Page 97 of 119 FirstFirst ... 478793949596979899100101107 ... LastLast
Results 2,401 to 2,425 of 2963

Thread: Vaperi...gdje ste ;)

  1. #2401
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chochek View Post
    Je li ko probao usa mix od ovoga brenda,je li ovo smece neko?

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Od umbrele sam uzimao samo FA proizvode i to kad je nešto na akciji i nikotin koji je duplo jači od inhalikinog , nikad njihov gotov proivod tako da
    ne sam školoval njega pa ne mogu da ti kažem. Od oktobra će ga dam njega u školu.

  2. #2402
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ivanderhn78 View Post
    Ja imam 3 lg po 3000mah, i 3 sony po 2500 mah. Mogu mi cijeli dan.

    Sent from my SM-G928F using Tapatalk
    I ja imam 2 LG jednu od 3 sam poklonio, punile su se kao nove na 2980. Ni jedna nije još crkla, sad se pune tu do 2500-2600 ali funkcionišu dobro. Paralelno koristim i Sony VTC5 sa ebaya od jednog njemačkog selera, koje izgledaju kao da su originalne i one su se pokazale kao dosta izdržljive , pune se na cca 2550mah i dalje. KAd se sjetim, naručim evic, stigne za 9 dana a baterija nema još, otvorim ja rezervnu bateriju koju sam imao od dewalta šrafilice, unutra 3 kom samsungove imr od 20A ali 1200mah, povežem ih paralelno sa bakarnomtrakom koju sam izrezao od folije iz appleovog punjača za macbook. 2400 mah druže i nema battery weak. Pario sam tako 20 dana, jedna je virila vani iz evika , bez poklopca sam ga nosao. Pakao što se radilo za puf.
    Last edited by Tivatech; 15-10-19 at 14:44.

  3. #2403
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,109
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    18650 u elektičnim automobilima? JA pričam o pravim automobilima ne o dječjim igračkama sa daljinskim upravljačima. Ti i dalje pokušavaš da glumiš eksperta a ja kategorično tvrdim da si totalni duduk za baterije a pogotovo za baterije koje se koriste u električnim automobilima. 18650 se jedino koristi za male motorcike, trotinete i el-bicikla. gdje spakuju 40-50 komada u jednom paketu. Moj ebike ima bošovu bateriju sa 40 ćelija 18650. To je BICIKLO sa motorom od 250W, skuteri imaju 1,5-3kw emotore. Što misliš, koliko ima TESLA ili Rimac? Prvi ima 280KW drugi 500 i kusur. Trofazni motori , jedan ubrzava od 0-100 za 5 sec drugi za 2. Ćelije od 20A? O čemu ti pričaš a ? Jesi li svestan uopšte kakve gluposti drobiš, u električnom automobilu nema potrebe da daju silne ampere? Znaš li ti uopšte kako izgleda ćelija i baterija od elektičnog automobila? Poledaj linkove što sam odgovorio Bartu kvazi-ekspertu.
    Eo ti jedan video o "električnom trotinetu" i "igrački sa daljinskim upravljačima" da se potpomogneš:


  4. #2404
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,944
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Od umbrele sam uzimao samo FA proizvode i to kad je nešto na akciji i nikotin koji je duplo jači od inhalikinog , nikad njihov gotov proivod tako da
    ne sam školoval njega pa ne mogu da ti kažem. Od oktobra će ga dam njega u školu.
    Narucih ovo jer nije bilo od drugog brenda neka aroma da meni odgovara,ovu sam dimio Liquinu i svidjala mi se tada. Od FA sam uzeo neke kolacice za DTL

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  5. #2405
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bubreg View Post
    Eo ti jedan video o "električnom trotinetu" i "igrački sa daljinskim upravljačima" da se potpomogneš:

    Evo i ti nešto da naučiš :



    Tesla 3 je prvi i jedini mislim koji inače koristi kontroverzno pakovanje od 1000 komada 2170 a ne 18650 zbog novog motora koji nije indukcijski kao u 1 i 2 nego trofazni 6-topolni sa trajnim magnetima. Ako te neko pita, TESLA već ima problema sa tim baterijama ! Troše se dok auto stoji na parkingu.

    I ne preleći taj video što si postavio, nego ga pogledaj pažljivo, pa možda nešto ipak i ti naučiš.


    BATTERY WEAK!
    Last edited by Tivatech; 15-10-19 at 15:45.

  6. #2406
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Bitno im je da smanje zavisnost od Kine koja se poziconirala kao No1 na tržištiu automobilskih baterija otuda i partnerstvo sa Pansonicom koje je kratkog daha jer je Tesla kupila Maxwell i njihovu tejnologiju suvih baterija sa dodatnim kondenzatorom pa će sama proizvoditi svoje baterije većeg kapaciteta, a sa druge strane Panasonic u Kini otvara novi pogon za prizmatične ne 2170 i 18650 nego big cell big capacity za novo partnerstvo sa Toyota e-motors, ali idemo oftopic, ima tema za to na forumu. Dobra stvar za vapere je što Tesla bataljuje 18650 i prelaze na 2170 pa će biti više i jeftinijh 18650 na tržištu
    Last edited by Tivatech; 15-10-19 at 16:19.

  7. #2407
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    978
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    18650 u elektičnim automobilima? JA pričam o pravim automobilima ne o dječjim igračkama sa daljinskim upravljačima. Ti i dalje pokušavaš da glumiš eksperta a ja kategorično tvrdim da si totalni duduk za baterije a pogotovo za baterije koje se koriste u električnim automobilima. 18650 se jedino koristi za male motorcike, trotinete i el-bicikla. gdje spakuju 40-50 komada u jednom paketu. Moj ebike ima bošovu bateriju sa 40 ćelija 18650. To je BICIKLO sa motorom od 250W, skuteri imaju 1,5-3kw emotore. Što misliš, koliko ima TESLA ili Rimac? Prvi ima 280KW drugi 500 i kusur. Trofazni motori , jedan ubrzava od 0-100 za 5 sec drugi za 2. Ćelije od 20A? O čemu ti pričaš a ? Jesi li svestan uopšte kakve gluposti drobiš, u električnom automobilu nema potrebe da daju silne ampere? Znaš li ti uopšte kako izgleda ćelija i baterija od elektičnog automobila? Poledaj linkove što sam odgovorio Bartu kvazi-ekspertu.
    Ajde razmisli malo o ovome sto si napisao. Baterija sastavljena od 40 celija za snagu od 250W. S druge strane imas mod sa 2 baterije snage 250W. Valjda primjecujes razliku u filozofiji baterija za modove i za druge uredjaje?

  8. #2408
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,944
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    71
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    https://fosmedia.me/mobile/infos/dru...rickom-trzistu

    Kako ce biti dostupno Crnogorskim drzavljanima kad je navodno zabranjeno?
    Je li sva prica oko toga da se zabrani bilo kakav uvoz i upotreba vape opreme bila da bi se ustupilo trziste ovim govnima?

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  9. #2409
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,109
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Evo i ti nešto da naučiš :



    Tesla 3 je prvi i jedini mislim koji inače koristi kontroverzno pakovanje od 1000 komada 2170 a ne 18650 zbog novog motora koji nije indukcijski kao u 1 i 2 nego trofazni 6-topolni sa trajnim magnetima. Ako te neko pita, TESLA već ima problema sa tim baterijama ! Troše se dok auto stoji na parkingu.

    I ne preleći taj video što si postavio, nego ga pogledaj pažljivo, pa možda nešto ipak i ti naučiš.


    BATTERY WEAK!
    Kralju sve si u pravu. Nijesu 18650 no su 21700, to je sasvim drugi koncept i nema nikakve sličnosti, nebo i zemlja. Dobro je to jadan.

  10. #2410
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bart Simpson View Post
    Ajde razmisli malo o ovome sto si napisao. Baterija sastavljena od 40 celija za snagu od 250W. S druge strane imas mod sa 2 baterije snage 250W. Valjda primjecujes razliku u filozofiji baterija za modove i za druge uredjaje?
    Drži se mikseva i miksera ostavi elektronikom da se bave ljudi kojima je to posao. Električno bicikla imaš dvije vrste , autonomna sa hub motorima u točku koji mogu da voze bez pedaliranja i tu se koriste veće snage 500-1000+W i ovo hibridno što ja imam tzv mid(le) drive gdje tebi motor snage 250w preko reduktora t.j konvertora obrtnog momenta (brzinu rotacije pretvara u snagu preko sistema zupčanika) kao kod šrafilica npr. tebi pomaže da savladaš uspon kao da voziš po ravnom. Znači asistira, kad prestaneš da pedaliraš, računar gasi moror i biciklo staje. Trotineti imaju hub motor u točku sa permanentnim magnetima kao i neka bicikla, oni dobijaju konstantno napajanje preko drajvera i nonstop troše bateriju, neki hub motori (ne svi) vožnjom nizbrdo pune bateriju, ponašaju se kao dinamo. Ćelijeu mid motrorima ne trpe nikakvo strujno opterećenje jer jer su to slabi motorići koji kao što rekoh broj obrtaja motorića od 250w pretvaraju u snagu. Unutra su baš kvalitene samsungove icr-22E ćelije 4.4A 2150mah. Mogu da se zamjene sa boljim i jačim jer nemaju suicidan BMS koji se samoubija ako crkne neka ćelija ili grupa. Zamjeniš ćelije novima i imaš novu bateriju, moja je 4 godine stara, prešla je 7700km i još uvjek je odlična, u turbo modu izguram nekih 60 km ,na sport cca 90 na eco i preko 120. Autonomna bicikla, skuteri i trotineti koriste bolje baterije sa većom strujom jer je više od duplo veće opterećenje nego na mid drajvu. Ima dosta el-Motora koji uopšte ne koriste li-ion baterije nego klasične olovne gel akumulatore, mali skuteri imaju po 200kg zbog takvih baterija. Ne razumiješ koncept iliti filozofiju potrošnje i SNAGE. Nema šta da razmišljam i ne kapiram stvarno šta ti tu nije jasno? RAzlika između bicikla i moda ? Biciklo ima 2 točka za početak.
    evo kako to izgleda unutra
    Last edited by Tivatech; 15-10-19 at 17:04.

  11. #2411
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    978
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Potrosac od 250W je potrosac bez obzira bio motor koji pokrece lokomotivu (i ja precerah hahaha) ili mala sijalica kojoj je potrebna ta snaga. Kakve veze ima sa tim mehanika nacina prenosa snage. Pricamo o baterijama. I u elektroniku se poprilicno dobro razumijem, jes da nisam zavrasio ETF zbog nekih drugih stvari ali sam ipak bar pola fakulteta prosao i znam mozda i vise nego neko ko ga je zavrsio, ali to je vec tematike tuzne ljudske sudbine

  12. #2412
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chochek View Post
    https://fosmedia.me/mobile/infos/dru...rickom-trzistu

    Kako ce biti dostupno Crnogorskim drzavljanima kad je navodno zabranjeno?
    Je li sva prica oko toga da se zabrani bilo kakav uvoz i upotreba vape opreme bila da bi se ustupilo trziste ovim govnima?

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Ako su ispunili zahjeve koje je tražilo naše ministarstvo o količini nikotina koji se unosi i ne znam šta još nijesu htjeli da objelodane ... možda i dozvole uvoz ali ovi heetovi se teško falsifikuju, biće to udar na našu duvansku industriju. Vidjet ćemo, možda hoće možda neče.
    Last edited by Tivatech; 15-10-19 at 18:34.

  13. #2413
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,038
    Thanks Thanks Given 
    5,042
    Thanks Thanks Received 
    2,444
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Josh ne chuh a josh manje prochitah da je iko ikad pohvalio to srranje od iqosa,priblizih pri nosu da pomirishem prije neki dan shta to pushinja rodjo,ima sam povratit,pih.
    ...

  14. #2414
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,299
    Thanks Thanks Given 
    2,789
    Thanks Thanks Received 
    4,595
    Thanked in
    2,424 Posts

    Default

    Nebitno je kakav je IQOS. Placace drzavi harac na ovaj ili onaj nacin i to je jedino bitno nasim nadleznim.

    Kinezi ne placaju harac a ovih 1/4e koji nama iz dzepova uzimaju (ni za sta) im izgleda nije dovoljno.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  15. #2415
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,038
    Thanks Thanks Given 
    5,042
    Thanks Thanks Received 
    2,444
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    A opet mi je totalno nejasno kako Bojsi radi...ako je zabranjeno?Kolko su mu technosti od 10ml...jedno 460€?
    ...

  16. #2416
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bart Simpson View Post
    Potrosac od 250W je potrosac bez obzira bio motor koji pokrece lokomotivu (i ja precerah hahaha) ili mala sijalica kojoj je potrebna ta snaga. Kakve veze ima sa tim mehanika nacina prenosa snage. Pricamo o baterijama. I u elektroniku se poprilicno dobro razumijem, jes da nisam zavrasio ETF zbog nekih drugih stvari ali sam ipak bar pola fakulteta prosao i znam mozda i vise nego neko ko ga je zavrsio, ali to je vec tematike tuzne ljudske sudbine
    Ao što mi radiš, pa zar nijesam već objašnjavao upravo na ovom topiku to oko tih famoznih 250w, periodičnih opterećenja, vremena samoosvježavanja i hlađenja baterije? Kako izgleda krivulja opterećenja baterije jednog vape moda i krivulja trotineta koji se kreće na ravnom i blagu uzbrdicu? Kad upriješ u fire koliko dugo trošiš bateriju na tih 250W. Koliko pufa će ti trajati te 2 baterije? Vaping na 250W, ali ajde, neka je 250w, radiš u diskoteci i treba da zadimiš da stvoriš atmosferu i svijetlo izgleda ljepše kroz maglu . Ko pari 250w taj sigurno ima pune džepove baterija ako pari kao mi na 10-15. Ali ja sam izgleda glup i filozofija mi ne ide baš dobro - pa i dalje ne razumijem šta me pitaš, zašto bicikla nemaju samo 2 baterije ili zašto modovi nemaju 40 a troše istu struju , je li to? Ne kapiram stvarno što me pitaš i u čemu me demantuješ.

  17. #2417
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    A opet mi je totalno nejasno kako Bojsi radi...ako je zabranjeno?Kolko su mu technosti od 10ml...jedno 460€?
    Bojsi će brzih dana u ilegalu osim ako nema neka leđa pa se ušalta na Iqos tržište.

  18. #2418
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,299
    Thanks Thanks Given 
    2,789
    Thanks Thanks Received 
    4,595
    Thanked in
    2,424 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    A opet mi je totalno nejasno kako Bojsi radi...ako je zabranjeno?Kolko su mu technosti od 10ml...jedno 460€?
    Vjerovatno ce i on batalit' i onda tek necemo imat' ni to jedno (dosta mizerno) mjesto kupovine kod nas... Uz to totalna zabrana uvoza i ostaje nam samo da svercujemo...

    Bukvalno te drzava primorava na sverc jer nikakve druge alternative nemas.

    I onda nema ni neko od nadleznih objasni u kojem paralelnom univerzumu je to normalno i ima smisla...

    (znam da citaju, rak ih izio)
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  19. #2419
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    978
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Ao što mi radiš, pa zar nijesam već objašnjavao upravo na ovom topiku to oko tih famoznih 250w, periodičnih opterećenja, vremena samoosvježavanja i hlađenja baterije? Kako izgleda krivulja opterećenja baterije jednog vape moda i krivulja trotineta koji se kreće na ravnom i blagu uzbrdicu? Kad upriješ u fire koliko dugo trošiš bateriju na tih 250W. Koliko pufa će ti trajati te 2 baterije? Vaping na 250W, ali ajde, neka je 250w, radiš u diskoteci i treba da zadimiš da stvoriš atmosferu i svijetlo izgleda ljepše kroz maglu . Ko pari 250w taj sigurno ima pune džepove baterija ako pari kao mi na 10-15. Ali ja sam izgleda glup i filozofija mi ne ide baš dobro - pa i dalje ne razumijem šta me pitaš, zašto bicikla nemaju samo 2 baterije ili zašto modovi nemaju 40 a troše istu struju , je li to? Ne kapiram stvarno što me pitaš i u čemu me demantuješ.
    Upravo to pitam zasto modovi nemaju 40 baterija, ili trotineti 2 baterije. Jos zanimljiviji podatak bi bio da si nam rekao koliko mAh je tih 40 baterija pa bi mogli da izvucemo neke zakljucke o struji praznjenja i kapacitetu pojedine celije.

  20. #2420
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Teško da će Iqos da preuzme duvansko tržište pogotovo ako se novim zakonom bude tretirao kao konvencionalne cigarete. Niti je cijena primamljiva niti je sistem konzumacije lagodan kao što izgleda. To g0vn0 se usmrdi gore od pepeljare pune ćikova, treba ga čistiti prati, održavati podjednako i više od elektronske cigarete. Ukus je sličan ali ni približan cigareti, privikneš se vremenom kao na vaping ali čezneš za cigaretom jer si i dalje na duvanu pa ti ne smeta smrad obične cigarete. Procenat povratnika sa iqosa na smrduše je poražavajuće velik za ukus P.M.-a a sa druge strane vaperi koji su krenuli sa dobrom opremom i tečnostima se daleko manje vraćaju smrdušama i za kratko vrijeme im zapaljeni duvan postaje odvratan kao notornim nepušačima. Nakon godinu dvije većini kao i meni n.pr. pada im na pamet ali ne bi zapalili.

  21. #2421
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    978
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Da ja dam odgovor. Biciklu ne smeta da ima sto se tice prostora 40 bateriju, modu bi ocigledno smetalo. Zato za pogon bicikla nisu potrebne baterije sa 20+A strujom praznjenja vec baterije koje mogu da izdrze ogroman broj ciklusa punjenja i koje su bezbjedne.

  22. #2422
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bart Simpson View Post
    Upravo to pitam zasto modovi nemaju 40 baterija, ili trotineti 2 baterije. Jos zanimljiviji podatak bi bio da si nam rekao koliko mAh je tih 40 baterija pa bi mogli da izvucemo neke zakljucke o struji praznjenja i kapacitetu pojedine celije.
    36V, 11Ah ili 400Wh. Znači li ti to nešto? nema tu filozofije moj dobri Barte, čista matematika, fizika i hemija. Ali ako ćeš da filozofiramo ajde, u vapingu energiju pretvaraš povremeno u termičku. Kod trotineta istu tu energiju pretvaraš u mehaničku, sa potpuno drugim potrošačem koji nema nikakve dodirne tačke sa grijačem u atomizeru. Imaš invertorski motor koji se napaja preko elektronskog sklopa pretvarača frekfencije ili frekfentni regulator preko kojeg regulišeš brzinu obrataja elektromotora t.j. obrtni moment.
    Filozofski, pitaš me koja je razlika između bojlera i veš mašine? KOd bojlera potrošnja struje od kad ga upališ dok ne postigne zadatu temperaturu izgleda ovako ------------------------------ a kod veš mašine ovako VVVVVVVVVVVVVVVV. Kapraš? Ako kapiraš ok ako ne da nastavim.

  23. #2423
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,038
    Thanks Thanks Given 
    5,042
    Thanks Thanks Received 
    2,444
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Bojsi će brzih dana u ilegalu osim ako nema neka leđa pa se ušalta na Iqos tržište.
    Ako radi a zabranjeno je onda je logichno da ima ledja je l tako ili sam ja neshto propustio...?

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Vjerovatno ce i on batalit' i onda tek necemo imat' ni to jedno (dosta mizerno) mjesto kupovine kod nas... Uz to totalna zabrana uvoza i ostaje nam samo da svercujemo...

    Bukvalno te drzava primorava na sverc jer nikakve druge alternative nemas.

    I onda nema ni neko od nadleznih objasni u kojem paralelnom univerzumu je to normalno i ima smisla...

    (znam da citaju, rak ih izio)
    Prije bih sjeo na voz za Srbiju nocas no poshao kod njega da ikad vishe ishta kupim,em bi me izashlo jeftinije a kvalitetnije i josh proshetash.
    A carinici neka chitaju,opet cu reci da su jako korektni bili vazda,shto se desilo u medjuvremenu,koji je debilson od tatinog sina zasio tu...e tome bih s merakom sve shto ima po spisku naslozio.
    ...

  24. #2424
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    978
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    36V, 11Ah ili 400Wh. Znači li ti to nešto? nema tu filozofije moj dobri Barte, čista matematika, fizika i hemija. Ali ako ćeš da filozofiramo ajde, u vapingu energiju pretvaraš povremeno u termičku. Kod trotineta istu tu energiju pretvaraš u mehaničku, sa potpuno drugim potrošačem koji nema nikakve dodirne tačke sa grijačem u atomizeru. Imaš invertorski motor koji se napaja preko elektronskog sklopa pretvarača frekfencije ili frekfentni regulator preko kojeg regulišeš brzinu obrataja elektromotora t.j. obrtni moment.
    Filozofski, pitaš me koja je razlika između bojlera i veš mašine? KOd bojlera potrošnja struje od kad ga upališ dok ne postigne zadatu temperaturu izgleda ovako ------------------------------ a kod veš mašine ovako VVVVVVVVVVVVVVVV. Kapraš? Ako kapiraš ok ako ne da nastavim.
    Razmisli o ovome sto si napisao. Za vape ako je neki mali otpor grijaca onda kad stisnes dugme na modu poceras svih 250W. Kod bicikla nije vec moze da bude dosta manje, laicki receno koliko stisnes "gas". Opet te pitam zasto modovi nemaju 40 baterija kad treba da guraju 250W a bicikl samo 2 baterije jer ne moraju stalno da guraju 250W? Valjda je to logicno i ispravno.

    Potrosnja 250W je 250W bez obzira koristio bojler, ves masinu, usisivac, bicikl ili mod za elektronsku. Jedina je razlika sto ces nedje opteretiti uredjaj da koristi svih 250W a negdje neces, ali bi mu tih 250W bila maksimalna snaga.
    Last edited by Bart Simpson; 15-10-19 at 19:27.

  25. #2425
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bart Simpson View Post
    Da ja dam odgovor. Biciklu ne smeta da ima sto se tice prostora 40 bateriju, modu bi ocigledno smetalo. Zato za pogon bicikla nisu potrebne baterije sa 20+A strujom praznjenja vec baterije koje mogu da izdrze ogroman broj ciklusa punjenja i koje su bezbjedne.
    Filozofski da, potpuno si u pravu ali samo filozofski ne i tehnički.

Page 97 of 119 FirstFirst ... 478793949596979899100101107 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Gdje učite?
    By Sten in forum Sve i svašta
    Replies: 16
    Last Post: 05-07-17, 18:56
  2. Gdje u PG
    By kambodza in forum Motociklizam
    Replies: 1
    Last Post: 06-04-10, 18:24
  3. tačno gdje smo...............
    By funestis in forum Religija i filozofija
    Replies: 61
    Last Post: 14-06-09, 14:41
  4. Gdje?
    By Boyanna in forum Primorski
    Replies: 35
    Last Post: 27-03-06, 11:39
  5. Gdje je EOS?
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 1
    Last Post: 20-11-05, 12:15

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •