Page 34 of 57 FirstFirst ... 2430313233343536373844 ... LastLast
Results 826 to 850 of 1405

Thread: ``Suđenje vijeka´´

  1. #826
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Pa pogledaj, brate, nemoj da citas iz clanaka senzacionalistickih. Nije advokat Medojevic rekao "pazi sta pricas" vec "vodi racuna", a Dikic onda rekao "ko da vodi racuna sta prica?". I Medojevicev kolega (koji sjedi izmedju Medojevica i Dikica) potvrdio da je njemu bilo upuceno oko necega vezanog za slucaj.

    'ajde da su neki drugi advokati umijesani pa da covjek i posumnja da su prijetili, ali ova dvojica tesko.
    zasto mislis da je tesko da nijesu prenjeli neku poruku , posto je covjek naprosto odjebao advokate sto mu ga Rusi placaju. zasto si tako siguran da to nije upozorenje?
    koja je razlika izmedju vodi racuna i pazi sta pricas???
    i bas on uputio kolegi koji je izmedju njih dvojice?? ali u opste smije da ista kaze a da mu sud to ne dozvoli???
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  2. #827
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    zasto mislis da je tesko da nijesu prenjeli neku poruku , posto je covjek naprosto odjebao advokate sto mu ga Rusi placaju. zasto si tako siguran da to nije upozorenje?
    koja je razlika izmedju vodi racuna i pazi sta pricas???
    i bas on uputio kolegi koji je izmedju njih dvojice?? ali u opste smije da ista kaze a da mu sud to ne dozvoli???
    Pa ako bi od nekoga dosla takva poruka bilo bi to od onih beogradskih mutikasa, kao sto je Miroje Jovanovic, a ne Medojevic, lokalni advokat prepoznat kao jedan od najkorektnijih tokom sudjenja.

    Advokati stalno pricaju izmedju sebe tokom sudjenja, ne znam jesi li primijetio. Nije ovo ni bilo neko glasno dobacivanje, na snimku se ne cuje. Cuje se samo Dikiceva reakcija. Ne bi se ni znalo od koga je dosao komentar da nije Medojevic sam ustao da kaze da je on rekao, obracajuci se kolegi.

  3. #828
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    I onda opet otisao u Srbiju da se zali na Crnu Goru.
    Nije. Ne znam odakle si to izvukao. A ko je forsirao Velimirovica moze vrlo lako da se vidi. Ako ne na osnovu njegovog priznanja, onda i na osnovu samog sadrzaja izjave date u Srbiji. Tamo pise da je on angazovao ljude koji su uhapseni u Podgorici. A sad nikome ne pada na pamet da tvrdi tako nesto. Stavise, tvrde da ga ne poznaju. Sto znaci da je Velimirovicevu izjavu u Srbiji sastavio neko ko je htio da do sudjenja uopste i ne dodje, ako se uzme u obzir hronologija dogadjaja. Tada je plan bio da sud ne potvrdi optuznicu.
    Last edited by VanjaTheMan; 26-01-18 at 22:27.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  4. #829
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Nije. Ne znam odakle si to izvukao. A ko je forsirao Velimirovica moze vrlo lako da se vidi. Ako ne na osnovu njegovog priznanja, onda i na osnovu samog sadrzaja izjave date u Srbiji. Tamo pise da je on angazovao ljude koji su uhapseni u Podgorici. A sad nikome ne pada na pamet da tvrdi tako nesto. Stavise, tvrde da ga ne poznaju. Sto znaci da je Velimirovicevu izjavu u Srbiji sastavio neko ko je htio da do sudjenja uopste i ne dodje, ako se uzme u obzir hronologija dogadjaja. Tada je plan bio da sud ne potvrdi optuznicu.
    Vise se ne zna koliko je puta poricao i mijenjao izjavu. Covjek drzi javnu kucu i spijunira za policiju, hocemo li stvarno da se prepiremo koja je od njegovih izjava pouzdanija? Svaka mu je ista...

  5. #830
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Vise se ne zna koliko je puta poricao i mijenjao izjavu.
    Zna se dobro. Dosao u CG - dao izjavu. Vratio se - prijetili mu da povuce izjavu. Dosao u CG da prijavi da su mu prijetili. Kraj.

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Covjek drzi javnu kucu i spijunira za policiju, hocemo li stvarno da se prepiremo koja je od njegovih izjava pouzdanija?
    Nema apsolutno nikakve potrebe da se prepiremo oko toga da li je pravosnazna izjava pouzdanija od besmislice date pod prijetnjom.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  6. #831
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAR View Post
    Поново кажем тек ће бити оно право кад крену материјални докази, одлазак ових адвоката из процеса значи да ће се барем дјелимично престати са одуговлачењем и да ће се прећи на суштину.
    Pa zar još nisu krenuli materijalni dokazi?
    Ne pratim zaista "sudjenje vijeka" u Crnoj Gori, ali sam bio ubedjen da je odmaklo, kad su iz depoa izvučeni telefoni koji drže bateriju godinu dana.

  7. #832
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Pa zar još nisu krenuli materijalni dokazi?
    Ne pratim zaista "sudjenje vijeka" u Crnoj Gori, ali sam bio ubedjen da je odmaklo, kad su iz depoa izvučeni telefoni koji drže bateriju godinu dana.
    Ne znam kako bih to opisao. Mozda rijec 'katastrofa' odgovara. Neka sto se obezvredjuju kljucni dokazi, nego se totalno diskredituje i ekspert, koga dovedu na brzinu da objasni kako je sasvim normalno da baterija drzi punjenje godinu dana.

    Imaju svega par cvrstih dokaza, ti telefoni spadaju medju najjace, i dozvole sebi da ih urnisu tako. To je nesposobnost, neodgovornost, neprofesionalnost epskih razmjera.

  8. #833
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    I dalje tvrdi da nije kriv, ali se malo po malo primiče priči tužilaštva.

    Priznao je da mu je Sinđelić rekao da će da se ulazi u skupštinu, a on mu je navodno odgovorio da neće da učestvuje u tome. (a onda poslije toga opet kontakrira sa njim, dogovaraju se oko predaje enkriptovanog telefona, itd, itd)
    Međutim, fin napredak od:
    - došao na odmor i da obiđe Ostrog
    - došao samo na proteste i nije znao za ništa drugo
    Ma strašan napredak za slučaj.

    Evo malo sam prelistao izveštaje sa sudjenja.

    Da sam ja na Dikićevom mestu, s obzirom na okolnosti, davno bih se nagodio i priznao da je sve što Sindjelić tvrdi živa istina. Dobro, možda Dikić nije znao šta će Sindjelić reći na sudu i kako će njegovu ulogu prikazati.

    Pa Dikić je po svemu što Sindjelić kazuje u celom scenariju neko levo smetalo. On niti je učestvovao u organizaciji "državnog udara", niti poznaje Ruse,ni ove iz DF-a, niti je nabavljao oružje, niti uopšte zna za oružje...On zna samo Sindjelića.
    On je bolestan čovek koji je krenuo na Ostrog i dobio je neke pare da uz put dodje na proteste, gde mu je rečeno da će biti naguravanja sa policijom. I trebalo je neki telefon da preda nekom...ili šta već?
    Zamislite da je još delio kolače kao Viktorija Nuland u Kijevu.

    I on takav leži godinu i po dana u pritvoru, a Sindjelić i Velimirović koji su neporsredno učestvovali u organizaciji, planirani sa Rusima ubiti Mila, dobijali pare od njih, kupovali oružje, pa ih potom sa Katnićem "uništavali"...oni su slobodni ljudi, svedoci saradnici, tužioci, gradjani kojima valja orden dati.

    Pa ovakvog sudjenja da nema, valjalo bi ga montirati.
    Last edited by Dača; 28-01-18 at 10:25.

  9. #834
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    U tehniku razumijete ko Marica u kriv k***c a hvatate se za neke price advokata koji se jednako razumiju u tehniku. Uostalom, cijela prica o bateriji je totalno nebitna ako odbrana ne moze da dokaze da je neko manipulisao podacima na telefonima nakon sto su deponovani u sudu. Hvataju se za slamke koje su toliko tanke da se jedva vide.
    I objasni mi, molim te, kako je ekspert diskreditovan?

    EDIT: Evo sad upalih telefon koji nisam sigurno GODINAMA palio. U pitanju je Sony-Ericson K750i koji sam zadnji put upalio prije par godina da bih prepisao neke kontakte iz njega. Mislim da vise i ne moze da se napuni, a i da moze punjac za njega nemam. I gle, baterija na 62%: https://i.imgur.com/x7MuJwQ.jpg

    Slika je nikakva jer mi je kamera nikakva, ali ako ne vidite cifru, mozete da vidite makar u gornjem uglu da je baterija preko 50%.

    Nije svaka baterija ista i nije svaki telefon koristen na isti nacin, nije punjen na isti nacin. Odnosno nije svejedno da li je telefon punjen 5 puta ili 500 puta. I naravno da zavisi i od mjesta gdje je telefon stajao, odnosno od temperature. Postoji na stotine faktora koji mogu da uticu na stanje baterije u telefonu. Jos jedna mogucnost (koju niko na sudjenju nije imao mozga da iznese) je da indikator za bateriju mozda ne pokazuje pravilno stanje.

    A SKOJ je automatski potrcao da povjeruje u pricu advokata koji je upravo otpusten od strane klijenta kojeg je navodno branio bez nadoknade, i za koga se sad pokazalo da je mozda od starta umijesan u cijelu pricu. Sto me ne bi cudilo. Jer samo treba ukucati njegovo ime u Google da bi se vidjela njegova politicka orijentacija.
    Last edited by VanjaTheMan; 28-01-18 at 10:51.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  10. #835
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    U tehniku razumijete ko Marica u kriv k***c a hvatate se za neke price advokata koji se jednako razumiju u tehniku. Uostalom, cijela prica o bateriji je totalno nebitna ako odbrana ne moze da dokaze da je neko manipulisao podacima na telefonima nakon sto su deponovani u sudu. Hvataju se za slamke koje su toliko tanke da se jedva vide.
    A i ti se u krivično-procesno razumeš podjednako ko Marica.

    Dokazi u krivičnom postupku koji su pribavljeni na nezakonit način ili sa kojim se u toku postupka postupalo nezakonito su kompromitovani dokazi.

    Nećeš verovati, postoji dobar razlog zašto se materijalni dokazi deponuju i pečate.

    Nema šta odbrana da dokazuje da li je neko manipulisao dokazima.
    Na odbrani je samo da dokaže da je neko imao pristup tim dokazima, dok su oni trebali biti deponovani, zapečaćeni i netaknuti.

  11. #836
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    Na odbrani je samo da dokaže da je neko imao pristup tim dokazima, dok su oni trebali biti deponovani, zapečaćeni i netaknuti.
    A ti pretpostavljas da to mogu da dokazu na osnovu stanja baterije?
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  12. #837
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    A ti pretpostavljas da to mogu da dokazu na osnovu stanja baterije?
    Pa... može biti zanimljivo u svakom slučaju.
    Sumnjivo je samo po sebi da baš Sindjelićev i Dikićev telefon drže tako dobro bateriju, a ostali deponovani su prazni.

    Baš bi bilo zanimljivo da se u sudjenje umešaju i korporacije koje proizvode mobilne telefone.

  13. #838
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da ce Manda,Medo i Pipun zaboravit Drzavni....pri mozdanom kojeg ce dobit poslije izbora
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  14. #839
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    U tehniku razumijete ko Marica u kriv k***c a hvatate se za neke price advokata koji se jednako razumiju u tehniku. Uostalom, cijela prica o bateriji je totalno nebitna ako odbrana ne moze da dokaze da je neko manipulisao podacima na telefonima nakon sto su deponovani u sudu.
    Nema potrebe da dokazuju da je manipulisano podacima. Ako je neko dirao telefone koji su morali da budu zapecaceni i nedirnuti, onda je na sudu/tuziocu da dokaze da njima taj XXX nije manipulisao. A to ne mogu. Kako dokazati da XXX, koji je ilegalno pristupio telefonima, nije na iste nesto dosnimio ili sa istih nesto obrisao.


    Hvataju se za slamke koje su toliko tanke da se jedva vide.
    I objasni mi, molim te, kako je ekspert diskreditovan?
    Kako je diskreditovan covjek koji je rekao da telefoni gube 1-2% (maksimum 2% dakle) baterije mjesecno kad su ugaseni, a onda se ispostavilo da na ostalih sest telefona koji su bili deponovani zajedno sa ovima 10 mjeseci baterija je na nuli ili na ispod 5%? Trebalo je, po ekspertu, da izgube maksimalno 20% baterije za tih 10 mjeseci. Kako to da su izgubili 95 ili 100%?

    Razgovarao sam sa ljudima koji se time bave, i oni kazu da je ekspert ili ne bas najbolji ekspert ili laze. Baterije gube po 2% mjesecno, ali samo kad su izvadjene iz telefona. Kad su u telefonu imas uvijek curenje.


    EDIT: Evo sad upalih telefon koji nisam sigurno GODINAMA palio. U pitanju je Sony-Ericson K750i koji sam zadnji put upalio prije par godina da bih prepisao neke kontakte iz njega. Mislim da vise i ne moze da se napuni, a i da moze punjac za njega nemam. I gle, baterija na 62%: https://i.imgur.com/x7MuJwQ.jpg
    Kao sto i sam ekspert rece - ne mozes stare telefone da poredis sa smartfonima.



    A SKOJ je automatski potrcao da povjeruje u pricu advokata koji je upravo otpusten od strane klijenta kojeg je navodno branio bez nadoknade, i za koga se sad pokazalo da je mozda od starta umijesan u cijelu pricu.
    Kao sto vec pomenuh, provjerio sam kod nekoliko ljudi koji se telefonima i njihovim softverom bave profeisonalno. Svi su se slozili da smartfon ne moze ostati ni pod kojim uslovima na 94% posle 10 mjeseci. Cak misle da ne bi mogao ni sa izvadjenom baterijom. A to je ocigledno i iz sudjenja, jer su dva nova smatfona (iphone i Samsung) koji su bili 100% puni kad su otisli u depo zajedno sa onim enkriptovanim telefonima bila na 4% i 0% kad su izvadjeni. Velika je to razlika od 94%.

  15. #840
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    U principu svi dokazi koji su izvadjeni iz telefona su izvadjeni prije deponovanja tako da....

    Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  16. #841
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    U principu svi dokazi koji su izvadjeni iz telefona su izvadjeni prije deponovanja tako da....

    Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
    To jeste tacno. Ali opet bi valjalo imati te telefone kao nekompromitovani dokaz. Znak je krajnje neprofeisonalnosti sto nam se moze ovo desiti.

  17. #842
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    U principu svi dokazi koji su izvadjeni iz telefona su izvadjeni prije deponovanja tako da.... Sent from my HUAWEI GRA-L09 using Tapatalk
    A to znamo, jer tako kaže gospodin tužilac. A on da je šćeo, mogao je narediti da se i telefoni bace u vodu, a ne da se uredno deponuju. Al nije tako naredio...i eto sad, odbrana zakera oko baterije. Pošten i lud...dva brata rodjena.

  18. #843
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Nema potrebe da dokazuju da je manipulisano podacima. Ako je neko dirao telefone koji su morali da budu zapecaceni i nedirnuti, onda je na sudu/tuziocu da dokaze da njima taj XXX nije manipulisao. A to ne mogu. Kako dokazati da XXX, koji je ilegalno pristupio telefonima, nije na iste nesto dosnimio ili sa istih nesto obrisao.
    Da bi na sudu bilo da dokazuje tako nesto prvo mora da se dokaze da osoba XXX uopste postoji. Bez toga cijela prica pada u vodu.

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Kako je diskreditovan covjek koji je rekao da telefoni gube 1-2% (maksimum 2% dakle) baterije mjesecno kad su ugaseni, a onda se ispostavilo da na ostalih sest telefona koji su bili deponovani zajedno sa ovima 10 mjeseci baterija je na nuli ili na ispod 5%? Trebalo je, po ekspertu, da izgube maksimalno 20% baterije za tih 10 mjeseci. Kako to da su izgubili 95 ili 100%?
    Ne moze niko da tvrdi koliko su ti telefoni izgubili jer nigdje nije vodjena evidencija koliko su bili napunjeni prije deponovanja. To sto Dikic ili neko drugi od optuzenih kaze da je telefon bio napunjen na 100% ne znaci apsolutno nista. Nikakve zvanicne evidencije o tome nema. Uostalom, drugaciji su telefoni, drugacije su baterije, ne zna se koliko su stari, koristeni, dopunjavani, koliko ciklusa je baterija potrosila, da li su osteceni itd. Zato sam i postavio sliku svog starog telefona. Cisto da pokazem da pitanje baterije nije crno-bijelo kakvim se zeli predstaviti.

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    U principu svi dokazi koji su izvadjeni iz telefona su izvadjeni prije deponovanja tako da....
    Jos je Dikic priznao da je uzeo telefon od Paje Velimirovica tako da nema ni govora o tome da mu je kasnije podmetnut. Tuzilastvo bukvalno nista ne dobija manipulacijom telefonima, s obzirom da su imali vremena do podizanja optuznice da rade sa njima sta hoce. Jos jedna prica za malu djecu.
    Last edited by VanjaTheMan; 28-01-18 at 16:08.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  19. #844
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Da bi na sudu bilo da dokazuje tako nesto prvo mora da se dokaze da osoba XXX uopste postoji. Bez toga cijela prica pada u vodu.
    A jok...no se telefoni sami napunili.
    Nema sud šta kome da dokazuje.
    Ozbiljan sud naredjuje istragu po ovom pitanju, sem ako tužilaštvo samo ne odustane od telefona kao materijalnih dokaza.

  20. #845
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dača View Post
    A jok...no se telefoni sami napunili.
    Nema sud šta kome da dokazuje.
    Ozbiljan sud naredjuje istragu po ovom pitanju, sem ako tužilaštvo samo ne odustane od telefona kao materijalnih dokaza.
    Gdje trcis? Tek treba da se utvrdi da su telefoni dirani.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  21. #846
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Da bi na sudu bilo da dokazuje tako nesto prvo mora da se dokaze da osoba XXX uopste postoji. Bez toga cijela prica pada u vodu.
    Ako se dokaze da je neko dirao te telefone (a mislim da je to svima ocigledno osim onima koji ne zele da vide) onda je jasno da osoba XXX koja ih je dirala mora da postoji.


    Ne moze niko da tvrdi koliko su ti telefoni izgubili jer nigdje nije vodjena evidencija koliko su bili napunjeni prije deponovanja. To sto Dikic ili neko drugi od optuzenih kaze da je telefon bio napunjen na 100% ne znaci apsolutno nista. Nikakve zvanicne evidencije o tome nema.
    Naravno da ima. Dikic se po hapsenju zalio da mu je neko dirao telefone, jer su nakon par sedmica u pritvoru i dalje bili na 100%. To je zabiljezeno zvanicno.

  22. #847
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Gdje trcis? Tek treba da se utvrdi da su telefoni dirani.
    Pa kako će se utvrditi, ako sud ne pokrene istragu?
    Postoje zaposleni u sudu koji su zaduženi za čuvanje i zaprimanje materijalnih dokaza. Taj sve mora da beleži.

    Neophodno je zatražiti mišljenje veštaka i eksperata i ako treba relevantnih predstavnika iz korporacija.. Ali ne na ovaj način da se dovede neki stručnjak i kaže onako odaktivno "ma sve je moguće", već da se veštače telefoni, proveri starost baterije i sve...

    Tek kad se odbaci svaka mogućnost da je neko uopšte bio u mogućnosti da manipuliše podacima iz telefona (a svaki pristup to omogućava), onda sud može iste prihvatiti kao čist materijalni dokaz.

    Ovako sve neozbiljno izgleda.

    Ali dobro, nije baš da je do sada izgledalo drugačije.

  23. #848
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,693
    Thanks Thanks Given 
    13
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Zar nije objašnjeno da su telefoni dopunjavani prilikom povezivanja na lap topove i kompjutere radi vještačenja i analize?

  24. #849
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MRDzA View Post
    Zar nije objašnjeno da su telefoni dopunjavani prilikom povezivanja na lap topove i kompjutere radi vještačenja i analize?
    Upravo.
    Telefon se puni i preko USB kabla i kad se uključi u PC.

    Pored toga vještak je rekao da je 100% puna baterija prema softveru na telefonu nije realni fizički limit, već se fabrički ograničava da bi se omogućio veći broj ciklusa i dugotrajnija baterija.
    Postoji mogućnost, ukoliko nekome treba telefon kratkoročno, a želi duže trajanje baterije po jednom punjenju, da limit ukloni i omogući punjenje preko 100%. Tj. da softver pokazuje 100%, ali da baterija npr. ode na realnih 130% i onda izduši do 95%.

    Međutim, sve je ovo nebitno, jer su dokazi sa telefona izuzeti prije njihovog deponovanja, a tužilaštvo je moglo da njima manipuliše koliko je htjelo prije nego su dostavljeni u depo suda. Tako da je ova priča obična prdnjava.
    Last edited by ASC; 28-01-18 at 17:46.

  25. #850
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MRDzA View Post
    Zar nije objašnjeno da su telefoni dopunjavani prilikom povezivanja na lap topove i kompjutere radi vještačenja i analize?
    Jesu. I nakon toga ostavljeni u sudski depo na 10 mjeseci.

Page 34 of 57 FirstFirst ... 2430313233343536373844 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 4
    Last Post: 12-08-15, 15:02
  2. ~ Proljećno čišćenje i krečenje foruma! Pročitati obavezno! ~
    By Igi in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 1
    Last Post: 13-04-12, 22:05
  3. Replies: 0
    Last Post: 09-04-12, 13:09
  4. Replies: 0
    Last Post: 09-04-12, 13:09
  5. Replies: 0
    Last Post: 09-04-12, 13:09

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •