Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 35

Thread: Koleginice i kolege na poslu

  1. #1
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,716
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow Koleginice i kolege na poslu

    Na onom nervnom topiku forumasi se pozalise da ih o jadu zabavise zene u kolektivima u kojima rade. Bilo bi dobro da cujemo pozitivna i negativna iskustva rada sa zenama, kao i sa muskarcima.


    Kopiram par postova:
    Quote Originally Posted by StefanPG View Post
    Rad sa zenama u kolektivu, uh.

    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    Stvarno ima žena vrhunskih kolega, da urade, da pomognu, što gođ. Ali ima ibretnica, dženabeta i starih opajdara da ti bog pomože. Sa muškarcima uglavnom opušteno, sve se može dogovorit i izvest. Nego...ima i tu izuzetaka, vjerovatno imaju višak estrogena

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Iako I tu ima izuzetaka, ipak su sto se tice sujete najgore usjedjelice na rukovodecim polozajima.

    Quote Originally Posted by novakb14 View Post
    nema ništa kjutije od ženske osobe - šefice....
    ....koja se ponaša kao Hitler prema zaposlenima, kojima šefuje.

  2. #2
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Трст
    Posts
    3,511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Eo otprilike, nije to ne znam kakva nervoza da cu da poludim, samo me izbacaju iz takta i mojeg mira. Par primjercica tipa zurimo da odradimo nesto, a koleginica radi nesto sesnaesto jer je zeni bitniji estetski dio od konstruktivnog. Sledeca koleginica, ja ti ne mogu pomoc ja necu da izlazim na sunce prije 5 6. Ajde stvarno eto fizicke poslove im opravdano ne treba davat. Al zadnji primjer dje ja slusam urlanje dvije djevojke, a tipa svadja ko je popio kolko kafa, ko je ispusio toliko i toliko cigara, kome.sef daje slobodan dan, ko se folira da pada u nesvijest, a sto je najjace najmanje rade jer su logicno zene. I kao slag na torti dje mi prilazi jedna i veli vidje li ti ovo, e cuss ti nju ona ce meni... ahhh neam kad sreco ja za to pusti meeeeeee.
    Sa momcima prelagano, kakoe stari eo moze ti, top. Dje ti je ona mala mos li joj sto, ada cus, ti? A slabo u zadnje. Nema veze brat tvoj te vodi u grad na pivo. Ocemo sad? Aj samo za po ure nesto da zavrsim. Aj, aj.

    Послато са GT-I8190 уз помоћ Тапатока
    Last edited by StefanPG; 17-08-17 at 22:00.
    Kako ti svaki put zadrhti ruka maleni čovječe što te kupuju za 2 sendviča i kutiju pralina...

  3. #3
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Najbolje što niko ne piše šta konkretno radi i đe.
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  4. #4
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,432
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    149
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    Radim sa mnogo koleginica. Glavna karakteristika rada je, čast izuzecima, pretjerana drama bez pravog razloga i preuveličavanje problema.
    "K'o mi, kad zovemo velikim čovjeka sitne duše,
    a ko zna koliko je tihih što divovi u njima čuče."

  5. #5
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Novi Sad
    Posts
    8,989
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    160
    Thanked in
    109 Posts

    Default

    Ja radim u studiju za izradu video igara. Sem razumljive povećane nervoze jednom mjesečno, koleginice su podjednako dobre, kompetentne, efikasne i sposobne na svim pozicijama.
    ...dip your hands in the water,
    the same deep water as me...

  6. #6
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Трст
    Posts
    3,511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Boze, zbog ovog nam sve propada

    Послато са GT-I8190 уз помоћ Тапатока
    Kako ti svaki put zadrhti ruka maleni čovječe što te kupuju za 2 sendviča i kutiju pralina...

  7. #7
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by StefanPG View Post
    Boze, zbog ovog nam sve propada

    Послато са GT-I8190 уз помоћ Тапатока
    ko ste to - vi?
    i šta je to - sve, što vam propada?

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Koliko god zvucalo neskromno, ja sam do sad sa svim kolegama ostala u - od korektnih do odlicnih odnosa. S bivsom gazdaricom idem na more i privatno sam bliska, bivse koleginice zovu na svadbe i rodjendane djece, kafe jednom u 10-ak dana su obavezne, tako da, sve i da hocu ne mogu nista ruzno reci za bilo koji kolektiv u koji sam radila, a bilo ih je 5 do sad.
    Ono, jeste da je tu bilo i glupih, lukavih, pametnih, cudnih, luckastih, ali mi je drago kad svaka stane da me poljubi i da se javi.
    Mile su mi, kakve god da su i iskreno im se obradujem.
    Nije da sam se prilagodjavala nekoj, ali sam sa svakom umjela. S nekom od meraka, a bilo je i onih na distanci. Nikad svadja, nikad ogovaranje unutar kolektiva.
    S kolegama dovijeka svadja oko toaleta, nereda za sobom, ali nista ozbiljno. Obicno su direktoricu i mene burekom razljutili .

    Sent from my Redmi Note 4 using Cafe Del Montenegro mobile app
    Sell the Vatican, Feed the World!

  9. #9
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    ja sam jedno vrijeme radio u kancelariju sa 6 zena...
    ostali su me zvali sulejman...

  10. #10
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,092
    Thanks Thanks Given 
    2,217
    Thanks Thanks Received 
    2,377
    Thanked in
    1,226 Posts

    Default

    U mom sektoru radim sa 5 momaka, jedina sam žena i super mi je
    Firma ima još tri sektora i u vskaom ima po samo jedna žena. Jer više žena u istom sektoru je pogubno.
    E sad kako radim sa 5 muškaraca, super je ali shvatite da ni muškarci što se priče, sujete i ostalog što se pripisuje ženama tiče, isti. Možete se braniti, pričati i ovo i ono, ali dodje na isto. Godinama radim s anjima i to je to
    Ali isto moju srcad ne bih mijenjala nizašto.

  11. #11
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,576
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    692
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    Radim sa masu ljudi, ali imam predobrog kolegu u suprotnu smjenu. Kad god imam neku obavezu ili radim nešto privatno pa ne mogu stić na posao čovjek bez riječi produži smjenu i radi moj posao. Recimo juče trebao sam u 15h na posao al zbog obaveza privatnih zovem ga da produži smjenu dok ja ne dođem. Tek u 17h završih obaveze, čovjek bez riječi produžio i odradio moj dio posla iako mu to neće bit plaćeno kao prekovremeni rad.

  12. #12
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,527
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    481
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    Radim u ofis sa tri žene, odnosno đevojke...

    Dvije udate i lagane su, dok jedna će uskoro da skrca 30 godina, i udaja ni na pomolu... e od nje se ostat ne može. Nego se i situacija tako potrefila, u tri kancelarije u zgradu đe smo, svi smo relativno isto godište, oko 30 godina, jedna manje ili više i sve udate, i oženjeni, sem ona.

    Nije ona štetna, da ti napakosti, tužika te, pravi ti smicalice, to nikad, ali prosto frustracija bije iz nje

    Ima dana kad su u nekom svom svijetu, kad ne kogu da slušam te teme i onda iskočim neđe malo na teren da izgubim dan...
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,943
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    254
    Thanked in
    137 Posts

    Default

    Prije sam radio u većim kolektivima, gdje je radilo po 250 ljudi u istoj zgradi. Sad sam u kolektivu dje radi 30 ljudi. Poslije svih promjena radne sredine, zadataka, nadležnosti i svega drugog, ostala je jedna konstanta: ne postoji teža osoba za saradnju od nenaje*ane koleginice. A taj opis često ide uz neku useđelicu (obavezna uzročno-posljedična veza). Spremna je da se po cijeli dan proserava, svađa, piše kilometarske mailove, zakera i trudi se da bude što je moguće manje kolegijalna i konstruktivna, samo da bi istjerala neki svoj ćef ili izbačila frus jer ga odavno nije primila (niti će, sve su prilike). Bruka

  14. #14
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,815
    Thanks Thanks Given 
    1,656
    Thanks Thanks Received 
    2,043
    Thanked in
    839 Posts

    Default

    Sve su nake ženetine oko mene. U procentu 25% tih ženetina su top radnici i menadžeri. Mislim da je ovaj procenat veći nego tamo gdje su sve muškarci. Zavisno od zanimanja mislim da su žene manje ili više sposobne. Isto važi i za muške. Ja sam u bankarstvu pa tako mogu reći da su koleginice bolje u toj branši generalno nego muškarci. Zašto? Imaju više fokusa na praktične stvari i vrednije su. Kada su u pitanju strateška opredjeljenja tj. dugoročna perspektiva tu su generalno trop. Muškarci su tu mnogo bolji kao što su i one bolje na ovom short endu. Onih 75% ostalih kad pruže jezik, a jedina mjera pameti su im broj ispaljenih riječi u sekundi, to je armagedon.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  15. #15
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Poučena prethodnim iskustvom, na ovom trenutnom poslu se držim striktno kolegijalnih odnosa bez lažne socijalizacije. Sve privatno, kad pređem vrata kancelarije ostaje van domašaja posla, i na sasvim drugačiji način vladam situacijom pa bilo kvakvi problemi nastali zbog subjektivne prirodne od drugih zaposlenih ću veoma lako izbjeći.

  16. #16
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,527
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    481
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by EgZeKuToR View Post
    Prije sam radio u većim kolektivima, gdje je radilo po 250 ljudi u istoj zgradi. Sad sam u kolektivu dje radi 30 ljudi. Poslije svih promjena radne sredine, zadataka, nadležnosti i svega drugog, ostala je jedna konstanta: ne postoji teža osoba za saradnju od nenaje*ane koleginice. A taj opis često ide uz neku useđelicu (obavezna uzročno-posljedična veza). Spremna je da se po cijeli dan proserava, svađa, piše kilometarske mailove, zakera i trudi se da bude što je moguće manje kolegijalna i konstruktivna, samo da bi istjerala neki svoj ćef ili izbačila frus jer ga odavno nije primila (niti će, sve su prilike). Bruka

    Zašto svako živi kad vidi namrgođenu ženu ima ovo mišljenje ?
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  17. #17
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,215
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    216
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Zato sto je u 99% slucajeva tako. Kad je dobro okalaisana vjeruj mi siri pozitivnu energiju od ranog jutra.


    Sent from my iPhone 7 using Tapatalk

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    E, još i vi da se kurčite i da ste opušteni dok su vaše gospođe s vama, ka' kad ste na poslu ili nijesu sa vama, sve bi drugačije bilo...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  19. #19
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,127
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Isti matrak i zene i mi. Ima mnogo dobrih i sposobnih radnika na obje strane, a i lezilebovica i krivinasa. Ali priznajem da mi nekako vise zasmeta, tj gadniji mi je prizor kad vidim zensko bez skrupula, koje je licemjerno i lazavo. Valjda je razocarenje vece kad vidis zensko koje je tiho, njezno, djeluje ti radno i posteno.. a onda je navatamo kako se kiti tudjim perjem i prisvaja tudje projekte kao svoje. Pa da je zamaknes istog trena..

    Uglavnom, razlika koja mi najvise smeta je jeeebeni dres kod koji ne vazi jednako za oba pola. One mogu u suknjama i haljinama iznad koljena, u trik-makicama, otvorene sandalice, prstici otvoreni.. To super sexy izgleda, ne bunim se, je li bog dao.. ali daaajte i nama da dodjemo u trofrtaljke bar, kad nam se vec ramena ne smiju vidjet.


  20. #20
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imam sefa i kolegu, posao sa njima mi je uglavnom preko telefona, mail-a i retko se gledamo, ali kad se gledamo uvek je opusteno, uklopili smo se odlicno. Posto sam ljubitelj slobode u poslu dobila sam je pa nekad se desi da me sef nazove u pola dva i pita gde sam, ja kazem kuci, nema pridika, nema ni pitanja kako zasto, isto tako mogu me zvati u 9 -10 uvece da zavrsim nesto vezano za posao ako je hitno i ja cu rado odraditi. Nema ogovaranja, nema negativnosti, nema zameranja, otvorena komunikacija je kod nas imperativ.

  21. #21
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    8,527
    Thanks Thanks Given 
    129
    Thanks Thanks Received 
    481
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    Uh da mi je samo šorc da mogu da nosim na posa', svaki mjesec bih 20% od plate dao...

    Ne zbog vrućine jer je klimatizovano, ni zbog udobnosti, nego je neka opuštenost i merak nenadjebiv...
    "LIFE IS ABOUT PASSIONS. THANK YOU FOR SHARING MINE." - Michael Schumacher



  22. #22
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,390
    Thanks Thanks Given 
    5,516
    Thanks Thanks Received 
    4,936
    Thanked in
    2,066 Posts

    Default

    Nekad sam imao kul dzeparice, koje su imale rajsfersluse ispod i iznad koljena za skidanje, pa sam ih poslije posla redovno transformisao u bermude. Onda je jednog dana zena odlucila da ih opegla Sad sam u regularnim farmerkama/dzeparicama.

    A sto se tice koleginca i kolega, nisu svi isti, ima uvijek kul ljudi/zena koji su opusteniji. Za ovih 7 poslova koliko sam promjenio, uglavnom su najgore situacije bile tamo dje je 4 i vise zena u kancelariji. Kod muskih za sve preko 3 u kancelariji moze nastati zajebancija. Ogovaranja, ko vise radi, ko je zasluzio povecanje plate, povisicu i ostala sr.anja - to ne zavisi od pola vec od karaktera.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  23. #23
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,716
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A inace, zasto ste vi tako divne kolege? Prvenstveno pitam ove doktore hormonalnih i (ne)je8ackih poremecaja kod zena. Zasto bi neka zena ili muskarac pozelio da radi sa vama?

  24. #24
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Planet Earth
    Posts
    7,967
    Thanks Thanks Given 
    598
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    46 Posts

    Default

    radim sa 5-6 zena..
    zivim sa jednom..
    it's too complicated..

  25. #25
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    bgm, lijepo, svi vi zaposleno.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Info Broj kolege EMILLa
    By mnestefan in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 16-08-13, 13:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •