Results 1 to 4 of 4

Thread: Agencija za nekretnine/registracija/sanse/mane/prednosti/zakoni itd :)

  1. #1
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    3,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Agencija za nekretnine/registracija/sanse/mane/prednosti/zakoni itd :)

    Ojha,

    Prije svega veliki pozdrav za sve ljubitelje ovog dijela pod foruma
    Nadam se da cemo napraviti neku konstruktivnu raspravu odje...

    Pokusacu biti kratak, a opet dovoljno detaljan...
    O da, znam da ih ima PUN K ... evo su se pootvarali kao pecurke posle kishe... (pozara) ... medjutim....
    Nekom igrom slucaja sam zadnjih par godina iz nekih skroz trecih razloga imao dosta kontakta sa slicnim agencijama, sto oko kupoprodaje sto oko rente... i uvidio sam jednu stvar... da od svih njh, ajde da ne imenujem nikog... sam vidio da samo JEDNI u moru njih rade to kako bi TREBALOO, a i ti jedni bi imali itekako sta unaprijediti ...
    E sad, ne bih da glumim da sam najpametniji, ali stvarno npr vidim u otvaranju jedne ovakve stvari, i profesionalnim dijelovanjem prostora za dobar biznis...
    Opet kazem... mozda ja ne znam nesto, sto oni znaju, i mozda ne vidim neke mane i problema sa kojima se gore pomenuti svakodnevno susrecu, ali ova doza "profesionalizma" i njihovo egzistiranje sa trzistu sa pristupom koji sam ja osjetio mi samo daje jednu stvar na umu... Njima neko mora da "uzme" posao, jer ovo kako rade je... nisko bas nisko...
    Opet ponavljam, mozda ja grijesim, mozda je tu nekakvih 100 peripetija za koje ne znam,ali evo... tu smo da udarimo sa misljenjima pa da vidimo....

    Sta vi mislite? Da li znate za neke probleme u ovim oblastima koje nisu tek tako vidljive, kako ide sami proces registracije jedne ovakve firme... itd itd itd
    Kazem, prosao sam godinu dana velike saradnje sa skoro svima... i jedni ili dvoje rade kako to ja u ocima vidim da treba, a ostalih 7-8... zaista ne kapiram, kako uspjevaju da zive od toga... a ZIVE.. i to lijepo
    F.C.F.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    3,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    niko nista pametno?
    F.C.F.

  3. #3
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Koje su to stvari koje ti se ne dopadaju u njihovom radu, evo pocni ti...
    Ja sam poslovno trebao da saradjujem s jednom agencijom, zvucnijom, trebala je procjena nepokretnosti, nijesi moga sjediste.da im nadjes... kad sam ih zvao mislili su da je neka inspekcija i poceli da nesto vrdaju...
    Mislim da svi oni rade dosta slabo i da im je to neka dodatna zarada... kad su Rusi bili neki su se naplastili dobro dolje po primorju, ali sad je to dosta tanko

  4. #4
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    3,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Vjeruj mi da ne znam odakle da pocnem... opet kazem, ima tu jedna koja je izuzetak...
    Ali generalno problemi... totalna nezainteresovanost agenata, znaci doslovice sam imao par puta situaciju dje se jbt ja cimam, da ih napomenem da zovnu vlasnika da bih pogledao nekretninu...
    Velike neozbiljnost i los odnos sa prodavcem... X puta ljudi "ispale" agenciju, i prodaju posle mimo njih... odje ne znam koliko sama agencija moze da utice, ali vjerovatno sve to ima svoje razloge...

    Najsvjeziji primjer, ide drug kod notara oko kupoprodaje i on priprema agenta, sta ce mu sve od paprilogije tamo biti potrebno...
    znaci... NEVJEROVATNO....
    Sto se tice same zarade, sigurno da je to sa Rusima bilo ubitano dobro, ali ja mislim da se moze raditi na "malo" sa domacim kupo/prodavcima uz jedan profesionalni nivo...
    Generalno, 3% vrijednosti otprilike uzima agencija pri kupo-prodaji....
    + ako se doda usluga za rentanje dje se uzima 1 kirija mjesecno... lici mi da se moze biti "iznad vode" ....
    Takodje, ono najbitnije, onako iz mog ugla... nema nekih velikih kapitalnih ulaganja?
    F.C.F.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Info Cipovanje auta, prednosti mane, preporuke
    By coach in forum Vozila i oprema
    Replies: 14
    Last Post: 16-12-16, 17:15
  2. Info Agencija za nekretnine VIKTORIJA - grupa lopova
    By Rakun in forum Nekretnine
    Replies: 1
    Last Post: 11-07-15, 18:21
  3. Info agencija za nekretnine bar
    By vladimirpg in forum Nekretnine
    Replies: 1
    Last Post: 18-06-12, 10:36
  4. I:Prednosti i mane Celeron-a D 3066MHz
    By Sindjo in forum Ostali oglasi
    Replies: 3
    Last Post: 30-04-09, 16:23
  5. Agencija za nekretnine
    By Kapetan in forum Sve i svašta
    Replies: 4
    Last Post: 06-05-06, 01:18

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •