Page 14 of 23 FirstFirst ... 4101112131415161718 ... LastLast
Results 326 to 350 of 571

Thread: Titova Jugoslavija

  1. #326
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    CG
    Posts
    779
    Thanks Thanks Given 
    33
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Mig-29 je placan SSSR-u 15,9 miliona tadasnjih USD(ne "klirinskih dolara") i to jednosjedi, dok su dvosjedi placeni nesto preko 16 miliona(zaboravio sam sad tacnu cifru).Avioni su placeni kesom i to odmah, svih 16 komada(14 jednosjeda plus 2 dvosjeda), nikakav otpis klirinskog duga nije tada dolazio u obzir za SSSR.
    Razmatrana su tri aviona F-16, Mirage 2000 i Mig-29. Prvi je otpao Viper/Fighting Falcon zbog cijene, zatezanja sa nabavkom raketa srednjeg dometa AIM-7 Sparrow(nudili starije modele), skupljeg odrzavanja.Ostali su u finalu Mirage i Mig, i na oba su letjela nasa tada 2 najbolja probna pilota Marjan Jelen i Branko Bilbija, koji su pohvalili oba aviona.Ali su davali blagu prednost Migu zbog boljih manevarskih osobina, fuzije senzora(radar+FLIR), i rakete kratkog dometa R-73 povezane sa nisanom na kacigi pilota i nize cijene nabavke.
    Dok je Miraz bio bolji presretac(sto je nama u stvari trebalo) zbog delta krila i krace pretpoletne pripreme, imao duzi resurs, manji radarski odraz, nijesu bile potrebne gradjevinske prepravke na podzemnom aerodromu Zeljava. Itd.
    Na kraju je odlucila niza cijena Miga i veca licna naklonjenost vojnog vrha Ruskoj/Sovjetskoj tehnici.

  2. #327
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Ja sam bio ubijedjen da su 29ke placene prebijanjem klirinskog duga. I tu su nas Sovjeti cijedili.

  3. #328
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,426
    Thanks Thanks Given 
    953
    Thanks Thanks Received 
    548
    Thanked in
    306 Posts

    Default

    A i Mirage je imao bolje naoružanje vazduh-zemlja (doduše što nije bilo teško jer mig29 nije imao ništa)

    TT

  4. #329
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    CG
    Posts
    779
    Thanks Thanks Given 
    33
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Pokusano je da se dobiju na otpis duga ali Sovjeti nijesu htjeli ni da cuju, samo kes.
    Inace to je bio dio planiranog paketa za otpis duga SSSR ka SFRJ, migovi plus izgradnja metroa u Beogradu(pa onda da se to prebija izmedju republika).
    Medjutim tada je njima trebala hitno cvrsta valuta(dolari) zbog Avganistana, Cernobilja, loseg planiranja u poljoprivredi i prehrambenoj industriji, zaredjale se u kratkom vremenu i prirodne nepogode(suse, poplave, zemljotesi,...), itd.

  5. #330
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Pala ie i cijena nafte na svjetskom trzistu. Podsjeti me prica o SSSR i na fenomen Erevan - Titograd, razmjena pionira. Okolnosti i u Erevanu i u Titogradu su se od 1989 promijenili do neprepoznatljivosti u par godina. Zamislite da neko danasnju djecu posalje u Erevan na ekskurziju. Kad vec pomenu zemljotres, Jedna posada jugoslovenskog AN 12 poginula je prilikom dotura humanitarne pomoci u zemljotresom pogodjenoj Jermeniji 1988 godine.

  6. #331
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,828
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Ni Jerevan nije isti zadnjih 20 godina.
    To je grd koji je napredovao 50 godina za kratko vrijeme

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  7. #332
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,408
    Thanks Thanks Given 
    1,602
    Thanks Thanks Received 
    1,704
    Thanked in
    1,022 Posts

  8. The Following User Says Thank You to miovrag For This Useful Post:


  9. #333
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,351
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default



    Ulcinj 1959. :mrgreen:

  10. The Following 2 Users Say Thank You to ASC For This Useful Post:


  11. #334
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Postoji ona legenda iz Ulcinja u vezi Titove posjete, da li iz '59 ili kad je bio sedamdesetih. Moguce tokom ove iz '59.
    Valjda se dugo gatalo da li Tito dolazi u Ulcinj. Valjda put nije valjao, pa je trebao brodom, pa ne brodom nego opet putem. I uglavnom je stigla vijest da Marsal ne dolazi. U nekom hotelu gdje su trebali da ga docekaju u skladu sa tim pojedu svecani rucak. Kad ono evo ga Marsal. I tog nekog kuvara ili sefa sale u tom trenutku okine srce. Pa su ga sakrili pod stolom ili se sam tamo sakrio. Davno sam citao tu poucnu prici pa se ne sjecam detalja.

  12. #335
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Doris Dragović ima pjesmu Hej Jugosloveni, a Tereza Kesovija pjesme Jugoslavijo, volim te i Herceg-Novi, lijepi grade. O Jugoslaviji su pjevali i Bora Drljača, Era Ojdanić, Gvozden Radičević, Mladen Petrović Kosmajac, Lepa Brena, Miroslav Ilić, Zorica Brunclik itd. Primjer pjevača prevrtljivca je Borislav Zorić Ličanin. Prije rata je snimio pjesme Druže Tito, legendo najveća, Titova me slika sjeti, Naše bratstvo i jedinstvo itd. U ratu srpske nacionalističke pjesme.






  13. #336
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Botswana
    Posts
    1,737
    Thanks Thanks Given 
    250
    Thanks Thanks Received 
    248
    Thanked in
    144 Posts

    Default

    Srećan Dan Mladosti svima koji slave !!!

  14. #337
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samotnjak View Post
    Doris Dragović ima pjesmu Hej Jugosloveni, a Tereza Kesovija pjesme Jugoslavijo, volim te i Herceg-Novi, lijepi grade. O Jugoslaviji su pjevali i Bora Drljača, Era Ojdanić, Gvozden Radičević, Mladen Petrović Kosmajac, Lepa Brena, Miroslav Ilić, Zorica Brunclik itd. Primjer pjevača prevrtljivca je Borislav Zorić Ličanin. Prije rata je snimio pjesme Druže Tito, legendo najveća, Titova me slika sjeti, Naše bratstvo i jedinstvo itd. U ratu srpske nacionalističke pjesme.





    Pjevac je tu da pjeva. Ko ih dozivljava na drugaciji nacin to je njegov problem. Zanimljivost kod ovih ”estradnih umjetnika” je u drustvenom puritanizmu nekadasnje SFRJ. Kakvi god da su bili ”iznutra” prosto ih je ambijent SFRJ pravio boljim nego sto jesu. Era Ojadanic u odijelu, kravati i pod sljivu i da mu je dobro. A sad mu se na rep ne moze stat. Kao ni ostalima. Cvrsta ruka je majka.
    Meni je najzanimljiviji Djoka Balasevic. Igla na njegovom kompasu uvijek pokazuje gdje je moc. Pa od ”Racunajte na nas” sve do ”Sugar repa” iz 1986 koji je i najavio ”demokratiju i promjene”. Sjedi Djoka tako sa zenom, rucaju i onda mu padne na pamet da opljune malo po sistemu. Nije cudo sto su u starom Rimu glumce i zabavljace sahranjivali na posebnom groblju sa prostitukama.
    Ta muzikica i pop i rok i folk stvarno su u SFRJ stvarali ”klimu” ili nekakav osjecaj bolji nego sto jeste. Gotovo pa Zapad. Znala je Udba sta radi i kako i kroz pjesmu da nam se obrati.
    Tek da se spomene, na primjer Ipe Ivandic se u tom svijetu nije snasao, nije bio taj tip. Sa druge strane brat Brega od kamena je pravio zlato. Dzeger mu nije do koljena.

  15. The Following User Says Thank You to kljift For This Useful Post:


  16. #338
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    265
    Thanks Thanks Given 
    34
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Balašević je najviše opelješio Hrvate sa izjavama "maternji jezik mi je hrvatski" i " slobo je zločinac". Hrvati mu pune dvorane od Pule do Osijeka. Godišnje im uzme pola miliona. Karta mu 20 eura za koncert. Pametni Djole Proleće.

  17. #339
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    A sve se pravi blesav.

  18. #340
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by recbok View Post
    Balašević je najviše opelješio Hrvate sa izjavama "maternji jezik mi je hrvatski" i " slobo je zločinac". Hrvati mu pune dvorane od Pule do Osijeka. Godišnje im uzme pola miliona. Karta mu 20 eura za koncert. Pametni Djole Proleće.
    Wooow kakvo lupanje. Za 4+



    "Ja inače pevam na svom maternjem, Hrvatskom jeziku. Ali postoji jedan problem, ja govorim jednu iskvarenu verziju, takozvani Srpski" Đorđe Balašević, Zagreb 26.12.2019


    Samo neko zlonamjeran i namjerno budala ne vidi šta je čovjek htio da kaže
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  19. #341
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Poznat je Đole kao mirotvorac, kod onih sa IQ under 25.

    Vaučer namazana pevaljka. Sličan tip je i Rambo Amadeus, da ne pominjem Sergeja Ćetkovića i ostalu ekipu...

  20. #342
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,432
    Thanks Thanks Given 
    94
    Thanks Thanks Received 
    149
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    Đole nije nikakva pevaljka, nego veliki pjesnik i umjetnik.

    U priču oko njegovih stavova ne želim da ulazim, jer bi se brzo spustila na neki nivo blata, jako karakterističan za Balkan.

    Послато са E6653 помоћу Тапатока
    "K'o mi, kad zovemo velikim čovjeka sitne duše,
    a ko zna koliko je tihih što divovi u njima čuče."

  21. #343
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    265
    Thanks Thanks Given 
    34
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Wooow kakvo lupanje. Za 4+



    "Ja inače pevam na svom maternjem, Hrvatskom jeziku. Ali postoji jedan problem, ja govorim jednu iskvarenu verziju, takozvani Srpski" Đorđe Balašević, Zagreb 26.12.2019


    Samo neko zlonamjeran i namjerno budala ne vidi šta je čovjek htio da kaže

    A kojim ti jezikom govoriš pa se stalno praviš pametan replicirajući na sve moguće postove?

  22. #344
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default


    Kakvo puštanje buve. Te ili sledeće godine i Tuđman je dobio pasoš.

  23. #345
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    265
    Thanks Thanks Given 
    34
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    "Ne lomite mi bagrenje" je njegova najveća velikosrpska pjesma. Odnosi se na Srbe sa Kosova, a pjesma je predhodila govoru na Gazimestanu. Inače, Srbi iz Vojvodine su frenetični i nepopravljivi nacionalisti. Služio sam vojsku u Somboru i Zrenjaninu i ne postoji Srbin prečanin koji
    nije pakleni nacionalista. Takve nacionaliste sam vidjao samo u Sjevernoj Hrvatskoj.
    Djole je druga varijanta Thompsona i Baje Malog Knindze koji uzimaju lovu na nacionalizam. Izdao je i knjigu a cijena joj u knjižari 25 eura.

  24. The Following User Says Thank You to recbok For This Useful Post:


  25. #346
    Join Date
    May 2019
    Posts
    683
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    210
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Srpski nacionalizam u Vojvodini je djelatan, proizvodan. Pri tome se nakalemio na ratnicke tradicije. Oni su i jedini od Srba koji su imali stvarnu elitu u kontinuitetu od oficirskog kora do burzoazije. Ljudi koji su bili materijalno bogati kroz vise generacija i za koje politika nije bila sredstvo bogacenja jer su u bogatstvu vec bili rodjeni.
    Uspjeli su da dodju do pristojnog statusa u AU monarhiji izbjegavajuci da postanu plijen Madjara u vremenu kad su ovi bili najjaci. Pri cemu ih je AU monarhija naucila da se lakse zivi uz struku i od struke nego na primjer na nas nacin.
    Vojvodina i Slavonija su vjerovatno najvece zrtve raspada SFRJ. Prostranstva koja ne trpe kvazi drzave i politicke lumene sa kamenjara koji u stomaku hrane po deset gladnih djedova.
    CG i kamenjarsko - brdjanska ekipa od Kosova do Hercegovine se raspadom SFRJ vratila uredjenju piratskog gnijezda spram kojeg industrijsko - drustveno nasljedje SFRJ izgleda potpuno strano i nenormalno.
    A cemu da se vrate Vojvodina i Slavonija? Nije cudo sto Madjarska dijeli pasose.

  26. #347
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Đorđe Balašević nacionalista ?!

    interesantne pjesme pravi za takvog




    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  27. #348
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by recbok View Post
    "Ne lomite mi bagrenje" je njegova najveća velikosrpska pjesma. Odnosi se na Srbe sa Kosova, a pjesma je predhodila govoru na Gazimestanu. Inače, Srbi iz Vojvodine su frenetični i nepopravljivi nacionalisti. Služio sam vojsku u Somboru i Zrenjaninu i ne postoji Srbin prečanin koji
    nije pakleni nacionalista. Takve nacionaliste sam vidjao samo u Sjevernoj Hrvatskoj.
    Djole je druga varijanta Thompsona i Baje Malog Knindze koji uzimaju lovu na nacionalizam. Izdao je i knjigu a cijena joj u knjižari 25 eura.
    Uvijek su pjevači služili. Nije Đole služio Miloševiću ali nije bio imun na Đukajeve euriće i kada je trebalo razbijati. Slični su svi. Jedan Čolić je spao na grane da služi izborima, Rambo nikad nije direktno napao režim u CG kao što je kuražan bio da to radi u Srbiji. Sergej je tek posebna priča, vrhunac ljigavosti. U vrijeme SFRJ itekako se vodilo računa o mnogim stvarima, itekako su grupe i pjevači morali proći kroz prste državne bezbjednosti i nisu bili otvoreni ljigavci.

  28. #349
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Djole je imao par "ispada", svakome je moguce naci manu. Ali, sveukupno je bio na strani protiv rata i nacionalizma. I bio spreman da stavi glavu u torbu, kao kad je isao na koncert u Sarajevu u vrijeme ratnih godina, uprkos prijetnjama. Ne bas cest slucaj medju pjevacima.

    Regrutesku je postavio Rakun (trebalo bi postaviti reakciju publike na koncertu u Sarajevu na ovu pjesmu - da se covjek najezi) a ja cu jednu drugu antiratnu: Covek s mesecom u ocima:


    A s ovom pjesmom se islo u rusenje Milosevica:


    Kamo srece da je vise ovakvih kao Djole Balasevic. Spaja zavadjene narode. Bori se protiv rata i nacionalizma. Malo li je. Da je vise Djola Balasevica narod bi bio normalniji.

    Perfekcija je rezervisana za svece i andjele. A i to je upitno. Posebno za svece koje proglasava SPC:upset:

  29. #350
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Đole spajao? Hahaha . Sve je samo sitan interes iza njega. Đole je pred referendum u CG otvoreno služio režimu u CG. Isto bi sjutra uradio da "spoji" bilo koju sličnu situaciju. Klasičan folirant. Ne bi me čudilo da se nekad otkrije na čijem je platnom spisku bio.

    Vrhunac je Lane Gutović, kada se pojavio na završnoj konvenciji Migu pred izbore... Sačuvaj me Bože takvih pomiritelja ka što su svi gore pobrojani
    Last edited by Director; 17-06-20 at 16:07.

Page 14 of 23 FirstFirst ... 4101112131415161718 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Jugoslavija part iv
    By PrijekiLijek in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1
    Last Post: 24-04-12, 02:59
  2. Titova najveća tajna...
    By ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^ in forum Sve i svašta
    Replies: 10
    Last Post: 23-01-12, 13:09
  3. Titova posljednja ispovijest
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 15
    Last Post: 06-09-09, 01:49
  4. Titova ispovest u Karadjordjevu 1979.
    By englezovic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 14
    Last Post: 10-05-04, 20:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •