Results 1 to 18 of 18

Thread: Samopouzdanje & SexEpil

  1. #1
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,234
    Thanks Thanks Given 
    785
    Thanks Thanks Received 
    1,520
    Thanked in
    757 Posts

    Default Samopouzdanje & SexEpil

    Načesmo malo ovu temu Krkna i ja, ne slozismo se, naravno ali ona se vrlo brzo povuce iz rasprave i ostade nedoreceno..

    Pitanje je u kojoj mjeri je necija sexipilnost uslovljena samopouzdanjem te osobe. Cinjenica je da kod zena to i ne igra bas glavnu ulogu. Lijepo je imati stav, svoje "ja", ali apsolutno nije neophodno da bi djevojka/zena bila sexipilna. Itekako stidljiva, povucena i nesigurna djevojka moze biti privlacna, cak te osobine umiju totalno da raspale sexualnu zelju kod muskarca. Ali je isto cinjenica da je zenama mnogo bitnija ta osobina kod muskarca. E sad, gledao sam primjere dje i kod muskarca uopste nije bilo neophodno da bude samouvjeren da bi nekoj zeni bio sexipilan. Uglavnom je rijec o toj sapiosexualnosti, dje je zena fascinirana mozgom, intelektom, zbog cega joj fali vazduha kad je u blizini doticnog. A on totalno asocijalan tip, nesiguran do bola, nikog u oci ne moze da pogleda, zamuckuje.. ali je genije u poslu kojim se bavi, izuzetno cijenjen i to zene obara s nogu.

    Koje je vase misljenje, da li vam je neophodno da osoba bude samouvjerena da bi vam bila sexipilna?


  2. #2
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Samopouzdan balvan je balvan.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  3. #3
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    I balvan je najčešće samopouzdan.

  4. #4
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Daleko od toga, potpunih ludaka (u pozitivnom smislu) je najviše međ samopouzdanima iz nekog mog iskustva naravno. I sa stilom, rezonom i realizovanim idejama... ali te samopuzdanje ne mijenja u onome što si, samo potvrđuje... i to mu je bez daljnjeg neprikosnovenost u korisnosti.

    Ako neko ima neku očitu socijalnu vrijednost, džaba mu je bez samopouzdanja...
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  5. #5
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    Samopouzdan balvan je balvan.
    Apsolutno se slazem.Ta samopouzdanost kad je ispred tebe vidna budala bude ne odbojna no smijesna.S druge strane neki malo nesiguran ili malo povucen tip ima taj neki kvalitet u koje ce se neko zagledati i to ce ga i privuci,i sto je glavno ono sto je naizgled ne znaci da su takvi(nesigurni,smotani) i u krevetu-daleko od toga,budu pravo iznenadjenje.Ne volim i ne mogu da gledam na ljude povrsno,ako zapazam tipa ruke gledam i neke pokrete,oci i osmjeh imaju svoj nacin govora...pa mi je uglavnom seksipilno nesto poput ovog drugog tipa.Kod egomana punih onako odoka samopouzdanja i znanja sam primijetila da im ni oci,ni usne,ni ruke nemaju pricu-pustos i praznina.Ono trude se ali im ne uspijeva.


    Sent from my Redmi 4 using Cafe Del Montenegro mobile app



    "Tiha voda brijeg roni..."

  6. #6
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    opuštenost u razgovoru meni mnogo govori o samopouzdanju, osmjesi, normalni i realni pogledi na svijet... seksipil sam nailazio u opuštenim ženama, koje nisu glumatale ludilo, seksipil sam nalazio i u njihovim skromnostima... volio sam žene koje su bile svjesne svoje seksualnosti i koje su pokazivale taj svoj dar na sjajan način, na način zbog kojih sam ih uvijek želio... ne znam... nasuprot njima, alergičan sam na ove instagram kočoperke koje misle da su lijepe ako se slikaju po lounž barova, na verige sa šeMširom itd..,.

  7. #7
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,973
    Thanks Thanks Given 
    3,228
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    Ne znam sto znaci seksepil... mislim da tu rijec u zivotu nisam koristio. Blizi izraz mi je jebozovan. Ili ima neka razlika?

  8. #8
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Nisam ni ja... mislim, nisam se prosto izražavao osim kada sam baš blizak bio sa ženskim svijetom... i ljepše mi je reći da je osoba sexy ili jebozovna nego "seksipilna si"

  9. #9
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Privlačna ili ne...
    Ali interni trend je trendi.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  10. #10
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,234
    Thanks Thanks Given 
    785
    Thanks Thanks Received 
    1,520
    Thanked in
    757 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    Ako neko ima neku očitu socijalnu vrijednost, džaba mu je bez samopouzdanja...
    Da. Mozda. Ali postoje mnoge druge vrijednosti koje odusevljavaju suprotan pol, ne samo komunikacija i drustvenost. Ja upravo i pricam o takvim primjerima, koji su na granici asocijalnosti, a opet "imaju nesto".
    Last edited by zvoncica; 25-07-17 at 14:45. Reason: brisanje citata


  11. #11
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    60
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni nije ni malo seksi kada je neko nesiguran u sebe.
    Seksi je kad te pogleda a ono vidis na kilometar taj zar u pogledu, kad koraca sigurno i kad seksualna zelja izbija iz njega. Zraci i privlaci.

    Ne mogu da zamislim i nikad mi nece biti seksi da neko sjedi u cosku, pogrbljenih ramena i skrece pogled. Mislim hellooooouuuu
    Pricamo li mi ovdje o seksualnoj privlacnosti ili o nekom smotanku/smotanulji koji su sasvim slucajno mozda eto dobri u krevetu?
    I wonder... a lot.....

  12. #12
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,234
    Thanks Thanks Given 
    785
    Thanks Thanks Received 
    1,520
    Thanked in
    757 Posts

    Default

    Znam za najmanje dva takva primjera "smotanaka", za kojima su djevojke okidale. Jedan je bio profesor na faxu, drugi gitarista. I jedan i drugi su bili fatalni zbog kombinacije izgleda i znanja, a obojica totalno pogubljeni, narocito kad im se zensko obrati.
    Medju zenama vec primjera koliko hoces...


  13. #13
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    60
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svakakvih nas ima, neko se pali na izgled, neko na moc, neko na finansijsko stanje, neko eto i na gitaru
    Ja se palim na karakter koji izbija iz sigurnog pogleda, sigurnog pokreta i za mene ne postoji nista seksi u smotanku i pogubljenku.
    Ako gledam i zensko drustvo, kada komentarisemo 90% nas se slozi da je neki macor seksi ovo 10% se pali na vlasnika gitare, vlasnika skupih kola, politicara koji je ruzan ko lopov ali eto nadje se nekome i da je to seksi.
    No problem, samo kazem kako je kod mene.
    I wonder... a lot.....

  14. #14
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,234
    Thanks Thanks Given 
    785
    Thanks Thanks Received 
    1,520
    Thanked in
    757 Posts

    Default

    Je li dao Bog da je takav odnos u procentima. Da je obratno, ja ga ne bih opepelio.

    Samo malo pojasnjenje u vezi primjera koje navodim: ne mislim na sponzoruse i oportuniste, koji vide neki materijalni interes, pa su se zbog toga nalozile. Nego opcinjenost znanjem i vjestinama koje posjeduje g-din "smotanko".


  15. #15
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    60
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Za tu opcinjenost znanjem bi trebalo nekoga bolje poznavati. Tu stizemo na sustinu nase rasprave.
    Neko koga vidis prvi put, prodje pored tebe ne moze te opciniti znanjem vec onim cime zraci a to je seksEpil. I tu dolazimo na logiku ovog procenta, ne moze smotanko u prolazu da te "opcini" nikako, ali bas bas nikako..
    I wonder... a lot.....

  16. #16
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,234
    Thanks Thanks Given 
    785
    Thanks Thanks Received 
    1,520
    Thanked in
    757 Posts

    Default

    Nidje ja nisam rekao da mislim iskljucivo na primjere koji prodju ulicom, vidis ga tad par sekundi i to je to. Kakav je to uzorak? Kad bi se sexualna privlacnost javljala samo u takvim slucajevima, dabogpomoze.. ali nije tako. Vec se radja i nakon tog prvog pogleda, moze posle prve recenice, moze posle prve svirke, izlozbe.. Utisak!


  17. #17
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DianaP View Post
    Za tu opcinjenost znanjem bi trebalo nekoga bolje poznavati. Tu stizemo na sustinu nase rasprave.
    Neko koga vidis prvi put, prodje pored tebe ne moze te opciniti znanjem vec onim cime zraci a to je seksEpil. I tu dolazimo na logiku ovog procenta, ne moze smotanko u prolazu da te "opcini" nikako, ali bas bas nikako..
    Zamislila sam da idem u Ideu da kupim potrebstine.U cosku stoji povuceno lik,tako cudno po strani da nagonski moram da okrenem glavu i pogledam u njega.I dok prolazim pri osvrtu na tu siluetu susrijecem se sa nebesko plavim(mogu bit i dr boje) ocima koji djeluju na mene poput bljeska svjetlosti u tami.Mogu slobodno reci da ce te oci,sjaj i dubina pogleda za mene u tom trenutku biti ispunjene seksipilom i samouvjerenoscu samim tim sto su me tako pogledale.

    Strast (duboku,snaznu) koju osjetis iz ociju onoga koga te pogleda(kako te nije pogledao neko s kim si provela dosta vremena u vezi na primjer) zanemari to sto ne hoda kao Bog,isprsenih grudi,uzdignite glave...Po strani sto mi svi u prolazu se divimo kad vidimo harizmu,likove kao iz casopisa itd...nekad prosto nas privuku necim neki koji su suprotnost od onog sto mi smatramo za ideal.

    Sent from my Redmi 4 using Cafe Del Montenegro mobile app



    "Tiha voda brijeg roni..."

  18. #18
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    vjerujem da je samopouzdanje najbitnije, ako govorimo o seksipilu koji izbija iz osobe, makar ga glumio/glumila, i koji odmah primijetiš ili ne primijetiš....e, druga je stvar što je nekome od nas seksi u smislu da mi se neko baš, baš dopadne, da ga poželiš, po meni je za seksipil sve bitno, bukvalno sve i pokaže se naknadno, kad nekoga upoznaš jako dobro....isto tako se izgubi kad ga upoznaš još bolje
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Samopouzdanje
    By Jakuza in forum Sve i svašta
    Replies: 18
    Last Post: 15-03-16, 00:29
  2. Samopouzdanje i nesigurnost
    By odli in forum Sve i svašta
    Replies: 14
    Last Post: 14-11-07, 14:39

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •