovanja za kompenzaciju.

    A ne bi ga davali za 50-60e, sto bi mozda nekom bilo prihvatljivije mozda da iskesira....

    Ako bi krenuo da gradim recimo 2 zasebna stana, znaci prizemlje i sprat... Ta ekspedicija tesko da bi isla ispod recimo 60-70000... A pristup tom kapitalu... Pa za mene je nemoguc u ovom trenu... Cijene izdavanja nisu neke, jedva se 200e izdaje dvosobna kuca...

    S obzirom da se ja necu nastanjivat u pg, koja bi tu opcija bila najbolja? I dalje ganjat neku kompenzaciju za primorje, ili mozda fazno gradit pa izdavati? Nesto ne vidim da ce u Pg u skorije rasti cijene kirija, jer je mizerno 200e za 100m2 kuce...



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  16. #4263
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,952
    Thanks Thanks Given 
    516
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    661 Posts

    Default

    Kompenzaciju te vrste ces tesko gledati, jer je domen naucne fantastike da nekome treba plac bas kao tvoj, a da on ima stan bas onakav kakav tebi treba i da je pritom voljan da se trampi. Umjesto toga gledaj da to kompenzujes za bilo kakav stan kojem je realno procijenjena vrijednost, pa da to prodas i kupis ono sto ti odgovara.

    Na Zlatici sta god da napravis neces se usreciti od izdavanja, ni sad ni u dogledno vrijeme.

  17. The Following User Says Thank You to Djed_Djuro For This Useful Post:


  18. #4264
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Svako ima pravo na izbor svakako.
    Ono što se nema pravo je da se izvrću činjenice.
    Rekoh prije da sam već godinama bukvalno testirao djelove grada gdje bih se trajno nastanio. Jedino nijesam na stari živio jer mi je tamo nekako ne znam...
    Imao sam prilike da za druge kupujem/prodajem/posredujem u prodaji nekretnina pa ponešto znam. Renovirao sam do sada nekih 5 objekata potpuno pa znam sta moze i ne moze kad nešto vidim.

    Kad sam se odlučio da riješim stambeno pitanje ušao sam u nekih 50 stanova, starogradnju par stanova samo jer mi se nije ulazilo u priču da kupim stan u zgradi staroj 50 godina koja će za 10-15 godina već biti zrela za bacanje iako su kvadrature i rasporedi mnogo bolji u starogradnji.

    Uvodili su me ljude u stanove sa rasporedom u novogradnji da ja ne vjerujem da neko pismen moze da to isplanira tako. I cijeli ili trosobne stanove u neka niska potrkovlja po 100 000 a bez potrkovlja po 120. A da pri tom ni škola ni vrtić nijesu bili blizu.
    Što mi je dzabe što imam 5 lokala i 2 butika i minimarket u ulazu kad opet moram da vozim do mesare.
    Kad dijete hoće da se igra moram da se spremim sjednem ga u auto i vozim u park ili na igralište?
    Ili da ga vozim u osnovnu školu van grada jer nema oko zgrade.
    Rasprava sa komšijama ko hoće da plati a ko nece održavanje ulaza, prašina itd itd ispričali smo to već.

    Jedini stan koji mi se svidio bio je pod Ljubović u jednoj dobroj zgradi pored turske ambasade ali je bio preskup 150 000 eur za 118 kvadrata i garažu ali je stvarno bio bombona.

    Gledao sam onda i možda montažnu kuću da napravim jer mi se nije kutaralo godinu i kusur sa izgradnjom a dobar dio godine ili nisam u PG ili nisam u zemlji i prepadali su me da su kuće užas i da ima ulaganja i da je to sičija...

    Sve sam opcije iscrpio.

    Na kraju sam odlučio da ne radim ništa da pratim tržište i vidim ako sta iskoči i brzo je iskočila kuća bukvalno sve pred kućom(vrtić škola prodavnica park dom zdravlja) 125 kvadrata + veranda 15m2+ balkon4m2 + podrum 70 kvadrata i 900 kvadrata placa sa vinovom lozom, kivijem, mandarinama i pomoćnim objektom od nekih 8 kvadrata (šupa/sušara). I sve to sa renoviranjem kompletnim(kupatilo novo potpuno, pločice u kuhinji, hoblovanje parketa, novi plafoni sa izolacijom, novi split sistem, ulazna vrata, sve vodovodne i elektroinstalacije nove) i za te pare nisam mogao kupiti dobar veći dvosoban ili normalan trosoban stan. Biće ulaganja još naravno ali ništa hitno i što ne može da sačeka 2-3-5 godina.
    Pod Goricom je kuća sa strane Zagoriča ali ne dje je divlje naselje već na samom početku počele su tu polako i neke zgrade da niču nedaleko.

    Ima od mene 50 metara kuća na 2ipo sprata 150 kvadrata i neko 500 kvadrata placa sa novim sistemom grijanja, stolarijom novom itd za 125k eur.

    Ali šta se dobija kućom ? Pogotovo za porodične ljude :

    - skuvam kafu ujutro izadjem na verandu ili posto dosta radim online iznesem računar i uživam.
    - kad djeca hoće da se igraju provjeri se jel kapija zaključana i pustiš ih nemaju dje da se povrijede ili da izleti pod auto ne daj bože možeš da se igraš sa njima na 1000 drugih načina nego u stanu imaju prostor i komodited i da se izprljaju i da nose staro oko kuće ne moraš da ih spremas i presvlacis
    - Imaš mjesta da se skladište stvari, namještaj ili bilo šta što ne treba, da se drži zamrzivač i za muško koje voli da ošmirgla neki stari kredenac ili da se igra majstora ili ima hobi . Da se drže igračke. Imamo onaj autić na baterije ja ne znam dje bih to držao da smo u stanu.
    - mogu prijatelji da ti dođu na roštilj, popije se pivo pred kuću ili kafa, dovedu djecu i ispred da ne dižu kuću na glavu
    - imaš dje auto da parkiraš - ako nećeš da ga uvoziš u avliju na ulicu.
    - Nema buke, dreke, vike, saobraćaja, lokala, restorana da ne moze da se zaspe ili prozor otvori. Nema kolektora
    - nije vruće kao u centru jer skoro svi imaju drveće u dvorištima itd

    Auto palim manje sad nego dok sam u centru živio jer sve što mi treba je oko mene.
    I u centru sam svuda išao autom i o jadu se crnome zabavljao od parkinga jer kad sam živio u city moraš do centra - moraš autom pogotovo kad je vruće treba ti pola sata pješke.
    Kad hoće djeca da se igraju moraš u auto da ih voziš nedje.
    Kako tada tako i sad namirnice kupujemo naveliko jednom u 10ak dana i kad sam živio u centru sam išao autom jer ne bih mogao na ruke da donesem sve što mi treba. Sad imam prodavnicu pored kuće (imao sam je i u city kvartu ) za ovo što treba sitno sad imam i zamrzivač veliki pa mogu da uzmem pola teleta ili curetine itd kod farmera direktno. U stanu to nisam mogao jer ne znam dje bih sa sandučarom.

    Evo potrudio sam se da na fino iskucam zbog čega pišem kako pišem i kakvo je moje iskustvo.
    Iskreno ja ne osjećam nikakav benefit stana u odnosu na ovo što imam sad, čak štaviše smatram da mi je život mnogo lagodniji i kvalitetniji (i djeci)sada nego prije par godina kada sam živio u stanovima. Da budem fer možda jedino je to što se sada vozim do posla kada radim u PG. Prije ako bismo ostajali u pg preko zime birao sam da živim dje radim jer obično radim na ugovore 2-4 mjeseca pa sam birao kvart dje radim da ne bih morao voziti.
    Nisam od tipova kojima je svoje ***** najbolje, žalim se i kritikujem sve što ne mislim da je ispravno i nekvalitetno i tako funkcionišem.

    Ujedno ovim postom se odjavljujem sa teme kada je diskusija kuća / stan ili starogradnja/novogradnja u pitanju jer sam rekao sve što sam imao.

    Diskutovacu opet kad cijene padnu
    One Ring to Rule them all...

  19. The Following User Says Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


  20. #4265
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    U dva poslednja stana u kojima sam živio (oba u city kvartu), imao sam komšinicu koja je bila mentalni bolesnik, dnevne sobe nam je dijelio zid kao papir. Slušati nju je bilo pravo mučenje. Pakao je nastao kad se našla neka budala koja joj je napravila dijete, ja sam lično nekoliko puta zvao policiju da reaguje, jer nisam mogao da podnesem da se takve stvari rade sa bebom od par mjeseci. Sa druge strane su mi komsije bili neki indijci, moje kupatilo se graničilo sa njihovom kuhinjom, žena je redovno povraćala ujutru od mirisa koji su dolazili iz njihove kuhinje kroz ventilaciju. Sad u stanu živimo pored ljudi koji imaju sex u prosjeku dva puta dnevno po sat vremena minimum, ta žena zvuči kao pokvarena ploča, i vrlo neprijatno bude kad neko dodje u goste. Cerka ima cetiri godine i ajde majcin sine objasni joj sta se to cuje. Dok nismo ovdje dosli mislio sam da imamo dobar seks u braku, ali nam ovi bas nabise kompleks

    E ovo su samo moja iskustva iz poslednjih sest godina zivota u stanu (Celebic i Zetagradnja). Iz ranijih perioda bih imao jos stosta napisati, ali i ovo je dovoljno da nikad ne pozelim vise da zivim u stanu. Jedina opcija gdje bi mi stan bio prihvatljiv je da imam vikendicu negdje blizu.

    Živio sam u onoj zgradi dje su Atos vrata na kraju city kvarta... Meni je svanulo kad sam se odatle makao.
    Bukvalno uveče gledamo film ja i supruga i čujemo komšije kroz aspirator sta pričaju kao da sjede sa nama u sobi.
    Čuo sam komšiju kako mrca nebrojeno puta jer je naša spavaća bila uz njihovu spavaću, par stanova na dan je tu bilo isto pa onda uveče vriska dreka, svadje , pjani... Čuje se sve ako je prozor napola otvoreno šta pričaju dolje ispod zgrade, pjani uveče pjevaju kad se vraćaju iz lokala...
    Lokali tamo ispred zgrade stalno neka frka, neka škripa guma. Izadjem uveče da ispusim cigaru i nekad hoću da povratim od smrada kolektora. Ja dok sam bio tamo manje od pola godine bila je jedna pucnjava i 3 paljenja auta....
    Mi uspavljujemo dijete, komšija iznad svaku noć pusti dijete u isto vrijeme sa onim trociklom da rga to se čuje kao da štema a ne da vozi tricikl ja išao da vidim šta je da ga molim, ne možemo da uspavamo bebu
    Ne možeš više dijete da držiš u stanu pa da se prošeta 10 minuta na onu ploču od radoja Dakića išli smo da gledamo vatrogasne kamione, držiš dijete ako ti padne ostade ga pola na onaj beton...
    Ne znam... Možda sam ja preosjetljiv ali meni je to bilo baš užas.
    Last edited by Gandalf_White; 07-06-20 at 16:28.
    One Ring to Rule them all...

  21. #4266
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,435
    Thanks Thanks Given 
    14,924
    Thanks Thanks Received 
    4,199
    Thanked in
    2,124 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by guest View Post
    Zamisli dramu da je stan na dan a ista žena

    Sent from my Telefunken
    A to je nemoguće? Znaš one tete što to rade za novac. E pa im ih više u City kvartu

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  22. #4267
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,806
    Thanks Thanks Given 
    10,960
    Thanks Thanks Received 
    5,170
    Thanked in
    2,412 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djed_Djuro View Post
    U dva poslednja stana u kojima sam živio (oba u city kvartu)... moje kupatilo se graničilo sa njihovom kuhinjom, žena je redovno povraćala ujutru od mirisa koji su dolazili iz njihove kuhinje kroz ventilaciju...
    Ođe bih stavio tačku na novogradnju i isti izraz izbacio iz naslova.
    Znači,daš 1500/m˛ da bi bile spojene ventilacije od kuhinje i kupatila.
    @Djed_Djuro,ne zamjeri,razumijem ti ženino nepodnošenje mirisa indijske hrane,ali,kako ga je njima bilo u kuhinju?



    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Last edited by joni; 07-06-20 at 16:56.

  23. The Following User Says Thank You to joni For This Useful Post:


  24. #4268
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    60 hiljada minimum za jednosoban stan od 50m2 u nekoj od zgrada u Podgorici. Možda u nekoj zakučiš i garažno mjesto. Bez dobre lokacije i upitnim kvalitetom. Za 60 hiljada možeš da napraviš kuću od 100m2 na placu od minimum 500me u Donju Goricu. Pa sad ko šta voli.jel tako?

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Vec sam pisao o cijenama stanova u razmaku od 10 godina i ne bih opet. Ja sam 26 godina zivio u kucu sa roditeljima. Evo 8 zadnjih zivim u stanu. I mogu da pricam kako je na obije lokacije. I ja bih radije zivio u kuci. Ali ya pare za koje sam kupio stan ne bih mogao kucu sa placem napraviti. Ne bih sa kvadraturama i iznosima da neko ne pomisli da se hvalim, na PM ti mogu pojasniti vise.
    A dobra 2 mjeseca sam gledao placeve, i nisam nasao ijedan da valja ispod 50e m2.

    Gdje ti je taj plac i koju kucu za 60,000 jer imam spremne ljude da trguju tako nesto. Moze na PM.

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Eo se osjetih prozvanim, rekoh ko ima plac i da treba da bira MISLIM da je pametnije kuću praviti duplo veću nego stan. U dahnu možeš kupiti plac za 50-60e m2 znaci za 25-30 hiljada uzmes plac i kuću od 100m2 za nekih 35 000e napravis... Za tih 60-65 hiljada MOZDA kupiš stan od 60 kvadrata dvosoban (nov ne nidje)


    Saglasan sam (nisam kao pojedini) da kuća ima svojih mana ALI za mene lično mnogo više prednosti... Tako da je izbor logičan bio...

    Stan u zgradi koji bih ja kupio je 75m2 minimum i košta kvadrat 1800-2000e + parking mjesto eto 150 000e

    Zar nije bolje napraviti kuću duplo veću, kakvu poželiš sa garažom, bazenom, dvorištem za iste ili manje pare?


    E da, živio sam kao dijete u kući 10ak godina, poslednjih 20ak živim u stanu ne pljujem život u stanu ali za mene je kuća bolji izbor.. (rekoh već buka od kafica, komšije, mala djeca itditd) još ako znamo kakve zgrade prave celebic i baća u poslednje vrijeme....

    Ja sam imao sreću da živim u maloj zgradi, jednoj od najkvalitetnijih u PG pa nisam imao tih problema inace bih izludio...
    Stefke, iako se nadje prozvanim, opet su babe i zabe.
    Dakle ti bi stan u centar jer se tu krecu 1800-2000. A kucu bi koliko km od centra?

    Ajde reci koliko bi te takav plac kostao u centru PG pa da uporedimo troskove? Jer se porede lokacije.
    * Brat bratu ispod 50e tesko da bi ga mogao naci. Dakle 2,000 x 50 = 100,000. Plac bez komunilaija i dozvole. U Prvoj zoni grada komunalije su 140e m2 cini mi se. Dakle 75 * 140 = 10,500
    Projekat neka bude 2,000 bas ne znam koliko se krecu. I gradnja rekoste 400e po m2 * 75 = 30,000. Pri tome 400 je daleko od bilo kakvog kvalitetnijeg izbora od onoga sto gledamo u stanove.
    Plac + komunalije + gradnja + projekat = 140,500

    Bez bazena, bez ograde oko kuce, bez garaze, bez kapije itd itd itd.


    I opet da ponovim, radije bih zivio u kucu nego u stan.
    Za cijenu stana ne bih mogao kucu napraviti sa placem ne manjim 500m2 da bude legalna 1/1 sa fasadom i slicno sredjeno.
    Last edited by hercules; 07-06-20 at 17:04.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  25. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  26. #4269
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,144
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Vec sam pisao o cijenama stanova u razmaku od 10 godina i ne bih opet. Ja sam 26 godina zivio u kucu sa roditeljima. Evo 8 zadnjih zivim u stanu. I mogu da pricam kako je na obije lokacije. I ja bih radije zivio u kuci. Ali ya pare za koje sam kupio stan ne bih mogao kucu sa placem napraviti. Ne bih sa kvadraturama i iznosima da neko ne pomisli da se hvalim, na PM ti mogu pojasniti vise.
    A dobra 2 mjeseca sam gledao placeve, i nisam nasao ijedan da valja ispod 50e m2.

    Gdje ti je taj plac i koju kucu za 60,000 jer imam spremne ljude da trguju tako nesto. Moze na PM.


    Stefke, iako se nadje prozvanim, opet su babe i zabe.
    Dakle ti bi stan u centar jer se tu krecu 1800-2000. A kucu bi koliko km od centra?

    Ajde reci koliko bi te takav plac kostao u centru PG pa da uporedimo troskove? Jer se porede lokacije.
    * Brat bratu ispod 500e tesko da bi ga mogao naci. Dakle 2,000 x 500 = 100,000. Plac bez komunilaija i dozvole. U Prvoj zoni grada komunalije su 140e m2 cini mi se. Dakle 75 * 140 = 10,500
    Projekat neka bude 2,000 bas ne znam koliko se krecu. I gradnja rekoste 400e po m2 * 75 = 30,000. Pri tome 400 je daleko od bilo kakvog kvalitetnijeg izbora od onoga sto gledamo u stanove.
    Plac + komunalije + gradnja + projekat = 140,500

    Bez bazena, bez ograde oko kuce, bez garaze, bez kapije itd itd itd.


    I opet da ponovim, radije bih zivio u kucu nego u stan.
    Za cijenu stana ne bih mogao kucu napraviti sa placem ne manjim 500m2 da bude legalna 1/1 sa fasadom i slicno sredjeno.
    I što veliš 2000 X 500 = 100.000?

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  27. #4270
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,967
    Thanks Thanks Given 
    1,364
    Thanks Thanks Received 
    1,674
    Thanked in
    952 Posts

    Default

    2000 x 500 = 100 000€?



    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  28. The Following User Says Thank You to stefke For This Useful Post:


  29. #4271
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Niksic
    Posts
    918
    Thanks Thanks Given 
    1,423
    Thanks Thanks Received 
    348
    Thanked in
    156 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Ođe bih stavio tačku na novogradnju i isti izraz izbacio iz naslova.
    Znači,daš 1500/m˛ da bi bile spojene ventilacije od kuhinje i kupatila.
    @Djed_Djuro,ne zamjeriorazumijem ti ženino nepodnošenje mirisa indijske hrane,ali,kako ga je njima bilo u kuhinju?



    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk


    Meni je problem što nemam vremena da se bahćem sa majstorima oko pravljenja kuće. Radim ozbiljan posao i od moje produktivnosti/vremena rada zavisi i zarada. A ne volim da radim ništa traljavo.

    Drugi problem je što naći solidan plac ili kuću za normalne pare je preteško.

    Treći problem, uzmeš kuću, vidiš ne svidi ti se, ajde prodaj to.

    80 posto kuća kod nas su loše isplanirane. Tri sprata hodnika itd.

    Ja želim da napravim kuću po meraku a za to treba novca. Dosta novca. Kojeg trenutno nemam. Zato je zasad i taj city kvart dobro ulaganje. Pa će se mijenjat kad bude keša

  30. The Following User Says Thank You to johninum For This Useful Post:


  31. #4272
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    I što veliš 2000 X 500 = 100.000?

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Quote Originally Posted by stefke View Post
    2000 x 500 = 100 000€?



    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Hvala momci 0 viska ostala. Dakle 50e m2 placa u centar grada. ''Realna'' CDM cijena placa u centru iako znamo da sam napisao 150 da bi opet malo bilo zar ne
    Last edited by hercules; 07-06-20 at 17:04.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  32. #4273
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    265
    Thanks Thanks Given 
    34
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Vec sam pisao o cijenama stanova u razmaku od 10 godina i ne bih opet. Ja sam 26 godina zivio u kucu sa roditeljima. Evo 8 zadnjih zivim u stanu. I mogu da pricam kako je na obije lokacije. I ja bih radije zivio u kuci. Ali ya pare za koje sam kupio stan ne bih mogao kucu sa placem napraviti. Ne bih sa kvadraturama i iznosima da neko ne pomisli da se hvalim, na PM ti mogu pojasniti vise.
    A dobra 2 mjeseca sam gledao placeve, i nisam nasao ijedan da valja ispod 50e m2.

    Gdje ti je taj plac i koju kucu za 60,000 jer imam spremne ljude da trguju tako nesto. Moze na PM.


    Stefke, iako se nadje prozvanim, opet su babe i zabe.
    Dakle ti bi stan u centar jer se tu krecu 1800-2000. A kucu bi koliko km od centra?

    Ajde reci koliko bi te takav plac kostao u centru PG pa da uporedimo troskove? Jer se porede lokacije.
    * Brat bratu ispod 500e tesko da bi ga mogao naci. Dakle 2,000 x 500 = 100,000. Plac bez komunilaija i dozvole. U Prvoj zoni grada komunalije su 140e m2 cini mi se. Dakle 75 * 140 = 10,500
    Projekat neka bude 2,000 bas ne znam koliko se krecu. I gradnja rekoste 400e po m2 * 75 = 30,000. Pri tome 400 je daleko od bilo kakvog kvalitetnijeg izbora od onoga sto gledamo u stanove.
    Plac + komunalije + gradnja + projekat = 140,500

    Bez bazena, bez ograde oko kuce, bez garaze, bez kapije itd itd itd.


    I opet da ponovim, radije bih zivio u kucu nego u stan.
    Za cijenu stana ne bih mogao kucu napraviti sa placem ne manjim 500m2 da bude legalna 1/1 sa fasadom i slicno sredjeno.



    Bravo majstore. Respect za sve napisano.

  33. #4274
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Sta ce vam plac od 2000 kvadrata ?
    Hoćete li poljoprivredom da se bavite ?
    Neke masline da usadite ? Vinograd da otvorite - ne sprdajte se.

    500-750-1000 sasvim dovoljno i komotno.

    Ako je kuća jednospratna u osnovi 120 kvadrata i neka bude okolo betonski cok još 30. Ostaje 350 -600 kvadrata placa. Ukopas pod kuću garažu/podrum i veseli me boze.
    Ako nećete poljoprivredom da se bavite više vam ne treba.

    500 kvadrata placa neka je 50 000 eur ili koliki god plac da je
    Ova dolje montažna kuća sa slika je 35 000 ključ u ruke i ostaje vam 15k da kultivišete imanje i za dozvole 122 kvadrata neto 137 bruto.100 godina garancije.
    Malo mi je falilo da se odlučim na ovaj korak
    Last edited by Gandalf_White; 07-06-20 at 17:12.
    One Ring to Rule them all...

  34. #4275
    Join Date
    Jun 2012
    Posts
    5,952
    Thanks Thanks Given 
    516
    Thanks Thanks Received 
    1,816
    Thanked in
    661 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    * Brat bratu ispod 500e tesko da bi ga mogao naci. Dakle 2,000 x 50 = 100,000.
    Nije 100.000 nego milion.

    Najbolje parce zemlje u PG, bivsa kasarna Moraca je prije dvije godine prodata za 250 po kvadratu. Moze se i sad naci plac za solidne pare, mada u centru se ne prodaju za kuce vec za zgrade, neisplativo je to. Plus, besmisleno je praviti kucu dje je guzva, kuca se i pravi da bi se imao mir.

Page 171 of 213 FirstFirst ... 71121161167168169170171172173174175181 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Dilema E730-D500
    By NETMAN in forum Android
    Replies: 14
    Last Post: 07-04-06, 13:57
  2. dilema
    By podgoricanka in forum Sex i erotika
    Replies: 51
    Last Post: 05-12-05, 07:50
  3. DVB Dilema.. help needed
    By NexusVI in forum Hardware
    Replies: 1
    Last Post: 20-09-05, 11:59
  4. Dilema oko procesora , sta kupiti ?
    By monteboy in forum Hardware
    Replies: 49
    Last Post: 14-11-04, 15:49

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •