Page 11 of 20 FirstFirst ... 789101112131415 ... LastLast
Results 251 to 275 of 492

Thread: SE Asia

  1. #251
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    E svaka tebe cast kad si u Kambodzu izdrza skoro mjesec dana . Nama je i dvije nedelje bilo vise nego dovoljno.

    Jos 10 dana i ulazimo u 6. mjesec puta . Cekaju nas Laos, Burma... vidjecemo sto bi jos mogli da ubacimo.

    Ovih nekoliko dana obilazimo Sajgon... bas je sarenolik grad, ide stopama Bankoka, urbanizuje se sve vise, dosta je modernih urbanih ljudi... za 10 godina ce sigurno biti na nivou Bankoka, a vec sad je jedan od razvijenijih gradova jugoistocne azije. Ima blizu 10 miliona ljudi, saobracaj je prelud, skuteri se voze i po trotoaru, jer ko ce cekat u kolonu na semafor. Imaju specijalne carape za japanke sa prorezom izmedju palca i ostalih prstiju
    Dosta su slicni kinezima. Sinkc smo bili u jedan skybar Chill na 26. sprat AB tower, vjerovatno i najljepsi pogled na Sajgon, kokteli i pivo na happy hour od 5 i po popodne do 8pm 3-4e.

    Stara kolonijalna arhitektura je odlicno ocuvana, pogotovo katedrala Notr Dam, i posta iz 19. vijeka sto su francuzi gradili.
    Sad ce ova kineska nova godina od 15og, cijeli grad je full okicen.

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  2. #252
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Trenutno sam u Kuala Lumpuru. Do prije par godina se nije mogla dobiti viza za Maleziju, jer nas je Mahatir bio stavio na crnu listu, navodno zbog rata u Bosni. Sad se viza dobija za jedan dan. Kuala Lumpur posdjeca na Singapur, posebno dio u u kojem sam smjesten:
    Click image for larger version. 

Name:	IMG_9912[2].jpg 
Views:	76 
Size:	11.0 KB 
ID:	156096Click image for larger version. 

Name:	IMG_9921[1].jpg 
Views:	75 
Size:	11.6 KB 
ID:	156097

  3. #253
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Postoji i zivopisniji dio:
    Click image for larger version. 

Name:	IMG_9885[1].jpg 
Views:	82 
Size:	12.7 KB 
ID:	156098Click image for larger version. 

Name:	IMG_9887[1].jpg 
Views:	90 
Size:	13.1 KB 
ID:	156099
    Ne znam je li ko probao durian. Miris jeste "odbijajuci", ali ukus...zavisi kako kome (duriaa je desno na fotografiji ispod)
    Click image for larger version. 

Name:	IMG_9886[1].jpg 
Views:	99 
Size:	12.7 KB 
ID:	156100

    Ovo dolje je jedan od specijaliteta iz Malezije: Bak kut teh sun fong
    Click image for larger version. 

Name:	IMG_9891[1].jpg 
Views:	104 
Size:	12.6 KB 
ID:	156101
    Last edited by Ostoja; 13-02-18 at 06:45.

  4. #254
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Indie OTS
    Posts
    17,996
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,908
    Thanked in
    674 Posts

    Default

    Pih. Ne bih ga ustima primakao da mi plate. U Singapur u javni prevoz stoji znak zabranjeno za taj smrad.

  5. #255
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    KL je bas interesantan grad, i jeftin dosta, u rangu sa Bankokom po cijenama. Mi smo bili jedno nedelju dana.
    Sto obilazis u Maleziji i koliko imas vremena?

    U Ho Chi Minu je sve u znaku kineske nove godine, od śutra pa do 20og ce trajati slavlje.
    Uzeli smo karte za Da Lat, francuski kolonijalni gradic u planinama, za prekśutra. Cijene prevoza su za duplo skocile tokom praznika, pa su nas po 14e ispale, sto je bas masu, s obzirom da se putuje samo 300km. U Da Lat je i jedno 10-15 stepeni hladnije nego ovdje, jer je na 1500mnv, pa cemo i da jedemo jagoda i domaceg dzema od jagod, jer se to tamo gaji masovno. Ima isto i u Maleziju, u Cameron Highlands, selo Tanah Rata i jos nekoliko sela naokolo, ogromne plantaze jagoda.

    Durian sam probao, ali ga bas ne volim, a i miris mu je sacuvaj boze.

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  6. #256
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PrijekiLijek View Post
    Pih. Ne bih ga ustima primakao da mi plate. U Singapur u javni prevoz stoji znak zabranjeno za taj smrad.
    Potpuno razumijem. I meni je trebalo vremena da se nakanim i probam. Po ukusu je blizi siru nego vocu. Mnogi ne vole ni sireve tipa gorgonzola, a ja ih obozavam.

    I u Maleziji na nekim hotelima postoji znak zabrane unosenja duriana. Mislim da vecina duriana u Singapuru dolazi iz Malezije, iako sam vidio da se gaji i u Singapuru. Ipak, to je sasvim malo, obzirom na povrsinu Singapura.

  7. #257
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Mojsije- KL je bas interesantan grad, i jeftin dosta, u rangu sa Bankokom po cijenama. Mi smo bili jedno nedelju dana.
    Sto obilazis u Maleziji i koliko imas vremena?
    Kuala Lumpur je relativno jeftin. Alkohol je malko skup, zbog toga sto su muslimanska zemlja, pretpotstavljam. Za razliku od tebe, ja sam u stalnoj trci i nemam vremena za lagane obilaske. U Maleziji sam jos jedan dan. Pokusacu da skoknem do Malake. Onda idem za Myanmar (Burmu). Mozda se sretnemo tamo? Mada, bicu tamo samo tri dana.

    Vidim da ides i u Laos. Mekong je tamo "najfotogenicniji". Nazalsot, iako sam bio vise puta u Laosu, nijesam stigao da podjem u Luang Prabang. To mjesto mi je na vrhu liste prioriteta. Tamo ces, pretepotstavljam, ici.

  8. #258
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    U Laos idemo poslije Vijetnama, a to ce bit nedje oko 9.og marta, posto nam tada istice viza za Vijetnam. Vidio sam da ima iz Hanoja bus kojem treba jedno 20-24 sata da dodje do Luang prabanga, 35-45e kosta. Avionom je duplo skuplje minimum.

    Imamo oko 130e kredita u Air Asiu, koji moramo da iskoristimo da kupimo karte do kraja ovog mjeseca(za neki drugi mjesec), to su nam vratili kad nam je let za Bali otkazan krajem nkvembra. S obzirom da izmedju Vijetnama i Laosa mozemo kopnom, a od Laosa do Burme se ne moze kopnom, iskoisticemo to da letimo od Vientiena do Yangona. U Vientien cemo uzeti vize za Burmu. Sad samo razmisljamo koliko vremena u Laos da budemo , 2 ili 3 nedelje, mjesec sigurno ne, a ne znam je li nam puno i 3 nedelje...

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  9. #259
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Laos je lijepa zemlja. Opustenija od Kambodze i Vijetnama. I jeftinija. Narod je slican Tajlandjanima, a i govore gotovo istim jezikom. Razumiju se medjusobno. Mada, kazu da Laosani bolje razumiju Tajlandjane nego obrnuto. Kazu zbog TV - u Laosu se dosta gleda tajlandska televizija. Meni bi 3 nedjelje bilo mnogo. Za obilaske vam sigurno toliko ne treba. Vijentiajan se prakticno moze prepjesaciti. E sad, ako se zelite odmoriti i opustiti...

  10. #260
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Slike Kambodže postavljat ću idućih mjeseci na Wikimedijin Zajednički poslužitelj. Ove napravljene fotoaparatom velike su i kvalitetne, a ove s mobitela malene i mutne (samo 31 KB). https://commons.wikimedia.org/w/inde...us&ilshowall=1

    U Kepu kada krećeš prema plaži nalazi se niz zasađenih stabala, a na svakom je pločica s imenom i državljanstvom onoga koji je posadio, uz zastavu njegove države. Tako se mogu naći i crnogorska i hrvatska zastava.




    Tarantula u prašumi, prašuma u provinciji Ratanakiri.



  11. #261
    Join Date
    Sep 2011
    Location
    HN
    Posts
    1,011
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Mislim da bi Samotnjak trebao otvoriti novi temu...eto čisto predlog da se ne mješaju putopisi

  12. #262
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,227
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    slazem se

  13. #263
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Mislim da je Samotnjak zavrsio svoj putopis

    Jutros smo u 10 krenuli iz Ho Chi Minha za Dalat. Dalat je gradic u planinama, na oko 1500mnv, kazu da je prelijepo da se odmori od velikog grada, i ima dosta starih francuskih vila.

    U Ho Chi Minh smo bili nedelju dana. Realno je dosta 3-4 dana da se obidje grad, ali mi smo ostali jos koji dan jer smo komotni s vremenom, a i ima da se seta naokolo i vide drugi kvartovi osim turistickih atrakcija.
    I cijene su dosta korektne, hotel se moze naci za 10e, tipa 2 ili 3*, Highlands coffee im je najveci lanac kafea, po uzoru na Starbaks, s tim sto su im cijene 3 puta nize no u starbaks, pa se kafa moze biti za 1-1.5e, kolaci po euro, sokovi isto...
    Alkohol je jeftin, pivo je oko 1e u lokale, hrana isto jeftina, za 1-2e se odlicno moze jesti...

    Vijetnam je bas dugacak, tako da do Hanoja ima da predjemo jedno 1500km. Vusevi su im moderni, cak imaju modifikovane autobuse, kao za spavanje u koje se moze ispruziti.

    Narod je dosta ljubazan, ja ne vidim nikakvu razliku izmedju njih i kineza, ali izgleda da jesu neka druga etnicka grupa. Turista ima naokolo, ali ne u nekom ogromnom broju kao u Bankok.

    Naokolo grada ima dosta prica i spomenika iz rata sa amerikancima. Oporavili su se od toga definitivno, i na dobrom su putu da budu novi Tajland. Mada im to ne bi nista trebalo, ali to je sudbina azijskih destinacija koje se razvijaju u pravcu turizma.

    Nova godina se uveliko slavi evo 2 dana, i trajace do 20og februara. Do tada ce biti naduvane cijene smjestaja i prevoza, makar za duplo.

    Ovo je neka ruta za Vijetnam
    HO chi Minh-Da Lat, Nha Trang, Hoi An, Hue, Hanoi(+Lampung Bay). Do 9. marta imamo fore.

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  14. #264
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    9 Posts

  15. #265
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Trenutno sam u Yangonu - nekada Rangun. Interesantan grad. Nekad je ovo bio grad koji je cesto bio u mraku, zbog problema sa strujom, a i kad je bilo struje bilo je nekako mracno. Situacija sa strujom je stabilnija, ima dosta shopping mjesta i restorana. U odnosu na moj prvi boravak, velika promjena jeste saobracajna guzva. Ne bas kao Manila, ali moze biti zaista stresno. Uz saobracaj ide i zagadjenje.
    Za one koji bi htjeli da za kratko vide kako se zivi u Yangunu i okolini, a nemaju previse vremena i novca, postoji rjesenje- lokalni voz koji pravi krug oko Yanguna i prolazi kroz neka obliznja sela - cijena je 200 kyata (oko 15 centi), a putuje se oko 3 sata. Ovo je mapa:Click image for larger version. 

Name:	IMG_0043[1].jpg 
Views:	81 
Size:	13.3 KB 
ID:	156152

    Krecem sa stanice Yangon. Tu se mogu vidjeti interesantni likovi:
    Click image for larger version. 

Name:	IMG_0045[1].jpg 
Views:	87 
Size:	14.0 KB 
ID:	156153Click image for larger version. 

Name:	IMG_0047[1].jpg 
Views:	83 
Size:	12.8 KB 
ID:	156154

  16. #266
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Voz ulazi u stanicuAttachment 156155

    Ovdje cu morati da prekinem pricu, buduci da je internet konekcija jako losa.

    Nastavice se...

  17. #267
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Ajde jos malo. Rano jutro je, pa je mozda pritisak na internet manji.

    U Yangonu je vruce, pa se u vozu ponekome prispava. Kao ovoj gospodji (ova vrsta make-up-a je uobicajena u Myanmaru, i to ne samo kod zena)
    Click image for larger version. 

Name:	IMG_0069[1].jpg 
Views:	82 
Size:	14.3 KB 
ID:	156166

    Upozorenje: nma ljubljenja se u vozu

    Click image for larger version. 

Name:	IMG_0053[1].jpg 
Views:	85 
Size:	14.7 KB 
ID:	156168

    Voz u nekim stanicama stoji po desetak minuta. Obzirom da u ovom lokalcu nema toaleta, fizioloske potrebe poneko obavlja u okolini. Ko ovaj djedo koji je sisao s voza, udaljio se desetak metara, cucnuo, rasirio svoj longyi (tradicionalna suknja koju nose i muskarci i zene) i zavrsio posao. Onda se sasvim normalno vratio u voz. Nista brisanje. Ne znam je li imao veliku ili malu nuzdu, ali mu je bila neka nuzda.

    Click image for larger version. 

Name:	IMG_0056[1].jpg 
Views:	83 
Size:	13.4 KB 
ID:	156169
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	IMG_0043[1].jpg 
Views:	59 
Size:	13.3 KB 
ID:	156167  
    Last edited by Ostoja; 17-02-18 at 01:53.

  18. #268
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Osim za prevoz putnika u lokalu, vozom se prevoze razne stvari. Svasta se ubaci u voz. Stolovi za prodaju, u jednoj stanici dje je pijaca se za tih nekoliko minuta ubacilo toliko ogromnih torbi i kesa sa raznim povrcem za prodaju, da se nije moglo proci vozom. Nakon par stanica se istom brzinom te torbe i kese
    istovaraju kako bi se to povrce prodavalo na drugoj pijaci.

    Click image for larger version. 

Name:	IMG_0110[1].jpg 
Views:	74 
Size:	11.8 KB 
ID:	156170Click image for larger version. 

Name:	IMG_0115[1].jpg 
Views:	65 
Size:	13.7 KB 
ID:	156171Click image for larger version. 

Name:	IMG_0116[1].jpg 
Views:	75 
Size:	13.7 KB 
ID:	156172
    Last edited by Ostoja; 17-02-18 at 01:51.

  19. #269
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    U vozu se i prodaje svasta. Kikiriki, slatkisi...
    Click image for larger version. 

Name:	IMG_0157[1].jpg 
Views:	70 
Size:	13.0 KB 
ID:	156174Click image for larger version. 

Name:	IMG_0136[1].jpg 
Views:	67 
Size:	12.5 KB 
ID:	156175



    Ovi momci prodaju kuvani kukuruz

    Click image for larger version. 

Name:	IMG_0076[1].jpg 
Views:	70 
Size:	14.1 KB 
ID:	156173


    Ovaj momak prodaje "myanmarske zvakace listove". Click image for larger version. 

Name:	IMG_0142[1].jpg 
Views:	71 
Size:	14.4 KB 
ID:	156176

    Ovo sam vidio jedino u Myanmaru. Stavi se par listova neke biljke, premaze nekom bijelom tecnoscu, na to se doda nekoliko kapi neke crvene tecnosti, ubaci u usta i zvace. Poslije se ispljune nesto sto lici na krv. Ponekad taksisata samo otvori vrata taksija dok auto stoji i to ispljune po asfaltu. Djeluje prilicno odvratno. Zbog tih "zvaka" mnogi ljudi (uglavnom muskarci) imaju crvene zube. Najprije sam mislio da se radi o nekoj bolesti zuba koja je uzala maha u Myanmaru. Nije bolest, ali ni to nije lijepo za vidjet. Ako ocete da probate, moze se kupiti. Recimo u "kineskoij cetvrti"

    Click image for larger version. 

Name:	IMG_0183[1].jpg 
Views:	77 
Size:	13.2 KB 
ID:	156177
    Last edited by Ostoja; 17-02-18 at 01:50.

  20. #270
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Jedna digresija. U "kineskoj cetvrti" se desi da vam se neko od lokalaca obrati na engleskom i pokusava uspostaviti komunikaciju. Nijesam siguran sta je razlog. Mozda ocekuju nesto, mozda zele samo da vjezbaju engleski. Elem, meni nije bas uvijek do konverzacije s tim ljudima i "patentirao" sam nacin da ih otkacim. Kad mi se obrate na engleskom, odgovorim po naski, nesto kao "dje si brate, sto mi radis". Kad ponovo pokusa, samo nastavim

    Jos malo fotki iz voza. Svasta se tu moze vidjeti, posebno kad se malo izadje iz Yangona. Vidite selo, kako ljudi zive, rade...Za prakticno nikakve pare (15 centi) imate pravi dozivljaj jedne interesantne zemlje

    Attachment 156178Attachment 156179Attachment 156180
    Last edited by Ostoja; 17-02-18 at 01:49.

  21. #271
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

  22. #272
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Veceras sam napustio Myanmar i stigao (ponovo) u Tajland. Sad vidjoh da sam nesto izgrijesio s postavljanjem fotki. Hotel u kojem sam bio u Yangonu imao je jako losu internet konekciju, tako da sam u zurbi da uplodujem fotke nesto zabrljao. Popravicu kad stignem. Imam jos dosta fotki iz raznih zemalja SE, jer tuda cesto putujem. Ako postoji interes, mogu da dodam fotografije iz nekoliko zemalja. Samo se bojim da ne postanem dosadan. A nijesam bas vican da postavljam fotografije kao Mojsije i Samotnjak.

  23. #273
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Dan 147, skoro pa 5 mjeseci otkad vršljamo po Aziji

    Konacno smo se rashladili. Dalat bas ima laganu jesenju klimu, preko dana 22-25, uvece oko 12-15 stepeni.

    Danas nam je 4. dan ovdje, jos sjutra pa picimo na more u Nha Trang.
    Danas smo morali da promijenimo smjestaj, jer u ovaj hotel koji smo bukirali na 3 noci, nismo mogli da produzimo jer su full, pa smo nasli hostel za ove dodatne dvije noci. Posto su praznici sve je full fulova, ne moze se slobodna soba naci ovih dana.

    Dalat je definitivno mjesto koje se ne smije preskociti kad se obilazi jizni vijetnam. Nema sad nekih spektakularnih atrakcija, ali ima ovaj planinski šarm i lijepu arhitekturu koju su ostavili francuzi. Bas ima lijepih francuskih vila i hotela naokolo, kuglana, bioskop, mini mol, jezero... ne fali sadrzaja. Ima i lijepih budistickih pagoda, statua bude, palata od starih careva... opste nije natrpam grad gradjevinama, kao sto je to slucaj u ostalim mjestima. Jedino sto ih saobracaj yebe u centru, ubijaju sa sirenama.

    Grad je full kineza za praznike. To su ovi domaci kinezi. Vecina turista su domaci, ima mozda jedno 5-10% nas stranaca. Interesantno je vidjeti kako se zabavljaju domaci turisti, i kako je turizam napravljen za njih. Ka u titograd krajem 80ih na trg Ivana Milutinovica. Imaju ooogromni trg poplocan, dje dovode djecu da voze ona mala auta, biciklaju, voze rolsue, pustaju balone... nisu bas cisti higijenski, bacaju naokolo otpatke od hrane i papir, kao da ne umiju da cijene mjesto koje imaju. Blizu ovog trga je i velika trznica koja lici na pjacu u Tuzi, zene pobacale na prasnjave povrsine garderobu i za par eura se svasta moze kupit. Naokolo je trznica sa ulicnom hranom, dje se kuvaju kokoske u varikinu, takav je miris. Ulicna hrana im je sacuvaj boze, ali jedu je ka ludi. Imaju neke kobasice, improvizovane pice, rostilj, cijele kokoske koje se kuvaju, nogice, cijela pilad... sve je to dosta prljavo, preskacemo ista da probamo tu.

    Imaju i nekoliko prelijepih istorijskih hotela sa 5* dje se za 2-3e moze popiti pice, i bas ih vrijedi posjetiti. Dalat Palace je vise neki muzej nego sto je hotel. Enterijer i ekserijer su dizajnirani od strane francuza prije vise od 100 godina, i kad se posjeti kao da se vratis nazad u vrijeme.

    Drugo mjesto koje vraca u proslost je ljetnja palata kralja Dao-a, danas je muzej. Jedan od vladara Vijetnama iz proslog vijeka, palata je odlucno ocuvana i ima namjestaj iz 50ih. Nema nekog prevelikog luksuza i raskosi, isto vraca u proslost duhom i atmosferom.

    Grad ima mali milion kafea i restorana. Vijetnamska ledena kafa je odlicna, ima neki drugaciji ukus od nase kafe, i zapadnjacke generalno. Kosta oko 0.5-1e. Ovdje iso ljudi vole da kafenisu maksimalno, prvi put to u aziji da vidimo.

    Jos smo ovdje danas i śutra, a onda idemo busom 4 sata do Nha Trang-a, grad na more. Polako ali sigurno se priblizavamo Hanoju, iako imamo jos preko 1000km.

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  24. #274
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    I jos malo slika. U supermarkete imaju neke dzinovske lebove i nesto crno sto lici na pile

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  25. #275
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

Page 11 of 20 FirstFirst ... 789101112131415 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. From Mid-Asia to Balkans - Saz
    By MinjaNinja in forum Muzika
    Replies: 1
    Last Post: 26-05-11, 07:10
  2. play-asia.com ps2 to usb gamepad adapter
    By BooQy in forum Hardware
    Replies: 1
    Last Post: 05-03-05, 00:58

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •