Page 5 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast
Results 101 to 125 of 154

Thread: Ljekovi

  1. #101
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Ima raznih istraživanja i statističkih podataka na netu, što se tiče efikasnosti uzimanja vitamina, multivitamina... i zasnivaju se upravo na mjerenjima nivoa tih vitamina prije uzimanja, i onda nakon 2 3 mjeseca redovnog konzumiranja vitaminskih suplemenata. I rezultati uglavnom pokazuju da su ti nivoi gotovo isti, kako na početku, tako i na završetku toga perioda.
    Postoje određeni vitamini koji se mogu uspješno apsorbovati uzimanjem tableta, ali su rijetki, i isti se mogu hranom lako nadomjestiti... A za sve ostalo, postoje različita pravila kada da se uzimaju, na koji način, sa dodatkom kojih dodatnih supstanci se poboljšava apsoropcija, sa čime se ne smiju miješati, u koje doba dana da se uzimaju itd itd. i kad bi se svaki vitamin na taj način krenuo uzimati, cijeli dan bi vam se sveo samo na to...
    Ali u suštini, neko rješenje bi bilo odraditi analizu, vidjeti koji vitamini fale vašem organizmu, i posvetiti se uzimanju istih...
    Mada, ne znam ni koliko su te analize vjerodostojne? Jer se u njima gledaju nivoi vitamina u krvi? Ne znam sad postoje li metodi mjerenja i na nekim drugim mjestima?
    Last edited by ^^0LIvEr_QuEeN^^; 03-10-19 at 09:36.

  2. #102
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Slazem se. Vecina vitamina nije aktivna pri uzimanju kao suplementi ako nisu u pravom obliku uneti. Vitamin D je zvanicno u uljanoj formi lako apsorptivan i povecava se nivo dugotrajnim uzimanjem. Ali da, treba se prvo informisati sta i u kom obliku ima dejstva.

  3. #103
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Imamo primjer dosta iskomercijalizovanog i veoma konzumiranog suplemeta "Calcium Zinc Magnesium"... Pa ljudi moji, to je totalno beskorisno! Kalcijum i magnezijum uopšte ne bi trebali da se uzimaju istovremeno, a oni ga serviraju u jednoj tableti + još dodali Cink!
    To je klasičan i banalan primjer politike farmaceutske industrije i na šta se oni svode, da ne idemo dalje...

  4. #104
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Opet tacno. Minerali imaju cesto iste receptore i najgore je uzimati proizvode sa tri plus minerala... najvise 2 odjednom je neko pravilo nepisano. Tipa Vitamin C i Zn.

  5. #105
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ^^0LIvEr_QuEeN^^ View Post
    Imamo primjer dosta iskomercijalizovanog i veoma konzumiranog suplemeta "Calcium Zinc Magnesium"... Pa ljudi moji, to je totalno beskorisno! Kalcijum i magnezijum uopšte ne bi trebali da se uzimaju istovremeno, a oni ga serviraju u jednoj tableti + još dodali Cink!
    To je klasičan i banalan primjer politike farmaceutske industrije i na šta se oni svode, da ne idemo dalje...
    Od 20 emitovanih reklama za vrijeme 95 minutnog filma 19 su za analgetike , vitamine i minerale. O čemu mi uopšte pričamo ovdje?

  6. #106
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Olja View Post
    Wau pa sigurno si radio u Pfizer kad znas kolike su im plate... ali varas se dosta tu i oko plate i oko vrste posla. Ok dakle obmanjivao si sagovornike u cilju predstavljanja sebe kao nekoga ko je potkrepljen znanjem koje je procenjeno od strane ljudi koji su kompetentni za to.
    Samo primecujem, svakako sam rekla da to nije bitno za nasu raspravu.
    Pogrešan zaključak t.j. zaključci. Ako si jedan ljekar specijalista daje za pravo da svog pacijenta šalje kod svog kolege koji ima vanzemaljski aparat za kvantnu dijagnostiku, WOW!!!! koji je iz 23. vijeka nekako doputovao preko kineskih garaža fabrika u 21. direktno u PG , ne samo da sumnjam u njihov moral nego i u stručnost, čak se pitam, gdje su i jesu li takve osobe uopšte završili med. fakultet.
    U tom slučaju mogu si i ja dati za pravo da kritikujem i farmaceutsku mafiju koju interesuje samo profit a pri tome ih boli patka za naše zdravlje. Inače, što se tiče tvojih navoda da farmacija "liječi" i s tim se ne mogu složiti. Ne liječi, uglavnom prikriva simptome, održava bolesti t.j. pacijenta "pod kontrolom" -u životu, da bi mu uzela što više para dok je živ. Da, znam da zvučim kao prolupani "teoretičar zavjere" ali ove afere koja se svako malo pojave u medijima nažalost potkrepljuju moje "sulude teorije zavjere". Sjećam se vremena kad smo bili pod sankcijama, Galenika nije mogla da uveze ništa od supstanci pa su godinu dana prodavali Analgin u kojem nije bilo ništa osim tabletnog brašna. Pacijentima je pomagao, svima je glavobolja prolazila.
    Last edited by Tivatech; 03-10-19 at 11:08.

  7. #107
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sto ti meni ne odgovoris za terapiju MS-a. Je li to placebo? Da li je placebo histamin? Da li je placebo adrenalin, antihistaminik i kortikosteroidi koje je naptavila farmaceutska mafija i naplacuje narodu a daje se za anafilakticki sok.... mislim da bi ti prvi potpisao da ti daju Ti pises samo sta tebi odgovara. Sam si rekao analgetici, antibiotici - pa zna se da stvarali su hemicari, naucnici, lekari, farmaceuti izmedju ostalog i da finansirana su istrazivanja od strane drzave i farmaceutskih kuca uglavnom a isti ti ljudi placeni od strane njih manje vise...
    Last edited by Oljce; 03-10-19 at 11:06.

  8. #108
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Olja View Post
    Sto ti meni ne odgovoris za terapiju MS-a. Je li to placebo?
    Evo sam ti odgovorio! Ima li lijeka? Je li neko izliječio MS? Ima li farmacutska industrija interesa da izliječi neku bolest? Očigledno je da riječ LIJEK za tebe i mene nema isto značenje.

  9. #109
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,455
    Thanks Thanks Given 
    1,911
    Thanks Thanks Received 
    5,154
    Thanked in
    1,778 Posts

    Default

    Čuo sam i da gledanju u sunce pomaže kod hemoroida, nemam problema sa njima nego rekoh ako ko ima da pomognem.

  10. #110
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ti nisi realan. Pa to je primer tvog dejstva prirode- ajde leci . Primer mocne farmakomafije koja je napravila nesyo sto pomaze nekom procentu i kosta Boga oca ali napravila je nesto sto pomaze. Ne moze se izleciti ali "lek" postoji u farmac.proizvodima od januara ove godine ali razarajuc je po organizam i ne daje se bez izuzetno teskim stanjima gde im zaustavlja dalje neminovno propadanje i daje kvalitet zivota osobama na nekom vecem nivou. Pre toga se krene sa jednim imunosupresorom pa drugim ako ne deluje itd. Pa eto autoimune bolesti nazalost se lece tako sto smanjujes svoj imunitet sto nosi posledice. A ne sargarepom. Anestezija - napravila farmaceutska mafija , a znas li da su se nekada koristili anestetici koji si izazivali uzasne halucinacije pa eto pronadjose bolje...
    Last edited by Oljce; 03-10-19 at 11:45.

  11. #111
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,126
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Olja View Post
    Opet tacno. Minerali imaju cesto iste receptore i najgore je uzimati proizvode sa tri plus minerala... najvise 2 odjednom je neko pravilo nepisano. Tipa Vitamin C i Zn.
    Najbolje je uzimati na prazan stomak, prije spavanja, ZMA kombinaciju, znači Cink, Magnezijum i vit.B6. Vitamin C preko hrane, kalcijum eto može sa suplementima, mada i hranom se može dosta lako obezbijediti, a ostalo provjeriti deficit i uklopiti u šemu..

    Ali stvarno, nevjerovatno je šta prodaju, kalcijum+magnezijum+cink u jednoj tableti, a kalcijum sprečava apsorbciju i cinka i magnezijuma

  12. #112
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,915
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    Glavni problem je što se kod neuporedivo manjeg procenta bolesti ordinira terapija koja tretira uzrok bolesti (npr. antibiotici). Uglavnom se terapijom tretiraju posljedice, tj. ublažavaju simptomi, što znači da se terapija mora uzimati dugotrajno, nerijetko i doživotno. Činjenica je da takvo stanje pogoduje profitu farmaceutske industrije i da se može uočiti njen uticaj na ljekarsku praksu ordiniranja takve terapije. Posebno ako pogledamo bolesti sa najvećom incidencom, kao dijabetes tip 2 ili hipertenzija. Ljekari su istrenirani, i nagledao sam se slučajeva gdje ako ti u par dana izmjere pritisak 140,od tebe naprave doživotnog konzumenta antihipertenzivnih ljekova. Bez pokušaja da se utiče mijenjanjem stila života i korigovanjem nekih faktora koji dokazano utiču na krvni pritisak. O etiologiji hipertenzije u ogromnom broju slučajeva se naravno samo nagađa, decenijama.
    Ista stvar sa dijabetesom tip 2. Jednom kad ti utvrde, osuđen si da doživotno piješ terapiju. Ne liječe uzrok. Čak se ponekad prepisuje i terapija koja povećava insulin, iako se zna da je on već povećan i da je to jedan od patofizioloških mehanizama u osnovi same bolesti. U redu, imaju svi ti ljekovi rezultate u odlaganju komplikacija i boljoj kontroli glikemije, i stalno se ulaže u razvoj novih ljekova. Ali ne liječe uzrok. I jedva se čuje drugačiji pristup koji tu bolest smatra prvenstveno rezultatom pogrešne ishrane, što je i sasvim logično, pa intervencijama na tom planu (intermitentni post, lchf dijeta) postiže bolje rezultate a u dobrom broju slučajeva čak i kompletnu remisiju bolesti bez potrebe za ikakvom terapijom. Vjerovatno zato što u tome nema profita. Zato se ne sponzorišu ta istraživanja, zato ih je malo i zato se rezultati ne oglašavaju na sva zvona iako zaslužuju.

    Drugim riječima, farmaceutsku industriju ću cijeniti kad svoje napore i sredstva bude usmjeravala na pronalaženje lijeka za uzrok bolesti, a ne simptome. No jasno da bi se u tom slučaju odrekla ogromnog profita, te stoga, jasno je da se to u današnjem kapitalističkom svijetu nikad neće desiti. Medicina joj tu ide na ruku, jer za mnoge bolesti imamo samo manje ili više tačna nagađanja o mehanizmu nastanka. Dokle god je tako, farmaceutska industrija je u mojim očima samo nužno zlo.

  13. #113
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Naravno da je nuzno zlo. Ali evo kako ne deluju na uzrocnik- sapun a jako je pristupacan pa mnoge bakterijske infekcije mozes spreciti i sprecavas tako. Pa suplementi za jacanje imuniteta (odmah da kazem da je hrana najbolji izvor ali i tu sad ulazimo u problematiku prskanja, pesticida i raznih aditiva)....kad covek pocbe delovati tj.kad promeni svest i pocne delovati da ocuva svoje zdravlje a ne samo da ide kad ga zaboli onda cemo pricati o prevenciji.

  14. #114
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Olja View Post
    Naravno da je nuzno zlo. Ali evo kako ne deluju na uzrocnik- sapun a jako je pristupacan pa mnoge bakterijske infekcije mozes spreciti i sprecavas tako. Pa suplementi za jacanje imuniteta (odmah da kazem da je hrana najbolji izvor ali i tu sad ulazimo u problematiku prskanja, pesticida i raznih aditiva)....kad covek pocbe delovati tj.kad promeni svest i pocne delovati da ocuva svoje zdravlje a ne samo da ide kad ga zaboli onda cemo pricati o prevenciji.
    Ako nijesi premlada pa zbog toga ne kapiraš u kakvom svijetu živimo, onda si previše naivna!
    Hipohonderima se stanje znatno popravlja kad prestanu da čitaju svaku glupost u medijima i obrnuto.
    Marketiški timovi farmaceutske mafije sastavljeni od vrsnih stručnjaka, pišu tekstove koje plaćaju da se objave u medijima, pri tome cilj tzv "preventive" je da izazove anksioznost kod pacijenata kojima je neka bolest načela zdravlje. Naivci odmah nasjedaju na ofucanu priču o drevnoj medicini starih Grka , Inki, Maja i Pigmeja i ekspresno donesu zaključak da su umorni upravo zato što im fali Hrom, Nikel, Vitamin K+V u kurkuma prahu koji se spakovan u kapsuli od 0,00001 eur, pazi sad, prodaje sa maržom od 1200 %. Ma daaaaj ! O čemu ti pričaš ženo? Onda se takav tekst objavi u Bljuc, preuzme ga Kurir, pa ga ukrade kvazi novinarka portal ljepota zdravlje i seks na eks, iako se u medicinu razumije ka Marica u krivi ... dozvoliće sebi i da malo prokomentariše, zaključi da bi to bilo dobro i za rast noktiju i ispuni normu za taj dan koju joj je urednik zadao. Igrom slučaja , kakva sreća jbt, sa strane ćeš dobiti reklamu za apoteku koja ima baš taj preparat po izuzetnoj cijeni. Pa isti tekst preuzme osoba C, i ona malo doda, obriše, premjesti da ne bi bio klasični copy paste plagijator, što li već, i tako od portala do portala dobiješ jedan nakaradan splačina-tekst pun, gluposti, nagađanja, kontradikcija i izmišljotina. Ljudi pročitaju , utripuju da su konačno našli uzrok svojih problema i ode sve u tri ... Farko kartelu ... OVAKO!!!!
    Neću više na ovu temu, odjavljujem se definitivno.
    Last edited by Tivatech; 03-10-19 at 14:42.

  15. #115
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Ovo vec postaje ciste teorije zavjete gdje se izbise stavovi koji su negdje procitani i onda se brane zivitom . Steta bilo ste fino poceli . Inace postoje vidovnhaci sanani vracare beli magovi i sta sve ne pa samo napred . Nego ce uzabrati njih nego medicini i ok je . Ono sto nije ok da se narura tudje misljenje , uglavnom bez pokrica ( sem mozda negdje procitano na netu )

  16. #116
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nisu ovo misljenja sa neta vec iz knjiga Barem moja a ne zanima mene u sta vi verujete, kako zelite je li, mislim da svako ko zaista ima veze sa medicinom zna da veliki broj lekova pomaze i kako. A ja sam pokusala da mi odgovori zasto nisu dobri lekovi koje sam nabrojala- nema odgovora i to je dovoljno svakome ko je citao diskusiju. Pozdrav

  17. #117
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Olja Vi ste vjerovatnp prestavnik farnaceutske kuce ( mislim da Vas cak i znam ) i branite svoje proizvode i to je ok . Dok ne dobijete posao stomatologa . Inace sam napisao da ne mogu ucestvovati u raspravi jer sam samo tehnicar doduse sa skoro cetrdeset godina uskustva ali ipak samo tehnicar

  18. #118
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da da i radim ipak stomatologiju i jos nesto za zdravu zivotnu okolinu ali ja proizvode ne spominjem, niti radim kortikosteroide niti antihistaminike niti imunosupresore a ako prica o mafiji mislim da cemo se slozitu sa u ovim grupama lezi najveci novac i bioloska terapija. Govorim sa stanovista osobe kojoj nikakva trava ni hrana ne mogu resiti problem vec lekovi a ja potpuno razumem i slazem se da je farmacija jedna od najjacih mafija ali sam realna pa kazem i hvala tamo nekima koji su naprabili neke stvari i lekove
    JA sam vise puta rekla radi mene jos bolje ako ne kupujete nista ,nakbokja je hrana,zdrav zivot ali da pljujes sve proizvode ne znajuci alternativu mi nije ok
    Last edited by Oljce; 03-10-19 at 18:19.

  19. #119
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Sve moze biti mafija kako se uzme .
    Kada radite operaciju na korjenu zuba , komplikovanu , sta dajete od th ore , za i posle operacije ?
    Ili sta Vam od ampula stoji u antisoku prilikom davanja lokalne anestezije . Nekoliko slucajeva smo imali gdje su pacijenti spaseni u zadnji tren i to zato sto je ordinacija bila u domu zdravlja

  20. #120
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Naravno, ja sam mu to i spomenula kao i jos primera gde pacijenta spasava farmako mafija je li...tu nije imao komentar jer zna da je ova prica realna.
    Daju su antibiotici jer je krvava intervencija kao prevencija infekcija jer su usta prljava sredina i to neki daju neki ne ,zavisno od klinicke slike pacijenta, opsteg zdravstvenog stanja, da li je akutna infekcija brz tok, kada kontaktira sa sinusom itd. Kada je udruzena sa odredjenim infekcijama koje su se prosirile na pod usne duplje - Angina Ludovici ali se tu prvo sanira infekcija pa se radi apikotomija..itd.., imunokompromitovani pacijenti i koriscenje se nastavlja i posle operacije neke vreme, za sprecavanje subakutnog bakterijskog endokarditisa. U toku se daje anestetik. Posle se daju analgetici po potrebi aki ne sa acetilsalicilnom kiselinom, eventualno kortikosteroidi za otok... to je to.
    Last edited by Oljce; 03-10-19 at 19:02.

  21. #121
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,025
    Thanks Thanks Given 
    5,028
    Thanks Thanks Received 
    2,437
    Thanked in
    1,313 Posts

    Default

    Uzeh Hemomicin,da lijechim sinuse,zaboravih da pitam kada da ga popijem,sad poshto sam vecherao ili sjutra nakon doruchka,ruchka?
    I josh jedno pitanje,smijem li trenirati dok ga uzimam...?
    ...

  22. #122
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Uzeh Hemomicin,da lijechim sinuse,zaboravih da pitam kada da ga popijem,sad poshto sam vecherao ili sjutra nakon doruchka,ruchka?
    I josh jedno pitanje,smijem li trenirati dok ga uzimam...?
    ako je kapusla od 250 sat pre ili posle jela ako fikm tableta nema veze

  23. #123
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hemomicin se uzima nezavisno od obroka. Za trenitanje ne znam ali zasto da ne... ja se secam da se on uzi.a prvi dan od 500mg pa od drugog do petog po 250. To je doza ukupna od 1500. E sad, kako ti je lekar prepisao...

    Da da ja sam na tablete mislila.

  24. #124
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Olja View Post
    Naravno, ja sam mu to i spomenula kao i jos primera gde pacijenta spasava farmako mafija je li...tu nije imao komentar jer zna da je ova prica realna.
    Daju su antibiotici jer je krvava intervencija kao prevencija infekcija jer su usta prljava sredina i to neki daju neki ne ,zavisno od klinicke slike pacijenta, opsteg zdravstvenog stanja, da li je akutna infekcija brz tok, kada kontaktira sa sinusom itd. Kada je udruzena sa odredjenim infekcijama koje su se prosirile na pod usne duplje - Angina Ludovici ali se tu prvo sanira infekcija pa se radi apikotomija..itd.., imunokompromitovani pacijenti i koriscenje se nastavlja i posle operacije neke vreme, za sprecavanje subakutnog bakterijskog endokarditisa. U toku se daje anestetik. Posle se daju analgetici po potrebi aki ne sa acetilsalicilnom kiselinom, eventualno kortikosteroidi za otok... to je to.
    zmaci nista kortikosteroidi tipa dexason urbason pre teske op ? a sta Vam stoji u sokth ? nema antihistaminika ?

  25. #125
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,025
    Thanks Thanks Given 
    5,028
    Thanks Thanks Received 
    2,437
    Thanked in
    1,313 Posts

    Default

    Uzeh ga na svoju ruku,jer mi ga preporuchi drugarica-apotekarka,a ljekar mi je bio prepisao Cinabsin prije nekih pola god. a ja ga ne uzeh...znachi samo prvi dan 500mg?Zahvaljujem vam oboma na odgovorima.
    P.S.Moze Paracetamol sa njim ako me bash bole jako?
    ...

Page 5 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Ljekovi (borba protiv kancera)
    By Jedi knight in forum Ostali oglasi
    Replies: 22
    Last Post: 05-10-16, 15:34
  2. ADD i ljekovi
    By Harisss in forum Medicina
    Replies: 3
    Last Post: 01-10-11, 11:22

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •