Page 14 of 119 FirstFirst ... 41011121314151617182464114 ... LastLast
Results 326 to 350 of 2966

Thread: Vaperi...gdje ste ;)

  1. #326
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    978
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Cudim se da ti se joyetech nije svidio a dekang ti koliko toliko ok. Meni je joyetech bio ok a dekang mi je bio katastrofa, nego ukusi su razliciti. Odavno nisam ni jedan ni drugi koristio, sad jedino DIY a od fabickih s vremena na vrijeme samo Liqua cuban

  2. #327
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Dekang nisam probao, probao sam prestige liquid, kinez pakovan u UK, neki koji nemam pojma kako se zove, dobio sam u oem bočici navodno kanadski, ifresh i hangsen. ZA dekanga sam čuo da su vrhunske ali da je tržište puno falsifikata koji su đubre. Ovaj joyetech što sam danas dobio je blago rečeno žasu, da li zato što je star ili je nešto muljano ne znam ali je očaj živi. Aroma je bila nešto između spaljene kose i prljavih čarapa, života mi moga.
    Naručujem sad ovo
    500 ml. 50:50 i 500 ml 30:70.
    https://www.ebay.com/itm/263473317379?var=562502905250
    moram što prije da pokrenem proizvodnju
    Last edited by Tivatech; 16-02-18 at 19:04.

  3. #328
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    978
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Uzmi kod nas PG i VG ako znas koga da radi u neku apoteku sa labaratorijom, dosta jeftinije ti bude, litar jednog i litar drugog bude nekih 15-20 eura. Ako ti bude trebalo pomoci oko muckanja javljaj.

  4. #329
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,291
    Thanks Thanks Given 
    2,795
    Thanks Thanks Received 
    4,616
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Zar nema PG/VG kod nas da se uzme po apotekama?
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  5. #330
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default



    Postovani, tecnosti koje su na taj rok u prodaji su su jos ovaj mjesec, a mogu da se koriste jos 1/3 roka, sto bi znacilo jos 6 mjeseci.

    Ovakav odgovor sam i očekivao, nakon 2 sata i 50 min "razmišljanja" , normalan odgovor bi stigao za par sekundi nakon reklamacije. Kakvu posluku porati ?

    Ovakvu? Poštovani, u poslovnom svijetu je uobičajeno da proizvodi kojima ističe rok ili je istekao, to NAGLASI i takvim proizvodima se cijena značajno smanji. Ovo ste vi meni prodali po regularnoj cijeni, što znači da vam je poslovna kultura na 0 , i slovima na NULI. Stoga smo završili sa saradnjom za sva vremena! Bilježim se sa štovanjem !
    Vaper Tatko.
    I jesam.
    Last edited by Tivatech; 16-02-18 at 19:29.

  6. #331
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bart Simpson View Post
    Uzmi kod nas PG i VG ako znas koga da radi u neku apoteku sa labaratorijom, dosta jeftinije ti bude, litar jednog i litar drugog bude nekih 15-20 eura. Ako ti bude trebalo pomoci oko muckanja javljaj.
    U tivtu nema ni jedna, ako znate neku u PG ili bliže javljajte.

  7. #332
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,040
    Thanks Thanks Given 
    5,048
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post


    Postovani, tecnosti koje su na taj rok u prodaji su su jos ovaj mjesec, a mogu da se koriste jos 1/3 roka, sto bi znacilo jos 6 mjeseci.

    Ovakav odgovor sam i očekivao, nakon 2 sata i 50 min "razmišljanja" , normalan odgovor bi stigao za par sekundi nakon reklamacije. Kakvu posluku porati ?
    Ovo ti je odgovorio Milisav?
    Umjesto da vrati novac i poshalje ispravnu stvar,no neka,neka nas chita haha,ja cu ipak biti fin
    ...

  8. #333
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    978
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    To sto ti je rekao da smijes koristiti tecnosti i ako im je rok trajanja pri isticanju ili je tek istekao je potpuno ispravno, e sad stvar je etike je li ok prodavati takvu robu.

  9. #334
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,040
    Thanks Thanks Given 
    5,048
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Jeste ispravno,ali on koji dere sa cijenama,kojeg ta ista technost ne koshta ni 1€ ne smije to da radi nikako.
    ...

  10. #335
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,291
    Thanks Thanks Given 
    2,795
    Thanks Thanks Received 
    4,616
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    To ti je kad ti je 8e bitniji od obraza i (anti)reklame... Mislim da je suvisno dalje komentarisat', svi smo ovako ili onako vidjeli kako posluje...

    Vi sto 'kuvate'... Koristite li koncentrate koje mijesate sa PG/VG ili sami pravite sve od nule kao sto Tivatech planira da radi?

    Ja bi se okusao u tome, najvise zbog nedostupnosti tecnosti kod nas i dugog cekanja (i moguce upitnog kvaliteta) onamo gdje su dostupne...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  11. #336
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    978
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Potpuno se slazem, ili ako je tecnost vec pri isticanju garancije da je ponudi po nekoj jeftinijoj cijeni pa ce kupac sam odluciti da li da je uzme

  12. #337
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bart Simpson View Post
    To sto ti je rekao da smijes koristiti tecnosti i ako im je rok trajanja pri isticanju ili je tek istekao je potpuno ispravno, e sad stvar je etike je li ok prodavati takvu robu.
    Vidi ovako, robu sam naručio online, na sajtu ne piše da je rok do 16.02.2018 i da je sniženo za 20-30-50 %.
    Na ebay imaš 280 žvaka Nikorete sa 4mg nikotina kojima rok ističe krajem marta, za 26 eur. 8 eur je kod nas bilo 15 žvaka.
    Ako na ambalaži piše da je rok trajanja 16.02.18. onda je to rok do kojeg proizv. smatra da je bezbjedno za korišćenje. Pio sam ja aspirine i andole kojima je prošao rok, po godinu dana, ne mogu da naškode (možda) ali ne djeluju ili jedva. NIje u redu i to je činjenica, a ovakav odgovor nije vrijedan komentarisanja kao ni fucking 8 eur.

  13. #338
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    978
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    @Fidel Castro - Ja pravim najcesce na 5-6mg nikotina. Kupujem nikotin u koncentraciji od 100mg i njega mijesam. Ako se odlucite za muckanje mogu vam prodati nesto aroma koje mi ne odgovaraju, nesto prodati a nesto i pokloniti, uglavnom lako cemo se dogovoriti

  14. #339
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bart Simpson View Post
    @Fidel Castro - Ja pravim najcesce na 5-6mg nikotina. Kupujem nikotin u koncentraciji od 100mg i njega mijesam. Ako se odlucite za muckanje mogu vam prodati nesto aroma koje mi ne odgovaraju, nesto prodati a nesto i pokloniti, uglavnom lako cemo se dogovoriti
    Čuvaj mi te duvanske i caffe arome, kad dođem u pg parićemo neđe uz kafu i trgovati . Sad mi reci ovo, 100mg nikotina kupuješ u bazi 50:50 ili ?

  15. #340
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,291
    Thanks Thanks Given 
    2,795
    Thanks Thanks Received 
    4,616
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Kad se budete nasli u kakvoj laboratoriji javite da organizujemo kurs neki

    Ali prethodno da znamo dje i sto da nabavimo jer znam da treba i dosta nekih posudica.. praznih bocica i ostalih stvari. Nadam se da makar tih 'laboratorijskih' stvari ima kod nas.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  16. #341
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    978
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    @Tivatech - 100mg nikotin u pakovanjima od 100ml sam kupovao kod Kiprana dok nisu podigli cijene, sad ga ima kupiti iz Spanije po ok cijeni. Uzimam nikotin razrijedjen u PG bazi jer PG je mnogo bolji nosilac nikotina i arome u odnosu na VG. Kod nas uzimam PG i VG pa sam smuckam odnos koji zelim, ustvari stalno muckam 50-50.

    @Fidel Castro - Nije to toliko komplikovano, ja prvo napravim miks PG-VG, vecu kolicinu, obicno litar, dodam nikotin u sve to da dobijem zeljenu jacinu, sve to izmuckam i presipam u manje bocice gdje dodajem jos samo aromu.
    Last edited by Bart Simpson; 16-02-18 at 19:55.

  17. #342
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Vidjet ćete vi kad vam Wlter White smućka "Drinu bez filtera" šta je tečnost. Da rasčistim poslovne obaveze koje imam i čim pođem u MK vraćam se sa sirovinama. Vidjet ćete anđele i Isusa lično kad zaparite na 50 W .

  18. #343
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Kad se budete nasli u kakvoj laboratoriji javite da organizujemo kurs neki

    Ali prethodno da znamo dje i sto da nabavimo jer znam da treba i dosta nekih posudica.. praznih bocica i ostalih stvari. Nadam se da makar tih 'laboratorijskih' stvari ima kod nas.
    Ja sam nakupio dosta tih bočica sa iglom za točenje ali se mogu nabaviti povoljno empty na ebay i aliju. Pošto sam dobar za turšije i hemiju preporučam da mixeve držite u staklenoj ambalaži na tamno i hladno. Presipanje u polipropilenskeboce i pet samo za brzu konzumaciju i transport. Vrijeme sazrijevanja se može skratiti (vezivanje aromata za PG) sa nekom električnom mućkalicom , ja sam sebi napravio jedan navijač automatskih satova gdje ih odlažem kad ih mijenjam koji se vrti sporo i mislim da ga upotrijebim kao rotomikser. Organizovaćemo se bez daljnjeg, neće nam šibicari uvaljivati kineske čorbe sumnjivog kvaliteta sa istječenim rokom valjanosti.

  19. #344
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default



    COOL!

  20. #345
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    260
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Ako cemo pravo, mene je taj Dekang skinuo sa cigara...doduse,, poklonio sam drugu pola (od 3 bocice) jer mi se zgadio :0. Onda sam uzimao nesto od joyetecha i nekih "italijanskih" sto su bili u centar kod hotela, pa narucivao sa neta....da bih vec posle mjesec-dva krenuo sa DIY.
    Mislim da pravljenje tecnosti nije nista komplikovanije od pravljenja domaceg soka (nisam nikad pravio domaci sok ), a da ne pricam kolika je usteda i dobitak na kvalitetu u odnosu na ono sto se nudi kod nas.
    Problem sa tecnoscu koja predugo stoji je taj sto aroma vremenom mutira, pa nesto sto je posle mjesec dana bilo super, posle pola godine bude odvratno.
    Od pribora za DIY ja koristim: program ejuicemeup za racunanje odnosa, spric (5ml) za nikotin sa najdebljom iglom, čašice za davanje uzoraka (mokrace), za glicerin/glikol (50 i 100ml) jer je vadjenje spricem pain in the ass , i bocice staklene/plasticne po potrebi.


    Послато са SM-T560 уз помоћ Тапатока

  21. #346
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djuza23 View Post
    Ako cemo pravo, mene je taj Dekang skinuo sa cigara...doduse,, poklonio sam drugu pola (od 3 bocice) jer mi se zgadio :0. Onda sam uzimao nesto od joyetecha i nekih "italijanskih" sto su bili u centar kod hotela, pa narucivao sa neta....da bih vec posle mjesec-dva krenuo sa DIY.
    Mislim da pravljenje tecnosti nije nista komplikovanije od pravljenja domaceg soka (nisam nikad pravio domaci sok ), a da ne pricam kolika je usteda i dobitak na kvalitetu u odnosu na ono sto se nudi kod nas.
    Problem sa tecnoscu koja predugo stoji je taj sto aroma vremenom mutira, pa nesto sto je posle mjesec dana bilo super, posle pola godine bude odvratno.
    Od pribora za DIY ja koristim: program ejuicemeup za racunanje odnosa, spric (5ml) za nikotin sa najdebljom iglom, čašice za davanje uzoraka (mokrace), za glicerin/glikol (50 i 100ml) jer je vadjenje spricem pain in the ass , i bocice staklene/plasticne po potrebi.


    Послато са SM-T560 уз помоћ Тапатока
    Nabavio sam danas litru VG-a u apoteci, prije su mi rekli da imaju samo bočice od 50ml , za 1,5 eur međutim danas je šefica našla bocu od litre za 5,60. RT do 10. 2019. da ako ga isparim do tada . Znači treba mi još PG , ako neko zna dje ga ima u PG neka javi. Očigledno da starost utiče na aromu , to sam juče zaključio. Ali nije problem , može se upotrijebiti i tako usmrđen još 6 mjeseci , tako kaže Milisav. Mislim da oni vještiji kuvari ubacuju neke konzervanse kako bi sačuvali aromu na duži rok. Sad je pitanje kakvo su ti konzervansi i koliko škode kad se usisavaju preko pare. Na nekim sajtovima proizv. sam našao da u sadržaju ima E330 (dok se drugi kunu da je bez acetona i kozervansa), tzv. limunska kiselina ili limontus koja sa limunom nema ništa zajedničko, to je sintetički proizv. za koji je definitvno utvrđeno da izaziva gastro probleme i rak želuca. A kod nas ga koriste kao konzervans u sve živo, od kečapa, margarina, sokova i da ne nabrajam iako je na zapadu na crnoj listi. Po meni veoma je važno da gotove smjese držite na hladno i tamno nakon sazrijevanja od 4-5 sedmica da ne bi mijenjali ukus. PG ne dozvoljava smrzavanje t.j. zgušnjavanje tako da hladnoće frižidera mu neće smetati. Kažeš da koristiš bočice za urin. Mislim da bi staklo bilo mnogo prikladnije.

    Ovo ću ja da prilagodim za mješanje, imam čiste nekorišćene prohromske kuglice pa ću ih dodavati u tečnost za vrijeme mućkanja.
    Mislim da prevelika brzina t.j. centrifuga može da promijeni hemijski raspored molekula i utiče na kvalitet i aromu pa ću za početak da probam ovako.
    Ovo sam sam napravio za navijanje autom. satova od motora za programator od veš mašine, malo ljepila i dvije ploče od harda.
    Last edited by Tivatech; 17-02-18 at 11:50.

  22. #347
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Možda je ovo već neko postavljao ali od viška glava ne boli.

  23. #348
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,291
    Thanks Thanks Given 
    2,795
    Thanks Thanks Received 
    4,616
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Bas sam taj klip i gledao.. Po ure traje ali je prakticno sve objasnjeno na jezik koji bi svak trebao da razumije..

    Znaci PG/VG bi trebalo da ima kod nas, po apotekama?

    A tecni nikotin ne? Nego sa neta?

    A za ovu 'lab' opremu... znaci i to isto sa neta? Ja bi uzeo i plasticne i staklene bocice.. Staklene bi koristio doma, plasticne bi nosio kad idem nedje, zbog tezine.

    Imate li link ako ste vec narucivali da ne trazim po ebay-u ili dje vec posto ima na tone svega i svacega?
    Last edited by Fidel Castro; 18-02-18 at 19:24.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  24. #349
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    978
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Evo ti link za nikotin: https://pink-mule.com/ imas tu i dosta fin izbor aroma

  25. #350
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,291
    Thanks Thanks Given 
    2,795
    Thanks Thanks Received 
    4,616
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bart Simpson View Post
    Evo ti link za nikotin: https://pink-mule.com/ imas tu i dosta fin izbor aroma
    A ima black... blue... green... grey... itd. label.

    To je iskljucivo na kojoj je bazi radjen?

    Znaci najbolji je 'balck' posto je na 100% PG bazi [?]

    I (ako je gledam dje treba) to ispadne nekih 20e (bez postarine, nisam nju jos gledao) za 500ml tog PG nikotina sa 12mg/ml?
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


Page 14 of 119 FirstFirst ... 41011121314151617182464114 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Gdje učite?
    By Sten in forum Sve i svašta
    Replies: 16
    Last Post: 05-07-17, 18:56
  2. Gdje u PG
    By kambodza in forum Motociklizam
    Replies: 1
    Last Post: 06-04-10, 18:24
  3. tačno gdje smo...............
    By funestis in forum Religija i filozofija
    Replies: 61
    Last Post: 14-06-09, 14:41
  4. Gdje?
    By Boyanna in forum Primorski
    Replies: 35
    Last Post: 27-03-06, 11:39
  5. Gdje je EOS?
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 1
    Last Post: 20-11-05, 12:15

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •