Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 51 to 71 of 71

Thread: Prokrustova postelja

  1. #51
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Da ne izdvajam postove pojedinacno.

    @Kimmi ne slazem se sa tobom.Sto ne znaci da ti namijecem svoj stav.

    @Krle...dio u kojem se ne slazes je dio na koji imas pravo da se ne slazes kao ateist i kao neko kome nije blisko ista vjersko.Krstenje nije sto i tetoviranje i pirsing.Dijete ne mora odrastanjem da bude crkveno ako ne zeli i to mu krstenje kao djetetu ne namijece da to mora da bude.Religiozni roditelji krste svoje dijete u svrsi duhovne zastite.
    Izdvojila sam svoj slucaj i da je meni zao sto nisam krstena kao mala i time sam htjela reci da nije uvjek djetetu drago da mu das svoju volju,kad je bar to u pitanju.

    @Ovizionizi...Nemam problem u vezi toga sto si ti antiteist.Ali bih te zamolila da ukoliko smatras da si pametan da se i ponasas tako kad mi se obracas.Omalovazavanje jer neko vjeruje u nesto cega se ti odrices nije bas za primjer.



    Sent from my Redmi 4 using Cafe Del Montenegro mobile app



    "Tiha voda brijeg roni..."

  2. #52
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,235
    Thanks Thanks Given 
    785
    Thanks Thanks Received 
    1,520
    Thanked in
    757 Posts

    Default

    Evo nam moderator skovao novu crnogorsku rijec: "namijecem". Namjetnuti, namjetnuo, namjetnula.. legendarno
    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    Znam da svakakvih primjera ima, ali poštovanje mora postojati, pa makar to značilo samo da odete iz doma iz kojeg ne nosite fine uspomene...kontakte ne morate održavati...ali nema potrebe ni da se koljete, vrijeđate s onim koji su vam podarili život..pa, vi fino svojoj đeci pokažite kako (ne) treba...
    Ovdje se ne mogu sloziti s tobom. Mogao bih razumjeti da si neoprezno formulisala misao, da si (ne)svjesno preskocila sve one uzasne primjere u kojima jednostavno ne moze biti postovanja, ali vidim da si itekako to imala u vidu i opet zakljucila da se neko djubre mora postovati. Da ne pocinjem odmah sa primjerima, da te za svaki slucaj priupitam jel stvarno mislis ovo sto si napisala?


  3. #53
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Ovdje se ne mogu sloziti s tobom. Mogao bih razumjeti da si neoprezno formulisala misao, da si (ne)svjesno preskocila sve one uzasne primjere u kojima jednostavno ne moze biti postovanja, ali vidim da si itekako to imala u vidu i opet zakljucila da se neko djubre mora postovati. Da ne pocinjem odmah sa primjerima, da te za svaki slucaj priupitam jel stvarno mislis ovo sto si napisala?
    Nijesam imala uzasne primjere (ne znam na koje ciljas, ali pretpostavljam)na umu
    ...imala sam u vidu benigne nesporazume, svadje, sukobe...
    Ogradila sam se na pocetku da dolazim iz porodice dje su ovi losi primjeri strani..mozda je bolje da cutim .
    Mada, ako se prekid svakog kontakta sa osobom sa kojom nemas nimalo lijep odnos, uspomene, sjecanja kategorise kao neka vrsta postovanja...imam ga...makar prema sebi, zato sam i otisla...
    Alah se uvalih...



    Sent from my Redmi Note 4 using Cafe Del Montenegro mobile app
    Sell the Vatican, Feed the World!

  4. #54
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,235
    Thanks Thanks Given 
    785
    Thanks Thanks Received 
    1,520
    Thanked in
    757 Posts

    Default

    E pa, prvo kazes: "Znam da svakakvih primjera ima, ali postovanje mora postojati..", a onda kazes: "Nisam imala uzasne primjere na umu." I kako covjek s tobom polemise?? :-D


  5. #55
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Evo nam moderator skovao novu crnogorsku rijec: "namijecem". Namjetnuti, namjetnuo, namjetnula.. legendarno
    Stvarno je velika nepravda sto ti nisi moderator.



    Sent from my Redmi 4 using Cafe Del Montenegro mobile app



    "Tiha voda brijeg roni..."

  6. #56
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,235
    Thanks Thanks Given 
    785
    Thanks Thanks Received 
    1,520
    Thanked in
    757 Posts

    Default

    Sklepaj neku kovanicu i za to isto :-D


  7. #57
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    E kad se uhvatimo za jednu riječ, pravopis, ili štogod treće istog felera, zanemarujući sve ostalo, tj. suštinu, poruku i sadržaj stavimo u drugi plan... e tada bez ostatka pozivamo da nas se ukalupit treba, obznanjujemo da učestvujemo bez interesovanja, da nam treba neko sra*e se desit da nas probudi i učini dostojnim sagovornicima, ako ništa drugo.

    Al izgleda ništa ljepše, nego u vrijeme formalnosti nametnut se ko pismen, ki koRektor
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  8. #58
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,235
    Thanks Thanks Given 
    785
    Thanks Thanks Received 
    1,520
    Thanked in
    757 Posts

    Default

    Ko je rekao da ja ignorisem sadrzaj njene pisanije? Osvrnuo sam se ja na to i dao svoje misljenje, no onda dolazimo do zakljucka da ti selektivno citas postove. A rijec ne ispravljam, jer priznajem da mi ovaj nas novi jezik i nijenajblizi, tako da me ne bi iznenadilo da takva nakaradna rijec zaista postoji u nekom recniku crnogorskog jezika, svasta je moguce.. No mi je presmijesno, jer vidim da nije lapsus, vec ponavlja isti oblik te rijeci, a nikad je ne cuh prije. Svasta covjek nauci odje. :-D


  9. #59
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Na svakome od nas je da svojom umješnošću obogatimo svakodnevnicu. Ako imamo neku lijepu riječ, našu, autentičnu, neuprljanu ispod celofana.. imamo obavezu i da je podijelimo sa drugima.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  10. #60
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,235
    Thanks Thanks Given 
    785
    Thanks Thanks Received 
    1,520
    Thanked in
    757 Posts

    Default

    Je li Bog (svevisnji) dao! Ja podrzavam, ohrabrujem i cekam nastavak casa iz maternjeg. :-D


  11. #61
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,854
    Thanked in
    706 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    E pa, prvo kazes: "Znam da svakakvih primjera ima, ali postovanje mora postojati..", a onda kazes: "Nisam imala uzasne primjere na umu." I kako covjek s tobom polemise?? :-D
    Ne mogu...

    Sent from my Redmi Note 4 using Cafe Del Montenegro mobile app
    Sell the Vatican, Feed the World!

  12. #62
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Sto je jezivo krstit malo dijete? Shutra kad poraste i ako ne bude vjernik nece mu smetat sto je krsteno (osim ako bude satanista) a ako postane vjernik bice mu milo. Ako ga istetoviras heba si mu oca za sva vremena.
    Najsmjesnije mi je kad se neko zgrozi kad procita nesto u vezi crkve ili religije i to onda automatski vodi ka sledecoj recenici koja jasno iskazuje samoobmanu u vidu nekakve nadmoci u odnosu na ostale ljude. Nego ja to vise ne uzimam za ozbiljno, nego se onako, taman bogougodno, nasmijem.
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  13. #63
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,206
    Thanks Thanks Given 
    276
    Thanks Thanks Received 
    1,181
    Thanked in
    576 Posts

    Default


  14. #64
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Svaki prokrusT ima svoga tezejA.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  15. #65
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    Svaki prokrusT ima svoga tezejA.
    Apsolutno, i u tome je smisao teme. Ukalupljavanje mora da postoji pa kakv god. Jednostavno smo uslovljeni drugim ljudima ne zavisimo samo od sebe. Rasizam, fašizam, šovinizam, roditeljizam (ovizi ) svi ti izmi su rezultat prihvatanja jednog kalupa razmišljanja koji je prihvaćen kao dominantan u odnosu na druge.

    Što se tiče ovog poštovanja roditelja ja sam započeo priču o ukalupljavanju od njihove strane imajući na umu koliko god da čovjek želi dobro svojem đetetu podvrgne ga nekada nekom ukalupljavanju jer sebe nije oslobodio istog. Pošto se javljaju i oni koji nijesu roditelji priča je otišla u smjeru poštovanja roditelja. Odgovornost je onda riječ o kojoj treba da se govori makar na ovoj temi jer ipak je poželjno poći od sebe i u kritikama a ne govoriti o sebi u hvalospjevima dok drugi možda imaju loša iskustva.
    Subjektivnost je najgora vrsta ukalupljenja od kojeg kreću sva druga.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  16. #66
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Elem.
    Puniš đeci glavu pričom kako treba biti čovjek prije svega i ljucak, učiš ih pravim vrijednostima, kako treba da znaju za sebe i onog pored sebe, da ne trče za pomamama i glupostima koje su aktuelne i onda drugi ljudi i druga đeca sa drugačijim prioritetima i navikama koje su sve pretežnije ih kalupe prema svojim vidicima.
    Imao sam jednu koverzaciju sa nastavnicom u školi, i njeno dijete uči u toj školi, oko toga kako mi učimo đecu naopako i zbunjujemo ih. Sa jedne strane treba da si dobar drug i pažljiv i uviđajan, ali ako te neko dira ne daj na sebe i vrati mu, ne daj da te zezaju i maltretiraju. Pa ne ide to zajedno rođaci, ne može i jare i pare. Učimo djecu licemjerju, jer smo mi navikli da se tako snalazimo kroz život. Priroda je laka, al je društvo zajebano.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  17. #67
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    Čojek je društveno biće. Makar se u taj osnovni kalup, kalup društveno prihvatljivog ponašanja, mora ukalupit. Lijepo je bit nekakvi autlou ili buntovnik bez razloga ali kad tad takvi ljudi bivaju isprđeni od strane okoline. Moraju se neka pravila znat. I poštovat.

    Sent from my Redmi Note 2 using Cafe Del Montenegro mobile app
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  18. #68
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ono jes...

    "Na mirnoj površini ustajale, smrdljive vodene mase po kojoj se uhvatilo zelenilo, pojavilo se, iskočilo nekoliko talasića, žudeći da se otmu, da polete nekud više, ali se brzo vratiše masi; zelenilo opet sve pokri, a mirnu površinu ništa više ne uzdrma, nikakav se talas više ne podiže.
    Uh, kako se oseća zadah ustajale vode koja se ne miče! Davi, guši. Vetra daj da krene nepomičnu trulu masu!
    Nigde vetrića..."
    Mrtvo more, Radoje Domanović.

    Zar se i to život zove? Malograđanska baruština.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  19. #69
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica Mother of Needy
    Posts
    8,277
    Thanks Thanks Given 
    709
    Thanks Thanks Received 
    537
    Thanked in
    389 Posts

    Default

    A dobro sad brate. Nećemo sve iz krajnosti u krajnost. Valjda ima i normalnih ljudi što se nisu u žabokrečinu pretvorili no su kao ono Bukumirsko jezero. Čisto, mirno, tek poneki triton uzbućka vodu na mahove.

    Sent from my Redmi Note 2 using Cafe Del Montenegro mobile app
    If there's two things that I hate-
    It's havin' to cook, and tryin' to date...​

  20. #70
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    Cvjetovima skratićemo glave da sa travom budu u skladu...
    Ovo mi se sviđelo baš.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  21. #71
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default


    Đe ga ova živi pa odvali ovu glupost na kraju?!
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •