Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 52

Thread: IV Predśednik Crne Gore

  1. #1
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,143
    Thanks Thanks Given 
    1,624
    Thanks Thanks Received 
    1,982
    Thanked in
    854 Posts

    Default IV Predśednik Crne Gore

    Ako već imamo teme o Vladi i Parlamentu, mislim da i ova zaslužuje postojanje.

    ''Četvrti'' je kompromisno rješenje u nazivu, određeno po broju preshjedičkih izbora i mandata od sticanja nezavisnosti, a bez osvrtanja na legitimitet početnog mandata Filipa Vujanovića, koji je ''naslijedio'' iz prethodnog državnog uređenja, a što ovđe nije tema.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  2. #2
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    1,839
    Thanks Thanks Given 
    32
    Thanks Thanks Received 
    515
    Thanked in
    337 Posts

    Default

    Ne znam da li se podrugijes ili bas ne znas ali u nasem jeziku nema rijeci predshjednik ili predšjednik.

  3. #3
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Kratka digresija:

    Života ti, ako već koristiš slovo ś, onda koristi slovo ś.

    Poštedi nas ove abominacije "shj".
    Nije donošen crnogorski pravopis da bi se pisalo "shj".

    Dakle:
    IV Predśednik Crne Gore
    Last edited by ASC; 22-10-23 at 12:06.

  4. #4
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,143
    Thanks Thanks Given 
    1,624
    Thanks Thanks Received 
    1,982
    Thanked in
    854 Posts

    Default

    https://www.cdm.me/politika/milatovi...neprimjerenim/

    Štancuje prethodne izjave, i opet totalno brka lončiće.

    Juče nisu EU ili USA kometarisali tendenciozno unutrašnja pitanja Crne Gore, nego preshjednik R. Srbije. Ali nema šanse da mu naš Preshjednik direktno tako i odgovori, bez ove relativizacije ''... sa bilo koje strane'', a što bi inače bilo diplomatski primjereno, a, od funkcije koju vrši, potrebno i očekivano.

    Da je riječ samo o nekakvom ''beskičmenom'' stavu, pa prosto mu bilo.
    Ali nije, jer se ovđe radi i o vrlo jasnim i čvrstim aspektima u vezi sa međunarodno-pravnim odnosima i obavezama Države Crne Gore, što je kao Preshjednik iste prvo dužan da zna, a drugo dužan da poštuje i sprovodi. Umjesto da ovako u isti koš trpa babe i žabe.

    Jer je Crna Gora potpisnik Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju (međunarodni ugovor), kao i član NATO pakta (opet međunarodni ugovor).
    Po tom osnovu Crna Gora, između ostalog, ima i neke jasno preuzete međunarodno-pravne obaveze. Obavezu usklađivanja sa njihovim spoljnim i bezbjedonosnim politikama npr.
    A ostale države potpisnice tih ugovora, osim političkog (koje jednako ima i R. Srbija), imaju i jasno konstituisano ugvorno pravo, tj. pravni interes, da se bave postupcima i aktima Države Crne Gore, unutar polja preuzetih obaveza.
    R. Srbija ovo pravo nema.

    A jednačeći ih ovako, po ko zna koji put, Preshjednik nam samo prikazuje kako je, u svega nekoliko mjeseci mandata, moguće postat sinonim za ''tiho zastupanje'' jedne strane.
    To je ono kad na glas gurate jedno, a koraci vam idu na sasvim drugu bandu.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  5. #5
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,143
    Thanks Thanks Given 
    1,624
    Thanks Thanks Received 
    1,982
    Thanked in
    854 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zhuangzi View Post
    Ne znam da li se podrugijes ili bas ne znas ali u nasem jeziku nema rijeci predshjednik ili predšjednik.
    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Kratka digresija:

    Života ti, ako već koristiš slovo ś, onda koristi slovo ś.

    Poštedi nas ove abominacije "shj".
    Nije donošen crnogorski pravopis da bi se pisalo "shj".

    Dakle:
    IV Predśednik Crne Gore
    Pišem kao što govorim, tamo đe sam obavezan da poštujem gramatiku to i uradim, tamo đe nisam pišem po slobodi kako me volja.
    Riječ ''Preshjednik'' jednako sam koristio i za Jakova, i za Mila, i za Filipa, i za Momira, tako da nije podrugivanje bilo kome od njih, i ništa u njoj pežorativno nema..

    U kraju iz kojeg potičem, u mojoj familiji, a koliko znam i malo šire, upotreba čistog ''shj'' (ne koristim crnogorsku tastaturu, zato ga tako pišem) a bez ovog ''d'' u govornoj varijanti riječi ''Predsjednik'' je sasvim uobičajena.
    Zato, da te zamolim, malo lakše sa tim izrazima kao što je ''abominacija'', jer, kad mu već znaš značenje, znaš i koliko je teško i ružno.
    I znaš, nadam se, da mi ti ne možeš bit sudija.

    Što se tiče naziva teme, apsolutno sam saglasan da se promijeni, moja greška potpuno, trebalo je da koristim zvaničnu formu, i promijeniću je ako budem mogao i umio. Ako možeš, uradi to ti.

    Izvinjenje svima, nadam se da sad može dalje.
    Last edited by Buva+gacce; 22-10-23 at 12:27.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  6. #6
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,658
    Thanks Thanks Given 
    469
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Kratka digresija:

    Života ti, ako već koristiš slovo ś, onda koristi slovo ś.

    Poštedi nas ove abominacije "shj".
    Nije donošen crnogorski pravopis da bi se pisalo "shj".

    Dakle:
    IV Predśednik Crne Gore
    Jeba si nam majku. Ako je istina da ovi iz političkih partija čitaju forum, sad kad počnu da se gadjaju abominacijom

    Inace predsjednik cuda radi, nije se nijednom umijesao u formiranje vlade, da se zna


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #7
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,481
    Thanks Thanks Given 
    2,517
    Thanks Thanks Received 
    2,396
    Thanked in
    1,360 Posts

    Default

    bice posla za logopeda za ove sto ne mogu da izgovore Ś nego shj pa suskaju ...

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  8. #8
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Crnogorski pravopis je donesen između ostalog da bi se glasu ś dodijelila odgovarajuća grafema, upravo da bi moglo da se piše kao što se govori.

    Ja sa tim nemam nikakav problem. Ali imam sa ovom improvizacijom đe se od tri slova pravi jedno koje već imamo.
    Za Mac i Android postoji crnogorska tastatura.
    Za windows je nema, ali je moguće instalirati poljsku, koja završava posao.

    Ali ako je tebi lakše ovako kako si navikao, nastavi.

  9. #9
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    1,839
    Thanks Thanks Given 
    32
    Thanks Thanks Received 
    515
    Thanked in
    337 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Pišem kao što govorim, tamo đe sam obavezan da poštujem gramatiku to i uradim, tamo đe nisam pišem po slobodi kako me volja.
    Riječ ''Preshjednik'' jednako sam koristio i za Jakova, i za Mila, i za Filipa, i za Momira, tako da nije podrugivanje bilo kome od njih, i ništa u njoj pežorativno nema..

    U kraju iz kojeg potičem, u mojoj familiji, a koliko znam i malo šire, upotreba čistog ''shj'' (ne koristim crnogorsku tastaturu, zato ga tako pišem) a bez ovog ''d'' u govornoj varijanti riječi ''Predsjednik'' je sasvim uobičajena.
    Slobodno pisi ti i sa desna na lijevo ako ti tako pises i ako tako pisu u tvojoj familiji. Ali nemoj cerati mene da ja pisem tako i nanovo ucim rijeci jer bih svaku morao ponovo da naucim. Ponovo bi bilo ovonop ako bih ga pisao sa desne strane, prvo slovo O...ali bi to onda bila ista rijec - samo drugacije napisana.

  10. #10
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Nekada se ś pisalo kao $, predsjednik bio predsjednik, jedino kod Bubreška predsjednik je bio preśednik. Bubreško, čoek ispred vremena, živio za ponedjeljnik i śutra....
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  11. #11
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,718
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,222
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    Koje god slovo da se upotrijebi, najbolje što mogu da kažem za ovog sadašnjeg je da nije Milo. I tu se završava svaka pozitivna stvar. Nevjerovatan nesklad između ambicija i realnih sposobnosti. A bjesomučno plekanje u stvari koje nisu njegova nadležnost odraz su te bolesne i u realnosti neutemeljene ambicije.

    Jes da nije baš bitno, ali u neku ruku je impresivno koliko je nepismen.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  12. The Following 2 Users Say Thank You to NHM For This Useful Post:


  13. #12
    Join Date
    Jul 2021
    Location
    dubai
    Posts
    6,481
    Thanks Thanks Given 
    2,517
    Thanks Thanks Received 
    2,396
    Thanked in
    1,360 Posts

    Default

    A mana predśedniku je sto mu nije Maca u kabinet , da ga nauce drzanju govoru... no aj sad pokretima skupljeni prsti ...

    Sent from my 2201117TY using Tapatalk

  14. #13
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,143
    Thanks Thanks Given 
    1,624
    Thanks Thanks Received 
    1,982
    Thanked in
    854 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ASC View Post
    Crnogorski pravopis je donesen između ostalog da bi se glasu ś dodijelila odgovarajuća grafema, upravo da bi moglo da se piše kao što se govori.

    Ja sa tim nemam nikakav problem. Ali imam sa ovom improvizacijom đe se od tri slova pravi jedno koje već imamo.
    Za Mac i Android postoji crnogorska tastatura.
    Za windows je nema, ali je moguće instalirati poljsku, koja završava posao.

    Ali ako je tebi lakše ovako kako si navikao, nastavi.
    Quote Originally Posted by Zhuangzi View Post
    Slobodno pisi ti i sa desna na lijevo ako ti tako pises i ako tako pisu u tvojoj familiji. Ali nemoj cerati mene da ja pisem tako i nanovo ucim rijeci jer bih svaku morao ponovo da naucim. Ponovo bi bilo ovonop ako bih ga pisao sa desne strane, prvo slovo O...ali bi to onda bila ista rijec - samo drugacije napisana.
    Naravno da ću nastavit, ali hvala ti za dopuštenje.
    Hvala ti i za korektniji ton u vezi moje neznavenosti oko korištenja crnogorske tastature, najiskrenije.

    Obojici. Kad već digresirate, pa i ja onda s vama, jedna sugestija.

    Riječ ''Predsjednik'' (Crne Gore), u duhu Zakona o Predsjedniku CG, se piše velikim slovom. Što je u duhu poštovanja funkcije, odosno Države, a jače i više obavezujuće od pravila gramatike.
    Koliko mogu da vidim, mislim da sam jedina osoba na ovaj forum koja to radi.

    Čisto da mi ne ostane nedoumica da li se sprdam sa tom funkcijom kad je pišem kako je pišem, ne zato što mislim da sad svi na forumu treba tako da je pišemo.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  15. #14
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Nego, pitam za tetku, ima li nam predśednik mačke?
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  16. The Following User Says Thank You to Zedd For This Useful Post:


  17. #15
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,718
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,222
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    Imaće ako treba.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  18. #16
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Pošto me sve više i više podsjeća na Koštunija
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  19. #17
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,143
    Thanks Thanks Given 
    1,624
    Thanks Thanks Received 
    1,982
    Thanked in
    854 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Koje god slovo da se upotrijebi, najbolje što mogu da kažem za ovog sadašnjeg je da nije Milo. I tu se završava svaka pozitivna stvar. Nevjerovatan nesklad između ambicija i realnih sposobnosti. A bjesomučno plekanje u stvari koje nisu njegova nadležnost odraz su te bolesne i u realnosti neutemeljene ambicije.

    Jes da nije baš bitno, ali u neku ruku je impresivno koliko je nepismen.
    Nije bitno, ali upada u oči. Jednako nebitno, a meni se zapamtio neđe oko onih lokalnih u PG, kad su onako u studio svi grupno naskakali na nekog nesretnika iz DPS-a, a Milatović je bar tri puta prešo granice elemetarne pristojnosti koliko je bio agresivno i maliciozno bezobrazan. Ono što u narod kažu ''ko zla žena'', bez mizoginije.

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Nego, pitam za tetku, ima li nam predśednik mačke?
    Ahahahahaha, podsjeća pojavom na njega, definitivno. Ali sam definitivno siguran da su im prirode skroz različite.

    Voja je klasični ''ispod-žita'' tip, ko i ovaj naš, ali i flegma, tipična, pa zato pojavom izgleda onako mekušavo.
    Ovaj naš je kolerik, i to samo takav. A mekušavo izgleda zato što mu je to način.

    No, kad pogledaš kakve poteze vuče, shvatiš ga ipak malo ozbiljnije.

    Ako ćemo pošteno, on je defiitivno ključni faktor koji je na kraju, pored svih Vučićevih poluga i polugica u CG, izblokirao Spajića i uveo ZBCG u vlast (vladu). I to iz pozicije đe je bio donji.
    A bez obzira kako ko od nas na to gleda, radi se o momentu koji se vrlo lako može na kraju pokazat kao jedan od prelomnih u savremenoj istoriji Crne Gore. I to sa skoro nultom vjervatoćom da bude preloman u pozitivnom smjeru.

    I mora mu čoek priznat da to jeste bio potez krajnje ozbiljnog kalibra. Još ako nauči da ne vrijeđa ove strane diplomate bez kakve velike potrebe, tek ćemo imat što od njega da vidimo.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  20. #18
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    i travel light
    Posts
    15,149
    Thanks Thanks Given 
    2,060
    Thanks Thanks Received 
    3,112
    Thanked in
    1,723 Posts

    Default

    Kako ide ono - ako zanemaruješ istoriju osuđen si da je ponavljaš? (parafraziram)
    Živi bili pa vidjeli za jedno godinu dana, dolazimo na prelomni momenat đe se (politički) istorija ponavlja i imamo dvije harizmatične pojave (makar i u pokušaju) kako će da se pokomate međusobno a vjerovatno će se to odraziti i na PES, koji će vjerovatno nakon ove nove vlade na sledećim izborima izać’ na čistac..

    Momo vs Milo v.2.01

    Nego efekat neće biti toliko značajan po CG (ako poredimo šta se dešavalo prije 30 i kusur godina) jer se mnogo drugih faktora promijenilo na političkoj sceni..
    Dragi nam predśednik pokazuje ono što neđe davno rekoh kad sam komentarisao izbore u Pg da se on jednostavno neće zadovoljiti sa mjestom gradonačelnika posle mjesta ministra.. Apetiti rastu, vjerovatno i na uštrb dojučerašnjih saboraca.. Ps. ova vlada će da bude pakao, posebno zbog saplitanja koja će doći sa relacije predśednika i skupštine..
    Živi bili i pripremite kokice..
    Last edited by Zedd; 23-10-23 at 01:19.
    but if you wanna find hell with me, i can show you what it's like, till you're bleeding

  21. The Following User Says Thank You to Zedd For This Useful Post:


  22. #19
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Milatovic je po malo kao Morty

    Look upon my works ye mighty and this pear...

  23. The Following User Says Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


  24. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,699
    Thanks Thanks Given 
    467
    Thanks Thanks Received 
    842
    Thanked in
    321 Posts

    Default

    Iskompleksiran i generalno zao lik.
    Koji nekad zna da procita dobar govor.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  25. The Following 2 Users Say Thank You to Sidewinder For This Useful Post:


  26. #21
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,143
    Thanks Thanks Given 
    1,624
    Thanks Thanks Received 
    1,982
    Thanked in
    854 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zedd View Post
    Kako ide ono - ako zanemaruješ istoriju osuđen si da je ponavljaš? (parafraziram)
    Živi bili pa vidjeli za jedno godinu dana, dolazimo na prelomni momenat đe se (politički) istorija ponavlja i imamo dvije harizmatične pojave (makar i u pokušaju) kako će da se pokomate međusobno a vjerovatno će se to odraziti i na PES, koji će vjerovatno nakon ove nove vlade na sledećim izborima izać’ na čistac..

    Momo vs Milo v.2.01

    Nego efekat neće biti toliko značajan po CG (ako poredimo šta se dešavalo prije 30 i kusur godina) jer se mnogo drugih faktora promijenilo na političkoj sceni..
    Dragi nam predśednik pokazuje ono što neđe davno rekoh kad sam komentarisao izbore u Pg da se on jednostavno neće zadovoljiti sa mjestom gradonačelnika posle mjesta ministra.. Apetiti rastu, vjerovatno i na uštrb dojučerašnjih saboraca.. Ps. ova vlada će da bude pakao, posebno zbog saplitanja koja će doći sa relacije predśednika i skupštine..
    Živi bili i pripremite kokice..

    Zbog toga sam mu i otvorio temu.

    Za vrijeme prethodnika mu, i jednog i drugog, većinom su završavali što su imali (zanimljivo) neđe drugo, npr. na vladu, u skupštinu, u partije, u biznise i tako to, a generalno su sa mjesta preshjednika bili prilično dosadni i formalni. Temu bi slabo čime zanimljivim ispunili iz tog ugla, zvanično-formalnog, preshjedničkih poteza.

    A trenutni Preshjednik je već dokazao da ima čime, kao i da oće, i da će imat što da se priča.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  27. #22
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,718
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,222
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    Viđi malog kako je kasnio nekoliko mjeseci sa imovinskim kartonom i još nije dozvolio uvid u bankovne račune... U našem okruženju je ovo sitnica, ali i kad su se tek pojavili Milojko i on, sa njihovim internacionalnim biografijama koje odudaraju od biografija domaćih političara, pomislio sam viđi kako im je biografija nebitna kad su prihvatili postojeći obrazac ponašanja u bavljenju politikom. Populizam, obećanja bez pokrića, busanje u prsa, laganje na kvadrat, odsustvo skrupula u borbi za prevlast i slično.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  28. The Following 2 Users Say Thank You to NHM For This Useful Post:


  29. #23
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,480
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Jakov je kao kad nadjes neke pare u jakni koju nisi jos od prosle zime obukao. Tako i Jakov, da nije Medo guzio Spajkija, Jakovov maksimalni domet bio bi mjesto gradonacelnika.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  30. The Following User Says Thank You to Antares For This Useful Post:


  31. #24
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,718
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,222
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    Ne bi. Ubijeđen sam da je htio da bude gradonačelnik samo da bi bio na nekoj funkciji do parlamentarnih izbora i očekivanog ministarskog mjesta. Možda i premijerskog, da je Milojko postao predsjednik, ko zna.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  32. #25
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,428
    Thanks Thanks Given 
    154
    Thanks Thanks Received 
    1,228
    Thanked in
    629 Posts

    Default

    Jos jedna attention whore posle kudravog kojeg se hvala svevisnjem uskoro oslobadjamo za sva vremena, sto je ovaj narod zgrijesio da svakavi kompleksasi zasjedu u fotelje jel moguce da se jedan normalni decko u usponu ne moze naci na politckoj sceni Crne Gore.
    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  33. The Following User Says Thank You to goldfinger For This Useful Post:


Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 23:46
  2. Dali Ce Unija Srbije i Crne Gore Priznati Nezavisnost Kosova
    By StrongBoss in forum Politika generalno
    Replies: 118
    Last Post: 24-02-04, 16:18
  3. Pravila foruma BUDUCNOST CRNE GORE
    By zippy in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 23-02-04, 13:48
  4. Buducnost Crne Gore!
    By sh0cker in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 11
    Last Post: 13-02-04, 15:53
  5. Nazire li se to pomalo Buducnost Crne Gore...
    By Karma in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 72
    Last Post: 01-02-04, 18:48

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •