Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 71

Thread: Prokrustova postelja

  1. #26
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,243
    Thanks Thanks Given 
    786
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    To sa djecom i roditeljima je najrasprostranjeniji vid "ukalupljavanja", jer je otpor najslabiji. Narocito je to vidljivo u religioznim porodicama, kojih, hvala Bogu, imamo za izvoz. Sta je sunećenje malih djecaka u muslimanskim porodicama, nego odvratna manifestacija upravo ove teme. Svakakvi obicaji, vjerovanja, postovi, sveci, sujevjerja.. da se covjeku smuci u kakve debilne kalupe trpaju svoju djecu.


  2. #27
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Ukalupljavate li nekog?

    Ne ne mi nikoga, treba biti ovakav onakav, slobodan.

    E kad neko kaze da su mu roditelji gowna, onda nemoj tako, ne valja tako o roditeljima, roditelji nas napravili, bla bla truc truc.

    Sta je to nego ukalupljavanje. Sablaznjavate se zbog necijeg iznosenja negativnih emocija prema jednom od roditelja.

    Phenix podrska. Ne bih u detalje, ali potpuno razumijem situaciju.

    Stop prici kako to ne treba tako I sablaznjivanju.

    Malo je OT, prastajte, nego me iznervira kako svi zaskakaste na djevojku u cilju ukalupljavanja.


    Sent from my EVA-L09 using Cafe Del Montenegro mobile app
    Last edited by kimmi; 05-07-17 at 09:41.

  3. #28
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,827
    Thanks Thanks Given 
    1,661
    Thanks Thanks Received 
    2,054
    Thanked in
    846 Posts

    Default Prokrustova postelja

    Niko vidim ne voli te kalupe ali isto znam da većina bi bila pogubljena da nije u tim kalupima. Razlika je samo da li sami sebe kalupite ili neko drugi to pokusava. To je trivijalno po meni.

    Kalupi su većini neophodni. Kako funkcionisati van kalupa, van poznatog svijeta. Ima li ko hrabrosti da izadje iz kalupa? To su pitanja za mene, a ovo "namece li vam ko misljene" smo vec prezvakali na bezbroj tema. Dakle, smijete li izaci iz kalupa bilo svog ili nametnutog?

    Npr. da li ćete zajebati nekoga samo iz zabave i zato što vam se može?

    Da li ćete jednom kad dijete padne trčati zabrinuto da ga podignete ili se nekad nasmijati kako je smiješno palo?

    Da li smijete da nesto loše kazete ili pomislite o biblijskom Bogu?

    Ne govorim o potrebi da to uradite vec da li smijete preci neke granice koje ste vi ili neki drugi nacrtali?
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  4. #29
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,243
    Thanks Thanks Given 
    786
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    To je vec presiroka tema, Cezare, bolje da se drzimo samo nametanja. Ako pocnemo o svim (ne)nametnutim kalupima i vrijednostima kojima robujemo, odosmo u filozofiju koja ce sve razvodnjaviti do te mjere, da ce na kraju ispasti da je sve to potpuno normalno. A nije. Nametanje nikako nije normalno, narocito ne kad je rijec o primjerima iz mog prethodnog posta. A tih kalupa ima bas svakakvih, nacionalnih, ideoloskih, socioloskih, religijskih, (ne)moralnih, sportskih-navijackih.. Odosmo u quurac s temom onda.


  5. #30
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,827
    Thanks Thanks Given 
    1,661
    Thanks Thanks Received 
    2,054
    Thanked in
    846 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    To je vec presiroka tema, Cezare, bolje da se drzimo samo nametanja. Ako pocnemo o svim (ne)nametnutim kalupima i vrijednostima kojima robujemo, odosmo u filozofiju koja ce sve razvodnjaviti do te mjere, da ce na kraju ispasti da je sve to potpuno normalno. A nije. Nametanje nikako nije normalno, narocito ne kad je rijec o primjerima iz mog prethodnog posta. A tih kalupa ima bas svakakvih, nacionalnih, ideoloskih, socioloskih, religijskih, (ne)moralnih, sportskih-navijackih.. Odosmo u quurac s temom onda.
    Ne velim, no ćemo se svi na kraj složiti da nikom ne trba nametati svoja u vjerenja. Bićemo svi široki, liberalni... I onda može lock na temu.

    Nisam htjeo gore da kazem da su te "nenormalne" stvari normalne ali da li ponekad smijemo da ih uradimo. Radoznalosti radi. Mozda nam je nametnuto da budemo "dobri" a u stvari smo "zli"? Postoje ljudi koji rastu u sjenci isto kao oni na svijetlu. Kako znati sta je dobro ako nikad lose nista nisi uradio? Nije biti u kalupu greska nego nikad ne izaci iz njega odnosno ne biti svjestan istog.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  6. #31
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,243
    Thanks Thanks Given 
    786
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Sve to stoji, ali eklektik upravo to i znaci - ne biti u kalupu. Covjek cita, gleda, uci na tudjim greskama, kad mora i na svojim.. za mnoge stvari je vrlo jednostavno procijeniti je li dobro ili lose. Za neke treba malo vremena, iskustva, volje.. Ne treba biti genije da bi znao da je pranje zuba prije spavanja primjer tog nekog dobrog kalupa, tj navike. S druge strane, nije jednostavno odbaciti neke norme ponasanja i neka uvjerenja koja su ti usadjena od malih nogu, iako ti nikad nisi vidio potvrdu/dokaz tih uvjerenja. Tu se vracamo na pricu kako i koliko roditelji znaju da se poseeru u zivot djeci...


  7. #32
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Svi smo mi žrtve svojih ubjeđenja, iskustava, čuda... ako smo produktivni i zdravi našli smo mjeru svega toga.

    Mi za u kalup i jesmo... ja bih u cipele br. 41 crko, a 45 bi mi landarale i spadale (ako ih ne bi dopunio nečim).
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  8. #33
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Realizacija iluzije ne ukida iluziju, ali više nema moć nad tobom.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  9. #34
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,563
    Thanks Thanks Given 
    1,964
    Thanks Thanks Received 
    2,572
    Thanked in
    1,103 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Realizacija iluzije ne ukida iluziju, ali više nema moć nad tobom.
    Aooo ovo si dobro rekao. Ili je citat?! Imas rep kad budem sa racunara.
    Tu es mon héro!

  10. #35
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    A đe ja, ja da sam toliko bistar ne bih bio đe sam.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  11. #36
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ukalupljavate li nekog?

    Ne ne mi nikoga, treba biti ovakav onakav, slobodan.

    E kad neko kaze da su mu roditelji gowna, onda nemoj tako, ne valja tako o roditeljima, roditelji nas napravili, bla bla truc truc.

    Sta je to nego ukalupljavanje. Sablaznjavate se zbog necijeg iznosenja negativnih emocija prema jednom od roditelja.

    Phenix podrska. Ne bih u detalje, ali potpuno razumijem situaciju.

    Stop prici kako to ne treba tako I sablaznjivanju.

    Malo je OT, prastajte, nego me iznervira kako svi zaskakaste na djevojku u cilju ukalupljavanja.


    Sent from my EVA-L09 using Cafe Del Montenegro mobile app
    Evo ovako.

    Roditelj (sa velikim R),je neko ko se mora postovati.Ja jesam i kad nisu marili za mene,i kad su imali velike probleme(a trajali su),i kad bih dobila batine ni kriva ni duzna...sve sto cini djetinjstvo vecine nas.Ne postoji zaista ni jedan veci prijatelj od njega,pa cak i kad (ljudski) zna da napravi propust.Koliko je tesko biti uopste roditelj,da ti djeca sjutra uz sav trud ne trljaju na nos da su zbog tebe ovakva ili onakva ili da te ne mogu smislit.To je toliko cesto danas da cim udju u pubertete drznu se da ti kazu "dako ti glavu slomim" i "izlazi mi iz sobe,kravo".Roditeljima koji su htjeli samo da ih vaspitaju pripise se da su htjeli da od djeteta naprave nesto sto oni nisu bili nikad ili da budu minijature njihovog lika i djela pa ima dijete pravo.To je moj stav svo vrijeme i o cemu pisem uprkos tome sto postoje slucajevi nazalost koji su za neko strucno istrazivanje i pomoc...Na Phenix niko nije skocio vec se ona kao izdvojen slucaj pronasla i negativne emocije prema ocu su je nadvladale.I naravno da se zgrazavam ali ne licno Phenixinih emocija,traume itd vec zbog neznanja,nemoci roditelja(Bog zna kako je i sam odrastao) koji nije ni svjestan sta je prouzrukovao kod svog djeteta dok mi je Phenix zao sto je to i dalje i boli i tesko moze da nadje slobodu od istog.Konstatacija da bi voljela da ne dise mi je takodje tuzna jer zivot joj je sigurno dao i dosta dobrih trenutaka kojima se treba okretati.Svi imamo ruzne trenutke ali njima ne treba dozvoliti da nadjaca nasu ljubav prema lijepom sto nam zivot svakako daje.Samo je razlika sto mi imamo slobodu izbora da to uzimamo il ostajemo u tami.A ja joj dajem podrsku da dise i udise i zivi sve lijepo i dobro!


    S obzirom da ovdje imamo i antiteista koji se sablaznjavaju sveceva,ikona,postova i odlazaka u crkvu...Daj Boze da imam sjutra djecu kao sto su ona koju vidjam u crkvi.
    Nisam iz religiozne porodice,za Bozic se sjecam jedne godine,kad sam imala nekih 5 god,urezalo mi se u sjecanje sloznost svih nas i topline crkve,tad i nikad vise.I to je mozda jedini dan kad moji hoce da kuci proslave kao i vaskrsnje farbanje jaja koja nama djeci donese radost.Kao djetetu koji je vjeru dosta kasnije otkrio svojevoljno bez ikakvih kalupa,mnogo mi je zao sto me nisu kao dijete krstili i sto nismo vise od tog jednog puta isli u crkvicu.Zato se danas ne slazem kada kazu da dijete treba pustiti da odraste i izabere samo da li da se krsti ili ne.Nemam nista protiv ljudi koji su nevjerujuci jer ima i vjerskih fanatika ali s obzirom da nikad ne kroce u duh vjere niti daju sebi prilike neka onda nesto olako i ne tvrde.




    Sent from my Redmi 4 using Cafe Del Montenegro mobile app
    Last edited by Artemis; 05-07-17 at 12:57.



    "Tiha voda brijeg roni..."

  12. #37
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Evo ovako.

    Roditelj (sa velikim R),je neko ko se mora postovati.Ja jesam i kad nisu marili za mene,i kad su imali velike probleme(a trajali su),i kad bih dobila batine ni kriva ni duzna...sve sto cini djetinjstvo vecine nas.Ne postoji zaista ni jedan veci prijatelj od njega,pa cak i kad (ljudski) zna da napravi propust.Koliko je tesko biti uopste roditelj a da ti djeca sjutra uz sav trud ne trljaju na nos da su zbog tebe ovakva ili onakva ili da te ne mogu smislit.To je toliko cesto danas da cim udju u pubertete drznu se da ti kazu "dako ti glavu slomim" i "izlazi mi iz sobe,kravo".Roditeljima koji su htjeli samo da ih vaspitaju pripise se da su htjeli da od djeteta naprave nesto sto oni nisu bili nikad ili da budu minijature njihovog lika i djela pa ima dijete pravo.To je moj stav svoj vrijeme i kome pisem uprkos tome sto postoje slucajevi nazalost koji su za neko strucno istrazivanje i pomoc...Na Phenix niko nije skocio vec se ona kao izdvojen slucaj pronasla i negativne emocije prema ocu su je nadvladale.I naravno da se zgrazavam ali ne licno Phenixinih emocija,traume itd vec zbog neznanja,nemoci roditelja(Bog zna kako je i sam odrastao) koji nije ni svjestan sta je prouzrukovao kod svog djeteta dok mi je Phenix zao sto je to i dalje i boli i tesko moze da nadje slobodu od istog.Konstatacija da bi voljela da ne dise mi je takodje tuzna jer zivot joj je sigurno dao i dosta dobrih trenutaka kojima se treba okretati.Svi imamo ruzne trenutke ali njima ne treba dozvoliti da nadjaca nasu ljubav prema lijepom sto nam zivot svakako daje.Samo je razlika sto mi imamo slobodu izbora da to uzimamo il ostajemo u tami.A ja joj dajem podrsku da dise i udise i zivi sve lijepo i dobro!


    S obzirom da ovdje imamo i antiteista koji se sablaznjavaju sveceva,ikona,postova i odlazaka u crkvu...Daj Boze da imam sjutra djecu kao sto su ona koju vidjam u crkvi.
    Nisam iz religiozne porodice,za Bozic se sjecam jedne godine,kad sam imala nekih 5 god,urezalo mi se u sjecanje sloznost svih nas i topline crkve,tad i nikad vise.I to je mozda jedini dan kad moji hoce da kuci proslave kao i vaskrsnje farbanje jaja koja nama djeci donese radost.Kao djetetu koji je vjeru dosta kasnije otkrio svojevoljno bez ikakvih kalupa,mnogo mi je zao sto me nisu kao dijete krstili i sto nismo vise od tog jednog puta isli u crkvicu.Zato se danas ne slazem kada kazu da dijete treba pustiti da odraste i izabere samo da li da se krsti ili ne.Nemam nista protiv ljudi koji su nevjerujuci jer ima i vjerskih fanatika ali s obzirom da nikad ne kroce u duh vjere niti daju sebi prilike neka onda nesto olako i ne tvrde.




    Sent from my Redmi 4 using Cafe Del Montenegro mobile app
    Nadam se da ne mislis da pricas sa pubertetlijama koji iz prkosa ne postuju roditelje.

    Nista se na svijetu ne mora pa ni postovati roditelj.

    Roditelja ima raznih, moze biti alkos koji sve lomi I tuce kad se napije, moze biti narkos, moze biti kockar koji se ukakio u buducnost nekoliko narednih generacija, moze biti siledzija, moze biti necovjek, budala, kreten, sebicni raspikuca. Moze roditelj biti I neko ko ostavi djecu kod rodbine I ode nedje trbuhom za kruhom, ostavi djecu u dom ili ode jer ne zeli obaveze pa ide malo da "zivi".

    To sto neko napravi dijete ne stavlja ga na neku poziciju da mora biti postovan, pa cak ni od sopstvene djece.

    Nemoj svoju percepciju roditelja da prenosis na svaku drugu relaciju roditelj dijete, jer nisu svuda leptirici I sarenici u porodicnim odnosima, I nije svuda najveci grijeh roditelja to sto neopravdano vicu ili izbiju dijete.

    Cush, roditelj mora biti postovan.
    Ne mora uopste.

    Sent from my EVA-L09 using Cafe Del Montenegro mobile app

  13. #38
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,243
    Thanks Thanks Given 
    786
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Kako samo "ukalupljen" pogled na svijet jednog moderatora, vrh.. Ali kruna svega:
    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Daj Boze da imam sjutra djecu kao sto su ona koju vidjam u crkvi.
    I sta pametan covjek da kaze na ovo? Nista, brate..


  14. #39
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Može li moderator da premjesti ove postove ala je lijep ovaj svijet na temu o roditeljstvu... ups.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  15. #40
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    Evo ovako.

    Roditelj (sa velikim R),je neko ko se mora postovati.Ja jesam i kad nisu marili za mene,i kad su imali velike probleme(a trajali su),i kad bih dobila batine ni kriva ni duzna...sve sto cini djetinjstvo vecine nas.Ne postoji zaista ni jedan veci prijatelj od njega,pa cak i kad (ljudski) zna da napravi propust.Koliko je tesko biti uopste roditelj,da ti djeca sjutra uz sav trud ne trljaju na nos da su zbog tebe ovakva ili onakva ili da te ne mogu smislit.To je toliko cesto danas da cim udju u pubertete drznu se da ti kazu "dako ti glavu slomim" i "izlazi mi iz sobe,kravo".Roditeljima koji su htjeli samo da ih vaspitaju pripise se da su htjeli da od djeteta naprave nesto sto oni nisu bili nikad ili da budu minijature njihovog lika i djela pa ima dijete pravo.To je moj stav svo vrijeme i o cemu pisem uprkos tome sto postoje slucajevi nazalost koji su za neko strucno istrazivanje i pomoc...Na Phenix niko nije skocio vec se ona kao izdvojen slucaj pronasla i negativne emocije prema ocu su je nadvladale.I naravno da se zgrazavam ali ne licno Phenixinih emocija,traume itd vec zbog neznanja,nemoci roditelja(Bog zna kako je i sam odrastao) koji nije ni svjestan sta je prouzrukovao kod svog djeteta dok mi je Phenix zao sto je to i dalje i boli i tesko moze da nadje slobodu od istog.Konstatacija da bi voljela da ne dise mi je takodje tuzna jer zivot joj je sigurno dao i dosta dobrih trenutaka kojima se treba okretati.Svi imamo ruzne trenutke ali njima ne treba dozvoliti da nadjaca nasu ljubav prema lijepom sto nam zivot svakako daje.Samo je razlika sto mi imamo slobodu izbora da to uzimamo il ostajemo u tami.A ja joj dajem podrsku da dise i udise i zivi sve lijepo i dobro!

    Do ovoga se slažem, sve si ti to lijepo i u svom stilu objasnila.
    Meni, kao nekom ko potiče iz 'ušuškane' familije, dje nije imao nijedan primjer zlostavljanja, zanemarivanja, terora, dje se sve uz razgovor rješavalo i dje ima dosta ljubavi i zdravog odnosa je žao i krivo što postoje odnosi i tretmani kao što ih je Phenix doživjela, ali isto tako bih polomila svaku koščicu onome ko se usudi da digne ruku na roditelja ili ga časti svakojakim komplimentima, kao što je Artemis navela. Ne možete zajedno, smetaju ti, guše te, aj polako, mićo moj, više ćete se voljeti i poštovati...Znam da svakakvih primjera ima, ali poštovanje mora postojati, pa makar to značilo samo da odete iz doma iz kojeg ne nosite fine uspomene...kontakte ne morate održavati...ali nema potrebe ni da se koljete, vrijeđate s onim koji su vam podarili život..pa, vi fino svojoj đeci pokažite kako (ne) treba...

    Quote Originally Posted by Artemis View Post
    S obzirom da ovdje imamo i antiteista koji se sablaznjavaju sveceva,ikona,postova i odlazaka u crkvu...Daj Boze da imam sjutra djecu kao sto su ona koju vidjam u crkvi.
    Nisam iz religiozne porodice,za Bozic se sjecam jedne godine,kad sam imala nekih 5 god,urezalo mi se u sjecanje sloznost svih nas i topline crkve,tad i nikad vise.I to je mozda jedini dan kad moji hoce da kuci proslave kao i vaskrsnje farbanje jaja koja nama djeci donese radost.Kao djetetu koji je vjeru dosta kasnije otkrio svojevoljno bez ikakvih kalupa,mnogo mi je zao sto me nisu kao dijete krstili i sto nismo vise od tog jednog puta isli u crkvicu.Zato se danas ne slazem kada kazu da dijete treba pustiti da odraste i izabere samo da li da se krsti ili ne.Nemam nista protiv ljudi koji su nevjerujuci jer ima i vjerskih fanatika ali s obzirom da nikad ne kroce u duh vjere niti daju sebi prilike neka onda nesto olako i ne tvrde.
    Sent from my Redmi 4 using Cafe Del Montenegro mobile app
    a boga mi, odavde ne mogu pružit' podršku s tribina, mada je i ruku na srce, ne tražiš ..
    Posebno ne za dio đe se đeca krste mimo njihove volje i odluke..To mi je sablasno..isto kao kad bi neko uzeo da ga tetovira, pirsinguje...Puštite đecu da sama odluče 'oće li bit vjernici ili nevjernici, gejevi ili ženoljupci, kitoljupci, majke, očevi, ili će ugasit lozu...
    Last edited by KRKNA; 05-07-17 at 13:39.
    Sell the Vatican, Feed the World!

  16. #41
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Može li spisak stvari o kojima đeca odlučuju sama a o kojima ne? Ili za to snosi odgovornost roditelj?
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  17. #42
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Do 18-te mora da pita, a od 18-te da bude pitano
    Sell the Vatican, Feed the World!

  18. #43
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ako sam dobro shvatio odgovor znači do 18 roditelj odlučuje umjesto njega. Hvala poyyy.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  19. #44
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    81
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default


  20. #45
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    Ako sam dobro shvatio odgovor znači do 18 roditelj odlučuje umjesto njega. Hvala poyyy.
    Pa, sad, buljko, zavisi kakve su odluke u pitanju...Centar za socijalni rad preži...Tako da ni roditelj nije baš toliko svemoćan...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  21. #46
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Bilo kakve, roditelj snosi odgovornost za njih je li tako, to si rekla upravo zar ne.
    Drugo ako nije tako obrazloži za koje stvari se dijete samo pita a za koje se pita drugi?
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  22. #47
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Kako je ima, tako može vrlo lako da mu se oduzme...Pa, se ne qrčite mnogo tih 18 godina ...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  23. #48
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ja ne znam što je sa vama, možete li da razgovarate na zadatu temu.

    Nebitno, to što mu neko oduzima đecu umjesto đece odlučuje drugi opet je li tako?
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  24. #49
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Što si nervozan?
    Sell the Vatican, Feed the World!

  25. #50
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Javite se kod Klempača na temu.
    Nijesam baš, nego i ručao i spremam se da odmorim malo, pa rekoh da proćaskamo bogougodno.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •