Page 2 of 7 FirstFirst 123456 ... LastLast
Results 26 to 50 of 154

Thread: Ljekovi

  1. #26
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    1,695
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    63
    Thanked in
    44 Posts

    Default


  2. #27
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default


  3. #28
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Kaže Severina da joj tablete za smirenje idu uz Hennessy.

  4. #29
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    e pa vidiš, svi smo različiti...ja ne vidim potrebu da trpim i jedan najmanji mogući promil bola ako ne moram...pri tome sam poprilično "jaka" i nikada u životu nijesam na bol odreagovala nekontrolisanim vrištanjem, (dva porođaja, jedno lomljenje noge i namještanje "naživo", dva puta skidanje oba nokta na palcu zbog urastanja, upravo jer ne mogu i ne želim da trpim bol, a to je nesnosan bol, ko ima zna) nego stisnem zube, padnem u nesvijest, ali ne derendam se...i nervira me kad s eneko derenda, pogotovo me nervira kad neko od ujutro ide po kući prenemaže se "boli me glava, ne mogu gledat, nesposobna sam" a neće tabletu da popije? Ja pijem! I to iha-ha koliko pijem...
    Prvo, svakog mjeseca popijem minumum 4 pa do jednog blistera od 10 tableta protiv bolova zbog "mjesečnice", boli i ne pada mi na pamet da se presamićujem kad popijem tabletu i ka prepelica sam...pijem analgin ako sam kod kuće i ako mi nije bitno da mi se bol zaustavi na duže od tri sata, ako mi treba na barem 5 sati onda moram Rapten duo popiti jer on jedini drži duže od 5 sati.....ponekad popijem Brufen ali ova dva gornja su u mom slučaju najbolji!
    Ostalo popijem kad mi treba, kapi za nos koristim prečesto, ali moram, Tylol Hot koristim za prehladicu, Polinol za alergiju ili loratadin ako mi ovo ne pomogne, neke kremice za neke ekcemčiće iliti alergiju na deterdžente, obavezno u kući imam sinoderm, ima gentamicin ili stanicid, kao i stanicid gazu za rane, bivacin ili neki srodni antibiotski sprej za rane, onda Lioton gel za vene, obavezno neki gel na bazi Heparina za sportske povrede za uboje ili modrice, tečnosti za održavanje sočiva redovno kupujem, hormon štitne, trenutno pijem heferol, vitamin B i Folacin za poprilično jaku anemiju....pila i kapsule ribljega ulja za popravljanje dobroga holesterola koji mi je prenizak....eto tako sve u svemu farmako mafija bi imala popriličan gubitak kad bi mene izgubila....isplati im se da me održavaju u životu....

    p.s. nikad u životu nijesam popila tabletu za smirenje, pretpostavljam da sam zbog toga zaspala momentalno, kao drogirana kad su mi prije operacije vena dali onu injekciju za smirenje, nijesam dočekala anesteziju, jedva su me probudili da brojim do tri...a onda sam spaval abukvalno do sjutra ujutro, ka mrtva
    Last edited by zvoncica; 16-07-17 at 01:59.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  5. #30
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,205
    Thanks Thanks Given 
    117
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    1 kafetin sedmicno (za uspomenu na pokojnje babu i djeda koji su ih zdusno koristili)
    2x1 ekser o vece praznike i festivale( radi stamine ,poboljsanja komunikacije i boljeg gubitka pamcenja)
    2x1 pivo ujutro 5x1 uvece radi rehidratacije, nesanice i ublazavanja simptoma hronicne depresije
    boca vina sporadicno i rekreativno radi prezivljavanja manjih festa i socijalnih interakcija.
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  6. #31
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    I za stoti rodjendan se probudis, iskocis iz kreveta ko furija, pogledas oko sebe - a ono nidje tvoje generacije, shvatis da si usamljen, i pocnes preklinjat zdrav zivot, pa pocnes sistematski da se trujes paradajzima, lukom i maslinovim uljem... al onda ti kasno, 150-ta ti ne gine.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  7. #32
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne koristim skoro nista. Nemam nekih tezih bolova ali znam da kad mi je momak otisao u Beograd na kliniku koja se bavi samo glavoboljama da mu je neki strucnjak rekao nikako da ne pije cafetin i ostale srodne tablete za bolove jer stvaraju zavisnost koja se manifestuje u vidu cestih glavobolja. Od tada samo Magnezijum od 300 mg pije redovno i nema problema takvih vise. Pa sam ga ja iskopirala i za menstrualne bolove.

  8. #33
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    1,205
    Thanks Thanks Given 
    117
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    I za stoti rodjendan se probudis, iskocis iz kreveta ko furija, pogledas oko sebe - a ono nidje tvoje generacije, shvatis da si usamljen, i pocnes preklinjat zdrav zivot, pa pocnes sistematski da se trujes paradajzima, lukom i maslinovim uljem... al onda ti kasno, 150-ta ti ne gine.
    Pamidora i to-hemija, sve bolan prskano..Cim vidis zeleno bjezi od toga. A znas kako kazu-ako ti ne pazis na sebe(se) niko nece...
    Here I opened wide the door,
    Darkness there, and nothing more.

  9. #34
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    e pa vidiš, svi smo različiti...ja ne vidim potrebu da trpim i jedan najmanji mogući promil bola ako ne moram...pri tome sam poprilično "jaka" i nikada u životu nijesam na bol odreagovala nekontrolisanim vrištanjem, (dva porođaja, jedno lomljenje noge i namještanje "naživo", dva puta skidanje oba nokta na palcu zbog urastanja, upravo jer ne mogu i ne želim da trpim bol, a to je nesnosan bol, ko ima zna) nego stisnem zube, padnem u nesvijest, ali ne derendam se...i nervira me kad s eneko derenda, pogotovo me nervira kad neko od ujutro ide po kući prenemaže se "boli me glava, ne mogu gledat, nesposobna sam" a neće tabletu da popije? Ja pijem! I to iha-ha koliko pijem...
    Prvo, svakog mjeseca popijem minumum 4 pa do jednog blistera od 10 tableta protiv bolova zbog "mjesečnice", boli i ne pada mi na pamet da se presamićujem kad popijem tabletu i ka prepelica sam...pijem analgin ako sam kod kuće i ako mi nije bitno da mi se bol zaustavi na duže od tri sata, ako mi treba na barem 5 sati onda moram Rapten duo popiti jer on jedini drži duže od 5 sati.....ponekad popijem Brufen ali ova dva gornja su u mom slučaju najbolji!
    Ostalo popijem kad mi treba, kapi za nos koristim prečesto, ali moram, Tylol Hot koristim za prehladicu, Polinol za alergiju ili loratadin ako mi ovo ne pomogne, neke kremice za neke ekcemčiće iliti alergiju na deterdžente, obavezno u kući imam sinoderm, ima gentamicin ili stanicid, kao i stanicid gazu za rane, bivacin ili neki srodni antibiotski sprej za rane, onda Lioton gel za vene, obavezno neki gel na bazi Heparina za sportske povrede za uboje ili modrice, tečnosti za održavanje sočiva redovno kupujem, hormon štitne, trenutno pijem heferol, vitamin B i Folacin za poprilično jaku anemiju....pila i kapsule ribljega ulja za popravljanje dobroga holesterola koji mi je prenizak....eto tako sve u svemu farmako mafija bi imala popriličan gubitak kad bi mene izgubila....isplati im se da me održavaju u životu....

    p.s. nikad u životu nijesam popila tabletu za smirenje, pretpostavljam da sam zbog toga zaspala momentalno, kao drogirana kad su mi prije operacije vena dali onu injekciju za smirenje, nijesam dočekala anesteziju, jedva su me probudili da brojim do tri...a onda sam spaval abukvalno do sjutra ujutro, ka mrtva
    A sto je ovo mila sestro, kao katalog ljekova

    Quote Originally Posted by Olja View Post
    Ne koristim skoro nista. Nemam nekih tezih bolova ali znam da kad mi je momak otisao u Beograd na kliniku koja se bavi samo glavoboljama da mu je neki strucnjak rekao nikako da ne pije cafetin i ostale srodne tablete za bolove jer stvaraju zavisnost koja se manifestuje u vidu cestih glavobolja. Od tada samo Magnezijum od 300 mg pije redovno i nema problema takvih vise. Pa sam ga ja iskopirala i za menstrualne bolove.
    Pa boli li ti momka cesto glava? Ili je prestala otkad pije magnezijum?
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  10. #35
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    U rijetkim slučajevima kad prigusti, probiotik... :mrgreen:
    #fakenews

  11. #36
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prestalo mu je, sad samo od piva. Citaj po netu malo Mg stvarno utice na glavobolje pa cak i na menstrualne bolove
    "Re: Migrena, glavobolje

    « Reply #90 on: April 02, 2012, 09:24:09 PM »



    Pre mesec dana sam kupovala svoju antiglavin apoteku - Panadol (kad me boli glava od sinusa), Kafetin (kad me boli jer mi se srozao pritisak) i Rapidol (jer mi se vrat ukočio) Apotekarka me zapanjeno pitala jer to sve protiv glavobolje, pa smo malo proćaskale i preporučila mi je da probam da pijem kontinuirano Magnezijum. Kupila sam (po njenoj preporuci) neku kutiju sa 20 kesica "Magnezijum direkt 300mg", pila disciplinovano (mala kesica se sipa pod jezik, rastopi se za pola minuta, ima ukus cedevita praha). Juče počeh drugu kutiju. Uprkos svim ovim promenama vremena, glava me, mislim, zabolela jednom.

    U suštini, verovatno je i to individualno, ali meni baš prija.





  12. #37
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Olanzapin i Risperdal po 3 puta svaki dan.... Pi

    Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  13. #38
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    od ljekova ništa, uzimam magnezijum u šumeće ali to nije lijek no suplementacija obična
    She is only here to annoy herself!

  14. #39
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Za muke sa zeluCem djumbir i med, za regulaciju ishrane cimet i med, za anksioznost bosiljak i med, sa sve ostalo nesto i med, ili samo med...
    A kad nema meda onda loza domaca u gel kapsulama.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  15. #40
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Kolko drogasa odje. Ali sto veli Artemis, ona tableta protiv mucnine je prava droga, ukopa te, ka biljka si, mrtac.
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  16. #41
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Ksalol. Je li probao neko? U većim količinama? Zanima me. Pričao mi je jedan momak, ali ga ne mogu uzeti za pouzdan izvor - jer je prsao. Nemam želju da ga uzmem, čisto želim da znam.

  17. #42
    Join Date
    Apr 2012
    Posts
    590
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Mojne.

  18. #43
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Za glavobolju...
    Onaj Rapidol S od 600, kakva je to tableta kukala, ta tableta je iz raja izasla kunem ti se, popijem kad me glava zaboli, sve utrne, vrne me u normalu, strasan lijek za bolove.
    Druge tablete ne pijem, jedino ako me zgaravica ufati pa razmutim jedan Ranitidin sumeci, ali to je bas rijetko.

    Pomenu neko onu kesicu Efridol za glavu, i ona je dobra, neko mi predlozi, podjoh u apoteku da kupim a ona me gleda ka iz tudje glave, ne smijem ti osim dvije prodat, a sto?
    Veli nista stetnije od ovoga nema, izbjegavaj ovo da pijes, otrov zivi.
    Te ja popih te dvije kad me glava zaboljela, i stvarno batali odma, ali mi ostade to u glavu koliko je toksicno za organizam i nisam ga vise kupova.
    Sad sve forsiraju onaj gubavi Spedifen, mene se povrace od onoga, uzas.

    Rapidol S od 600 za bolove je majka svih tableta.

  19. #44
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Crnom Gorom uzduz i poprijeko
    Posts
    22,209
    Thanks Thanks Given 
    732
    Thanks Thanks Received 
    2,137
    Thanked in
    1,618 Posts

    Default

    Meni se dešava da mi ni rapidol ne pomaže. Zato me rapten duo i bromazepam ušikaju kao bebu.
    Last edited by aLaPaCha; 11-07-19 at 13:52.
    Ako ne postoji razlog da se pije, to nije razlog da se ne pije...

  20. #45
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Plužine
    Posts
    3,079
    Thanks Thanks Given 
    174
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    106 Posts

    Default

    Ketonal Forte.....

  21. #46
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    85 miliona 2018.

    8 miliona više u odnosu na 2017. I 15 miliona više u odnosu na 2016.

    Daj taj ksalol!

  22. #47
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    14,559
    Thanks Thanks Received 
    4,039
    Thanked in
    2,047 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aLaPaCha View Post
    Meni se dešava da mi ni rapidol ne pomaže. Zato me rapten duo i bromazepam ušikaju kao bebu.
    Rapten duo odličan. Mada kažu da je za želudac baš loš. A i više ne može da se uzme u apoteku bez recepta. Meni su dali neki lijek sličan raptenu ali ni približno.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  23. #48
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by novakb14 View Post
    85 miliona 2018.

    8 miliona više u odnosu na 2017. I 15 miliona više u odnosu na 2016.

    Ovo može da znači nešto jedino pod uslovom da su cijene mirovale ili išle naniže. Čisto sumnjam da je tako.

  24. #49
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Kako god, neki real life prosjek je više od 20e mjesečno (odrasle osobe). Znači da smo baš izliječeni.

  25. #50
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,279
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Vijest je da su na evropskom nivou povučeni 'ljekovi koje ima svaka kuća u CG' - Ranisan/ranitidin.

    Tapatalk
    Last edited by starwalker; 02-10-19 at 17:15.
    The more things change, the more they stay the same.

Page 2 of 7 FirstFirst 123456 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Ljekovi (borba protiv kancera)
    By Jedi knight in forum Ostali oglasi
    Replies: 22
    Last Post: 05-10-16, 16:34
  2. ADD i ljekovi
    By Harisss in forum Medicina
    Replies: 3
    Last Post: 01-10-11, 12:22

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •