Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 28

Thread: Pogresni izbori

  1. #1
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default Pogresni izbori

    Šta je on što mi tražimo, a opet na kraju nekako izaberemo skroz pogrenu osobu za nas?
    Po prvi put sve moje psihološke analize bacam u vodu, jer vidim da to nema nikakvog efekta da se primijeni na realan život?
    U prvoj fazi se podrazumijema privlačnost dvije osobe i mogučnost za razvoj ljubavi.

    Dođe onaj trenutak kad sva gomila onih psiholoških knjiga, transakciona analiza može da završi u smeće.
    Last edited by Bøgíñjå; 16-08-17 at 17:12.

  2. #2
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Pa da znaš, u tom trenutku se izabere prava osoba...ili je samo takav osjećaj. Ali, osobe se mijenjaju ili jednostavno pokažu svoje pravo lice...recimo da skidaju maske.

    Tu već dolazi do izbora...da li prihvatiti 'promjene', da li prihvatiti tu osobu - takvu kakva jeste...ili se maći od te osobe.
    Prva faza veze, zabavljanje, ili što bi jedna forumašica rekla - upoznavanje...upoznavanje te druge osobe, partnera. I ne treba zanemarivati sposobnost psihološkog ocjenjivanja, ako ga ima. Ali je ljepše zanemariti tu zaljubljenost, i voditi se osjećajem i zdravim razumom. Ne treba se zaljubiti u startu, jer je ljubav slijepa.

    Ja bih u toj prvoj fazi dobro istestirao mogućnost dogovora sa partnerom. Taj, neki, kompromis.
    Zalažem se za jednakost, a jeste mi kjut kad je ženska glavna, kad sve kontroliše...ali mi to ne bi bilo kjut - u sopstvenoj vezi. To bih mogao trpjeti...nekih, nedelju dana...
    ...takodje ne bih mogao ja da budem glavni, to bih takodje mogao, nekih, nedelju dana...

  3. #3
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,811
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,326
    Thanked in
    2,176 Posts

    Default

    Što bi jedna naša koleginica forumašica rekla, treba se ložit u okviru svojih mogućnosti. Potpuno se slažem, s tim što moram da dodam i "e ebi ga ".

    Usput, kako neće bit pogrešni izbori kad je i sama riječ "pogrešni" napisana pogrešno. .
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Što bi jedna naša koleginica forumašica rekla, treba se ložit u okviru svojih mogućnosti. Potpuno se slažem, s tim što moram da dodam i "e ebi ga ".

    Imam drugara od djetinjstva - forever alone. Jer jednostavno napada 4-5 liga iznad svoje. Ni jedna cura od ostalih drugova - ne valja, ni jedna nije lijepa. Nego samo napucane manekenke, goli silikon, ludnica


    Mora se lozhiti u okviru svojih sposobnosti... Ako je slucaj treba onda

    One Ring to Rule them all...

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,944
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,332
    Thanked in
    1,863 Posts

    Default

    E ali taj kada uhvati ne pušta...

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine
    ............ ¯\_(ツ )_/¯.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  6. #6
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    A moje kuckanje je poznato po tome, pa nek moderatori isprave.

  7. #7
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,215
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Znam da više ništa ne znam (refren se s godinama sve više ponavlja)
    Preostajte ti jedino da se pomiriš sa sobom.Iz nekog razloga na nekom nivou svijesti/fizike se povežeš sa nekim ljudima, bili dobri ili loši po nas, tako je. I tu ne možeš ništa, pored svog preispitivanja, jer imaš neki čip koji djeluje po defaultu i vuče. GRCI su poodavno postavili tezu tragedije karaktera.ako te luda sreća ne spasi od samog sebe.

  8. #8
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,134
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    1,485
    Thanked in
    739 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    E ali taj kada uhvati ne pušta...
    On kad je spodbije, on je lomi

    Ali zato takvi ljudi ostaju sjebani zauvijek kad ih ostavi (mnogo)ljepsa polovina. Znaju da je to bilo tad i vjerovatno nikad vise, da ce u buducnosti morati da se zadovolje nekim prosjekom. Gledao sam i muske i zenske koji vrlo tesko izlaze iz tog sjebexa. Da im moze bit, odmah bi potpisali da nikad nisu imali iskustvo sa tako lijepim bicem. Jednostavno, ne mogu da se resetuju na fabricka podesavanja posle.

    Medjutim, buduci da razni grdni, debeli, masni bumbari vodaju najjace ribe, kljuc za prevazilazenje tih "klasnih" razlika je oduvijek svima poznat. Klasom do klase.


  9. #9
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,811
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,326
    Thanked in
    2,176 Posts

    Default

    Izgled je samo jedan od primjera, možda i najčešći, ali nije samo to u pitanju. I nije fora u tome da je neko bolji ili gori, nego jednostavno niste kompatibilni, po kom god osnovu to bilo. Zbog toga mislim da su oba kraja toga štapa u skladu sa temom: pogrešno jer oćeš što ti ne može bit ili jednostavno nije za tebe, a pogrešno i ako postupiš u skladu sa onim ko ti može bit samo zbog toga što ti može bit.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  10. #10
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nikad nisam imala pogresan izbor. Mogu pogresiti za nesto sto traje sastanak dva... Veze - nikad greska. Sve bih ponovila ovako pametnija nego bez ruznog osecaja na kraju. Prva stavka - nikad nisam trazila nesto da bi odabir bio pogresan, vodim se osecajem cisto. Ta moderna psihologija je ubijanje onoga sto si ti, toliko je varijabli da nema te knjige i iskustva koje se moze generalizovati.

  11. #11
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparklica View Post
    Znam da više ništa ne znam (refren se s godinama sve više ponavlja)
    Preostajte ti jedino da se pomiriš sa sobom.Iz nekog razloga na nekom nivou svijesti/fizike se povežeš sa nekim ljudima, bili dobri ili loši po nas, tako je. I tu ne možeš ništa, pored svog preispitivanja, jer imaš neki čip koji djeluje po defaultu i vuče. GRCI su poodavno postavili tezu tragedije karaktera.ako te luda sreća ne spasi od samog sebe.
    Što je bilo sparklice? Kakve su ovo crne misli?
    Objasni mi to oko čipa koji djeluje po defaultu i vuče...kako?

  12. #12
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,029
    Thanks Thanks Given 
    3,958
    Thanks Thanks Received 
    6,523
    Thanked in
    3,110 Posts

    Default

    da, da... nije do mene, do tebe je


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    nothing comes from violence and nothing ever could

  13. #13
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bøgíñjå View Post
    A moje kuckanje je poznato po tome, pa nek moderatori isprave.
    Ispravila sam.Ipak,kad si vec svjesna svog pisanja,samo budi pazljivija tj obrati paznju kako nesto napises prije nego pustis.

    Pogresni su nekad samo takvi naizgled jer ih mi samo ne prihvatamo drugacijim od onog sto smo zeljeli,htjeli,mislili,trebali...stavljajuci sebe u prvi i glavni plan.Pogresan izbor nije ni uvjek nesto strasno zbog cega bi covjek trebao da se jede jer desava se i najmudrijim,a ne znaci uvjek i da imamo posla sa losim covjekom.Tada to "pogresan" moze da se nazove "iskustven".
    Loseg covjeka razotkrijes pa ga vise ne vidis medju zive tj ne osjecas mu neki trag ziv kad ode svojim putem dok zbog pogresnog mozes dugo da patis al da ga se na kraju svega sjetis s osmjehom.Ovo drugo onda lici(a jeste) na malo-veliko bogatstvo.Naravno,vise bih voljela da sam nekom pogresna nego da mi se zbog svoje losine tj nesposobnosti da ista dobro ostavim,zapali svijeca.Mada los covjek doduse ne ugrozi no umnozi dobrotu drugoga.
    Mnogo toga mi je u zivotu kad pomislim bilo ne-pravog a lijepo prozivljenog.Smatram sebe sretnom zbog toga i nisam pozeljela da kazem da sam mogla i da nista od toga ne prozivim nego samo da (kao u neku karikaturu)sjedim na neku klupu i cekam pravog dok se ne pretvorim u skelet.








    Sent from my Redmi 4 using Cafe Del Montenegro mobile app



    "Tiha voda brijeg roni..."

  14. #14
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,215
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    SAMO POLAKO I SVE ĆE DA BUDE BRZO.

    ON NIJE ZNAO. TI NISI ZNALA. VI STE SE PRONAŠLI. SAD VAM JE PUT ISTI

    Ni dužnost, ni čast, ni moral ne vezuju lancima jednog čoveka za drugog. Kada čovek želi otići, on će i otići, i iz kuće, i od dece, i od umirućeg bogalja. Kada ne želi – on ostaje. Kada neko želi da budete zajedno, nikakve tvoje mane mu neće smetati. Kada želi otići, nikakve tvoje vrline ga neće zadržati.

    Bez obzira koliko si ružan i neprivlačan, obavezno se pronađe taj ko će te zavoleti. Ali, bez obzira koliko si dobar i poželjan, pronaći će se onaj ko će te odbaciti. Ako te odbije, to ništa ne znači. Ti ne postaješ gori ili manji, zaista se ništa strašno ne događa. Na svetu postoji tvoj čovek koji će te prihvatiti.

    Ako te nisu prihvatili, jednog dana ćete se rastati, ako ne u životu, onda u smrti. Ceni ono što imaš, ne žali za izgubljenim, i ne boj se gubiti.

    Raduj se tome što postoji čovek koji svetli tebi. Svetli sam: što više svetlosti, manje je straha, čim je manje straha – manje je tame u duši.

    List, koji želi da se vrati drvetu, može ploviti protiv plime i leteti protiv vetra, dakle, činiti nemoguće. Ali, stara grana ga neće prihvatiti.

    Što više voliš, što više ljubavi daješ, tim više ostaje.
    Ako si, dajući ljubav, osetio bol ili mržnju, znači – daješ čoveku otrov u čokoladnoj glazuri. Teško da treba tražiti zahvalnost za ovakav dar.

    Otpuštaj. Dozvoli čoveku da bude još neko, osim ogledala tvoje ljubavi. Živeti u voljenoj osobi – redak talenat, i retko prokletstvo. Budi svoj, budi dostojan, zaboravi na strah – jednom će se on vratiti. Ali, ne danas.

    Veruj. Imaj poverenje. Daj toplinu. Budi zahvalan. Ne misli o tome, šta može biti, – misli samo o onome što je ovde, i sada, u vatri i vodi, ispod zvezda.

    Odlazi, pre nego što se od mrtve ljubavi pojavi smrad. Dolazi do onog trenutka, pre nego što se želja pretvori u opsesiju.

    Ono što je kupljeno za novac, samo je materijalna vrednost. Ono sto je izmoljeno, dobijeno plačem, oteto i ukradeno, biće oteto i „troduplo“ vraćeno. Ono što je dato po dobroj volji, od srca, – je neprocenljivo.

    Kako prepoznati svog čoveka? Jednostavno. Ići ćeš u susret, i nabasaćeš na njega na sred puta.

    On nije znao. Ti nisi znala. Vi ste se pronašli. I gde god ste kretali pre, sada vam je put isti.

    Nika Bathen

  15. #15
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,819
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,045
    Thanked in
    840 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bøgíñjå View Post

    Dođe onaj trenutak kad sva gomila onih psiholoških knjiga, transakciona analiza može da završi u smeće.
    Ako izuzmemo onu privlačnost koja je bar za mene neophodna u startu onda se sve svodi na to koliko vas partner čini boljom osobom. Ako uz njega "rastete" onda je to to. Ako sami ne možete to da ocjenite tu su ljudi koji ve vole i to vide odmah kao roditelji, braća, sestre, kumovi, drugovi... To je sva nauka koja vam je potrebna. Kakve psihološke procjene i avetluci. Keep it simple, keep it beautiful :tiger:

    Kratkoročno? Prva stvar su maniri. Ako to ima možemo da krenemo ka gore napisanom.
    Last edited by Caesar; 17-08-17 at 08:08.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,853
    Thanked in
    705 Posts

    Default

    Baš sinoć pričam s mojim saučesnicima u igri (rekoh li vam da sam ih RAZBILA na pikado ). Imam model po kojem se 'palim' na jaču polovinu. Padam na duhovitost, inteligenciju, pismenost, a imala sam tu (ne)sreću da vazda imam frajere pored sebe...i vazda sa takvima ja pojedem ***** na kraju...
    Sad sam odlučila da tražim jedno nepismeno čeljade , manje-više ozbiljno i ružnjikavo... valjda bude čo'ek, sa govnima ne mogu više...i, da, na prvi znak koji mi se ne dopada, bježim, jer se uvijek ispostavilo da samo gubim vrijeme očekujući neko čudo...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  17. #17
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,211
    Thanks Thanks Given 
    119
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    69 Posts

    Default

    Mlim ovako.. Ulazimo sa projekcijama o tome kakva bi druga(za nas savrsena) osoba trebala da bude, kakva jeste nakon inicijalnog upoznavanja, kakva bi veza trebala da bude, kakva bi buducnost trebala da bude. Onda to priheftamo prvom muceniku ili mucenici koji nalete i svide nam se..Uklopimo ih u kalup i to je ok dok je sve jos ruzicasto... Nova energija i sve te cari zaljubljenosti a mislim da uopste ne damo sebi priliku da upoznamo nekoga kakav jeste.Nekome se poklopi ,klikne i sve legne na mjestu, drugome jao kuku i tako...Nista strasno. Zato mi je sada upoznavanje na prvom mjestu.. Tj da dam priliku nekome da me upozna jer moji su izbori bili dobri, ja sam bio pogresan.. Nego cudo jedno ne vjeruju mi zene kada im pricam, traze neko skriveno znacenje iza rijeci koje nemaju znacenje ili znace upravo ono sto je receno, tako jednostavno a sto jednostavnije to vise izvrcu..
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  18. #18
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,215
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    Baš sinoć pričam s mojim saučesnicima u igri (rekoh li vam da sam ih RAZBILA na pikado ). Imam model po kojem se 'palim' na jaču polovinu. Padam na duhovitost, inteligenciju, pismenost, a imala sam tu (ne)sreću da vazda imam frajere pored sebe...i vazda sa takvima ja pojedem ***** na kraju...
    Sad sam odlučila da tražim jedno nepismeno čeljade , manje-više ozbiljno i ružnjikavo... valjda bude čo'ek, sa govnima ne mogu više...i, da, na prvi znak koji mi se ne dopada, bježim, jer se uvijek ispostavilo da samo gubim vrijeme očekujući neko čudo...
    Ne tom stazom kompromisa sa sobom, posle ide ono..."mislila sam lako cu sa njim,kako sam se zaj..." , kako rece jedna

  19. #19
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Pa sad, ima tu nekoliko pitanja vezano za "pogrešne izbore".
    Ako nije trebalo da se desi, zašto onda boli?
    Ako nijeste jedno za drugo, zašto se zaljubljujete ili zavolite?
    Ako je greška, pogrešan izbor, zašto onda bude last to know?
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  20. #20
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Pa sad, ima tu nekoliko pitanja vezano za "pogrešne izbore".
    Ako nije trebalo da se desi, zašto onda boli?
    Ako nijeste jedno za drugo, zašto se zaljubljujete ili zavolite?
    Ako je greška, pogrešan izbor, zašto onda bude last to know?

    Uvijek krećem od toga da je neki problem u nama samima (podsvjesno) , zašto pravimo takve izbore? Zašto baš nas takav tip privuče?
    Last edited by Bøgíñjå; 20-08-17 at 11:38.

  21. #21
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Neko iščašenje je u pitanju.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  22. #22
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Neko iščašenje je u pitanju.
    Zaporavo komleksan odnos je u pitanu. Davno sam pročitala (obožabam pisohologuju) knjigu od Robin Norvud "Žene koje suviše vole", kroz cijelu knjigu opisuje njene klijente koji iznova i iznova prave pogrešne izbore, na nesvjesnom nivou očekujući da će se on promijeniti. Sve se vuče daleko iz djetinstva , tako da dijete alkoholočira bira alkoholočila... Naravno u njizi je na mnogo većem nivou ovo razrađeno, a ona je baš specijalizovana za nezdrave odnose šeme odnosa u ljubavnim vezama, pored ostalog...

  23. #23
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bøgíñjå View Post
    Zaporavo komleksan odnos je u pitanu. Davno sam pročitala (obožabam pisohologuju) knjigu od Robin Norvud "Žene koje suviše vole", kroz cijelu knjigu opisuje njene klijente koji iznova i iznova prave pogrešne izbore, na nesvjesnom nivou očekujući da će se on promijeniti. Sve se vuče daleko iz djetinstva , tako da dijete alkoholočira bira alkoholočila... Naravno u njizi je na mnogo većem nivou ovo razrađeno, a ona je baš specijalizovana za nezdrave odnose šeme odnosa u ljubavnim vezama, pored ostalog...
    Quote Originally Posted by Bøgíñjå View Post
    Po prvi put sve moje psihološke analize bacam u vodu, jer vidim da to nema nikakvog efekta da se primijeni na realan život?
    Ma šta kažeš...
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  24. #24
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,029
    Thanks Thanks Given 
    3,958
    Thanks Thanks Received 
    6,523
    Thanked in
    3,110 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bøgíñjå View Post
    Zaporavo komleksan odnos je u pitanu. Davno sam pročitala (obožabam pisohologuju) knjigu od Robin Norvud "Žene koje suviše vole", kroz cijelu knjigu opisuje njene klijente koji iznova i iznova prave pogrešne izbore, na nesvjesnom nivou očekujući da će se on promijeniti. Sve se vuče daleko iz djetinstva , tako da dijete alkoholočira bira alkoholočila... Naravno u njizi je na mnogo većem nivou ovo razrađeno, a ona je baš specijalizovana za nezdrave odnose šeme odnosa u ljubavnim vezama, pored ostalog...
    pročitah do kraja rečenice gdje je boldovano. zašto bi se neko mijenjao i zašto ona nešto očekuje.
    svašta.

  25. #25
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    7,212
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Prvi dio se odnosi na elaboraciju napisane psihološke knige i upravo u toj knjizi na naslovnoj strani stoji "kada se uvijek nadate da će se on promijeniti".
    Ja ne pišem tu o sebi, nego generalno iznosim stav. Ovdje izgleda sve šta se napiše generalno se pripisuje nekom drugom. Prvi stepen nezrazlelosti je da patrenu namećete njegove stave, kao tipa "šta se ti tužiš sa njima i boriš za svoja prava, kad je to gubljenje vremena... "

    Jedini moj subjektivni stav koji sam iznijela, je da sve moje psihološke alanalize bacam u vodu, jer sam progrešno procijenija, to jeste moj nivo emocionalne inteleigencije nije na zavidnom novu kada sam samo ja u pitanju jer oćigčedno ne mogu doseći objektivnost u svemu tome. Dok drugi, kada mi se obrate za pomoć kroz objektivno sagledavanje mogu pomoći...

    Svakako ovo je moj poziv rarazvoj
    Last edited by Bøgíñjå; 20-08-17 at 12:55.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Pogresni spojevi
    By odli in forum Ljubav
    Replies: 59
    Last Post: 18-09-07, 09:18
  2. Izbori u SAD
    By Nikollaki in forum Politika generalno
    Replies: 12
    Last Post: 11-11-06, 21:11
  3. Izbori
    By DzoniS in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 33
    Last Post: 15-07-06, 16:29

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •