Page 8 of 23 FirstFirst ... 45678910111218 ... LastLast
Results 176 to 200 of 571

Thread: Titova Jugoslavija

  1. #176
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,141
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Slažemo se da istina kad tad dođe na svjetlo dana. Nekad prije, nekad dosta kasnije. A često je namjerno otključavaju i puštaju isti oni koji su je tamničili godinama (sve dok im je tako skrivena odgovarala), a sve s razlogom zamazivanja očiju javnosti da bi cenzurisali opet neku drugu istinu koja negdje čami u mraku i prijeti da ih posječe. Pitanje komunističkih zločina je složena tema, koja mora biti razotkrivena do kraja i na čijem razotkrivanju moraju raditi nezavisna tijela. Atmosfera spinovanja i histerije u kojoj neoustaška mašinerija uz svesrdnu pomoć predsjednice i premijera pokušava raščistiti sa tim djelom istorije na sebi svojstven način, ne može i neće učinitio ništa dobro. Naprotiv, prijeti uvaljivanjem u još veću krizu. Valjda je dovoljno jasan pokazatelj smjera u kojem ste krenuli - sve veći gubitak podrške Njemačke državi Hrvatskoj.
    Nema tu nikakve histerije - dokazi komunističkih zločina su tu.
    To je činjenica.
    Nema to ni nikakve veze s ustaštvom. Uostalom, ustaški režim je detaljno istraživan pola stoljeća,
    o njemu znamo mnogo, ali Titov režim se tek sad otkriva u punom sjaju.
    U Titovu režimu radile su se egzekucije u vrijeme mirnodopskog razdoblja. (Jasenovac 1945-52...itd)
    Pavelić u ratu, Tito u miru.
    U kojoj smo mi iluziji živjeli.......strašno.
    Koji diktator.
    (Merkel je opasno zastranila.....izbjeglice, masonerija - ona je politički mrtvac. Nepodrška Hrvatskoj je interesne prirode...Rusija, Višegradska skupina, plin...)

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Titov general i štovatelj Pavelićevih djela - Tuđman, takođe.
    Ha ha.....vidiš kako širiš temu izvan Titove Jugoslavije kad ti treba....
    No, ti si moderator, može ti bit.
    Tuđman? Pa ne može biti oboje...ili je titovac, ili pavelićevac.
    Dajte se odlučite.
    Istina je ta, bio je okružen udbašima...ali to je očito bio jedini način da se obrani
    svoja domovina od velikosrpske agresije. Mi smo branili svoje.
    Ako već širimo temu, ne možemo ne reći kako je i Crna Gora pomagala Srbiji da vrši agresiju
    i još se gađao drevni Dubrovnik iz smjera CG.
    No, bolje je da ostanemo na temi Titova Jugoslavija.

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Nemoj se iznenaditi kad shvatiš da taj mrak tu ne prestaje, već da seže mnogo dalje... u srž nečega što danas smatraš ispravnim i svijetlim. Mrak koji isijava iz svake od naših novonastalih kvazi državica i koji i dalje guta, možda ne živote, ali duše svakako. Forma se promjenila, ali suština je ostala ista.
    Može se činiti tako, samo to može biti i neka vrsta depresivne projekcije koje skreće u nihilizam.
    Nije sve tako crno, pa kad se i čini da su svi "oni" umreženi.
    Stoga, ja ću uvijek reći da je najbolje - svatko k sebi, pa će biti donekle, mir.
    Čuvajte svoju domovinu od možebitnih agresora.
    Lijepa je, imate more, pa.......

  2. #177
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,141
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    Samo sto je u toj formi blagostanje nalazila vecina, a nekolicina ispastala... danas obrnuto.
    Subjektivnu patnju teško je izmjeriti, a smrt čovjeka se ne može opravdati kvantitetom tobožnjega dobra.

  3. #178
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Može li se znati šta su Hrvati čekali do sada sa Titovom demitologizacijom, kada su u svakoj drugoj daleko otišli?
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  4. #179
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,141
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Može li se znati šta su Hrvati čekali do sada sa Titovom demitologizacijom, kada su u svakoj drugoj daleko otišli?
    Jedva i sad.
    Svi su umreženi.
    UDBA svih "naših" zemalja.
    Verige, lanci, čvrsti, čvrsti, čvrsti.
    Kad se doda još i okultna stvarnost (masona, vazdan),
    disati se ne može.

  5. #180
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by naftali View Post
    Tuđman? Pa ne može biti oboje...ili je titovac, ili pavelićevac.
    Naravno da može.Tuđman je za vrijeme Tita trunuo u zatvoru, Izedbegović je bio u susjednoj ćeliji
    Last edited by Rakun; 06-09-17 at 20:59.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  6. #181
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by naftali View Post
    Jedva i sad.
    Svi su umreženi.
    UDBA svih "naših" zemalja.
    Verige, lanci, čvrsti, čvrsti, čvrsti.
    Kad se doda još i okultna stvarnost (masona, vazdan),
    disati se ne može.
    Na žalost, potpuno tačno. Ostaci starog sistema su i te kako još uvijek tu.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  7. #182
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,141
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Na žalost, potpuno tačno. Ostaci starog sistema su i te kako još uvijek tu.
    U Hrvatskoj, nikad nije bila jača UDBA nego danas.
    Mediji, poluge vlasti. Desni i lijevi, osim ideologijom povezani interesno,
    ali ne samo u financijskom smislu, nego i u nekom drugom....( o kojem neću, gore sam natuknula).

    Previše se lako etiketira i naziva neka gibanja u RH neoustaštvom, a zaboravlja se u potpunosti
    da se u međuvremenu dogodio krvoločni rat - agresija koje je još više produbila
    ono što se baštinilo iz 2.svj.rata.

    Saznalo se i za značajan broj katoličkih svećenika koji su bili suradnici UDBA-e
    za vrijeme Titove Jugoslavije; možda i taj dio koči daljnje istrage.

    Svatko je preživljavao na svoj način, no, najgore je biti špijun.
    Dante ih je smjestio u 9.krug pakla.

    Ja uskoro idem u Beograd, a sljedeće ljeto u Crnu Goru.....pa vi kako hoćete.

  8. #183
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by naftali View Post
    Previše se lako etiketira i naziva neka gibanja u RH neoustaštvom, a zaboravlja se u potpunosti
    da se u međuvremenu dogodio krvoločni rat - agresija koje je još više produbila
    ono što se baštinilo iz 2.svj.rata.
    To niko ne spori ali je činjenica da su 20 godina poslije WW2 Njemci bili više nego dobrodošli turisti, a nije mnogo nedostajalo da nas istrijebe
    Generacije se mijenjaju i djeca ne smiju da plaćaju grijehe svojih očeva
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  9. #184
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,141
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Generacije se mijenjaju i djeca ne smiju da plaćaju grijehe svojih očeva
    Postoji zahtjev pravednosti koji čak nadilazi gibanja predaka i potomaka.
    Zločin probija iz utrobe zemlje i traži priznanje.
    Barem to.

    Stoga, bez ustrajanja na istini, cjelovitoj i sveobuhvatnoj, nema izlaska iz začaranoga kruga.
    Kad god čovjek ili skupina ljudi bude nasilno izbačena iz sustava,
    nastaje čvor. I on traži razrješenje.
    Kad, tad.

    Napadamo jedni duge, a sve se vraća.
    Gdje nam je pamet?

  10. #185
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by naftali View Post
    U Titovu režimu radile su se egzekucije u vrijeme mirnodopskog razdoblja. (Jasenovac 1945-52...itd)
    Naravno, četnici i ustaše su hapšeni i poslije WW2, i nemoj zaboraviti da je pred kraj rata aboliran svaki ustaša, hrvatskom i slovenačkom domobranu, četnik, nedićevac, ljotićevac itd... koji se okrene protiv okupatora

    Da vidimo malo šta je zapad radio poslije WW2

    Francuska
    Zatvoreno 120.000 ljudi, osuđeno na smrt blizu 7000 glavnokomandujućih izdajnika, vansudski ubijeno oko 100.000 izdajnika. Što niko ne pominje

    Goli Otok
    Najbolji potez jugoslovenskih komunista bez kojeg bi poslije rata završili kao Poljska, Rumunija, Čehoslovačka itd... tj. zemlje čiji su građani bukvalno umirali od gladi
    Dok Rusi skupljaju vojsku na granici i ubijaju naše graničare njihovi saradnici u Jugoslaviji završili u zatvoru. Zamisli !!!!!!
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  11. #186
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,141
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Ne može se jedan zločin, opravdavati drugim.
    A i moje pisanje je bilo više usmjereno protiv djelovanja Titova režima za vrijeme
    najjačega komunizma i Titova odmazda političkih neistomišljenika.

    No, i njegov privatni život nije sjajio moralnom čistoćom....od bogatstva do žena, provoda...itd.
    Ni u kojem smislu, ne može biti uzor, niti neka pozitivna osoba.
    I u svemu tome, najgore mi je - odnos prema vjeri i vjerskomu.
    Pa i nositeljima vjere.

    Postoje ozbiljne indicije da je TITO bio i mason.
    Skupa s Krležom......kukavicom nad kukavicama
    koji se kao pi'kica skrivao kod dr.Đure Vranešića (u njegovu sanatoriju i tako je spašen)
    da bi ga Krleža ostavio na cjedilu pa je Vranešić ubijen 1946.

    Kukavice, udbaši i masoni!

    I Andrić je bio mason.
    "Kad mi je ponuđeno da stupim u slobodnu zidarsku ložu, bio sam mlad čovek koga nisu privlačili ni društvene zabave ni partijsko-politički život. I vrlo sam rado prihvatio priliku da se nađem u društvu ozbiljnih i dobronamernih ljudi, gde bih mogao, možda, i koristiti zemlji i društvu i usavršavati se i podići lično”, piše u izjavi koju je Ivo Andrić 27. marta 1942. dostavio Izvanrednom komesarijatu za personalne poslove vlade Milana Nedića.

    ex-jugoslavenska elita
    Last edited by naftali; 06-09-17 at 23:13.

  12. #187
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    7,780
    Thanks Thanks Given 
    141
    Thanks Thanks Received 
    461
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    Jes nego je za vrijeme Tita radnik bio Car,a danas ga nema nigdje,tito je u svaki gard pa i u selo(ostros) napravio bar 3 fabrike koje su dobro radile,savnik je imao fabriku zupcanika koji su izvozeni sirom svijeta,a to sto je tamanio domace izdajnike i neka je,evo gdje su nam cio balkan doveli isti ti koji bi danas bili na goli otok da je tito ziv...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #188
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by naftali View Post
    Ne može se jedan zločin, opravdavati drugim.
    Za tebe je zločin smrtna kazna nad ubicama ?

    Quote Originally Posted by naftali View Post
    No, i njegov privatni život nije sjajio moralnom čistoćom....od bogatstva do žena, provoda...itd.
    Ni u kojem smislu, ne može biti uzor, niti neka pozitivna osoba.
    Došli smo dotle da mu je sex sa Sofijom Loren najveći zločin. BRILIJANTNO !!!!!
    Tačno, bio je hedonista koji je sve ostavio svome narodu, njegova djeca su normalni srednji stalež, a njegova žena je umrla u krajnjem siromaštvu

    Quote Originally Posted by naftali View Post
    I u svemu tome, najgore mi je - odnos prema vjeri i vjerskomu.
    Pa i nositeljima vjere.
    Grozan odnos prema vjeri je otvaranje xy teoloških fakulteta, kršćenje djece bez problema, slavljenje slava, svadbe u crkvama, spašavanje crkava od poplava... ??
    Quote Originally Posted by naftali View Post
    Postoje ozbiljne indicije da je TITO bio i mason.
    Skupa s Krležom......kukavicom nad kukavicama.
    Ahahahahahahaha. Jedino što se 100% zna u vezi njega je daa nije bio mason
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  14. #189
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,185
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,300
    Thanked in
    2,005 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by naftali View Post
    Nema tu nikakve histerije - dokazi komunističkih zločina su tu.
    To je činjenica.
    Nema to ni nikakve veze s ustaštvom. Uostalom, ustaški režim je detaljno istraživan pola stoljeća,
    o njemu znamo mnogo, ali Titov režim se tek sad otkriva u punom sjaju.
    U Titovu režimu radile su se egzekucije u vrijeme mirnodopskog razdoblja. (Jasenovac 1945-52...itd)
    Pavelić u ratu, Tito u miru.
    U kojoj smo mi iluziji živjeli.......strašno.
    Koji diktator.
    (Merkel je opasno zastranila.....izbjeglice, masonerija - ona je politički mrtvac. Nepodrška Hrvatskoj je interesne prirode...Rusija, Višegradska skupina, plin...)
    Naftali, u mojim postovima kao što se vidi ne postoji negacija komunističkih zločina. Akcenat je na protivljenju svesrdnoj namjeri i suludoj ideji da to pitanje istražuju i da o tome odučuju politički krugovi koji istovremeno relativizuju neke druge zločine (ustaške), u saradnji sa Vladom koja toleriše tu istu (ustašku) ideologiju i štaviše podstiče svojim (ne)djelovanjem mučnu atmosferu u društvu kojim se šire ksenofobija i antisemitizam. Djelovanje kreatura sa dna kace poput Hasanbegovića, Markić i sličnih kao i prljavo mješanje crkvenjaka u politička dešavanja, nalazi plodno tlo u glavama osoba razorenih egzistencijalnim problemima svakodnevice. U društvu uništene ekonomije i dužničkog ropstva, društva koje je izgubilo kompas, kojeg svakodnevno napuste na 100tine mladih s kartom u jednom pravcu, traži se nevidljivi agresor, materijal za potkusurivanje i mazanje očiju pred stvarnim problemima i izazovima. U tom društvu, danas, u 2017 godini, skoro četvrt vijeka od okončanja posljednjeg rata svaki um koji brani tablu sa ZDS pozdravom, i to ni manje ni više nego u Jasenovcu - je nakaradan um. Od te ekipe očekuješ pravu istinu o komunistima i Titu. O slici pravog stanja nek ti bude dovoljna i ovogodišnja reakcija Jevrejske zajednice u HR i ponovnog bojkotovanja komemoracije


    Ha ha.....vidiš kako širiš temu izvan Titove Jugoslavije kad ti treba....
    No, ti si moderator, može ti bit.
    Neosnovana primjedba.

    Tuđman? Pa ne može biti oboje...ili je titovac, ili pavelićevac.
    Dajte se odlučite.
    Istina je ta, bio je okružen udbašima...ali to je očito bio jedini način da se obrani
    svoja domovina od velikosrpske agresije. Mi smo branili svoje.
    Za početak tvog osvješćivanja više slušaj istoričara Tvrtka Jakovinu, a manje ili nikako Zlatka Hasanbegovića.

    Ako već širimo temu, ne možemo ne reći kako je i Crna Gora pomagala Srbiji da vrši agresiju
    i još se gađao drevni Dubrovnik iz smjera CG.
    Preciznije, nije samo pomagala već je i direktno učestvovala. Ukoliko nisi znala, za svoje djelovanje CG se izvinila Dubrovniku i Hrvatskoj.


    Stoga, ja ću uvijek reći da je najbolje - svatko k sebi, pa će biti donekle, mir.
    U današnjoj geopolitičkoj slagalici ta teza može biti tebi i sličnima samo lijepa bajka za laku noć.

    Čuvajte svoju domovinu od možebitnih agresora.
    Lijepa je, imate more, pa.......
    Ne razumijem. Pojasni

    Naše domovine su prodate. Vlasnicima nije u interesu fajt između roblja
    Last edited by starwalker; 07-09-17 at 00:26.
    The more things change, the more they stay the same.

  15. #190
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by naftali View Post
    Subjektivnu patnju teško je izmjeriti, a smrt čovjeka se ne može opravdati kvantitetom tobožnjega dobra.
    Ali se zato sve moze relativizovat.

    Ako hoces da nespojivo spojivo bude, faktore koji to razjedinjuju moras drzati pod kontrolom, a, a, a kada to sve razdvojis - za sta ti isti mehanizmi kontrole trebaju? Dakle, ZA STA?!
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  16. #191
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,141
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Starwalker,
    mislim da previše upotrebljavaš riječ "ustaška", da je to samo etiketiranje
    koje sa stvarnošću i životom u Hrvatskoj nema veze.
    Postoje nekakvi simbolički pokreti (ploča na kojoj je ZDS, ali kao dio službenog i priznatog znakovlja
    legalne hrvatske vojske za vrijeme Domovinskoga obrambenoga rata), no, to sve skupa ne znači mnogo za ono
    što ponavljano etiketiraš.

    Naime, RH ima izvrstno uređenu zakonsku regulativu s obzirom na svoje manjine,
    ljudi slobodno žive - dijeleći blagodati zemlje kao i ostali hrvatski narod.
    Islamski imam za RH ustvrdio je da je Hrvatska najbolje uredila prava za muslimane,
    da se cijela EU zajednica treba ugledati na RH, pa još dodao da je to možda najbolja uređenost muslimanskoga pitanja
    u cijelomu svijetu.
    Živim na sjeveru Jadrana u gradu u kojemu ima mnogo Srba, muslimana, a tu je i Istra koja je zaista šarolika - sa značajnom
    crnogorskom zajednicom u Puli i oko nje.
    Doista, živi se kvalitetnim suživotom.

    To nikakve veze nema s onim što je propagirao Pavelić, a još manje ima veze sa rasnim zakonima ili konc logorima, progonima..itd.
    Dakle, odlučno odbacujem tvoje, rekla bih - ne baš dobronamjerno etiketiranje jedne susjedne države kao "ustaške ili sklone ustašvu".
    Ovdje ima i bit će još ideoloških trzavica, borbe oko trgova, pokliča, (itd), ali ne zato što netko (pojedinac ili kakva grupica) ustraje na mržnji,
    već stoga što je prije nešto više od 2 desetljeća bila agresija na RH, a komunistički zločini tek se trebaju cjelovito i sustavno istražiti, kao i uloga,
    djelo i značenje J.B.Tita.

    Pogotovo je deplasirano govoriti o neoustaštvu u RH što imamo briselski usmjerenog premijera kojemu domoljubna osviještenost
    nije jača strana, a predsjednica sklona Americi. Dakle, nemaju ujednačenu vanjsku politiku što stvara određeni kaos, uz činjenicu da su mnoge strukture
    pod direktivom pripadnika bivšega sustava i njihovih obavještajnih zajednica.
    Ova vlada ima potporu manjina.

    Dobro je što se CG ispričala RH jer je to uvijek vrijedno polazište u budućim odnosima.
    Kakvu ćete vi vanjsku politiku odabrati, ne znam, ali što god da birate: približavanje Americi i NATO-u ili Rusiji (zahvaljujući prosrpskoj struji u CG za koju nisam
    znala da je toliko jaka i koja će vam uvijek donositi nemir ) - sigurno ćete pogriješiti!
    Kao i mi.

    Ja sam ipak, donekle sretna jer imam svoju domovinu i što više ne trpimo velikosrpske apetite u onom direktnom značenju riječi,
    a vezano je za teritorij.
    Sad su Slovenci gladni, ali vidjet ćemo kako će to završiti. Ono što nije dobro - počeli su prijetiti
    i konkretno ucjenjivati na međunarodnom planu. Obit će im se o glavu.
    Ucjenama se ne može uzeti nečiji teritorij.
    Last edited by naftali; 07-09-17 at 08:34.

  17. #192
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    E sto Beograd ucini ljidima posto im je 45 godina bio glavni grad... pa i ne cudi sto je centar svih sluzbi bivse republike jopet u njemu, bez mozda nezavisnog ogranka Slovenije... sto mu ga jopet na isto izadje, jer je tijelo objedinjeno. A jos kazu da Beograd tezi jevropi, zaboravljajuci da je preko Zagreba vec uveliko u istoj!

    Jer kako to vec u kuvaru naroda pise: "NACIONALIZAM JE ZA SIROTINJU, BOGATI ILI UTICAJNI IMAJU PRIJATELJE SVUDJE".
    Last edited by Xerxes; 07-09-17 at 12:43.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  18. #193
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,185
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,300
    Thanked in
    2,005 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by naftali View Post
    Starwalker,
    mislim da previše upotrebljavaš riječ "ustaška", da je to samo etiketiranje
    koje sa stvarnošću i životom u Hrvatskoj nema veze.
    Naftali, zaista mi je žao što imaš takvu predodžbu. Koristeći retoriku predsjednice Grabar Kitarović, ostavljaš utisak osobe sklone (kao i dobar dio hrvatske javnosti) slijepom prepuštanju u vrtlog manipulacije od strane radikalne desnice zarad njihovih bolesnih ciljeva. Nestvarno djeluje da u današnje vrijeme jedna individua, na osnovu svih dostupnih podataka i nedvosmislenih činjenica, ne želi vidjeti širu sliku, već se fokusira na periferne tačke i time maskira polaznu osnovu za rješenje ovih pitanja zauvijek. Nadasve je tragično da je tvoja domovina bila višestruko tolerantnija i otvorenija za suočavanje i raščišćavanje sa prošlošću prije 10-15 godina za vrijeme Sanaderovog mandata, nego sad kao punopravna članica EU, gdje se očekuje primjena nekih normi i načela. Ali, ne, kreće se u čišćenje komunističkih kostura, bez prethodne eliminacije ustaškog naslijeđa


    Quote Originally Posted by naftali View Post
    Postoje nekakvi simbolički pokreti (ploča na kojoj je ZDS, ali kao dio službenog i priznatog znakovlja
    legalne hrvatske vojske za vrijeme Domovinskoga obrambenoga rata), no, to sve skupa ne znači mnogo za ono
    što ponavljano etiketiraš.
    Činjenice kažu:

    'Za dom spremni' bio je službeni pozdrav ustaškog pokreta i službeni pozdrav NDH od 1941. do 1945. pod kojim je živote izgubilo, prema podacima sa hrvatske wikipedije:


    • 322.000 Srba, sto je 17% ukupnog srpskog stanovništva u NDH, i največa procentualna smrtnost u Evropi, nakon Židova
    • 192.000 Hrvata, to jest 6% hrvatskog stanovništva, za koje Žerjavić navodi da je 50,000 umrlo na ustaško-domobranskoj strani, dočim je velika večina Hrvata stradala od strane nacista, fašista i njihovih ustaških suradnika
    • 77.000 Muslimana
    • 26.000 Židova, većina istrijebljeni u ustaškim logorima
    • 16.000 Roma, gotovo svi istrijebljeni u ustaškim logorima



    Dalje, gore pomenuti sramni pozdrav je u Domovinskom ratu preuzeo HOS (Hrvatske obrambene snage) - paravojne tj. nelegalne formacije radikalnih hrvatskih nacionalista koje su djelovale u Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini (da, postoji i nešto što se zove hrvatska agresija na susjednu BiH) i pod čijom palicom su dakako počinjeni i zločini. Problem nastaje kad RH poslije rata na suđenju zbog osnivanja HOS kao 'ilegalne paravojne formacije' postupak završava oslobađajućom presudom i izjednačavanjem formacija sa legalnim braniteljima. Taj potez ni danas nije prihvaćen s odobravanjem kod dijela legalnih branitelja te nakon 25 godina od rata ne postoji konsenzus po mnogi pitanjima među vašim ratnicima.

    Problem kulminira ove godine kada su veterani HOS-a se odlučili na podizanje zasebne table kao znaka stradanja njihovih pripadnika. Potez je iskorišten kao paravan za promociju nekih drugih vrijednosti a sve podpomognuto vjetrom u leđa nove desničarske Vlade koja mimo svih zdravorazumskih načela za simbole te organizacij priznaje (i upisuje u registar) službena obilježja NDH. Upravo, tu simboliku, pod izgovorom borbe za svoja prava postavljaju (zakonski) na zid u najvećem mjestu stradanja od tog režima.

    Kažeš, nebito. Zamisli da danas u Njemačkoj, državno tjelo nekoj organizaciji odobri i registruje Sieg heil kao službeno obilježje i povrh svega, dozvoli njegovo postavljanje na neki od logora u toj zemlji.. Koliko bi to nebitno bilo?


    Quote Originally Posted by naftali View Post
    Naime, RH ima izvrstno uređenu zakonsku regulativu s obzirom na svoje manjine,
    ljudi slobodno žive - dijeleći blagodati zemlje kao i ostali hrvatski narod.
    Islamski imam za RH ustvrdio je da je Hrvatska najbolje uredila prava za muslimane,
    da se cijela EU zajednica treba ugledati na RH, pa još dodao da je to možda najbolja uređenost muslimanskoga pitanja
    u cijelomu svijetu.
    Živim na sjeveru Jadrana u gradu u kojemu ima mnogo Srba, muslimana, a tu je i Istra koja je zaista šarolika - sa značajnom
    crnogorskom zajednicom u Puli i oko nje.
    Doista, živi se kvalitetnim suživotom.
    Za Balkanske državice inače važi konstatacija da imaju najbolje regulative u svim oblastima, čak im i navodno zavide neka razvijena evropska društva. No, treba znati napraviti razliku između - imati i primjenjivati. Najjači pokazatelj suživota, tolerantnosti različitosti i zdrave klime u društvu je - reakcija Jevreja na istu

    Relativizacija ustaštva sve jača: Predstavnici židovske zajednice bojkotiraju državnu komemoraciju u Jasenovcu

    Međunarodna židovska organizacija B'nai B'rith: Zabrinuti smo što 70 godina nakon poraza tih najmračnijih ideologija, u Hrvatskoj još uvijek postoje skupine, koje na čudne načine, poput natpisa u Jasenovcu, negiraju strahote nacističke ideologije. Ovakvi ispadi narušavaju ugled Hrvatske u cijelom svijetu, koji je još davno osudio nacizam.

    Quote Originally Posted by naftali View Post
    To nikakve veze nema s onim što je propagirao Pavelić, a još manje ima veze sa rasnim zakonima ili konc logorima, progonima..itd.
    Dakle, odlučno odbacujem tvoje, rekla bih - ne baš dobronamjerno etiketiranje jedne susjedne države kao "ustaške ili sklone ustašvu".
    Ovdje ima i bit će još ideoloških trzavica, borbe oko trgova, pokliča, (itd), ali ne zato što netko (pojedinac ili kakva grupica) ustraje na mržnji,
    već stoga što je prije nešto više od 2 desetljeća bila agresija na RH, a komunistički zločini tek se trebaju cjelovito i sustavno istražiti, kao i uloga,
    djelo i značenje J.B.Tita.
    Ljeto 2017


    FOTO Ustaše u Otočcu urlali "Za dom spremni", vikali da su za Jasenovac krivi KGB i Židovi

    DERNEK U SLUNJU Orio se ustaški pozdrav, pjevalo se Juri i Bobanu, gradonačelnik pljuvao po antifašizmu


    Sve pomenuto se ne događa u nekom parelenom univerzumu, nije ni scenario nekog poremećenog filma, već realna situacija na tlu države. Možda iz tvoje vizure sve izgleda minorno i ne predstavlja nešto vrijedno pažnje, ali takve mentalni sklopovi egzistiraju i kontaminiraju umove mladih ljudi


    Quote Originally Posted by naftali View Post
    Pogotovo je deplasirano govoriti o neoustaštvu u RH što imamo briselski usmjerenog premijera kojemu domoljubna osviještenost
    nije jača strana, a predsjednica sklona Americi. Dakle, nemaju ujednačenu vanjsku politiku što stvara određeni kaos, uz činjenicu da su mnoge strukture
    pod direktivom pripadnika bivšega sustava i njihovih obavještajnih zajednica.
    Ova vlada ima potporu manjina.
    Briselski projekat i članica Trilaterale su vam napravili više štete nego svi njihovi predhodnici zajedno. Takve ste željeli, takve ste birali. Manjine, da ironija bude veća, uvijek su uz HDZ

    Quote Originally Posted by naftali View Post
    Dobro je što se CG ispričala RH jer je to uvijek vrijedno polazište u budućim odnosima.
    Kakvu ćete vi vanjsku politiku odabrati, ne znam, ali što god da birate: približavanje Americi i NATO-u ili Rusiji (zahvaljujući prosrpskoj struji u CG za koju nisam
    znala da je toliko jaka i koja će vam uvijek donositi nemir ) - sigurno ćete pogriješiti!
    Kao i mi.
    CG je NATO članica, strana i smjer su valjda jasni.

    Quote Originally Posted by naftali View Post
    Ja sam ipak, donekle sretna jer imam svoju domovinu i što više ne trpimo velikosrpske apetite u onom direktnom značenju riječi,
    a vezano je za teritorij.
    Sad su Slovenci gladni, ali vidjet ćemo kako će to završiti. Ono što nije dobro - počeli su prijetiti
    i konkretno ucjenjivati na međunarodnom planu. Obit će im se o glavu.
    Ucjenama se ne može uzeti nečiji teritorij.
    Slovenija samo poštuje odluku Evropskog suda. Ne treba da pominjem kome je Njemačka dala jasnu podršku.

    Nekad Beograd i Jugoslavija, danas EU i Brisel.

    ____________


    Hrvatska je najatraktivnija zemlja na Balkanu a istovremeno i najnesretnija. Pored svih svojih postignuća, blagodeti i potencijala, ona radije bira očaj i beznađe. Poput zlostavljane ljepotica koja je u samodbrani i sama uprljala ruke, ali na kraju iz svega izašla kao pobjednik. I, šta ona radi nakon svega? Umjesto da krene na put samoobnove, iscjeljenja, otkrivenja i oprosta.... ona bira put tame, put mržnje..i žala nad svojom sudbinom. Prekopava po ostacima prošlosti i o njih se konstantno spotiče, a vrijeme prolazi i prolazi.. i odnosi joj sjaj dok je upropaštavaju nove nepromišljene avanture
    Last edited by starwalker; 08-09-17 at 01:12.
    The more things change, the more they stay the same.

  19. #194
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,141
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Naftali, zaista mi je žao što imaš takvu predodžbu.
    Predodžbe poput tvoje slušamo od 1945.
    Nama je dosta velikosrbske hegemonije, agresije i želje za otimačinom.
    Službeni pozdrav u NDH je bio "Za poglavnika i za dom spremni", a sam izraz "Za dom" korišten je mnogo ranije ....u 17 st.
    Osobno, meni ZDS ništa u životu ne znači.
    Sve su vojne formacije u Hrvatskoj devedesetih bile Jugoslavenima paravojne jer su se Hrvati tek trebali izboriti za
    svoju državu, krvlju je obraniti od susjeda koja su imali osvajačke porive.
    Hrvatska je napadana iz Srbije, iz BIH, iz CG i izdajnicima iznutra.
    Hvala Bogu, izborili smo se za svoju domovinu.
    Ljubav prema svomu domu je jača od svake vojske, pa tako i od JNA i od svih okolnih agresora.
    Svaki je Hrvat bi spreman za svoj dom, obitelj i domovinu.
    HOSovci su se uključili tijekom 1992. godine u HV i kontekst onoga ZDS je bila velikosrbska agresija podpomognuta svojom drugom braćom
    s Balkana.


    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Najjači pokazatelj suživota, tolerantnosti različitosti i zdrave klime u društvu je - reakcija Jevreja na istu
    Nakon ove rečenice, nemam više želje za raspravom. Sve si njome rekao.

    Ono što je sigurno - došlo je vrijeme za cjelovito i sistematsko povijesno istraživanje na temelju svih činjenica i dokaza,
    a sve u cilju da se dozna istina i da se konačno, slomi komunistička legendarna vizija s višestrukim napuhanim podatcima
    o žrtvama tijekom 2.sv.rata s kojima komunsti, udbaši i velikosrbi (ovo nije etnicus, nego profil) manipuliraju od 1945.
    Dosta je bilo ideologiziranja, dosta je bilo pamfleta.
    Posebnu pažnju zaslužuje Tito i istraživanja koja su već započeta, a vezana su uz žrtve njegova totalitarna sustava
    koje je oduvijek davao vjetar u leđa Srbima i ideji Velike Srbije.

    Quote Originally Posted by starwalker;4751754[B
    ]Hrvatska je najatraktivnija zemlja na Balkanu a istovremeno i najnesretnija.[/B]
    Prekopava po ostacima prošlosti i o njih se konstantno spotiče, a vrijeme prolazi i prolazi.. i odnosi joj sjaj dok je iskorištavaju je nove nepromišljene avanture
    S obzirom da se sreća ne može izmjeriti daljinskim, teško da je to istina.
    Hrvatska je ljepotica, ljudi su relativno sretni kao i svugdje na svijetu ili su relativno nesretni - ali ne zbog toga što ti veliš,
    već zbog čovjekove sklonosti grijehu.
    Čovjek je slab, kolebljiv i ne sluša Božje zapovijedi.

    Politika ne daje sreću i radost, to daje samo BOG.

  20. #195
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by naftali View Post
    Nakon ove rečenice, nemam više želje za raspravom. Sve si njome rekao.
    Jeste, kako se naš vrli moderator usudio da uzme Ješe za primjer. Pa oni su ubili Hrista
    Sretni je to narod... što nisi postojala za vrijeme WW2
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  21. #196
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,185
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,300
    Thanked in
    2,005 Posts

    Default

    Draga Naftali, iskreno mi je žao što taj odvratni rat kod tebe i tvojih istomišljenika još uvijek plamti velikom silinom.. Nadasve mi je žao što nema indicija da će prestati skoro. Čitajući našu prepisku uviđam do kojeg nivoa indoktrinacije se došlo u dijelu desno orjentisanog društvu kojem pripadaš..

    Quote Originally Posted by naftali View Post
    Predodžbe poput tvoje slušamo od 1945.
    Nama je dosta velikosrbske hegemonije, agresije i želje za otimačinom.
    Zaista, kome je danas više do toga? Obrasci Sjeverne Koreje

    Službeni pozdrav u NDH je bio "Za poglavnika i za dom spremni", a sam izraz "Za dom" korišten je mnogo ranije ....u 17 st.
    Na tvoju žalost za tu tragikomičnu i još jednu u nizu nespretnih izjava ljupke gospođe Grabar Kitarović ne postoji niti jedan dokument koji bi dokazao da se sporni pozdrav ikad prije koristio u hrvatskoj istoriji. Ako dokaz postoji, slobodna si da ga prikažeš i ovdje.

    Osobno, meni ZDS ništa u životu ne znači
    Mislim da to dovoljno govori o moralu, pravičnosti i čistoći srca jedne osobe.

    Sve su vojne formacije u Hrvatskoj devedesetih bile Jugoslavenima paravojne jer su se Hrvati tek trebali izboriti za
    svoju državu, krvlju je obraniti od susjeda koja su imali osvajačke porive.
    Hrvatska je napadana iz Srbije, iz BIH, iz CG i izdajnicima iznutra.
    Hvala Bogu, izborili smo se za svoju domovinu.
    Ljubav prema svomu domu je jača od svake vojske, pa tako i od JNA i od svih okolnih agresora.
    Svaki je Hrvat bi spreman za svoj dom, obitelj i domovinu.
    HOSovci su se uključili tijekom 1992. godine u HV i kontekst onoga ZDS je bila velikosrbska agresija podpomognuta svojom drugom braćom
    s Balkana.
    Već smo utvrdili da pokazuješ ozbiljne simptome nepoznavanja vlastite istorije i njenih mračnih dijelova:

    Kratica HOS se rabila od 1944. do 1945. kao službena oznaka Hrvatskih oružanih snaga, tadašnje vojske Nezavisne Države Hrvatske, iako je u slučaju Hrvatskih obrambenih snaga označavala upravo Hrvatske obrambene snage.
    Na grbu HOS-a piše "Za dom spremni", službeni pozdrav ustaškog pokreta i Ustaške vojnice, a i u neslužbenoj himni HOS-a se veličaju NDH, Ante Pavelić, te Jure Francetić i Rafael Boban, zapovjednici elitne ustaške postrojbe, Crne legije.[39]
    Bilo je pokušaja da vojnici HOS-a rabe oznake činova vojske NDH, ali se od toga odustalo u korist službenih oznaka činova Hrvatske vojske. Nakon rata, Anto Đapić je optuživan da je nagovarao HOS-ovce na nošenje crnih odora i ustaškog znakovlja.[40]

    Neke su jedinice HOS-a nosile imena po ustaškim časnicima iz Drugog svjetskog rata; 13. bojna "Jure vitez Francetić" iz Tomislavgrada i IX. bojna "Rafael vitez Boban" iz Splita.
    U vojarnama i na priredbama HOS-a isticane su slike Ante Pavelića te zemljovidi Velike Hrvatske, koja je obuhvaćala čitavu Bosnu i Hercegovinu, Istočni Srijem i Boku kotorsku. Marko Skejo, zapovjednik IX. bojne HOS-a, uklopljene u 114. brigadu HV-a, na 4. obljetnici osnivanja postrojbe u Splitu 10. travnja 1995. noseći ustašku kapu i pod slikom Ante Pavelića prisutnim HOS-ovcima obraćao se kao "ustaškim sinovima", "ustašama", nazivajući HOS "nasljednicima Bobana i Francetića i poglavnika doktora Ante Pavelića" te zavjetujući se da će HOS "stati na granice NDH".[36] Franjo Tuđman je HOS uspoređivao s nacističkim SS jedinicama.[38]

    Izvor: hr.wikipedija

    +


    Tvoji, spremni, HOS-ovci
    10.04.1995 u Splitu



    Gospodin iz videa danas


    TKO JE MARKO SKEJO? Pavelićev fan, porezni dužnik i poduzetnik koji je firmu nazvao ‘Za dom’

    Hićo da se digne, bio bi ponosan.

    Nakon ove rečenice, nemam više želje za raspravom. Sve si njome rekao.
    Istina nekad zna da zaboli više nego najoštriji mač. Pojasni šta ne valja s Jevrejima i njihovom reakcijom na istinu o ustaštvu u RH?

    Ono što je sigurno - došlo je vrijeme za cjelovito i sistematsko povijesno istraživanje na temelju svih činjenica i dokaza,
    a sve u cilju da se dozna istina i da se konačno, slomi komunistička legendarna vizija s višestrukim napuhanim podatcima
    o žrtvama tijekom 2.sv.rata s kojima komunsti, udbaši i velikosrbi (ovo nije etnicus, nego profil) manipuliraju od 1945.
    Dosta je bilo ideologiziranja, dosta je bilo pamfleta.
    Pojasni u kojoj mjeri to mjenja stvari. Žrtva je žrtva, bilo da se radi 10 ili 10.000. To ne opravdava počinioca

    Posebnu pažnju zaslužuje Tito i istraživanja koja su već započeta, a vezana su uz žrtve njegova totalitarna sustava
    koje je oduvijek davao vjetar u leđa Srbima i ideji Velike Srbije.
    Mislim da smo dobili izjavu dekade na forumu, s tim da je njeno mjesto na humoru. Ipak nam svima treba smjeha za kraj ljeta
    Last edited by starwalker; 08-09-17 at 01:01.
    The more things change, the more they stay the same.

  22. #197
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by naftali View Post
    Službeni pozdrav u NDH je bio "Za poglavnika i za dom spremni", a sam izraz "Za dom" korišten je mnogo ranije ....u 17 st.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  23. #198
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    1,141
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Čitajući našu prepisku uviđam do kojeg nivoa indoktrinacije se došlo u dijelu desno orjentisanog društvu kojem pripadaš..

    Mislim da to dovoljno govori o moralu, pravičnosti i čistoći srca jedne osobe.

    Mislim da smo dobili izjavu dekade na forumu, s tim da je njeno mjesto na humoru. Ipak nam svima treba smjeha za kraj ljeta
    Kao prvo, ti kao moderator trebaš znati neke stvari.
    Ovdje se ne piše o forumašima, već se raspravlja o temi. Također, treba se držati opesga teme (za što sam bila prozvana).
    Dakle, koristiš se ad hominem formulacijama, procjenjuješ mene kao čovjeka (srca, morala) a moji upisi ti služe za ismijavanje.

    Kao drugo,
    evo ti povijest stvaranja izraza ZA DOM SPREMNI .....(ne kanim ovdje nekome služiti za ismijavanje)
    http://www.priznajem.hr/povijest/ist...a-dom-spremni/

    Kao treće,
    svaka država ima šaku desničara s malim postotkom (naša HSP stranka nije ni ušla u parlament).
    Ako se nešto naziva ustašovanjem, onda mi imamo i četnikovanja, no, to ne znači da smo ustaška i četnička država.

    Kao četvrto,
    ovdje je tema Titova Jugoslavija, a unutar toga nakon pola stoljeća komunističke čizme, na red su došli Titovi zločini
    podkrijepljeni materijalnim dokazima. S tim se trebaju suočiti sve članice bivše države.
    Ustaše i četnike smo desetljećima istraživali i koristili smo se zaključcima komunističkih povjesničara koji su
    slušali diktatora Tita. Sad nam slijedi istinsko suočenje s ISTINOM.
    Premda su djeca suvremenog doba naučila na krvoločne prizore iz serviranih crtanih filmova (sotonsko djelovanje),
    oni baš i nemaju psihološku razvijenost za gledanje kostura, pletenica i smrtne ostatke djece po jamama - čije je egzekucije Tito naredio i odobrio.
    Neću stavljati linkove, imate toga pregršt.

    Kao peto,
    pripadnici HOS-a čija se imena nalaze na ploči koja je jučer maknuta iz Jasenovca nisu nikakve ustaše, već ljudi koji su poginuli za svoj dom
    i koji su dali svoj doprinos u stvaranju hrvatske države napadnute od velikosrbskog agresora, pa i crnogoroskoga u određenom dijelu.
    Nisu osvajali tuđu zemlju, nego su BRANILI SVOJ DOM! HRVATSKI DOM!

    No, kako to nije tema, neću više o Hrvatskoj danas. To je više moderatoru poslužilo da napravi ekstenziju sadržaja zbog mračne strane TITA,
    ali i kao svojevrstno skretanje teme ljepljenjem sličica ljudi koji su jedna iznimno mala manjina u RH.
    Titova Jugoslavija je bila velikosrpski paravan za sustavno uništavanje svih okolnih naroda, a vi Crnogorci, ne budete li malo bolje slušali CRNOGORSKI POKRET, ostat ćete i u 21.stoljeću poligon za velikosrbsko djelovanje.

    Budite SPREMNI za svoj DOM, OBITELJ I DOMOVINU!


    Ako ne, sretno vam bilo http://www.crnogorskipokret.org/aktu...cku-skupstinu/
    Last edited by naftali; 08-09-17 at 15:02.

  24. #199
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,735
    Thanks Thanks Given 
    1,479
    Thanks Thanks Received 
    4,400
    Thanked in
    1,697 Posts

  25. #200
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,185
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,300
    Thanked in
    2,005 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by naftali View Post
    Kao prvo, ti kao moderator trebaš znati neke stvari.
    Ovdje se ne piše o forumašima, već se raspravlja o temi. Također, treba se držati opesga teme (za što sam bila prozvana).
    Dakle, koristiš se ad hominem formulacijama, procjenjuješ mene kao čovjeka (srca, morala) a moji upisi ti služe za ismijavanje.
    Naftali, hvala na iskazanoj brizi, sugestijama i primjedbama na rad moderatora. No, većina tvojih žalbe zasad nemaju osnova, (izuzev jednod dijela sadržaja o trenutnim aktuelnostima u RH). Kako se radi o širokom vremenskom periodu unutar kojih su smješteni događaji koje ova tema obrađuje, tako i faktorima izvan tog perioda, koji su na ovaj ili onaj način u dodiru s glavnom temom, nije neobično da se izlazi iz okvira iste. Ukoliko se stvore uslovi za razgranavanje i nastavak diskusije u drugim smjerovima, svakako, praksa je da vrlo brzo uslijedi i premještanje tih djelova na za to predviđene topike - kao u slučaju ove teme koju si potencirala na topiku Jugonostalgija, na šta ti je pristojno skrenuta pažnja da se radi o zabavnoj, a ne političkoj temi, te su tvoji postovi uredno prebačeni na adekvatnu lokaciju tj topik Titova Jugoslavija.

    Iz svega toga proizilazi da je apsolutno netačan boldovani navod o prozivanju za nepoštovanje opsega teme. Podsjetiću te da si do sada na ovom forumu uživala apsolutnu slobodu govora i da ni u jednom trenutku nisi bila spriječena da izraziš svoje mišljenje. Uprkos konstantnom ignorisanju konkretnih odgovora na konkretna pitanja, ignorisanja opšte poznatih činjenica te ponavljanja jedne te iste mantre i kreiranja atmosfere netolerancije.

    Kao drugo,
    evo ti povijest stvaranja izraza ZA DOM SPREMNI .....(ne kanim ovdje nekome služiti za ismijavanje)
    http://www.priznajem.hr/povijest/ist...a-dom-spremni/
    Kada se kaže relevantan izvor, misli se na naučno potvrđene činjenice. Fabrikacije, konstrukcije i kontekstualizovanje sa zadatkom i sve to na ultradesničaskom blogu, na tvoju žalost, ne dokazuju ništa. U stvari, dokazuju koliko se duboko zaglibilo.


    Mislim da je s moje strane dovoljno rečeno o pogubnoj fašistoizaciji djela društva kojem pripada i kakvu ideologiju zastupa naša sagovornica Naftali.

    Žao mi je ukoliko sam vodio diskusiju s trolom, ukoliko nisam, moja duhovna podrška na putu iscjeljena će uvijek biti dostupna.
    The more things change, the more they stay the same.

Page 8 of 23 FirstFirst ... 45678910111218 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Jugoslavija part iv
    By PrijekiLijek in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1
    Last Post: 24-04-12, 01:59
  2. Titova najveća tajna...
    By ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^ in forum Sve i svašta
    Replies: 10
    Last Post: 23-01-12, 12:09
  3. Titova posljednja ispovijest
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 15
    Last Post: 06-09-09, 00:49
  4. Titova ispovest u Karadjordjevu 1979.
    By englezovic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 14
    Last Post: 10-05-04, 19:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •