Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 56

Thread: Krug drustva

  1. #26
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,179
    Thanked in
    575 Posts

    Default

    Koliko se sporo mijenjamo kao mladi (tvrdoglavost), tako i kako iskustvo raste postajemo fleksibilniji.

    Suština je neđe u tome da kao mlađi više volimo da budemo u pravu, nego da se dobro osjećamo.
    Više volimo da hranimo onaj osjećaj tjeskobe koji nam se javi zbog nečijeg gesta/riječi/radnje, jer nismo u stanju da osobu volimo takvu kakva jeste. Nismo naučili da volimo sebe (tj zaboravili smo) pa kako bi druge?
    Onaj osjećaj kada ste sa nekom osobom, pa vam je lijepo, pa se smijete, nebitno da li prijatelj ili partner... kako vrijeme odmiče... upoznajete se i vrlo brzo se zaboravi onaj prvi osjećaj i na scenu stupaju novi, oni - u pravu sam osjećaji.
    Ja ti kažem kakav si - jer - meni se ne sviđa osjećaj koje mi tvoje riječi/djela daju pa se promjeni i onda dođi da se družimo.
    Ja ti kažem ne radi to - jer meni se to ne sviđa, ako ćeš da se družimo nećeš to uraditi.
    I slične drame koje mogu da idu u beskraj.

    Koliko su mi smetala mišljanja okoline, porodice, prijatelja, toliko sam upravo zbog njih uspjela da zavolim sebe.

    Kad pogledam unazad, to je bio jako spor proces, danas ide vidno brže. Sebičnost je uvijek na cijeni.
    A što Caesar reče, nemam problem da sjedim sa bilo kim kad se prilike zadese, nauči čovjek I od misice nešto, I od namćora, I od vampira, I od komunalca, mada su mi ruku na srce najbolji učitelji đeca I volim biti okružena njima.

  2. #27
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Smatram da je vecina mojih drugova i drugarica danas usamljeno bas zbog ovog fenomena "copora".

    Prvi problem je sto drustvo popunjava "prazninu". Kad se osjete usamljenim zovnu drustvo umjesto simpatiju, prodje vrijeme, ali i tako idu dani, mjeseci, godine.
    Kad se neko osjeti usamljen, nema nikoga da mu skrene misli sa simpatije, voljene osobe, tada se covjek/zena brze odluci da preuzme inicijativu i napravi prvi korak, okrene broj telefona, izblamira se, rizikuje, bude ispaljen, ali i uspije da ostvari svoju srecu.

    Drugi problem je sto je nase drustvo, posebno zensko cesto sklono osudama i predrasudama.
    Kada neka cura snimi nekog momka, svidi joj se, ako ga pokaze drugaricama, one prvo sto urade je da ospu paljbu, nagrde ga do odvratnosti i u toj situaciji ova ne smije ni da kaze da joj se taj svidja.
    A muski obicno nece izaci sa curom ako im iz drustva ispricaju da je ona bila sa tim i tim, posebno ako tog nekog poznaju.

    Te stvari se prevazidju kad se postigne odredjeni nivo zrelosti, ali obicno prodju najbolje i najodvaznije godine, pa svaka inicijativa bude teza, smjesnija i nedostojna godina.
    Last edited by Kliker17; 23-08-17 at 16:26.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  3. #28
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Zbilja, kad ostaraš sve ove zahebancije oko ljubavljenja izgledaju otužne i neprilične.

    Sent from my Redmi Note 2 using Cafe Del Montenegro mobile app
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  4. #29
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,234
    Thanks Thanks Given 
    785
    Thanks Thanks Received 
    1,518
    Thanked in
    756 Posts

    Default

    Apsolutno nikakvog uticaja drustvo nikad nije imalo na moje odluke u vezi zena. A nije da se nije pokusavalo. U pocetku je vaspitanje (citaj: roditelji) bilo faktor koje je oblikovalo taj neki moj referentni sistem sa setom pravila kako i sta, kome, s kim.. A uglavnom se svodilo na ono sto i danas vecina ljudi zagovara kao sveto pravilo: ljepota je prolazna, postenje je najbitnije. Kako ne.. Tek sto sam napunio 20 godina, skontao sam da je to velika zabluda. I kako tad, tako i sad, vjerujem u ono sto je za mene istina, a drugi neka zive i zivotare kako misle da im je najbolje. Ja cu radje da budem uz zlu vjesticu, koja izgleda kao zmaj i pored koje gorim kao mića, nego ne znam kako postenu curu da ljubim, inteligentnu i svestranu.. kad mi jednostavno nije boginja. Tako da, kad su mi vec tad ti fundamentalni stavovi bili u koliziji sa misljenjem roditelja, a i cjelokupnog drustva, jasno mi je bilo da nema smisla ikoga slusati. Ljudi oko mene zive neke druge zivote i slijede neke principe koji nisu za moje biće i moj senzibilitet. Meni treba vatra, oganj koji ce da me proždere, jer cu u protivnom ja proždrati nju..
    Kako je vrijeme prolazilo, uvidio sam da je to samo vrh ledenog brijega, da sam totalno naglavacke nasadjen ili je pak cijeli svijet oko mene naopak, a ja jedini ispravan. Ali se nisam htio asimilovati, jer bih morao zrtvovati sebe i taj predivan osjecaj slobode kad zivis po "pravilima" u kojima nema pravila. Recimo, za mene ne postoje kurve. Drolje. Postoje prostitutke i sponzoruse, zene koje se sexaju iz interesa i to mi ne treba nista u zivotu. Ali osobe koje vole sex vise od drugih, koje su maltene promiskuitetne i zive punim plucima nikad nisam diskvalifikovao zbog te njihove osobine, jer sam upravo ja takav. A i da nisam, postovao bih takav stav. Nikad nisam bio u ozbiljnoj vezi sa takvom osobom (jesam u kracim vezama, koje su pucale iz drugih razloga), za koju kruze svakakve price, ali me takva njena proslost nikad nije i ne bi pokolebala. Ali zato jesam cesto znao zloupotrebljavati tu ranjivost "moralnih" ljudi i ubijati ih u pojam upravo njihovim nazovi principima. Zamisli, njegova draga mu se prije njega kresala sa tim i tim, ahhh.. Zamisli, nije mu nevina djevojka, neko se prije njega znojio nad njom, prskao joj po faci i bog zna sta joj sve radio. Ljudi upadnu u sopstvenu zamku i ne umiju da se iskobeljaju, raskubu ih sopstveni demoni koje su im u glave usadili drustvo i roditelji od malih nogu. Tako da sam ja taj koji je uticao na druge, ali brutalno i nemilosrdno, skoro do suza da ih dovedem. Ali ko im je kriv, to je za njihovo dobro.. Pa sta ako ju je jeebao, mrcio se, bi li zaista bio srecniji da ti je nevina sa 25 godina?? Kakvi ćukovi..

    I gomile drugih pitanja, ne samo iz sfere musko-zenskih odnosa, su potpuno suprotno artikulisani iz mog i ugla okoline. Pravda i istina iznad potkupljivosti i korupcije. Izgleda da sam kao klinac preozbiljno tumacio stihove Miladina Sobica i zauvijek ih integrisao u sami temelj svojih moralnih nacela. Smatrali su me ludim, danas isto. Znaju da sam mogao biti pun kao brod, samo da sam umio, tj HTIO saviti kicmu, zazmuriti ponekad.. zbog toga mi se i sprdaju s vremena na vrijeme. Neki me tapsu po ramenu, tvrdeci da su oni isto takvi, ali pouzdano znam da su svi oni na prodaju. Ja nisam htio to da budem i necu. Dizao sam glas u odbranu slabijima kad niko nije htio. Zakonski gonio one koje niko nije smio. Toliko puta sam protiv svih, kad svi bezocno lazu jer im je tako naredjeno, ali naredjeno je bilo i meni. Ali, kako su voljeli da kazu za mene.. "nije dovoljno fleksibilan"..

    Ok, malo se zanijeh, ovaj zadnji pasus i nema bas veze sa pdf ljubav ali se uklapa savrseno u siru sliku i govori o istoj stvari. Ne, nisu mogli uticati na mene. Ni drustvo, ni roditelji, ni direktori, ni vlast..
    Last edited by zvoncica; 06-09-17 at 01:51.


  5. #30
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Jesi ženjen?
    Ako nijesi, džaba si pisao ovo.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  6. #31
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,234
    Thanks Thanks Given 
    785
    Thanks Thanks Received 
    1,518
    Thanked in
    756 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Jesi ženjen?
    Ako nijesi, džaba si pisao ovo.
    Kod nas se cijeli zakoni dzabe pisu, a ne forumske pisanije.


  7. #32
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Totalno je buntovnicki malo cerat mak na konac okolini, svi protiv tvog izbora a ti dusu djaolu prodao... al kad su istrajni A DOBRONAMJERNI, onda je vrijeme za preispitivanje, za obrtanje pile naopako!

    Ali malo ono "sam protiv svih" udara dodatni pecat identitetu. Samovolja je mucena problem.

    Treba cuti sve, al poslusat samo ono sto jeci i dreci!!!
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  8. #33
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post

    Koliko drustvo s kojim pijete kafe,pivo,druzite se,provodite,salite itd utice na vasu intimu pri izboru,komunikaciji i nekom chinu sa osobama suprotnog pola?




    Sent from my Redmi 4 using Cafe Del Montenegro mobile app
    Utiču na mene u smislu da me odvrate u prvi mah, na prvu loptu. Vidim neku i pitam ih:
    - ko je ova?
    - ta i ta, to i to...
    - ihaa...

    Ali to je do tih, što ih ja vidim...one su krive, što su takve - kakve jesu.
    A uticali bi, ako bi me lagali, o tome, kakve su, ove, što ih vidim.

    Ne mogu ja ozbiljan post napisati, ne može.
    Trudio sam se, života mi.

  9. #34
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    3,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Procitah Nikov post na temu analiza o "choporima" pa rekoh valjalo bi da izdvojim ovu temu.

    Koliko drustvo s kojim pijete kafe,pivo,druzite se,provodite,salite itd utice na vasu intimu pri izboru,komunikaciji i nekom chinu sa osobama suprotnog pola?Da li su vasi stavovi u sjenci njihovih stavova jer u suprotnom ste cudak tek izasao iz pecine,sprdat ce vam se i mislit da niste normalni pa bolje da klimate glavom i budete drustveno prihvatljivi ponasajuci se kao i oni.Mada imamo i pokoravanje nekim moralnim kodeksima nasih drugara pa ne bi smo da nas svrstaju u nemoralne ako bi znali kroz sto intimno prolazimo a nije u skladu sa njihovim poimanjem.
    Ili ste to prerasli jos tokom skolskih dana,(kad vam drug Janko ili drugarica Milica bili idol pa prisvajali njihove neke obrasce da osvojite necije srce),uspjeli ste da odvojite drustvo i ljubavni odnos pa uzivate pravo i slobodu da mislite,radite,djelujete onako kako vi osjecate da treba,makar se to drustvu ne svidjelo?






    Sent from my Redmi 4 using Cafe Del Montenegro mobile app
    Sreća moja da mi je društvo svedeno na (zaista) odabrane, tako da to malo slobodnog vremena provedem vrlo kvalitetno sa njima, u opuštenom razgovoru. Desi se da ukratko informišem šta mi se dešava, ali ne opterećujem detaljima. Ne pitam ni za izbor garderobe, a pogotovo ne za važnije od toga. Znam šta mi treba, prija, i negdje smatram da su moji izbori moja stvar, pa neka su i greške...moje su. Kakva sam ja, takvi su mi i prijatelji, pa im niti dijelim savjete, jer im nisu ni potrebni, niti se umaraju da mene posavjetuju.
    ...u stvari, pričam tebi, koja sama znaš :***

  10. #35
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by novakb14 View Post
    Utiču na mene u smislu da me odvrate u prvi mah, na prvu loptu. Vidim neku i pitam ih:
    - ko je ova?
    - ta i ta, to i to...
    - ihaa...
    Iskreno. Nego ljepše zvuči kad se kaže kako niko na mene ne utiče, kako ne slušam što mi govore, kako ja njima ništa ne pričam. Mada suština i jeste u ovome "na prvu loptu".
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  11. #36
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,215
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Utice,kad si mlad i glup.ja sam imala jednu (lijepu)drugaricu kojoj je sport bio da kad naidje neki udvarac (meni,drugoj drugarici,nebitno) da samo osvajackog sporta,bez cilja, malo flertuje s njim,dok june ne krene za njom.I onda ga prekrizis.(istog casa ga i ona precrta).tataratira,u svetu caruje drugarstvo

  12. #37
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,971
    Thanks Thanks Given 
    3,227
    Thanks Thanks Received 
    5,658
    Thanked in
    2,292 Posts

    Default

    On napane trecu i nju oplete, dok vas dvije ostaste neopletene. Ali imate drugarstvo, to se broji.

    Sent from my SM-A510F using Cafe Del Montenegro mobile app

  13. #38
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Meni nije jasno kako iko može da dozvoli da na sopstvene izbore utiče neko drugi, jer ti drugi ne žive vaš život nego vi. Svaka odluka usmjerava vaš život u neki tok, a nešto mi djeluje suviše nenormalno da neko drugi upravlja vašim životom. Uvijek svakog treba postaviti na svoje mjesto.

  14. #39
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Što radiš ako te neko ko ti znači dosta u životu pita za savjet? Nikad mi se nije sviđalo da dođem u "jesam li ti rekao" situaciju. Više volim da potpuno promašim u procjeni.

    Sent from my Redmi Note 2 using Cafe Del Montenegro mobile app
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  15. #40
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    3,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    Nikad mi se nije sviđalo da dođem u "jesam li ti rekao" situaciju. Više volim da potpuno promašim u procjeni.

    Sent from my Redmi Note 2 using Cafe Del Montenegro mobile app
    Možeš li objasniti na šta si mislio kada si rekao da više voliš pogriješiti u procjeni?

  16. #41
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    Meni nije jasno kako iko može da dozvoli da na sopstvene izbore utiče neko drugi, jer ti drugi ne žive vaš život nego vi. Svaka odluka usmjerava vaš život u neki tok, a nešto mi djeluje suviše nenormalno da neko drugi upravlja vašim životom. Uvijek svakog treba postaviti na svoje mjesto.
    pa nije to baš tako jednostavno. ja mislim da baš niko ne dozvoljava drugim osobama - da donose važne odluke, umjeato njih.
    jer svako za sebe misli da je najpamerniji i da najbolje zna.
    to su više neke nebitne odluke, kad se prepusti drugima da odluče.
    a ni tu ne odlučuju, već samo iznesu neke činjenice, koje pomažu, da se dodje do - finalne odluke.
    e sad, moraš izabrati kome da vjeruješ i koga ćeš da slušaš.
    da li će to biti sopstveno srce, ili mozak....ili neka osoba....
    ....koja osoba, zavisi od situacije i vrste.


    šta ovo ispričah, ne znam.

  17. #42
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Noir View Post
    Možeš li objasniti na šta si mislio kada si rekao da više voliš pogriješiti u procjeni?
    Ako procijenim da to nije to, da ne bi trebalo da se taj neko upušta u, recimo, vezu sa određenom osobom. Poslije ispanu svi srećni i zadovoljni. Pa i ja.

    Sent from my Redmi Note 2 using Cafe Del Montenegro mobile app
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  18. #43
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    3,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Mislim da ne bi bio sretan ukoliko bi procijenio da su stvoreni jedno za drugo, i onda budeš svjedok razlazu, jer si pogriješio. Ipak te pogrešna procjena ne bi uvijek učinila zadovoljnim, jer se oslanjamo na našu procjenu.

  19. #44
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    Što radiš ako te neko ko ti znači dosta u životu pita za savjet? Nikad mi se nije sviđalo da dođem u "jesam li ti rekao" situaciju. Više volim da potpuno promašim u procjeni.

    Sent from my Redmi Note 2 using Cafe Del Montenegro mobile app
    Niko u životu nema ništa od toga da kaže nekom: " Jesam li ti rekao." Nekad sugestije iz okoline dovode do negativnog smjera, jer ličnosti podložne uticaju drugih (bilo da su svjesni istog ili ne ) počnu drugačije da se ponašaju jer im je neko ubacio "bubice" u glavu, ili još gore pokušavaju da stvore život po uzoru na drugu osobu...

    Nisam osoba koja "soli" pamet osobama koje su mi bliske, iznesem svoj stav samo ako ga traže ali uvijek naglasim da ipak oni znaju što je najbolje za njih. Na kraju nisam ja ona koja živi njihov život, i koja će da snosi posledice određene odluke.
    Mislim da većina ljudi nije svjesna koliko samo jedna odluka može promijeniti život nekog pojedinca, i da možda baš ta odluka zasnovana na vašem savjetu, dovede vam blisku osobu u patnju.

  20. #45
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    Ako procijenim da to nije to, da ne bi trebalo da se taj neko upušta u, recimo, vezu sa određenom osobom. Poslije ispanu svi srećni i zadovoljni. Pa i ja.

    Sent from my Redmi Note 2 using Cafe Del Montenegro mobile app
    Pazi sad ovo. Razvija se neka veza, ti si procijenio jednoj osobi iz te veze da to nije to, i ubacio mu/joj bubice. Nesvjesno ta osoba počinje da se mijenja, i dolazi do problema u vezi.
    Što je najgore nisi ni svjestan koliko tvoje procjene mogu loše da utiču.

    Prvi put kad mi jedna osoba rekla da se njen momak brine o tome kakva će ona biti majka, što ne ne igra sa djecom od ljudi koje je tek upoznala jer je to strašno čudno ponašanje i da izgleda preplašeno, znala sam da joj se crno piše i da je utisak njegove okoline suviše jak. Naravno veza se završila.

    Najbolje je ostaviti se procjena jel to to za nekog drugog i pustiti par da sam vidi kako sve ide.

  21. #46
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Břgíńjĺ View Post
    ...iznesem svoj stav samo ako ga traže.
    Pa moje pitanje je i bilo šta radiš kad te neko ko ti dosta znači u životu pita za savjet. To je velika odgovornost, nekad čak i obaveza i ne možeš samo da kažeš To je tvoja stvar.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  22. #47
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Noir View Post
    Mislim da ne bi bio sretan ukoliko bi procijenio da su stvoreni jedno za drugo, i onda budeš svjedok razlazu, jer si pogriješio. Ipak te pogrešna procjena ne bi uvijek učinila zadovoljnim, jer se oslanjamo na našu procjenu.
    Smatrah očiglednim da me pogrešna procjena ne bi uvijek učinila zadovoljnim.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  23. #48
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    3,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    Više volim da potpuno promašim u procjeni.
    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    Smatrah očiglednim da me pogrešna procjena ne bi uvijek učinila zadovoljnim.
    Prvo quotano mi nije dalo takav zaključak, zato sam pitala.

  24. #49
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    To su već igre riječi i sofističke rasprave u koje ne ulazim.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  25. #50
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    3,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Tvoje riječi, ukazah na nelogičnost koja me je zbunila. Nema razloga da se raspravlja o tome.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Da li u NATO 2. krug
    By funestis in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 207
    Last Post: 21-12-14, 01:58
  2. Krug porodice-mtel
    By pazanjac in forum Operatori
    Replies: 0
    Last Post: 23-02-11, 14:39
  3. Drugi krug?
    By getaway blues in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 94
    Last Post: 06-04-08, 20:52
  4. Problemi crnogorskog drustva
    By simm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 53
    Last Post: 18-09-07, 16:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •