Page 21 of 23 FirstFirst ... 1117181920212223 LastLast
Results 501 to 525 of 571

Thread: Titova Jugoslavija

  1. #501
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,953
    Thanks Thanks Given 
    14,928
    Thanks Thanks Received 
    3,684
    Thanked in
    2,632 Posts

    Default

    Ne sjećam se kad je neko napravio ovakvu kolekciju uspomena na jednom mjestu kao on.

    "Morao sam zapravo naučiti sve iz temelja. To mi je, kako sam mislio, osiguralo jedan objektivniji pristup razumijevanju konflikata koji su pogodili ovu regiju. Svaki put kada bih naišao na neku zanimljivu priču, pitao sam se kako je moguće da nas je tako malo u zapadnom svijetu svjesno ovih priča i lekcija koje bi mogli iz njih naučiti", naglasio je.

    Donald Niebyl

    Enjoy.

    https://www.spomenikdatabase.org/pos...Qpgj1yeOyjBtoM

    Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 09-07-22 at 09:12.
    No pasaran!

  2. The Following 2 Users Say Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  3. #502
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,953
    Thanks Thanks Given 
    14,928
    Thanks Thanks Received 
    3,684
    Thanked in
    2,632 Posts

    Default

    Onaj što je pisao za Feral.
    Kad mnogi nisu smjeli se osmjeliti..


    Poslano sa mog M2006C3MNG koristeći Tapatalk
    No pasaran!

  4. #503
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,953
    Thanks Thanks Given 
    14,928
    Thanks Thanks Received 
    3,684
    Thanked in
    2,632 Posts

    Default

    Titova špilja, špilja na otoku Visu, gdje je 1944. godine bio vrhovni štab partizanske vojske i sjedište Titove vlasti.

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    No pasaran!

  5. #504
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,953
    Thanks Thanks Given 
    14,928
    Thanks Thanks Received 
    3,684
    Thanked in
    2,632 Posts

    Default

    https://www.kathmanduandbeyond.com/t...ic-montenegro/

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    No pasaran!

  6. #505
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    535
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Boli li Tita glava kad legne noću da spava? Otkrijte:
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  7. The Following 2 Users Say Thank You to Raulio For This Useful Post:


  8. #506
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,953
    Thanks Thanks Given 
    14,928
    Thanks Thanks Received 
    3,684
    Thanked in
    2,632 Posts

    Default

    Veliki doprinos u očuvanju spomenika kulture kao i stećaka na prostorima bivše SFRJ dao je Miroslav Krleža.
    On između ostalog kaže..
    "Neka oprosti gospođa Europa, ona nema spomenike kulture. Pleme Inka u Americi ima spomenike, Egipat ima prave spomenike kulture.Neka oprosti gospođa Europa, samo Bosna ima spomenike. Stećke. Šta je stećak? Oličenje gorštaka Bosanca! Šta radi Bosanac na stećku? Stoji uspravno! Digao glavu, digao ruku! Ali nigdje, nigdje, nikad, niko nije pronašao stećak na kome Bosanac kleči i moli. Na kom je prikazan kao sužanj".

    15. jula 2016. komitet UNESCO-a donio je u Istanbulu odluku o upisu stećaka iz Bosne i Hercegovine, Srbije, Hrvatske i Crne Gore na Listu svjetske baštine.

    Odlukom Komiteta na Listu kao serijska nominacija upisano je 28 nekropola – 20 iz BiH, po tri iz Srbije i Crne Gore i dvije iz Hrvatske.Bosna i Hercegovina ima najveći broj stećaka – približno 60.000, u Hrvatskoj ih je oko 4.400, u Crnoj Gori oko 3.500 i u Srbiji oko 4.100.

    Bio je to projekt za koji su se četiri zemlje opredijelile bez ičijeg poticaja sa strane, uključujući i UNESCO, prvi takav poslije ratnih sukoba na Balkanu devedesetih godina.

    Na linku UNESCO-a je galerija ovog kulturnog bogatstva.

    https://whc.unesco.org/en/list/1504/gallery/

    (sl. stećci na Žabljaku)


    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 07-11-22 at 06:49.
    No pasaran!

  9. #507
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    535
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    E sad, stećci i Titova Jugoslavija.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  10. #508
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,953
    Thanks Thanks Given 
    14,928
    Thanks Thanks Received 
    3,684
    Thanked in
    2,632 Posts

    Default

    Vezano za Krležu, i zajedničko kulturno bogatstvo na prostorima bivše YU.

    Voljela bih da dođem do nekih njegovih knjiga vezano za temu nisam ga odavno čitala a jedan mi je od omiljenih književnika iz Hrvatske.

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    No pasaran!

  11. #509
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    535
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Krležu prvo neka prevedu pa ću ga čitat.
    Kako osjećam neku odbojnost prema njemu, oduvijek. Još kad sam po rečnicima stranih riječi nalazio njegove "primjere" "citate" što gođ.
    Nego, o Titu:
    Puno radim pa nemam vremena da starim. - citat.
    Vau
    I
    Zadovoljan sam što je štimung dobar, što su lovci (nije jasno šta tačno kaže, prim. aut), zato sam ja zadovoljan. Inače, što se mene tiče ja nisam danas ništa pucao. Ni pucao ni ubio. Ja sam to prekinuo prvi put u mojoj praksi da ne pucam. Malo me savest peče, suviše sam toga već pobio u životu
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  12. #510
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,953
    Thanks Thanks Given 
    14,928
    Thanks Thanks Received 
    3,684
    Thanked in
    2,632 Posts

    Default

    Nema šta kod Krleže da se prevodi, sasvim je jasan i precizan kao u onoj čuvenoj sačuvaj me bože srpskog junaštva i hrvatske kulture..

    A ima veze s temom jer zdrave odnose koje su bivše republike izgubile a tada su imale mogu samo da se grade na lijepim temeljima kao što je ovaj istraživački rad o stećcima koji povezuje 3 zemlje.


    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    No pasaran!

  13. #511
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    535
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Nema šta kod Krleže da se prevodi, sasvim je jasan i precizan kao u onoj čuvenoj sačuvaj me bože srpskog junaštva i hrvatske kulture..

    A ima veze s temom jer zdrave odnose koje su bivše republike izgubile a tada su imale mogu samo da se grade na lijepim temeljima kao što je ovaj istraživački rad o stećcima koji povezuje 3 zemlje.


    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    ...U Hongkongu, illustrissime, u epidemišpitalu bila sam pune dvije godine... njen holbeinski ovalni obris, svemu tome nema na ovoj engleskoj Ansichtskarti ni traga. A Beatricine ruke? Gdje su te netjelesne, vrhunaravne ruke na ovoj porculanskoj bebi?...
    Meni je ovo dovoljno da odustanem od daljeg čitanja.
    Nego, ima li ko kakav predlog, nešto moderno, post 1950.ta, samo ne M.B.Mojsilović ili G. Muso.

    Nikad mi ne možemo izgradit zdrave odnose, dok se vraćamo prošlosti, Jasenovac, Srebrenica, Blajburg...
    Prošlo je od zadnjeg rata već preko 25 godina, na HRT svaka druga riječ "domoljubi", na RTS pretpostavljam nešto slično (jer nemam taj kanal), ne mogu da zamislim da su NJemci, recimo, 1970.te još kukali o nacizmu, ili Englezi, Italijani...nebitno... suočavanje sa prošlošću je manje bitno od suočavanja sa sadašnjošću. Živimo u kapitalizmu, sviđao nam se ili ne, ali ponašamo se kao đeca. Svaka saradnja bilo kojih država, ne samo iz regiona, normalna je u današnjem sistemu uređenja svijeta...
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  14. #512
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,783
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,939
    Thanked in
    2,314 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Nema šta kod Krleže da se prevodi, sasvim je jasan i precizan kao u onoj čuvenoj sačuvaj me bože srpskog junaštva i hrvatske kulture..

    A ima veze s temom jer zdrave odnose koje su bivše republike izgubile a tada su imale mogu samo da se grade na lijepim temeljima kao što je ovaj istraživački rad o stećcima koji povezuje 3 zemlje.


    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Ja imam traume , nama je lektira bila ,,bitka kod Bistrice Lesne", čitao, niti znao kontekst, a gomila meni tada nepoznatih riječi (osnovna škola), niti se nešto udubljivao, a profesor me odabrao da čitam jednu ulogu...

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  15. #513
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    535
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Još ako je knjiga nekog modernog izdavača, što štedi na fusnote
    E toga nije bilo za vrijeme druga Tita.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  16. #514
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,953
    Thanks Thanks Given 
    14,928
    Thanks Thanks Received 
    3,684
    Thanked in
    2,632 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Ja imam traume , nama je lektira bila ,,bitka kod Bistrice Lesne", čitao, niti znao kontekst, a gomila meni tada nepoznatih riječi (osnovna škola), niti se nešto udubljivao, a profesor me odabrao da čitam jednu ulogu...

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    A sjećaš se Mirka i Slavka? Vele da je autor (Desimir Žižović Buin) bio u ravnogorce pa prešao u partizane.Što znam meni manje nepoznato jer kad ti je djed vojno lice ne propušta svaku priliku na tu temu od malih nogu.

    Mene više sad zanimaju neke drame od Krleže kao Gospoda Glembajevi iako sam je davno čitala.

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    No pasaran!

  17. #515
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    535
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Ne interesuje mene da li su oni zapisani....
    Ja želim da oni budu.....otpisani....otpisani, razumete li?
    ..i onda ona muzika
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  18. #516
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,783
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,939
    Thanked in
    2,314 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    A sjećaš se Mirka i Slavka? Vele da je autor (Desimir Žižović Buin) bio u ravnogorce pa prešao u partizane.Što znam meni manje nepoznato jer kad ti je djed vojno lice ne propušta svaku priliku na tu temu od malih nogu.

    Mene više sad zanimaju neke drame od Krleže kao Gospoda Glembajevi iako sam je davno čitala.

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Plava đačka torba, sa dva kačenja (šnale), ispod jedne šnale Slavko, ispod drige Mirko. Takvu sam imao, a i kupovao stripove (jedini koji su bili, što se ono kaže na starocrnogorskom u ,,ful koloru'' za prihvatljivu cjenu, ,,Talični Tom'' je isto bio, ali po puno većoj cjeni, svi ostali stripovi u crno-bijelom formatu).
    Kada smo kod stripova ove sam kupovao: Stripoteka (dosta domaćih autora, ali je bilo i odlićnih stranih, a meni najdraži ,,Modesti Blejz''), Alan Ford (nenadmašiv prevod), Zagor (samo zbog Čika koga sam obožavao), Talični Tom (najskuplji strip koji sam kupovao), Politikin Zabavnik (pogotovo ako su u sredini stripovi: ,,Dikan i Vukoje'' ili ,,Iznogud'') i Mirko i Slavko (zapravo to je bila neka mjesečna novina na koju sam bio preplaćen, ali osim tog stripa ne sjećam se da sam bilo šta drugo).

  19. The Following User Says Thank You to wulfy For This Useful Post:


  20. #517
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    535
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Du ju spik old slaven džezikejšn?
    O jes, mi ga spikamo.
    Dikan je ludilo bio
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  21. #518
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,783
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,939
    Thanked in
    2,314 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    Du ju spik old slaven džezikejšn?
    O jes, mi ga spikamo.
    Dikan je ludilo bio
    Dikan i Vukoje u Politikinom Zabavniku, vanvremenski strip.
    Što se starih slavena tiće u Stripoteci je povremeno bio ,,Nebojša'' koji mi se nije sviđao, bio je nešto u fazonu ,,Blek Stene'' (isto ga nisam nešto volio).

  22. The Following User Says Thank You to wulfy For This Useful Post:


  23. #519
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,953
    Thanks Thanks Given 
    14,928
    Thanks Thanks Received 
    3,684
    Thanked in
    2,632 Posts

    Default

    @wulfy Onda si ti stariji od mene, jer me škola zatekla devedesetih baš u ono najgore vrijeme.Ali da, od pobrojanog Zagor i Alan Ford naravno, a ovo sve iz tuđih kolekcija.
    Mada od djeda što ga pomenuh i njegovog optimizma da mi uruči Gogolja još sa 12 godina.Ja sad ne mogu da zamislim moje dijete i jednu stranicu da pročita u tom uzrastu.


    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    No pasaran!

  24. #520
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,783
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,939
    Thanked in
    2,314 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    @wulfy Onda si ti stariji od mene, jer me škola zatekla devedesetih baš u ono najgore vrijeme.Ali da, od pobrojanog Zagor i Alan Ford naravno, a ovo sve iz tuđih kolekcija.
    Mada od djeda što ga pomenuh i njegovog optimizma da mi uruči Gogolja još sa 12 godina.Ja sad ne mogu da zamislim moje dijete i jednu stranicu da pročita u tom uzrastu.


    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    One godine kada je bila zimska olimpijada u Sarajevu bio sam osnovac, išli da dočekujemo baklju (olimpijsku) u Kolašin, meni bilo bezveze (isto kao doček štafete, samo sada ima plamena)

  25. The Following User Says Thank You to wulfy For This Useful Post:


  26. #521
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,953
    Thanks Thanks Given 
    14,928
    Thanks Thanks Received 
    3,684
    Thanked in
    2,632 Posts

    Default

    A meni izgleda veličanstveno na snimcima mada me podsjeća malo i na ono sjeverno-korejske dalekobilo.
    Tačnije moja radoznost "rekonstrukcije" svega je više iz nekih ličnih motiva jer sam tražila odgovore.Onda sam naletjela na one intelektualce poput Dežulovića i kruga oko Ferala, uvijek sam se takvim ljudima divila.Slika mi je trebala cijela slika iz svih uglova da je sagledam objektivno koliko god je to moguće sa emocijama na off-u kao i ova priča o stećcima.

    I onda dođem do toga da je Krleža čuvao uspomenu na iste.
    Pa onda o jugoslavenskim vajarima..mislim da je toliko toga neiscrpno lijepog da ne treba da padne u zaborav.

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    No pasaran!

  27. #522
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,783
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,939
    Thanked in
    2,314 Posts

    Default

    Ukratko, Jugoslavija je bila daleko od neke dobre države, ali (jedno ali sve pokvari) je postojala kao institucija (državna). Ovo danas (Crna Gora, Srbija, Bosnai Hercegovina, Hrvatska, ...) su... ne znam, neka udruženja, a institucije postoje u tragovima. Većina onih koji su jugonostalgičari zapravo (nesavesno) ne pate za Jugoslavijom već za sređenim društvom (u kojem postoje institucije).

    To (kulturno) bogatstvo da se u školi izučava ,,bitka na Bistrici Lesne'', ,,Gorski Vijenac'', ,,Glava šećera'', ,,Jama'', ,,Krvava bajka'', ,,veče na školju'' (ovu sam morao recitovati na predstavi), ... poredim sa onim što danas u školi izučava moje djete.
    Subotom je bila obaveza da se ide u bioskop, davali se dječiji filmovi: Družba Pere Kvržice, Orlovi rano lete, Tom Sojer, Vuk samotnjak, vlak u snijegu, kapetan Mikula mali, ...
    Kada smo kod skulptura evo primjera iz mog grada (Budva), Stevan Luketić je napravi tri za Budvu, jedna je bila u hotelu ,,Avala'' kojoj se ne zna ,,strv'' od kada je rekonstruisana, ,,Sunce'' je 2001 god. otišlo u staro gvožđe, živi su jedino ,,ljubavnici'' na Slovenskoj plaži (u blizini batzena ,,Rondo''). Ili, to je ta razlika kada postoji i ne postoji država kao institucija (ma kako se zvala).

  28. The Following User Says Thank You to wulfy For This Useful Post:


  29. #523
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,020
    Thanks Thanks Given 
    5,028
    Thanks Thanks Received 
    2,432
    Thanked in
    1,310 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Ukratko, Jugoslavija je bila daleko od neke dobre države, ali (jedno ali sve pokvari) je postojala kao institucija (državna). Ovo danas (Crna Gora, Srbija, Bosnai Hercegovina, Hrvatska, ...) su... ne znam, neka udruženja, a institucije postoje u tragovima. Većina onih koji su jugonostalgičari zapravo (nesavesno) ne pate za Jugoslavijom već za sređenim društvom (u kojem postoje institucije).

    To (kulturno) bogatstvo da se u školi izučava ,,bitka na Bistrici Lesne'', ,,Gorski Vijenac'', ,,Glava šećera'', ,,Jama'', ,,Krvava bajka'', ,,veče na školju'' (ovu sam morao recitovati na predstavi), ... poredim sa onim što danas u školi izučava moje djete.
    Subotom je bila obaveza da se ide u bioskop, davali se dječiji filmovi: Družba Pere Kvržice, Orlovi rano lete, Tom Sojer, Vuk samotnjak, vlak u snijegu, kapetan Mikula mali, ...
    Kada smo kod skulptura evo primjera iz mog grada (Budva), Stevan Luketić je napravi tri za Budvu, jedna je bila u hotelu ,,Avala'' kojoj se ne zna ,,strv'' od kada je rekonstruisana, ,,Sunce'' je 2001 god. otišlo u staro gvožđe, živi su jedino ,,ljubavnici'' na Slovenskoj plaži (u blizini batzena ,,Rondo''). Ili, to je ta razlika kada postoji i ne postoji država kao institucija (ma kako se zvala).
    Malo me nervira ova rechenica da je YU bila daleko od dobre drzave...e moj wulfy...u nastavaku nisi pomenuo Slo,rachunam da mislish da su kod njih sve institucije funkcionishu kako treba i sve je ok...?Koliko god mi mislili da su oni eto reda radi bili sa nama,da su svakako ispred nas kako se tada prichalo 50g najmanje,treba poci na lice mjesta i uvjeriti se u pravo stanje,koje nije tako sjajno...uostalom u Slo sada ima najmanje Slovenaca,pogotovo mladih.

    Oboje spomenuste vajare,pa se sjetih Počitelja,umjetnichke kolonije,Yu,aha...
    ...

  30. #524
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,953
    Thanks Thanks Given 
    14,928
    Thanks Thanks Received 
    3,684
    Thanked in
    2,632 Posts

    Default

    Mislim da je problem bio očit oko osamdesetih jer aparat je bio jako balastan sam po sebi i nije našao rješenje da se prilagođava savremenim političkim trendovima, jer na kraju krajeva to mu je i nedostajalo posebno u smislu nekih struja poput Dimitrija Tucovića i Latinke Perović u iznalaženju rješenja mimo koncepta koji je tad bio na sceni.
    A onda se ona elita u Beogradu što je prostrla plan u vidu memoranduma i propagandne mašinerije "lijepo" potpisala u devedesete.

    Nedavno sam gledala predstavu po romanu Spahića Pod Oba Sunca i posebno mi je akcenat bio na JNA koja je smjenjivala "neposlušne generale" a zapravo one koji su znali daleko više o etici ratovanja i odbijali naredbe kršenja svake etike.

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    No pasaran!

  31. #525
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,783
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,939
    Thanked in
    2,314 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    Malo me nervira ova rechenica da je YU bila daleko od dobre drzave...e moj wulfy...u nastavaku nisi pomenuo Slo,rachunam da mislish da su kod njih sve institucije funkcionishu kako treba i sve je ok...?Koliko god mi mislili da su oni eto reda radi bili sa nama,da su svakako ispred nas kako se tada prichalo 50g najmanje,treba poci na lice mjesta i uvjeriti se u pravo stanje,koje nije tako sjajno...uostalom u Slo sada ima najmanje Slovenaca,pogotovo mladih.

    Oboje spomenuste vajare,pa se sjetih Počitelja,umjetnichke kolonije,Yu,aha...
    Dobre stvari - crveni pasoš je otvarao sve granice; kulturna i sportska veličina; lagan pronalazak zaposlenja; porodični odmor van mjesta stanovanja je bilo nešto normalno; raznovrsnost; zdrastvo, ...
    Loše stvari - nije bile moguće pojedinačne inicijative (privatni posao, unapređenja u okviru društvenog preduzeća) već je sve prepušteno komplikovanoj administraciji; inflacija; zaštićene pojedine grane privrede u toj mjeri da nije bilo konkurencije, te samim tim nije bilo dovoljno kvalitetnog proizvoda; zanemareno selo (bilo je inicijativa, ali su sve ,,glat'' odbijene); ...
    Dakle, Jugoslavija je mogla (i morala) puno bolje. Slovenija? Dobro, ona je ,,svemirski brod'' za ovaj ostatak (ostataka), opet govorim iz ličnog iskustva (dosta sam boravio tamo). Eh, da, ko je poboljšao neke od ovih loših stvari? Upravo Slovenija

Page 21 of 23 FirstFirst ... 1117181920212223 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Jugoslavija part iv
    By PrijekiLijek in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1
    Last Post: 24-04-12, 01:59
  2. Titova najveća tajna...
    By ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^ in forum Sve i svašta
    Replies: 10
    Last Post: 23-01-12, 12:09
  3. Titova posljednja ispovijest
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 15
    Last Post: 06-09-09, 00:49
  4. Titova ispovest u Karadjordjevu 1979.
    By englezovic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 14
    Last Post: 10-05-04, 19:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •