Page 31 of 57 FirstFirst ... 2127282930313233343541 ... LastLast
Results 751 to 775 of 1405

Thread: ``Suđenje vijeka´´

  1. #751
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    896
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Kolika je dnevnica ili AT za rociste ako se advokatu isplati kazna od 1000e i svi troskovi zakazanog sudjenja?
    Ako je u interesu advokatu da odugovlaci sudjenje zbog AT dok mu branjenik lezi u zatvor, pa ovaj ga je ugasio. Posebno ako izgubi

    Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
    AT ustanovljava Advokatska komora Crne Gore. Visina se ustanovljava po nekoliko osnova. Ovo je krivicni postupak i vjerovatno je shodno visini zaprijecene zatvorske kazne i odnosi se na prisustvo rocistu: zatvor do 3 godine 100 eura, 3-5 godina 150 eura, 5-10 godina 200 eura, preko 10 godina 250 eura. Na ovo ide odsustvo iz kancelarije ako nije blizu suda valjda po satu 15 eura, pa valjda ako sudjenje traje duze od sat vremena jos 25% po satu, pa putni troskovi, pa troskovi smjestaja itd. Na sve ovo se dodaje pdv. Pa onda ako advokat na rocistu podnese obrazlozen podnesak, naknada za njega iznosi koliko i dnevnica pa se iznos duplira i advokati podnose zbog ovog sto vise podnesaka… Slabo pratim ovo sudjenje, ali ako ima 20 advokata, oni po rocistu pisu u zbiru vjerovatno oko 10000 eura troskova, pa solidarno dijele te kazne.
    Advokat koji ima tri ciste u glavi nikad nece sebi dozvoliti da vrijedja sud i da plati toliku kaznu, jedino ukoliko to radi u dogovoru sa branjenikom ukoliko bi procijenio da mu se npr. zbog tv prenosa isplati da vrijedja ne bi li preko javnosti izvrsio dodatni pritisak na sud i sl… Kaznu placaju svi ucesnici u sporu koji prekrse kodeks ponasanja na sudu, moze platiti i tuzilac i tuzeni i svjedok...
    Advokat naplacuje po ovoj tarifi i ako izgubi spor, osim ako prethodno sa branjenikom nije drugacije dogovoreno pa radi za neki, obicno manji fiksni iznos koji dobija prije rocista na ruke.
    Ovo je troskovnik za Osnovni sud, ne znam da li su u ovom sudjenju ove tarife mozda vece.

  2. #752
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Kad su dogovarani datumi sudjenja za decembar, januar i februar advokati su se bunili protiv 26. decembra jer su nekolicina vec imala zakazena obaveze (izmedju ostalog zavrsnu rijec u drugom sudjenju). Mugosa je zbog toga zakazala rocista za proslu sedmicu, a ovu preskocila. Kako prosle sedmice nije bilo moguce odrzati rocista, ona je sama odlucila (na sta ima pravo) da ponovo zakaze 26. decembra. Sve to imas na snimcima.

    Naravno, kad nisu mogli advokati otkazati obaveze zakazane za 26. decembar sa petnaest najave, svakako ih nisu mogli otkazati sa samo pet dana najave.

    Nije Mugosa nista prekrsila sto se tice procedure, ali znala je da ovi advokati ne mogu, dogovorila se sa njima da se preskoci 26-i, a onda ipak naknadno zakazala 26-og. Ne mozes tu optuzivati advokate za odugovlacenje.
    A mene cudi kako njihov branjenik Dikuc izjavljuje da on pojma nema zasto mu advokata nema, nije se cuo sa njim ???
    Valjda bi znao da ima zakazano nesto drugo.
    I taj kraj bas uhvatih kad su se dogovarali oko tog datuma i koliko se sjecam a dobro se sjecam sudija im je htijela izaci u susret za 26 ali da se ubrzaju onda i zavrse prije NG.
    Isti taj advokat je rekao da ce onda gledat da dodje da se to zavrsi.
    Cim je kaznjen znaci da nije ni opravdao svoj izostanak.


    Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  3. #753
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,286
    Thanks Thanks Given 
    426
    Thanks Thanks Received 
    2,638
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pg020 View Post
    Kod Osnovnog suda advokat moze da posalje i pripravnika iz svoje kancelarije, ali kod Viseg i Specijalnog moze da ga zastupa samo drugi advokat po specijalnom zamjenickom punomocju i u tom slucaju taj koji ga mijenja pise sebi dnevnice, sto ovom koji daje to punomocje nikako ne odgovara…
    A odgovara im da placaju kaznu od 1000 evra?

    Samo mi jedna stvar nije jasna kod vas koji insistirate na tome da odbrana i optuzeni ne odugovlace ovaj postupak. Da li imate neki razlog da lazete ili ste prosto idioti? Situacija u sudu je bolno ocigledna cak i ako zanemarimo da je nemoguce da DF finansira odbranu iz svog dzepa. Makar ne legalno stecenim sredstvima.
    Odugovlacilo se u pocetku da do sudjenja uopste ne bi doslo, pa se odugovlacilo izvodjenje svjedoka, pa se odugovlacilo samo svjedocenje, sad opet odugovlace izvodjenje drugih svjedoka, primarno onog Amerikanca koji treba da svjedoci da je DF htio da angazuje njegovu agenciju za potrebe evakuacije iz zemlje. I svako malo kad im ponestane opcija za odugovlacenje oni traze izuzece sudija i tuzilaca. To se desava konstantno i vrlo je lako predvidjeti da ce isti scenario da se odigra i sa drugim svjedocima i kad budu iznoseni materijalni dokazi.
    Last edited by VanjaTheMan; 27-12-17 at 09:06.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  4. #754
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    896
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    U pitanju su ozbiljne optuzbe koje moraju biti ozbiljno razmotrene. Ovaj se postupak ne moze brzo okoncati. Javnost pocinje ovo da dozivljava kao reality show, pa se podijelila na one koji vec unaprijed znaju da su optuzeni krivi ili nevini. Advokatske opstrukcije tokom sudjenja su uobicajena i skoro pa rutinska i dozvoljena stvar u svim sudskim postupcima.
    Osnovni postulat fer i postenog sudjenja je prezunkcija nevinosti (pretpostavka nevinosti) dok se ne dokaze suprotno. Drzavni organ mora da dokaze da su optuzeni krivi za djelo koje im se stavlja na teret.
    Ovi koji misle da su nevini imaju svoje argumente jer za sada ispada da su se ti kalasnjikovi kojima je trebalo izvrsiti puc (valjda bili od soli ili secera) istopili u tom jezeru u koje su baceni ili je to jezero duboko koliko i Marijanski rov na dnu okeana pa mu se ne moze pristupiti. Jedini Edi za koga sam cuo u zivotu je Edi Rama a ovaj toliko pominje Edi pa Edi da sam u jednom momentu pomislio da su Albanci umijesani u ovo a ne Rusi. I taj Amerikanac sto treba da svjedoci da su navodno od njega trazili “izvlacenje” iz zemlje je u najmanju ruku cudan. Rusi izvode puc a traze da ih izvlaci Amerikanac koji ih jos od prezauzetosti poslom odbije, pa sada jos svjedoci protiv njih.
    Ovi koji misle da su optuzeni krivi, imaju razloga da to vjeruju na osnovu ovolike opstrukcije i odlaganja sudjenja i licnih uvreda upucenih sudiji i tuziocu. Na svaku izjavu ovog svjedoka skacu kao opareni i vrijedjaju da neutralni posmatrac moze pomisliti da ih istina pogadja pa tako reaguju jer da nije istina mogli bi slobodno samo da se mu se smeju u lice?

    Elem, treba ostaviti Sud i odbranu da rade svoj posao, nece ovo brzo da se zavrsi, optuzbe su jako ozbiljne, ne bi nikako valjalo da robijaju ako nijesu krivi ili obratno da su pokusali drzavni udar pa da ih usled nedostatka dokaza Sud oslobodi… Ovo je visegodisnji spor.

  5. #755
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pg020 View Post
    prezunkcija nevinosti (pretpostavka nevinosti)
    Prezumpcija.

  6. #756
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    ...
    I taj kraj bas uhvatih kad su se dogovarali oko tog datuma i koliko se sjecam a dobro se sjecam sudija im je htijela izaci u susret za 26 ali da se ubrzaju onda i zavrse prije NG.
    Isti taj advokat je rekao da ce onda gledat da dodje da se to zavrsi.
    Cim je kaznjen znaci da nije ni opravdao svoj izostanak.


    Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
    Mijesas nedolazenja. Adovkati su rekli da ne mogu 26og, Mugosa je rekla dobro, ali dajte onda da odradimo sedmicu prije toga. Advokati su obecali da ce da gledaju da stignu.

    Onda ova prethodna sedmica nije mogla zbog bolesti jednog od optuzenih, i Mugosa je otkazala sudjenja, ali je zakazala za 26i. Naravno, ljudi koji su ranije rekli da ne mogu da dodju 26og nisu ni sad mogli. Ona ih kaznila i to je to.

    Ali ocigledno nije njihovo odugovlacenje u pitanju.

  7. #757
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    primarno onog Amerikanca koji treba da svjedoci da je DF htio da angazuje njegovu agenciju za potrebe evakuacije iz zemlje..
    Vec imamo svjedocenje ove izraelske firme da su Amerikance oni htjeli da angazuju da ih izvuku ako dodje do guzve. Imaju ljudi iskustva sa divljim zemljama. Tako da cemo da vidimo hoce li sta ostati i od ove Katniceve konstrukcije.

  8. #758
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Jok moje je, kao i sva ona prije i poslije sto ce biti.
    Ne vidim svrhu da ih branis jer su to ocigledne stvari, pa samo koliko su puta trazili izuzeca i da ne nabrajam ostalo.
    Zasto nisu poslaliopravdani razlog ne dolaska, nego su kaznjeni?
    Zasto njegov branjenik pojma nema zasto mu se advokat nije pojavio, valjda bi on znao zasto nece doci???

    Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  9. #759
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Jok moje je, kao i sva ona prije i poslije sto ce biti.
    Ne vidim svrhu da ih branis jer su to ocigledne stvari, pa samo koliko su puta trazili izuzeca i da ne nabrajam ostalo.
    Zasto nisu poslaliopravdani razlog ne dolaska, nego su kaznjeni?
    Zasto njegov branjenik pojma nema zasto mu se advokat nije pojavio, valjda bi on znao zasto nece doci???

    Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
    Ja ti samo kazem da u ovom slucaju nije kasnjenje do njih. Jos prije 20 dana su rekli da ne mogu 26-og.

    Za ostalo nemam pojma, ali ovo sto ti kazem mozes da nadjes u snimcima. Ko zna, Mugosa je 26 zakazala svega pet dana ranije, mozda ljudi nisu stigli nista da organizuju, mozda su zakljucili da im je lakse da plate kaznu.

  10. #760
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ja ti samo kazem da u ovom slucaju nije kasnjenje do njih. Jos prije 20 dana su rekli da ne mogu 26-og.

    Za ostalo nemam pojma, ali ovo sto ti kazem mozes da nadjes u snimcima. Ko zna, Mugosa je 26 zakazala svega pet dana ranije, mozda ljudi nisu stigli nista da organizuju, mozda su zakljucili da im je lakse da plate kaznu.
    Ne znam dje su ti snimci ali koliko se ja sjecam ostavii su bili 26 , pa valjda bi optuzeni znao dje mu je advokat.
    Hiljadu eura + troskovi sudjenja za taj dan.

    Jel to onaj advokat sto je rekao da nista nece platit neka ga samo kaznjavaju

    Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  11. #761
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    896
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samo Niksic View Post
    Prezumpcija.
    Jeste prezumpcija, sada vidim gresku, hvala na ispravci. Prezupcio sam od ovolikog kucanja.

  12. #762
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Трст
    Posts
    3,511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hahahahhaah, vade se telefoni Dikica i Sindjelica. Pita Sindjelic: Da nije mozda tu moja fleska? :mrgreen:
    Kako ti svaki put zadrhti ruka maleni čovječe što te kupuju za 2 sendviča i kutiju pralina...

  13. #763
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    820
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ovi iz Lenova treba da iskoriste ovo, ovo je najbolja spontana reklama za ovaj brend.
    Godinu dana telefon stoji neupotrebljavan u nekom depou a baterija 94%, vrh...

  14. #764
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Malo im je frka sta sve ima u telefonima, izgleda....
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  15. #765
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Neko dirao ruske sifrovane telefone dok su bili u depou suda, ali Katnic samo hoce da se tjera dalje, kaze imam ja drugih dokaza :-) Legenda.

    To sto neko petlja sa dokaznim materijalom koga briga...

  16. #766
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,999
    Thanks Thanks Given 
    2,232
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Je li moguće da tužilašto sabotira slučaj?
    Toliko sitnih i manje sitnih propusta teško da mogu biti slučajnost.
    Na kraju će morati osloboditi sve optužene, iako će sjenka sumnje da su isti imali vrlo ružne namjere i dalje ostati.

  17. #767
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stradivari View Post
    Je li moguće da tužilašto sabotira slučaj?
    Toliko sitnih i manje sitnih propusta teško da mogu biti slučajnost.
    Na kraju će morati osloboditi sve optužene, iako će sjenka sumnje da su isti imali vrlo ružne namjere i dalje ostati.
    Mozda neko misli da je bolje osloboditi Mandica i Knezevica zbog proceduralnih gresaka nego priznati da nisu krivi. Tako ostaju zauvijek pod sumnjom.

    To nije Katnicev jugbogdanski stil, ali ko zna, ima u tom tuzilastvu svakakvih politickih kradljivaca pomada i krupnijih stvari.

  18. #768
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ninja Pipun

    Baci prah i nestane .....

    Jesu li ovi advokati sa Ali expressa ?
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  19. #769
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tattoo View Post
    Jesu li ovi advokati sa Ali expressa ?
    Ahahaha

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  20. #770
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    https://m.youtube.com/watch?time_con...&v=6Ecxq6cdLNQ

    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  21. #771
    Join Date
    Oct 2017
    Posts
    877
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ahahahaha nadjite mi brata na kurve ga vodim

    Kako ih pospremi u sred lokala.

    Respekt!

  22. #772
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,029
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    DF i DPS su partije koje će se u jednom trenutku ( a taj trenutak je sve bliži ) udružit !!!! Što više sisa i golih guzica začinjeno pričom i problemima koji pogadjaju samo neke ljude koji veze sa mozgom nemaju je glavna snaga kojom manipulišu masom !!!
    deuscroix

  23. #773
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by loner View Post
    Ahahahaha nadjite mi brata na kurve ga vodim

    Kako ih pospremi u sred lokala.

    Respekt!
    Ja godinama pricam da je ovo slika i prilika glasaca DPS i DF... Daj im rakije i prasetine i pricu o crkvi jeziku i kosovu... Poslije pola litra ne znaju dje biju , sto su dosli i dje su dosli...


    Kakav nam je narod odlicno nam je

    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  24. #774
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Cujete li naglasak ovog lika koji je iskocio na binu, beogradski dileme nema, neki se njihov napio pa mu se jebe, pa oce mandica

  25. #775
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    4,229
    Thanks Thanks Received 
    4,537
    Thanked in
    2,202 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    https://m.youtube.com/watch?time_con...&v=6Ecxq6cdLNQ

    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    Jel ovo sa nekog skupa skinheads-a?
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

Page 31 of 57 FirstFirst ... 2127282930313233343541 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 4
    Last Post: 12-08-15, 14:02
  2. ~ Proljećno čišćenje i krečenje foruma! Pročitati obavezno! ~
    By Igi in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 1
    Last Post: 13-04-12, 21:05
  3. Replies: 0
    Last Post: 09-04-12, 12:09
  4. Replies: 0
    Last Post: 09-04-12, 12:09
  5. Replies: 0
    Last Post: 09-04-12, 12:09

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •