Page 22 of 23 FirstFirst ... 12181920212223 LastLast
Results 526 to 550 of 571

Thread: Titova Jugoslavija

  1. #526
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,858
    Thanks Thanks Given 
    14,862
    Thanks Thanks Received 
    3,669
    Thanked in
    2,619 Posts

    Default

    28. novembar je dan kada je otišao jedan veliki čovjek ovih prostora.
    Ali, nacionalne vođe..



    Ostala su samo sjećanja na propuštene šanse i ona druga nimalo prijatna.



    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    No pasaran!

  2. #527
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Montenegro
    Posts
    2,235
    Thanks Thanks Given 
    430
    Thanks Thanks Received 
    555
    Thanked in
    316 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    28. novembar je dan kada je otišao jedan veliki čovjek ovih prostora.
    Ali, nacionalne vođe..



    Ostala su samo sjećanja na propuštene šanse i ona druga nimalo prijatna.



    Sent from my SM-A336B using Tapatalk


    Poslano sa mog SM-S908B koristeći Tapatalk

  3. #528
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,858
    Thanks Thanks Given 
    14,862
    Thanks Thanks Received 
    3,669
    Thanked in
    2,619 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dasho View Post


    Poslano sa mog SM-S908B koristeći Tapatalk
    Fali jedna žena što je utekla za Moskvu.E zamisli ti sad parodije on Sloboda(n) ona Mir(a).No i mi smo svi skupa budale što se zanosimo sa onim što bi bilo kad bi bilo.Ja sad kad slušam elokvenciju od Ante Markovića i ove današnje debile u svim bivšim republikama.
    Pa se sjetim Balaševića..



    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 28-11-22 at 22:20.
    No pasaran!

  4. #529
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,772
    Thanks Thanks Given 
    1,482
    Thanks Thanks Received 
    4,929
    Thanked in
    2,310 Posts

    Default

    Kada je u saveznoj skupštini predstavio program Ante Marković je svoj ekspoze završio riječima: ,, Danas su, čitavi regioni – čija je povijest bogata međusobnim ratovima i razaranjima – u zajednici bogatih i civiliziranih naroda koji se ne odriču svoje povijesti i svojih posebnosti, ali žive zajedno, zajednički okrenuti budućnosti, prednostima ekonomskog povezivanja i kulturnog prožimanja. Zar mi to isto nismo učinili 1941. godine u zajedničkoj borbi za goli život, za punu nacionalnu ravnopravnost? Treba li da vratimo točak istorije nazad i da platimo cenu koju smo već platili?! Zablude ćemo plaćati siromaštvom, trovanjem duha i položajem daleke periferije u Evropi. Usmjerimo se zato na izgradnju društva u kom će građanin imati sva prava primjerena suvremenom demokratskom društvu zajednici ravnopravnih naroda u kojoj nijedan od njih neće tražiti primat zbog historijskih, ekonomskih, ili kulturnih ili bilo kojih drugih razloga, kako bi svaki građanin u bilo kom dijelu zemlje imao osjećaj punopravnog građanina, jednako poštovan u svom ljudskom i nacionalnom identitetu".

    Kada se sjetim mojih (seljana, a dvojicu znam i lično) kako su ponosni bili što ne dozvoliše Ante Markoviću da ruča na Virpazaru.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  5. The Following User Says Thank You to wulfy For This Useful Post:


  6. #530
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,858
    Thanks Thanks Given 
    14,862
    Thanks Thanks Received 
    3,669
    Thanked in
    2,619 Posts

    Default

    Mogu misliti kako se Ante potresao zbog tog ručka neostvarenog u Virpazar i njihovog krapa.(vjerujem i da bi mu presjeo uz takvo društvo.)
    Tako da treba da budu ponosni jer su ga svog društva poštedjeli.

    Na današnji dan u bosanskim vrletima, nastali su temelji neke zemlje koje više nema a negdje pročitah da je Koča dogovaranja s grupama delegata protumačio sa...pa da, politika se obavlja u kuloarima...Dan nakon zasjedanja AVNOJ-a sahranjen je Ivo Lola Ribar u Jajcu.

    I Ante se borio u vajt haus za to o čemu u govoru govori, ali Jugoslavija je završila na tajms skveru nekako.Direktorica tajms skvera veli..uzbuđeni što možemo vratiti djelić noćnog života na tajms skver s jedinstvenim popisom muzičkih talenata The Lot Radija...i radujemo se stvaranju prostora za slavljenje muzike kao zajedničke niti koja ujedinjuje pojedince i kulture posvuda...

    Pitam se samo da li neko od ljudi koji tu prolaze znaju ko je bio Ante, šta je čuveni kiosk K67 i da ga je patentirao mladi slovenački arhitekt Saša J. Mehtig.



    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 29-11-22 at 12:50.
    No pasaran!

  7. #531
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,772
    Thanks Thanks Given 
    1,482
    Thanks Thanks Received 
    4,929
    Thanked in
    2,310 Posts

    Default

    Industrijski dizajn, a vjerovatno je najpoznatiji (svjetski) dizajn iz Jugoslavije telefonski aparat Iskra ETA 80 i Iskra ETA 85 koji se pojavio krajem sedamdesetih, a Davorin Savnik nije na valjan (pravni) način zaštitio dizajn tako da se taj oblik telefona kopirao svuda u svijetu. Sama Iskra je napravila više od 5 miliona ovih telefonskih aparata, a osim Jugoslavije prodavao se u SAD, Japanu, Sovjetskom Savezu,... Ako ubrojimo i mnoge kopije (pretpostavlja se da je napravljeno više od 300 miliona takvih aparata) ovo je najzastupljeniji oblik telefonskog aparata u osamdesetim godinama prošlog vijeka. Mislim da je Davorin Savnik nagrađen sa nekoliko nagrada za (industrijski) dizajn van Jugoslavije. Mi u kući nismo imali taj telefon, ali ga je imala moja majka na poslu.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  8. The Following 2 Users Say Thank You to wulfy For This Useful Post:


  9. #532
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,266
    Thanks Thanks Given 
    699
    Thanks Thanks Received 
    532
    Thanked in
    387 Posts

    Default

    Nas je mržnja držala zajedno u Sfrjot, ono ka što komšiju mrziš ali se izljubiš snjim, srećno, bujrum itd.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  10. #533
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,858
    Thanks Thanks Given 
    14,862
    Thanks Thanks Received 
    3,669
    Thanked in
    2,619 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    Nas je mržnja držala zajedno u Sfrjot, ono ka što komšiju mrziš ali se izljubiš snjim, srećno, bujrum itd.
    To kako u čijoj kući,znaš?

    Ko što Danilo Kiš reče za mržnju nisam u stanju ali za blag prezir to da.
    Veli mržnja nas je držala..halal vera.
    Možda neke što su ih tako u kućama učili..da mrze.Neke opet nisu ni u naznakama..



    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    No pasaran!

  11. #534
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,266
    Thanks Thanks Given 
    699
    Thanks Thanks Received 
    532
    Thanked in
    387 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    To kako u čijoj kući,znaš?

    Ko što Danilo Kiš reče za mržnju nisam u stanju ali za blag prezir to da.
    Veli mržnja nas je držala..halal vera.
    Možda neke što su ih tako u kućama učili..da mrze.Neke opet nisu ni u naznakama..



    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Nije to mržnja bila kao ova uvezena sa zapada, više odsustvo ljubavi, ali opet, poštivanje susjeda....
    I pušti ti kuću, mene uvrijedit ne možeš, ja sam daleko iznad toga, iznad svega, u stvari.
    Ovđe je riječ o nadrealnom, paradoksu, proizvodu post moderne. Mržnja nas je držala, razmisli malo, odgledaj taj video, koliko god naivan bio.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  12. #535
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,858
    Thanks Thanks Given 
    14,862
    Thanks Thanks Received 
    3,669
    Thanked in
    2,619 Posts

    Default

    Ništa sa zapada uveženo nije jer njima puca q za balkan..ne zanosi se pretjerano.
    No je to znaš kako.. kućna radinost da mrziš nekoga druge vjere, nacije i tako to.
    Veliš mržnja nas je održala?
    Koga? Šta? Aj batali...zapad je kriv za klanicu među komšije..zapad je kriv za nož,žica..pa jes...što nije neke malo na vrijeme po ušima..jes za to jes kriv.

    Bataljuj priču da te zamolim.


    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    No pasaran!

  13. #536
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,266
    Thanks Thanks Given 
    699
    Thanks Thanks Received 
    532
    Thanked in
    387 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Ništa sa zapada uveženo nije jer njima puca q za balkan..ne zanosi se pretjerano.
    No je to znaš kako.. kućna radinost da mrziš nekoga druge vjere, nacije i tako to.
    Veliš mržnja nas je održala?
    Koga? Šta? Aj batali...zapad je kriv za klanicu među komšije..zapad je kriv za nož,žica..pa jes...što nije neke malo na vrijeme po ušima..jes za to jes kriv.

    Bataljuj priču da te zamolim.


    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Ne kaže se "uveženo" nego "uvezeno". To prvo.
    A drugo, odgledaj taj video, smanji žar, ili žal, za Zapadom, mnogo im je stalo do Balkana, ali neću te i istoriju učit.
    I treće, bataljujem priču, jer sam svoje rekao.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  14. #537
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,858
    Thanks Thanks Given 
    14,862
    Thanks Thanks Received 
    3,669
    Thanked in
    2,619 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Raulio View Post
    Ne kaže se "uveženo" nego "uvezeno". To prvo.
    A drugo, odgledaj taj video, smanji žar, ili žal, za Zapadom, mnogo im je stalo do Balkana, ali neću te i istoriju učit.
    I treće, bataljujem priču, jer sam svoje rekao.
    Ž mi je zvučnije moš mislit otud i Žar, a i ono mrŽnja nas je odrŽala.

    Igrica rijeČi prosto.

    A to svoje nadobudno prostriranje istorije ili historije to ono..prostiri pred ogledalom moŽda se primi ko Nikoli Simiću u Tijesnoj KoŽi.

    Namjere nimalo čiste jbg.

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    No pasaran!

  15. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  16. #538
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,266
    Thanks Thanks Given 
    699
    Thanks Thanks Received 
    532
    Thanked in
    387 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Ž mi je zvučnije moš mislit otud i Žar, a i ono mrŽnja nas je odrŽala.

    Igrica rijeČi prosto.

    A to svoje nadobudno prostriranje istorije ili historije to ono..prostiri pred ogledalom moŽda se primi ko Nikoli Simiću u Tijesnoj KoŽi.

    Namjere nimalo čiste jbg.

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Dobro, dobro, gramatika - sjedi 1
    istorija - sjedi 1
    Ali evo, pošto znaš da te poštujem kao koleginicu s foruma i komunistu, oli mi reć kad to Balkan nije bio bitan Zapadu?
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  17. #539
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,858
    Thanks Thanks Given 
    14,862
    Thanks Thanks Received 
    3,669
    Thanked in
    2,619 Posts

    Default

    Ti stvarno zamišljaš nešto..što..nešto..ma hajde.

    Malo u temelje ja ono..da se vrnem od zadaha raznih Ljotićevaca što bi ono da uhvate u kolo.Odstupi.

    Ima jedna, a ima ih dosta.



    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 02-12-22 at 23:25.
    No pasaran!

  18. #540
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,266
    Thanks Thanks Given 
    699
    Thanks Thanks Received 
    532
    Thanked in
    387 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Ti stvarno zamišljaš nešto..što..nešto..ma hajde.

    Malo u temelje ja ono..da se vrnem od zadaha raznih Ljotićevaca što bi ono da uhvate u kolo.Odstupi.

    Ima jedna, a ima ih dosta.



    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Kako sam ja ljotićevac, ja ne znam što to znači, iskreno. Evo ti, na moj You Tube profil pjesma i ima 283 hiljade pregleda, nemam ja od toga dinara da se razumijemo...PA POVIKA IZ SVEG GLASA, ZELEN GORU ZATALASA . Ja sam se sa bivšim šefom posvađao jer je palamudio o Kovačevićima i njihovim zvjerstvima
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  19. #541
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,266
    Thanks Thanks Given 
    699
    Thanks Thanks Received 
    532
    Thanked in
    387 Posts

    Default

    Jes, ovo sam ja, ovaj ka Witcher. Znaš da ja svoj identitet ne krijem. Nisam pizda posrana.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  20. #542
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,858
    Thanks Thanks Given 
    14,862
    Thanks Thanks Received 
    3,669
    Thanked in
    2,619 Posts

    Default

    Opušteno samo.No se riječi mržnja ne hvataj i sve ok.
    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    No pasaran!

  21. The Following User Says Thank You to Bluemoon For This Useful Post:


  22. #543
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,266
    Thanks Thanks Given 
    699
    Thanks Thanks Received 
    532
    Thanked in
    387 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bluemoon View Post
    Opušteno samo.No se riječi mržnja ne hvataj i sve ok.
    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Ne mislim na riječ "Mržnja" u uobičajenom značenju, nego nije ni bitno. Znaš ti dobro ko sam ja. A popio sam malo. Pa avetam
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  23. #544
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,772
    Thanks Thanks Given 
    1,482
    Thanks Thanks Received 
    4,929
    Thanked in
    2,310 Posts

    Default

    PRIče MUzika Subotom - Primus je bila trostana radio emisija koja se emitovala na drugom programu radio Sarajeva od 6.1.1979 god. Ta radio emisije vrlo brzo prevazilazi lokalni (sarajevski) karakter i postaje uticajna širom Jugoslavije. Urednik emisije je Boro Kontić koji je zaslužan za taj karater emisije. U trosatnoj emisiji bili je nekoliko segmenta, a izdvojili su se ,,šta je pisac htio da kaže'' u kojoj su pjevani prevodi svjetski poznatih hitova, te ,,top lista nadrealista''. Naime tog 9.5.1981 god. odigrana je radio drama kada su Zlatko Arslanagić, Saša Kontić, Goran Petranović Roki, Nenad Janković i Zenit Đozić su nasilno upali u studio zbog nezadovoljstva muzikom koja se emituje i zahtjevaju da se pušta druga muzika - novi val. Toj postavi ,,top liste nadrealista'' se pridružuju Boris Šiber, Dražen Ričl, Branko Đurić Đuro i Elvis J. Kurtović (Mirko Srdić). Iz tog druženja nastaje novi muzički talas tzv. novi primitivizam. Popularansot je bila toliko velika da je 1985 god. odlučeno da se krene i sa televizijskom emisijom ,,top liste nadrealista'' gdje se ekipi pridružuju Nenad Janković (dr. Nele Karajlić), Dražen Janković, Dado Džihan, Darko Ostojić, Miroslav Mandić, Srđan Velimirović i Zlatko Ivanišević. Time ,,top lista nadrealista'' prelazi iz radijskog u televizijski profil. Boro Kontić je stvorio emisiju koja je daleko prevazilazi lokalne sarajvske okvire. Kreativne mlade ljude željne dokazivanje je uspio da usmjeri na pravi načan i stvori (da li je prejaka riječ') kult.

  24. The Following User Says Thank You to wulfy For This Useful Post:


  25. #545
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,772
    Thanks Thanks Given 
    1,482
    Thanks Thanks Received 
    4,929
    Thanked in
    2,310 Posts

    Default

    Da bi predhodnu priču stavio u kontekst (i snagu negdašnje jugoslovenske kulture) moram pomenuti novi val (new wawe). Novi val je muzički žanr koji se pojavio u SAD i Velikoj Britaniji 1976 god. Jugoslavija je vrlo brzo (uzeti u obzor i socijalističko uređenje države što daje nevjerovatno notu svemu tome) prihvatila taj trend. Muzičke grupe koje su u Jugoslaviji predvodnici tog novog muzičkog stila su:
    - Buldožer je osnovan 1975 god. te su u jednom periodu prihvatili novi val, a bend su u startu činili: Borut Činč (klavijature vokal), Andrej Veble (bas-gitara), Uroš Lovšin (solo gitara) i Stefan Jež (bubnjar).
    - Paraf je postojao od 1976 do 1984 god., a promjenile su se tri postave benda- Prva postava je bila: Valter Kocijančić (gitara, vokal), Zdravko Čabrijan (bas-gitara) i Dušan Ladavac (bubanj). Druga postava je bila: Pavica Mijatović, Vim Cola (vokal), Mladen Vičić Ritchie (gitara), Raoul Varljen (klavijature), Zdrave Čabrijan (bas-gitara) i Dušan Ladavac (bubanj). Treća postava su bili: Pavica Mijatović, Vim Cola (vokal), Mladen Ilić (gitara), Raoul Varljen (klavijature), Zdrave Čabrijan (bas-gitara) i Dušan Ladavac (bubanj).
    - Pankrt (na slovenačkom znači kopile) je postojao od 1977. do 1987. god., a članovi su bili: Peter Lovšin (kompozitor/pevač), Boris Kramberger (bas), Dušan Žiberna (gitara), Bogo Pretnar (gitara), Marko Kavaš (gitara), Slavc Colnarič (bubnjevi), Mitja Prijatelj (gitara), Gregor Tomc (kompozitor/menadžer) i Matjaž Gantar (nije bio član benda cijelo vreme).
    - Prljavo kazalište je osnovano 1977 god. te je prva postava benda bila: Jasenko "Jajo" Houra (ritam gitara, prateći vokali, tekstopisac), Zoran "Zok" Cvetković (solo gitara, akustična gitara), Davorin Bogović (glavni vokal), Ninoslav "Nino" Hrastek (bas-gitara) i Tihomir "Filko" Fileš (bubnjevi).
    - Azra je postojala od 1977 do 1988 god., a ime grupe je uzeto od pijesme koju je napisao Hajnrih Hajne (preveo Aleksa Šantić 1923 god.). Prvu postavu čine: Branimir "Johnny" Štulić (vokal, gitara), Mišo Hrnjak (basist) i Boris Leiner (bubnjar). Kroz bend su prolazili još mnogi drugi.
    - Pekinška patka je postojala od 1978 do 1981 god., a grupa je imala dvije postave, prvu postavu su činili: Nebojša Čonkić Čonta (vokal), Sreta Kovačević (gitara), Laslo Pihler (bubanj) i Boris Oslovčan (bas). Drugu postavu su činili: Nebojša Čonkić Čonta (vokal), Zoran Bulatović (gitara), Laslo Pihler (bubanj) i Marinko Vukmanović (bas).
    - Laboratorija zvuka je postojala od 1978 do sredine devedesetih, a grupu čine: Predrag Vranešević, Mladen Vranešević, Dinna Vranešević, Aleksandar Pejak, Vera Lajko, Dragan Zarić, Đorđe Urban, Vince Olah, Miroslav Ćurćijanski, Ivan Kašik i Renata Viggy
    - Haustor je postojao od 1979 do 1990 god., a grupu su činili a činili: Darko Rundek (pjevač i solo-gitarist), Ozren Štiglić (ritam-gitarist) i Srđan Sacher (bas). Pridružuju se Zoran Perišić (bubnjar), Damir Prica (saksofonist) Damir Prica, Nikola Santro (trombonist)
    - Film je postajo od 1979 do 1992 god.,a prvo ime im je bilo Šporko šalaporko i njegove žaluzine, a članovi su bili: Jurislav Stublić (vokal), Marino Pelajić (bas-gitara), Mladen Juričić (gitara) i Branko Hromatko (bubnjevi).
    - Šarlo akrobata je band koji je postojao od 1980 do 1981 god., a članovi su bili: Milan Mladenović (vokal, gitara), Dušan Kojić Koja (bas, vokal) i Ivica Vdović (bubnjevi)
    - Električni orgazam je postojao od 1980 do 1988 god (ponovo se aktiviraju 1991 ili 1992 god.), a grupu čine: Srđan Gojković Gile (gitara), Ljubomir Jovanović Jovec (gitara), Ljubomir Đukić (klavijature), Marina Vulić (bas) i Goran Čavajda Čavke (bubnjevi).
    - Idoli su postojali od 1980 do 1984 god., a bend su činili: Nebojša Krstić (vokal, udaraljke), Srđan Šaper (vokal, udaraljke), Vlada Divljan (gitara), Goran Vejvoda (gitara, klavijature), Boža Jovanović (bubnjevi), Kokan Popović (bubnjevi), Zdenko Kolar (bas) i Branko Isaković (bas)

    Kontekst je taj da se novi val primio na muzičkim scenama Ljubljane, Zagreba i Beograda, dok je Sarajevo furalo svoj fazon, tzv novi primitivizam koji je se izrodio iz pomenute radio emesije. Sredinom osamdesetih pomenute grupe u ovom popisu (a koje su opstale) napuštaju novi val i te se okreću nekom drugom pravcu pop rok muzike (neko bi rekao novi romantizam). Kada se uporede pijesme novog vala iz Jugoslavije, te SAD i Velike Britanije vidi se da nikada niti jedna država ,,istočnog bloka'' nije bila toliko blizu ,,zapadu''. Umjesto da nastavimo kulturno da se razvijamo, ovaj period se proučava kao anomalija. Lično mislim da bi i ,,novi primitivizam'' mogao da se bez problema smjesti u ,,novi val'', ali sa nekim autentičnijim (sarajevskom) primesom.
    Last edited by wulfy; 03-12-22 at 15:21.

  26. The Following User Says Thank You to wulfy For This Useful Post:


  27. #546
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    12,858
    Thanks Thanks Given 
    14,862
    Thanks Thanks Received 
    3,669
    Thanked in
    2,619 Posts

    Default

    Rundek sa Šerbedžijom i kantautorom Arsenom Dedićem ima pjesmu koju je sam napisao, a našla se na Šerbedžijinom albumu Mnoge smo i mnogo voljeli..

    Na nešto me sjeća taj grad
    Tri kuće na trgu i zastave
    Zvuk neba je topal i jak
    A ljudi su sjeli pod hrastove..

    Imao je nedavno koncert u Crnoj Gori..zaista je poseban i još ima onu njegovu energiju.

    Sent from my SM-A336B using Tapatalk
    Last edited by Bluemoon; 03-12-22 at 15:52.
    No pasaran!

  28. #547
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,266
    Thanks Thanks Given 
    699
    Thanks Thanks Received 
    532
    Thanked in
    387 Posts

    Default

    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  29. #548
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,266
    Thanks Thanks Given 
    699
    Thanks Thanks Received 
    532
    Thanked in
    387 Posts

    Default

    Neka priča o Boki, i sjetim se, kad je Zvijezda igrala vrtipolo u Split prije 3, 4 godine, pa igrače Zvijezde napali građani Splita, a onaj golman vikao "Ja sam Crnogorac..." kao da oni manje mrze Crnogorce. To u Sfrjot nije moglo, mržnja je potiskivana, što ne valja po Frojdu, ali po meni valja. A i policija bi te uhapsila za jurnjavu ljudi nožem po gradu.
    Ne zna se što je gore, eks ju ili ove nove države...
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  30. #549
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,004
    Thanks Thanks Given 
    5,016
    Thanks Thanks Received 
    2,424
    Thanked in
    1,306 Posts

  31. #550
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Raulio, imamo slican broj pratilaca

    Kako tek ona Ukrajinka pjeva "Komandant Sava"...

    Ali zato mozda i najjaci stih "jer umrijeti za slobodu moze samo div junak"

    Partizan sam tim se dičim:
    To ne može biti svak
    Umrijeti za slobodu,
    Može samo div junak.

    A ovo valja pogledati. SRAMOTA.


Page 22 of 23 FirstFirst ... 12181920212223 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Jugoslavija part iv
    By PrijekiLijek in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1
    Last Post: 24-04-12, 01:59
  2. Titova najveća tajna...
    By ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^ in forum Sve i svašta
    Replies: 10
    Last Post: 23-01-12, 12:09
  3. Titova posljednja ispovijest
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 15
    Last Post: 06-09-09, 00:49
  4. Titova ispovest u Karadjordjevu 1979.
    By englezovic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 14
    Last Post: 10-05-04, 19:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •