Igraju folkloristi razne igre koje su maštoviti - čuš maštoviti koreografi - čuš koreografi skockali tako da podiđu publici i dobiju aplauz a da pojma nemaju o tome kako se ta igra(kolo) igra izvorno.
CIRKUSKI dio u izvođenju igre iz Crne Gore đe se jedni igrači penju drugim igračima na ramena pa se to duplo kolo(kolo na kolo) otvoti i iz kruga se pređe u vrstu... Prvo, đe to ima? Drugo, ko će to dozvoliti da mu se neko penje na ramena? U koji to dio Crne gore igra kolo i onda se jedni penju na druge dok ovi drugi koji su dolje jedva stenjući prave korake. E, đe to ima?
Ima u KUD ''Njegoš''
Nerijetko se dešava da prilikom penjanja na gornje kolo igrači popadaju i prospu ka krtole iz izbucane vreće i cirkuska atrakcija propane. Bruka i sramota, ali ćeraj dalje i opet.
Ima i to u pomenuti KUD da uz orkestar bupa tapanista po tapanu.
Đe to ima u svu Crnu Goru da kolo prati TAPAN? Niđe, nako u KUD ''NJEGOŠ''
Rekoh to u vezi sa tapanom, pa mi neka mamina pametnica iz Njegoša reče da nije tačno i da nikad nije bilo tapana u ''Crnu Goru''. Ja okačih fotodokumenat đe se lijepo vidi da vesko mileusnić šopa po tapanu, a i lijepo se čuje na video klipu. Džabe. Pametnica mamina mudro prećuta bilo kakav odgovor.Izvinjenje? Bjejale otolen. Tebe ja da se izvinjajem.
Click image for larger version. 

Name:	TAPAN u cg.jpg 
Views:	41 
Size:	13.7 KB 
ID:	149712