Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 56

Thread: Krug drustva

  1. #1
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default Krug drustva

    Procitah Nikov post na temu analiza o "choporima" pa rekoh valjalo bi da izdvojim ovu temu.

    Koliko drustvo s kojim pijete kafe,pivo,druzite se,provodite,salite itd utice na vasu intimu pri izboru,komunikaciji i nekom chinu sa osobama suprotnog pola?Da li su vasi stavovi u sjenci njihovih stavova jer u suprotnom ste cudak tek izasao iz pecine,sprdat ce vam se i mislit da niste normalni pa bolje da klimate glavom i budete drustveno prihvatljivi ponasajuci se kao i oni.Mada imamo i pokoravanje nekim moralnim kodeksima nasih drugara pa ne bi smo da nas svrstaju u nemoralne ako bi znali kroz sto intimno prolazimo a nije u skladu sa njihovim poimanjem.
    Ili ste to prerasli jos tokom skolskih dana,(kad vam drug Janko ili drugarica Milica bili idol pa prisvajali njihove neke obrasce da osvojite necije srce),uspjeli ste da odvojite drustvo i ljubavni odnos pa uzivate pravo i slobodu da mislite,radite,djelujete onako kako vi osjecate da treba,makar se to drustvu ne svidjelo?






    Sent from my Redmi 4 using Cafe Del Montenegro mobile app



    "Tiha voda brijeg roni..."

  2. #2
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    U moje izbore se nikad ne miješaju, ali uvijek imaju pravo da kažu sve šta misle.
    Čak i za moju najveću ljubav od 7 godina, koliko god su bili protiv i apsolutno svi bili oni u pravu, nije bio kraj dok ja nisam odlučila da bude tako.
    Kažu mi da sam magnet za pogrešne, i uvijek nekako imam udvarača pogrenih i što je najgore znam da su opet u pravu, a nekad i "začinim" svojim pogrešnim izborom pa od veze napravim cijeli scenario...
    Sve u svemu ja u ljubavi nemam sreće.

  3. #3
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Nemam ni druga ni drugarice...

  4. #4
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    60
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Druzim se i pijem kafe sa izuzetno malim brojem ljudi. Za sve njih mogu reci da su inteligentni, jer mi se ne provodi ni 30 sekundi u necijem drustvu samo da bih pila kafu. Vidim to je danas zastupljeno dosta, samo da se ta kafa s kim ima piti pa neka je najtupaviji stvor na svijetu.
    Otuda i ti chopori nastadose, uglavnom sacinjeni od gomile tupsona od kojih 1 ili 2 bi da ucine nesto pametno ali tupsonima se to ne svidja pa se i ovi uklope sto velis klimanjem glavom.
    Ne moram biti drustveno prihvacena, ne tezim tome u zivotu i ne zelim. Saslusam rado ljude koje cijenim, mogu da me podrze ili ospore moj izbor ali svakako cu uraditi kako ja osjecam da treba.
    Ne treba mi bilo ciji amin da bih se osjecala bolje ili vrijednije.
    I wonder... a lot.....

  5. #5
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,217
    Thanks Thanks Given 
    125
    Thanks Thanks Received 
    98
    Thanked in
    71 Posts

    Default

    Moji pajtosi su toliko dobri, pouzdani, dobronamjerni, puni podrske(pogotovo kada se popije pa se raznjeze) da se nikada ne mijesaju, osim kada zajaucem za pomoc.
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Krenulo je...
    Idemo foliranti...Raslo se u dvorcima, krkali su se bademi umjesto pasteta posranih za dorucak i tako to. Vasega karaktera i srca niko nema, sve karakter do karaktera.
    Sve doktori nauka se druze sa doktorima nauka po cijeli dan koji pozitivno uticu, podrzavaju, caste svake 5-6 dana po 500 eura u masnu i pije se kur.vazije uz patispanj.
    Niko na nikog nije utica nikad, svako je ima po 2 brizljivo izabrana frenda od kad se rodio koji samo daju vjetar u ledja i svi ste vi bili strasan nenadjebivi mudar pojedinac.
    Nema problema, zivot je lijep .

  7. #7
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,828
    Thanks Thanks Given 
    1,662
    Thanks Thanks Received 
    2,055
    Thanked in
    847 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Procitah Nikov post na temu analiza o "choporima" pa rekoh valjalo bi da izdvojim ovu temu.

    Koliko drustvo s kojim pijete kafe,pivo,druzite se,provodite,salite itd utice na vasu intimu pri izboru,komunikaciji i nekom chinu sa osobama suprotnog pola?Da li su vasi stavovi u sjenci njihovih stavova jer u suprotnom ste cudak tek izasao iz pecine,sprdat ce vam se i mislit da niste normalni pa bolje da klimate glavom i budete drustveno prihvatljivi ponasajuci se kao i oni.Mada imamo i pokoravanje nekim moralnim kodeksima nasih drugara pa ne bi smo da nas svrstaju u nemoralne ako bi znali kroz sto intimno prolazimo a nije u skladu sa njihovim poimanjem.
    Ili ste to prerasli jos tokom skolskih dana,(kad vam drug Janko ili drugarica Milica bili idol pa prisvajali njihove neke obrasce da osvojite necije srce),uspjeli ste da odvojite drustvo i ljubavni odnos pa uzivate pravo i slobodu da mislite,radite,djelujete onako kako vi osjecate da treba,makar se to drustvu ne svidjelo?
    Utiče društvo na nas htjeli mi to ili ne. Dešavalo mi se da svoje stavove prilagodim stavovima društva. Ne zato što to ne bi bilo prihvaćeno u društvu već što različiti stavovi izazivaju polemiku. A kad ste drugarima red je da se smijete i i dobro se provedete a ne da palamoodite o smislu vaseljene. Krećem se u različitim društvima i po obrazovanju i po interesovanjima. Meni to prija, ta različitost. Svi utiču na mene. Od svakog može da se nauči nešto. Najvažnije je da imaju onu širinu, a ta širina nije rezervisana za doktore nauka već je možemo naći od stolara i zidara pa do astrofizičara. Mislim da je to dovoljno da bi vam neko bio prijatelj.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  8. #8
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Uh. Tokom gimnazijskih dana se moj otac teško razbolio pa sam teret života i devedesetih godina morao da ponesem na svoja ledja ranije nego što sam očekivao... Kako život zna da bude nekada vrlo grub, tako vas Bog kroz teške stvari prenese na fantastične načine. Donošenje pravih odluka u dobu kada ste realno nezreli, je postala sastavna "egzibicija" koju srećom nisam izgrađivao pod uticajem društva. Jako je kompleksna tema. Bilo je društva iz fantastičnih porodica, obrazovanih ljudi, koji su bili veoma problematični, koji su se latili narkotika i uništili svoje živote, bilo je i onih koji su bili opčinjeni likovima devedesetih i o filmu "vidimo se u čitulji" mislili sve naj, maštajući da postanu krimosi, većina dobrih je bila opčinjena ocjenama i učinjem i nije ih ništa drugo zanimalo... Bilo je momenata kada sam napuštao društva zbog trave jer sam dnevno dobijao 20 poruka tipa "imamo li dje završit gandžu da se nadžibrimo noćas?"... Kretao sam se medju lošim momcima, svašta loše sam vidio, svačim bio nuđen, svakakve "poslove" mi nabacivali ali sam ipak krenuo drugim putem. Mislio sam recimo da na fakultetima bude boljih... a onda se sretnete sa lošim ljudima level "smeće, namazanost, najgore ljudske osobine" sa čijih frizura klizi vazelin i koji su spremni biti sve zarad ostvarenja nekog cilja. Jednostavno, da bi ste postali zreli, potrebno je da sebe izgradite ni manje ni više nego izvan loših stvari sa kojima ste okruženi. Ima li u životu ok ljudi čiji su savjeti i misao važni? Naravno da ima ali nekako danas, uh, jako je malo kvalitetnih ljudi, pravih, mudrih, neiskvarenih... Lakše mi se na Boga osloniti ipak.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Nemam ni druga ni drugarice...
    Nemam drage, nemam druuugaaa...
    Kebo, jes to ti ?

    Pri izboru ovaj moj čopor divljih i pitomih, ne utiče, jer mene taj 'TRAS' od muškarca snađe nespremnu, tako da nemam nimalo vremena za strategiju, sve i da hoću da vijećam s njima . U početku su svi oni duhoviti, frajeri, šmekeri, tako da mislim da bi svaka iz mog plemena 'pala' na ono što i ja...No, kad krenu problemi, a boga mi je bilo polijepih, volim da sa svojim plemenskim savezom podijelim sve što me muči i tišti. Toliko mi je milo što je moj kug prijatelja izgrađen od ljudi apsolutno različitih naravi, osobina, zanimanja, godišta (imam prijatelje mlađe i starije 10 god od mene), ali ipak sa istim moralnim načelima i vrijednostima. Od svake čujem nešto lijepo i pozitivno iz problema, korisno, dobronamjerni savjet i hvala univerzumu što ih imam. Moram da naglasim, da NIKAD nijesam osjetila prikrivenu osudu ili licemjerstvo kod bilo koje od njih. Bilo je kritika, vike, dreke (rekoh li ti, ćurko, tačno sam znala), ljutnje, ali nikad zlih namjera.
    Činjenica je da se uglavnom frapiraju mojim izborima i onako ih vazda iznenadim ...što fizički, što 'djelima'...i da sam njih slušala, ili imala na umu što bi one rekle prije no li počnem bilo što s nekim od njih, mislim da bi se stvari drugačije odvijale. No, kao što rekoh, dajem sebi šansu, pa iako se ispostavi kao potpuni i bespotrebni promašaj.
    Sell the Vatican, Feed the World!

  10. #10
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,424
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    519 Posts

    Default

    Slicna situacija kao direktorova. Mlad sam morao preuzeti odgovornost za porodicu u vremenu kad nista o zivotu znao nisam. Drustvo sa kojima razmatram svoje probleme i ocekujem savjete nemam , o zivotu sam ucio polako kroz svoje odluke u koje ne dozvoljavam nikom da mi se mijesa. O svemu sto radim dobro razmislim prije nego odlucim a od tog trenutka kad donesem odluku do kraja stojim iza toga pa makar bio najbolji ili najgori ishod. Nekad ako si dovoljno uporan cak i lose odluke vremenom donesu dobre rezultate.

    Uglavnom najbolje ne dozvoljavati nikom da utice na vas, ne oslanjajte se na nikog i sami vucite poteze. Po mogucnosti ucite na tudjim greskama.
    Nema dobrih ili losih odluka jer na kraju od svega toga sticemo iskustvo.
    Samo ti...
    U mome srcu si...
    Jedna jedina, nepobjediva -
    Zvezdo ljubavi!

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Uh. Tokom gimnazijskih dana se moj otac teško razbolio pa sam teret života i devedesetih godina morao da ponesem na svoja ledja ranije nego što sam očekivao... Kako život zna da bude nekada vrlo grub, tako vas Bog kroz teške stvari prenese na fantastične načine. Donošenje pravih odluka u dobu kada ste realno nezreli, je postala sastavna "egzibicija" koju srećom nisam izgrađivao pod uticajem društva. Jako je kompleksna tema. Bilo je društva iz fantastičnih porodica, obrazovanih ljudi, koji su bili veoma problematični, koji su se latili narkotika i uništili svoje živote, bilo je i onih koji su bili opčinjeni likovima devedesetih i o filmu "vidimo se u čitulji" mislili sve naj, maštajući da postanu krimosi, većina dobrih je bila opčinjena ocjenama i učinjem i nije ih ništa drugo zanimalo... Bilo je momenata kada sam napuštao društva zbog trave jer sam dnevno dobijao 20 poruka tipa "imamo li dje završit gandžu da se nadžibrimo noćas?"... Kretao sam se medju lošim momcima, svašta loše sam vidio, svačim bio nuđen, svakakve "poslove" mi nabacivali ali sam ipak krenuo drugim putem. Mislio sam recimo da na fakultetima bude boljih... a onda se sretnete sa lošim ljudima level "smeće, namazanost, najgore ljudske osobine" sa čijih frizura klizi vazelin i koji su spremni biti sve zarad ostvarenja nekog cilja. Jednostavno, da bi ste postali zreli, potrebno je da sebe izgradite ni manje ni više nego izvan loših stvari sa kojima ste okruženi. Ima li u životu ok ljudi čiji su savjeti i misao važni? Naravno da ima ali nekako danas, uh, jako je malo kvalitetnih ljudi, pravih, mudrih, neiskvarenih...
    Respekt!
    Slicno rano sazrijevanje imamo, kao sto rece mnogo kompleksna tema.
    Kandze raznih copora tokom odrastanja su od olova, trebalo je sve to prezivjet prije svega pa onda tek prevazic, izdignut se iz svega i nastavit pravim putem.
    Opet kad pogledam, nista nebih mijenjao, jer zahvaljujuci tim iskustvima sam ono sto sam danas. Hvala Bogu.

  12. #12
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    Respekt!
    Slicno rano sazrijevanje imamo, kao sto rece mnogo kompleksna tema.
    Kandze raznih copora tokom odrastanja su od olova, trebalo je sve to prezivjet prije svega pa onda tek prevazic, izdignut se iz svega i nastavit pravim putem.
    Opet kad pogledam, nista nebih mijenjao, jer zahvaljujuci tim iskustvima sam ono sto sam danas. Hvala Bogu.
    Slažem se. Mnoge loše stvari sa kojima se čovjek susretne su pravi blagoslov. Nije zalud rečeno da Bog najteže stvari stavlja pred svoju najbolju đecu. Na kraju, možda smo i srećnici što nismo u zatvor, ili što se ne liječimo od droge... pa koliko sam samo ludovao po putevima, koliko ulijetao po krivinama paštrovačke gore... uh, ipak na kraju svega ja ne mogu a da ne se ne zahvalim samo Bogu.

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Slažem se. Mnoge loše stvari sa kojima se čovjek susretne su pravi blagoslov. Nije zalud rečeno da Bog najteže stvari stavlja pred svoju najbolju đecu. Na kraju, možda smo i srećnici što nismo u zatvor, ili što se ne liječimo od droge... pa koliko sam samo ludovao po putevima, koliko ulijetao po krivinama paštrovačke gore... uh, ipak na kraju svega ja ne mogu a da ne se ne zahvalim samo Bogu.
    Nije MOZDA no smo veliki srecnici, sami nas je Bog spasio i pokaza dje da skrenemo u kljucnim trenucima.
    Mada moram priznati uticaj porodice kroz patrijahalno vaspitanje je dosta uticalo na te odluke koje su se donosile, dosta je ono sto su nam nasi najblizi uvjek prisutni bili nedje u stomaku, u mislima.
    Koliko god smo ih u tim trenucima ludosti i svega potiskivali sa strane i prosli razna sranja, opet su na kraj oni neki presudni faktor bili u donosenju ispravnih odluka kasnije.
    Stim sto im danas sa ove tacke gledista nakon mnogo godina, kako sam i sam roditelj, dosta stvari zamjeram koje su propustili, i cesto se pitam kako su propustili, kako nisu znali nista itd. a koje su mogle da me kostaju zivota hiljadu puta.
    Mnogo su naivne te generacije nasih roditelja bile i mnogo se djeci davalo povjerenja, jer to nismo samo mi bili nego sva djeca. Tako da je to bilo generalno tako kod svih starih dobrih roditelja tih generacija.
    Zato sad ja kao roditelj 3 djecaka, sva trojica su djaci (od kojih 2 u pubertetu), imam toliko istancan sluh za svaki njihov pogled, za svaki njihov hir, razmisljanje, drustvo i svega sto prolaze, a pogotovo za sve njihove potrebe, da sanse nema dlaka da mi promakne.
    Mogu da kazem za sebe da sam dosta rigorozan roditelj a da sam im pritom sve - drug, brat, sestra ama sve.
    To je borba bila konstantna da me zajebu, slazu, precute, odrade na mufte, gluposti raznorazne do kupljenja fora ispred zgrade dje ima jos pedesetoro djece.
    1001 nacin su probali i na kraju odustali jer su vidjeli da ni promil sanse nemaju a samo im zamke pravim da sami lekcije neke nauce koje treba i na teze nacine,
    pa kidam u korijen odma rigorozno kaznjavam i sve lose osobine toliko omrazim i ogadim da se zastide,
    i onda nakon toga pozitivno motivisem da budu dobre momcine, motivisem ih na sport, nagradjujem svaki lijepi gest od ponasanja, do rezultata, ucenja i svega.
    Trudim se da mnogo vremena provodimo zajedno i smatram da je to jedini nacin da se izbjegne svo lose razmisljanje, kolebanja oko mnogo stvari i sve ono sto sam ja i moja generacija prosli tokom sazrijevanja a koje su mogle da nas kostaju svega!
    Zato ne kazem tek tako nista nebih mijenjao, nego punog srca.
    Last edited by N-I-K-O; 23-08-17 at 11:15.

  14. #14
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Što bi Meša pokojni rekao:

    Od pamtiveka sinovi su nerazumniji od očeva, i razuma bi tako sasvim nestalo, ali srećom, sinovi
    postanu razumni čim postanu očevi.

  15. #15
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,217
    Thanks Thanks Given 
    125
    Thanks Thanks Received 
    98
    Thanked in
    71 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    Krenulo je...
    Idemo foliranti...Raslo se u dvorcima, krkali su se bademi umjesto pasteta posranih za dorucak i tako to. Vasega karaktera i srca niko nema, sve karakter do karaktera.
    Sve doktori nauka se druze sa doktorima nauka po cijeli dan koji pozitivno uticu, podrzavaju, caste svake 5-6 dana po 500 eura u masnu i pije se kur.vazije uz patispanj.
    Niko na nikog nije utica nikad, svako je ima po 2 brizljivo izabrana frenda od kad se rodio koji samo daju vjetar u ledja i svi ste vi bili strasan nenadjebivi mudar pojedinac.
    Nema problema, zivot je lijep .
    Nema potrebe za takvim tonom niti projekcijom svog iskustva na druge.
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nista View Post
    Nema potrebe za takvim tonom niti projekcijom svog iskustva na druge.
    Ti ako si se prepoznao u ove nije moj problem, nikog pomenuo nisam nego sam razmisljao na glas u cilju nastavka iskrene price.
    Postoji mnogo nacina podstrekavanja na dobar dijalog umjesto mlacenja prazne slame, ovo je jedan od mojih nacina, ako ti smeta produzis dalje i to je to.

  17. #17
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,716
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nista View Post
    Nema potrebe za takvim tonom niti projekcijom svog iskustva na druge.
    Imas reputaciju od mene. Moja je pretpostavka da nije jedina.

  18. #18
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nista View Post
    Nema potrebe za takvim tonom niti projekcijom svog iskustva na druge.
    Ja nisam uopšte negativno doživio ovaj njegov komentar. Fakat, svakim danom, ova pojava koju je on "okrznuo" u komentaru je sve više i više izraženija... Nažalost.

  19. #19
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DianaP View Post
    Druzim se i pijem kafe sa izuzetno malim brojem ljudi. Za sve njih mogu reci da su inteligentni, jer mi se ne provodi ni 30 sekundi u necijem drustvu samo da bih pila kafu. Vidim to je danas zastupljeno dosta, samo da se ta kafa s kim ima piti pa neka je najtupaviji stvor na svijetu.
    Otuda i ti chopori nastadose, uglavnom sacinjeni od gomile tupsona od kojih 1 ili 2 bi da ucine nesto pametno ali tupsonima se to ne svidja pa se i ovi uklope sto velis klimanjem glavom.
    Ne moram biti drustveno prihvacena, ne tezim tome u zivotu i ne zelim. Saslusam rado ljude koje cijenim, mogu da me podrze ili ospore moj izbor ali svakako cu uraditi kako ja osjecam da treba.
    Ne treba mi bilo ciji amin da bih se osjecala bolje ili vrijednije.
    Recimo da je ovo najslicnije meni sad. Ali trebalo je da se odraste,da se dese neka neprijatna iznenadjenja i osvrt na to da se mnogo trudim oko drustva na svoju stetu.Kad vise puta dodjes u situaciju da sebe pitas da li bi postupio tako i tako prema nekom i odgovoris sebi da ne bi,vidis i prihvatis da ima puno drugara a malo prijatelja.Tad izdvojis neki mali broj s kojima mozes rado da popijes kafu jer ti je u njihovom drustvu lijepo i korisno.I s njima se ne ustezes da pricas o bilo cemu.
    Eto bilo mi je nekad stalo da nekom s kim se druzim i koga volim kao prijatelja,bude drago zbog nekog mog izbora,da ga necim ne razocaram,da ne ispadnem naopaka u njihovim ocima itd.No rastemo....Toliko truda mora da se jednog dana slomi.Jer svaki covjek ima pravo da bude drugaciji.I kad si slab i kad nesto pogresno izaberes negodovci koji su ti pri tom bliski,nemaju prava da negoduju,moralisu,prave se pametni.Nemaju prava ni da nam govore sta cemo i kako cemo sa nasim osjecanjima,nemaju prava ni da im se svidja ili nesvidja nas izbor,nacin na koji komuniciramo sa nekim,volimo se...Daju li sebi za pravo onda nisu dorasli da prvo budu svjesni sebe pa da nekom budu prijatelji.Jer prijatelji postoje da nas slusaju,imaju pravo da kao posmatraci razmisle o nasoj prici kad im pricamo i kazu sta misle a da nam to ne pokusavaju uvaliti kao najbolje rjesenje vec da nas time podstaknu da razmislimo prije nego sami donesemo odluku ili zakljucak.Da nam daju ruku tj podrsku kad je prijeko potrebna,da nas razumiju.A mozda i nesto nauce.
    Ukoliko se dozvoljava uticaj drustva na nase izbore i ponasanje prema partneru do nas je.Jer nismo zreli da se oslanjamo na sebe svoj razum i nadasve osjecaje.A nekako vjerujem da sto je covjek stariji tako je i svjesniji.Ima ljudi kojima je ljepse i da sjede na nekom finom mjestu i popiju kafu sami.

    Sent from my Redmi 4 using Cafe Del Montenegro mobile app



    "Tiha voda brijeg roni..."

  20. #20
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Ne mora da znači da ako je neko inteligentan , da ga moraju krasiti dobre osobine i da to bude preduslov za bilo što pozitivno što se druženja tiče. Isto važi i za "tupsone". Ono, ne znam, možda ja pogrešno razmišljam ali meni inteligencija druge osobe ne znači ništa ako nije ukrašena jakim karakterom i dobrim osobinama.

  21. #21
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ne mora da znaci da ako je neko inteligentan da mu se ne moze desiti da nesto pogrijesi.Mislim da je tako pravilnije reci.
    Neko smatra da je inteligentan onaj koga krase dobre osobine dok neko smatra da je inteligentan covjek i lukav covjek.Ja se uvjek sjetim Ducica gdje lijepo kaze "lukavstvo je pamet podlih" i tako te licjemerne sto mogu da podvale nesto ne smatram inteligentnim jer vise stete nanesu sebi i vrijeme to samo pokaze.A kazem i za ovaj mali krug ljudi Bog zna hoce li me neko iznenaditi ali sam zadovoljna trenutnim i mogu samo da vjerujem u dobro.

    Sent from my Redmi 4 using Cafe Del Montenegro mobile app
    Last edited by Artemis; 23-08-17 at 14:31.



    "Tiha voda brijeg roni..."

  22. #22
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Što bi Meša pokojni rekao:

    Od pamtiveka sinovi su nerazumniji od očeva, i razuma bi tako sasvim nestalo, ali srećom, sinovi
    postanu razumni čim postanu očevi.
    Neka no mi je zao sto nema Niko jednu sa kikama i sa snalama da vidi sto umije. Frus bi imao svaki dan. 😂

    Sent from my Redmi 4 using Cafe Del Montenegro mobile app



    "Tiha voda brijeg roni..."

  23. #23
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,217
    Thanks Thanks Given 
    125
    Thanks Thanks Received 
    98
    Thanked in
    71 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    Ti ako si se prepoznao u ove nije moj problem, nikog pomenuo nisam nego sam razmisljao na glas u cilju nastavka iskrene price.
    Postoji mnogo nacina podstrekavanja na dobar dijalog umjesto mlacenja prazne slame, ovo je jedan od mojih nacina, ako ti smeta produzis dalje i to je to.
    Nije iskrena prica ona koja iskljucuje neistomisljenika.

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ja nisam uopšte negativno doživio ovaj njegov komentar. Fakat, svakim danom, ova pojava koju je on "okrznuo" u komentaru je sve više i više izraženija... Nažalost.
    Ne znam, stvarno.. Imao sam srece da imam dobre prijatelje, citav zivot.Hvala im i velicacu cu ih i hvaliti gdje i kako stignem. Svi imamo porodicu po krvi ali neke veze su za mene jace. A bas u tome sto nisam imao mnogo srece u zivotu, znam ko je bio tu, kada brat rodjeni, otac i majka nisu. Nego odlutah..

    Quote Originally Posted by Arhitetka View Post
    Imas reputaciju od mene. Moja je pretpostavka da nije jedina.
    Ti imas srce od mene :*
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  24. #24
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Neka no mi je zao sto nema Niko jednu sa kikama i sa snalama da vidi sto umije. Frus bi imao svaki dan.

    Sent from my Redmi 4 using Cafe Del Montenegro mobile app
    Ne zna on što su muke

  25. #25
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    60
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    Krenulo je...
    Idemo foliranti...Raslo se u dvorcima, krkali su se bademi umjesto pasteta posranih za dorucak i tako to. Vasega karaktera i srca niko nema, sve karakter do karaktera.
    Sve doktori nauka se druze sa doktorima nauka po cijeli dan koji pozitivno uticu, podrzavaju, caste svake 5-6 dana po 500 eura u masnu i pije se kur.vazije uz patispanj.
    Niko na nikog nije utica nikad, svako je ima po 2 brizljivo izabrana frenda od kad se rodio koji samo daju vjetar u ledja i svi ste vi bili strasan nenadjebivi mudar pojedinac.
    Nema problema, zivot je lijep .
    Ako si ti jeo "posrane pastete" za dorucak onda ni ne cudi sto ovolika frustracija izbija iz svake rijeci.
    Ljudi nazivas folirantima jer su, mozda sticajem zivotnih okolnosti ili svojim izborima, imali vise srece od tebe? Treba li mi sad da se osjecamo lose i kao foliranti ako nismo doruckovali posranu pastetu ili sta?

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Ne mora da znači da ako je neko inteligentan , da ga moraju krasiti dobre osobine i da to bude preduslov za bilo što pozitivno što se druženja tiče. Isto važi i za "tupsone". Ono, ne znam, možda ja pogrešno razmišljam ali meni inteligencija druge osobe ne znači ništa ako nije ukrašena jakim karakterom i dobrim osobinama.
    Inteligencija je samo jedan od faktora pri izboru partnera za kafu, druzenje itd. Nisam rekla da je to jedino sto gledam. Kao sto nisam rekla da to mora biti fakultetski obrazovana osoba. Inteligencija je nesto sto moze da ima i nepismena osoba.
    Prosto i jednostavno ne mogu da pijem kafu s nekim koga zanimaju Parovi ili redovno cita Skandal i na dnevnoj bazi radi slicne stvari, pa taman da je doktor nauka, za mene je tupson. Nemam zivota da slusam gdje je Soraja bila u petak.
    Karakter, duhovitost, pouzdanost i milion drugih osobina bih mogla nabrojati, ali da ne sirimo sad temu toliko.
    I wonder... a lot.....

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Da li u NATO 2. krug
    By funestis in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 207
    Last Post: 21-12-14, 01:58
  2. Krug porodice-mtel
    By pazanjac in forum Operatori
    Replies: 0
    Last Post: 23-02-11, 14:39
  3. Drugi krug?
    By getaway blues in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 94
    Last Post: 06-04-08, 20:52
  4. Problemi crnogorskog drustva
    By simm in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 53
    Last Post: 18-09-07, 16:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •