Page 3 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast
Results 51 to 75 of 154

Thread: Ljekovi

  1. #51
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,208
    Thanks Thanks Given 
    732
    Thanks Thanks Received 
    2,137
    Thanked in
    1,618 Posts

    Default

    E koliko sam ih popila jedno vrijeme...i sad mi to kažu...
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  2. #52
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,833
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Najjace je sto Benu npr u po cijene sad prodaje Ranitidin, zar ne bi trebali odma ispraznit zalihe?

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  3. #53
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,821
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,291
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    Još nije došla ta informacija u CG.
    .
    Za sada važi za SRB pa da se iskoristi...

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine Note 8 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  4. #54
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Olja View Post
    Prestalo mu je, sad samo od piva. Citaj po netu malo Mg stvarno utice na glavobolje pa cak i na menstrualne bolove
    "Re: Migrena, glavobolje

    « Reply #90 on: April 02, 2012, 09:24:09 PM »



    Pre mesec dana sam kupovala svoju antiglavin apoteku - Panadol (kad me boli glava od sinusa), Kafetin (kad me boli jer mi se srozao pritisak) i Rapidol (jer mi se vrat ukočio) Apotekarka me zapanjeno pitala jer to sve protiv glavobolje, pa smo malo proćaskale i preporučila mi je da probam da pijem kontinuirano Magnezijum. Kupila sam (po njenoj preporuci) neku kutiju sa 20 kesica "Magnezijum direkt 300mg", pila disciplinovano (mala kesica se sipa pod jezik, rastopi se za pola minuta, ima ukus cedevita praha). Juče počeh drugu kutiju. Uprkos svim ovim promenama vremena, glava me, mislim, zabolela jednom.

    U suštini, verovatno je i to individualno, ali meni baš prija.



    Placebo! 90% tog magnezijuma kojeg uzimaš oralno samo prođe kroz tebe, 10% je nedovoljno da zasiti dnevne potrebe. Ako uzmeš više dobićeš dijareju. Magnezijum se najbolje apsorbuje preko kože, tu đe je koža najtanja namažeš tzv. magnezijumsko ulje (nije masno samo je klizavo) i to je to. Može i na vrat masaža, na bolne mišiće od fiz. napora i sl. Definitivno pomaže. Ja sam imao česte migrene prije 5-6 godina koje su se pojavile nakon jednog teškog stresa, svaki 3-4 dan. Meni je pomoglo svakodnevno uzimanje B12 1200mcg Jamieson. Već nakon mjesec dana su se prorijedile , nakon 90 dana su totalno prestale, u zadnjh 5-6 god ako sam ih imao 3-4. Klasičnu glavobolju od promaje , prehlade sada liječim sa 2 kapi ulja od divljeg origana. Ljuto jeste ali prolazi za 10 min.
    Last edited by Tivatech; 02-10-19 at 19:06.

  5. #55
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ti si bas onako u neznanju fiziologije i uticaja minerala na misicno nervni sistem. Bez apsolutno idealne sprege Natrijuma i Kalijuma ne bi mogao da proizvedes impuls i da uopste funkionises misicima...

    – deluje direktno na neuro – mišićnu ploču. U mišićima prenosi fosfatne grupe. Ukoliko se da i.v. injekcija antagonista kalcijuma nastaje momentalna anestezija sa paralizom skeletnihu mišića;

    – u digestivnom traktu: a) ispoljava osmotsko dejstvo i dovodi do dijareje; b) pojačava tonus želuca;

    – u centralnom nervnom sistemu deluje: smirujuće i uspavljujuće (hipnotik);

    – na kardiovaskularni sistem deluje: hipotenzivno (miotropno, spazmolitički na glatku muskulaturu krvnih sudova), ganglio- blokirajuće, vagolitično;

    – kod umrlih od infarkta miokarada u srčanom mišiću uvek je nađen manjak magnezijuma;

    – magnezijum i kalcijum imaju obrnuti efekat na permeabilnost ćelijske membrane. Antagonista je, ali je i neophodan za normalnu funkciju kalcijuma;

    – neophodan je za normalnu funkciju vitamina C;

    – neophodan je za delovanje vitamina B1 i properdina (deluje antivirusno);

    – vitamin B6 pojačava inkorporaciju i povećava koncentraciju magnezijuma u ćelijama;

