Page 2 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 26 to 50 of 115

Thread: Šta jesti dok ste na dijeti

  1. #26
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Dobro slažem se što se pržanije tiče, ali i te kako možeš smršati sa pet jaja svaki dan... Možeš i sa 10... Ugljeni hidrati su glavni faktor u jednačini za mršanje, kako god okrenuli...
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  2. #27
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,926
    Thanks Thanks Given 
    4,774
    Thanks Thanks Received 
    9,792
    Thanked in
    3,715 Posts

    Default

    Možeš za doručak što god oćeš. Ja sam od januara do marta ove godine smršao 9kg na sledeći način i neka što sam smršao nego sam se i osjećao perfektno.

    - 4 puta nedeljno laganiji trening, 15-20 min na traku, onda 10-15 na biciklo pa onda dvije grupe mišića, tako x4 nedeljno.
    - doručak masakriranje, 3-4 jaja na oko, kobasice, pržena hamburška ili omlet sa 4 jaja sa pečurkama i pršutom, tako neke kombinacije plus pola litra jogurt, demoliranje klasično.
    - ručak mi je obično bio u 17.30h posle treninga (2 tunjevine, pileće bijelo sa povrćem, riža sa morskim plodovima i povrćem, tako te stvari.
    - večera oko 20h sušene kajsije, bademi i tako te drkalice. Ako se baš ne može izdržat onda opalim još jednu tunjevinu ili tako nešto
    - petak i subota se izađe u grad i pije, špricer uglavnom sam pio
    - nedeljom na veliku picu pa u Hemeru na Volkano, svake nedelje.

    - sokove izbacio
    - skoro sve jeo bez leba, uz dvopek
    - slatko izbacio sem nedeljom

    Prezadovoljan sam bio rezultatima i da mi je opet tako no sam se preselio pa mi ta teretana nije na ruku a nakanit se ne mogu šanse nema + apetit nagrđen, nikad jači, u svako doba dana mi se čini da bi vola izio.
    Last edited by BiTrAtE; 27-09-17 at 14:51.
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  3. #28
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    535
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Haha ja mislim u ovu dijetu da je špricer ono nešto, x faktor

    Sent from my Redmi Note 2 using Cafe Del Montenegro mobile app
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  4. #29
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Meni nije jasno sto da pijem vodu prije tusiranja

  5. #30
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Vasa iskustva?
    Nisam pobornik dijeta, niti sam ikad upražnjavo iste (mogu to zahvaliti dobrom genetskom materijalu). Smatram da je ključ u umjerenosti i raznovrsnosti u prehrani uz poželjno trajno izbacivanje nekih namirnica - prije svega mislim na svinjetinu i sve mesne prerađevine, margarin, bijeli hljeb i gazirana pića.
    The more things change, the more they stay the same.

  6. #31
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    ja sam na hrono ishrani (restrikcija,al malo blaza uzmem ja kocku crne cokolade u vrijeme kad se preporucuje i voca) skinuo 10 kg za mjesec dana . imate na netu sve o hrono i samo pravila postujte i ne brinite .
    Nije ograniceno koliko ces pojesti po obroku ,al ako pise da vecerate neku piletinu ne znaci da treba pile da pojedete.poz

  7. #32
    Join Date
    May 2010
    Location
    Wherever I want
    Posts
    8,850
    Thanks Thanks Given 
    1,145
    Thanks Thanks Received 
    1,064
    Thanked in
    515 Posts

    Default

    Скинуо си 10 кг за мјесец. Ти ниси здрав онда, и мислим буквално нездрав си

    Без ако ниси имао 200кила а и у тођћм случају такво скидање килаже је баш брзо

    Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
    Sate sate sate

  8. #33
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    hahaahah stotku sam imao ,hrono i malo boksa i posle me na poker ubije nervoza . vjr da bi i ti skidao :P

  9. #34
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    4,539
    Thanked in
    2,403 Posts

    Default

    Dijeta ima mali milion ali ako pratite dijetu 'slijepo' bez da ista razumijete ne valja.. Ne kazem ja da treba nutricionista da postanete ali makar da imate neku predstavu o mikro i makro nutrientima.

    A i oni najneupuceniji opet znaju makar sto ne valja pa opet vecina jede onu najgoru cokoladu i pije koka kolu po vaz dan a nocu sipa litar alkohola u sebe.. Tu vec ne pricamo samo o problemu sa kilazom vec i o razaranju citavog organizma.

    Kao sto neko rece... ugljeni hidrati su kljucni. Njih sto manje a i kad se uzimaju da to bude hranom koja ima druge nutriente a ne sa glupostima punim secera. Evo sam danas nedje bio i na pumpu drug pita sto cu da popijem. Ja trazim kiselu jer mi je draza od obicne vode a on mi ponudi 'remix' verziju Knjaz-a. Okrenem 'label' (to sad iz navike UVIJEK radim) i vidim da ima 10gr secera na 100ml. Znaci flasica od 500ml koja se popije za minut ima 50gr secera. Ne, hvala. Moze bit' malo ukusnija ali mi 50gr secera ne treba nista. Samo sam je odlozio. Informativno, koka kola i ostali gazirani sokovi imaju manje-vise isto toliko secera. Te vam stvari nista u zivotu ne trebaju. Ako vam bas zivot nema smisla bez tih sokova makar pijte one bez secera. Jeste, imaju zasladjivace koji isto nisu zdravi i nemaju nikakve nutriente ali makar necete secer sebi dizat' u 30 sekundi. VODA i samo VODA.

    Sto se hrane tice najvise jedem piletinu i ribu. I to sve kuvano ili spremljeno sa sto manje (maslinovog) ulja. Hleb izbacen totalno kao i sve slicne namjernice bilo da su od bijelog brasna, hejdinog ili magicnog. Sto vise voca/povrca ali cijelog, nikako od sokova koji su opet puni secera. 'Grickalice' sam smanjio skroz, a kad uzimam onda je to neslani kikiriki, bademi, orasi i sl. Slatko sam isto (skoro) skroz izbacio. Posebno one 'domace' (turske) poslastice kao sto su tulumbe, baklave i sl. To ima vise secera n'o iceg drugog.

    Fizicka aktivnost obavezna. Svako moze da bira sto mu odgovara. Teretana je svakako najbolja a to ne mora da znaci da cete dizat' 200kg iz benca ili sl. ali cisto da cete uposlit' misice i mjenjat' fizicki izgled u najboljem mogucem pravcu. Ako izbjegavate teretanu iz ovog ili onog razloga onda mozete na neko jutarnje trcanje i sl. Cak i duze setnje su dobre, sve je bolje nego da co'ek sjedi i iz dosade vazda nesto trpa u usta.

    I sto neko rece... kad vidis koliko je tesko izgubit' 500 kalorija onda ti se ne mili da pojedes dva parceta pice i 'bacis u vodu' to trcanje/treniranje koje si odradio..

    Ne smatram da treba bit' iskljuciv i mislim da tu mnogo ljudi grijesi prateci neke dijete gdje se skoro nista ne jede pa imuni sistem ode u q. Treba bit' umjeren i pocet' lagano kad se mjenja nacin zivota jer velike promjene isto nisu bas najbolje za organizam.

    Za one koji su mrsavi i oce da dobiju na tezini opet treba dijeta. Ako neko ne moze da jede mnogo neka uzme proteinske sejkove sto neko pomenu. To vam je kao poslastica a ukusa imate da birate kol'ko ocete
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  10. #35
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,747
    Thanks Thanks Given 
    10,864
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    znate što....te dijete bila hrono, ili UN ili nekakva atkinsova kako li se zove, ili obična nutricionistička dijeta, su mi potpuno nejasne pošto sve njih prave nutricionisti, ljekari, ljudi koji su faks završili naučlili nešto...i onda ti klinički nutricionista kaže da je voće obavezan sastojak užine, dva puta dnevno po dvije voćke ili 2 dcl soka cijeđenoga od voća umjesto dvije cijeđenoga, a nutricionista isto stručnjak koji veliča hrono ishranu ti veli da voće ni pogledat ne smiješ?! Onda ti nutricionista klinički veli da za večeru uzmeš lgano nešto, šolju obranoga jogurta sa 20 grama integralnoga leba, za doručak možeš i 2 dcl, ili u taj jogurt se stavljju integralne žitarice, dvije supene kašike,ali ne druge mliječne proizvode osim nemani sir 30 grama dnevno,, a hrono nutiricionista veli ne jogurt to je STROGO zabranjeno, no kisjelo mlijeko od domaće krave ono sa 148% masnoće je zdrav isto ka pavlaka i maslac i kajmak, a jogurt je otrov....zabranjen....
    pa ti ovaj veli dva manja krompira za ručak ili pirinač dvije supene kašike, a ovaj hrono NE, krompir zabranjen, pirinač zabranjen....
    a onda na forum dođe Kimmi koji jede voće za večeru, čovjek za 15 dana izgubio 7 kg....pa jede pirinač, pije jogurt, jede krtolu...
    kako ja da znam oji je nutricionista u pravu?!

    Ja sam na dijeti i stvarno moram rigorozna da budem da izgubim kile i nema druge sile no da smanjiš porciju na puko preživljavanje, izbaciš hleb, tijesta i slatkiše i ne brini...i naravno fizička aktivnost je majka...moje dijete je fudbl treniralo prilično dugo, ljub ga majka, imao je 11% masnoće a jeo je kao provaljen, bez kontrole, bez zadrške, bez retrikcija....znači unosio je po 5000 kalorija dnevno...ali je trčao 10km ujutro, a onda dva sata uveče jurcao za loptom...plus jurcao za loptom u ove balone....po dva puta je večerao...sad ne trenira više, ugojio se kilo dva ali mu se to ne vidi osim što je na kukovima malo masnoće dobio ali ljudi, jede kao ptičica...neće kaže jer ne troši pa da se na ugoji....
    Last edited by zvoncica; 28-09-17 at 02:03.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  11. #36
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Evo vam pa citajte... sve sto treba da znate o ishrani na jednom mjestu... ja sam skinuo 10 kila i to kvalitetnih, tj ocucao sam misicnu masu...
    http://www.realx3mforum.com/smf/index.php?board=7.0
    Sto napisa Fidel, kljuc vam je u hidratima...

  12. #37
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,403
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    @zvoncica

    Nije bas 7kg, volio bih da jeste ali nije. Vec nekoliko dana stagniram sa tezinom ili gubim mnogo manje nego sto sam prve 2 nedjelje, ali naravno ni na pamet mi ne pada da odustajem.

    Problem moj je sto sam se ranije hranio ali bas ne vodeci racuna sta, koliko I kad jedem I pijem.

    Citah malo o ovom vocu I zaista je problematicno. Problem je sto se skoro pa odmah fruktoza pretvara u masti. Ovo ne znaci da voce nije zdravo, vec samo da ne treba pretjerivati. Ja sam generalo I jeo max 2-3 vocke dnevno, a nakon ulazenja u problematiku smanjujem I to na max 1.

    Oko hrono, citao sam I ima logike ali mene taj nacin ishrane nece gledati.

    Razloga su dva:
    1) Za one preporucene obroke treba imati posevnu kuvaricu I za vecinu onih sastojaka prvi put cujem. Spelta??? Wtf?

    2) Forsira se povrce, koje ja generalno u svjezem stanju ne volim, I forsira se sir I pavlaka od mlijecnih proizvoda koje ja takodje ne volim u svjezem stanju vec volim mlijeko I jogurt (mlijeko sam izbacio potpuno ali jogurt nema sanse).

    Jos par kg dolje I krecem sa teretanom 😁


    Evo jedno pitanje. Sta jesti kad prigladnite poslije podne ili uvece a da najmanje stete nanosi??

    Ovo mi se sve rijedje desava, ali desi se ponekad. Uglavnom iskuliram sa 2 case vode I za par minuta prodje "frka" a imam uvijek pripravnu I salatu od oslica pa pojedem 2-3 kasike bez hleba.

    Imate li jos kakvih ideja za nisko kaloricne, odnosno korisne (visokoproteinske I bezmasne) obroke.

    Jel problem stuci dvije snicle od bijelog pileceg mesa bez hleba za veceru??
    Last edited by kimmi; 28-09-17 at 07:57.

  13. #38
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Ja preferiram onu poznatu kelj dijetu

  14. #39
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Jedeš sve sem kelja ?
    Sell the Vatican, Feed the World!

  15. #40
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ujutro jedi ka kralj, popodne kao princ i uvece kao prosjak. I malo vise kretanja.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  16. #41
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    Jedeš sve sem kelja ?
    Normalno

    Ja svoje zmijsko telo odrzavam plivanjem kao mali morzic

  17. #42
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,128
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Sjemenke i voce, narocito kostunjavo. To je savjet ovima sto nikako da smrsaju i da nadju odgovarajuci rezim ishrane. Maltene vam nista drugo ne treba. Iako ce se mnogi "strucnjaci" pobuniti zbog ogromne kolicine masti u sjemenkama i kostunjavom vocu, kao i secera u ostalom vocu, to nidje veze. Pucacete od energije, nema sanse da cete biti malaksali, a mrsacete na oci.


  18. #43
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    566
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    “Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a
    fukara se obogati.”

  19. #44
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,716
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by xxl View Post
    Ingredients: cereal flakes 40% (oat, wheat, rye, corn and barley flakes), extruded wheat, brown sugar (11%), vegetable oil, tropical fruits (8%) (pineapple, papaya, banana chips, mango), glucose syrup, wheat flour, corn starch, raisins (4%), emulsifier: soy lecithin, acidity regulators: calcium lactate and citric acid, trimagnesium dicitrate, flavorings. May contain traces of nuts and sesame.

    Puca od secera.

  20. #45
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    Ujutro jedi ka kralj, popodne kao princ i uvece kao prosjak. I malo vise kretanja.
    Ovo. I kad se kaže voće za večeru, misli se na dvije jabuke ili bananu.
    Ne da pojedete kilo groždja.

  21. #46
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,139
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,403
    Thanked in
    2,972 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Sjemenke i voce, narocito kostunjavo. To je savjet ovima sto nikako da smrsaju i da nadju odgovarajuci rezim ishrane. Maltene vam nista drugo ne treba. Iako ce se mnogi "strucnjaci" pobuniti zbog ogromne kolicine masti u sjemenkama i kostunjavom vocu, kao i secera u ostalom vocu, to nidje veze. Pucacete od energije, nema sanse da cete biti malaksali, a mrsacete na oci.
    Evo jednog clanka o vocu....

    Jos uvek je puno pitanja o fruktozi, seceru koji se prirodno nalazi u vocu, a nedovoljno pravih odgovora. Nedavno je u jednom casopisu bila i reklama za saplement cokoladicu baziranu na fruktozi i u toj reklami nam “strucnjaci” objasnjavaju zasto je ovaj ugljeni hidrat sa niskim glikemickim indeksom strasno dobar za bodi bildere. Ovde cemo pokusati da stvari konacno postavimo na svoje mesto, jer je stvarno previse primera kada neko sav svoj naporan rad u teretani upropasti pogresnom ishranom.
    Problem je jednostavan. Fruktoza se u jetri pretvara u MAST! To je sva mudrost, zaista. Neki ljudi isticu da fruktoza ima nizak glikemicki indeks (sto je tacno) i da proizvodi malo lucenje insulina, savetujuci nam da je fruktoza dobar izbor ugljenih hidrata za sportiste. Razlog zasto fruktoza ima nizak glikemicki indeks je taj sto velika se kolicina fruktoze otpusta iz jetre kao mast a ne ugljeni hidrat.
    Mozete li jos uvek tu i tamo pojesti malo voca a da i dalje zadrzite dobar izgled? Naravno da mozete. Ali vecina fitnes orijentisanih ljudi zeli da zadrzi izgled svog trbusnog zida bez maske. Profesionalni bodi bilderi, na primer, nezele samo dobro telo – oni zele savrseno telo bez imalo masti ispod koze. Naravno, voce je generalno zdrava hrana, bogata vlaknima, vitaminima i mineralima, i ima azuzetno mali procenat masti. Ali probajte da zamislite voce kao prirodnu cokoladu zato sto je voce upravo to. A ako je vas cilj da izgradite cisto, misicavo i definisano telo, ne smete da jedete cokoladu.
    Dokaze za ovo ne trazite u nekim teorijama iz knjiga, vec u dokumentovanim cinjenicama i stvarnom zivotu. Dugo vremena je ovo bilo nerazumljivo. Sve sto smo znali je da neke namirnice cine da bodi bilderi udju u odlicnu formu dok ih neke ucine masnim i debelim. Da vam predocimo o cemu pricamo uradili smo jedan test.
    Eksperiment ide ovako: kako se bodi bilder priblizava takmicenju njegov nivo telesnih masti je zaista nizak, 3-5 procenata. U ovom trenutku njegova koza je tanka kao papir, vidite bukvalno svaki misic kao da koze ni nema. U takvom stanju i najmanja promena je vidljiva te su zbog toga profesionalni bodi bilderi idealni za ovakve eksperimente. Sve se svakodnevno meri, njegova telesna kilaza , nivo masti, unos kalorija itd. Nista nije prepusteno slucaju. Tacno se zna da odredjena kolicina kalorija cini da ostane u zeljenoj formi. Ako se njegova forma i tezina ne menjaju, znaci da je unos kalorija jednak potrosnji.
    E, sad ovako. Uklanjamo 300 kalorija ugljenih hidrata iz njegove ishrane u obliku pirinca i zamenjujemo ih sa 300 kalorija u obliku voca. Njegov ukupni unos kalorija ostaje isti, kao i procenat proteina, ugljenih hidrata i masti. Jegov program treninga takodje ostaje isti. Jedina promena je tip ugljenih hidrata, pirinac biva zamenjen bananama. Ocekujete da njegova telesna tezina i procenat telesnih masti ostanu isti, jel tako? Na svacije iznenadjenje, bodi bilder pocinje da dobije salo. Ovako ostaje par nedelja i sportista ima poprima sve losiji izgled. Sada uklanjamo banane i vracamo pirinac, tj vracamo se njegovoj originalnoj dijeti. Pogadjate sta se desava?! Bodi bilder pocinje da gubi salo. Neverovatno, ali istinito!
    Vracamo se vocu. Zasto je uopste vazno koju vrstu hrane jedete? Zar nije sve jedno koju hranu jedete ako je ukupan broj kalorija onaj koji je vama potreban? Tu vecina ljudi koja zeli da smrsa gresi. Oni misle da ce smanjivanjem kalorija automatski gubiti na tezini. Ovo je tacno ali samo za kratko. A ako drasticno smanjite unos kalorija, 50 % izgubljene tezine ce biti u misicnom tkivu. Ljudi ne shvataju da je tip hrane koju jedu isto toliko vazan kao i broj kalorija koji unose. Kljuc svega je da razlicita hrana ima razlicit hemijski sastav i da zbog toga ima razlicite efekte na vase telo. Sva hrana je gorivo za vase telo, ali vazno je koji tip goriva koristite. Probajte da kerozin u vas auto da vidite kako ce ici. Da bi masina radila pravilno, zahteva odgovarajuce gorivo.
    Problem sa fruktozom je sledeci je taj sto telo nema potrebnu enzimsku masineriju da pretvoru fruktozu u glikogen tako da fruktoza predstavlja tezak teret za jetru. Fruktoza jednostavno prolazi pored enzima fosfofruktokinaza-I (PFK-I) koji je odgovoran za konvrziju ugljenih hidrata u energiju. Fruktoza preskace kontrolnu tacku koja odlucuje dali ce secer biti uskladisten kao glikogen ili mast. Kompleksni ugljeni hidrati, kao sto su pirinac, ovsene pahuljice i krompir se pretvaraju glikogen sve dok se rezerve glikogena ne napune. Fruktoza se, na drugoj strani, direktno pretvara u mast i biva otpustena u krvne tokove da bi bila iskladistina kao masna celija. Bam. Dobili ste dozu masti! Ali steta ne prestaje ovde. Ostatak fruktoze se skladisti u samoj jetri u obliku glikogena. E ovo je dobro, pomislicete, greska! Vidite, kada su rezerve glikogena u jetri pune, ona ovako “razmislja”: Imam sav glikogen koji mogu drzati tako da ako bilo koji ugljeni hidrat dodje ovde pretvoricu ga u mast! Fruktoza zamenjuje zamenjuje glikogen u jetri umesto u misicnom tkivu i tako stavlja jetru u mod za skladistenje masti. Ovo je upravo ono sta najmanje zelimo. Ali fruktoza ni nemoze da puni misicne rezerve glikogena tako da ako smo na dijetu bogatoj vocem nasa jetra biva zasicena i pretvara cak i kompleksne hidrate u mast bez da ikada napumi nase misice glikogenom. Rezultat je sledeci scenario: ugljeno hidratna nocna mora!
    Fruktoza je najgori moguci izvor hidrata za bodi bildere koji mozete zamisliti. Jos jednom napominjemo da sve ovo ne znaci da treba eliminisati voce iz ishrane, naprotiv, ali definitivno “ne ludujte” sa velikim kolicinima voca. Pogotovo treba da zaboravite na one “pametne” dijete koje vam savetuju da jedete povece kolicine voca za dorucak ili celo prepodne. Na takav nacin jedina namirnica koja ce vas vise udebljati od voca je bice sama mast.
    Dakle, paljivo birajte vase ugljene hidrate ako zelite cvrst i “suv” stomak, a ako bas zelite neki vocni obrok uzite pomorandze ili grejpfrut jer sadrze dosta dekstroze koja za razliku od fruktoze moze biti od velike pomoci vasem izgledu.

  22. #47
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kupus View Post
    Meni nije jasno sto da pijem vodu prije tusiranja
    Stičeš naviku da unosiš što više vode, a usput ima veze sa svim i svačim, nije od goreg nikako.

  23. #48
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,227
    Thanks Thanks Given 
    2,762
    Thanks Thanks Received 
    4,539
    Thanked in
    2,403 Posts

    Default

    Kad kad pridjete u vecoj prodavnici (supermarketu) dijelu za zdravu hranu isto treba pogledat' sto pise... Sve je 2x/3x skuplje a pola (ili vise od pola) tih stvari je puno secera ili nekih nepotrebnih sastojaka.. Ako se nalazi u 'zdravoj hrani' ne znaci da je zdravo.

    Isto tako sa ovim novim forama 'bez glutena', 'bez palminog ulja' ili 'diet' ne znace nuzno da su dobre za vas.. Ako jedete cokoladu bez glutena to ne znaci da je dobra. Ako bucate po' kila hleba od nekakve 'super zitarice' to ne znaci da je dobro za vas. Ako pijete sok 'bez dodatog secera' to ne znaci da nema u sebi previse secera, napunjen konzervansima i ostalim matracima.

    Ja od kad sam skroz smjanio unos secera, lako mi je da sam provalim cak i pri konzumaciji koliko sto ima secera u sebi jer sam valjda postao znatno osjetljiviji na to.. Tako recimo kad probam malo ovog muslija ili neceg slicnog odma osjetim da je full secera i odma ga ostavim jer mi ne odgovara.

    Sto se dijeta tice, vec rekoh da ih ima mali milion i ako se bas bacite u 'istrazivanje', sto rece zvonci naici cete na masu kontradiktornih savjeta. Neko ne umije drugacije nego da prati 'ispisanu' dijetu pa vam je bilo koja bolja od nijedne ali ja nikad nisam pratio nikakvu konkretnu dijetu nego se malo edukovao o proteinima/mastima/ugljenim hidratima pa sam znam sto valja a sto ne.

    Inace sve i da ste najrigorozniji u ishranu a ne praktikujete nikakvu fizicku aktivnost bice jako tesko izgubit' visak kilograma. Medjutim, isto to vazi i obrnuto. Ako se krecete/trcite/trenirate a onda se najedete govana kao morz onda vam ni ta fizicka aktivnost nece mnogo znacit'. Gledajte kalorije.. ne smatram da treba da znate koliko koja stvari ima tacno kalorija i da svaku brojite ali imajte neku predstavu o tome koliki vam je TDEE (Total Daily Energy Expenditure) sto mozete saznat' na milion sajtova. Evo prvog rezultata za Googla: https://tdeecalculator.net/.

    Znaci vidite koliko vam je kalorija potrebno da bi odrzali tezinu koju imate i od tog broja smanjite nekih 500-600 kalorija. Znaci ako vam izbaci 3,000 kalorija, bi treba da dnevno unosite najvise 2500. To je najzdraviji nacin gubljenja tezine a u vecini slucajeva ce to bit' oko pola kilograma do jednog u periodu od nedelju dana. Sve drasticnije mjere preko toga ne bi preporucio jer su veliki stres za organizam, moguci problemi sa imunim sistemom itd. I znajte da kad odlucite da promjenite stil zivota u pocetku cete gubit' i vise od ovoga, kako vrijeme odmice to ce bit' sve teze postic', tj. sve ce ic' sporije..

    Kad bi ljudi samo za pocetak potpuno izbacili: hleb, sokove (bilo gazirane ili vocne iz prodavnice) i slatkise + pili samo vodu + bavili se bilo kakvom fizickom aktivnoscu --- to bi odma dalo rezultate bez da mnogo brinu oce li za dorucak pojes' jedno ili 3 jaja, valja li piletina uvece, jel' bolji bijeli ili 'obojeni' pirinac itd. Kasnije moze da proradi na dijeti te da se ona dovede bolje u red ali najvazniji korak je odlucit' a samo par koraka je dovoljno da se postignu relativno brzi rezultati koji ce u pocetku bit' dovoljno dobra motivacija da se nastavi dalje...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  24. #49
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,661
    Thanks Thanks Given 
    2,680
    Thanks Thanks Received 
    1,068
    Thanked in
    500 Posts

    Default

    Zamolio bih nekoga da okaci tabelu hrono ishrane ili dijete

    Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  25. #50
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    566
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Arhitetka View Post
    Ingredients: cereal flakes 40% (oat, wheat, rye, corn and barley flakes), extruded wheat, brown sugar (11%), vegetable oil, tropical fruits (8%) (pineapple, papaya, banana chips, mango), glucose syrup, wheat flour, corn starch, raisins (4%), emulsifier: soy lecithin, acidity regulators: calcium lactate and citric acid, trimagnesium dicitrate, flavorings. May contain traces of nuts and sesame.

    Puca od secera.
    ja mislio vocni musli,nesto dijetalno.iskreno,ne citam nikad taj sastav.u zadnje vrijeme mi to paše za veceru.racunam da je to bolje ipak od senvica od "pola kila".nisam zaluđen zdravom ishranom i linijom,mozda i zbog godina ali mi je licilo na dijetalno a ukusno je
    “Dodju tako ponekad vremena, kada pamet zacuti, budala progovori, a
    fukara se obogati.”

Page 2 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Dje NE JESTI u Kolasin
    By primarius in forum Sjeverni
    Replies: 12
    Last Post: 03-03-13, 17:16
  2. A gdje jesti?
    By Zlobnica in forum Centralni
    Replies: 25
    Last Post: 26-12-10, 23:41
  3. Ne jesti makovnjaču prije ljekarskog pregleda
    By funestis in forum Gastronomija
    Replies: 1
    Last Post: 17-08-07, 13:02

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •