Page 4 of 9 FirstFirst 12345678 ... LastLast
Results 76 to 100 of 212

Thread: klima 12 inverter?

  1. #76
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,537
    Thanks Thanks Given 
    2,168
    Thanks Thanks Received 
    996
    Thanked in
    438 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bodysnatcher View Post
    Ljudi ja sam prije 3 godine kod Edina na stari aerodrom (Tehnolux) uzeo neku rebrending njegovu Grund 18-icu inverter (Midea) u osnovi. Preporuka od prijatelja za prostoriju od 50m2. E ljudi kako ta Klima grije a tek ladi. Koristim samo nju za stan od 80m2 iako nisam mislio. Stan ljeti kao frižider a zimi kao sauna. A koštala je sa ugradnjom oko 700€. U drugom stanu imam Split sistem Carrier jedna s polja tri unutra, smeće čisto. Vivax i Gree imam kod majke i na selu ZAOBILAZITI U ŠIROKOM LUKU prava *****. Za ostale ne znam.

    Sent from my MI 8 using Tapatalk
    E ne znam sta bih napisao na ovaj post eto neka Grund klima nema preko, Carrier smeće Vivax i Gree skoro pa smeće...

    Eto Grund klime i to je to pa nemoj majku mu mnogo je

  2. #77
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,465
    Thanks Thanks Given 
    3,823
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,300 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bodysnatcher View Post
    Nisam vjeruj mi. Vivax mi uzela 2 druga prošle godine. Obje klime su se kvarile pa po jedno 2-4 puta za godinu. Šćepanović je došao prvi put, drugi poslije mjesec a treći put nije se ni javlja ni dolazio. Drug je platio drugoga majstora da mu je popravi. Kod mene zimi ne grije uopšte a ljeti neku crkvicu ladi kad je temperatura do 32 c a preko kao ventilator

    Sent from my MI 8 using Tapatalk
    Ako su kupljene sa garancijom, znas li kad bi ga pushtio da mi ne dodje. MORA jer je zvanicni eervis i imas garanciju...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  3. #78
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    804
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by METZ View Post
    E ne znam sta bih napisao na ovaj post eto neka Grund klima nema preko, Carrier smeće Vivax i Gree skoro pa smeće...

    Eto Grund klime i to je to pa nemoj majku mu mnogo je
    Jbg tako se pokazalo!!!

    Sent from my MI 8 using Tapatalk

  4. #79
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Budva, Podgorica
    Posts
    2,235
    Thanks Thanks Given 
    301
    Thanks Thanks Received 
    83
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Ljudi sta mislite o Teslinim klimama?
    Slucaj je ovakav,slaba elektricna struja u tom mjestu, treba klima da nema odrzavanja i trosenja na to, da moze da radi na tu struju koja je takva kakva je , nije bitna velicina da pola kuce ili kucu hladi vec samo taj dio dje je namontirana, npr dnevnu sobu, koju bi preporucili. Ne bih se rasipao novcem sto jwftinije bolje ne vise od 200 , sve ispod i sto jeftinije bolje ali da moze raditi i na slabiju struju.

    Sent from my Mi Note 3 using Tapatalk

  5. #80
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mandalay
    Posts
    10,279
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Koliko sam se ja raspitivao do sada, jedino inverter klime rade na slabu struju tj niskom naponu.
    Ne znam da li sve, ali kako sam napisao iznad komsija je trgovao Gree Viola i kaze da radi bez greske.
    Znam da nam je napon u naselju cesto i 150V, a ne sjecamo se da je u toku dana prelazio nekad 200V
    Who let the dogs out

  6. #81
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    3,312
    Thanks Thanks Given 
    271
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Imam pitanje u vezi multisplit sistema.
    Recimo da imam razvedene instalacije za multisplit sistem: 3 unutrašnje, 1 spoljašnja.
    I odlučim se da u početku kupim samo 1 unutrašnju i 1 spoljašnju, a kasnije dodam još 2 unutrašnje.
    Da li je to moguće?
    Jer sam čuo da postoji problema oko modela.
    Tj da unutrašnje moraju biti isti modeli? Šta ako u međuvremenu model prestane da se proizvodi, znači li to da moram da mičem tu 1 što sam stavio i postavim nove 3 unutrašnje istih modela.

  7. #82
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,349
    Thanks Thanks Given 
    14,775
    Thanks Thanks Received 
    4,107
    Thanked in
    2,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Emp View Post
    Imam pitanje u vezi multisplit sistema.
    Recimo da imam razvedene instalacije za multisplit sistem: 3 unutrašnje, 1 spoljašnja.
    I odlučim se da u početku kupim samo 1 unutrašnju i 1 spoljašnju, a kasnije dodam još 2 unutrašnje.
    Da li je to moguće?
    Jer sam čuo da postoji problema oko modela.
    Tj da unutrašnje moraju biti isti modeli? Šta ako u međuvremenu model prestane da se proizvodi, znači li to da moram da mičem tu 1 što sam stavio i postavim nove 3 unutrašnje istih modela.
    Ne bi trebalo da ti se to desi bez ako budeš čekao duži vremenski period. Koliko bi otprilike čekao da kupiš druge dvije? I zašto to radiš..nedostatak finansija ili?

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  8. #83
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    3,312
    Thanks Thanks Given 
    271
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Ne bi trebalo da ti se to desi bez ako budeš čekao duži vremenski period. Koliko bi otprilike čekao da kupiš druge dvije? I zašto to radiš..nedostatak finansija ili?

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    U ove dvije sobe mi uopšte ne treba za sada, ne koriste se. Tako da dođe dosta jeftinije.

  9. #84
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,349
    Thanks Thanks Given 
    14,775
    Thanks Thanks Received 
    4,107
    Thanked in
    2,078 Posts

    Default

    E ne znam. Može da dođe druga serija i da onda nećeš moći da ih kupiš. Ali za to treba da prođe sigurno nekoliko godina. To zavisi i od proizvođača i od podrške tako da je nezahvalno. Ma uzmi onda split sistem. Ako nećeš narednih nekoliko godina uzimati te unutrašnje za sobe. Nisam pametan. :-)

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  10. #85
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica/Masline
    Posts
    742
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ima li ko iskustva sa Vox klimama?
    Vidim u Tehnoplus 18ica Inverter sa popustom 570€ + 5 godina garancije. Ima li ko iskustva sa Vox klimama?
    E da, VOX/Viwax je li to isto? Vidim maska na unutrašnjoj jedinici im je ista, s tim da je Vox nešto povoljniji sa ovim popustom od 70€.
    Unaprijed hvala.

    Poslato sa VOG-L29 pomoću Tapatoka

  11. #86
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    455
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bodysnatcher View Post
    Ljudi ja sam prije 3 godine kod Edina na stari aerodrom (Tehnolux) uzeo neku rebrending njegovu Grund 18-icu inverter (Midea) u osnovi. Preporuka od prijatelja za prostoriju od 50m2. E ljudi kako ta Klima grije a tek ladi. Koristim samo nju za stan od 80m2 iako nisam mislio. Stan ljeti kao frižider a zimi kao sauna. A koštala je sa ugradnjom oko 700€. U drugom stanu imam Split sistem Carrier jedna s polja tri unutra, smeće čisto. Vivax i Gree imam kod majke i na selu ZAOBILAZITI U ŠIROKOM LUKU prava *****. Za ostale ne znam.

    Sent from my MI 8 using Tapatalk
    Klime postoje malo duze godina nego sto pojedim dopire sjecanje...
    Sto se Gree klima tice slazem se smece i zaobilaziti makar 12-ticu ajde 18-tica i neke jade...
    Kuci sam imao mideu 10 godina i grijao se i hladila i sve, kad sam kupio GREE od grijanja ni g. Kako na poslu mijenjam objekte dosta cesto srijecem se sa raznim klimama, od nikad cuo, Lg, GREE, fujitsu, mitsubishi..
    Sad neka prica da samo inverter mogu da griju kako treba... Sta je bilo prije pojave inverter-a grijale savim normalno....
    GREE svako malo stane i E8 gresku javlja na +10° napolje
    I prica o ustedi do 50%
    Ima clanaka na internet koji su to brendovi i modeli koji garantuju manju potrosnju, a nikako tu nespadaju jeftini brendovi...
    Unazad 2godine nijedan majstor nije znao sto je inerter samo da manje trosi...
    Da bi napravili ustedu pojedine fabrike su razvile toliko detalja da na standby stede do 90% u odnosu na druge modele...



    Poslano sa mog smeca od izvikanog p30 koristeći Tapatalk

  12. #87
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    455
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ada prve godine majstori su falili GREE a nijednoj nije bila garancija istekla...
    Najbolje su bile jer im je rabat bio najveci...
    A i to je oblast dje se dizajn i tehnologija 30 godina minimum mijenja


    Poslano sa mog smeca od izvikanog p30 koristeći Tapatalk

  13. #88
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    721
    Thanks Thanks Received 
    479
    Thanked in
    246 Posts

    Default

    Ja imam 2 gree i odlično rade. Kod mene je 3 godinu, ljetos sam i kod mojih uzeo istu. Inventer je. Nisam imao nikakvih problema do sad.

    Poslato s Jadrana

  14. #89
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,739
    Thanks Thanks Given 
    10,827
    Thanks Thanks Received 
    5,125
    Thanked in
    2,387 Posts

    Default

    Moji stari koriste Gree inverter 12-cu.Dnevna i trpezarija ~40m˛.Izolacija-srednja žalost.Ranije se grijali na TA 3,5kW.Kad je baš hladno(PG) sjedjeli oko TA peći.Računi u dec i januaru im bili 75-80€.Sad stave Gree na 24stepena i dešava se da kad naiđem,oni izgase klimu "jer im je vruće".Kažem im stavite na 23 stepena i ne gasite.Računi već dvije zime ne prelaze 50€ u dec i jan(znači svi ostali potrošači su im isti).
    Ja u moj stan imam Vivax inverter.Isto zadovoljan

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  15. #90
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,935
    Thanks Thanks Given 
    1,495
    Thanks Thanks Received 
    790
    Thanked in
    493 Posts

    Default

    Gree je extra klima pricam inverter a zavisi od nasih majstora i njihove strucne ugradnje kako ce raditi nije sve to stavi upali i tjeraj...

    Sent from my P 30 pro using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  16. #91
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,349
    Thanks Thanks Given 
    14,775
    Thanks Thanks Received 
    4,107
    Thanked in
    2,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by darko cfc View Post
    Gree je extra klima pricam inverter a zavisi od nasih majstora i njihove strucne ugradnje kako ce raditi nije sve to stavi upali i tjeraj...

    Sent from my P 30 pro using Tapatalk
    Treba da si stručnjak pa da ne ugradiš klimu kako treba. :-)

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  17. #92
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    721
    Thanks Thanks Received 
    479
    Thanked in
    246 Posts

    Default

    Mi smo ih sve sami ugradili tako da stvarno ne znam koja stručnost tu treba... Bas nista ne možeš zajebat.

    Poslato s Jadrana

  18. #93
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,349
    Thanks Thanks Given 
    14,775
    Thanks Thanks Received 
    4,107
    Thanked in
    2,078 Posts

    Default

    Ma da bre

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  19. #94
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    off shore
    Posts
    481
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Ja sam kupio ovu Fujitsu 14-ticu i prezadovoljan sam. Kod mene je dnevna,trpezarija i kuhinja 50 m2 i grije/hladi bez problema.Oko 870 e je bila cini mi se.
    Imas na sajtu kontakt predstavnista za CG,njihovi majstori ugradjuju i ugradnja kosta 50 ili 60 e.

    https://www.fujitsuklime.com/fujitsu...mce-aoyg14lmce
    Najopasnije oružje su ljudi malog kalibra.

  20. #95
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,493
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Samsung je odličan, još ove nove sa windfree tehnologijom... Kod koga si se interesovao što je ugradnja 100€...? Zavisi sigurno i koliko ima posla...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  21. #96
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,164
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Sto se tice klima manke vise svi imaju dobru tehnologiju za inverter. Obicnih skoro vise da i nema.
    E sad najvaznije je kobugradjuje u smislu da ne steka materijal jer 3 metra cijevi je idealno da bi klima dobro grijala a za hladjenje to je nebitan detalj. Zna se koliko para tolikobi muzike. Ko ima para uzece carier ili daikin ili fudzicu ili novi model samsuga... Ko oce jeftinije ima tu gree ili vivax ili mideu... Stvar ukisa. Za one koji kazu da je gree smece. Moraju da znaju da je to najveca fabrika na svijetu klima. I da proizvodi komponete za 60 posto svjetskih brendova klima...

  22. #97
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Mobilna klima s dva crijeva?!
    (Varijante s dva crijeva su komat bolje nego s jednim)

    Ima li kod nas uopste i gdje?


    Monoblok (prozorske) pretpostavljam da (kod nas) nema, zato i ne pitam a odgovarala bi bas.




    Arigato veri mach

  23. #98
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,164
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Gree mislim da ima...

  24. #99
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,294
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    1,181
    Thanked in
    661 Posts

    Default

    Zdravo svima.


    Treba mi savjet za klimu srednje ili vise klase (pretpostavljam da moze da se uzme nesto do 900 EUR) , mada vise idem ka tome da bude srednja klasa.


    Detalji sta se grije:


    1) Zivim u kuci u Podgorici, znaci blage zime, jaca ljeta
    2) Sa sjeverne strane sam zasticen drugim stanom koji se grije, ispod mene je stan koji se grije. Moj stan je okrenut istog, jug, zapad.
    3) Iznad mene je potkrovlje u koje se ne zivi, izmedju rogova je postavljena 10 cm mineralne vune (nije kamena) i zatvoreno OSB plocama. U potkrovlju su obicni drveni (losije dihtuju) prozori
    4) Zidovi su blok opeka + malterisano + 8 cm stiropora (cijela kuca) - ukupna debljina zida je 34 cm
    5) Imam 7 komornu PVC dobru stolariju (cijela kuca sem potkrovlja). U narednih mjesec/dva bi trebala da se stave ulazna vrata ALU sa termo prekidom. (juzna strana)
    6) Povisina stana je 115 m2 (dva sprata povezani stepenicama)


    Trenutno imam 3 klime (oznace na slikama ispod) i sluze mi samo za hladnje i to odradjuju dobro, to nije problem.


    Za pocetak zelim da u dnevnu sobu (prvi sprat) ubacim novu klimu sa kojom bih mogao da se grijem. Ukoliko dodje do neke apokalipse uvijek moze da se ukljuci sporet na dva


    Nacin kako se sada grijem je obicni sporet na drva (cija je snaga 6-7kw) i koji se pali nakon sto se dodje kuci sa posla (16:30-17h) i grije se do 24h. Kada ga nalazemo u opste ga ne "rihtamo" lagano se puni i ne prazni pepeo jer bi tada dobijao previse vazduha i bilo bi prevruce. Otvorena su vrata od hodnika (prvi sprat) jer bi bilo prevruce i toplota mi ide na gornji sprat i grije kupatilo i sobe 2 i 3 (bude sasvim prijatno za spavanje i da nije hladno 16-18 stepeni). U dnevnom boravku bude temperatura od 21-24 stepena.




    Sta bi ste preporucili, da li bi mogao da drzim i dalje otvorena vrata u trpezariji, svi predlozi su dobro dosli.




    Projekat stana se nalazi ispod.












    Hvala svima i izvinite na malo duzem post-u ali koliko sam razumio bitno je da se sve navede.


    Na sta treba obratii paznju kod klima, na koje oznake, na koje komponente (koje su citljive za nas obicne) itd.

  25. #100
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    1,320
    Thanks Thanks Given 
    193
    Thanks Thanks Received 
    149
    Thanked in
    96 Posts

    Default

    Kod mene Sinclair klima 24 inverter grije 50 kvadrata bas bas dobro. Mislim da je bila oko 700 eura.

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Page 4 of 9 FirstFirst 12345678 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kupujem Inverter za Think Pad R61
    By djhamster in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 11
    Last Post: 14-10-15, 18:08
  2. Info Inverter za Toshiba satellite M60-112
    By HENKEL in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 10
    Last Post: 06-12-14, 09:55
  3. Kupujem Toshiba LCD inverter
    By dnikola in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 1
    Last Post: 16-06-13, 19:49
  4. Info Vivax klima multisistem inverter
    By mdragan in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 02-03-13, 23:00
  5. I.K: Inverter
    By notifikacija in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 2
    Last Post: 11-11-11, 22:20

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •