Page 2 of 10 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 26 to 50 of 248

Thread: Egzorcizam

  1. #26
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ako mi ne savladamo djavola u sebi... tanane su sanse za bilo koga drugog da ih umjesto tebe moze iscerat.

    Zato nema ljudi koji idu kroz narod i fale ove ili one kako su im djavola iz sebe iscerali.

    Isus je opisao kako to ide sa demonima.

    Prvo nadju covjeka koga savlada na jednu stvar, vide mogu. Pa odu i nadju jos 5-6 duhova slicne sebi pa se vrate i onoga covjeka potpuno svezu. A to se sve desava u psihi ljudi.

    Onaj mrceni covjek je ko neko kome su up-ali u kucu i zarobili ga i rade sto im volja a njega muce.

    Zato se borite ako vjerujete, a vjere te vas moze odbraniti necete imat bez one u Boga.

    Ako ne mozes sam nije greska potrazit pomoc. Ali se moras sam pripomoc i suprostavit se.

    Psihoanaliticari su davno nasli da su mnoge te mentalne bolesti zapravo manifestuju kao opsjednutost demonima.

    Ja odje gledam ljude svadjaju se sa nekim i pricaju. A niko vidljiv pored njih. A ja ih gledam pazljivo i bez greske je to. On sa nekim prica i taj mu neko odgovara, samo ja ne cujem i ne vidim toga drugog.

    Masu ljudi ima takvih po ulica gradova odje i setaju se ili su beskucnici ili drifteri koji podju mjesecima od staratelja i sl.

  2. #27
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    OC, California
    Posts
    8,953
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    35
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    A gledajte, ovo mi nije jasno.

    Zasto egzorcizam ne rade popovi, nego samo hodze? Gledam i pravoslavci idu kod hodza. Ne djeluje ono iz Biblije, nego samo iz Kurana? :d


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    A to sto ljudi idu kod odza zbog iscerivanja demona, nije zbog odza vec zbog Kurana. U Kuranu postoje sure posvecene tome. Koje te odze koriste u procesu egzorcizma.

    Kuran ko ga razumije moze da zastiti covjeka jer u sebi ima sure koje kad se izgovore nagone sejtane da uzmaknu.

    Ima i citava sura posvecena njihovom rodu bicima zvanim Dzinima (od kojih nisu svi sejtani ima ih i koji nisu zli) ali sejtani su zli i oni nece i onemoguceni su da cuju.

    Treba se ljudi ipak bojat Boga, zapisano je da ko po zlu putu podje njemu je djavola za druga dao. A zao li je on drug.... izdajnik koji ostavlja na cjedilo posto navede na zao cin a glupi covjek ostane da odgovara.

    Oruzije demonima su nasi nagoni. Agituje nas da mrzimo jedni druge i da smo neiskreni jedni prema drugima i da kvarno smisljamo planove i da nepravedni budemo jedni prema drugima obacavajuci nam korist i profit.

    A lazu jer nista sto je ucinjeno nece ostat sakriveno. O cemu se saptalo u tami o tome ce se vikat po krovova. To samo slijep covjek zanesen nagonima ne moze da vidi. Bojte se Boga i ne cinite zlo i andjeli ce vas cuvat.

    “Reci: -Trazim zastitu kod Gospodara ljudi, Vladara ljudi, Boga ljudi, od zla sejtana, napasnika, koji zle misli unosi u srca ljudi - od dzina i od ljudi.- " ( sura En-Nas )

  3. #28
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,141
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Svijet izgleda kao da je u vlasti Zloga.
    Tek poneki (životno značajni) blijeskovi svjedočenja Boga
    pokazuju nam prisutnost Kraljevstva Božjega već sada,
    premda ne u punini.

    Egzorcizmi su potrebni jer postoje slučajevi opsjednuća (demonski napadi na osobu)
    i posjednuća (demonsko nastanjenje u čovjeka).
    Takvi ljudi mnogo pate.

    No, prije egzorcizma, mi mnogo možemo učiniti.
    Ispovjediti se, odreći se grijeha, blagovati Tijelo Kristovo (pričest).
    Postoje i molitve oslobođenja koju svaki vjernik može moliti,
    ali i svećenik može moliti nad njim.

    Nekad se ljudi svjesno i slobodno odlučuju na suradnju s demonima (zlodusima),
    a nekad uopće nisu svjesni da su "plodno tlo" za negativne aktivnosti.
    Na žalost, često bude kasno.

    Psihijatri u nekim slučajevima šalju pacijente svećenicima.

    Bolje je biti dalje od demonskih utjecaja. (GRIJEH općenito, gatanje, vidovnjaštvo, čarobnjaštvo, vještičarenje,
    šamanizam - direktan utjecaj astralnih entiteta/zloduha, tarot, reiki, yoga, bioenergija, teozofija, antropozofija....itd)

    Kao kršćanka, nikad ne bih otišla hodži, niti bih uzimala nečije zazive, zapise, talismane, ...itd.

  4. #29
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Previse filmova gledate...
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  5. #30
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by naftali View Post
    Svijet izgleda kao da je u vlasti Zloga.
    Tek poneki (životno značajni) blijeskovi svjedočenja Boga
    pokazuju nam prisutnost Kraljevstva Božjega već sada,
    premda ne u punini.

    Egzorcizmi su potrebni jer postoje slučajevi opsjednuća (demonski napadi na osobu)
    i posjednuća (demonsko nastanjenje u čovjeka).
    Takvi ljudi mnogo pate.

    No, prije egzorcizma, mi mnogo možemo učiniti.
    Ispovjediti se, odreći se grijeha, blagovati Tijelo Kristovo (pričest).
    Postoje i molitve oslobođenja koju svaki vjernik može moliti,
    ali i svećenik može moliti nad njim.

    Nekad se ljudi svjesno i slobodno odlučuju na suradnju s demonima (zlodusima),
    a nekad uopće nisu svjesni da su "plodno tlo" za negativne aktivnosti.
    Na žalost, često bude kasno.

    Psihijatri u nekim slučajevima šalju pacijente svećenicima.

    Bolje je biti dalje od demonskih utjecaja. (GRIJEH općenito, gatanje, vidovnjaštvo, čarobnjaštvo, vještičarenje,
    šamanizam - direktan utjecaj astralnih entiteta/zloduha, tarot, reiki, yoga, bioenergija, teozofija, antropozofija....itd)

    Kao kršćanka, nikad ne bih otišla hodži, niti bih uzimala nečije zazive, zapise, talismane, ...itd.
    Jednostavno, razumljivo......koncizno.
    Ja sam vazda bio ljubomoran na ljude koji umiju da na svima razumljiv način, objasne komplikovane stvari.

  6. #31
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,710
    Thanks Thanks Given 
    1,256
    Thanks Thanks Received 
    883
    Thanked in
    577 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ego_and_his_own View Post
    A to sto ljudi idu kod odza zbog iscerivanja demona, nije zbog odza vec zbog Kurana. U Kuranu postoje sure posvecene tome. Koje te odze koriste u procesu egzorcizma.

    Kuran ko ga razumije moze da zastiti covjeka jer u sebi ima sure koje kad se izgovore nagone sejtane da uzmaknu.

    Ima i citava sura posvecena njihovom rodu bicima zvanim Dzinima (od kojih nisu svi sejtani ima ih i koji nisu zli) ali sejtani su zli i oni nece i onemoguceni su da cuju.
    Ozbiljno? Ja mislio idu kod hodže zbog Biblije...

    Nije mi odgovoreno na pitanje. Ima li uopšte u Bibliji nešto što bi moglo da pomogne ljudima koji su opsjednuti? Kako se to radi u hrišćanstvu i mogu li sveštenici/popovi uopšte pomoći oko ovoga jer vidim da se samo kod hodža ide zbog ovog problema, nebitno koje su vjere?
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  7. #32
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,141
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Ima li uopšte u Bibliji nešto što bi moglo da pomogne ljudima koji su opsjednuti?
    Isus Krist izgoni demone iz ljudi. Oni ga prepoznaju i boje ga se.
    Isus je rekao svojim apostolima da će u njegovo ime moći činiti sve što i on.
    Nakon Duhova/Pedesetnice, apostoli su se ispunili Duha Svetoga i od tog trenutka,
    osnaženi Duhom, mogu činiti ono što im je Isus obećao. (Sve to čitamo u Bibliji. NZ)

    Tako i danas, ljudi koji su dobili sveti red (svećenici), mogu činiti ono što im je Krist predao.
    Pa tako i egzorcizam. To se uvijek čini u ime Isusa Krista, pa molitva oslobođenja i egzorcizam mora
    sadržavati formulu: "U ime Isusa Krista, odlazi..."
    Isus kad je izgonio zloduhe, pitao ih je za ime. U Bibliji, ime osobe označava da otkrivaš drugome svoju bit.
    Tako i egzorcisti pitaju zloduha za ime, te ih apostolskom vlašću, sukcesijom od Isusa Krista izgone - Njegovom snagom.

    Malo se o tome govori (premda i toga ima sve više u medijima) jer je vrlo opasno i to moraju činiti oni koji su ovlašteni
    i koji znaju.
    (entiteti mogu doći, a ako ga čovjek ne zna svezati - nastanu problemi......Samo Bog može čovjeka osloboditi demona ili čovjek koji dobio od Boga poslanje)

    Govorim iz kršćanskoga kuta.
    U islamske zapise, zazive i svijet džina neću ulaziti.
    Nije moje područje.
    Last edited by naftali; 04-08-17 at 10:50.

  8. #33
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Ozbiljno? Ja mislio idu kod hodže zbog Biblije...

    Nije mi odgovoreno na pitanje. Ima li uopšte u Bibliji nešto što bi moglo da pomogne ljudima koji su opsjednuti? Kako se to radi u hrišćanstvu i mogu li sveštenici/popovi uopšte pomoći oko ovoga jer vidim da se samo kod hodža ide zbog ovog problema, nebitno koje su vjere?
    Bivši Jezuita Alberto Rivera (guglaj) to odlično objašnjava. To su informacije iz prve ruke

  9. #34
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,176
    Thanks Thanks Given 
    257
    Thanks Thanks Received 
    1,170
    Thanked in
    567 Posts

    Default

    Može li objašnjenje iz ugla hrišćanstva zašto se joga i reiki smatraju demonskim uticajima?

  10. #35
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tripleta View Post
    Ozbiljno? Ja mislio idu kod hodže zbog Biblije...

    Nije mi odgovoreno na pitanje. Ima li uopšte u Bibliji nešto što bi moglo da pomogne ljudima koji su opsjednuti? Kako se to radi u hrišćanstvu i mogu li sveštenici/popovi uopšte pomoći oko ovoga jer vidim da se samo kod hodža ide zbog ovog problema, nebitno koje su vjere?
    "Ovaj se rod izgoni samo postom i molitvom." Jedino tako, sve ostalo je privremeno.

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Može li objašnjenje iz ugla hrišćanstva zašto se joga i reiki smatraju demonskim uticajima?
    Reiki jer se zasniva na placebo efektu, dakle ubjeđenju.
    Ne znam na koju se jogu odnosi?

    Hrišćanstvo nije čarobnjaštvo da se uzima u slučaju potrebe, prije i poslije jela.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  11. #36
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,176
    Thanks Thanks Given 
    257
    Thanks Thanks Received 
    1,170
    Thanked in
    567 Posts

    Default

    Ubjeđenje svakako loše zvuči.

    Ne znam, naftali je rekla joga pa me zanima kad bude imala vremena da objasni. A možeš i ti kad si već tu ako si upućen i ako si upoznat između kojih se pravi razlika?
    Bilo bi lijepo i da nam Boginja kaže koju na tu temu pošto ima iskustva.

  12. #37
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    "Demonski uticaj" svakako loše zvuči. Mlatara se sa tim terminologijama puno. Svakako, nama "vani" te i takve terminologije ne pomažu puno. Ništa nije loše samo po sebi već je sve onakvo kako se koristi.
    Joga u pravom smislu riječi ne može biti loša, dok joga koja se primjenjuje u današnjem urbanom društvu može da odvuče nekoga u nove zablude.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  13. #38
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,176
    Thanks Thanks Given 
    257
    Thanks Thanks Received 
    1,170
    Thanked in
    567 Posts

    Default

    Kao što može i hrišćanstvo.
    Ali se to "toleriše" u njihovom dvorištu, dok se na tuđa ukazuje opreza radi - jesam dobro shvatila?

  14. #39
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ti bi danas samo nekog svađala na ovu internet livadu?

    Ja rekoh ništa samo po sebi nije loše već kako se koristi. Ali ako govoriš o demonskom uticaju moraš priznat da to zlokobnije makar zvuči nego joga za otklanjanje stresa.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  15. #40
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,176
    Thanks Thanks Given 
    257
    Thanks Thanks Received 
    1,170
    Thanked in
    567 Posts

    Default

    Moa? Nikako.


    Ok, diplomato.

  16. #41
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Funkcija yoge je ista kao funkcija molitve, znači ujedinjenje, oslobađanje od podijeljenosti. Sama yoga ima mnogo škola koje imaju različiti cilj osim ujedinjavanju sa jednim Bogom. Pravi Jivanmukti će reći za sve ostale škole da su demonske jer treniraju ljude da imaju neke fizičke ili psihičke predispozicije koje su u domenu moći ovoga svijeta a opet ništa ne doprinose u sopstvenoj realizaciji. Je li bolje sada?
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  17. #42
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kad đavolak uđe u čoika on drugom ćoviku oće "ubit Boga u njega"... onda i u tog drugog čoika ostane samo džavolak da u trećem učini isto... tu pomažu borilačke vještine, mnogo više od joge!

    Ondak ovaj drugi u prvom đaola izubiva, pa ga jopet Bog nastani, i tako...
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  18. #43
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,176
    Thanks Thanks Given 
    257
    Thanks Thanks Received 
    1,170
    Thanked in
    567 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Funkcija yoge je ista kao funkcija molitve, znači ujedinjenje, oslobađanje od podijeljenosti. Sama yoga ima mnogo škola koje imaju različiti cilj osim ujedinjavanju sa jednim Bogom. Pravi Jivanmukti će reći za sve ostale škole da su demonske jer treniraju ljude da imaju neke fizičke ili psihičke predispozicije koje su u domenu moći ovoga svijeta a opet ništa ne doprinose u sopstvenoj realizaciji. Je li bolje sada?
    Pa dođe mu na isto rekla bih. Svako svoga konja fali, ne?

  19. #44
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Sad sam već zbunjen, koje dođe na isto?
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  20. #45
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,176
    Thanks Thanks Given 
    257
    Thanks Thanks Received 
    1,170
    Thanked in
    567 Posts

    Default

    naftali reče

    "Bolje je biti dalje od demonskih utjecaja. (GRIJEH općenito, gatanje, vidovnjaštvo, čarobnjaštvo, vještičarenje,
    šamanizam - direktan utjecaj astralnih entiteta/zloduha, tarot, reiki, yoga, bioenergija, teozofija, antropozofija....itd)

    Kao kršćanka, nikad ne bih otišla hodži, niti bih uzimala nečije zazive, zapise, talismane, ...itd."

    Ulix reče da
    "
    Pravi Jivanmukti će reći za sve ostale škole da su demonske jer treniraju ljude da imaju neke fizičke ili psihičke predispozicije koje su u domenu moći ovoga svijeta a opet ništa ne doprinose u sopstvenoj realizaciji."

    Kako ja čitam, a moguće da ne čitam sa razumijevanjem, dođe na to da hrišćani fale svoju "praksu", a jogini svoju (odbacujući ostale). Jer je za njh ta jedna odabrana ona prava.
    Samo mi i dalje nije jasno zašto se ima potreba praviti otklon od ovih ili onih - to samo radi debate ili ?


  21. #46
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Pa rečeno ti je koja yoga je u pitanju ili to svjesno previđaš radi debate.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  22. #47
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,176
    Thanks Thanks Given 
    257
    Thanks Thanks Received 
    1,170
    Thanked in
    567 Posts

    Default

    Ruku na srce, umjesto naftali, ti si naveo koja joga je u pitanju. I hvala na odgovoru.

  23. #48
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    A što ćeš, mi hrišćani se držimo zajedno kad su demonski uticaji u pitanju.
    Nema na čemu poyyy.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  24. #49
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,176
    Thanks Thanks Given 
    257
    Thanks Thanks Received 
    1,170
    Thanked in
    567 Posts

    Default

    Neću vam ništa, pričamo :*

  25. #50
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Daj uozbilji se, kako bi nam mogla što.
    :*
    Nije lako, ali je jako rođaci.

Page 2 of 10 FirstFirst 123456 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •