Page 17 of 23 FirstFirst ... 7131415161718192021 ... LastLast
Results 401 to 425 of 571

Thread: Titova Jugoslavija

  1. #401
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Grijesis. Svi su napad ocekivali, zato je Amerika i upumpala silne milijarde u Jugoslaviju, tj u armiju...
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  2. #402
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Aaa
    sad se ubijanje graničara naziva čarkama !

    Brao kralju, kako im se stručno popiša po grobovima
    Mojne taj sleng poluprofesionalne crnogorske narikace. Sad je pogibija u granicnim carkama manje vrijedna od ne znam cega. To tako mali Perica zamislja.

  3. #403
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by fotograf View Post
    Grijesis. Svi su napad ocekivali, zato je Amerika i upumpala silne milijarde u Jugoslaviju, tj u armiju...
    Napad se uvijek ocekivao, i 1968, i kad su isporucivali Migove 1987. Cak i kada bi sovjetska vojska u Tasaru u Madjarskoj dala uzbunu, uzbuna se davala jedinicama JNA od Subotice do Skoplja. Pri tome Staljin da je htio napao bi bez obzira na tu gvozdjuriju koju smo dobili od Amerikanaca, a nismo je dobili odmah vec pedesetih. Ali napad se nikad nije desio, valjda zbog toga sto je Staljin nama rekao NE, a ne mi njemu.
    Amerika je upumpala silne milijarde kao nagradu za okretanje ledja saveznicima. Amerika je upumpala silne milijarde i u Zapadni Berlin jer je isti funkcionisao kao izlog prema Istoku. Upumpali su ogromne pare i u Juzni Vijetnam. SAD su dozvoljavale i sicilijanskoj i korzikanskoj mafiji promet heroinom radi popune anti - komunistickih fondova u Italiji i Francuskoj. Pri tome, vojna pomoc koju smo dobili od Amerikanaca mogla je biti jedino upotrebljena kao dio NATO planova u sklopu odbrane Grcke i Sjeverne Italije. Tako da tokom krize u Istri, odnosno zona u Istri americka vojna pomoc nije smjela biti okrenuta proitv Italijana nego se prikupljala oprema sovjetskog porijekla. Ono sto na primjer meni pada u oci jeste pitanje kako smo mi tu opremu Amerikancima platili. Glavni akteri razbijanja SFRJ su dosli sa Zapada, ogroman broj jahaca jugoslovenske apokalipse su bili Fulbrajtovi stipendisti. Ko zna kako su Amerikanci valorizovali datu donaciju.

  4. #404
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    B92: Peko Dapčević - legendarni komandant koji je dospeo do narodnih pesama http://www.b92.net/bbc/index.php?yyy...nav_id=1700047

  5. #405
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,999
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    225
    Thanked in
    150 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kljift View Post
    Napad se uvijek ocekivao, i 1968, i kad su isporucivali Migove 1987. Cak i kada bi sovjetska vojska u Tasaru u Madjarskoj dala uzbunu, uzbuna se davala jedinicama JNA od Subotice do Skoplja. Pri tome Staljin da je htio napao bi bez obzira na tu gvozdjuriju koju smo dobili od Amerikanaca, a nismo je dobili odmah vec pedesetih. Ali napad se nikad nije desio, valjda zbog toga sto je Staljin nama rekao NE, a ne mi njemu.
    Tita i Jugoslaviju su u stvari spasli mnogo važniji dogadjaji na drugom kraju sveta, koji su Staljinu odvukli pažnju. A to su kineska revolucija i rat u Koreji.

  6. #406
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kljift View Post
    Napad se uvijek ocekivao, i 1968, i kad su isporucivali Migove 1987. Cak i kada bi sovjetska vojska u Tasaru u Madjarskoj dala uzbunu, uzbuna se davala jedinicama JNA od Subotice do Skoplja. Pri tome Staljin da je htio napao bi bez obzira na tu gvozdjuriju koju smo dobili od Amerikanaca, a nismo je dobili odmah vec pedesetih. Ali napad se nikad nije desio, valjda zbog toga sto je Staljin nama rekao NE, a ne mi njemu.
    Amerika je upumpala silne milijarde kao nagradu za okretanje ledja saveznicima. Amerika je upumpala silne milijarde i u Zapadni Berlin jer je isti funkcionisao kao izlog prema Istoku. Upumpali su ogromne pare i u Juzni Vijetnam. SAD su dozvoljavale i sicilijanskoj i korzikanskoj mafiji promet heroinom radi popune anti - komunistickih fondova u Italiji i Francuskoj. Pri tome, vojna pomoc koju smo dobili od Amerikanaca mogla je biti jedino upotrebljena kao dio NATO planova u sklopu odbrane Grcke i Sjeverne Italije. Tako da tokom krize u Istri, odnosno zona u Istri americka vojna pomoc nije smjela biti okrenuta proitv Italijana nego se prikupljala oprema sovjetskog porijekla. Ono sto na primjer meni pada u oci jeste pitanje kako smo mi tu opremu Amerikancima platili. Glavni akteri razbijanja SFRJ su dosli sa Zapada, ogroman broj jahaca jugoslovenske apokalipse su bili Fulbrajtovi stipendisti. Ko zna kako su Amerikanci valorizovali datu donaciju.
    Mozda ti bude jasnije...
    https://www.ekspres.net/uncategorize...grcke-i-turske
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  7. #407
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kljift View Post
    Mojne taj sleng poluprofesionalne crnogorske narikace. Sad je pogibija u granicnim carkama manje vrijedna od ne znam cega. To tako mali Perica zamislja.
    Ne pokušavaj da se vadiš

    TI si taj kome napad na granicu nije objava rata

    Sovjeti su ubijali naše graničare - ČINJENICA
    Neke osobe u Jugoslaviji su pomagale Sovjete - ČINJENICA


    kljifta i njemu slične da bi danas ocrnili Tita i Komuniste poput Jova Kape zabolje za ČINJENICE
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  8. #408
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ne pokušavaj da se vadiš

    TI si taj kome napad na granicu nije objava rata

    Sovjeti su ubijali naše graničare - ČINJENICA
    Neke osobe u Jugoslaviji su pomagale Sovjete - ČINJENICA


    kljifta i njemu slične da bi danas ocrnili Tita i Komuniste poput Jova Kape zabolje za ČINJENICE
    Napad je ono sto su Sovjeti uradili u Madjarskoj 1956 ili u DDR 1953. Bilo je tu jos toga kad su Sovjeti u pitanju. Granicne carke nisu napad. Shvati to kako hoces. Sto se tice pogibija, mentalitet vojske je da rasipa zivote. Oni su bili granicari, stradali su na duznosti i to je to. Prosto takve stvari ne mozes da spustas na nivo nekakvih svojih infantilnih emocija ili dnevne politike. Zato te i nazivam narikacom da dodam vucicevskog tipa.
    Sto se tice tvojih podmetacina u vidu "nekih osoba" - Stane Dolanc je bio u hitlerjugendu. Tridesetih godina razracunavanja unutar i jugoslovenskih i svjetskih komunista su bila veoma krvava. To im je bio nacin rada. Bez obzira na odnose SSSR i Jugoslavije i Titu i Staljinu su ruke bile krvave do ramena. Golog otoka bi mozda bilo i bez njihovog sukoba. Odluci se Tito da pocisti karakterne kadrove zarad popune poltronima i eto Golog otoka. Bilo je tu zaista dosta kadrova koje je Tito pocistio bez ikakvih prosovjetskih ili izdajnickih "ambicija". Odbaceni su i Koca Popovic i Aleksandar Rankovic i Milovan Djilas i Blagoje Neskovic i Milos Zanko, stradao je i onaj profesor na beogradskom Univerzitetu koji je naivno iznio svoje misljenje protivno Ustavu iz 1974 godine. Sta hocu da kazem, Tito je sve vise i vise odbacivao karakterne osobe radi okruzivanja poltronima. Samo su se raznorazni izgovori pronalazili.
    Pazi, svakako je moguce da je u golootockoj ekipi bilo i sovjetskih spijuna, mozda i americkih, mozda je tu bilo i svalera ili raznoraznih drugih nevaljalaca kao sto u svakoj velikoj grupi ljudi prosto imas svega i svacega po zakonu brojeva. Ali su oni tamo poslani i terorisani bez sudske presude i protivno zakonima. Tako bih ja mogao i tebe da ubijem, razlog cemo vec lako izmisliti.
    Radi se o klasicnoj partijskoj cistki pod krinkom odbrane drzave i cega li vec. Pohapsis ogroman broj ljudi iz upravnih struktura ciji je jedini grijeh u tome sto ti nisu poltroni. Posle toga ih naravno stavis pod teror cime u stvari zastrasujes citavi narod. Jer po logici stvari niko nije nevin dok se ne dokaze.
    Takvim nacinom vladanja drug Tito i drug Jovo su sami sebe ocrnili. Ne moram ja tu nista da dodajem. Pri tome su i drug Tito i drug Jovo gotovo u potpunosti obesmislili KPJot ili Savez komunista koji ce vremenom postati okupljaliste poltorna i cekaca na privilegije. Zahvaljujuci njima na prvi problem se ta ista Jugoslavija raspala, a partijska organizacija i tajna policija druga Tita i druga Jove se veoma lako pretvorila u skupinu palikuca, pljackasa i ubica. Ali ih makar ti Rakune po dobru pamtis moguce i bez pomoci gljiva ludara.

  9. The Following User Says Thank You to kljift For This Useful Post:


  10. #409
    Join Date
    Feb 2014
    Location
    podgorica
    Posts
    1,414
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    40 Posts

    Default



    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  11. #410
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ninos View Post


    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    Zanimljiv dokument. Nisu imali problem da se nacionalno izjasne iako im se danas potura da nisu bili dovoljno nacionalno nasetovani. Zanimljivi su i kumovi, u KPJotu su bile jake inter - personalne veze, nekako i bez ideologije bili su do kraja zavezani jedni za druge. Danas nepojmljivo, lakše je promijenit stranku i ideologiju nego čarape.
    I na kraju su i Ivan Gošnjak i Aleksandar Ranković politički ubijeni i jedan i drugi pod nerazjašnjenim okolnostima.

  12. #411
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Noćas sam ponovio gledanje ovog fenomenalnog serijala... Arhitekturu i dizajn izuzetno volim, a ovaj serijal i građevine koje pominjane u njima su genijalnost...


  13. #412
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Nevjesta Jadrana
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    108
    Thanked in
    59 Posts

    Default


    Od 36.50 min...
    Objasnjava koliko je Amerika upumpala u Jugislaviju...
    Sve poskupljuje samo je covjek sve jeftiniji...

  14. #413
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    U sred New Yorka, čuvena crvena trafika iz SFRJ


  15. #414
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,838
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,300
    Thanked in
    1,839 Posts

    Default

    Prva moja relacija je bila đe je ovo u SFRJ?
    Logicnije bi mi bilo da je ovo u BG, nego da je grafika u USA.

    E kakvo vrijeme...

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  16. #415
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

  17. #416
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,724
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,883
    Thanked in
    2,292 Posts

    Default

    Ovaj spisak se odnosi na fiću, onda, na istom spisku vidim i fabrike koje se nisu bavili izradom autodjelova poslije 1972 god.

    Recimo centralnu konzolu za Jugo i Floridu je proizvodila ,, Jugoplastika" iz Splita, aluminijske felne su dolazile iz Banja Luke, sjedišta je proizvodila fabrika ,,Ramiz Sadiku" iz Prištine,... da ne nabrajam dalje.

    Šta je poenta? Svaka fabrika je zapravo montažna radionica gdje se sastavljaju djelovi izrađeni kod kooperanata. Zato je VW iz Sarajeva, Reno iz Novog Mesta, Opel iz Kikinde, Pežo iz Prištine, Citroen iz Kopra, Mercedesi (autobusi i kamioni) iz Skoplja, Zagreba i Priboja,... imali djelove proizvedene u Jugoslaviji. To je poenta autoindustrije, da digne prateću industriju. Recimo, danas se u Kragujevcu proizvodi Fiat 500L, ali sa gumama iz Poljske, motorom iz Turske ili Italije (zavisi od motora), staklima iz Mađarske, radio aparatom iz Kine, sjedištima iz Slovačke,... Fiat 500L je najmanje domaće vozilo osim po mjestu gdje se napravi u voznom stanju.
    U tom kontekstu, pojedini crnogorski proizvodi (hidraulična crijeva iz Mojkovca) su ugrađivana u crnogorske, slovenačke i austrijske građevinske i poljoprivredne mašine.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  18. #417
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Poenta je ipak da su makar u SFRJ upošljavali širom zemlje , za ono što je finalizovano u Kragujevcu. A đe je Crna Gora u ovoj priči? O čemu su tada razmišljali rukovodioci? Da mi je znat samo jesu li i tada ganjali više neprijatelje samouoravljanja...

  19. #418
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,724
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,883
    Thanked in
    2,292 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Poenta je ipak da su makar u SFRJ upošljavali širom zemlje , za ono što je finalizovano u Kragujevcu. A đe je Crna Gora u ovoj priči? O čemu su tada razmišljali rukovodioci? Da mi je znat samo jesu li i tada ganjali više neprijatelje samouoravljanja...
    Ukucaj na Google Liebherr i baci pogled šta i kako. Radoje Dakić je pravio te građevinske mašine po licenci, zato su imali proboja i na inostranim tržištima. Rovokopači neprevaziđeni. Radoje Dakić je kasnije otvorio još jednu fabriku, ali u Bijelom Polju, odatle su stizale poljoprivredne mašine (uglavnom za šumsku industriju). Svima su trebali ležajevi (Kotor), hidraulična crijeva (Mojkovac), hemikalije (opet Kotor)... Francuzi su imali najveći privredni (i tehnološki) upliv u Jugoslaviju (kombinati aluminijuma u Titogradu i Mostaru, ostale tehnologije iz teške i lake industrije, a što se auto industrije tiče tu je bio Citroen u Kopru, Reno u Novom Mestu, Pežo u Prištini i Simka u Titogradu). Zapravo, ovo oko Simke iz Titograda bi mogao pričati Peđa Bulatović (osim ako to nije neki drugi , ali čini mi se da je on tada kao mladić bio u toj delegaciji), naime potpisan je ugovor, dogovorene kvote, spremljena dodatna hala u sklopu Radoja Dakića, ali... druga naftna kriza i Simka više ne postoji. Ugašena marka, kažu izbaksuzirao ih ovaj naš

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  20. #419
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Ali strašan smo sunovrat doživjeli u CG...

  21. #420
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    CG
    Posts
    779
    Thanks Thanks Given 
    33
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    [QUOTE]Radoje Dakić je kasnije otvorio još jednu fabriku, ali u Bijelom Polju, odatle su stizale poljoprivredne mašine (uglavnom za šumsku industriju). /QUOTE]

    IMAKO

  22. The Following User Says Thank You to suponik For This Useful Post:


  23. #421
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,724
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,883
    Thanked in
    2,292 Posts

    Default

    [QUOTE=suponik;5672612]
    Radoje Dakić je kasnije otvorio još jednu fabriku, ali u Bijelom Polju, odatle su stizale poljoprivredne mašine (uglavnom za šumsku industriju). /QUOTE]

    IMAKO
    Da

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  24. #422
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,804
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,040
    Thanked in
    836 Posts

    Default

    Dobar dokumentarac na HBO o prodaji svemirskog programa amerikancima od strane Tita.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  25. #423
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Dobar dokumentarac na HBO o prodaji svemirskog programa amerikancima od strane Tita.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    To je već pogledano makat 4 puta

  26. #424
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,804
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,040
    Thanked in
    836 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    To je već pogledano makat 4 puta
    Ja tek sad . Znao sam za veliki dug al ne i za sve razloge zaduzivanja


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  27. #425
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Ja tek sad . Znao sam za veliki dug al ne i za sve razloge zaduzivanja


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    A ko će ga znati...Istina je da su mnogi ljudi iz SFRJ učestvovali u razvoju svemirskog programa USA, otuda je i došla ideja da se snimi film i razrađuju neke pretpostavke. Zanimljiv film.

Page 17 of 23 FirstFirst ... 7131415161718192021 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Jugoslavija part iv
    By PrijekiLijek in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1
    Last Post: 24-04-12, 02:59
  2. Titova najveća tajna...
    By ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^ in forum Sve i svašta
    Replies: 10
    Last Post: 23-01-12, 13:09
  3. Titova posljednja ispovijest
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 15
    Last Post: 06-09-09, 01:49
  4. Titova ispovest u Karadjordjevu 1979.
    By englezovic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 14
    Last Post: 10-05-04, 20:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •