Page 27 of 36 FirstFirst ... 17232425262728293031 ... LastLast
Results 651 to 675 of 894

Thread: Sta volite kod muskaraca/zena?

  1. #651
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Ti tražiš poštovanje od mene, a sam si u prethodoj komunikaciji ukazao veliko nepoštovanje prema meni kad si rekao da sam - citiram" taman pametna kao lutka". Volimo dvostruke aršine.
    Ne znam koliko misliš da imam godina ali sam prešla tridesetu.

    Ne može se generalizovati, jer samo da si djelimično svjestan koliko postoji različitih formula ljubavi za pojedince, nikad ovakav stav ne bi iznio pod opštim.
    Znaš li koliko se osoba vodi logikom: "Što sam gori prema partneru to će biti bolje. Djevojke vole kad ih ne poštuješ, pa one polude još više za tobom. Da znaš kako vole kad lupiš šakom o sto i pokažeš im ko je muško u kući." - ovo su stavovi psihički poremećenih osoba.

    Što se lično mene tiče, što je muškarac bolji prema meni, što mi više pažnje poklanja ja sam onda još hiljadu puta bolja a to mi budi ljubav a i strast. Ja se od nečije dobrote nikad ne mogu umoriti i samo sebe vidim kraj takvog čovjeka da stvorim porodicu.
    Ne znam.....mene je ono u prvi mah izgledalo kao simpatičan štos A obično pišem "na prvu loptu"........u svakom slučaju se izvinjavam.
    Ne bih ulazio u dalju raspravu, ali ću još malo napisat i završavam
    Pazi.......
    Ovo što si ti napisala u potpunosti stoji. Ali ja sam mislio ......ako se može reći......malčice više u pozadini svega toga. Lupit šakom o sto umije svako. Ali neko će da folira i uspješno isfolira......neko je rođen za tako nešto, pa ni nema potrebe da lupi jer se isti efekat osjeća u vazduhu Ali da bih sve ovo lakše pojednostavio iskoristiću forumaški termin......ČOBANICE I sve ovo važi za čobanski sklop razmišljanja.
    Ne želim da se bakćem sa tim Prosto je i providno.
    Našom psihom se ne može upravljati sa dugmićima. Odnosno......e sad ću ja ovako jer mislim da je tako ispravno i pritisnem taster da bude baš tako
    Griješiš. To je jedan čitav proces koji se odvija IZA naše volje. A to bismo mogli nazvat....."prirodom". Ta naša priroda je grešna, sebična, posesivna, halapljiva......i kao takva vrlo izložena i ranjiva na manipulaciju. A toga su ljudi (zahvaljujući instinktima) svjesni.......i to na raznorazne načine zloupotrebljavaju........a najviše šarmom Koji opet instinktivno funkcioniše.
    Uglavnom.........
    Sve se svodi na tu manipulaciju. Odnosno, ukoliko ti neko ne "pomjeri tlo" pod nogama ti nećeš biti TRAJNO srećna i ispunjena. Ono o čemu si ti pisala postoji samo u romanima. Koji se poslije lijepe price zavrsavaju sa....."I živjeli su tako dugo i srećno do kraja života"
    Neću više diskutovat na ovu temu. Jer ne umijem objasnit drugačije.....a nekako stičem utisak da neću ni bit shvaćen
    Još jednom......PRAŠTAJ.

  2. #652
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,215
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Vidji ovako, oko sakom od sto I slicnih stvari. Nedje sam pominjao da to podrazumijeva ozbiljan monolog sa muske strane u kom se podvlaci crta oko nekih veoma bitnih stvari. Tih bitnih stvari nema puno. Ovo se odnosi na brak I odnose izmedju muza I zene, ne na muvanja I neku opusteniju pricu sa suprotnim polom.

    Zene ka zene, grinjaju oko svega, u principu pustis ih da one odlucuju o tim njima "bitnim" stvarima, a za koje u principu normalnom muskarcu puca K. Npr. samo budala bi ulazila u raspravu oko boja zavjesa, tepiha I slicnih stvari. Naravno pod uslovom da nisi ozenio fana grand parade, mada ako jesi onda ti vjerovatno nece smetati ni njen izbor.

    Al najjace kod zena je sto I kad ih I pustis da one biraju imaju nevjerovatnu potrebu da te pitaju za misljenje I oko tih gluposti koje nas u principu ne zanimaju. I onda: neces da se ukljucis kako ti je svejedno, ahahaha, a pusti me drugarice boli me uvo koje ce nijanse biti staza u spavacoj sobi, samo neka bude ugodna za stopala.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
    Kako je ovo pojednostavljeno gledanje muško-ženskog svijeta i pride nije tačno. Boje zavjesa i tepiha ne pripadaju samo ženama, a nekad uopšte ne pripadaju.Nisam pratila razgovor od početka al dobih kritiku od jednog zeta na račun praznih zidova i nedostatka detalja, boja itd, što se mene tiče ne vidim ih. al sam znala da za godišnjicu treba da mu poklonim sliku. Njegova žena nije znala gdje će sa njom, jer im je pun stan slika, čak se sjetila neke rupe u wc-u s kojom bi mogla da pokrije nedostatak na šta se on, a ne ja, uvrijedi, nađe mjesto u tren oka,a boju i zavjese u zajedničkom stanu je sam birao. Pri tome, on je istovremeno i "šakom o sto" muškarac, ako se računa na granice koje se ne mogu preći u smislu vrijeđanjanja ili gazenja dostojanstva. Tako da raznih žena i raznih muškaraca ima, sa nazovi "ženskim" osobinama, sto je jednostavno pojacan smisao za estetiku, koju njegova žena nema...Takodje, zvocanje ne pripada samo ženama. Samo mi padne scena iz predstave kako otac sluša kćerku kako troši toalet papir...frrrrr...frrrrrrrrr....frrrrrrrrrrrrrrrrrr rrrrrrr...ode jedno drvo u Brazilu

  3. #653
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Vidji ovako, oko sakom od sto I slicnih stvari. Nedje sam pominjao da to podrazumijeva ozbiljan monolog sa muske strane u kom se podvlaci crta oko nekih veoma bitnih stvari. Tih bitnih stvari nema puno. Ovo se odnosi na brak I odnose izmedju muza I zene, ne na muvanja I neku opusteniju pricu sa suprotnim polom.

    Zene ka zene, grinjaju oko svega, u principu pustis ih da one odlucuju o tim njima "bitnim" stvarima, a za koje u principu normalnom muskarcu puca K. Npr. samo budala bi ulazila u raspravu oko boja zavjesa, tepiha I slicnih stvari. Naravno pod uslovom da nisi ozenio fana grand parade, mada ako jesi onda ti vjerovatno nece smetati ni njen izbor.

    Al najjace kod zena je sto I kad ih I pustis da one biraju imaju nevjerovatnu potrebu da te pitaju za misljenje I oko tih gluposti koje nas u principu ne zanimaju. I onda: neces da se ukljucis kako ti je svejedno, ahahaha, a pusti me drugarice boli me uvo koje ce nijanse biti staza u spavacoj sobi, samo neka bude ugodna za stopala.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
    Napisa se covek i veli zene grinjaju. Ŕ najjace (nisam sve Procitala) a slag na tortu "zene, Kad ih pustis...." xD xD xD D
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  4. #654
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparklica View Post
    Kako je ovo pojednostavljeno gledanje muško-ženskog svijeta i pride nije tačno. Boje zavjesa i tepiha ne pripadaju samo ženama, a nekad uopšte ne pripadaju.Nisam pratila razgovor od početka al dobih kritiku od jednog zeta na račun praznih zidova i nedostatka detalja, boja itd, što se mene tiče ne vidim ih. al sam znala da za godišnjicu treba da mu poklonim sliku. Njegova žena nije znala gdje će sa njom, jer im je pun stan slika, čak se sjetila neke rupe u wc-u s kojom bi mogla da pokrije nedostatak na šta se on, a ne ja, uvrijedi, nađe mjesto u tren oka,a boju i zavjese u zajedničkom stanu je sam birao. Pri tome, on je istovremeno i "šakom o sto" muškarac, ako se računa na granice koje se ne mogu preći u smislu vrijeđanjanja ili gazenja dostojanstva. Tako da raznih žena i raznih muškaraca ima, sa nazovi "ženskim" osobinama, sto je jednostavno pojacan smisao za estetiku, koju njegova žena nema...Takodje, zvocanje ne pripada samo ženama. Samo mi padne scena iz predstave kako otac sluša kćerku kako troši toalet papir...frrrrr...frrrrrrrrr....frrrrrrrrrrrrrrrrrr rrrrrrr...ode jedno drvo u Brazilu
    Slozicu se da je generalizovanje lose samo po sebi. Iskreno, ne razumijem muskarce koji insistiraju da oni biraju boju zavjesa, ali dobro ima nas svakakvih.

    Moje razmisljanje je da ima stvari koje su zenama bitne, a vecini nas nijesu, I u koje se ne treba plekati. Znaci odgovor na.takve teme je "da draga". U suprotnom muskarac postaje control freak I ne vidim dje zena u zajednici dolazi do izrazaja.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  5. #655
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,827
    Thanks Thanks Given 
    1,661
    Thanks Thanks Received 
    2,054
    Thanked in
    846 Posts

    Default Sta volite kod muskaraca/zena?

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Vidji ovako, oko sakom od sto I slicnih stvari. Nedje sam pominjao da to podrazumijeva ozbiljan monolog sa muske strane u kom se podvlaci crta oko nekih veoma bitnih stvari. Tih bitnih stvari nema puno. Ovo se odnosi na brak I odnose izmedju muza I zene, ne na muvanja I neku opusteniju pricu sa suprotnim polom.

    Zene ka zene, grinjaju oko svega, u principu pustis ih da one odlucuju o tim njima "bitnim" stvarima, a za koje u principu normalnom muskarcu puca K. Npr. samo budala bi ulazila u raspravu oko boja zavjesa, tepiha I slicnih stvari. Naravno pod uslovom da nisi ozenio fana grand parade, mada ako jesi onda ti vjerovatno nece smetati ni njen izbor.

    Al najjace kod zena je sto I kad ih I pustis da one biraju imaju nevjerovatnu potrebu da te pitaju za misljenje I oko tih gluposti koje nas u principu ne zanimaju. I onda: neces da se ukljucis kako ti je svejedno, ahahaha, a pusti me drugarice boli me uvo koje ce nijanse biti staza u spavacoj sobi, samo neka bude ugodna za stopala.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
    Ja podvlačim crtu jedino kada je motor u pitanju i kad se zatvorim u sobu da čitam i lulu džamarim. Estetika mi je jako bitna u životu, a ova moja slaže boje tako što kupi sav namještaj iste boje. Na mišiće sam izboksovao da samo ja uredim stan. Vele ljudi koji dolaze da je top pa je i ona na kraju počela drugima da govori kako smo ga zajedno sredili.

    Ja ne funkcionišem na principu kompromisa. To je za ove teoretičare muškoženskih odnosa. Kompromis u braku, kao rezultat poštovanja partnera, daje uvijek suboptimalno rješenje. Ja i moja supruga smo više za specijalizaciju u pojedinim oblastima. Generalno ona je zadužena za praktične stvari i organizaciju svega. Tu me konsultuje ali radim naravno što mi se zapovijedi tj. ka list na vjetru sam. Nasuprot tome ja sam zadužen za one dugoročne i vizionarske stvari da se tako duhovito izrazim . Kapitalne investicije, organizacija putovanja, uređenje prostora itd. Ovo ne znači da ovo drugo ne bi moglo isto ili da se ne pita uopšte ali eto imamo dovoljno u glavi da prepoznamo i priznamo komparativne prednosti partnera i da mu prepustimo kontrolu u tim oblastima. Ključna riječ je “prepustimo” i ne zato sto nam nije stalo vec zato sto je partner bolji u tome.

    Ovo gore što si rekao da imaju potrebu da te pitaju za mišljenje, to ti je zamka. Ne zanima ih tvoje mišljenje već saglasnost . Svejednoća koju pokazuješ takođe nije opcija e si ga ugasio.
    Last edited by Caesar; 27-10-17 at 10:34.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  6. #656
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    Napisa se covek i veli zene grinjaju. Ŕ najjace (nisam sve Procitala) a slag na tortu "zene, Kad ih pustis...." xD xD xD D
    Hahahaha

    Umjesto "pustis" mogao sam napisati:
    u jednom laganom vecernjem razgovori na terasi dok smo slusali cvrkut ptica I udisali miris lavande, koju je moja draga zena posadila, ljubav mog zivota mi je pomenula da bi trebali da odemo da izaberemo boju zavjesa. Na njen predlog sam joj odgovorio da cu radi izmjeriti metrom duzinu garnisne (ili garnisle ne znam kako je ispravno) I ako treba povesti je do prodavnice a ja cu popiti kafu dok se ona isprica sa prodavacicom I izabere boju. Ona me je upitala pa kako je moguce da te ne interesuje boja zavjesa??

    Moze li tako? Da li je prihvatljivije ovo gore od pustite, ili mora sve komplikovano sto moze jednostavno,?

    A oko grinjanja, najbolje je sto ne grinjate..... ahahahaha



    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 27-10-17 at 09:52.

  7. #657
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,215
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Slozicu se da je generalizovanje lose samo po sebi. Iskreno, ne razumijem muskarce koji insistiraju da oni biraju boju zavjesa, ali dobro ima nas svakakvih.

    Moje razmisljanje je da ima stvari koje su zenama bitne, a vecini nas nijesu, I u koje se ne treba plekati. Znaci odgovor na.takve teme je "da draga". U suprotnom muskarac postaje control freak I ne vidim dje zena u zajednici dolazi do izrazaja.

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
    Nije poenta u zavjesama, nego u različitostima koje treba poštovati, ali mi nikako da izađemo iz provincijalizma i termina "ženska glavo" i "šakom o sto", "seka persa" i "papučar". Koji smo to mi a koji vi, ima razlika, i hvala Bogu na njima, ali sa tim muško "treba" ili žensko "treba" se opet pojednostavljuje, i to nema veze sa stvarnim životom...a ako se čovjek pridržava toga "treba", samo je na gubitku.

  8. #658
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparklica View Post
    Nije poenta u zavjesama, nego u različitostima koje treba poštovati, ali mi nikako da izađemo iz provincijalizma i termina "ženska glavo" i "šakom o sto", "seka persa" i "papučar". Koji smo to mi a koji vi, ima razlika, i hvala Bogu na njima, ali sa tim muško "treba" ili žensko "treba" se opet pojednostavljuje, i to nema veze sa stvarnim životom...a ako se čovjek pridržava toga "treba", samo je na gubitku.
    Nego sa čime ima veze? Odakle onda svi ti pokreti za prava ovoga i onoga. Ono jes prava stvar, đe je sreće, da se ne gleda ko je ko, ali zašto se onda uvode rodno senzitivne odrednice, kao sutkinja, psihološkinja, ako ne zbog toga što je osim sudija ona i žensko, itd.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  9. #659
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,215
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Nego sa čime ima veze? Odakle onda svi ti pokreti za prava ovoga i onoga. Ono jes prava stvar, đe je sreće, da se ne gleda ko je ko, ali zašto se onda uvode rodno senzitivne odrednice, kao sutkinja, psihološkinja, ako ne zbog toga što je osim sudija ona i žensko, itd.
    Ja nisam feministkinja ali ovako mi je objasnila jedna koja to jeste, i potpuno je u pravu. Kad kažeš najbolji studenti, jezikom sakriješ da je većina najboljih među tim studentima bilo studentkinja, sudija se već mijenja kao imenica žena, tako da mi je to pretjerano, doktorica ...elem, čak i same žene ne žele da budu doktorice nego doktori, jer im se čini da su sa ovim ica nekako umanjene, što još govori o nekako nesazreloj svijesti žena, ili opet svijesti da u svijetu muškaraca moraju bit doktori da bi bile na ravne časti... Jezik je živa materija, mijenja se, a pravila se uspostavljaju u skladu sa trendovima, pa nemam ništa protiv.
    Imaš li šta lijepo da kažeš za ženu koja je javna ličnost u Crnoj Gori, a koja pride izgleda kao žensko? To je nemilosrdna hajka...doduše, mala smo sredina, pa se mlati jednako i po muškarcima, al ne po seksuanoj osnovi... Ženi se vrlo često ne prašta to što je žena, kad je na nekoj funkciji (osim ako i izgleda kao muškarac), da ne navodim primjere. Ja prva, nemam želju da imam ženu za šefa, jer su vrlo često ambicioznije i prezahtjevne, dok su muškarci lakši...ali da nisu takve, ne bi ni došle do pozicije na kojoj su. Treba duplo više truda da ulože, a manje im se cijeni.

  10. #660
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Eto tako. Hvala.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  11. #661
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparklica View Post
    Nije poenta u zavjesama, nego u različitostima koje treba poštovati, ali mi nikako da izađemo iz provincijalizma i termina "ženska glavo" i "šakom o sto", "seka persa" i "papučar". Koji smo to mi a koji vi, ima razlika, i hvala Bogu na njima, ali sa tim muško "treba" ili žensko "treba" se opet pojednostavljuje, i to nema veze sa stvarnim životom...a ako se čovjek pridržava toga "treba", samo je na gubitku.
    Ne kazem ja da je poenta u zavjesama. One su samo primjer eventualno "bitnih" stvari za zene.
    Upravo je poenta u kompromisima, pri cemu je mnogo manje "bitnih" stvari za muskarce nego za zene.

    Tu smo nedje vjerovatno razliciti, al valjda zato I postoji veza prije braka pa ona ili stima ili ne stima.

    Ne velim ja da treba insistirati po principu ili uzmi ili ostavi, ali ako se kompromis sastoji od toga da zena bude uvazena na nacin da musko radi sve "zenske poslove" barabar sa zenom, mislim da tu nema srece za muskarca, a dugorocno ni za zenu. A neke od vas puno gledaju filmove I filtriranu stvarnost pa idealizuju zivot.

    Ako neko od vas neudatih I neozenjenih ocekuje da ce nakon recimo 5 godina braka osjecati leptirice u stomaku kad vidi svog supruznika, da ce setati ulicama drzeci se za ruke sa osmjehom koji ne silazi sa lica, da ce gledat dje ce prije ostat sami da skocite jedno na drugo, spremat dorucak jedno drugome u krevetu svako malo, grdno se varate.

    Nakon faze zaljubljenosti koja, naucno je dokazano jer je to hemijski proces, prolazi za par godina, susrijecemo se sa zivotom I sa postavljanjem sebi pitanja koliko smo mi u stvari srecni. E da vidim tad tog majcinog sina koji ce biti zadovoljan sobom I svojim brakom ako mora da pere sudje I siri ves svaki drugi put kad dodje na njega red, il tu zenu kad vidi mlakonju pored sebe, a ne stub porodice I oslonac u zivotu. Priznajem da sam mozda malo tradicionalan, ali ja ovako vidim stvari I generalno kad saberem I oduzmem cini mi se da imam razloga da budem zadovoljan, I da ne bude upadica, zadovoljan nisam samo ja.


    Da ne ulazimo sad u filozofska pitanja od cega se sastoji ljubav kad prodje zaljubljenost, standardima koje "treba" postici da bi covjek bio zadovoljan, ljudskoj pohlepi itd.

    Nije zivot bajka, sto se prije prihvati realnost tim bolje.

    Sto bi reko moj sin kad je dobio 3 iz matematike: "ali tata, vazno je da sam ja ziv I zdrav, jel tako?"

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 27-10-17 at 11:26.

  12. #662
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,880
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,415
    Thanked in
    2,223 Posts

    Default

    E ako ću se sad ženit, ebite mi oca.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  13. #663
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,243
    Thanks Thanks Given 
    786
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Sto bi reko moj sin kad je dobio 3 iz matematike: "ali tata, vazno je da sam ja ziv I zdrav, jel tako?"
    Hhahahahahaha koji kraaaalj!!


  14. #664
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,215
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ne kazem ja da je poenta u zavjesama. One su samo primjer eventualno "bitnih" stvari za zene.
    Upravo je poenta u kompromisima, pri cemu je mnogo manje "bitnih" stvari za muskarce nego za zene.

    Tu smo nedje vjerovatno razliciti, al valjda zato I postoji veza prije braka pa ona ili stima ili ne stima.

    Ne velim ja da treba insistirati po principu ili uzmi ili ostavi, ali ako se kompromis sastoji od toga da zena bude uvazena na nacin da musko radi sve "zenske poslove" barabar sa zenom, mislim da tu nema srece za muskarca, a dugorocno ni za zenu. A neke od vas puno gledaju filmove I filtriranu stvarnost pa idealizuju zivot.

    Ako neko od vas neudatih I neozenjenih ocekuje da ce nakon recimo 5 godina braka osjecati leptirice u stomaku kad vidi svog supruznika, da ce setati ulicama drzeci se za ruke sa osmjehom koji ne silazi sa lica, da ce gledat dje ce prije ostat sami da skocite jedno na drugo, spremat dorucak jedno drugome u krevetu svako malo, grdno se varate.

    Nakon faze zaljubljenosti koja, naucno je dokazano jer je to hemijski proces, prolazi za par godina, susrijecemo se sa zivotom I sa postavljanjem sebi pitanja koliko smo mi u stvari srecni. E da vidim tad tog majcinog sina koji ce biti zadovoljan sobom I svojim brakom ako mora da pere sudje I siri ves svaki drugi put kad dodje na njega red, il tu zenu kad vidi mlakonju pored sebe, a ne stub porodice I oslonac u zivotu. Priznajem da sam mozda malo tradicionalan, ali ja ovako vidim stvari I generalno kad saberem I oduzmem cini mi se da imam razloga da budem zadovoljan, I da ne bude upadica, zadovoljan nisam samo ja.


    Da ne ulazimo sad u filozofska pitanja od cega se sastoji ljubav kad prodje zaljubljenost, standardima koje "treba" postici da bi covjek bio zadovoljan, ljudskoj pohlepi itd.

    Nije zivot bajka, sto se prije prihvati realnost tim bolje.

    Sto bi reko moj sin kad je dobio 3 iz matematike: "ali tata, vazno je da sam ja ziv I zdrav, jel tako?"

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
    samo cu rec da su danas i žene te koje rade... a oslonaca, koliko ih je...???

  15. #665
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Rade, normalno... ja da mi zena ne radi, no da lezi citav dan po kuci, izbacio bi je sa noge na nogu... ada evo posla kod lakovica i u voli kolko oces... 300e je veliko

    Pa valjda se ova prica odnosi na zaposlene zene... ne no najjace bi bilo da legendica lezi po citav dan i da jos nece da te opegla i da ti skuva rucak...

  16. #666
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,215
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karamazov View Post
    Rade, normalno... ja da mi zena ne radi, no da lezi citav dan po kuci, izbacio bi je sa noge na nogu... ada evo posla kod lakovica i u voli kolko oces... 300e je veliko

    Pa valjda se ova prica odnosi na zaposlene zene... ne no najjace bi bilo da legendica lezi po citav dan i da jos nece da te opegla i da ti skuva rucak...
    xaxaaxaxax i noge opere, to si zaboravio

  17. #667
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    ima takvih legendica koliko hoćeš kroz PG, još ako je nabacila silikone i japanske obrve tek si ga tu ugasio sa ručkom, nećeš valjda ona za kojom se svi na ulicu okrenu da ti izigrava kuvaricu eee
    She is only here to annoy herself!

  18. #668
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    @NSX

    Kuravica ne moze biti kuvarica

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 27-10-17 at 14:49.

  19. #669
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Da ima kakvu platurinu od iljadu eura ja bi njoj noge pra.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  20. #670
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    Da ima kakvu platurinu od iljadu eura ja bi njoj noge pra.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
    Niko nije rekao da samo zene mogu bit kuravice.

    Uh necu vise, Ulix me zamolio.


    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  21. #671
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ne kazem ja da je poenta u zavjesama. One su samo primjer eventualno "bitnih" stvari za zene.
    Upravo je poenta u kompromisima, pri cemu je mnogo manje "bitnih" stvari za muskarce nego za zene.

    Tu smo nedje vjerovatno razliciti, al valjda zato I postoji veza prije braka pa ona ili stima ili ne stima.

    Ne velim ja da treba insistirati po principu ili uzmi ili ostavi, ali ako se kompromis sastoji od toga da zena bude uvazena na nacin da musko radi sve "zenske poslove" barabar sa zenom, mislim da tu nema srece za muskarca, a dugorocno ni za zenu. A neke od vas puno gledaju filmove I filtriranu stvarnost pa idealizuju zivot.

    Ako neko od vas neudatih I neozenjenih ocekuje da ce nakon recimo 5 godina braka osjecati leptirice u stomaku kad vidi svog supruznika, da ce setati ulicama drzeci se za ruke sa osmjehom koji ne silazi sa lica, da ce gledat dje ce prije ostat sami da skocite jedno na drugo, spremat dorucak jedno drugome u krevetu svako malo, grdno se varate.

    Nakon faze zaljubljenosti koja, naucno je dokazano jer je to hemijski proces, prolazi za par godina, susrijecemo se sa zivotom I sa postavljanjem sebi pitanja koliko smo mi u stvari srecni. E da vidim tad tog majcinog sina koji ce biti zadovoljan sobom I svojim brakom ako mora da pere sudje I siri ves svaki drugi put kad dodje na njega red, il tu zenu kad vidi mlakonju pored sebe, a ne stub porodice I oslonac u zivotu. Priznajem da sam mozda malo tradicionalan, ali ja ovako vidim stvari I generalno kad saberem I oduzmem cini mi se da imam razloga da budem zadovoljan, I da ne bude upadica, zadovoljan nisam samo ja.


    Da ne ulazimo sad u filozofska pitanja od cega se sastoji ljubav kad prodje zaljubljenost, standardima koje "treba" postici da bi covjek bio zadovoljan, ljudskoj pohlepi itd.

    Nije zivot bajka, sto se prije prihvati realnost tim bolje.

    Sto bi reko moj sin kad je dobio 3 iz matematike: "ali tata, vazno je da sam ja ziv I zdrav, jel tako?"

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
    Slagao se ili ne sa tekstom, a slažem se sa većim dijelo, znam samo jedno. Sin ti je kralj od mača
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  22. #672
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    @NSX

    Kuravica ne moze biti kuvarica

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
    Kako?

  23. #673
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,563
    Thanks Thanks Given 
    1,964
    Thanks Thanks Received 
    2,572
    Thanked in
    1,103 Posts

    Default

    Tu es mon héro!

  24. #674
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,113
    Thanks Thanks Given 
    187
    Thanks Thanks Received 
    57
    Thanked in
    47 Posts

    Default



    Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
    Using Tapatalk

  25. #675
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Niko nije rekao da samo zene mogu bit kuravice.

    Uh necu vise, Ulix me zamolio.


    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
    Hahaha nije te zamolio da ne budeš glup.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

Page 27 of 36 FirstFirst ... 17232425262728293031 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Bol u grudima kod muskaraca
    By nikolaroma in forum Medicina
    Replies: 18
    Last Post: 17-10-13, 20:22
  2. hrana koju volite/ne volite
    By dr dn in forum Gastronomija
    Replies: 65
    Last Post: 29-04-12, 13:34
  3. hrana koju volite/ne volite
    By dr dn in forum Sve i svašta
    Replies: 29
    Last Post: 31-03-12, 17:20
  4. Da li bi ste mogle bez muskaraca?
    By Leonidas02 in forum Sex i erotika
    Replies: 72
    Last Post: 30-07-11, 23:09
  5. Vladavina muskaraca
    By Heroj_Pg in forum Religija i filozofija
    Replies: 2
    Last Post: 13-02-07, 12:43

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •