Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 53

Thread: Ubiti životinju?

  1. #26
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,645
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kvarni View Post
    Pita bi te da si stvarno gladan bi li osjecao guilty pleasure ili samo pleasure
    Jedino da mi zivot od toga zavisi. U suprotnom ima i drugih izvora hrane.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  2. #27
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Hero Rift
    Posts
    5,710
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    82
    Thanked in
    48 Posts

    Default

    Meni se namece samo jedno pitanje: zasto ga je ostavio objesenog tu dje ga je ostavio i dje moze da se vidi?
    Ako mu je poklao kokoske, mogao ga je zakopati kod sebe u bastu, dobrije prirodno djubrivo i niko nista ne bi ni znao. Ali on je htio da se zna da je bas on to uradio.

    Samo zbog toga bih ga poslao na psiholosku provjeru.
    Although my heart may become stone cold, my sword and my honor will last forever.
    067-733-723

  3. #28
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default



  4. #29
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Kolko lovackih drustava pa nikome ne pada na pamet sa pravi reportaze o ubijenim divljim zivotinjama, niti iko dize glas da se zabrane. Zasto?

    Zasto je drustveno prihvatljivije ubiti jelena od dzukele???

  5. #30
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Pa zavisi,
    u Kini bi rekli da ga je ostavio da malo provene.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  6. #31
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,074
    Thanks Thanks Given 
    437
    Thanks Thanks Received 
    405
    Thanked in
    117 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Kolko lovackih drustava pa nikome ne pada na pamet sa pravi reportaze o ubijenim divljim zivotinjama, niti iko dize glas da se zabrane. Zasto?

    Zasto je drustveno prihvatljivije ubiti jelena od dzukele???
    Ne radi se o tome da se ubije zivotinja, nego na koji je nacin to obavljeno i plus ostavljeno da se "pohvali" kakav je to junak

    Sent from my MI 5 using Tapatalk

  7. #32
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Prvu sam svinju zaklao sa 10 godina. Sjecam se djed je drzao i pokazivao mi dje tacno u vrat da je ubodem da sto prije umre. Taj je prvi put bilo izuzetno krvavo, poslije sam vec stekao dosta iskustva i sa 14 vec mogao sam da ih drzim i koljem. Sa 17-8 kad sam ojacao maljem sam poceo da bijem brave, jednom tup u potiljak i pada. Skopio sam jarceve ... Koga zanima moze da pogleda odje kako to izgleda






    Ali mi se cini da kera nikad ne bih mogao ubiti...

    Ni konja..

    Ni mace

    Ni malog bambija...
    Last edited by Gandalf_White; 18-08-17 at 18:04.
    One Ring to Rule them all...

  8. #33
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

  9. #34
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    A ljudi ne pominjite mi klanje krmadi i volova...Jedno je kad ne znas,meso iz mesare uzmes i neces da razmisljas kako i sto a drugo kad trcis kod babe i djeda da se druzis sa zivotinjama...zavolis,ime im das,mazis se s njima pa ti ga onda fino izvedu jedan dan na livadu opale po glavi itd itd pa daju na kraj na tanjir dio njega.Pa nisam mogla da progovorim citavi dan u pm,a oni svi oko mene,"sto ti je Sunce,da probas jezik"....

    A necu ni da komentarisem debile sto vjesaju i truju i muce.Kaze mi jedan momak pas mi se smrtno razbolio i ja ga povedem na Moracu i upucam ga-ja sam ga odgajao i ja cu mu zavrsit zivot.Slusas i pitas se zivimo li u neku prasumu,sa sandalama od bambusa i gacicama od lokvanja...ili je samo glava nedje u neku stoljecima nazadnu civilizaciju...Usred 21 vijeka gdje veterinari ordiniraju ubi psa na Moracu.E Bravo ti ga,momak,al isto zakrpi glavu da ne furi.

    uf,ne nervirajte me 😁

    Sent from my Redmi 4 using Cafe Del Montenegro mobile app



    "Tiha voda brijeg roni..."

  10. #35
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,645
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    A ljudi ne pominjite mi klanje krmadi i volova...Jedno je kad ne znas,meso iz mesare uzmes i neces da razmisljas kako i sto a drugo kad trcis kod babe i djeda da se druzis sa zivotinjama...zavolis,ime im das,mazis se s njima pa ti ga onda fino izvedu jedan dan na livadu opale po glavi itd itd pa daju na kraj na tanjir dio njega.Pa nisam mogla da progovorim citavi dan u pm,a oni svi oko mene,"sto ti je Sunce,da probas jezik"....
    Uh, i ja sam preosjetljiv na zivotinje. Ne znam zasto.
    Meni bi dovoljno bilo da vidim zivotinju prije nego sto je ubiju i da mi ne padne na pamet da je pojedem. Kad sam mali bio ja i sestra smo traume imali kad su nas roditelji poveli na Skadarsko i kupili nekoliko zivih riba. Stavili su ih iza zadnjeg sjedista gdje smo mi sjedjeli a mi svo vrijeme u povratku molimo da se zaustave da ih vratimo u jezero. Umjesto toga morali smo da posmatramo kako pokusavaju da disu. A kad smo dosli kuci - tup cekicem po glavi. Godinama morske plodove nisam jeo posle toga, vjerovala ili ne
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  11. #36
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,827
    Thanks Thanks Given 
    1,661
    Thanks Thanks Received 
    2,054
    Thanked in
    846 Posts

    Default Ubiti životinju?

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    ....Usred 21 vijeka gdje veterinari ordiniraju ubi psa na Moracu.E Bravo ti ga,momak,al isto zakrpi glavu da ne furi.

    uf,ne nervirajte me
    Meni je Tara za to bolja. Ljepsa je priroda


    Ja sam prosao to sa uspavljivanjem i ne bih nikom to pozelio. Imali smo rota koji je bio malo "nenormalan". Velika maza ali kad vidi drugog psa oce da sve masakrira. Kad nadje kost oce da sve pobije ko mu proba da je uzme. Posle dosta incidenata dosla su djeca u kuću i vise se to nije moglo trpiti jer je znao da unese kost u kucu a da niko ne vidi i onda rusvaj. Pocela polako prica o uspavljivanju. Odlagali smo to dugo jer par puta se pricalo u okviru porodice a on samo dodje i stavi njusku u krilo i onaj tuzni pogled. Znao je sve o cemu se prica bolje no mnogi ljudi koje znam. Dosao je i taj dan. Niko nije htjeo da ga odvede a moralo se. Ja se prihvatih toga. Evo i sad dok ovo pisem sve mi... Nije htjeo da udje u ordinaciju vec je cvilio i upiskio se od straha. Morao sam da ga nosim u rukama. Dzak cimenta tezak. Najtezi dio mi je bio dok sam ga drzao jer se branio do poslednjeg trena i gledao me ko covjek. Ono ne zelim da umrem. Dvije injekcije su mu morali dati. Toliko je jak bio. Jbg cini mi se da bih nekog oladio nekad bez grize savjesti ali eto zivotinju ne. Cudno je to.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  12. #37
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ja uvijek kad jedem salatu kristalku, razmišljam da je nije zapišao neki mali puž.
    Zlo su ti puževi.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  13. #38
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,291
    Thanks Thanks Given 
    428
    Thanks Thanks Received 
    2,645
    Thanked in
    1,287 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Meni je Tara za to bolja. Ljepsa je priroda


    Ja sam prosao to sa uspavljivanjem i ne bih nikom to pozelio. Imali smo rota koji je bio malo "nenormalan". Velika maza ali kad vidi drugog psa oce da sve masakrira. Kad nadje kost oce da sve pobije ko mu proba da je uzme. Posle dosta incidenata dosla su djeca u kuću i vise se to nije moglo trpiti jer je znao da unese kost u kucu a da niko ne vidi i onda rusvaj. Pocela polako prica o uspavljivanju. Odlagali smo to dugo jer par puta se pricalo u okviru porodice a on samo dodje i stavi njusku u krilo i onaj tuzni pogled. Znao je sve o cemu se prica bolje no mnogi ljudi koje znam. Dosao je i taj dan. Niko nije htjeo da ga odvede a moralo se. Ja se prihvatih toga. Evo i sad dok ovo pisem sve mi... Nije htjeo da udje u ordinaciju vec je cvilio i upiskio se od straha. Morao sam da ga nosim u rukama. Dzak cimenta tezak. Najtezi dio mi je bio dok sam ga drzao jer se branio do poslednjeg trena i gledao me ko covjek. Ono ne zelim da umrem. Dvije injekcije su mu morali dati. Toliko je jak bio. Jbg cini mi se da bih nekog oladio nekad bez grize savjesti ali eto zivotinju ne. Cudno je to.
    Mogucnost neophodnog uspavljivanja je jedan og glavnih razloga zbog kojeg ne zelim da imam kucnog ljubimca. Ne znam zasto bih to radio sebi, a i zivotinji.

    “It’s inevitable when you buy the pet. You’re supposed to know it in the pet shop. It’s going to end badly. You are purchasing a small tragedy.” – George Carlin.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  14. #39
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Pa ljudi razumljivo je da je preteeeesko kada se nas voljeni kucni ljubimac mora uspavati.Ali brate nekako nije da ga povedes nedje i pucas u njega.Nije mi to nikakav cin hrabrosti.

    Sent from my Redmi 4 using Cafe Del Montenegro mobile app



    "Tiha voda brijeg roni..."

  15. #40
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Kad nadje kost oce da sve pobije ko mu proba da je uzme.
    Ta kost je bila od đeteline?
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  16. #41
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,217
    Thanks Thanks Given 
    121
    Thanks Thanks Received 
    97
    Thanked in
    71 Posts

    Default

    Sve je to samo neka neka vrsta neznanja, i neznanje je za osudu.. Covjek je za zaliti. Pa i ovaj sto je psa objesio zalije mi ga je nego psa.
    Nekada jurim komarce casom po kuci, ne bi li ih pohvatao i istjerao, ipak hoce samo kap krvi greote, a nekada ga spljasnem i pitam ima li vas jos majku vam vasu, oci bi mi popili da mozete..Zalos'
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  17. #42
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    http://siberiantimes.com/weird-and-w...-with-cruelty/ evo ih osudili na 4god zatvora. Premalo vala.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  18. #43
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Dobro je da se sociopate najlakse odaju na zivotinjama, inace bi vise brejvika bilo...
    Lov je vec nesto drugo.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  19. #44
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,701
    Thanks Thanks Given 
    2,124
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    Ubio sam nozem veliki broj kokosaka.
    Cetvorocifren. Budim se znojav u noci.
    Trauma. Na pitanje "sta je gospodinu po zelji, omlet ili jaja na oko?", postajem ljut i neprijatan...ustajem, odlazim!
    Kad sam bolestan, lijecim se limunovima. Nema tu nikakvih supica, buckurisa, ovo ono, zna se da je limun najzdraviji za prehladu, je li tako!?
    Cujem ih kako pijucu, piju, piju, piju...

    Mislim da je oko 3 tisuce...

  20. #45
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Uuu, jbt... koliko je to samo proteina...

  21. #46
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,207
    Thanks Thanks Given 
    1,278
    Thanks Thanks Received 
    4,313
    Thanked in
    2,016 Posts

    Default

    Ako na čemu mogu zahvaliti lošoj obrazovnoj strategiji moje osnovne škole krajem 90ih, to je nastavni plan bez seciranja žaba i drugih gadosti
    The more things change, the more they stay the same.

  22. #47
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,701
    Thanks Thanks Given 
    2,124
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    U drugom srednje je bila neka frka sa skolom, te sam se, da ne pricam sad, morao poslije polugodja ispisati, uglavnom, do avgusta, tj vanrednog polaganja sam radio na zivinarskoj farmi, u sklopu koje je bila klanica.
    Zajebavao sam se za kosmare i traume i da mi se piletina ogadila, al nijesam se zajebavao kad sam napisao da sam zaklao 3k+ kokosaka.
    I dan danas itekako volim kako pilece meso, tako i pilecu supicu kad sam prehladjen.

  23. #48
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ti si kokosku zaklao? A ne mlati! Kad vidis pauka u kuci, stavis mu papir ispod i izbacis ga napolje bez mucenja jer ti zao. Znam te!
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  24. #49
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,302
    Thanks Thanks Given 
    2,799
    Thanks Thanks Received 
    4,618
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Pojedini odje kao da misle da zivotinje nekako stvaraju meso a ostaju zive... Ka' da se ne moraju ubit' da bi vi jeli pecenje ili sto vec.. Ajte bogati.

    Doduse, valjda je tema trebala da ide u smjeru odredjenih cinova koji nikako ne spadaju i ovaj prvi paragraf vec izivljavanje nad zivotinjama bez obzira iz kojeg razloga to bilo..
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  25. #50
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    12,701
    Thanks Thanks Given 
    2,124
    Thanks Thanks Received 
    1,065
    Thanked in
    502 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    Ti si kokosku zaklao? A ne mlati! Kad vidis pauka u kuci, stavis mu papir ispod i izbacis ga napolje bez mucenja jer ti zao. Znam te!
    Neka ti prica...no mi poslji sira, cokolade, britvu i neki svajcarski sat, ne mora da je skup. Ae prijatno...

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kako Ubiti Perut
    By changes in forum Sve i svašta
    Replies: 59
    Last Post: 16-03-14, 16:59
  2. svashtochine...kako ubiti vrijeme na poslu
    By DeViLiSh|Je$$uS in forum Sve i svašta
    Replies: 9
    Last Post: 11-01-07, 21:21

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •