Page 7 of 20 FirstFirst ... 3456789101117 ... LastLast
Results 151 to 175 of 492

Thread: SE Asia

  1. #151
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,074
    Thanks Thanks Given 
    515
    Thanks Thanks Received 
    428
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Ja sam bio prije pola godine i kazem ti cijene.35bahta je 1e
    Dje si ti naisao i kako na te cijene ja ne znam ..pivo je od 50bahta do 150bahta..
    Pa niko nije rekao da je to ultra jeftino ,jeftino za engleze ,njemce itd..Izleti su im ultra jeftini po 20-30e pokupe te u hotel ujutro,voznja gliserom od 1000ks do ostrva dje samo restoran poboden i tu rucac,ronis,posle ides na neku od plaza bond,maya,phi phi...kupas se ,zezas i vrate te u 6,7predvece u hotel..30e pa mi ti reci dje to ima..

    Sent from my Le X620 using Tapatalk

  2. #152
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Ja samo kazem kako je meni bilo.
    Naravno opet cu da idem jer mi dodje na pola puta od CG do AUS.
    Nijesam bas zagledivao u cijene previse ali sam isao samo u cista mjesta i tu je bilo skuplje nego kod nas.
    Ni hrana im nije po mom ukusu tako da sam uglavnom jeo lose imitacije evropskih jela.
    Koliko cujem Puket je generalno dosta izvikano mjesto i ima boljih lokacija u Tajlandu.
    Sa druge strane Bali je totalno razocarenje. Sve osim hotela je za izbjegavati bilo
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  3. #153
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Djalac View Post
    Ja sam bio prije pola godine i kazem ti cijene.35bahta je 1e
    Dje si ti naisao i kako na te cijene ja ne znam ..pivo je od 50bahta do 150bahta..
    Pa niko nije rekao da je to ultra jeftino ,jeftino za engleze ,njemce itd..Izleti su im ultra jeftini po 20-30e pokupe te u hotel ujutro,voznja gliserom od 1000ks do ostrva dje samo restoran poboden i tu rucac,ronis,posle ides na neku od plaza bond,maya,phi phi...kupas se ,zezas i vrate te u 6,7predvece u hotel..30e pa mi ti reci dje to ima..

    Sent from my Le X620 using Tapatalk
    Posto sam isao sa zenom i dvoje male djece bili smo samo na dva izleta. Cini mi se da je bilo oko 150 eura za odlazak na ostrva i oko 120 za jahanje slonova.
    Opet, prelijepa priroda ali organizacija i hrana ne bas. Cak sam se bio posjekao na doku kad sam se ukrcavao na brod. Viri armatura iz betona i ja je nagazio.
    Mi smo bas prije toga bili u Queensland na slicna ostrva i ronjenja i jednostavno nema poredjenja.
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  4. #154
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,074
    Thanks Thanks Given 
    515
    Thanks Thanks Received 
    428
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Moje iskustvo: pokupili u hotel,vozili nas na rucak neki bzv valaa hrana bila..Ali pice,ananas ,lubenica eto barem to za moj ukus
    Spustali se zipline-om,jahali slonove,hranili slonove,voznja 35min atv-a po kisi kroz dzunhlu najaca stvar,rafting 5km i u povratnu posjetili pecinu s majmunima 25-30e po osobi...da napomenem od 8ujutro do 7popodne sve trajalo..
    I naravno kad uzmes vise izleta u istu agenciju daju popust ..Da napomenem da je za ovo pisalo 50-60e ali cenkas se

    Sent from my Le X620 using Tapatalk

  5. #155
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,963
    Thanks Thanks Given 
    1,363
    Thanks Thanks Received 
    1,673
    Thanked in
    951 Posts

    Default

    Sve se nema a po foruma bilo na phuket

  6. #156
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,976
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Moracikus View Post
    Bas sam i ja bio na Bali i Puket zadnjih godinu dana i osim lijepe prirode i dobrih hotela apsolutno nije za poredjenje ni sa nasim primorjem a kamoli nekim drugim destinacijama.
    Moze se nac ekstra hotel u Nusa Dua recimo ali to je sve. Vanpansionska potrosnja je uzas obicni a cijene po hotelima su i za zapadni standard visoke.
    Ovo kako Mojsije nalazi prevoz do aerodroma za 3e je moram priznat magija za mene jer bas u Puketu ja placao 10x vise.
    Puket je stvarno prelijepo mjesto ali prljavstina i nemar kad izadjes iz hotela ostavljaju gorak ukus.
    Sto se tice Balija, Nusa Dua je najljepse mjesto sa najcistijom vodom i plazama. Civilizovano je mjesto za razliku od Kute dje te napadaju sa svih strana da iscijede sto je moguce vise para. Ovog puta smo bili u Kutu jer nam je prijala akcija, ali sledeci put Nusa Dua.

    Sri Lanku cesto pominjem jer nam je tako dobro legla, mnogo je dobar narod i ne gledaju na tebe samo kao na bijelog turistu i kako da te oderu. To mi se ni ovdje na Tajland ne svidja. U Sri Lanku su gospoda, iako siromasniji, za ovu stoku sa balija i krabija. Vjerujem da je i na Puket ista situacija. Tako da cemo se prije vratit u Sri Lanku nego kod ovih derikoza.

    Kao da nama pare padaju s neba, i samo cekaju da ih njima damo. Ne volim takav odnos prema gostima, previse je primitivan.

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  7. #157
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Bili smo u Nusa Duo i to u Grand Hyatt.
    Hotel i usluga su dobri, plaza isto. Samo mjesto bas i ne toliko ali za Kutu jeste pojam.
    Meni je mnogo bitno da predvece mogu kao covjek sa porodicom da prosetam pored obale i veceram na nekom finom mjestu. To tamo i u Puket nijesam nasao. Mozda postoji ali je meni izbjeglo.
    Za Srilancane si 100% u pravu. U AU postoji jedna rasisticka sala da kad god vidis raspolozenog i nasmijanog azijatu/indijca onda znas da iz Sri Lanke
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  8. #158
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,976
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Dan 96, jubilarni 100. dan na putu se blizi

    Danas smo dobili dobre vijesti od booking.com u vezi rezervacije za novu godinu koja nam je otkazana na Puketu. Ppsto se nisu javljali 2 dana s resenjem, poslao sam im 'ljuti' mejl, i ekspresno su odgovorili s resenjem. Nasli su nam hotel u istom rangu koji smo mi bili bukirali za 15e, samo sto ocaj kosta 35e za noc, i rekli su da ce nam refundirati razliku u cijeni. Posteno od njih. Inace booking.com ima jednu od najboljih korisnickih sluzbi sa kojima sam se susrijetao. Uvijek su bili na visini zadatka, sad ih je malo trebalo pogurati.

    U Krabi smo danas imali odlican dan. Glavna plaza u mjestu Ao Nang, koje je najzivlje u provinciji Krabi, je sacuvaj boze, bjezati od nje treba nadaleko. Pijesak skroz utaban i turisticki brodovi sibaju naokolo koliko mogu. Ovi obicni turisticki brodovi su klasicna divljina jer nemaju normalan brodski motor i propeler, no imaju nekakav improvizovani motor koji kao da je od golfa dvojke dizel, ubija koliko je glasan i smrdi na ulje i gorivo.
    Jednim od tih brodova smo se prebacili do obliznje Railay plaze do koje se jedino moze brodom doc, 10 min voznja. Povratna karta 200 bahti, oko 5 i po eura. Skupo! 2-3e realna cijena. Tajland je osjetno skuplji od proslih drzava u koje smo bili, a ne pomaze to sto je spic sezone. Makar 30-50 % je skuplji smjestaj, hrana, prevoz... hrana i nije skupa, dvoje mogu jesti za 4-5e rizu i jos ponesto. Riba je skuplja. Alkohol od 2e pa nadalje. To je skup sport. Ne praktikujemo nocne izlaske, inace bi nam to ubilo budzet.

    Ture po ostrva su skupe dosta, od 20e pa nadalje po osobi. Plus 10e taksa za nacionalni park?!?!. Ova mala ostrva naokolo su tobos nacionalni parkovi. Sto nas dovodi do cifre od 100e za dan ako bi se islo na ture. Skupo kume, pa ni da je amerika, a ne azija.

    Nego, Railay plaza vazi za jednu od ljepsih plaza u Krabiju, oko nje su jos PhraNang i Ton Sai na 15 min pjeske. Bas su visoke litice okolo plaza, zato se jedino moze i brodom doci dovde. Pijesak je sitan i voda dosta cista. Ima i masu naroda, na sto nismo navikli, s obzirom da smo do sad imali plaze za sebe u prethodnim drzavama dje nije sezona. Ima bas dosta rusa.

    Śutra idemo motorom na jos 2-3 plaze na 10km odavde.
    Oko 6 uvece smo se vratili nazad u Ao Nang. Kazem uvece, jer je ovdje vec mrak u 6 i po. Ima masu barova naokolo, dosta rege lokala, pusi se trava uveliko. Igra se beer pong, pjani britoni i ameri se teturaju naokolo kad padne mrak. Ima i dosta lokala dje moze da se izabere normalna pratilja, ili šimejl verzija, kako kome odgovara

    Slike ce bit śutra, opet nesto steka upload.

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk
    Last edited by Mojsije; 25-12-17 at 09:15.

  9. #159
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Brijeg od Morace
    Posts
    3,342
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    32
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    To sa brzim padanjem mraka je jos jedan nedostatak ovih destinacija. Nema ono kao kod nas od 7-9 da se polako sunce povlaci nego buc odjedanput mrak.
    'Gdje ce biti nacionalni praznik kada se izvuce bod protiv Estonije, Albanije...'
    V.Drljevic-DAN

  10. #160
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    886
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    216
    Thanked in
    67 Posts

    Default

    Mozes li nam objasnit sa koliko kofera putujes, posebno zena, koliko ti pada tesko da ic cecas svaki dan

  11. #161
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,976
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by branko.kotor View Post
    Mozes li nam objasnit sa koliko kofera putujes, posebno zena, koliko ti pada tesko da ic cecas svaki dan
    Imamo 2 ranca, jedan od 75 i drugi od 55l, samo da podrze. Kakvi koferi i bakraci

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  12. #162
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dok si na Phuketu, samo dalje od Patonga.

    Na lijevoj strani imas Karon, Katu, pa Chalang bay i big budha.... Na desnoj, Kamala, Laem sing (naplacuju ulaz), Surin, Bangtao. Dalje tim dijelom prema aerodromu (sa te strane) je Nai Yang npr.

    Prodjite motorom obavezno kroz Lagunu. Kontrasti su nevjerovatni!!! Od ultra bogatih i sredjenih (Laguna) do stracara, baraka, prljavstine u okolini.

    Obavezno posjetite night market-e.
    Raspitajte se za raspored koji dan je gdje.

  13. #163
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,976
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by thale View Post
    Dok si na Phuketu, samo dalje od Patonga.

    Na lijevoj strani imas Karon, Katu, pa Chalang bay i big budha.... Na desnoj, Kamala, Laem sing (naplacuju ulaz), Surin, Bangtao. Dalje tim dijelom prema aerodromu (sa te strane) je Nai Yang npr.

    Prodjite motorom obavezno kroz Lagunu. Kontrasti su nevjerovatni!!! Od ultra bogatih i sredjenih (Laguna) do stracara, baraka, prljavstine u okolini.

    Obavezno posjetite night market-e.
    Raspitajte se za raspored koji dan je gdje.
    Bas idemo u Patong, dje je akcija, nismo penzioneri.

    Prvi put na Puket, nije fora da smo nedje dje nema desavanja. Kuta na Bali je vjerujem na foru Patonga, ali smo bili u Kutu jer je tamo akcija, a mogli smo u penzionersku Nusa Dua.
    Za prvi put volimo poc dje je akcija, a za iduce cemo vidjet.

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  14. #164
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislio sam za preko dana. Patong je uvece ma vidjecete...

    Pazite se u ovom periodu policije. Nemojte piti i voziti motor. Znaju da zaustavljaju redom sve i testiraju na alkohol, kacige, vozacke (hoce da uzmu pare). Ciljaju farang-e!
    Last edited by thale; 25-12-17 at 13:10.

  15. #165
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,074
    Thanks Thanks Given 
    515
    Thanks Thanks Received 
    428
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Nocas bre u disko prva velika s desno uz stepenice zaboravih joj ime..Najaci provod.44. Diskoteka na svijetu Deri viski jer ista cijena kao piva

    Sent from my Le X620 using Tapatalk

  16. #166
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Illuzion a preko puta Seduction a malo posle Illuzion ide White room uf kako je bilo jednu noc uz Bassjackers
    Imas sad 6tog DJ Snake u Seduction

  17. #167
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,074
    Thanks Thanks Given 
    515
    Thanks Thanks Received 
    428
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kb8 View Post
    Illuzion a preko puta Seduction a malo posle Illuzion ide White room uf kako je bilo jednu noc uz Bassjackers
    Imas sad 6tog DJ Snake u Seduction
    Bravoo!!
    Dolje nize imas pivo uz trubu,saksofon,violinu i dj zagrijavanje 50bahta pivo ljetos vidim toga lika na spot svira nekoj nasoj pevaljki ivana jordan ili tako nekoj

    Sent from my Le X620 using Tapatalk

  18. #168
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Rock Hard klub ako se sjecam a preko dana bilo koji bar bar toga ne fali. Na pocetak ulice ako ides od plaze imas odlican ne skup kebab kad se opjanis da te vrati u zivot
    I obavezno zapali na pjacu imas jeftimo gambore velike vrhunski spremljene i sve te morske plodove. Naravno nezaobilazne vockice sa pjace. Ako dimis travu pazi sto uzimas veliki su prevaranti pa prodaju neke cajeve i lako te zajebu.

  19. #169
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,914
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije on narkoman kao ti

  20. #170
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    HN
    Posts
    1,011
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Moze li vam taj ranac od 50 litara proci kao rucni prtljag?

  21. #171
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,976
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by vuki View Post
    Moze li vam taj ranac od 50 litara proci kao rucni prtljag?
    Sto je ovo, svi vele bjezi od Patonga, a vadili se nisu odatle

    Sto se tice ranaca, placamo ih, moj ima oko 11-12kg, a njen oko9-10kg. Gabaritni su dosta, tako da nisam pokusavao da ih provucem kao rucni prtljag. Vidio sam da prije cek ina vracu ljude sa velikim rancima, a bilo je i onih koji su slicne provukli u kabinu. Da ne rizikujem da platimo po 25-30e po rancu na check in, platimo po tih 10e kad kupujemo karte.

    Inace nas na Tajland odrase provizije na bankomat. Do sad smo imali 'samo' 3e provizije na svakih 100e koje podignemo sa bankomata, to zaracunava cg banka, a bankomati nam nisu naplacivali nista.
    Na Tajland svi bankomati naplacuju dodatnih 5-6e transaction fee. Ko dolazi ovdje najbolje je u kesu da ponese koliko misli da trosi, pa da za bahte zamijeni ovdje, i izbjegne ovu pljacku na njihove bankomate.


    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  22. #172
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Patong je frhunski ne znam odakle ti to
    Ja sad idem na put 12 dana samo sa rucnim prtljagom i svi se krste kao kako samo sa tim a desavalo mi se da odem sa masu stvari i posle kontam da pola toga nijesam ni koristio...zato sad samo rucni i cao
    U Brazilu mi je provizija na 100e bila 7e tako da je to tamo i jeftino

  23. #173
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,963
    Thanks Thanks Given 
    1,363
    Thanks Thanks Received 
    1,673
    Thanked in
    951 Posts

    Default

    Najjaci sam ja koji sam na thai ponio 5-6 kosulja, farmerica..... a obukao sam ih 0 🤣

    Sledeci put bih taman samo sa rucnim otisao

  24. #174
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,976
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Ovdje se nosi bijela trikmajica iz Dadija i sorc za kupanje. Nema se sto drugo oblaciti i nositi bez ko oce da se fenserise, a to moze i doma

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  25. #175
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    e ali nije isti fenseraj po Aziji i doma :P

Page 7 of 20 FirstFirst ... 3456789101117 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. From Mid-Asia to Balkans - Saz
    By MinjaNinja in forum Muzika
    Replies: 1
    Last Post: 26-05-11, 06:10
  2. play-asia.com ps2 to usb gamepad adapter
    By BooQy in forum Hardware
    Replies: 1
    Last Post: 04-03-05, 23:58

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •