Page 18 of 20 FirstFirst ... 814151617181920 LastLast
Results 426 to 450 of 492

Thread: SE Asia

  1. #426
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Fotki nikad dosta .
    Ps Ostoja ako nije indiskretno putujes li poslovno ili turisticki ? Pitam iz ciste radoznalosti . Imam u najblizem okruzenju sto rodbine , prijatelja i poznanika koji mogu da sad krenu da putuju i da putuju do kraja zivota a da im ne zahvali nista . Ali niko ne mrda sem mozda Kopaonik ili sta vec bude in i u trendu .

  2. #427
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Fotki nikad dosta .
    Ps Ostoja ako nije indiskretno putujes li poslovno ili turisticki ? Pitam iz ciste radoznalosti . Imam u najblizem okruzenju sto rodbine , prijatelja i poznanika koji mogu da sad krenu da putuju i da putuju do kraja zivota a da im ne zahvali nista . Ali niko ne mrda sem mozda Kopaonik ili sta vec bude in i u trendu .
    Kombinovano. Od ovih zadnjih putovanja sto sam postavio, mislim da sam samo u Nepal isao privatno - na nedjelju dana. Tako ce biti i s Butanom, kojeg pomenusmo, nadam se da cu ici iduce godine. A najcesce idem poslom, a to znaci da mi je placen put i hotel, pa kad zavsrim s poslovnim dijelom, castim sebe kracim putovanjem u toj zemlji (najcesce 2-3 dana). Tako je bilo ovo zadnje iz Tajlanda - Krabi i Sukhotai - u oba slucaja sam imao posla u Bangkoku (a ni Bangkok nije los:fat. Posto za poslovni dio dobijem i dnevnice, taj turisticki dio putovanja obicno mogu pokriti dnevnicama. Tako, obilazim svijet (nije samo Azija - bio sam od Kanade do Australije) prakticno besplatno. E sad, da malo vise vodim racuna o novcu, uskratio bih sebi ta putovanja, sto bi me ucinilo materijalno bogatijim, a duhovno siromasnijim. Ta putovanja su jedno od najvecih bogatstava mog zivota.

  3. The Following 6 Users Say Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  4. #428
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Ostoja vidi interkontinentalno putujem od 82 . Sprco sam u putovanja sugurno pet stanova u Budvi ako ne i mnogo vise . Da lu mi je zao ? Naprotiv . Zao mi je sto nisam mnogo vise putovao jbg uvjek mislis ima vremena .
    U dobu sam kad se svode zivotni racuni i kad podvucem crtu sta dobije , sta mi treba . Zivim u kuci od stotinak kvadrata , nemam nista za izdavanje . Da sam steka novac imao bi ko zna koliko toga i sta bi sad sa tim ? Da sad putujem zbog bolesto ne mogu , da zivin u deset soba isto ne mogu , na jedvite jade vozim auto pi gradu kad moram . I da imam dzip od xxx hilhada stajao bi parkiran u dvoriste . Ovako imam sjecanja , mirise , ukuse , ljepote i manje lijepe . Ionako kad dodje zadnja ura nista necemo ponijet sa sobom .

    Zato putuj do maksimuma , ne stedi se . Jer dodje trenutak kad neces moci i vjeruj mi neces bito spreman na njega , sjetit ce se ivih mojih rijeci tada . Znas li koliko mi je bio jos spisak gdhe treba poci i prc ne mogu ni od Bd do Pg .

  5. The Following 5 Users Say Thank You to brodomaketar For This Useful Post:


  6. #429
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    @brodomaketar ja sam tek jedan stan spuca u putovanja, nadam se makar jos 3-4

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  7. #430
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    @brodomaketar ja sam tek jedan stan spuca u putovanja, nadam se makar jos 3-4

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Reci iskreno jel ti zao ali najiskrenije . Na jednu stranu put na drugu sto si mogao sa tim novcem ?

  8. #431
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Ostoja vidi interkontinentalno putujem od 82 . Sprco sam u putovanja sugurno pet stanova u Budvi ako ne i mnogo vise . Da lu mi je zao ? Naprotiv . Zao mi je sto nisam mnogo vise putovao jbg uvjek mislis ima vremena .
    U dobu sam kad se svode zivotni racuni i kad podvucem crtu sta dobije , sta mi treba . Zivim u kuci od stotinak kvadrata , nemam nista za izdavanje . Da sam steka novac imao bi ko zna koliko toga i sta bi sad sa tim ? Da sad putujem zbog bolesto ne mogu , da zivin u deset soba isto ne mogu , na jedvite jade vozim auto pi gradu kad moram . I da imam dzip od xxx hilhada stajao bi parkiran u dvoriste . Ovako imam sjecanja , mirise , ukuse , ljepote i manje lijepe . Ionako kad dodje zadnja ura nista necemo ponijet sa sobom .

    Zato putuj do maksimuma , ne stedi se . Jer dodje trenutak kad neces moci i vjeruj mi neces bito spreman na njega , sjetit ce se ivih mojih rijeci tada . Znas li koliko mi je bio jos spisak gdhe treba poci i prc ne mogu ni od Bd do Pg .
    Potpis.

    Novac je da se troši, a ne da se guči. Koji će mi matrak novac, ako ga nijesam potrošio na ono što je meni ćef? A meni su to putovanja, izmedju ostalog, i to na vrhu prioriteta. Zaradio sam novca dovoljno, toliko da ga ne mogu ni potrosit za ovo malo zivota sto mi je ostalo. A na sto da ga trosim, ako ne na putovanja? Dobro, dosad mene putovanja nijesu mnogo kostala, ali hoce svakako kad podjem u penziju. Jer, tada nece biti placenih putovanja i hotela, dnevnica... A ja cu tek onda da putujem, samo ako me zdravlje posluzi. Vec imam listu zemalja koje su mi u planu, a u koje dosad nijesam isao: Nova Kaledonija, Cejlon, Peru, Jordan...A casticu se i jednim putovanjem oko svijeta - ovo ce mi biti jedna od prvih stvari kad podjem u penziju: https://roundtheworld.staralliance.c...ound-the-world

    Putovanja ispunjavaju zivot. Toliko stvari se vidi i nauci. Covjek moze sam sebe da mijenja kad vidi i nauci nesto novo. Putovanja sire vidike i mnoge stvari se vide mnogo jasnije kad se ima ta sira perspektiva. Bolje se tako razumije cak i sopstvena zemlja. Ko sto kaze ona azijska poslovica, ljudi koji su rodjeni na planini mogu da vide kako im planina izgleda tek kad se odmaknu od nje.

  9. The Following 4 Users Say Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  10. #432
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    <3 JEDNA JE DOMOVINA, JEDNA JE CRNA GORA <3
    Posts
    6,080
    Thanks Thanks Given 
    1,283
    Thanks Thanks Received 
    254
    Thanked in
    127 Posts

    Default

    Svaka cast majstore
    Samo naprijed.


    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    So I will come back from the dead and lay claim to what I am owed. - captain Flint

  11. #433
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    <3 JEDNA JE DOMOVINA, JEDNA JE CRNA GORA <3
    Posts
    6,080
    Thanks Thanks Given 
    1,283
    Thanks Thanks Received 
    254
    Thanked in
    127 Posts

    Default

    Motivisa me @Ostoja da opet procitam ovo:

    https://r.tapatalk.com/shareLink/top...ink_source=app

    Nevjerovatno, cak i nakon ko zna koliko citanja kao da prvi put citam, jos jednom @brodomaketar-u naklon do poda zaista sto se kaze skidam kapu

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    So I will come back from the dead and lay claim to what I am owed. - captain Flint

  12. The Following User Says Thank You to Shadow'91 For This Useful Post:


  13. #434
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Reci iskreno jel ti zao ali najiskrenije . Na jednu stranu put na drugu sto si mogao sa tim novcem ?
    Imadoh skoro jedno iskustvo kad me milisekunda u saobracaju dijelila od sigurne smrti, i u toj milisekundi mi je zao bilo sto ne dovrsih turu po latinskoj americi. Nije mi na pamet palo sto ne uzeh onomad jedan stan kad sam mogao. Tada mi je samo stigla potvrda da ispravno radim sto slusam sebe i trosim na sopstveni merak, umjesto na tudji.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  14. #435
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Idemo malo do Kine - Xi'an, jedan od najstarijih gradova u Kini, izuzetno vazan za istoriju Kine. Ovo je jedno od putovanja u privatnom aranzmanu, uz pomoc jedne ljupke Kineskinje koja mi je pravila drustvo.


    Naravno, glavna stvar su figure vojnika i konja od terakote pronadjenih slucajno nedje 70-th godina proslog vijeka od strane nekih seljaka dok su obradjivali njive. Radi se o grobnici prvog kineskog cara koji se zvao Qin Shi Huang, a ova vojska od terakote je trebala da ga stiti u zagrobnom zivotu. Procjena je da je bilo oko 8.000 vojnika i preko 100 konjskih zaprega sa preko 500 konja. Nije losa brojka, kao obezbjedjenje.



    Jedan od tih seljaka koji je pronasao ovu vojsku od terakote je bio prisutan u prodavnici suvenira u okviru kopmleksa i potpisivao je knjige za turiste koji bi kupili knjigu. Navodno je bio napismen, ali je naucio da se potpise. Ono sto je najipmresivnije kod ovih vojnika jeste da se svaki vojnik od terakote potpuno razlikuje od ostalih vojnika. I svi su u prirodnoj velicini.



    Dok sam bio tamo cuo sam pricu da se neki njemacki turista maskirao u vojnika od terakote i "pridruzio se" armiji cuvara kineskog cara. Nijesam provjeravao autenticnost te price, a meni jeste djelovala vjerodostojno. Njemci znaju da budu nekad "otkaceni", uprkos imidzu discipline i postovanja pravila koji ih prati.


    Xian je istorijeski vazan grad. Tu je pocinjao "svileni put". Danas je to veliki grad. Mislim da ima jedno 10 miliona. Ovo je " Bell Tower", jedan od simbola grada. Sagradjen u vrijeme Ming dinastije u 14. vijeku.


    Velika budisticka pagoda "divlje guske" je jos jedno mjesto koje vrijedi posjetiti.


    U Xianu se nalazi i najveca dzamija u Kini - Velika Dzamija. Islam je inace po prvi put usao u Kinu upravo ovdje. Vjerovatno "svilenim putem".


    Ovo se bas ne uklapa u imidz koji vecina imamo u vezi dzamija. No, Kinezi mnoge stvari rade na svoj nacin. U ovod dijelu se radi o etnickoj grupi Hui, za koju kazu da nije u dobrim odnosima sa Uygurima, drugom velikom muslimanskom etnickom grupom. Jedna od velikih gresaka koju sam napravio na ovom putovanju jeste da nijesam posao u dio dje zive Uyguri (zapadni dio Kine). Sad mislim da stranci ne mogu lako uci tamo.


    Meni je zapalo za oko da dosta tih ljudi nosi bijele kapice. Po tome se moze vidjeti kojoj religiji pripadaju.


    Kazu da je ova Velika Dzamija u jednom periodu nakon pobjede komunista bila pretvorena u zeljezaru. Komunisticka posla.


    Meni se, recimo, dopala ova arhitektura. Praviti od ovog "zeljezaru"? Mislim, stvarno...



    Ali, Xian je i jedan od najzagadjenijih gradova u kojim sam bio. Bio tada, sad ne znam. Prosto se nije znalo "il' je vedro il' oblacno", da citiram Kseniju Cicvaric.


    Ako zelite da malo pobjegnete od zagadjenog vazduha, moze: planina Huashan, jedno 120 km od Xiana. Postoji impresivna zicara. Da vam se svijest okrene koliko je to strmo.


    Meni su se narocito dojmile zidine starog grada, veoma siroke. Dominiraju starim gradom. Najlaksi i najljepsi dio za razgledanje starog grada. Sve je ispod vas. Mogu se tu napraviti bas lijepe fotke.

    Preporuka: Nije previse komplikaovano da se dodje, a ima se sto vidjeti. Posebno koga interesuje istorija.

  15. The Following 5 Users Say Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  16. #436
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Ovih dana je bilo podsjecanje na atomske mombe bacene na Hiroshimu i Nagasaki prije 75 godina.


    Memorijalni centar u Hiroshimi. Postoji slican u Nagasakiju. Ne mozete ostati ravnodusni kad vidite slike razaranja, destrukcije i genocida. Da, genocid je prava rijec za ono sto je tamo uradjeno, iako se svi libe da upotrijebe tu rijec.


    Ova slika ostavlja mozda najveci utisak na posjetioca. Na tim stepenicama je stojao covjek u vrijeme kad je bacena bomba. Ostala samo sijenka. "Shadow on the Wall" (pjesma pod ovim naslovom Mike Oldfielda nema veze s ovim).

    Da razbijete mracna osjecanja nakon posjete Momorijalnom centru, lijepo je posjetiti Miyajimu, mjesto blizu Hiroshime.


    Ovo je jedna od najpoznatijih slika iz Japana: kapija (mon) prije ulaska u shinto shrine se nalazi u moru.


    Okolo se slobodno setaju srne. Nesto slicno Nari.



    Naziv ovog shinto hrama je Itsukushima. Shinto je tradicionalna japanska religija koja se u Japanu praktikuje paralelno s budizmom. Nema rivaliteta medju njima. Jedna od lijepih stvari u Japanu jeste tolerancija za druge religije. Evropljani bi imali sto da nauce. Mozda posebno Balkanci, koji su jos time optereceni. I toga se i ne stide.


    U neposrednoj blizini Itsukushima shinto hrama su dva budisticka hrama: Daiganji i Daishoin. Ovo na slici je ulaz u Daishoin.

    Jos par fortografija otuda:



    Na kraju, preporuka za jedan specijalitet iz Miyajime:

    Anago, jedna vrsta japanske morske jegulje. Anago je manji od obicne jegulje i boja je smedja. Sluzi se u restoranima, a moze se uzeti i kao bento, neka vrsta "brze hrane" na japanski nacin - dobijete posudu s pirincom i pripremljenom hranom, u ovom slucaju to je anago. Inace, mislim da je japanska jegulja najukusnija na svijetu, zbog posebnih soseva u kojima se sluzi. Nazalost, u zadnje vrijeme je jegulja postala veoma skupa zbog prekomjernog izlova koji ugrozava njen opstanak.

  17. The Following 6 Users Say Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  18. #437
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    193
    Thanks Thanks Given 
    35
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Odavno nisam bila na forumu, a ovo je jedini podforum koji redovno posjecujem, mislila sam da nemam sta procitati jer niko ne putuje

    Ostoja hvala na divnim fotkama i pricama, nadam se da cemo uskoro moci i mi da dijelimo opet neka svoja putovanja.

    Od svega najvise mi nedostaje Azija - nijedno posebno mjesto nemam na pameti kada to kazem, vec kombinacija mojih omiljenih mirisa, ukusa, mjesta. Haos koji funkcionise.

  19. The Following User Says Thank You to RadicalEdward For This Useful Post:


  20. #438
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    193
    Thanks Thanks Given 
    35
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Inace Tajland se sprema da doceka prve turiste, 1200 turistickih viza mjesecno ce izdavati u narednom periodu (?!) - zemlja koja je docekivala preko 30 miliona turista godisnje.

    Evo linka kako do tajlandske vize u par lakih koraka :mrgreen:

    https://static.bangkokpost.com/media...21/3755687.jpg

    Zaista su nenormalni i nije mi jasno ko bi usao u ovaj proces.

  21. #439
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RadicalEdward View Post
    Inace Tajland se sprema da doceka prve turiste, 1200 turistickih viza mjesecno ce izdavati u narednom periodu (?!) - zemlja koja je docekivala preko 30 miliona turista godisnje.

    Evo linka kako do tajlandske vize u par lakih koraka :mrgreen:

    https://static.bangkokpost.com/media...21/3755687.jpg

    Zaista su nenormalni i nije mi jasno ko bi usao u ovaj proces.
    Kakav im je chart... Nuklearnu fiziku lakse razumijem no ovo... Vazi, bas ce im neko doc...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  22. #440
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Kakav im je chart... Nuklearnu fiziku lakse razumijem no ovo... Vazi, bas ce im neko doc...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Sto je ovo mili brate . Mozda bas to i hoce da im niko ne dolazo dok sars 2 vlada .
    Pa Butan oduvjek to provodi . Moras sa njihovom avio komp doci ( karta Id Delhija skuplha nego odavde do Delhija ) pa taksa koja je kod nas evro po danu po osobi kod njih je 250 evra pi osobi po danu . Hotel u citavoj prico je sica . I imaju par hiljada turista godisnje . Jbg nikad je znas sto ce na kraju biti boja politika

  23. #441
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,910
    Thanks Thanks Given 
    1,345
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default

    Moras prvo kuci u izolaciju 14 dana i da uradiš 2 testa, dokaz da nisi bio na masovna okupljanja?

    Tamo kad dodjes opet 14 dana samoizolacija u hotelu... Nek su zdravo samo

  24. #442
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    193
    Thanks Thanks Given 
    35
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Sto je ovo mili brate . Mozda bas to i hoce da im niko ne dolazo dok sars 2 vlada .
    Pa Butan oduvjek to provodi . Moras sa njihovom avio komp doci ( karta Id Delhija skuplha nego odavde do Delhija ) pa taksa koja je kod nas evro po danu po osobi kod njih je 250 evra pi osobi po danu . Hotel u citavoj prico je sica . I imaju par hiljada turista godisnje . Jbg nikad je znas sto ce na kraju biti boja politika
    Da, ali Buthan je mala zemlja od oko 700k stanovnika dok Thailand ima blizu 70 miliona i ogroman procenat populacije zivi direktno od turizma.
    Sve mi je jasno da do ovog trenutka nisu pustali nikoga, nisu znali kako da kontrolisu, ali mjere koje su donijeli - 1200 turista?? Pa to je i za Crnu Goru presmijesno, a ne za Thailand.

    Suludo, ali dobro, vidjecemo kako ce funkcionisati.

    Sve ovo me brine ne samo vezano za Thailand, nego da se stvari vezano za putovanja nece tako brzo uopste vratiti u normalu.

  25. #443
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Prije ravno 3 godine smo sletjeli u Sri Lanku i pokrenuli ovu osmomjesecnu avanturu, kakav tajming

    Sistem za Tajland nema smisla, ogromni su protesti tamonkrenuli, ljude su u jos vece siromastvo gurnuli, promijenice se ovo.

    Ja se nadam od nove godine da cemo se moci vratiti putovanjima, tada planiramo, nedje poslije naseg Bozica, da idemo do juzne amerike opet na 3-4 nedelje posjetimo Peru, Ekvador i Kolumbiju, zavrsimo sto smo zapoceli prije korone na tom kontinentu.



    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  26. #444
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,442
    Thanks Thanks Given 
    5,234
    Thanks Thanks Received 
    3,744
    Thanked in
    1,493 Posts

    Default

    Ja ti kazem da zaboravis na putovanja do sledeceg ljeta osim ako neces da se o jadu zabavljas. Posao mi je vezan za putovanja mrdnut se ne moze. Sve zabranjeno. 6 mjeseci evo od kuce radim dodje mi da se bacim sa terase

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

  27. #445
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Ja racunam da ce se za 3-4 mjeseca stanje popraviti u j.americi, proci ce im peak, nacerace ih ekonomija da se otvore za strane turiste, ljeto ce im biti uveliko... u decembru cemo vidjeti kakva je situacija, svakako ne bi nista previse unaprijed rezervisali.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  28. #446
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Bojim se da do normalizacije putovanja nece doci pre vakcine tj stvaranje imuniteta od nje ili ako virus nekako sam be nestane .
    Mi ulazimo u drugu fazu . Juzna Amerika je jos u prvoj .
    A ovo za Tajland je glupo jer 1200 su tri aviona ili jedan hotel . Mozda hoce u svako turisticko mjesto da dozvole po jednog turistu

  29. #447
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Azija je generalno znatno restriktrivnija od Evrope. U Tajlandu se odavno kuva. Otkad je umro prethodni kralj, koji je bio izuzetno popularan. Novi kralj nije. I ne umije da se ponasa, za razliku od oca.

    Japan od oktobra ublazava mjere. Imaju i oni ozbiljnih problema s ekonomijom. Bili su uveli stimulans za domaca putovanja da bi pomogli turizam. Tako da postoje razni popusti za avionske karte i hotele. Trenutno sam u Kyotu i boravim u "Mystays" hotelu. Necete vjerovati koliko placam sobu: manje od 20 eura za noc. Smijesno. Pa to je cijena onih "capusle" hotela dje jedva mozes da se uvuces. A ovaj hotel je inace sasvim pristojan, cak bih rekao malo bolji biznis hotel po japanskim standardima. I lokacija nije losa. Prakticno u centru.

  30. The Following User Says Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  31. #448
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default




    Juce slikah
    Last edited by Ostoja; 29-09-20 at 22:22.

  32. #449
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default





    gallery pic upload

    Ponto-chō (sinoć)

  33. #450
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    U blizini poznatog hrama Sanjusangendo, koji je jedno od mejsta koje turisti masovno posjecuju, nalazi se Yogen-in hram za kojeg mnogi i ne znaju.



    Hram je mali sa lijepim vrtom i drvecem koje podsjeca na nas javor, a u Japanu se zove momiji. Listovi dobijaju prekrasnu crvenu boju u jesen (obicno kraj oktobra, zavisi od godine i geografske sirine). Ono po cemu je Yogen-in poznat nije vrt, vec tavanica na kojoj se jos uvijek mogu vidjeti neke tamne mrlje koje predstavljaju krv samuraja koji su izvrsili kolektivno samoubistvo (seppuku) ne zeleci da se predaju napadacima. Dogadjaj se desio u 16. vijeku, a samuraji su branili Tokugawu.


  34. The Following 2 Users Say Thank You to Ostoja For This Useful Post:


Page 18 of 20 FirstFirst ... 814151617181920 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. From Mid-Asia to Balkans - Saz
    By MinjaNinja in forum Muzika
    Replies: 1
    Last Post: 26-05-11, 07:10
  2. play-asia.com ps2 to usb gamepad adapter
    By BooQy in forum Hardware
    Replies: 1
    Last Post: 05-03-05, 00:58

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •