Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 55

Thread: Bijeg u divljinu

  1. #26
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Ovaj Hrvat je pomiješa vodu i ulje, izgorio mu je dihtung na glavu. Malo laže da zivi bez para i u opisanim uslovima.
    I ja bih volio ovako da se otisnem ponekad nego me nema ko finansirat, zalud bih glumio ludilo.

  2. #27
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,031
    Thanks Thanks Given 
    3,961
    Thanks Thanks Received 
    6,523
    Thanked in
    3,110 Posts

    Default

    Sigurno mu salju bar jednu cveklu mjesecno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    nothing comes from violence and nothing ever could

  3. #28
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    I za frizera.

  4. #29
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,820
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,047
    Thanked in
    841 Posts

    Default Bijeg u divljinu

    Zivjeti sam je poricanje cinjenice da si dio cjeline. To znači da si zarobljen. Ali ukoliko svojim razumjevanjem obuhvati jednostavnost cjeline covjek je slobodan. Bjeg od ljudi je bjeg od sebe. Pobjeci od buke i grada je nesto sasvim drugo i to svi radimo ali pobjeci od ljudi...? Tu nema "sreće".

    Treba napomenuti da ni crkve ne dozvoljavaju osamu monaha bez u izuzetnim okolnostima i na odredjen period. Zaboravih detalje koliko i kad se moze.
    Last edited by Caesar; 23-07-17 at 15:03.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  5. #30
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Priziv je tu ključna stvar.
    Kod ovoga lika je bitno što ima zahvalnost. To je dobar početak.
    Odlazak od ljudi ne znači usamljenost, tu je uvijek Drugi.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  6. #31
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    The more things change, the more they stay the same.

  7. #32
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    246
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Po vašim komentarima i priloženim snimcima jasno je da ste u minimalnom ili nikakvom kontaktu sa prirodom. Niste vi sposobni za ovaj način života. Idite u eko sela i jedite njihovu "zdravu" hranu i papreno placajte.

  8. #33
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    a etno sela?

  9. #34
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,213
    Thanks Thanks Given 
    120
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    69 Posts

    Default

    Ja mlim da je covjek ono sto je-kada je sam. Covjek drustva je toliko zaglibio, izgubio spontanost, izvjestacio se, postao samo sjenka onoga sto misli da jeste , sto bi zelio da bude i kako bi volio da ga drugi vide. Samoca je dobra za peispitivanje ali ne misaono intelektualno vec spoznajno. Opet nema potrebe za bijegom u sumu jer" djavoli" nas svuda prate. Dovoljno je iskljuciti mobilni, kompjuter i televiziju jedan dan, da vidimo koliko smo ludi..
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  10. #35
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Suviše smo mi komplikovani da bi jednostavno živjeli!
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  11. #36
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,755
    Thanks Thanks Given 
    10,870
    Thanks Thanks Received 
    2,122
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    brate, on je rećan našao je smisao života, napuštio sve, pošao u prirosu, sjedinio se sa njom....pa što plače onda?! Ovo je neki duboko nesrećan čovjek koji ne zna što će sa sobom i ako pretekne ovu epizodu ili će se vratiti u civilizaciju pokunjeno ili će što učinjet od sebe....tako ga ja vidim nakon odgledanoga snimka

    Ja volim prirodu i to što sam starija sve više...imam volju da se malo maknem iz grada, barem vikendom u moju kućicu prirodicu i da tamo uživam u čistom vazduhu....čak nemam ništa protiv i da se malo nešto zasije pa da se ima domaćih proizvoda....malo, isto za domaći posa'....e to mi je san...ali sam kao pustinjak bez kontakta sa narodom, bez kupatila, svih civilizacijskih tekovina koje ti n selu mogu zatrebati tipa struja,voda, telefon, internet, ne bih mogla
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  12. #37
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    To se zovu suze za svijet. Empatija.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  13. #38
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,755
    Thanks Thanks Given 
    10,870
    Thanks Thanks Received 
    2,122
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    ono nijesu brate, nego iz dna duše! Za sobom je plakao, vjeruj mi
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  14. #39
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Pa on i jeste bio u svijetu. Govorio je o zahvalnosti šta ljudi imaju a ne cijene.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  15. #40
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,755
    Thanks Thanks Given 
    10,870
    Thanks Thanks Received 
    2,122
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    moguće...neću da sporim, meni je zaličilo na duboko nesrećnog čovjeka koji plače za sobom...ne za ljudskom bahatošću nego za sobom
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  16. #41
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Pustinjaci su uvijek bili i biće neshvaćeni većini. Neki doživljaji i duboka iskustva na poljima ljudske psihe se ne mogu adekvatno opisati riječima i samim tim prenijeti u onoj mjeri shvatljivosti običnim smrtnicima.
    The more things change, the more they stay the same.

  17. #42
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,213
    Thanks Thanks Given 
    120
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    69 Posts

    Default

    Jednostavnost je uvijek neshvatljiva. Eto covjek ode da zivi u sumu, velika se fama digla nikome nista nije jasno i svi projektujemo svoja predubjedjenja na njega. Ukroceni tekovinama "civilizacije"(blah), dobrovoljni robovi. Tako je sigurnije.
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  18. #43
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ponijele su ga, i UDAVILE samo emocije. Često ljudi žele da budu mudraci tako što će ličiti na iste iz nekih priča. Jednom prilikom sam gleda prezentaciju jednog "inovatora". I najzanimljivija mi je u svemu bila njegova razbarušena kosa. Možda je tajna visoke inteligencije u razbarušenoj kosi, čije temelje je udario Albert
    E na sličan način se i ovaj tip predstavio.

  19. #44
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Uf kako mi je bzvz kad se ne slažemo da sam ja u pravu.
    Baz šale, ne insistiram, niti mogu znat tačno ima li kakav skriveni motiv (to je između njega i Boga), ali da pokušam da obrazložim zašto nisam ciničan povodom novog početka mladog gospodina.

    - Uspješan sportista i to ne u šahu nego u teškim disciplinama, uspješan i kao trener, dakle neko ko može da prenese znanje drugima i da ih učini da budu bolji od ostalih. Čovjek zna igru, zna navike tijela i uma i zna kako da ih usmjeri za neka dostignuća.
    - Stekao je pare, milione, dakle nema govora o materijalnoj isfrustriranosti odnosno nemogućnosti da postigne nešto u ovome svijetu. (vidi gore navedeno)
    - Sam je otišao, nije ženjen, dakle nije odvukao i umiješao druge ljude u ovo.
    - Ostavio je svo "bogatstvo" zarad drugog bogatstva, onog kojeg on smatra stvarnim i tu je potpuno u pravu.
    - Uzeo je samo zahvalnost sa sobom. To je sasvim dovoljno za novi i "uspješan" početak, iako vi stari cinici vidite u tome da su ga ponijele emocije. Jednostavno priziv kada je toliko jak da se pođe na ovaj način, ne možete očekivati da on treba da kulira pred kamerama, svakako to za njega ne predstavlja više ništa. Niti kamere niti vaše mišljenje o tome.
    - Ne bi bio šamppion niti uspješan da nije iskoristio svaku šansu do kraja koja mu se pružila u životu. Ne zaboravimo da ima 38 god, dakle zreo čovjek. Koliko vas je uradilo tako nešto? Ako jeste onda ćete i prepoznat njegov mot u svemu ovome.

    ediit: e da, šta bi po našim mjerilima odredilo da je njegov odlazak u stranstvovanje uspješan? Po meni, ako sve bude ok nećemo više čuti za njega.
    Last edited by Ulix; 27-07-17 at 06:18.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  20. #45
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,213
    Thanks Thanks Given 
    120
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    69 Posts

    Default

    Slazem se, htjedoh ovako nesto napisati nego lijenost ne dade. Veliki plus je sto se ostvario u svijetu i napustio sve to, znao je sta napusta, za razliku od nekoga ko sa sobom nosi frustracije neuspjeha. Bijeg je teska rijec - otisao covjek da odmori. Pa i da se predomisli, vidi da to nije to za njega, svaka cast na *udima za poduhvat. Svaka cast na slobodi.
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  21. #46
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,074
    Thanks Thanks Given 
    509
    Thanks Thanks Received 
    428
    Thanked in
    239 Posts

    Default

    Ljudi ovaj momak/covjrk je otisao prije 2,3god ja mislim u divljinu.Jer sam ja njega davno gledao na HRT 0.o Stekao momak pare,shvatio da vj oko njega losi ljudi,losi tripovi,otisao da uziva i kad se probudi da kaze "vala nemam nikakvu obavezu danas "

    Sent from my GT-I9300 using Cafe Del Montenegro mobile app

  22. #47
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Previše je diskutabilno to što mi podrazumijevamo pod ostvarenjem ili uspjehom??? Najviše ljudi to vidi i mjeri u tuđim očima. Ili.......ako misle da su drugi ubijeđeni kako su oni uspjeli onda to i oni smatraju SVOJIM ostvarenjem ili uspješnim životom. A ako je tako.....zašto bi neko želio da pobjegne od tih istih ljudi???? I to na PREVIŠE BAJKOVIT način. Mada da budem iskren, nije mi jasno kako mu je promaklo toooooo što bi mogao na miru da otkriva mudrosti i smisao života uz usavršavalje tijela Kung Fuom
    Danas čoek mora bit ili udaren, ili protjeran da bi napustio "digitalizaciju"
    Emocije jesu "kerozin" u našem životu.....ali lako se i daju zapaliti
    A sve privilegije koje ovaj tip ima tamo, možeš da sprovedeš i kući!

  23. #48
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    A ako je tako.....zašto bi neko želio da pobjegne od tih istih ljudi???? I to na PREVIŠE BAJKOVIT način.
    Hmda. I meni sad dođe da odem glavom bez obzira.
    Eto, ali ispada da to nijesu samo bajke. Pa kako se kome svidi.
    Podrška za lika, only dead fish swim downstream.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  24. #49
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Četvrti, tumačenjem osjećanja, tj. emocijama se mnogo više mi bavimo nego dotični. On očito ima način da to produktivno kanališe...

    I da ne bude zabune, moj gorenavedeni post na prvoj strani ovog naslova ("Ovo je već i više nego očito...") je upućen tvojim i sličnim stanovištima...
    Last edited by Xerxes; 27-07-17 at 10:58.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  25. #50
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,820
    Thanks Thanks Given 
    1,658
    Thanks Thanks Received 
    2,047
    Thanked in
    841 Posts

    Default Bijeg u divljinu

    Bijeg od ljudi? Ako pogledamo i velike mudrace i filozofe zapada i istoka necemo naci ih mnogo koji su vodili pustinjacki zivot. Od lao cea, konfucija itd. Interesantno je da je osama uvijek shvatana kao podvižništvo. Podjimo samo od Indije i po legendama 1000 godisnje osame nekih ratnika i bogova pa do samog Hrista i one pustinje. KLjucna stvar je da ostanemo u kontaktu sa ljudima. U ljudima treba prepoznati lijepe stvari i time se hraniti, a od losih se zastiti. Mnogi to ne umiju ili su samo lijeni. Jedni se obrate lajfkoučima, psihijatrima, sveštenicima itd a neki jednostavno uteču u divljinu. Misle lakše je a i ko će sad raditi o tom jadu da ljude razumije.

    Mislim da pustinjacki nacin zivota nije za ljude, bar ne one normalne, a da često zna biti predstavljen onako lažno romantično kao "ljudi su zli", "moralno dekadentno drustvo", "jedinstvo sa prirodom" , "prosvjetljenje jer si Boga vidio" itd.

    Znači osama samo kao iskušenje i način pobjedjivanja samog sebe, a nikako kao način života. Ugledajte se na Hrista ako meni ne vjerujete
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •