Page 4 of 23 FirstFirst 1234567814 ... LastLast
Results 76 to 100 of 571

Thread: Titova Jugoslavija

  1. #76
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default



    Quote Originally Posted by vokoun View Post
    Није ми јасно ...
    Naravno da ti nije jasno.


    Znaš te davne 91. od izvora dva putića vodiše...nek ti ostane prokleto nejasno, jer da ti se pojasni, bojim se da bi ti pukla koja daska u glavi - ne bi ti bilo dobro.




    Last edited by gaul; 23-05-16 at 19:21.

  2. #77
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    145
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Комунистичкој гологузији је једино преостало да цвили по интернету за СФРЈ, Титом и сличним глупостима.

    Период у коме је комунистичка жгадија кројила капу никада се неће поновити.То се никада није десило у историји, да полусвет и олош направе нешто трајно и дуговечно.

  3. #78
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    3,023
    Thanks Thanks Given 
    104
    Thanks Thanks Received 
    228
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Nadam se iskreno da neko sa ovakvim recnikom moze samo samom sebi krojiti kapu. Samo nek si zdravo
    My Job Is Top Secret. Even I Don't Know What I'm Doing.

  4. #79
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,715
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,217
    Thanked in
    2,126 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by vokoun View Post
    То се никада није десило у историји, да полусвет и олош направе нешто трајно и дуговечно.
    Istina. Četnici su dobar primjer.
    Last edited by NHM; 23-05-16 at 23:15.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  5. The Following User Says Thank You to NHM For This Useful Post:


  6. #80
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by vokoun View Post
    Комунистичкој гологузији је једино преостало да цвили по интернету за СФРЈ, Титом и сличним глупостима.

    Период у коме је комунистичка жгадија кројила капу никада се неће поновити.То се никада није десило у историји, да полусвет и олош направе нешто трајно и дуговечно.

    Ostani u nejasnoći, ne idi ka svjetlosti na kraju tunela!

    Žgadija i polsuvijet, prosto rečeno sirotinja, što vele i Bogu je teška. Divan način da se iznese svoj socijalni status prostom distancom. Imaju angli čak i termin za tako nešto.

    Tako da diskusija i nije takva, već promocija vrijednosti...no da te ne zbunjujem.

    To je ta teškoća u nekim diskusijama jer ljudi kliznu u mnogo subjektivno. Mogu misliti kakav si na nekim temama koje govore o LGBT populaciji, kako utiče ta aktivna imaginacija na tvoju retoriku , misao - što te sve naćera da uradiš da bi se dokazao.

    Nego kad smo već kod aristokratije, pade mi na um Elizabetica - engleska kraljica. Ko zna o tome ako ne ona...level space!

    U nekom protokolarnom ponašanju jako se smatra nepristojnim da ona pokaže emociju , posebno prema žgadiji i polusvijetu.

    Vele slika govori više od 1000 riječi, što se tiče ove lente , ona prikazuje i koju zeru više...



    ...pogled uzbuđene, zaljubljene žene. Strastvena nežgadijska ribetina! - grrr

    Valjda dotična, gore ufotkana, zna te stvari oko žgadije.

    Zašto su vam argumenti ovako truli?

    Po prirodi stvari glava je smještena gore a prkno dolje i tada govor ima smisla. U igri mazohizma stvari se obrnu naopačke, sam govor tada dobije zaista drugačiji smisao...
    Last edited by gaul; 24-05-16 at 20:16.

  7. The Following User Says Thank You to gaul For This Useful Post:


  8. #81
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Jerusalim
    Posts
    1,552
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Samo ne znam što se pored stotina ovakvim primjera srpske istorije meni i dalje stuži kad mi neko servira ovako vjerodostojan podatak
    Српске историје ? Чиме се дрогираш ? Документ који сам цитирао представља званични документ СФРЈ.

    Може ли нешто више од ,,хахаха'' или ,,хехехе'' ?

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Samo ne znam što se pored stotina ovakvim primjera srpske istorije meni i dalje stuži kad mi neko servira ovako vjerodostojan podatak
    Српске историје ? Чиме се дрогираш ? Документ који сам цитирао представља званични документ СФРЈ.

    Може ли нешто више од ,,хахаха'' или ,,хехехе'' ?

    @Gaul, лијепо те молим. Прочитај последњих десет страница овог топика. Немој да се изваљујеш из ципелица, а и без разлога нам спамујеш, затрпаваш тему и губи се нит дискусије. Ево твог иницијалног поста. Болдовао сам дио у којем помињеш архиве које се односе на Други свјетски рат. Обавјештајне службе на које ти циљаш нису исто и службе које су РАДИЛЕ У МИРУ, тј. не ради се о документима које свједоче о активностима протвив непријатеља ТОКОМ РАТА, него о онима који говоре о активности усмјерене на ДОМАЋЕ ДРЖАВЉАНЕ ПОСЛЕ РАТА.

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Uzgred nijedna država nije ispoštovala otvaranje arhive (osim Čehoslovačke) i ako su u zakonskoj obavezi - što se tiče WWII. UK je dala čak i obrazloženje, sikreno i skrušeno, da ipak postoje neke stvare na koje nijesu ponosni koje su učinjene i da bi to okrnjilo herojsku panoramu pobjede nad fašizmom.
    Мање-више, све архиве које ти помињеш су доступне јавности. Осим неких баш деликатних тема, попут мораторијума на документе који доказују да су САД после рата преузеле ракетне инжењере Трећег Рајха и сл.

    Quote Originally Posted by gaul View Post
    Sa druge strane, obratimo pažnju na period (1966-1977) uništenja tih dokumenata , tako da EU tada nije baš bila aktuelna niti je Jugoslavija bila u poziciji da bude uslovljena sa raznoraznim poglavljima ili da se neko poigrava sa njenim bezbjedonosnim strukturama.
    Опет звек-звек... Обавеза отварања и објављивања тајних досијеа које су власти комунистичких режима водиле ПОСЛЕ РАТА, а против СВОЈИХ ДРЖАВЉАНА су били НЕЛЕГИТИМНИ! Државе сукцесори бивше СФРЈ (а то су Словенија, Хрватска, Босна, Црна Гора...) имају обавезу наметнуту ЕУ правним тековинама, да све те тајне досијее против обичних грађана учине достуним јавности тј. онима о којима су били вођени ти досијеи (тј. онима који су били шпијунирани) или потомцима шпијунираних.

    Осим тога, свака држава која је била у Хладном рату дио ,,источног лагера'' има обавезу да установи Дан сјећања на жртве које су пале у име и за рачун социјалистичке револуције, диктатуре пролетеријата, колхозације села и сл. комунистичких злочина. Такође, национални парламенти морају донијети декларацију којом осуђују све злочине ,,КОМУНИСТИЧКОГ ТОТАЛИТАРНОГ РЕЖИМА''. Најсвјежији примјер је: ,,Deklaracija o osudi zločina počinjenih tijekom totalitarnoga komunističkog poretka u Hrvatskoj 1945. - 1990. godine''.

    Када Црна Гора дође до тренутка када буде приморана да усвоји овај документ, ја мислим да ће се Ракун, Гаул и ко. пуцати бенседином у вену...
    Last edited by salex; 25-05-16 at 16:10.

  9. #82
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salex View Post
    Ево твог иницијалног поста. Болдовао сам дио у којем помињеш архиве које се односе на Други свјетски рат. Обавјештајне службе на које ти циљаш нису исто и службе које су РАДИЛЕ У МИРУ, тј. не ради се о документима које свједоче о активностима протвив непријатеља ТОКОМ РАТА, него о онима који говоре о активности усмјерене на ДОМАЋЕ ДРЖАВЉАНЕПОСЛЕ РАТА.
    Ti si taj koji je tvrdio da su se masovno uništavala dokumenta (čak si je i usporedio sa arhivskom građom) o WWII, tako da je služba najmenski to činjela namjerom mijenjanja istorije.

    Tako da - još jedan truležni argument u nizu.

    Sjetimo se sve one romantičarske priče o četničkom pokretu, sjetimo se takođe da je on uništen u toku rata (šta su proganjali poslije rata?), kao pokret koji je pristupio silama osovine i kao takav bio uništen.

    Aktivnost službe protiv njih poslije rata, može se svesti u djelovanju van granica Jugoslavije.

    Опет звек-звек... Обавеза отварања и објављивања тајних досијеа које су власти комунистичких режима водиле ПОСЛЕ РАТА, а против СВОЈИХ ДРЖАВЉАНА су били НЕЛЕГИТИМНИ! Државе сукцесори бивше СФРЈ (а то су Словенија, Хрватска, Босна, Црна Гора...) имају обавезу наметнуту ЕУ правним тековинама, да све те тајне досијее против обичних грађана учине достуним јавности тј. онима о којима су били вођени ти досијеи (тј. онима који су били шпијунирани) или потомцима шпијунираних.

    Осим тога, свака држава која је била у Хладном рату дио ,,источног лагера'' има обавезу да установи Дан сјећања на жртве које су пале у име и за рачун социјалистичке револуције, диктатуре пролетеријата, колхозације села и сл. комунистичких злочина. Такође, национални парламенти морају донијети декларацију којом осуђују све злочине ,,КОМУНИСТИЧКОГ ТОТАЛИТАРНОГ РЕЖИМА''. Најсвјежији примјер је: ,,Deklaracija o osudi zločina počinjenih tijekom totalitarnoga komunističkog poretka u Hrvatskoj 1945. - 1990. godine''.
    Spomenuta deklaracija nije uslov EU, već prosto unutrašnja potreba za revizionizmom posebno izražena u procesima 'ustašizacije' Hrvatske kao i 'četnizacije' Srbije.

    Koliko je smiješan sam revizonizam , može citirati jednog srpskog istoričara kojije izjavio da istorija postaje mnogo neizvjesnija od budućnosti.

    Možemo i koju o samoj prepravljanju istorije, što i kako...mada je tugaljivo i gnusno.

    Mada još uvijek se ne zna đe je onaj izdajnik bačen.

    Када Црна Гора дође до тренутка када буде приморана да усвоји овај документ, ја мислим да ће се Ракун, Гаул и ко. пуцати бенседином у вену...
    Ti baš opleo sa ovim narkomanskim forama...to je groze šajze ove sezone.

    ...а и без разлога нам спамујеш, затрпаваш тему и губи се нит дискусије.
    Da li je baš tako?

    Da li ja pričam ođen o četnikuljama ? - tema bješe 'Jugonostalgija'

    Jugonostalgija - vrlo interesantna pojava koja se javlja u Regionu. Očigledno kolektivno podsvjesno uslijed trenutnog javašluka nas vraća na tačku u kojoj je postao sistem koji je bio operativan. Možda i svojevrsan otpor generalizaciji da smo obični divljaci koji se indetifikuju sa tamo nekim ustaško-četničkim kretenima , već da postoji nešto više, da smo uspjeli u jednom trenutku da napravimo građansko društvo koje je težilo progresu.

    trenutno civilizacija jeste izolovana u društvenim enklavama , ali mislim da takođe lagano prelazi da kolonizuje okolinu.

    Šta ćete onda vi? - jednom Šešelj reče.


    Uzgred koliko je suvislo spomenuti u raspravi da Jugoslavija nikada nije ulazila u okvir komunističkih zemalja, doduše postojalo je određeno gravitiranje tom polju, ali prije svega možemo je nazvati socijalističkomd ržavom, na čijim prinicpiama 70-ih jugislovenski stručnjaci su pomogli Švedskoj, Norveškoj da prevaziđu svoje ekonomske probleme, u veoma teškom vremenu za njih, kad su čak se pojavile i 'gladne' godine. Prihvatili su se određenih principa, posebno oko državne imovine i evo ih sada...ali oni su neke stavri završili na vrijeme i možda temeljnije i nemilosrdnije od Jugoslavije.
    Last edited by gaul; 26-05-16 at 21:01.

  10. #83
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by salex View Post
    Податак од 3.777.776 лица која су прошла кроз Титове затворе у послератном периоду учвршћивања ,,диктатуре пролетеријата'', а не 3.800.000 како ти кажеш, поменуо је Министар унутрашњих послова Александар Ранковић у своме Експозеу од дјелатности ОЗНА-е (Одјељења за заштиту народа). Овај податак је Ранковић изнио 24. марта 1946. године, а о томе је писао дневни лист ,,Политика'' из Београда, у броју од 01.02. 1951. године. Да ова цифра има легитимитет, јасно је већ по томе што joj значај дају сви историчари након укидања цензуре, и то не само српски, хрватски или словеначки, него и страни. Најтиражнији часопис који објављује текстове из области историје, а који носи наслов ,,Историја'', те излази у Србији, Македонији, Босни и Херцеговини и Црној Гори, у броју 66. од јула 2015 године објавио је чланак под насловом ,,Да ли је Брионски пленум одредио судбину Југославије'' на стр. 10. На стр. 11 поменуте ревије, налази се податак да су ,,разне комисије'' по разним основама, у периоду од 1966. до 1977. године, уништиле преко 2.700.000 досијеа (дакле није само СССР шпијунирао своје грађане), а од тога броја у архиви ДБ-а остало је свега 600.000 докумената. Већина тих досијеа су и данас запечаћена, те нису доступна јавности, иако је то један од услова ЕУ да се придружиму кругу цивилизованих народа. Ови подаци лијепо илуструју сву монструозност тог режима.
    Da li ti vidiš šta pišeš ili biješ laktovima i glavom o tu jadnu tastaturu pa šta ispadne ?
    Ranković 1946 godine izjavio da je kroz titove zatvore prošlo 3.777.776 ljudi !! Tu informaciju je iznio godinu dana po završetku rata !!!! Znači Tito je uspio da u nepunih godinu dana uhapsi 3.777.776 ljudi ?! To je nezabilježeni poduhvat.

    Tako da se radi o Jugoslaviji u toku WWII



    "Prati radnju fabule !!!!!", Radovan III
    Last edited by Rakun; 23-06-16 at 17:11.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  11. #84
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    145
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    Ne bismo pali da nismo bili padu skloni. Ali je činjenica da je naš pad isprovociran, potpomognut i kontrolisan iz tuđih a ne jugoslovenskih prijestonica.
    Процес растурања СФРЈ је почео крајем 60-тих, настављен преко устава из 1974 године и довршен у другој половини 70-тих.Тај процес су иницирали и водили Броз и његови комунисти, ту страни фактор није имао неког значајног утицаја.

    Броз и СКЈ (КПЈ) нису били способни ни вољни да креирају неку озбиљнију и трајнију државу.Они су правили и одржавали СФРЈ само као полигон за култ личности Јосипа Броза.Када је диктатор остарио и када је било извесно да неће још дуго бити жив, и да му СФРЈ неће бити још дуго потребна, СФРЈ је неколико година пред смрт диктатора претворена у један облик привремене конфедерације у којој ће свако вући на своју страну.

    Ј.Броз је практично расформирао СФРЈ ,онда када је проценио да му та творевина неће бити потребна у догледној будућности, и Броз није наменио СФРЈ да дуго траје после његове смрти .СФРЈ је после 1980 године била нека врста аномалије, која је надживела своју сврху, и која чека свој неумитни крај.
    Last edited by vokoun; 22-07-16 at 17:49.

  12. #85
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by vokoun View Post
    Процес растурања СФРЈ је почео крајем 60-тих, настављен преко устава из 1974 године и довршен у другој половини 70-тих.Тај процес су иницирали и водили Броз и његови комунисти, ту страни фактор није имао неког значајног утицаја.

    Броз и СКЈ (КПЈ) нису били способни ни вољни да креирају неку озбиљнију и трајнију државу.Они су правили и одржавали СФРЈ само као полигон за култ личности Јосипа Броза.Када је диктатор остарио и када је било извесно да неће још дуго бити жив, и да му СФРЈ неће бити још дуго потребна, СФРЈ је неколико година пред смрт диктатора претворена у један облик привремене конфедерације у којој ће свако вући на своју страну.

    Ј.Броз је практично расформирао СФРЈ ,онда када је проценио да му та творевина неће бити потребна у догледној будућности, и Броз није наменио СФРЈ да дуго траје после његове смрти .СФРЈ је после 1980 године била нека врста аномалије, која је надживела своју сврху, и која чека свој неумитни крај.
    Malo puta sam pročitao glupost kao ovu
    Neko napravio i na okupu držao zemlju da bi mu bila ukras za njegovog života


    Jugoslavija je otičla po murici onog trenutka kada je Broz umro i iz zatvora izašli ljudi poput Tuđmana, Izedbegovića i Šešelja


    Za raspad SFRJ su krivi isključivo građani koji su svršavali na retoriku Sloba, Mila, Franje, Alije. Sve i da je ušao strani faktor naišao je na veoma plodno tle. Da vidim mudo koje će posvađati Švajcarce
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  13. #86
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    145
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by retype_htc View Post
    "Treba li da vratimo točak istorije nazad i da platimo cenu koju smo već platili?! Zablude ćemo plaćati siromaštvom, trovanjem duha i položajem daleke periferije u Evropi... " Ante Markovic

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk
    Територија бивше Југославије је одувек била периферија империја које су биле присутне овде.Римско царство/Византија, Аустро-Угарска, Отоманско царство су држале под контролом делове територије бивше Југославије, и увек су те територије биле периферија тих империја.

    СФРЈ је била такође периферија Европе.
    Постојала је илузија да се СФРЈ бави светским питањима, да је неки светски лидер али је то била само илузија и Брозов маркетинг.

  14. #87
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Kao i današnji lideri u regionu, Balkanu?
    Malo je čudno kako ti savremenici lideri nisu u iluzijama kao Titovci?

    (navodnike stavite po osjećaju)
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  15. #88
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by vokoun View Post
    Територија бивше Југославије је одувек била периферија империја које су биле присутне овде.Римско царство/Византија, Аустро-Угарска, Отоманско царство су држале под контролом делове територије бивше Југославије, и увек су те територије биле периферија тих империја.

    СФРЈ је била такође периферија Европе.
    Постојала је илузија да се СФРЈ бави светским питањима, да је неки светски лидер али је то била само илузија и Брозов маркетинг.
    Baš



    Da ne pominjemo Titovu sahranu na kojoj su Kenedijevi bili pored Hruščova, a on pored uplakanog premijera Italije
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  16. #89
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    145
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Kao i današnji lideri u regionu, Balkanu?
    Malo je čudno kako ti savremenici lideri nisu u iluzijama kao Titovci?
    (navodnike stavite po osjećaju)
    Када би неки садашњи лидер покушао да ради оно што је радио Броз, био би оцрњен од стране опозиције и вероватно би изгубио власт или би му власт била значајно угрожена.
    Да мало то демистификујемо то Брозово светско лидерство .Када се то погледа трезвено и без пристрасности, види се да то није било толико значајно, као што се представља.
    Једна мала земља у светским размерама, при дну европске лествице по економији, оснива покрет несврстаности чији је основни и првобитни циљ деколонизација.При томе, та земља-оснивач нема своје колоније нити их је икада имала.То је стварно сулуда политика, имаш гомилу проблема у земљи, заостајеш са тада сиромашнијим капиталистичким земљама у Европи (Шпанија, Ирска, Италија, Грчка) а ти се окрећеш проблемима деколонизације Африке као да нема пречих ствари.

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Baš



    Da ne pominjemo Titovu sahranu na kojoj su Kenedijevi bili pored Hruščova, a on pored uplakanog premijera Italije
    Новине ко новине, то није никакав критеријум.Исти тај часопис је имао на својим насловним странама разне ствари: личност године 1938 године, разне глумце,певаче и забављаче.

    Та сахрана се стално нешто потенцира.Умирали су и Черчил, Де Гол, Брежњев па се од тога није правио циркус. Југо-комунисти су сахрањивали своје божанство па су од тога морали да направе циркус.Хрушчов је умро пре Броза а и Кенедијеви су убијени још 60-тих.Тада се чинило да је реч о некој светској личности али је време показало да је Броз био шарлатан-диктатор који ништа трајно није створио.Све Брозове ујдурме су пропале у року од 10-так година после његове смрти.Нема самоуправљања, СФРЈ, друштвене својине, ништа се није одржало.
    Last edited by vokoun; 27-11-16 at 23:30.

  17. #90
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    145
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Bravo !!
    Članak koji veliča tiraž od 80.000. Debi album Riblje čorbe je prodat u 120.000 primjeraka. drugi je prodat u 200.000 primjeraka. Onda idemo na Đoleta (prvo što je snimio, a to je SINGL je prodati u 180.000 primjeraka) i njegove tiraže od par stotina hiljada, pa na jbnog Bajagu(tiraži od čak 360.000), Zdravka itd...

    I jebeni Magazin je imao tiraže od 600.000 (šesti hiljada prodatih ploča), Novi Fosili 700.000 !!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Čola je imao milionske tiraže još 1977 god.


    I NAŠ PRSLI DANIJEL JE imao skoro pa milionske tiraže

    I sad je tiraž od 80.000 nekog narodnjaka baš značajan


    JEDINI NARODNJACI KOJI SU U TO VRIJEME PARIRALI TIRAŽIMA SU BRENA NACIONALE I MIROSLAV ILIĆ


    Narodnjaci su napravili bum u devedesetim godinama (kad i sve najgore)

    To što se jedan srbijanac pali na Grand Paradu pa veliča narodnjake - ništa čudno
    Текст јасно наводи да су народњаци имали 70% тиража а сви остали 30%.То јасно указује да народњаци нису били неки споредан феномен него врло слушана музика у СФРЈ 80-тих година.То је и Балашевић опевао у својој песми.Препуцавање ко је имао већи тираж ме не занима, то и није толико битно.Битно је да твоје писаније како је СФРЈ била нешто нарочито узвишена по питању музичког укуса већине становништва, једноставно нема везе са истином.
    Да те мало подсетим шта си написао пре пар дана, пошто изврћеш ствари и износиш ноторне неистине.
    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    ...
    U to vrijeme gadost zvana Etno nije postojala, a ako je i postojala niko za nju nije čuo.
    To nije bilo vrijeme narodnjaka ni etno muzike
    Jugoslavija je slušala EKV, Bijelo Dugme (ono pravo, sa Bebekom), Riblju Čorbu, Indekse, Parni Valjak, Električni Orgazam, Prljavo Kazalište pa i meni gadne Partibrejkerse. Pored pune kape Rock i Pop-Rock bendova, kao i raznih pop pjevača imali smo i 4 narodnjaka koji su bili slušani.
    Da ne pominjemo činjenicu da su sva svjetski poznata imena dolazila u Jugoslaviju
    Тврдио си да "етно музика није постојала", "да нико за њу није чуо", "да то није било време народњака ни етно музике", "да је било 4 народњака који су били слушани", што је невиђена збирка глупости .То што није постојало, и за шта нико није чуо је држало 70% тржишта средином 80-тих година.

    Уопште не величам народњаке, него сам написао да јe и у време СФРЈ доминирао кич/шунд и у музици и у филму, и то много већи кичерај него данас .Данас народњаци сигурно немају 70% тржишта као у време СФРЈ, музички укус већине је доста уравнотеженији него у време СФРЈ.

    Каква год да је била музика у време СФРЈ, то уопште није толико битно.Битно је да је СФРЈ била једнопартијска диктатура, у којој је постојао култ личности, слетови -перформанси у којима се маса клањала комунистичком тотему, у којој су прогањани противници режима итд.Све је то важније од музике.
    Last edited by vokoun; 28-11-16 at 00:01.

  18. #91
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by vokoun View Post
    Текст јасно наводи да су народњаци имали 70% тиража а сви остали 30%.
    Tekst kojeg si linovao je autorski tekst tj. nečije mišljenje, a ne podaci. Šta reći kada je dotični idiot u prvoj rečenici napisao da je Arsen mogao da sanja da proda 80.000 ploča, a debi album je prodao baš u toliko primjerakan srao u prvoj rečenici).
    Ja iznosim podatke sa sajta za prodaju gramofonskih ploča https://www.discogs.com/

    Ne moraš da se nerviraš, bilo je takvih brilijantina na PDF-u Religija. Ljudi koji su kao argumente za neki idiotluk tipa Jevreja u Egiptu linkovali opskurne blogove nekih amerikanaca (očigledno onih "specijalnih" )
    Narodnjaci jesu vladali scenom krnje Jugoslavije a.k.a. Srboslavije ali to su devedesete
    Last edited by Rakun; 28-11-16 at 02:03.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  19. #92
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by vokoun View Post
    Тврдио си да "етно музика није постојала", "да нико за њу није чуо", "да то није било време народњака ни етно музике", "да је било 4 народњака који су били слушани", што је невиђена збирка глупости .То што није постојало, и за шта нико није чуо је држало 70% тржишта средином 80-тих година.
    Etno muzika nije postojala. To se nazivalo pravim imenom NARODNJACI
    Stojim iza toga da je kada sam ja bio u godinama u kojima se oblikuje neki muzički ukus u Crnoj Gori bilo slušano 4 narodnjaka, lažem bilo je pet : Brena, Miroslav Ilić, Tozovac, Halid Bešlić i Marinko Rokvić (Haris Džinović je u to vrijeme pjevao ciganjske pjesme)
    Tih 70% uze iz nekog bloga. Čitao sam u nekom blogu da se neki lik pretvorio u vukodlaka na sred šetališta u Novom Sadu, mora da je istina

    Quote Originally Posted by vokoun View Post
    Данас народњаци сигурно немају 70% тржишта као у време СФРЈ
    Može se reći da je tako kada vi u Srbiji krstite onog što je na nekoj evroviziji pjevao "Balkan" kao pjevača zabavne muzike
    Last edited by Rakun; 28-11-16 at 02:08.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  20. #93
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by vokoun View Post
    Новине ко новине, то није никакав критеријум.
    LIFE su "novine, ko novine", a članak u nekom blogu u kom piše da su u SFRJ narodnjaci sa 5 puta manjim tiražom od zabavnjaka pokrivali 70% muzičke scene je istina !!!!!!!!!!!! Definitivno si jedan od specijalnijih forumaša


    Quote Originally Posted by vokoun View Post
    Та сахрана се стално нешто потенцира.Умирали су и Черчил, Де Гол, Брежњев па се од тога није правио циркус.
    Tačno, svi su umirali ali je svijet najviše ispoštovao Tita

    Quote Originally Posted by vokoun View Post
    Хрушчов је умро пре Броза а и Кенедијеви су убијени још 60-тих.
    Za Hriščova si u pravu, napravio sam lapsus typus. Mislio sam na Brežnjeva, a kucao Hruščov
    Što se Kenedija tiče da li sam slučajno rekao Džon ili Robert ?
    Quote Originally Posted by vokoun View Post
    Све Брозове ујдурме су пропале у року од 10-так година после његове смрти.

    Demokratija nije za stoku
    Last edited by Rakun; 28-11-16 at 02:04.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  21. #94
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by vokoun View Post
    Уопште не величам народњаке, него сам написао да јe и у време СФРЈ доминирао кич/шунд и у музици и у филму, и то много већи кичерај него данас .
    Jeste,Neretva sa Orsonom Velsom, Jul Brinerom i Frankom Nerom ili Sutjeska sa Ričardom Bartonom su čisti kičeraj
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  22. #95
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    ..i Pikaso koji radio plakat za "Neretvu...".. ma hajde tamo.. čuš.

    Šta je ono Borhes doprinio SFRJ-u?
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  23. #96
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    145
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Etno muzika nije postojala. To se nazivalo pravim imenom NARODNJACI
    Stojim iza toga da je kada sam ja bio u godinama u kojima se oblikuje neki muzički ukus u Crnoj Gori bilo slušano 4 narodnjaka, lažem bilo je pet : Brena, Miroslav Ilić, Tozovac, Halid Bešlić i Marinko Rokvić (Haris Džinović je u to vrijeme pjevao ciganjske pjesme)
    Tih 70% uze iz nekog bloga. Čitao sam u nekom blogu da se neki lik pretvorio u vukodlaka na sred šetališta u Novom Sadu, mora da je istina
    Stalno pokušavaš da negiraš očigledno.Većina stanovništva SFRJ je bila polupismena i masovno je slušala tzv."narodnjake" i gledala filmove najnižeg mogućeg nivoa, i to ne mogu promeniti nikakve lagarije.

    U određenim periodima je dominirala zabavna muzika a u određenim periodima narodnjaci, ali narodnjaci nikada nisu bili neka marginalna pojava, već masovni fenomen u SFRJ.

    .Bilo je mnogo više pevača-narodnjaka od 5, znanih i sada zaboravljenih to se sada više ne može ni nabrojati.U SFRJ mega hitovi su bile pesme tipa "Majka Muju šišala na struju", a tebi to može da se ne sviđa ali je to činjenica.

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Jeste,Neretva sa Orsonom Velsom, Jul Brinerom i Frankom Nerom ili Sutjeska sa Ričardom Bartonom su čisti kičeraj
    Svi ti glumci su učestvovali zbog masnih honorara koje im je isplaćivao Brozov režim.U ta dva filma su spiskani milioni tadašnjih dolara to bi sada iznosilo mnogo više.
    Last edited by vokoun; 29-11-16 at 01:11.

  24. #97
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Što god kukove njihalo, lijepo je kada imaš crveni pasoš, besplatno školstvo, platu(posao), stan, zdravstvo.......... čak tada je svako ovo "naše" današnje prepucavanje bilo patuljasto, prevaziđeno... kako god, bratstvo&jedinstvo i u muzici, i u slici, ma i u saksiji čak! Život u Jugi je bio takav da su i bubnjevi darkvuda zvučali lirski... blagostanje kao takvo.

    ALI AVAJ, DANAS TO IZGLEDA OTPRILIKE KAO I VAŠA prePISKA, DŽABA ŠTO RAKUN SVE LIJEPO ARGUMENTUJE I POTKRIJEPLJUJE ČINJENICAMA KADA JE SE NEMOGUĆE OTET UTISKU DA JE SUŠTINA DIJALOGA DANAŠNJI UVREŽEN OSJEĆAJ sa DEMANTI STRANE...

    Kultura ovo, kultura ono... smijurija nad svim smijurijama.
    Last edited by Xerxes; 29-11-16 at 01:40.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  25. #98
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by vokoun View Post
    Stalno pokušavaš da negiraš očigledno.Većina stanovništva SFRJ je bila polupismena i masovno je slušala tzv."narodnjake" i gledala filmove najnižeg mogućeg nivoa, i to ne mogu promeniti nikakve lagarije.

    U određenim periodima je dominirala zabavna muzika a u određenim periodima narodnjaci, ali narodnjaci nikada nisu bili neka marginalna pojava, već masovni fenomen u SFRJ.

    .Bilo je mnogo više pevača-narodnjaka od 5, znanih i sada zaboravljenih to se sada više ne može ni nabrojati.U SFRJ mega hitovi su bile pesme tipa "Majka Muju šišala na struju", a tebi to može da se ne sviđa ali je to činjenica.



    Svi ti glumci su učestvovali zbog masnih honorara koje im je isplaćivao Brozov režim.U ta dva filma su spiskani milioni tadašnjih dolara to bi sada iznosilo mnogo više.
    To što si naprasno prešao na latinicu ne čini tvoje riječi ništa više istinitima

    Što se tiče "polupismenosti" Jugoslavija kao zemlja koja je svakih nekoliko decenija razorena ratovima je za vrijeme Tita bila pismenija nego USA DANAS ( koja od građanskog rata nije imala problem na svojoj teritoriji )
    Last edited by Rakun; 29-11-16 at 02:18.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  26. #99
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    145
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    ...lijepo je kada imaš crveni pasoš, besplatno školstvo, platu(posao), stan, zdravstvo... bratstvo&jedinstvo i u muzici... blagostanje kao takvo.
    Бесплатно школство и данас постоји у свим републикама бивше Југославије, нигде се не плаћа школарина за основно и средње образовање.Такође и данас постоји бесплатно високо образовање за део студената, који испуњавају услове да се школују на буџету државе.Једина је разлика што данас постоји више могућности да и студенти који не испуњавају услове за буџет, да студирају тако што ће плаћати школарину.У време СФРЈ само 6% популције је имало високо образовање, данас је тај проценат значајно већи, што значи да је високо образовање доступније општој популацији него у време СФРЈ.Такође и данас постоји бесплатно здравство.

    Становништво СФРЈ није имало бесплатан стан и сигуран посао.Бесплатан стан(уз симболичну закупнину) је имао део популације, близак властима, док већина никада није добила стан.Сигуран посао је имао само део радника, који је успео да се запосли, а они који су били незапослени нису имали ни п од посла.Милиони ЈУгословена су били "на привременом раду у иностранству", јер су морали да одлазе трбухом за крухом из "благостања" које је наводно владало у СФРЈ.

    За мањи део комунистичких послушника и апаратчика заиста је владало благостање, они су могли да обезбеде стан и посао за своје уже и шире фамилије и швалерке, али већина народа то није могла да добије.

  27. #100
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,250
    Thanks Thanks Given 
    685
    Thanks Thanks Received 
    528
    Thanked in
    383 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by vokoun View Post

    За мањи део комунистичких послушника и апаратчика заиста је владало благостање, они су могли да обезбеде стан и посао за своје уже и шире фамилије и швалерке, али већина народа то није могла да добије.
    To je to. Neki jednostavno imaju za čim da žale, drugi nemaju.
    Pokojni Kastro je lijepo okarakterisao Titov komunizam, riječima da "miriše na Coca Colu". Na što mi danas mirišemo?

    Послато са Redmi Note 2 уз помоћ Тапатока
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

Page 4 of 23 FirstFirst 1234567814 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Jugoslavija part iv
    By PrijekiLijek in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1
    Last Post: 24-04-12, 02:59
  2. Titova najveća tajna...
    By ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^ in forum Sve i svašta
    Replies: 10
    Last Post: 23-01-12, 13:09
  3. Titova posljednja ispovijest
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 15
    Last Post: 06-09-09, 01:49
  4. Titova ispovest u Karadjordjevu 1979.
    By englezovic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 14
    Last Post: 10-05-04, 20:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •