Page 16 of 119 FirstFirst ... 61213141516171819202666116 ... LastLast
Results 376 to 400 of 2957

Thread: Vaperi...gdje ste ;)

  1. #376
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Brat moj to ti je teoretski 72mg nikotina na dan , uzmimo da je med. čisti nikotin prilično skup i da trgovci varaju sa količinama i da kažemo da je to 40 mg nikotina, uzimajući u obzir i njegovu laku isparljivost i oksidaciju , mnogo je to otrova kolega za organizam ti pušiš praktično opet dvije kutije cigareta dnevno što je na granici ozbiljne saturacije , doze preko 60mg nikotina mogu da budu smrtonosne to vjerovatno znaš, od 40-60 se već računa kao trovanje. Smanjivaj to polako pa taman da pariš i 10ml dnevno.
    Zanimalo je mene josh na startu koliko bi ta kolichina nikotina bila ekvivalentna kolichini ispushenih smrdusha,i davno sam naishao na tabele neke a njemachke su prilichno tachne,da 10ml na 18mg je ekvivalentno za 8 cigareta Marlbora recimo,a otprilike 45min parenja je isto kao jedna smrdusha...ima tih tabela no mi je sad muka trazit.
    ...

  2. #377
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Lose je sto ne pise kolika je zapremina na ovim plasticnim bocicama...

    Mislio sam da su male 10ml a vece 15ml ali sad kad gledam svoju tecnost od 10ml rekao bih da je moja manja pa je ovo mozda nesto kao 20ml i 30ml a onda opet kad to uporedim sa staklenima gdje se zna zapremina, ne izgleda mi toliko puno

    Vjerovatno ima i po drugim radnjama ovih stvari.. na ovo sam slucajno nabasao pa rekoh da slikam da znam.

    A nikotin bi presipao u manje bocice? Ovo 100ml je mnogo da se drzi i nakon pravljenja? Zbog vazduha koji ostane?

    Jedino bi za finalni proizvod birao ipak prozirne, volim da vidim boju tecnosti, pa cak i kad je ja sam pravim.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  3. #378
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Ma pusti tabele, prosječna cigareta sadrži 1mg nikotina ako je sadržaj približno tačno deklarisanom u najboljem slučaju izgoriš 2 kutije, a što je puno. Ja ti to kažem iz najboljih namjera, drugarski, ti kako hoćeš, tvoj je izbor.

  4. #379
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Lose je sto ne pise kolika je zapremina na ovim plasticnim bocicama...

    Mislio sam da su male 10ml a vece 15ml ali sad kad gledam svoju tecnost od 10ml rekao bih da je moja manja pa je ovo mozda nesto kao 20ml i 30ml a onda opet kad to uporedim sa staklenima gdje se zna zapremina, ne izgleda mi toliko puno

    Vjerovatno ima i po drugim radnjama ovih stvari.. na ovo sam slucajno nabasao pa rekoh da slikam da znam.

    A nikotin bi presipao u manje bocice? Ovo 100ml je mnogo da se drzi i nakon pravljenja? Zbog vazduha koji ostane?

    Jedino bi za finalni proizvod birao ipak prozirne, volim da vidim boju tecnosti, pa cak i kad je ja sam pravim.
    Nikotin je najbolje izvući u velike špriceve pa ga istiskivati po potrebi da ne ostaje vazduh unutra. Samo treba nabaviti adekvatne silikonske čepove ili zgnječiti dobro neku iglu pa nju koristiti kao , čep. POželjno je koliko vidim da se drži u frižideru.
    Uzemš špric iz apoteke , ubaciš 10 ml. u tu bočicu, flosmaster i označiš , ili zalijepiš tanku tapetu.
    Last edited by Tivatech; 19-02-18 at 17:31.

  5. #380
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Ma pusti tabele, prosječna cigareta sadrži 1mg nikotina ako je sadržaj približno tačno deklarisanom u najboljem slučaju izgoriš 2 kutije, a što je puno. Ja ti to kažem iz najboljih namjera, drugarski, ti kako hoćeš, tvoj je izbor.

    Konzentration

    ist eine Gehaltsangabe, die auf das Volumen eines Gemisches bezogen ist. Die Konzentration gibt also an, wie viel von einem Stoff in einem Volumen vorhanden ist (z.B. Zuckerstücke im Kaffee).
    Im Fall von E-Liquid oder der Tabakzigarette wird die Konzentration wie folgt angegeben:

    • E-Liquid: 18 mg/ml → 18 mg Nikotin pro 1 ml Flüssigkeit.
    • Zigarette: 14 mg/g → 14 mg Nikotin pro 1 g Tabak.
    • Zigarettenrauch: 1mg/280 ml → 1 mg Nikotin im Rauch einer Tabakzigarette.

    Tatsächlich wissen viele nicht, dass die auf Zigarettenschachteln angegebene Nikotinkonzentration sich auf den „Rauch einer Zigarette“ bezieht – gemessen mit einer immer gleichmäßig ziehenden „Rauchmaschine“ nach DIN ISO 3308:2000-12.1 Der Tabak einer Tabakzigarette enthält jedoch zwischen 12 und 14 mg Nikotin.2
    Eine Schachtel mit 20 Zigaretten enthält also ca. „20 x 14mg“ = 280mg Nikotin.
    In einem 10ml Liquidfläschchen „18er“ sind in „10 x 18mg“ = 180mg Nikotin. Somit enthält dieses Liquidfläschchen weniger Nikotin als eine Zigarettenschachtel.
    Wenn man jetzt alleine von der Konzentration ausgeht, entspricht ein 10ml „18er“ Liquidfläschchen ca. 16 Tabakzigaretten.
    ...

  6. #381
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Obidjoh par apoteka u blizini (kisa je, ne mogah dalje) i svaka me gledala u cudu posto nikad niko nista slicno nije trazio...

    Vecina u stilu "nemamo to, dovidjenja". Jedino u ovu 'najpoznatiju' (Belladonna) mi rece da ne bi trebao bit' problem nabavit' PG pa ce mi javit za koji dan. A VG nemaju i ne znaju moze li se nabavit' al' ce pitat'. Samo su mi nudili obican glicerin sto vjerujem da nije isto. Ja se sjecam da sam taj obican glicerin uzimao kad sam eksperimentisao nesto za fotografiju i sa njim u nekoj alu-foliji pravio dim pa tek sad sve to povezah...

    E sad VG je biljni glicerin... a 'obican' glicerin? Na nekoj drugoj bazi ili je mozda isto biljni samo mu ne daju taj pridjev?
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  7. #382
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    260
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Zovi ti njih opet, dosadjuj im, mogu da nabave sigurno, to se uvozi iz Srbije, od Meilab-a ili neki drugi... apoteke koje imaju laboratorije imaju PG sigurno. E sad tu je problem sto on valjda nije predvidjen za maloprodaju već se koristi za mućkanje nekih ljekova ili čega već, zato ga većina apoteka nema, al ove sa laboratorijama bi morale...
    Što se Glicerina tiče, to ti je to 100%, ne moze bit bez jedan Glicerin, jedna je formula a iz čega se tačno dobija to ti sigurno niko neće umjet reći osim onaj tamo što ga proizvodi. Važno bi bilo da je što čistiji, 99,5%, i da nema nikakvih mirisa. Kod nas ga obično presipaju iz litarskih flaša u manje od 50ml, a onda nema ni deklaraciju i prodaju ga skuplje kao preparat za kozu... da ne komplikujemo, ja sam ovuda kupovao razne i svaki mi je bio ok, nikakvu razliku nisam primijetio, niti sam se otrovao ... gledaj samo da ne smdi jer će se onda odrazit i na tečnost.

    Još nešto, preporuka, moja i iskusnijih, kada počnete sami da mućkate, krenite od odnosa: 50%+40%+10% (PG+VG+Voda (destilovana)). Ja uvijek koristim taj odnos jer mi najviše odgovara, a vi, kad se malo uštosate, može da mijenjate po želji.
    Aromu, ako je mali procenat (2-3%) ja ne uračunavam, a ako je 5% i više, onda malo manje baze stavim, recimo ako pravim 100ml - sipam otprilike 95ml baze i dodam aromu.... na manje količine čak ni to.

    Što se vjetrenja nikotina tiče, bilo je priče oko toga, i to je totalno zanemarivo da ne vrijedi ni razmišljati o tome, samo dobro zatvoriti flašu i u tamno... ako je kome baš frka može i u frižider, pogotovo ljeti kad je 40+, zajedno sa svim ostalim tečnostima.
    Last edited by djuza23; 19-02-18 at 20:25.

  8. #383
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Evo sad vidim sa ovog SRB foruma da kod nas bas pise samo 'glicerin' ne 'biljni glicerin' tako da je to to onda...



    Kad smo kod SRB... ako bi tamo uzeo te 'boce'.. ne bi trebalo da me iko cima na granici oko toga?
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  9. #384
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    977
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Nemoj im dosadjivati inace ce te lagano otkaciti, samo fino kulturno, reci za dijete je Ne bi trebalo na granici da ti prave problem, to je mala vrijednost, nije opasna materija.

  10. #385
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Obidjoh par apoteka u blizini (kisa je, ne mogah dalje) i svaka me gledala u cudu posto nikad niko nista slicno nije trazio...

    Vecina u stilu "nemamo to, dovidjenja". Jedino u ovu 'najpoznatiju' (Belladonna) mi rece da ne bi trebao bit' problem nabavit' PG pa ce mi javit za koji dan. A VG nemaju i ne znaju moze li se nabavit' al' ce pitat'. Samo su mi nudili obican glicerin sto vjerujem da nije isto. Ja se sjecam da sam taj obican glicerin uzimao kad sam eksperimentisao nesto za fotografiju i sa njim u nekoj alu-foliji pravio dim pa tek sad sve to povezah...

    E sad VG je biljni glicerin... a 'obican' glicerin? Na nekoj drugoj bazi ili je mozda isto biljni samo mu ne daju taj pridjev?
    VG samo ako ima EC broj 200-289-5 to je biljni glicerin za farmaceutsku upotrebu velike čistoće. Cas br 56-81-5, dobija se uglavnom od kokosovog ulja. Za Cg ga uvozi glosarij iz PG i treba da ga ima svaka apoteka koja ima lab. koristi se za svašta nešto.

  11. #386
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Evo sad vidim sa ovog SRB foruma da kod nas bas pise samo 'glicerin' ne 'biljni glicerin' tako da je to to onda...



    Kad smo kod SRB... ako bi tamo uzeo te 'boce'.. ne bi trebalo da me iko cima na granici oko toga?
    Ja sam uzeo ovaj u Tivtu Meilab Srbija, doduše ne znam ima li ga još, mislim da je rekla da je zadnja boca. PG nema niđe prije PG i to da ga naručiš u nekoj apoteci koja će ga povuć iz Glosarija ili Montefarma.

  12. #387
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djuza23 View Post
    Zovi ti njih opet, dosadjuj im, mogu da nabave sigurno, to se uvozi iz Srbije, od Meilab-a ili neki drugi... apoteke koje imaju laboratorije imaju PG sigurno. E sad tu je problem sto on valjda nije predvidjen za maloprodaju već se koristi za mućkanje nekih ljekova ili čega već, zato ga većina apoteka nema, al ove sa laboratorijama bi morale...
    Što se Glicerina tiče, to ti je to 100%, ne moze bit bez jedan Glicerin, jedna je formula a iz čega se tačno dobija to ti sigurno niko neće umjet reći osim onaj tamo što ga proizvodi. Važno bi bilo da je što čistiji, 99,5%, i da nema nikakvih mirisa. Kod nas ga obično presipaju iz litarskih flaša u manje od 50ml, a onda nema ni deklaraciju i prodaju ga skuplje kao preparat za kozu... da ne komplikujemo, ja sam ovuda kupovao razne i svaki mi je bio ok, nikakvu razliku nisam primijetio, niti sam se otrovao ... gledaj samo da ne smdi jer će se onda odrazit i na tečnost.
    Može može, glicerin se dobija od leševa životinja, to ti je taj što je u kremama, šamponima , mlijeka za tijelo, sapune itd. Onda imaš glicerin koji se dobija od nafte, za automobilsku industriju i indiustriju boja i lakova i na kraju biljni glicerin za prehrambenu/farmaceutsku/kozmetičku i takođe boje i lakovi.

  13. #388
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    260
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Ma znam ja od čega se on sve dobija, al kako ja sad to da utvrdim kad ni oni u apoteku pojma nemaju ... evo vidim sad da si napisao da može po tim brojevima na deklaraciji, nisam znao...mada, kad ga oni prespu u manje bočice, onda one ni nemaju deklaraciju :0 ... onda, možemo da računamo da je sav glicerin koji se prodaje u apoteke ok... ili ipak ne!?

    Quote Originally Posted by Bart Simpson View Post
    Nemoj im dosadjivati inace ce te lagano otkaciti, samo fino kulturno, reci za dijete je Ne bi trebalo na granici da ti prave problem, to je mala vrijednost, nije opasna materija.
    Da da, to sam i mislio , samo rekoh da ne čeka da oni njega zovu, nego da se interesuje
    Last edited by djuza23; 19-02-18 at 20:39.

  14. #389
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,455
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djuza23 View Post
    Ma znam ja od čega se on sve dobija, al kako ja sad to da utvrdim kad ni oni u apoteku pojma nemaju ... evo vidim sad da si napisao da može po tim brojevima na deklaraciji, nisam znao...mada, kad ga oni prespu u manje bočice, onda one ni nemaju deklaraciju :0 ... onda, možemo da računamo da je sav glicerin koji se prodaje u apoteke ok... ili ipak ne!?
    Pa evo vise ni meni nije jasno

    Prvo sam mislio da trazim samo biljni... onda shvatio da je to valjda sve isto... A sad ipak nije nego mora da se gleda taj broj, AKO uopste postoji

    Quote Originally Posted by djuza23 View Post
    Da da, to sam i mislio , samo rekoh da ne čeka da oni njega zovu, nego da se interesuje
    Rekli su da ce zvati ali dali vizitku uz poruku "ako zaboravimo, okrenite vi nas" tako da znam koliko je sati i ko treba da zove
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  15. #390
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

  16. #391
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ja ovo uzimam u bg da ne gatam tolko je jeftino uzmes par boca u inhalici, a ljetos kad odem u hr uzimam one 5 litara boce
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  17. #392
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Podgorica, Montenegro, Montenegro
    Posts
    1,781
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    predlazem da nas kolega Bart Simpson OKUPI, na jedno okupljanje cojek je iskusan... da se ponesu spravice i jos ponesto, da se iskustva podijele!!

  18. #393
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by EOPOMALO View Post
    predlazem da nas kolega Bart Simpson OKUPI, na jedno okupljanje cojek je iskusan... da se ponesu spravice i jos ponesto, da se iskustva podijele!!
    Neće moći konobar da nađe šank od magle kad zaparimo , moraćemo da mu ugradimo maglenke na poslužavnik. Za pola sata će nas izbaciti vani ... ako nas uopšte pronađu .

  19. #394
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    977
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Mogli bi jedno okupljanje ali iskljucivo na otvorenom prostoru, nije prehladno preko dana u neku bastu da se sjedne

  20. #395
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bart Simpson View Post
    Mogli bi jedno okupljanje ali iskljucivo na otvorenom prostoru, nije prehladno preko dana u neku bastu da se sjedne
    Može, ali prvo da obavjestimo Miceva da iznenadna pojava guste bijele magle nije meteorološki fenomen nego da smo mi ludi vaperi razlog

  21. #396
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    PG
    Posts
    1,731
    Thanks Thanks Given 
    74
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    61 Posts

    Default

    Momci ,stavih danas u vape joyetech tečnost.Sve se prosulo kroz rupe za vazduh ,zatvoreno je sve odlično.Što može biti?

    Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока

  22. #397
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    worldwide
    Posts
    26,403
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    koji tank koristis ? jel rebuild il fabrikana ? daj detalje prvo
    Risk , is what makes life worth living

    Never a failure, always a lesson!

  23. #398
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Ako je sve dobro pritegnuto onda ti je neka brtva pošla ili pamuk ne absorbuje i zadržava tečnost ako je pregorio.

  24. #399
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    PG
    Posts
    1,731
    Thanks Thanks Given 
    74
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    61 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by sparco View Post
    koji tank koristis ? jel rebuild il fabrikana ? daj detalje prvo
    I just s nov vape potpuno .

    Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока

  25. #400
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    PG
    Posts
    1,731
    Thanks Thanks Given 
    74
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    61 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Ako je sve dobro pritegnuto onda ti je neka brtva pošla ili pamuk ne absorbuje i zadržava tečnost ako je pregorio.
    Ne bi trebalo sve je novo.A ova tečnost je baš rijetka.Napunih pola tank-a sinoć i stavih gumu preko otvora za vazduh ,čim sam pomjerio gumu skoro sva tečnost je napolje izašla.Nekako tečnost prolazi .

    Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока

Page 16 of 119 FirstFirst ... 61213141516171819202666116 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Gdje učite?
    By Sten in forum Sve i svašta
    Replies: 16
    Last Post: 05-07-17, 19:56
  2. Gdje u PG
    By kambodza in forum Motociklizam
    Replies: 1
    Last Post: 06-04-10, 19:24
  3. tačno gdje smo...............
    By funestis in forum Religija i filozofija
    Replies: 61
    Last Post: 14-06-09, 15:41
  4. Gdje?
    By Boyanna in forum Primorski
    Replies: 35
    Last Post: 27-03-06, 12:39
  5. Gdje je EOS?
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 1
    Last Post: 20-11-05, 13:15

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •