Page 98 of 119 FirstFirst ... 4888949596979899100101102108 ... LastLast
Results 2,426 to 2,450 of 2957

Thread: Vaperi...gdje ste ;)

  1. #2426
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bart Simpson View Post
    Razmisli o ovome sto si napisao. Za vape ako je neki mali otpor grijaca onda kad stisnes dugme na modu poceras svih 250W. Kod bicikla nije vec moze da bude dosta manje, laicki receno koliko stisnes "gas". Opet te pitam zasto modovi nemaju 40 baterija kad treba da guraju 250W a bicikl samo 2 baterije jer ne moraju stalno da guraju 250W? Valjda je to logicno i ispravno.

    Potrosnja 250W je 250W bez obzira koristio bojler, ves masinu, usisivac, bicikl ili mod za elektronsku. Jedina je razlika sto ces nedje opteretiti uredjaj da koristi svih 250W a negdje neces, ali bi mu tih 250W bila maksimalna snaga.
    Ozbiljno me pitaš? I ja te ozbiljno pitam, je li moguće da me ozbiljno pitaš nakon što sam ti napravio slikovitu komparaciju između ta dva potrošača, nakon što sam ti nacrtao razliku između etrotineta i elektičnog bicikla sa pedalama?

  2. #2427
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,936
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    70
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Ja mislim da bi trebali da zapecatimo ovu temu sa baterijama
    Vise cu vjerovat covjeku koji ima prakse vise nego pojedini godina ovdje ali nebitno...
    Mislim da bi vise trebali da pricamo sta dalje sa opremom,tecnostima itd. Dje i kako nabavljati itd.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  3. #2428
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,456
    Thanked in
    2,366 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by chochek View Post
    Ja mislim da bi trebali da zapecatimo ovu temu sa baterijama
    Vise cu vjerovat covjeku koji ima prakse vise nego pojedini godina ovdje ali nebitno...
    Mislim da bi vise trebali da pricamo sta dalje sa opremom,tecnostima itd. Dje i kako nabavljati itd.

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Pa evo ja sam kulirao da se uopste ne petljam u raspravu koja, ruku na srce, nicemu ne vodi...

    Kao sto rekoh... drzava nas cera da svercujemo ne ostavljajuci nam nikakvu alternativu... Tu ce vjerovatno najprije bit' sverc iz Beograda ili Dubrovnika, zavisi ko je blizi cemu i kome je lakse doc' do kojeg mjesta. Uz to, mozda je za HR i lakse i jeftinije narucivat' odredjene stvari, pogotovo iz EU kao recimo arome iz UK i sl.

    Sto se tice nadleznih i sl. o tome necu ovdje raspravljati, ni rijeci. Napravite neku zatvorenu grupu na FB ili sl. pa cemo pricati o mogucim koracima. Od spijuna na forumu se ne moze disat' i od mene nece cut' nista vise.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  4. #2429
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Dodao bih i Tiranu,za Skadar ne znam,proguglacu.
    ...

  5. #2430
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Evo ne znam ni ja kuda vodi i zašto je uopšte nastao problem oko moje tvrdnje da Kinezi prave odlične lion baterije.

  6. #2431
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    977
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    To je vrlo pametno reci, narocito nekom neupucenom korisniku. Odmah ce da se zaleti da kupi ovo

    Manje stetno bi bilo da si mu u nogu pucao.

  7. #2432
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Ako je toliko gloop ... da ZATO kupi ove baKterije onda sam treba da si puca u kolljeno, zabije 2 eksera u čelo , nabije te baterije u nozdrve i napravi selfi za instagram. Ne znam primaju li ova gona na avion uopšte, jedino ako kupiš ultrafire lampicu pa da ti je zakamufliraju u njoj jer isto teži lampa i sa njom i bez nje. Inače kome ne treba velik kapacitet nego ultra lagana baterija koju kad ubaciš u lampu kao da nisi, ultrafire je odličan izbor.

  8. #2433
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,456
    Thanked in
    2,366 Posts

    Default

    Evo se javio jedan od hospitalizovanih 'vejpera', tj. THC vejpera...




    Kome je dugo da gleda... prica je kako mediji spinuju realnost gdje je svaki slucaj bio direktno vezan za parenje tecnog THC-a a nikako 'standardnog' parenja...

    Nista novo ali eto... ovoga su bas pominjali po US medijima (i sire) pa se sad oglasio da kaze kako su mu spin-ovali cijelu pricu i dodali masu lazi kao slag na tortu.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  9. #2434
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Zar ja nisam odavno rekao da će pohlepni i shebani u glavu da nam u5eru hobi jer čim se ukaže prilika za zaradu navali i ološ da se brzo obogati ili iskoristi priliku da se javno uradi pod paravanom parenja. Kad inhaliraš uljne pare koje se ne "tope" u plućima kao pg i vg jer kao svaka masnoća nije rastvoriva u vodi, nekako je logično da će se nakon hlađenja i kondenzacije u plućima, opet pretvoriti u mast i neminovno će doći do začepljenja bronhija i njihovo lagano odumiranje.

  10. #2435
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    PODGORICA
    Posts
    721
    Thanks Thanks Given 
    115
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Ako je neko zainteresovan Pax 3 gold koriscen, kutija, dodaci... 190€
    Last edited by Play; 16-10-19 at 13:50.

  11. #2436
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    184
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ima li ko da bi prodo mtl rta atomizer, siren 2 berserker, ares, tako nesto?

    Sent from my SM-G928F using Tapatalk

  12. #2437
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,456
    Thanked in
    2,366 Posts

    Default

    Veliki protest za 20-ak dana u Vasingtonu...




    Mozemo i mi odje napravit' jedan... Svih 7-oro koliko nas ima...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  13. #2438
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Josh i da nas prebiju,taman.
    ...

  14. #2439
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Veliki protest za 20-ak dana u Vasingtonu...




    Mozemo i mi odje napravit' jedan... Svih 7-oro koliko nas ima...
    Hoćemo li ispred njihove ambasade? Skup podrške .
    Prvo ćemo poslati Alno1 sa transparentom, dolje Tramp, sloboda za vapere fakof USA. Ako ga ne budu dirali pridružićemo mu se :lolblue:
    Last edited by Tivatech; 16-10-19 at 21:26.

  15. #2440
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    977
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Hoćemo li ispred njihove ambasade? Skup podrške .
    Prvo ćemo poslati Alno1 sa transparentom, dolje Tramp, sloboda za vapere fakof USA. Ako ga ne budu dirali pridružićemo mu se :lolblue:
    Kao u Tri karte za holivud kad kaze lik da posalju pismo americkom predsjedniku hahahahaha

  16. #2441
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Hoćemo li ispred njihove ambasade? Skup podrške .
    Prvo ćemo poslati Alno1 sa transparentom, dolje Tramp, sloboda za vapere fakof USA. Ako ga ne budu dirali pridružićemo mu se :lolblue:
    Tachno to i treba poruchit onome monstrumu pregadnom...stari,pravi transparent!
    ...

  17. #2442
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    69
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Sto se uopste desilo vama kojima su vratili robu s carine, mislim, dobili ste nekakvo obavestenje pa isli tamo da se percinate s njima ili kako? Citav zakon je nebulozan ali aj ovo oko zabrane upotrebe po kaficima i neka im ga, ali ovo za porucivanje s neta je stvarno nidje veze. Mene najvise pogadja za grijace ako nastave s tim vracanjem jer ovaj novi pod sto porucih se ne prodaje odje uopste i nema tih grijaca. Inace je odlican (Vaporesso Renova Zero), probao sam tecnosti od 50% do 80% VG u njemu i za razliku od Wismeca ne curi i ne strada grijac od viseg % VG. U Wismec Motiv 2 kad sipah 70-80% to je bilo da se najedes tecnosti, a ne naparis, bukvalno je pljuckao grijac, neupotrebljivo. Jako interesantan pod za bivse pusace, meni je legao skroz. Inace nisam imao problema s ovih par porudzbina do sad, nadam se da ce tako i ostati.

    Sto se tice hype-a protiv vapinga ne samo kod nas nego globalno, jasno je tu o cemu se radi, gura se IQOS po svaku cijenu i cisti mu se put, ocigledno da se PM nije stedio s podmazivanjem, protiv toga se tesko moze nazalost. Inace, ljudi padaju na taj IQOS, u toku je lozana otprilike u rangu iPhone-a, culi da je to brend i to ti je. Meni licno je odvratan (a ja sam pusac!), probao sam nedavno i sjetio sam se vasih rijeci. Ono smrdi grdje od cigara, otprilike kao kad uzdis filter od cigara, nema intenzitet dima kao cigar vec slabiji (ubih se da povucem i jedva da nesto malo dima izlazi), sam ukus nije isti kao cigaretin (ne bi ja IQOS ni poredio sa vape-om, nema poente, previse je razlicit), a onaj jebeni filter se toliko grije da oce usne da ti izgore. Ne kapiram na sta se ljudi loze, ali evo znam ih dosta kojima je on WOW, prvi ovi ciji sam uredjaj i probao.

  18. #2443
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Wow je ovima nashim debilchicima,ovdje sve shto je skupo i brendirano je vazda prolazilo,nebitno valja li,a to shto im smrdi,ma yebesh to,bitno je da im ga vide u ruku.
    ...

  19. #2444
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefank View Post
    Sto se uopste desilo vama kojima su vratili robu s carine, mislim, dobili ste nekakvo obavestenje pa isli tamo da se percinate s njima ili kako? Citav zakon je nebulozan ali aj ovo oko zabrane upotrebe po kaficima i neka im ga, ali ovo za porucivanje s neta je stvarno nidje veze. Mene najvise pogadja za grijace ako nastave s tim vracanjem jer ovaj novi pod sto porucih se ne prodaje odje uopste i nema tih grijaca. Inace je odlican (Vaporesso Renova Zero), probao sam tecnosti od 50% do 80% VG u njemu i za razliku od Wismeca ne curi i ne strada grijac od viseg % VG. U Wismec Motiv 2 kad sipah 70-80% to je bilo da se najedes tecnosti, a ne naparis, bukvalno je pljuckao grijac, neupotrebljivo. Jako interesantan pod za bivse pusace, meni je legao skroz. Inace nisam imao problema s ovih par porudzbina do sad, nadam se da ce tako i ostati.

    Sto se tice hype-a protiv vapinga ne samo kod nas nego globalno, jasno je tu o cemu se radi, gura se IQOS po svaku cijenu i cisti mu se put, ocigledno da se PM nije stedio s podmazivanjem, protiv toga se tesko moze nazalost. Inace, ljudi padaju na taj IQOS, u toku je lozana otprilike u rangu iPhone-a, culi da je to brend i to ti je. Meni licno je odvratan (a ja sam pusac!), probao sam nedavno i sjetio sam se vasih rijeci. Ono smrdi grdje od cigara, otprilike kao kad uzdis filter od cigara, nema intenzitet dima kao cigar vec slabiji (ubih se da povucem i jedva da nesto malo dima izlazi), sam ukus nije isti kao cigaretin (ne bi ja IQOS ni poredio sa vape-om, nema poente, previse je razlicit), a onaj jebeni filter se toliko grije da oce usne da ti izgore. Ne kapiram na sta se ljudi loze, ali evo znam ih dosta kojima je on WOW, prvi ovi ciji sam uredjaj i probao.
    Nije to dim nego para, unutra je PG da stvara malo pare da "upotpuni dojam" i da smjesa ostane vlažna jer je PG hidroskopan , prikuplja vlagu iz okoline. Stvaljaju ga i u običnim cigaretama, zato ćeš rijetko naći stare cigarete da su suve kao barut, kako su se znale nekad osušiti već nakon mjesec dana stajanja u trafici. Razlika je teoretski u tome što iqos koristi mješavinu samljevenog duvana, Propilen Glikola, extra aromata, neko ljepilo na bazi skroba i famozni plastični filter koji je više driptip nego filter u stvari isto polimer proizveden od kukuruznog skroba.

  20. #2445
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Dosta cigareta sadrži u onoj "smjesi" koja bi trebala biti od duvana a ima svega (papira, gmo zelene salate, celofana i ko zna što još) i VG i PG, kad se sprže na 650+C pretvaraju se u acrolein koji je destruktivan i pouzdano oštećuje DNK kod ljudi. Stvara se i kod vapinga umanjoj a kad se pari na visokim temperaturama kod mehaničkih modova posebno, i u većoj količini. Neminovno se stvara kad grijač ostane bez tečnosti i osjeti se onaj kakrakterističan smrad na spaljeno ulje. Ne zanosite se da je vaping mnogo bezbjedniji od iqosa, ista su to gona, različito je pakovanje, cijena i aroma.
    Last edited by Tivatech; 17-10-19 at 17:51.

  21. #2446
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    973
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Play View Post
    Ako je neko zainteresovan Pax 3 gold koriscen, kutija, dodaci... 190€
    Ja imam pax 2, stavljao sam u njega duvan iz NEO cigareta i ukus je vrhunski, 5 puta bolji nego kada se stavi u GLO aparat.

    Sent from my SM-G960U using Tapatalk

  22. #2447
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    69
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Meni IQOS subjektivno djeluje stetniji, osjecam se slicnije kao kad zapalim cigar poslije, nego vape. Koliko vidjeh na vise mjesta, i objektivno dokazuju da je stetniji od podova s tecnostima.

    Naravno da ne mislim da je vape neka zdravina, adekvatan izraz bi bio prosto - manje stetan. Tek par mjeseci parim, ali problemi s nosom, slajmom itd. mi se i dalje ne vracaju, nisam naucnik da procijenim sveukupan efekat ali neke ocigledne stvari koje mi cigari rade su otklonjene...meni dosta pozitivnih efekata za sad, a batalice se i ovo nekad.

    Da nisam pusac, ne bi mi pao ni vape na pamet nikad, ovako me drzi uglavnom dalje od cigara (nisam ih i dalje skroz izbacio ali drasticno sam ih smanjio, nekad zapalim 1-2 dnevno, nekad 5, zna se vala desit i 10 ali pusio sam kutiju do 2), mislim da cu ih brzo i skroz iskljucit a i zanimljiv mi je ovoliki izbor tecnosti i aroma, interesantna spravica.

    Sa IQOS-om ne vidim nikakvu prednost, vuce na cigar a grdji je od istog, osjetno vise smeta od vape-a, smrdi i nema lijepe arome niti ovakav beskonacan izbor istih, malo, gotovo jedva pari, moras kao lud da vuces...ne znam na sto se narod lozi sem na ime i hype oko njega.
    Last edited by stefank; 18-10-19 at 00:30.

  23. #2448
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,102
    Thanks Thanks Given 
    2,720
    Thanks Thanks Received 
    4,456
    Thanked in
    2,366 Posts

    Default

    Nisam ni ja naucnik niti sam pratio to g0vno od IQOS-a ali po meni ne moze bit' bas neko poredjene sa vape-om.

    Daleko od toga da je vape zdrav i da svi treba da pare ali IQOS se uvijek uporedjuje sa cigaretama, da je vrlo slicna stetnost, samo je razlicit' nacin koriscenja. I dalje je to duvan koji se zagrijava a ne cist PG/VG sa par kapi arome...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  24. #2449
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    69
    Thanks Thanks Given 
    11
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    12 Posts

    Default

    Meni ima jos jedna fora kod vape-a, moguce da je individualna posto vidim da mnogi odje poprilicno pare, ali - kolicina. Ja sam cigara fumario 1-2 kutije u svakoj varijanti, vala pa i kad sam smatrao da malo pusih opet se ne sjecam da je ispod kutije proslo za dana nikad.

    E, kad je vape u pitanju, izvlacio sam nekih prosjek za ovih par mjeseci, i ako umijem racunat do 100 a valjda umijem toliko, ispada da mi u prosjeku mjesecno odlazi nekih 40 ml tecnosti, sto je smijesno. Nekako nemam zelju kao prije sto mi je bilo na svake 5 min da zapalim iz 1782 razloga, ovo uzmem nekad da isfuckam po' ure, pa ga ostavim sat-dva, pa opet po' ure i na kraju to izadje bas mala kolicina tecnosti.

    Koliko vidim, ovi sto puse IQOS nisu smanjili kolicinu nimalo, jedina je razlika sto mecu one patrone umjesto da zapale...
    Last edited by stefank; 18-10-19 at 13:12.

  25. #2450
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Nisam ni ja naucnik niti sam pratio to g0vno od IQOS-a ali po meni ne moze bit' bas neko poredjene sa vape-om.

    Daleko od toga da je vape zdrav i da svi treba da pare ali IQOS se uvijek uporedjuje sa cigaretama, da je vrlo slicna stetnost, samo je razlicit' nacin koriscenja. I dalje je to duvan koji se zagrijava a ne cist PG/VG sa par kapi arome...
    Izgleda da sadrži duvan "u tragovima" kao aromat a da je glavno punilo slama, t.j. celuozni prah. Kriju recepturu kao zmija noge ali je pitanje dana kad će se pojaviti alternativni ćikovi sa boljim ukusima i manje štetni od iqos heetsa . Samo da braća Kinezi provale još par stvari.

Page 98 of 119 FirstFirst ... 4888949596979899100101102108 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Gdje učite?
    By Sten in forum Sve i svašta
    Replies: 16
    Last Post: 05-07-17, 19:56
  2. Gdje u PG
    By kambodza in forum Motociklizam
    Replies: 1
    Last Post: 06-04-10, 19:24
  3. tačno gdje smo...............
    By funestis in forum Religija i filozofija
    Replies: 61
    Last Post: 14-06-09, 15:41
  4. Gdje?
    By Boyanna in forum Primorski
    Replies: 35
    Last Post: 27-03-06, 12:39
  5. Gdje je EOS?
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 1
    Last Post: 20-11-05, 13:15

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •