Page 3 of 20 FirstFirst 123456713 ... LastLast
Results 51 to 75 of 492

Thread: SE Asia

  1. #51
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Po meni( ne znaci da je tako i drugima) Mirisa ima najljepse 2 plaze u SL. Jedna plaza je skroz plitka 50-100m i onda pocinje dubina, i jaki talasi, tako da na njoj nema plivanja kao plivanja, nego uzivanja u visokim talasima, razbijanje ko voli Isto tako talasi su top za surfovanje, ne ono pravo, nego na onu dasku gdje kao legnes i talasi te nose do plicaka, bas je top. 1.5e je da se daska iznajmi po satu, a ako sarmiras momka iz lokala dace ti je za dz i
    Na ovu plazu imaju i neke kao mini lagune u plicaku, dje je dubina vode malo veca, 50-60cm idealno je za izlezavanje.
    Plaza je full lokala sa stolovima na pijesak, i dzabe daju lezaljke uz konzumaciju.
    Plaza pored ove je vise za pravo plivanje, ima visokih talasa, i normalno ide dubina blizu plaze. Pijesak je idealan na obje plaze, kao iz snova.
    Mirisa je malo mjesto, tako da su sva mjesta za hramu i pice uz magistralu, nema neko naselje turisticko.
    S druge strane, Unawatuna ima kao malo turisticko naselje van glavme magistrale, dje je masu restorana, kafea i poneki bar. Plaza je isto dobra, dubina odma pocinje, s tim sto plaza ima neki veliki plato, koji se onda spusta u more, nesto kao Velika plaza kod nas. To mi bas i nine po meraku, jer je siroka plaza, nije kao u mirisi, iz stola za lokalom mozes odma u vodu.

    Hikkaduwa i Bentota su vise za surfere, i plaze jesu lijepe na slike, ali se ne mogu porediti sa Mirisom i Unawatunom. Ja bih ih izbjegao.
    Kazu da imaju prelijepe plaze na istocnoj obali u Trinco i Arugham Bay, ali tamo nismo bili pa te ne bih moga savjetovati.
    Za plazu najbolje uzeti 3-4 dana u mirisi, i na dan se moze poci do unawatune, pola sata njihove lude voznje busom.

    Sto se tice kulture i spomenika, Kendi, Anuradhapura, Dambulla i Sigirija obavezno. Nuwara Eliya obavezno, dok se Ella moze preskociti ako ste vec ograniceni vremenom, nista specijalno, osim ako vam je hiking na umu.

    Nacionalni park nijedan nismo posjetili, jer su im pfeskupi. Samo ulaz je oko 12e, plus vodici i cuda za safari, ispalo bi blizu 150e za 3 sata. Sto je puno puno je. Udawalave i Mineriya su najljepsi, kazu da je Yala precijenjena.




    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  2. #52
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    193
    Thanks Thanks Given 
    35
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Za Mirisu sam na nekoliko mjesta citala kao o najljepsoj plazi juzne obale, do istoka ne vjerujem da mozemo stici - nije na ruku a prevoz je prilicno spor (makar ovaj javni koji planiramo da koristimo).

    Sto se tice nac. parkova ideja je za sada da idemo u Udawalave, ali nisam taj dio razradila niti sam gledala kolike su cijene svega toga. Kandi i okolinu definitivno ne planiram da propustim.

    Cudno mi je to sto kazes za
    Nuwara Eliya i Ellu posto sam na nekoliko mjesta procitala bas obratno. Gledacu onda da iskombinujem oboje i formiram sopstveno misljenje

    Hvala za ove info.

    Kad krecete dalje u Maleziju?




  3. #53
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Sa Mirisom bas nema greske, mjesto je bas laid back i jeftinije od ostalih.
    Na dan se moze poci i do Galle-a, jer ima prelijepi stari grad da se obidje, holandsko utvrdjenje.
    Udawalawe bi ja predlozio za nacionalni park, jer kazu da se dosta slonova moze vidjeti i ostalih zivotinja, plus je na pola puta izmedju planina i obale na jugu.
    Ella je pravi backpacking hub za bijelce, i ima masu tura odatle ako vas hiking zanima. Ima jedna glavna ulica dje ima tih interesantnih kokala i restorana. Nuwara je skroz druga prica, gradic u britanskom stilu, okruzen plantazama caja, sa jezercetom i nekoliko lijepih parkova, par odlicnih restorana i kafea. Nama je top bilo 3 dana .
    Koliko planirate dana u SL?

    U petak idemo za KL, skinuli smo Frommers online pa citamo sto i kako da uklopimo u 25 dana

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  4. #54
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    193
    Thanks Thanks Given 
    35
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    2 sedmice - nisam sigurna je li punih 15 ili 14 dana u februaru. Kolombo planiramo u povratku pred odlazak na aerodrom jedan dan da blejimo - svi kazu da nije nesto specijalno interesantan, a vidjela sam dovoljno azijskih haoticnih gradova, pa bez obzira koliko god da mi je super biti u tom haosu racunam da je Sri Lanka beyond that. U dolasku sa aero direkt u Kendi - nadam se da je kakvo mu je i ime

    Radujem se vasoj novoj avanturi u Maleziji i citanju utisaka. Nadam se da cete stici i do Penanga, taj bi me dio posebno interesovao

  5. #55
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RadicalEdward View Post
    2 sedmice - nisam sigurna je li punih 15 ili 14 dana u februaru. Kolombo planiramo u povratku pred odlazak na aerodrom jedan dan da blejimo - svi kazu da nije nesto specijalno interesantan, a vidjela sam dovoljno azijskih haoticnih gradova, pa bez obzira koliko god da mi je super biti u tom haosu racunam da je Sri Lanka beyond that. U dolasku sa aero direkt u Kendi - nadam se da je kakvo mu je i ime

    Radujem se vasoj novoj avanturi u Maleziji i citanju utisaka. Nadam se da cete stici i do Penanga, taj bi me dio posebno interesovao
    Bolje vam je direktno sa aerodroma da picite za Anuradhapuru. Onda Dambula pa Kendi. Pogledaj mapu i bice ti logicno
    Iz Kendija picite vozom za Nuwaru. To je jedna od ljepsih voznji vozom. Odatle picite za jug.
    Kolombo obavezno dan prije, nije nista spektakularno, ali je ipak glavni grad.

    Sto se malezije tice, u planu je KL, Penang, mozda Langkawi, taman Negara, Cameron Highlands, Perhentien, Melaka... vidjecemo jos sto i kako, ali imamo okvirno sliku sto ocemo da obidjemo.

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  6. #56
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Minneriya safari 50 $ po osobi. Nijesmo isli jer smo preumorni bili tako da ne znam kako je i da li se isplati ici

  7. #57
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    193
    Thanks Thanks Given 
    35
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Bolje vam je direktno sa aerodroma da picite za Anuradhapuru. Onda Dambula pa Kendi. Pogledaj mapu i bice ti logicno
    Iz Kendija picite vozom za Nuwaru. To je jedna od ljepsih voznji vozom. Odatle picite za jug.
    Kolombo obavezno dan prije, nije nista spektakularno, ali je ipak glavni grad.

    Sto se malezije tice, u planu je KL, Penang, mozda Langkawi, taman Negara, Cameron Highlands, Perhentien, Melaka... vidjecemo jos sto i kako, ali imamo okvirno sliku sto ocemo da obidjemo.

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk
    Indeed jeste ali sam Anuradhapuru eliminisala. Posto nemamo bas previse vremena i malo je dalje odlucila sam se samo za Dambullu, Sigiriju i Poḷonnaruwu jer mi se nekako vise dojmila od Anuradhapure.
    Kako dolazimo nakon mnogo sati leta ideja je da kao taj prvi dan izblejimo u Kandiju i premostimo taj jet leg laganim tempom- botanicka basta, Budin zub itd a posle toga da krene akcija prema jos vecem sjeveru.
    Last edited by RadicalEdward; 18-10-17 at 09:22.

  8. #58
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    U Pollonaruwu nismo bili jer odabrasmo A-puru, pa reko dosta je jedno.
    Nije prenaporan let dovde, tako da mislim da necete imati nekiposeban jetlag.

    Prosle nedelje rezervisasmo i smjestaj u Hong Kong 14-20 Nov i Singapur 20-26 nov. U hong kong neka soba 3 sa 3 190e u Kawloon. Srednja zalost, ali nista pristojno nema ispod 80e, a nije nam se davalo 500e za smjestaj.
    Singapur je jos i skuplji, u hong kong smo ugrabili sobu, a ovdje smo uzeli mixed 4orokrevetni dorm za 160e. Zasebnih soba nema za normalne pare. Kad je bal nek je maskenbal.
    Sad lovimo kartu Bali- tajland. Idealno do Puketa. Lion Thai Air nema Mne u sistemu, pa nismo mogli uzeti karte, jer se mora upisati nacionalnost i drzava pasosa. Za oko 60-70e gledamo, uzecemo ovih dana jer u Kuala Lumpur apliciramo za indonezansku vizu, pa moramo imati izlaznu kartu.

    Jos 2 dana u SL i to je to. Ovaj mjesec nam je proletio, a milijardu interesantnih stvari su se izdesavale. Śutra picimo za Negombo, posto nam je u petsk ujutru let za KL.


    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  9. #59
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    28 dana u Sri Lanku se zavrsilo toliko dozivljaja, kao da smo bili minimum pola godine trebace vremena da se sve procesuira...

    Prekjuce smo 6 sati proveli u bus od Mirise do Negomba. Voznje vusom u SL se ne mogu opisati kako treba dok se licno ne dozive. Ta voznja 100 na sat kroz naseljeno mjesto, konstantno sviranje sirenom koja bubne opne probija, naglo kocenje dje svi llete kroz bus, naglo ubrzavanje, preticanje i upadanje u makazice... nije nam dobro bilo kad smo konacno stigli.
    Za Negombo smo se odlucili da provedemo noc prije leta jer je aerodrom blize mnogo nego Kolombu.
    Zadovoljni smo sto smo sve vidjeli za ove 4 nedelje. Mogli smo jos ponesto vidjeti, ali bi trcali konstantno, ovako smo imali dobar omjer odmora i obilazenja mjesta.

    Top 3 u SL: Sigirija, Mirisa i Kendi.

    Smjestaj je neka osrednja klasa, s tim sto koliko para-toliko muzike. Mi smo 10$ u prosjeku davali i to nam je bilo u okviru budzera, greote je vise para davati. Sobe su ciste, ali nije to evropski standard cistoce. Mrava skoro svuda ima, jednom nam je i mis uvece usao u sobu mora se uvece sve zatvarati, svasta gmize napolju.

    Jutros Air Asia letom od 4 sata se prebacismo do Kuala Lumpura. Let je bas bio lagan, airasia je na foru evropskih low cost. Jos smo ljetos karte kupili, oko 50e po osobi.

    Kuala Lumpur je bas mocan, to je prvi utisak. Hotel nam je u Little India 10e za noc 3*. Bas dzabe. Prvi hotel u koji smo bili na ovom putu, jos se krstimo kako je cisto. GDS brickfield se zove. Sad je neki indijski festival pa je sve ukraseno masu.

    Śutra konacno peremo ves u self service laundromat, sramota nas je zadnje 2-3 dana u sto idemo
    Nocas smo stigli kratko do Petronas Towers da prosetamo, malo je reci da izgledaju premocno i nerealno.

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  10. #60
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default SE Asia

    Ako nisi stigao obavezno pogledaj zatvaranje parka sa druge strane Petronas kula. Park sa druge strane je odlican. I oko 9 mislim da je zatvaranje parka sa fontanom koja ima fantasticno uklopljenu igru vode, svjetlosti i zvuka. Traje oko 10-15 minuta ali stvarno vrijedi pogledati. Prodji kroz kule ili sa desne strane i izlazis nedje na sredinu fontane. Imas lokale iz kojih mozes gledati, ali su cijene malo povelike

  11. #61
    Join Date
    Jun 2017
    Location
    mikrokosmos
    Posts
    179
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    Bio sam par puta u Colombu po 2, 3 dana, i sad, gledajuci slike i citajuci vasa iskustva, vidim koliko sam stvorio krivu sliku o Šri Lanki. Kad sam prvi put dosao, odmah su mi objasnili da 1/3 populacije zivi u Colombu, da je to centar svih desavanja i da se taj njihov mentalitet najbolje tu moze "snimiti". I stvarno je Colombo ogromna i moderna urbana cjelina, ali, kao i svaki drugi milionski grad, nudi ti guzvu, McDonaldse, fensi shoping mollove i nezaobilazni osjecaj napetosti. Onaj autentični duh jednog naroda se moze osjetiti jedino kad se odaljis od tog "sjaja" i podjes u brda i provincije. Svaka cast ljudi!

  12. #62
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    HN
    Posts
    1,011
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ako ti za ubuduće bude trebao Thai Lion Air : )


    Dear passenger,


    For this case passenger, please select any nationality and then please call back to our call center +662-529-9999 (24 hrs.) press 9 for inform correct nationality.

    Sorry for your inconvenience

    Best Regards,
    Thai Lion Air
    Chanoknard D.
    Last edited by vuki; 22-10-17 at 16:16.

  13. The Following User Says Thank You to vuki For This Useful Post:


  14. #63
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Kakav vikend, grad je premocan! Metropolis pravi. Przi 35 stepeni ali nam nije smetalo da ga prespartamo po centru.
    Jos jedan highlight je da smo konacno uspjeli krsteno da operemo ves u laundromat
    Śutra idemo ujutru u ambasadu da predamo dokumenta za indonezansku vizu. Vise detalja uskoro, jos smo pod utiscima

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  15. #64
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Svaka cast na ovolikoj volji da se postavljaju fotke . pratimo .....

  16. #65
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    www
    Posts
    3,049
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Moga bi mi sakupljati banknotes (minimalna novcanica) i donijeti umjesto suvenira)
    Globetrotting

  17. #66
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Mojsije, postao je ritual da ujutro kad ustanem kuvam kafu pprije treninga i čitam tvoj izvještaj Uživam u fotkama.
    Svaka čast, keep going.

  18. #67
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,807
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    jedva cekam Bali... uzivajte
    f6

  19. #68
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Poslije 10 mirnih dana na plazu u SL, ova 3 dana u KL kao da nas je neko bacio u gradsku vrtesku Od Sidneja zimus nismo bili u ovoliki metropolis.

    Osim malezijaca, ima dosta indijaca, kineza i jos nekih azijata. Muslimanska je drzava, tako da vladaju ista pravila kao u emirate koja sam iskusio.
    Grad je full soping molova, ovoliko ih i na zapad nema. Svi su uglavnom u klimatizovano, posto bas przi dobro svaki dan. Nema bas nekih outdoor aktivnosti. Gradi se na svakom koraku, nicu ogromne zgrade svuda, kao da im je gradjevinski bum u toku.
    Za uzi centar je dovoljno 2-3 dana da se sve vidi. Danas smo bili i do hrama Batu, metroom nekih pola sata od grada.

    Cijene su jace nego u SL, ali nije strasno. Van soping molova cijene su dosta povoljne. Supermmarketi imaju kao svoje deli dje imaju gotova jela, pa se za 2-3e moze full obrok imati. Isto tako ima mnogo indijskih restorana za 2e da se jede ko podnosi zacinjeno. Metro je oko 50c. Alkohol je skup, muslimanska drzava je li, tesko se i nalaze barovi, najcesce u hotelima.
    Jutros smo predali dokumenta za indonezansku vizu, bice nam gotovo za 3 dana. 40e je viza. Ne znam sto rade ovi nasi u MVPEI, posto 170 drzava na svijet ima vizu on arrival za 25$.

    Śutra picimo za Melaku, istorijski grad i dio unesco-a, tamo smo 2 dana, i 26og se vracamo da pokupimo pasose sa viziranja i idemo u Taman Negaru prasumu. Kazu da je to jedna od najstarijih rainforests , preko 130 miliona godina stara.



    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  20. #69
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by vuki View Post
    Ako ti za ubuduće bude trebao Thai Lion Air : )


    Dear passenger,


    For this case passenger, please select any nationality and then please call back to our call center +662-529-9999 (24 hrs.) press 9 for inform correct nationality.

    Sorry for your inconvenience

    Best Regards,
    Thai Lion Air
    Chanoknard D.
    Stavio sam Bosnu, pa sam ih sad zvao da mi stave Mne
    50e karta preko njih za bankok iz balija. Sledeca najjeftinija 80.
    Ka'da si znao da s njima imam muku, u pravi cas je stigao post

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  21. #70
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Dan 33 na putu, 5. u Maleziji

    Dosta nam je bilo 4 dana u Kuala Lumpur i danas smo krenuli malo juznije put Melake. Melaka je jedan od istorijskih gradova, jos iz doba sultanata, centralni dio grada je dio UNESCO-a. Jedno dvije ure treba da se stigne do nj. Karta je 2e.

    Na infrastrukturi Maleziji bi mogle da pozavide i zemlje zapada, s obzirom kakvi su im autoputevi, aerodrom, ogromne autobuske stanice. Sve automatizovano, precisto, funkcionalno... kao da se ne radi o azijskoj zemlji.

    S obzirom da prekśutra moramo opet u KL da podognemo pasose sa indonezanskim vizama, bukirali smo 2 noci u melaki. 8e noc preko bukinga zasebna soba u centru.

    Grad je interesantan, ima kolonijalno nasljedje od britanaca i portugalaca.

    Grad se nalazi oko luke koja je u srednjem vijeku bila jedna od najvecih u aziji.
    Obrok sa sslike je Nasi Lemak, tradicionalna malajska hrana, riza s kokosom, kikiriki i nesto zeleno. Simpaticnog ukusa.

    Sad smo se zakucali na pivo, zakucismo za 2e hajneken, neka godisnjica lokalu. Śutra nastavljamo obilazak ostatka grada.

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  22. #71
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Dan 2 u Melaki

    Danas smo bas bili aktivni, 25km presli
    Obisli smo grad uzduz i poprijeko. Da ne znam da smo u Maleziji, mislio bih da smo u Kini. Veliki broj kineskih sopova i hramova.
    Imaju i ostaci starih tvrdjava sto su podigli portugalci i holandjani. Jedan dan je dovoljan u Melaki, mi smo ostali 2 jer smo bili komotni s vremenom.
    Śutra kupimo pasose u KL, i onda produzavamo put Taman Negara sume. Tamo planiramo 3-4 dana. Stay tuned

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  23. #72
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Vec je proslo nedelju dana otkad smo u Maleziji

    Poslije obilaska Melake, juce smo se zaputili put nacionalnog parka Taman Negara. Nismo neki veliki planinari i ljubitelji outdoor aktivnosti, ali smo odlucili da dodjemo ovdje da bi se makli iz grada.

    Iz Melake smo juce uranili za KL gdje smo vatali autobus za Jerantut. Jerantut je najblizi grad odakle se hvataju autobusi za Taman Negaru. Mi smo odlucili da idemo u selo Kuala Tahan. Kuala Tahan je sad backpackersko mjesto odakle krece dosta tura.

    U KL smo stigli oko 1PM, pokupili pasose s indonezanskim vizama u ambasadu, i u 4PM krenuli busom za Jerantut. Stigli smo u 7 i po uvece. S obzirom da smo propustili zadnji bus u 5 za kuala tahan, nasli smo za 5e smjstaj u neku improvizovanu guesthouse. Ocjena na booking je 5, a to je i zlatno kako izgleda soba i sam smjestaj. U Jerantut niko ne bi dolazio da nije blizu nacionalnom parku.

    Jutros smo krenuli busom u 8 i u 9 i postigli ovdje. Usput se mogu vidjeti oooogromne plantaze palmi, i koliko tek plantaza planiraju da izgrade, posto krce masovno sume i sade palme od kojih se dobija palmino ulje. Koliko procitah skoro 20% teritorije im je pod palmama i planiraju da idu do 50%. Izvoz palminog ulja im je preporodio ekonomiju, ali nije svejedno kad se vidi koliko je unistenje prirode i stanista zivotinja. Malezija je poslije Indonezije majveci svjetski izvoznik ulja od palme. Koga zanima neka gugla, postoje jaki pokreti protiv ovakvog unistavanja prirode.

    Elem, u sumi nas je docekalo tako sparno i vruce vrijeme, kao da sml na obali u najmanju ruku. Smjestaj smo na bookingu nasli za 22e 2 noci u guest house. Okej skroz.
    Hrana i pice je osjetno jeftinije nego u KL i Melaki. Makar duplo. Ima jedna kao glavna ulica u selu, gdje je par marketa i improvizovanih restorana. Jos par restorana je uz rijeku, kao splavovi.

    Krenuli smo do Canopy Walk-a, kao hodanje po pletenom mostu par stotina metara dugom i 50m iznad zemlje, ali nas je google posla u pogresnom smjeru 2km, tako da kad smo vidjeli da smo pogrijesili, śeli smo u jedan hotel da iskuliramo i osvjezimo se, posto je sunce prejako.
    Popodne je padala kisa kao iz kabla( ne zove se dzabe rainforest). Odmarali smo na terasi smjestaja i posli do splava restorana na veceru. Kao u dfugu dimenziju poslije KLa

    Śutra kuliramo ovdje i obici cemo ponesto po nacionalnom parku, prekśutra smo nazad u KL na noc prije nego sto se zaputimo za cuveni Penang



    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  24. #73
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Juce smo bili aktivni, odradili omanji treking kroz nacionalni park, nekih 6-7 km. Staze su im obiljezene odlicno, i vecina imaju podlogu, s obzirom da je rastinje visoko, i nije bas prakticno hodati da te peči ko zna sto.
    20c je brodic koji vozi preko rijeke. 1e je ulaz u park, i 1e za kameru/telefon. Bili smo na njihov cuveni viseci canopy walkway, 50m iznad zemlje, top stvar za to se placa extra 1e.
    Inace park je dosta zivopisan, sa svake strane nesto zuji i pomjera se no se me vidi kroz rastinje. Dublje u sumi imaju mjesta gdje se mogu posmatrati divlje zivotinje, najcesce tokom noci ko je spreman da provede po 6-7 sati da ih ceka.
    Restorani na rijeci sluze odlicnu hranu, a cijene u pola u odnosu na gradove.
    80% sume je na nadmorskoj visini ispod 300m i bas je vruce i sparno. Konstantno preznojavanje. Jos juce nije padala kisa kao prekjuce, pa smo se skuvali dobro.

    Prijala nam je promjena sredine ove 2 dana i ruralno okruzenje. Nismo se duze zadrzavali, s obzirom da je prevruce, tako da je bolje bit na more kad vec pece.

    Popodne smo stigli nazad u Kuala Lumpur, śutra idemo za Penang! Mogli smo popodne odma produziti za penang, ali bi nam to dodalo jos 6-7 sati puta na postojecih 6 sati, a nismo se htjeli lomiti toliko. Imaju i kombiji koji direktno pice za Penang, ali su 35+e, mnogo skuplje nego javni prevoz.
    KL top kao i uvijek



    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  25. #74
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Dan 40.
    Ovo je fizicki posa, valjalo bi platu primat za ovo

    Juce smo u 10 ujutru krenuli iz KL-a, i oko 5 popodne stigli u Dzordztaun na ostrvu Penang. KL je dzungla, i dosta vremena treba da se prodje i izadje iz grada. Ima 4 glavne autobuske stanice odakle pice busovi za razlicite djelove Malezije, pa od hotela do stanice treba makar pola sata do sat. Ili ako se radi tranzit kroz KL pa prebacati se sa jedne stanice na drugu, metro konekcije izmedju... to je dosta naporno. Zato smo i nocili u KL.
    Da bi dosli to Dzorgtauna koji je na ostrvu picili smo busom do Butterwortha, koji je na 5 sati od KLa busom, a odatle feribotom 15 min. Dzordztaun je tacno prekoputa. Bus od KLa je bio 7e, bas sminka, klima, velika śedista, usb uticnice, svaki uslov. Feribot je 20c. Hotel smo preko bukinga uzeli za 11e, shared toilet, zasebna soba. Top lokacija, u samom centru Dzordztauna. 3 noci smo bukirali, ali cemo produziti jos jednu noc.

    Grad je dosta interesantan. Kad smo tek srigli kisa je pljustala kao iz kabla, sve sivo. 1000 nijansi sive. Juce smo prosetali centrom iako je ksa padala. Dosta toga se zatvori oko 6 popodne, ali ima i solidan broj otvorenih barova i kafea.

    Grad je dio Unesco-a, i ima svuda interesantnih grafita i prica z proslosti. Dista je kolonijalnih ulica i arhitekture. Kinezi su vecina ovdje, i bas je masu njihovih hramova i restorana.
    Danas smo 30km presetali, na 35 stepeni, nije nam dobro bilo

    Hrane svakakve ima na svaki cosak, najvise kineske i indijske. Mada smo danas dobro jeli u jedan arapski restoran. Za 5e nam donese 2 tanjira svega.

    Grad smo vecinom obisli, tako da cemo śutra i prekśutra obici ostatak ostrva.
    Onda idemo za taj famozni Langkawi






    Sent from my SM-A510F using Tapatalk
    Last edited by Mojsije; 31-10-17 at 16:25.

  26. #75
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Juče si me ostavio da ujurpijem kafu a bez da čitam izvještaj
    30Km, svaka čast! Pogledaj koja razlika izmedju kišnog i sunčnog dana, koliko sunce sve uljepša.
    Kako vas služe ranci, je li kutara sve to nostai stalno kad se selite?
    Kako ti se čini narod tamo, standard, raspoloženje, njihov život?
    Uživajte!

Page 3 of 20 FirstFirst 123456713 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. From Mid-Asia to Balkans - Saz
    By MinjaNinja in forum Muzika
    Replies: 1
    Last Post: 26-05-11, 07:10
  2. play-asia.com ps2 to usb gamepad adapter
    By BooQy in forum Hardware
    Replies: 1
    Last Post: 05-03-05, 00:58

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •