Page 19 of 20 FirstFirst ... 9151617181920 LastLast
Results 451 to 475 of 492

Thread: SE Asia

  1. #451
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    U Kjotu vazda mozete naci nesto novo, fascinantno, cak i kad posjetite mjesta dje ste bili ranije. Kad nemate previse vremena, morate se odluciti da neka mjesta ostavite za sledeci put. Ovaj put sam posjetio nekoliko hramova nakon dugo vremena. Jedan od njih je bio Ginkakuji (Srebrni paviljon).

    Ne znam zasto je dobio ime srebrni, jer nikakvo srebro se tamo ne vidi. Mozda zbog ovog vrta, koji kazu da uvece odaje srebrni odsjaj na mjesecini:


    U pozadini se vidi pjescana struktura koja podsjeca na planinu Fuji. To je Kōgetsudai - u pevodu "mjesto za posmatranje mjeseca". U Japanu mjesec ima posebno znacenje i smatra se simbolom unutrasnjeg prosvetlenja. Japanci vole da posmatraju mjesec, posebno kad je puni mjesec na pocetku jeseni, obicno kraj septembra (jugoya) Ove godine je to bilo - sinoc.



    Ginkakuji nije prevelik, brzo se obidje. Ima jedna lijepa staza pored malog jezera s puno mahovine i kamenim "ukrasima"



    Ovo je pogled odzgo. Na lijevoj strani se vidi "srebrni paviljon".


    A evo ga sada u "prvom planu"


    Moja sledeca destinacija je Nanzenji. Taj hram, poznat po prelijepim vrtovima, nije daleko (mozda jedno 2 km). Moja preporuka je da prosetate "putem filozofa" (Tetsugaku-no-michi), koji je dobio ime po poznatom filozofu iz 19. vijeka Kitaru. U Heidelbergu takodje postoji nesto slicno, pretpotstavljam da i naziv ima slicno porijeklo.



    Setnja je lijepa pored potoka u kojem mozete vidjeti lijepe primjerke ribe (mislim da je to vrsta krapa) i poneku patku. Izmaknuti ste iz vreve. Cujete samo "tisinu" i poneku pticu. Mjesto za meditaciju. Znao je Kitaro sto valja.
    Last edited by Ostoja; 02-10-20 at 11:38.

  2. The Following 4 Users Say Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  3. #452
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Nanzenji. Ko voli zen-vrtove, Nanzenji je pravo mjesto. Povrsina je znatno veca nego Ginkakuji, Kinkakuji, Heyan Jingu, pa i Kyomizudera. Postoji citav kompleks hramova i vrtova. Treba dosta vremena da se obidje. Ulaznice se posebno placaju za svaki od vrtova (600 yena - nesto manje od 5 eura - vrijedi svakog centa).



    Ulazna kapija - "Sanmon". Vise puta unistavana kroz istoriju, kao prakticno sve poznate gradjevine u Japanu. Ceste su bile pohare i pozari, kao svjedoci burne istorije Japana. Sanmon djeluje impresivno. Lijepo mjesto za fotografije.


    Nanzenji djeluje rastrkano, posebno ako ste bez vodica (kao sto sam ja bio). Krenuo sam od kapije Sanmon pravo i prvo na sto sam naisao bio je Hojo kompleks s nekoliko vrtova. Nemojte se prevariti da preskocite ovo mjesto. Ima se sto vidjeti.


    Meni je ovaj vrt, koji se zove "Kohojo", nekako najljepsi. Dosta je mali po povrsini. "Suvi" vrt - samo kamen i pijesak. Kamenje poredjano u obliku kineskog znaka 心 - srce.


    Ovaj vrt je isto lijep. Ima ih jos...


    Ovo je Suirokaku - vijadukt napravljen krajem 19. vijeka da obezbijedi snabdijevanje vodom ovog kraja iz jezera Biwa (najvece jezero u Japanu).



    Ugodjaj ne bi bio potpun bez nekog od specijaliteta iz lokalne kuhinje. Ovaj put sam se odlucio za posjetu restoranu koji nudi "yuba" specialitet. Yuba je specijalitet koji se pravi od mlijeka od soje (soy milk). Mlijeko od soje se sipa u ovakvu posudu i podgrijava se dok se ne formira "kajmak" na povrsini, koji se posebnim drvenim stapicem skida i umace u sos od soje. Ritual. Vriedi probati.


    Bio sam u ovom resoranu, zove se "Junsei" (ako sam dobro zapamptio) na jedno 5 minuta od hrama Nanzenji. Ovo je ulaz u restoran. Moze se reci da je ekskluzivan, ima svoj japanski vrt i jezerce. Cijene su dosta jake. Ali, ponekad treba sebi priustiti i neki luksuz. Sjecanja nemaju cijenu.

  4. The Following User Says Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  5. #453
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Definisi nam malo to jaka cijena jer su ini vrlo cudni . Recimo fugo riba ziva sa sertifikovanim kuvarom i sest jela od nje za dvije je bilo oko 120 evra . Ili dva kobe odreska od 150gr svaki 300 evra . Ili rutuall ispijanja caha od 50 evra po osobi ( u Nari , u Tokiju 7 evra po osobi )
    A tek rucak za dvoje deset evra a to isto u istom restoranu uvece 50 evra .
    Sem te kobe bifteke sve sam uglavnom placao jeftinije nego kuci u BD . Naravno znalo je da zavisi i od kursa pa je nekad bilo skuplje sledeci dolazak dosta nize .
    Cisto sam radoznao jer meni je put do hitne ili bolnice najdalji ubuduce

  6. #454
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Definisi nam malo to jaka cijena jer su ini vrlo cudni . Recimo fugo riba ziva sa sertifikovanim kuvarom i sest jela od nje za dvije je bilo oko 120 evra . Ili dva kobe odreska od 150gr svaki 300 evra .
    A tek rucak za dvoje deset evra a to isto u istom restoranu uvece 50 evra .
    Da pocnem od boldovanog. Zbog nekog razloga, a neka logika sigurno postoji, rucak u Japanu je mnogo jeftiniji od vecere. U Japanu mozete fino rucati po cijeni u rasponu od 5 do 10 eura. Mislim, nista posebno, a da ne ostanete gladni. Moze i jeftinije. Prije neki dan sam rucao goboten udon za 4 eura (ovo ispod).



    Ovaj "yuba" delikates me kostao malo preko 50 eura. Dakle, jedno 5 do 10 puta vise od normalne cijene za rucak. Ipak se "yuba" ne moze porediti sa fugu ribom koja je posebno skupa zbog toga sto je optrovna i treba posebno znanje i certifikat za njeno spremanje, ili Kobe biftek, jer je govedina u Japanu veoma skupa, a Kobe biftek je specijalitet. Yuba se pravi od sojinog mlijeka koje je jako jeftino. U Japanu u cijenu ulazi i ambijent. A ovaj restoran je poseban. Provjerio sam. Restoran se zove Nanzenji Junsei. Ovo je njihov sajt:

    http://www.to-fu.co.jp/en/kaiseki/

    Pritisni na Garden & Rooms pa ce biti jasnijeo kakvom restoranu se radi.
    Potrazi "yuba kaiseki" i vidjeces cijenu (6.500 yena) i sto sam rucao. Nije bila samo yuba. Inace, ostadoh gladan:fat:

  7. #455
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Fugo ribu sam bas uzeo kao primjer obzirom da je ziva izvadjena i pred nama tranzirana ( ili kako oni to vec kazu ) sest jela za dvoje da 120 evra nije skupo . Pa kazem u BD nebi prosli mnogo jeftinije u neki od ribljih restorana .
    Pa i na ovom sajtu koliko vidi najskuplje je nesto preko sto evra jelo tj vise njih .
    Nego kad si vec tamo ako vec nisi probaj sendvic sa slagom ( svi super marketi ih imaju )

  8. #456
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Fugo ribu sam bas uzeo kao primjer obzirom da je ziva izvadjena i pred nama tranzirana ( ili kako oni to vec kazu ) sest jela za dvoje da 120 evra nije skupo . Pa kazem u BD nebi prosli mnogo jeftinije u neki od ribljih restorana .
    Pa i na ovom sajtu koliko vidi najskuplje je nesto preko sto evra jelo tj vise njih .
    Nego kad si vec tamo ako vec nisi probaj sendvic sa slagom ( svi super marketi ih imaju )
    Pa bilo je skupljih jela ne meniju. Ja se nijesam rukovodio cijenom, nego sam bas htio yubu, kao jedan od specijaliteta Kjota.
    Mislim da sam probao te sendvice sa slagom. Probao sam svasta. Sve mogu da jedem - osim ovog:



    Natto. Kazu da je jako zdravo. Ali, hvala lepo:stung:

  9. #457
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Ne znam sta je to ali bih probao svejedno . Ljude nisam jos probao

  10. #458
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Ne znam sta je to ali bih probao svejedno . Ljude nisam jos probao
    Probao sam ja. Ali, ne ide. Stranci ga obicno ne vole, a ima i Japanaca koji to ne vole.



    Upravo pijem ovo japansko piće.

    koje se pravi od ovog:



    Nagradno pitanje: Kako se zove ovo japansko piće?

    O nagradi moram da razmislimride:

  11. #459
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Kolikom sam vidjeo najvise piju vodu sa malim kockicama leda . Pre dorucka za vriijeme posle i tako za svaki obrok . Bilo ljeto ili zima .
    Pice je sake e sad koje jbg oni pod sake smatraju sva alkoholna pica .
    Biljka mi lici na čičoku ali nisam siguran

  12. #460
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Kolikom sam vidjeo najvise piju vodu sa malim kockicama leda . Pre dorucka za vriijeme posle i tako za svaki obrok . Bilo ljeto ili zima .
    Pice je sake e sad koje jbg oni pod sake smatraju sva alkoholna pica .
    Biljka mi lici na čičoku ali nisam siguran
    Pice se zove "shochu" i pravi se od onog sto Japanci zovu "satsumaimo", a na engleskom je "sweet potato". Mislim da sam taj "japanski krompir" nedje vidio u Crnoj Gori prosle godine kad sam zadnji put bio tamo. Osim ove klasicne vrste, pravi se i od kukuruza, a cuo sam da se pravi i od kestena (taj nijesam probao). Shochu je jaci nego sake, koji se pravi od pirinca. Sake je oko 15o, dok je shochu 20o ili 25o. Na Okinawi prave posebnu vrstu shochu-a koja se zove awamori i pravi od pirinca, ali je postupak pravljenja kao za shochu. Awamori je jaci i obicno je 40o (dakle kao votka, li whiskey).

    E, da, oni cesto kaze "sake" generalno za sve vrste alkohola. Ali, pravi se ova razlika na "sake" i "shochu".

  13. The Following User Says Thank You to Ostoja For This Useful Post:


  14. #461
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    4,985
    Thanks Thanks Given 
    1,131
    Thanks Thanks Received 
    1,463
    Thanked in
    629 Posts

    Default

    Sweet potato se kod nas zove batat,ima ga da se kupi u Voli.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #462
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by retype_htc View Post
    Sweet potato se kod nas zove batat,ima ga da se kupi u Voli.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Znam da sam nedje vidio, nijesam znao kako se kod nas zove. Koliko se sjecam, cijena je bila dosta visoka. U Japanu je cijena slicna kao za obicni krompir.

  16. #463
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Pice se zove "shochu" i pravi se od onog sto Japanci zovu "satsumaimo", a na engleskom je "sweet potato". Mislim da sam taj "japanski krompir" nedje vidio u Crnoj Gori prosle godine kad sam zadnji put bio tamo. Osim ove klasicne vrste, pravi se i od kukuruza, a cuo sam da se pravi i od kestena (taj nijesam probao). Shochu je jaci nego sake, koji se pravi od pirinca. Sake je oko 15o, dok je shochu 20o ili 25o. Na Okinawi prave posebnu vrstu shochu-a koja se zove awamori i pravi od pirinca, ali je postupak pravljenja kao za shochu. Awamori je jaci i obicno je 40o (dakle kao votka, li whiskey).

    E, da, oni cesto kaze "sake" generalno za sve vrste alkohola. Ali, pravi se ova razlika na "sake" i "shochu".
    To se kod nas zove batat, imaš kupiti taj slatki krompir, sestra ga bebi daje. Mislim da je oko 3eur.

    Edit: Tek sad vidjeh da je retype odgovorio. I ja govorim o primorju, ne znam ovdje u Pg, nisma gledala.
    Last edited by montenegrina; 06-10-20 at 08:20.

  17. #464
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default



    Ne znam kako se kod nas sprema, meni je najmiliji pečen (yakiimo) kao na slici.

    3 eura i nije preskupo. Meni je nesto ostalo u sjecanju kao da je bio 5 eura.

  18. #465
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    193
    Thanks Thanks Given 
    35
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Pošto putovanja nema, ja sam uzela da malo pišem o istim, ako vam je interesantno, evo ih linkovi za prva dva dijela o Vijetnamu.

    https://najnatravels.wordpress.com/2...5/vietnam-1-3/

    https://najnatravels.wordpress.com/2...7/vietnam-2-3/

  19. The Following 3 Users Say Thank You to RadicalEdward For This Useful Post:


  20. #466
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RadicalEdward View Post
    Pošto putovanja nema, ja sam uzela da malo pišem o istim, ako vam je interesantno, evo ih linkovi za prva dva dijela o Vijetnamu.

    https://najnatravels.wordpress.com/2...5/vietnam-1-3/

    https://najnatravels.wordpress.com/2...7/vietnam-2-3/
    S uživanjem čitao. Hvala, Najna

  21. #467
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    193
    Thanks Thanks Given 
    35
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Hvala na komentaru!

    Završila sam juče i treći dio, evo ga link:

    https://najnatravels.wordpress.com/2...1/vietnam-3-3/

    Cilj je da sumiram utiske, nekome ko planira da ide da olakšam organizaciju puta korisnim informacijama, a nadam se da će nekoga i inspirisati da planira putovanje u Vijetnam.

  22. The Following 3 Users Say Thank You to RadicalEdward For This Useful Post:


  23. #468
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    193
    Thanks Thanks Given 
    35
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    18 Posts

  24. The Following 4 Users Say Thank You to RadicalEdward For This Useful Post:


  25. #469
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    <3 JEDNA JE DOMOVINA, JEDNA JE CRNA GORA <3
    Posts
    6,080
    Thanks Thanks Given 
    1,283
    Thanks Thanks Received 
    254
    Thanked in
    127 Posts

    Default

    Odlicno napisano. Bas sam uzivao u citanju.

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    So I will come back from the dead and lay claim to what I am owed. - captain Flint

  26. The Following User Says Thank You to Shadow'91 For This Useful Post:


  27. #470
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    193
    Thanks Thanks Given 
    35
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Hvala puno, nadam se da će se granice otvarati, da nekome bude i korisno ovo što pišem

    Evo ga drugi dio Šri Lanke, kome je prvi bio interesantan:

    https://najnatravels.world/2021/02/27/ceylon-drugi-tom/

  28. The Following 3 Users Say Thank You to RadicalEdward For This Useful Post:


  29. #471
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Mi gledamo da na jesen opet picimo na Bali, da imamo kesha za makar godinu dana, i onda od tamo krenemo nesto remotely da radimo i snalazimo se.

    Ko jednom osjeti jugoistocnu aziju na duze, i udje mu pod kozu, tesko moze idje drugo poslije da zivi. Skoro 3 godine razmisljamo o povratku na Bali, i mislim da smo prelomili da idemo na duze opet na jesen, pa da vidimo dje ce nas odvesti ta avantura.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  30. #472
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Svakako se uvijek imate dje vratiti i sad je prvo vrijeme da probate, mladi ste. Jedini ne znam zbog ove pandmije, sve je poremećeno.
    Kakvo bi to uživanje bilo da vas čitamo

  31. #473
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    193
    Thanks Thanks Given 
    35
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Ja sam planirala prošle godine Maleziju, ali desio se COVID. Nadala sam se da će ova godina početi bolje, ali za sad nema poboljšanja.

    Nadam se da će do jeseni biti bolje, ali nisam nešto još uvijek ubijeđena... Stvari ne idu nabolje uopšte i cijela Azija je uglavnom zatvorena.

    Ne znam da li je Bali izuzetak ali u Maleziji su čini mi se na snazi striktne mjere i još uvijek ne planiraju ništa da popuštaju, a o turizmu nema ni riječi.
    Bila je neka fora da će otvoriti Bali prije par mjeseci, čini mi se 1. Oktobar ali se u međuvremenu odustalo od toga...

  32. #474
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,866
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,532
    Thanked in
    2,242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RadicalEdward View Post
    Ja sam planirala prošle godine Maleziju, ali desio se COVID. Nadala sam se da će ova godina početi bolje, ali za sad nema poboljšanja.

    Nadam se da će do jeseni biti bolje, ali nisam nešto još uvijek ubijeđena... Stvari ne idu nabolje uopšte i cijela Azija je uglavnom zatvorena.

    Ne znam da li je Bali izuzetak ali u Maleziji su čini mi se na snazi striktne mjere i još uvijek ne planiraju ništa da popuštaju, a o turizmu nema ni riječi.
    Bila je neka fora da će otvoriti Bali prije par mjeseci, čini mi se 1. Oktobar ali se u međuvremenu odustalo od toga...
    Nekoliko poznanika, koji rade kao digitalni nomadi, su u decembru uspjeli da podju na Bali, prije nego sto su 28.decembra opet zatvorili granice.

    Mi smo u kontaktu sa ovim agentom https://www.balivisas.com/, i oni rade vize za Bali, jer vise nema naravno visa on arrival. Oni su provjereni i s njima pratimo desavanja. Najavljuju da ce u narednim mjesecima biti bolje stanje, a do jeseni svakako ce biti uspostavljen sistem.

    Za sad se udje na vizu od mjesec ili 2, a onda se jos 4 puta moze produzavati nakon toga. Poslieje toga se nedje podje na dan ili 2, tipa singapur ili k.lumpur, pa onda opet nazad na Bali i tako u krug ko oce duze da ostane.

    Nas prvenstveno privlace jeftini troskovi zivota i razvijena infrastruktura za remote rad. Moze se proci normalno sa 600-700e mjesecno, za smjestaj, hranu, rentiranje motora, i zdravstveno osiguranje. A ko oce da uplati jos nesto, tipa coworking space, teretanu i sl, do 1000e je bogovski zivot. Ovo je za 2 osobe.
    Internet je prebrz, a zivot na tropskom ostrvu bas kakav treba da bude

    Ovih nekoliko ljudi koje smo upoznali jos 2017te tamo, ne zele da napustaju ostrvo, ni nakon 4+ godine zivota tamo.

    Tako da smo zena i ja u procesu stednje, da imamo da pokrijemo troskove za makar godinu dana, i plus krecemo da ucimo sto mozemo online da radimo i kako da zaradimo za pocetak oboje 500-1000 eura mjesecno online, da pokrijemo troskove makar.

    Malezija je prelijepa za obici, makar 3 nedelje. Kuala Lumpur, Melaga, Taman Negara, pa gore do Penanga. Naravno Malezija ima i cuveni Borneo, koji nismo tada obisli, ali nadamo se da ocemo ove ili iduce godine, makar nedelju dana.

  33. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:

    FiX

  34. #475
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    193
    Thanks Thanks Given 
    35
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Moja ideja je zapravo bila fokusirana uglavnom na Borneo, KL i Penang. To mi je Malezija - a Bali je Bali
    Bali bih svakako uradila kao zasebno putovanje jer ispod 2 3 sedmice na Baliju ne bih boravila. Ako se Bali otvori u bilo kojoj varijanti onda bih sigurno tamo putovala ove godine. Kad budeš imao neke informacije vezano za vizu sheruj jer sam vrlo zainteresovana, doduše ne na duži period kao vi, ali do mjesec dana sigurno

Page 19 of 20 FirstFirst ... 9151617181920 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. From Mid-Asia to Balkans - Saz
    By MinjaNinja in forum Muzika
    Replies: 1
    Last Post: 26-05-11, 07:10
  2. play-asia.com ps2 to usb gamepad adapter
    By BooQy in forum Hardware
    Replies: 1
    Last Post: 05-03-05, 00:58

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •