Posto sam dobio mali milion poruka u vezi informacija za Aziju, i posto je veliko interesovanje, mislim da je najbolje da imamo Asia topic

Kacicemo ovdje slike i price s puta u isto vrijeme, pocev od 22og kada krenemo. Najlakse je preko tapatalk upload-ovati slike, posto necemo nositi lap topove.

Za aziju smo se najvise zainteresovali jer smo trazili destinaciju koja je cost friendly, i naravno interesantna. Procitao sam milijardu blogova o budzetu, destinacijama, i naravno, kako sto duze putovati a potrositi sto manje para

Nismo nikad preko mjesec dana iz cuga putovali, tako da ce za oboje ovo bit velika avantura. Plan je da budemo na putu 12 mjeseci, ili do isteka zaliha novca . Racunamo da trosimo 30e dnevno na smjestaj, hranu i prevoz. 10e racunamo da dajemo za smjestaj, nista preko toga. Lagani smo i u hostelima da nocimo, iako smo par. Okreni na igru Double room u Colombo je bilo oko 20e, ali smo nasli hostel za 10e za nas dvoje, tako da cemo to gledati da koristimo ako nemamo samo sobu za nas dvoje za 10e, hostel se svuda za te pare moze naci.

Sa sad smo kupili karte i potvrdili datume
- Sri Lanka Sep 22-Oktobar 20.
-Malezija Oktobar 20-Novembar 14
Hong Kong Nov 14-20
Singapur Nov 20-26
Bali Nov 26-Dec 20.

To smo za sad uzeli, a nakon toga slijedi Tajland, Kambodza, Vijetnam, Laos, Burma, Banglades i Nepal. Eventualno gledamo kako cemo Filipine (Palawan) da uklopimo u pricu. Ali otom potom. U pocetku nismo planirali zbog skupoce da idemo u Hong Kong i Singapur, ali smo nasli smijesne cijene avio karata AirAsia po 30-40e, a tamo su hosteli oko 20e za noc 6oro krevetne ili 8krevetne. Guzvanje jes, ali s obzirom da je double room 100+ eura, ovo je zlatno. Iz Kuala Lumpura su smijesne cijene za bilo dje. Cak smo nasli Pert za 50e i Signej za 75, tako da ko zna, mozda i tamo naletimo u neko doba

AirAsia, Fly Scoot i Jet Star su najpoboljniji. Otprilike 10e ispadaju cijene za sat vremena leta.

Sri lanka vize tj ETA su po 30e, samo se aplicira preko sajta i oni instant salju potvrde. Malezijske vize se online zavrsavaju, 40e za eVizu. Indonezansku vizu cemo u Kuala Lumpur, 35e. Thai vizu cemo u konzulat na Baliju, 30e. Viza za kambodzu se dobija na aerodromu, 30e. A za Vijetnam cemo u konzulatu u Suhanokvilu u kambodzi, one su i najskuplje koliko vidjeh oko 60e. Laos, Burma i Nepal su isto on arrival vize.

Godinama meracimo aziju, od kad znam za sebe sam planirao neki duzi put, ali nikako da se poklope pare i vrijeme... i sad je dosao trenutak . Ako je neko u te krajeve neka se javlja, a pitajte sto vas zanima, pa da stvorimo jos vise putnika u aziju