    – mangan može da zameni magnezijum u aktivaciji nekih transfosforilaza, dehidrogenaza i karboksilaza;

    – 60% magnezijuma locirano je u: kostima (50%), zubima, mišićima i eritrocitima. U kostima i zubima je u nerastvorenom stanju. Koncentracije u ćeliji su 10 puta veće nego van ćelije i u 90% je intracelularni katjon;

    – čini 40% katjona u organizmu, dok mu je koncentracija u krvi manja od 1%. U plazmi oko jedne trećine vezano je za proteine, a dve trećine su u vidu slobodnih katjona;

    – nalazi se u svakoj ćeliji i to 10 – 20 mg/100 gr supstance;

    – rezerva u našem telu iznosi 35 gr, a polovina od te količine nalazi se u kostima;

    – učestvuje u enzimskim procesima (prenošenje fosfatne grupe negativnog naboja sa jedne molekule na drugu) koji dovode do proizvodnje energije (oksidativnu fosforilaciju). Tri hiljade puta ubrzava dejstvo fosfataza (apsorpcija u crevu, normalno iskorištavanje šećera- glikoliza, izbacivanje fosfata putem bubrega, okoštavanje);

    – produžava vreme koagulacije;

    – smanjuje nivo holesterola;

    – unutrašnji zid krvnih sudova štiti od nastanka fibroze;

    – kod manjka dolazi do atrofije vezivnog tkiva i slabljenja skeleta;

    – katalizuje utilizaciju: masti, proteina i ugljenih hidrata;

    – manjak magnezijuma jedan je od uzroka nastanka amorfnih i kristalnih kalcijumovih inkluzija u mitohondrijama (još mogu: hipervit. D, hiperparatireoidizam, trovanje CCl4 i neka hipoksijska oštećenja), a usporava se i oksidativna fosforilacija;

    – metabolizam magnezijuma vezan je za metabolizam kalijuma i nedostatak ova dva katalizatora uzajamno je povezan. Uz manjak magnezijuma često postoje hipokalijemija i hipokalcemija.

    Manjak magnezijuma narušava aktivnost paratireoidne žlezde (lučenje parathormona je smanjeno), a koja sa svoje strane može da dovede do manjka kalcijuma u plazmi. Smanjen je odgovor ćelija na parathormon zbog smanjene aktivnosti adenilat ciklaze (kosti). Klinički liči na hipoparatireoidizam. Ovakvo stanje se najčešće sreće kod dece. Hipokalcemija u ovom slučaju ne reaguje na terapiju vitaminom D.

    Natrijum, kalijum i magnezijum (svaki za sebe) ispoljavaju recipročnu potrebu prisustva druga dva elementa u fiziološkim vrednostima kako bi se ostvarila normalna funkcija bubrežnih tubula;

    – manjak magnezijuma ubrzava proces starenja;

    – apsorbuje se u tankom crevu;

    – izlučuje se putem bubrega. Prisutan je i u žuči. Kod smanjenog unošenja organizam smanjuje ekskreciju na manje od 10 mg/d. Resorpcija u bubrezima vezana je za kinetiku kalcijuma i natrijuma. Pri uvećavanju natrijum i kalcijum- ureze uvećava se resorpcija magnezijuma;

    – magnezijum zaustavlja rast koli bacila;

    – u mokraći magnezijum omogućuje da kalcijum ostane u rastvorenom stanju;

    – uz vitamin C, mangan i kalcijum neutrališe spermaglutinaciju, povećava broj i pokretljivost spermatozoida;

  6. #56
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Ja sam ovih šumećih Ranitidina popio 5 kg. Ne mogu pojesi nešto masno , dimljeno i začinjeno da me ne razvali gorušica. Znači vraćamo se tradicionalnoj sodi bikarboni.
    Inače kod ljudi koji često uzimaju anacide tipa ranitidin, ome-xxx, i contoloc je uočen nedostatak vitamina b12 zato što nedovoljno ž.kisjeline ne dozvoljava apsorpciju b12 iz hrane u tankom crijevu, a je potreban dodatan unos.
    Last edited by Tivatech; 02-10-19 at 19:23.

  7. #57
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Olja View Post
    Ti si bas onako u neznanju fiziologije i uticaja minerala na misicno nervni sistem. Bez apsolutno idealne sprege Natrijuma i Kalijuma ne bi mogao da proizvedes impuls i da uopste funkionises misicima...

    – deluje direktno na neuro – mišićnu ploču. U mišićima prenosi fosfatne grupe. Ukoliko se da i.v. injekcija antagonista kalcijuma nastaje momentalna anestezija sa paralizom skeletnihu mišića;

    – u digestivnom traktu: a) ispoljava osmotsko dejstvo i dovodi do dijareje; b) pojačava tonus želuca;

    – u centralnom nervnom sistemu deluje: smirujuće i uspavljujuće (hipnotik);

    – na kardiovaskularni sistem deluje: hipotenzivno (miotropno, spazmolitički na glatku muskulaturu krvnih sudova), ganglio- blokirajuće, vagolitično;

    – kod umrlih od infarkta miokarada u srčanom mišiću uvek je nađen manjak magnezijuma;

    – magnezijum i kalcijum imaju obrnuti efekat na permeabilnost ćelijske membrane. Antagonista je, ali je i neophodan za normalnu funkciju kalcijuma;

    – neophodan je za normalnu funkciju vitamina C;

    – neophodan je za delovanje vitamina B1 i properdina (deluje antivirusno);

    – vitamin B6 pojačava inkorporaciju i povećava koncentraciju magnezijuma u ćelijama;

    – mangan može da zameni magnezijum u aktivaciji nekih transfosforilaza, dehidrogenaza i karboksilaza;

    – 60% magnezijuma locirano je u: kostima (50%), zubima, mišićima i eritrocitima. U kostima i zubima je u nerastvorenom stanju. Koncentracije u ćeliji su 10 puta veće nego van ćelije i u 90% je intracelularni katjon;

    – čini 40% katjona u organizmu, dok mu je koncentracija u krvi manja od 1%. U plazmi oko jedne trećine vezano je za proteine, a dve trećine su u vidu slobodnih katjona;

    – nalazi se u svakoj ćeliji i to 10 – 20 mg/100 gr supstance;

    – rezerva u našem telu iznosi 35 gr, a polovina od te količine nalazi se u kostima;

    – učestvuje u enzimskim procesima (prenošenje fosfatne grupe negativnog naboja sa jedne molekule na drugu) koji dovode do proizvodnje energije (oksidativnu fosforilaciju). Tri hiljade puta ubrzava dejstvo fosfataza (apsorpcija u crevu, normalno iskorištavanje šećera- glikoliza, izbacivanje fosfata putem bubrega, okoštavanje);

    – produžava vreme koagulacije;

    – smanjuje nivo holesterola;

    – unutrašnji zid krvnih sudova štiti od nastanka fibroze;

    – kod manjka dolazi do atrofije vezivnog tkiva i slabljenja skeleta;

    – katalizuje utilizaciju: masti, proteina i ugljenih hidrata;

    – manjak magnezijuma jedan je od uzroka nastanka amorfnih i kristalnih kalcijumovih inkluzija u mitohondrijama (još mogu: hipervit. D, hiperparatireoidizam, trovanje CCl4 i neka hipoksijska oštećenja), a usporava se i oksidativna fosforilacija;

    – metabolizam magnezijuma vezan je za metabolizam kalijuma i nedostatak ova dva katalizatora uzajamno je povezan. Uz manjak magnezijuma često postoje hipokalijemija i hipokalcemija.

    Manjak magnezijuma narušava aktivnost paratireoidne žlezde (lučenje parathormona je smanjeno), a koja sa svoje strane može da dovede do manjka kalcijuma u plazmi. Smanjen je odgovor ćelija na parathormon zbog smanjene aktivnosti adenilat ciklaze (kosti). Klinički liči na hipoparatireoidizam. Ovakvo stanje se najčešće sreće kod dece. Hipokalcemija u ovom slučaju ne reaguje na terapiju vitaminom D.

    Natrijum, kalijum i magnezijum (svaki za sebe) ispoljavaju recipročnu potrebu prisustva druga dva elementa u fiziološkim vrednostima kako bi se ostvarila normalna funkcija bubrežnih tubula;

    – manjak magnezijuma ubrzava proces starenja;

    – apsorbuje se u tankom crevu;

    – izlučuje se putem bubrega. Prisutan je i u žuči. Kod smanjenog unošenja organizam smanjuje ekskreciju na manje od 10 mg/d. Resorpcija u bubrezima vezana je za kinetiku kalcijuma i natrijuma. Pri uvećavanju natrijum i kalcijum- ureze uvećava se resorpcija magnezijuma;

    – magnezijum zaustavlja rast koli bacila;

    – u mokraći magnezijum omogućuje da kalcijum ostane u rastvorenom stanju;

    – uz vitamin C, mangan i kalcijum neutrališe spermaglutinaciju, povećava broj i pokretljivost spermatozoida;
    Znam ja dušo moja koliko je bitan mineral, samo ti kažem da je način unosa u organizam preko zaslađenih praškova sporan i po meni definitvo muljaža farmaceutske industije da napuni džepove.
    p.s. Tvoja konstatacija da sam baš u neznaju fiziologije i ... me baš pogodila, naročito zbog toga što mi je pljusnula u lice osoba koja uzima analgetik zbog glavobolje uzrokovane niskim pristiskom! Mislim, šta da ti kažem?
    Last edited by Tivatech; 02-10-19 at 19:33.

  8. #58
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Rapten duo odličan. Mada kažu da je za želudac baš loš. A i više ne može da se uzme u apoteku bez recepta. Meni su dali neki lijek sličan raptenu ali ni približno.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Sve su to diklofenaci sa ubrzivačima ili retardima za produženo djelovanje. Vjeruj mi da nema razlike. Za česte glavobolje nema efikasnijeg analgetika od diklofen supozitorija, najmanje štetno, ne prolazi kroz digestivni trakt, potrebna je duplo manja količina za isti efekat i djeluje ekspresno. Samo što je malo neugodan za unos :/.

  9. #59
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Apsorbuje se u tankom crevu a izlučuje se putem bubrega.
    Nemas na trzistu ispod 300 mg , ako apsorbujes i 50% toga to ti je dovoljno ako jedes ista normlno i pijes... voda ima Mg a da ne pricam i fva ostala hrana- nedostatak se vidi kroz odredjene simptome i zato se uzima suplementima jer mnogo manje tebi nedostaje od 300 kada imas simptome... drugo najbolji nacin bi bio infuzijom koju nase bolnice i dz nemaju. A to mazanje preko koze- samo izvoli. Na kraju odredjenom procentu sa glavoboljama nece ni delovati - lupam ali cini mi se oko 70% glavobolja je vaskularnog tioa i na njih deluje uzimanje a ako je problem sa hormonima mislim da je besmisleno.

    Nemam bas secanje da sam ja to rekla da koristim analgetik zbog toga?? Ja prirodno imam nizak pritisak jako i nemam nikakvih problema sa tim a pogotovo glavobolje koje uzgred umam jaaako retko tako da se i ne secam kad sam popila analgetik zbog toga... ali eto ako ti kazes...
    Ali akde da ne slusamo mene nego neurologa iz KC koji ima migrene i korisui Mg i Optimum B... realno mislim da ima vise znanja od tebe.
    Last edited by Oljce; 02-10-19 at 19:44.

  10. #60
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Aj da ne mlatimo bzv, čitaš ove naručene pamflete farmakomafije i vjeruješ svakoj gluposti koje jedan kvazi-novinar sa tekstilnom školom napuca u jedan copy-paste tekst u rubrici sex i zdravlje. Treba da popiješ 3-5 litara Donat MG da bi zadovoljila dnevne potrebe magnezijuma. Takvo naprezanje bubrega će definitvno da ti podigne pritisak na 140+. Pa ćeš riješiti problem sa niskim pritiskom.
    Nemoj se ljutiti, neću više da se natežem s tobom oko MG.
    Bilježim se s štovanjem i odjavljujem sa ove teme.

  11. #61
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hahaha rekla sam da i voda ima a spomenula sam i hranu,100g banane ima oko 27 mg Mg ...ali i o trovanju vodom znam poprilicno a evo ja imam kakvu takvu diplomu i da ucila sam tako da sam neke druge knjige citala a to sto si ti farmaceutski tehnicar ili na kraju farmaceut u sta sumnjam opet fiziologiju manje poznajes. Pozdrav i bez ljutnje takodje
    Last edited by Oljce; 02-10-19 at 19:51.

  12. #62
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Panadol (kad me boli glava od sinusa), Kafetin (kad me boli jer mi se srozao pritisak) Kafetina imaš 2 vrste jedan je na bazi parcetamola drugi na bazi ibuprofena- brufena. Oba su analgetici-antipiretici. Definitvno neurolog ima više znanja od mene, to je nekako logično zar ne?
    Last edited by Tivatech; 02-10-19 at 20:01.

  13. #63
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jedino ako si ti neurolog sa decenijskim iskustvom pa da razmislim ili si lekar u Centru za glavobolje...ali evo zanimljivo mi je da pogodim otkud ovakvi postovi- moj neki zakljucak da si student farmacije mozda neka 4ta godina...
    Last edited by Oljce; 02-10-19 at 20:01.

  14. #64
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Olja View Post
    Hahaha rekla sam da i voda ima a spomenula sam i hranu,100g banane ima oko 27 mg Mg ...ali i o trovanju vodom znam poprilicno a evo ja imam kakvu takvu diplomu i da ucila sam tako da sam neke druge knjige citala a to sto si ti farmaceutski tehnicar ili na kraju farmaceut u sta sumnjam opet fiziologiju manje poznajes. Pozdrav i bez ljutnje takodje
    Nisam, nemam veze sa farmacijom, ježim se od njih, ne ljutim se, ginekolog sam po profesiji ali zbog male plate dao sam otkaz i sad šljakam na crno nešto sa računarima, to mi bolje ide.

  15. #65
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U pravi si.
    Ne znam sto se jezis farmacije kad vidim da si veci korisnik njihov od mene a plus ti pomazu kako kazes. A ono za nizak pritisak i analgetike nisam ja pisala to je kopirano i nije imalo veze sa analgeticima vec je zbog mg upotrebljen primer ..
    Last edited by Oljce; 02-10-19 at 20:20.

  16. #66
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,277
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Još nije došla ta informacija u CG.
    Stidljivo, preko par portala kao sporedna i totalno nevažna vijest.

    Saopštenje Ministarstva zdravlja/ preporuke pacijentima/alternativni medikamenti - NIŠTA.













    Tapatalk
    The more things change, the more they stay the same.

  17. #67
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,821
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,291
    Thanked in
    1,832 Posts

    Default

    @Olja kupovinom vitamina u šumećim tabletama ili nekim sličnim plaćaš u stvari veoma skupu mokraću

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine Note 8 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  18. #68
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da da, ne kupujem ali istina je da su najbolji iz hrane- to ne sporim ali je istina da i unosom kao suplementa u odredjenom obliku ipak dobijas nesto ... mozda cak i vise nego posle odredjene termicke obrade...ovde sam ipak govorila o mineralima. Primer vitamina D, holekalciferol, mozes podici nivo vitamina D3 i koristi se i u terapiji osteoporoze sa Ca, multiple skleroze mada bolje u prevenciji kazu ali ga pisu u terapiji primera radi i to u kolicini kakvu zimi ne mozes dobiti prirodnim putem.

  19. #69
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Onda slabo vidiš. . Osim ako me "hvataš" za ranitidine. Jeste, antacide sam koristio baš dosta. Glupo mi je sada da se ovdje pravdam i objašnjavam koliko malo koristim njihove preparate a i ne bi mi vjerovala da sam u životu popio maksimalno 20 tableta analgetika, nenormalno malo antibiotika za prosječnog 54 godišnjaka ( da ako diplomiram više u pm.) i to kad sam navukao neku virusnu upalu pluća pa da bi spriječili sekundarnu bakterijsku infekciju. Od mene se farmaceutska mafija nije ovajdila a iskreno se nadam i da neće . Izvinjavam se ako je ono bio citait, pogrešno sam shvatio kao tvoje izlaganje.

  20. #70
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vidis kako se jedno forum prijateljstvo stvori iz pogresnih pretpostavki.

    P.S. Videla sam bilborde po gradu da je Magnezijum neki podrska paraolimpijskog komiteta CG i od svake prodate kutije ide njima pa ako i kupujete evo vam i prilike da budete humani.
    Last edited by Oljce; 02-10-19 at 21:05.

  21. #71
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Olja View Post
    Da da, ne kupujem ali istina je da su najbolji iz hrane- to ne sporim ali je istina da i unosom kao suplementa u odredjenom obliku ipak dobijas nesto ... mozda cak i vise nego posle odredjene termicke obrade...ovde sam ipak govorila o mineralima. Primer vitamina D, holekalciferol, mozes podici nivo vitamina D3 i koristi se i u terapiji osteoporoze sa Ca, multiple skleroze mada bolje u prevenciji kazu ali ga pisu u terapiji primera radi i to u kolicini kakvu zimi ne mozes dobiti prirodnim putem.
    Wrong! Samo se nekoliko vitamina među kojima "C" uništava kuvanjem. Farmaceutska mafija LAŽE da se pravilnom raznovrsnom ishranom ne unosi dovoljno vitamina i da svi ljudi pate od nedostatka vitamina.

  22. #72
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa i ne bas... nedostatak mozes potvrditi samo nalazima a simptomi odredjeni mogu ukazivati na nedostatak eventualni. Ali ako uradis nalaz na D vitamin videces da se poklapa sa istrazivanjima koja su pokazala da kod nas i na primorju ljudi imaju manjak vitamina D u velikom procentu. Pa sad ti logikom pocni da ovjasnjavas zasto neko ko zivi u Herceg Novom ima D vitamin u nalazima jako snizen. Slozicemo se odmah da se labaratorijski meri u krvi a bitan nam je celijski ali ipak ima korelacije izmedju ta dva...Kako onda unosom u obliku ulja je li jer je liposolubilan popravis stanje? Sta tacno jedes da bi dosao do stvaranja D vitamina? Zasto deca od par dana uzimaju D vitamin i pored idealne hrane majcinog mleka kao prevenciju rahitisa...
    Last edited by Oljce; 02-10-19 at 21:14.

  23. #73
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Neke stvari se menjaju- kao sto se broj zuba smanjio sa 44 na 32 a sad ima tendenciju smanjivanja na 26 zbog promene u ishrani, tako i zemljiste gubi deo svojih blaga i osiromasuje sve vise a sva hrana dobija iz zemljista te minerale je li... razvoj vodi u odredjenom smeru a cini mi se sve vise negativnom i izgled ljudi i zdravlje sa time ide i razvoj farmacije... svakako mmogo losih stvari ima farmacija ali imala je i svojih svetlih momenata zbog kojih skidam kapu

  24. #74
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Olja View Post
    Vidis kako se jedno forum prijateljstvo stvori iz pogresnih pretpostavki.

    P.S. Videla sam bilborde po gradu da je Magnezijum neki podrska paraolimpijskog komiteta CG i od svake prodate kutije ide njima pa ako i kupujete evo vam i prilike da budete humani.
    Bolje da im uplatiš direktno na ž.r. umjesto da unosiš toksine i kacerogene zaslađivače. Dnevna doza potrebnog magnezijuma stane u pola šolje sjemenki bundeve. Glupo je sad da objašnjavam čega još korisno uneseš sa njima u organizam pored MG. Zlato iz prirode, najjednostavnije rečeno. Ako brineš za svoje zdravlje zaobiđi apoteke!

  25. #75
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Olja View Post
    Pa i ne bas... nedostatak mozes potvrditi samo nalazima a simptomi odredjeni mogu ukazivati na nedostatak eventualni. Ali ako uradis nalaz na D vitamin videces da se poklapa sa istrazivanjima koja su pokazala da kod nas i na primorju ljudi imaju manjak vitamina D u velikom procentu. Pa sad ti logikom pocni da ovjasnjavas zasto neko ko zivi u Herceg Novom ima D vitamin u nalazima jako snizen. Slozicemo se odmah da se labaratorijski meri u krvi a bitan nam je celijski ali ipak ima korelacije izmedju ta dva...Kako onda unosom u obliku ulja je li jer je liposolubilan popravis stanje? Sta tacno jedes da bi dosao do stvaranja D vitamina? Zasto deca od par dana uzimaju D vitamin i pored idealne hrane majcinog mleka kao prevenciju rahitisa...
    MOLIM? Niti jedan primorac koji konzumira plavu ribu i čak se slučajno, djelimično izloži suncu, NI TEORETSKI NE MOŽE DA IMA NEDOSTATAK D vitamina! Još jedna notorna, beskurpulozna, drska i bezobrazna laž farmaceutske ind... mafije! Ni ZIMI!

Page 3 of 7 FirstFirst 1234567 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Ljekovi (borba protiv kancera)
    By Jedi knight in forum Ostali oglasi
    Replies: 22
    Last Post: 05-10-16, 16:34
  2. ADD i ljekovi
    By Harisss in forum Medicina
    Replies: 3
    Last Post: 01-10-11, 12:22

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •