Page 2 of 9 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 26 to 50 of 212

Thread: klima 12 inverter?

  1. #26
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,042
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Izbor klime (sa inverterom)

    1. Propisi koji se odnose na označavanje uređaja za klimatizaciju


    Internet je krcat sa tzv. kalkulatorima za izbor klime (bilo da je obična, smart ili inverterska). Međutim, na našim sajtovima, a i kod naših prodavaca takve robe, teško da ćeš doći do informacije koji radni prostor taj uređaj može da „pokrije“. Npr., nećeš naći podatke o minimalnoj, prosječnoj i maksimalnoj potrošnji, izraženoj u kW, u procesima hlađenja ili grijanja. Nedostaju i podaci o SEER (sezonski koefcijent hlađenja tokom cijele sezone), te SCOP (sezonski koefcijent grijanja tokom cijele sezone). Ovi koeficijenti predstavljaju informaciju o odnosnu ulaznih i izlaznih jedinica tokom procesa hlađenja, odnosno grijanja. Nedostaju i podaci o zaštiti od buke unutrašnje jedinice, mada je to manje važno sada. Utjehe radi, mogu se tu naći i podaci o EER i COP (koeficijenti grijanja i hlađenja - ako iko od kupaca zna šta to znači), ali otom potom. Međutim, kupac, koji je laik, pored ove lavine podataka, nema onu, koja je i najvažnija: za koji boravišni prostor u metrima kvadratnim potencijalna klima je namijenjena?
    Kao što je to već praksa u Crnoj Gori, i da postoje propisi, pitanje je da li se dosljedno primjenjuju Zakon o efikasnom korišćenju energije, te njegov Pravilnik o označavanju energetske efikasnosti uređaja za klimatizaciju, koji je u primjeni od 30.juna 2016.godine. Nedostatak ili nedorečenost u iznijetim dilemama, propisana je Zakonom o zaštiti potrošača, čija je posledica da potrošača zbuni i dovede u pogrešan izbor prilikom kupovine. Naravno, prodavac mora obučiti osoblje da poznaje princip rada invertera da bi objasnio i „pokrivenost“ boravišnog prostora sa uređajem. Međutim, svjedoci smo često puta da prodavci nemaju tehničkog znanja o određenom proizvodu, te da kupci uče prodavce svom poslu bilo direktno ili putem npr. foruma. Za sada, dilemu o kažnjivosti tj.nepoštovanja ovih propisa, prepustićemo nadležnoj inspekciji, dok je opšti utisak da zakoni termodinamike, te isplativost investicija u inverter klime, ostaju misterija laicima, iako su to teme brojnih naučnih radova (npr. funckionisanje terminadimačkog sistema u City Mall, Podgorica).

    2. Subjektivni faktori koji utiču na izbor klime

    Da bi uopšte razmatrao upotrebu klime sa inverterom za određeni prostor (ovdje to nije pomenuto), moraš uzeti u obzir brojne faktore: termička izolacija, glazura zidova, blokovi, novogradnja, kamena kuća, poslovni prostor, klimatska zona, itd. Dalje, trebaš imati u vidu stranu svijeta ka kojoj je okrenut taj prostor (npr. ista količina BTU nije dovoljna za istu kvadraturu, ako je stan N/E ili S/W), da li je u sklopu tog prostora i kuhinja (npr.grejna tijela u njoj), broj osoba koji u njemu boravi tokom dana, te koliko često tu se boravi. Na kraju, bitne su i dimenzije tog prostora (širina, visina, dužina), natkrivenost i izolacija krova, veličina otvora (prozora), te frekvencija otvaranja ulaznih vrata. Tu treba dodati i energetsku klasu, dodatne funkcije (tajmer, LED displej,..). Prostom računicom samo dimenzija tvog prostora, koje daješ nekom od ovlašćenih prodavaca klima uređaja (nijesam to našao kod nas u CG) može se saznati koja radna snaga u kW je potrebna.

    3. Tehnički faktori koji utiču na izbor klime

    Previše termina: BTU, jonizacija, kilovati, inverter, split sistem, energetska klasa,... Ovdje ću navesti samo neke, koji po mom mišljenju, direktno utiču na potrošnju struje.
    Kapacitet klima uređaja se mjeri u BTU (Britanska termalna jedinica) jedinici mjere. Jedan BTU iznosi 1055 Džula i u pitanju je količina energije koja je potrebna za hlađenje ili zagrijevanje jedne funte vode (0.45 litara) za jedan stepen Farenhajta. Okvirno, za prostor od 50 metara kvadratnih, treba klima kapaciteta 12000 BTU. Ovo je tzv. “dvanaestica”.
    Energetska efikasnost se određuje koeficijentom hlađenja EER i grijanja COP, odnosno novim sezonskim SEER i SCOP. Tako se dobija energetsku klasa koja direktno utiče na potrošnju struje. Što je EER/COP veći, veća je energetska efikasnost i dobija se više rashladne, odnosno toplotne energije. U tom pogledu najbolje su “Inverter” klime koje imaju visoku energetsku efikasnost čime se štedi i do 40% u odnosu na neinverterske tradicionalne modele. Prema pomenutim koeficijentima COP i EER (energetske klase od A do G), odnosno novim sezonskim SEER i SCOP (energetske klase od A+++ do G) se direktno utiče na potrošnju električne energije ('potrošnja struje'). Klime sa boljom energetskom klasom štede struju. Klasifikacija koeficijenata EER i COP na vrijednosti 6,10 – 4,80 W/W u Crnoj Gori nije primjenjiva, jer se uzimaju u obzir SEER i SCEP koeficijenti, pa moraš „prevoditi“ energetsku klasu A++/A+ koja je data u specifikaciji (ostaje upitno kako su to svrstali, jer: A+ prema SCOP, tj.za grijanje, a to te zanima, iznosi: 4, a ne: 4.80, kako su oni dali.)
    Kod klasičnih klima uređaja vazduh se uduvava punom snagom i one posjeduju samo dva stanja – isključen i uključen. Napredniji klima uređaji sa Inverterom posjeduju kontrolu brzine obrtaja motora kompresora radi regulacije protoka freona kroz sistem. Kako se dostiže zadata temperatura, pritisak u sistemu se smanjuje. Broj obrtaja motora kompresora se mijenja elektronskim putem i prilagođava uslovima, što dovodi do toga da klima uređaj može da radi i na značajno nižim temperaturama ispod nule. Takva kontrola optimalnog protoka vazduha za rezultat ima manju potrošnju električne energije, duži vijek trajanja uređaja, manji troškovi održavanja i značajno bolji rad u zimskom periodu.

    4. Koja klima tebi treba?

    U specifikaciji klime si pronašao vrijednosti kapaciteta hlađenja i grijanja date na 3,50 - 4 kW. Prema orijentacionim vrijednosti, odabrana klima sa inverterom poželjna je za prostor do 30 m2. Ako pretpostavimo da se promijenila samo veličina prostora (u tvom slučaju oko 50 m2), potrebna je ulazna snaga od 18000 BTU.
    Iz navedenog, preporučujem ove klime sa inverterom, u budzetu oko 500 eura:

    1. https://www.multicom.me/bijela-i-kuh...ter-50752.html
    2. http://novaterm.me/klima-lg-inverter...or-a18rks18ak/
    3. https://datika.me/tesla-tc51h3-18410ia-klima-ureaj/


    Za ostala pitanja (npr.isplativost sistema), na raspolaganju sam.
    Last edited by refan; 12-11-17 at 15:49.



  2. #27
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,531
    Thanks Thanks Given 
    2,166
    Thanks Thanks Received 
    989
    Thanked in
    435 Posts

    Default

    @refan

    Svaka cast na postu i meni totalnom laiku za ove stvari je jasno sve..

    Od ovog posta napraviti flajer

    Zivio..

  3. #28
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,776
    Thanks Thanks Given 
    140
    Thanks Thanks Received 
    458
    Thanked in
    245 Posts

    Default

    Mene AUX inverter sluzi top,grije mi cijelu kucu i hladi(oko 100m2)


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #29
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    14,559
    Thanks Thanks Received 
    4,040
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Majx View Post
    Mene AUX inverter sluzi top,grije mi cijelu kucu i hladi(oko 100m2)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Које је "јачине" та Aux који ти грије и хлади 100м2?

    Poslato sa VTR-L09 uz pomoć Tapatoka

  5. #30
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    14,559
    Thanks Thanks Received 
    4,040
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GuGi View Post
    Doslo je doba da se kupi klima , sa inverterom...18-ica... Ima li kakvih novih ponuda na trzistu ... Gledao sam neke u Tehnomax_u , LG(skupa u PM ,preko 800 jura) i Gree(nesto oko 700)... Ovih Vivax nidje nema 18'ice... Ima li o kakav savjet, koju i dje ... Prostorija je oko 50m2....Tj. 2 spojene prostorije , jedna oko 35m2 druga oko 15m2 ...

    Edit--- Zna li iko ista o ovoj sto je Refan predlozio....http://www.tehnomax.me/component/jsh...16227?Itemid=0

    Moze li ugrijati 40-50 kvadrata ?
    Вивакс имаш у фирми ХомСистем у Фармацима. Могу ти дати број. И најбоља опција ти је баш тај Вивакс са ознаком AERI вјеруј ми.

    Poslato sa VTR-L09 uz pomoć Tapatoka

  6. #31
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,776
    Thanks Thanks Given 
    140
    Thanks Thanks Received 
    458
    Thanked in
    245 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Које је "јачине" та Aux који ти грије и хлади 100м2?

    Poslato sa VTR-L09 uz pomoć Tapatoka
    Pojma nemam,nisam kuci da vidim to


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #32
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    1,129
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default


    4. Koja klima tebi treba?

    U specifikaciji klime si pronašao vrijednosti kapaciteta hlađenja i grijanja date na 3,50 - 4 kW. Prema orijentacionim vrijednosti, odabrana klima sa inverterom poželjna je za prostor do 30 m2. Ako pretpostavimo da se promijenila samo veličina prostora (u tvom slučaju oko 50 m2), potrebna je ulazna snaga od 18000 BTU.
    Iz navedenog, preporučujem ove klime sa inverterom, u budzetu oko 500 eura:

    1. https://www.multicom.me/bijela-i-kuh...ter-50752.html
    2. http://novaterm.me/klima-lg-inverter...or-a18rks18ak/
    3. https://datika.me/tesla-tc51h3-18410ia-klima-ureaj/


    Za ostala pitanja (npr.isplativost sistema), na raspolaganju sam.[/QUOTE]

    Da iskoristim tvoje znanje i dobru volju,pPlaniram ugradnju klima uređaja, pošto su tri prostorije koje bih klimatizovao jedna uz drugu , da li je bolje 3 zasebna uređaja(2x9 i1x12) ili jedan multi split sistem, znači dvije prostorije od 10m2, i jedna oko 25m2, sve prostorije sunčane cijelog dana, uzeti u obzir cijenu, ekonomičnost i kvalitet, hvala...

  8. #33
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Bar
    Posts
    1,481
    Thanks Thanks Given 
    15
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Refan je genije :loyal:

    Kakvo je tvoje licno misjenje o ovim Tesla klimama ?

    Ja sam malo skeptican ,vjerovatno neopravdano , pa iz neznanja ciljam ove "poznatije brendove" ...

    http://www.lg.com/hr/klima-uredaji/lg-P18EN
    783.00 €


    Last edited by GuGi; 13-11-17 at 00:44.
    ... Ride away with your mighty horse
    ride away through the land of storms...

  9. #34
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,042
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    [/QUOTE]

    Da iskoristim tvoje znanje i dobru volju,pPlaniram ugradnju klima uređaja, pošto su tri prostorije koje bih klimatizovao jedna uz drugu , da li je bolje 3 zasebna uređaja(2x9 i1x12) ili jedan multi split sistem, znači dvije prostorije od 10m2, i jedna oko 25m2, sve prostorije sunčane cijelog dana, uzeti u obzir cijenu, ekonomičnost i kvalitet, hvala...[/QUOTE]

    Treba da znaš da "multi split sistem", tj. jedna spoljna i više unutrašnjih jedinica, je skuplji od pojedinačno postavljenih, nezavisnih (“single”) jedinica. Skuplji je iz dva razloga (Ukupni troškovi postavljanja unutrašnjih jedinica, sa jednom spoljnom jedinicom su veći od ukupnih troškova svih postavljenih nezavisnih jedinica. Takođe, cijevi su duže i složenije).

    Međutim, ono što mene oduševljava, to je da imaš sve na jednom mjestu (termostat, manje fizičkih poslova u instalaciji, isplativost, jedan kompresor, ista cirkulacija vazduha u unutrašnjim prosotorijama, itd.).

    Ono, što treba tebe da zanima, znači za koji vremenski period ću vratiti uložen novac, pa ćeš tako lako znati da riješiš dilemu u izboru jednog od ova dva sistema. Ekonomski proračun (isplativost) uglavnom je dio svih projekata iz oblasti termodinamike. Shvatićeš da tekst moram skratiti zbog drugih razloga.

    U tvom pitanju, “čitam” tri glavne dileme. Koji sistem je bolji, koji sistem je energetski isplativiji, te koji sistem je pouzdaniji.
    Kod prve dileme, to moraš sam riješiti. To je instalacija. Imaš li prostora za 3 spoljne jedinice? Da li ćeš možda taj prostor iskoristiti za nešto drugo? Što se dešava sa električnim napajanjem? Treba li instalirati 3 kola, jedan za svaki kompresor? Da li tvoja sklopka ima uslova za nova 3 kola?
    U drugoj dilemi, treba razmotriti koji sistem je lakše instalirati (u cijevima je freon). Činjenica je da 3 su kompresora skuplja nego jedan veći. Znaš li im cijenu? Jedan veći kompresor, pod pretpostavkom da može raditi u različitim brzinama, značajno je isplativiji, ako znaš da kondenzatoru u 3 spoljne jedinice treba 3 puta više vremena da postigne rezultat rada, nego što bi to uradio jedan veći kondenzator.
    Glavna činjenica u potrošnji el.energije je vrijeme koje je potrebno da freon (gas) postane materija u tečnom stanju, a od toga zavisi koliko brzo/lako kondenzator se rashladi. Pod pretposavkom da su drugi faktori nepromjenljivi, veći kondenzator je bolji (brže rashlađuje/zagrijava).
    Što se brže kondezuje freon, manje pritiska treba kompresoru i manje rada motoru.
    Poslednja dilema je pouzdanost i dostupnost samog sistema. Svakako je da ćeš prije naći na tržištu „single“ sisteme, ali treba napomenuti da svaki od njih treba servis. U poređenju sa radom u punoj snazi, a što je potrebno „single“ sistema, kod „multi“ sistema, to i ne mora biti slučaj, a dobijaš ono što želiš (uporedi to opet sa dva motorna vozila, jedno voziš stalno 90 km/h, a drugo 40 km/h).
    Ovdje moraš obračunati isplativost ulaganja u odnosu na uštedu el.energije. Kad se već time rukovodiš, obrati pažnju na visoke koeficijente, EER, COP, SEER i SCOP date u tehničkim specifikacijama. Što su veći ti brojevi, isplativije je u smislu uštede el.energije. Ove skraćenice ćeš naći u kod motonih vozila, zgrada, itd. BTU je prvi podatak koji moraš znati pri izboru multi split sistema. Kao kad kupuješ motorno vozilo, moraš znati koliko konjskih snaga (kW) želiš imati.

    Iznijeću poređenje samo sa upotrebom invertera.

    Neka svi gore iznijeti parametri budu konstanta (ne znaš cijenu majstora, servis, te sve druge preduslove pomenute u prethodnom mom postu, itd.).
    Primjera radi, uzmeš Daikin multi split sistem sa inverterom i daš parametre za jednu prostoriju od npr. 16m2 (to je moja spavaća soba). Vanjska temperatura je 33c, a unutrašnja je 25c. Klima operativno radi 8h. Dnevna potrošnja je 4,83 kWh. Godišnje (365 dana) potrošiš 1763 kWh. U odnosu na moje brojilo i cijenu el.energije, te pretpostavku da obračunavaš cijenu samo po VT (viša tarifa), godišnji račun je 170 eur. Dakle, mjesečno plaćaš 15 eur za hlađenje jedne prostorije.
    Ako koristiš sistem bez invertera, gubiš skoro 50% el.energije. Prema svim gore datim parametrima, godišnji račun je 330 eur.

    Okvirne cijene multi split sistema, uzmi neki minimum, iznose 1800-2000 eur. Dakle, 5-7 godina je neki razumni period nakon kod ćeš vrnut' ulozeni novac.

    Nadam se da sam malo pomogao.
    Last edited by refan; 13-11-17 at 09:38.



  10. #35
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,042
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GuGi View Post
    Refan je genije :loyal:

    Kakvo je tvoje licno misjenje o ovim Tesla klimama ?

    Ja sam malo skeptican ,vjerovatno neopravdano , pa iz neznanja ciljam ove "poznatije brendove" ...

    http://www.lg.com/hr/klima-uredaji/lg-P18EN
    783.00 €


    U principu, svi brendovi su isti, gledano iz ugla tehničke specifikacije. Međutim, nekad znaju biti presudni i uslovi prodavca (način plaćanja, popusti, besplatna ugradnja, garantni rok, servis, itd.). Činjenica da za "split" sistem sa inverterom neko uloži i 1.000,00 eur, dovoljno govori da proces odlučivanja nije jednostavan za kupca, posebno ako se ima u vidu "stručnost" ugovornih strana u toj transakcijii.



  11. #36
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    1,129
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Pomogao si sa savjetima li me niijesi približio odluci:fat:, zaboravih da naglasim da bi ova veća jedinica za dnevnu sobu radila duže vremena,a ove u sobama samo po potrebi. imam prostora za ugradnju pojedinačnih jedinica, koji bi mi spoljna bila dovoljna za multi split 18 ili 24...

  12. #37
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,042
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cipiripi View Post
    Pomogao si sa savjetima li me niijesi približio odluci:fat:, zaboravih da naglasim da bi ova veća jedinica za dnevnu sobu radila duže vremena,a ove u sobama samo po potrebi. imam prostora za ugradnju pojedinačnih jedinica, koji bi mi spoljna bila dovoljna za multi split 18 ili 24...
    Iako nijesi naveo da li želiš inverterski motor, definitivno sam za opciju inverterskog multi-split sistema u tvom slučaju, velicine 18. Zašto? Iz dva razloga. Prvi, zbog kvaliteta, koji je bolji u odnosu na split sistem (naveo sam samo primjer rada kondenzatora u multi split sistemu). Drugi, zbog računa za el.energiju. Rukovodi se cijenom i kvalitetom i neces promasiti (Uporedi cijene za 3 inverterska split sistema, inverterski multi sistem, te iste sisteme bez invertera). Vodi računa da multi split sistem ne može baš svaki majstor da postavi.



  13. #38
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Bar
    Posts
    1,481
    Thanks Thanks Given 
    15
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    @Refan... Svaka čast, tvoji savjeti para vrijede 😉... Molim te, ako možeš tj. nije ti smor, stavi se na moje mjesto... Koju bi ti klimu uzeo, za grijanje(hladjenje mi nije toliko bitno), uzimajući u obzir sve parametre:
    -2 spojene prostorije, dn. soba+kuhinja
    -Ukupne kvadrature oko 45m2
    -Dobro sve izolovano (pvc+demit)
    -Cijena i nacin placanja nije presudno, ali treba i o tome povesti računa, jel' 😉

    Što bi ti uzeo, konkretno?

    Sent from my Lenovo A5000 using Tapatalk
    ... Ride away with your mighty horse
    ride away through the land of storms...

  14. #39
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,042
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GuGi View Post
    @Refan... Svaka čast, tvoji savjeti para vrijede ... Molim te, ako možeš tj. nije ti smor, stavi se na moje mjesto... Koju bi ti klimu uzeo, za grijanje(hladjenje mi nije toliko bitno), uzimajući u obzir sve parametre:
    -2 spojene prostorije, dn. soba+kuhinja
    -Ukupne kvadrature oko 45m2
    -Dobro sve izolovano (pvc+demit)
    -Cijena i nacin placanja nije presudno, ali treba i o tome povesti računa, jel' 

    Što bi ti uzeo, konkretno?

    Sent from my Lenovo A5000 using Tapatalk
    Isto kako sam predlozio i članu foruma "cipiripi".



  15. #40
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Buduća Autonomna Pokrajina Boka Kotorska
    Posts
    8,255
    Thanks Thanks Given 
    1,347
    Thanks Thanks Received 
    1,813
    Thanked in
    836 Posts

    Default

    12 godina koristimo LG u stanu. Jednom dopunjen freon, prosle godine se slomio ventilator na vanjskoj jedinici jer se deceniju prigao na suncanoj strani zgrade - 40e popravka bila. Sve u svemu - prezadovoljni
    Those about to rock, we salute you!

  16. #41
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Bar
    Posts
    1,481
    Thanks Thanks Given 
    15
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by refan View Post
    Isto kako sam predlozio i članu foruma "cipiripi".
    Ali njemu treba multi , a meni "obicna" inverter 18-ica ... :fat:
    ... Ride away with your mighty horse
    ride away through the land of storms...

  17. #42
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    bd
    Posts
    322
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Kupio skoro neko parapetnu...iskustva.... dvoumim se vivax 18 ili fujitsu 14...

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
    ________________________
    strpljen - spasen

  18. #43
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,677
    Thanks Thanks Given 
    169
    Thanks Thanks Received 
    217
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GuGi View Post
    Ali njemu treba multi , a meni "obicna" inverter 18-ica ... :fat:

    Uzmi Fujitsu nocria 18, da pocines. Jes da je u krv, ali vrijedi svakog centa!

  19. #44
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,242
    Thanks Thanks Given 
    710
    Thanks Thanks Received 
    1,164
    Thanked in
    651 Posts

    Default

    Zdravo,

    ima li iko iskustvo za Tesla inverter klimama ?

    Konkretno ja bih uzeo Tesla TC35H3-12410IA (299 EUR - 3 godine garancije). Koristio bih je za grijanje i hladjenje prostorije koja ima 15-16 m2 koja se nalazi u kucici koja se izlovana (blok opeka, demit 5 cm, PVC stolarija). Prostorija se nalazi u potkrovlju, ispod je prostor koji se ne grije i vazda je otvoren jedan prozor (tu drzimo zimnicu, kao veliki frizider ). Samo jos jedno da naglasim u ovu prostoriju se ne zivi, to je radna soba, pa zna da se ne ulazi u nju po 15-20 dana i da se dobro ohladi (10-12stepeni). Jedan zid je okrenut prema sjevernoj strani ali na 15 metara je velika kuca koja je stiti od direktnog udara vjetra.

    specifikacije klime

    Last edited by GaD; 25-12-17 at 12:47.

  20. #45
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,834
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Dodaj 100 eura tačno i uzmi Gree Lomo (sa ugradnjom), da ne razmišljaš. Prva liga klima, WiFi ready.

    Sent from my P10+ using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  21. #46
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,242
    Thanks Thanks Given 
    710
    Thanks Thanks Received 
    1,164
    Thanked in
    651 Posts

    Default

    to mi onda ispande 40 eur skuplje, ne 100 Jer je ugradnaj 60 EUR. Daj mi kontakt.

  22. #47
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,834
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Dobro, ja računam vazda sa ugradnjom jer mi je to svakako trošak
    069/422-157 Milan

    Može i preko računa ako ti što znači.
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  23. #48
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,242
    Thanks Thanks Given 
    710
    Thanks Thanks Received 
    1,164
    Thanked in
    651 Posts

    Default

    Nema Milan na lageru, tek posle 15-stog da ga zovnem. Mada nije trka.

    Mrtva trka izmedju Tesle i Gree.

  24. #49
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    pg
    Posts
    2,311
    Thanks Thanks Given 
    359
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Nema Milan na lageru, tek posle 15-stog da ga zovnem. Mada nije trka.

    Mrtva trka izmedju Tesle i Gree.
    069 329 983
    Pedja
    Ja uzeo Gree kod njega sad prije mjesec dana, radi vrhunski

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  25. #50
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,242
    Thanks Thanks Given 
    710
    Thanks Thanks Received 
    1,164
    Thanked in
    651 Posts

    Default

    Koju Gree, Lomo? Koju Lomu (Economical ili Regular)

    Dobio sam 12 Gree Lomo economical sa ugradnjom za 380 eur. Jos znam od koga uzimam i znam da je momak korektan

Page 2 of 9 FirstFirst 123456 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kupujem Inverter za Think Pad R61
    By djhamster in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 11
    Last Post: 14-10-15, 19:08
  2. Info Inverter za Toshiba satellite M60-112
    By HENKEL in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 10
    Last Post: 06-12-14, 10:55
  3. Kupujem Toshiba LCD inverter
    By dnikola in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 1
    Last Post: 16-06-13, 20:49
  4. Info Vivax klima multisistem inverter
    By mdragan in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 03-03-13, 00:00
  5. I.K: Inverter
    By notifikacija in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 2
    Last Post: 11-11-11, 23:20

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •