Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 61

Thread: Zaštita privatne svojine po uzoru na USA?

  1. #26
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Kad dodje stani-pani ti ili on, nema fu filozofiranja, no instinkt za prezivljavanjem radii izbusio bi ga ka pravoga. Ne treba tu puno mozganja.

    Nemam vatreno oruzje, tako da ne bi ni moga doci u situaciju da nekoga upucam u samoodbrani, sto ne znaci da se moje misljenje ne moze promijeniti za 10-20-30 godina.

    Sent from my SM-A510F using Cafe Del Montenegro mobile app

  2. #27
    Join Date
    May 2017
    Posts
    116
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    U stvarnosti kakvom je ja poimam, radije bih dao život, nego ga - uzeo.
    Ne razumiju takav mentalitet u Kongu, Nigeriji, Gvatemali, Siriji, S.Arabiji, Crnoj Gori, BiH, Srbiji, Kambodzi, zatim u prasumama, dzunglama,stepama, tundrama....u tim drzavama jos traje zivotinjska borba za opstanak.

    Briga njih za neciji zivot, vazno je zastititi televizor i lap-top. Odsustvo ljubavi, satanska gordost i samoljublje.

  3. #28
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    U stvarnosti kakvom je ja poimam, radije bih dao život, nego ga - uzeo.
    Savladaces instikte? Odsad pa na dalje zvanično te i obožavam!

    Šalim se ja malo usput ne zamjeri ali zaista mislim da se nesto mora uraditi u tom pravcu. Ne pucat ljudima u ledja kad bjeze i ne zaustavljati ih. U istalim situacijama...
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  4. #29
    Join Date
    May 2017
    Posts
    116
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Kad dodje stani-pani ti ili on, nema fu filozofiranja, no instinkt za prezivljavanjem radii izbusio bi ga ka pravoga. Ne treba tu puno mozganja.

    Sent from my SM-A510F using Cafe Del Montenegro mobile app

    Onda dobijes 30 godina od kojih cete 28 godina sexualno zlostavljati u zatvoru. Ali bitan je instinkt za prezivljavanjem haha.

  5. #30
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Haha a bitno je pustit ih da te pokradu pa sjutra da umres od gladi mozda ili u finansijske muke, ili te napanu ko mene kad sam bio dijete ili par drugova neke koje su i ozbiljnije ranili narkomani i lopovi i kidnaperi, ne ne, treba ih pustit pogotovo djecu da ubijaju pa ce ih sud popravit, a to sto su vec imali 15 godina koje ne leze nista, ili sto nijesu ni ove buduce vecinu odlezali isto nista.


    Moj otirac ispred vrata je vrijedan vise od zivota lopova ili provalnika, necu dalje sta bi bilo kad bi bilo.
    rm -rf /

  6. #31
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Svi znamo da se lopovi fokusiraju na prazne stanove pa su male šanse da se susretnete sa njima. Što se mene tiče ne treba mi zakon da branim familiju mada iz razumljivih razloga nemam vatreno oružje, ali u svakoj kući se nalazi dovoljno prikladnih stvari za odbranu.

  7. #32
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Roknuo bi ga i u zamrzivac stavio

  8. #33
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Tamantako, da vidim nekoga kako mi se šunja po kući kada mi familija spava, a da su vrata bila zaključana, u*ro bi se ko grlica, a koliko bi uračunljiv mogao biti tada zaista ne znam. Naravno da ne bih išao da tome nekome oduzmem život! Samo ne znam koliko bih tada bio priseban da kalkulišem i racionalno razmišljam. Taman kao što neko gore navede - prazne kuće se pljačkaju, al ako neko uđe u kuću đe ukućani spavaju... to ni najmanje ne spada u pljačku! Možemo moralisat, naklapat, relativizovat... al stoji činjenica da tu strah za život porodice preovladava sve ostale trte/vrte priče i pričice kako nihilista tako i moralnih gromada i pacifističkih gurua...
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  9. #34
    Join Date
    May 2017
    Posts
    116
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    Tamantako, da vidim nekoga kako mi se šunja po kući kada mi familija spava, a da su vrata bila zaključana, u*ro bi se ko grlica, a koliko bi uračunljiv mogao biti tada zaista ne znam. Naravno da ne bih išao da tome nekome oduzmem život! Samo ne znam koliko bih tada bio priseban da kalkulišem i racionalno razmišljam. Taman kao što neko gore navede - prazne kuće se pljačkaju, al ako neko uđe u kuću đe ukućani spavaju... to ni najmanje ne spada u pljačku! Možemo moralisat, naklapat, relativizovat... al stoji činjenica da tu strah za život porodice preovladava sve ostale trte/vrte priče i pričice kako nihilista tako i moralnih gromada i pacifističkih gurua...


    Mozes li ti bilo sto predloziti, a da ne podrazumijeva represiju, ubijanja, zabrane i slicne pojave ?

    Ti si promasio vijek, postovi su ti kao iz ranog srednjeg vijeka. Za tebe je cak i komunizam civilizacijski iskorak, iako je trenutno 2017.godina.

  10. #35
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Kad nadjes provalnika start ti mu daj 400-500e da ode, da se ne muci da prodaje stvari sto ukrade

  11. #36
    Join Date
    May 2017
    Posts
    116
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kupus View Post
    Kad nadjes provalnika start ti mu daj 400-500e da ode, da se ne muci da prodaje stvari sto ukrade

    Ako naidjem na provalnika, prvo cu ga pokusati istjerati iz kuce. Tek ako me napadne, onda cu reagovati.


    Iskreno, briga me za biciklo, moblini, lap-top ili televizor. Gadio bih se sam sebi ako bih pucao u covjeka zbog toga. Ali vi ne razmisljate tako.To samo govori o vasem karakteru.

  12. #37
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Starte, možeš li barem pretpostaviti zašto nemam ni atomčić volje da na ovoj temi debatujem sa tobom, ma ni neutrončić čak?
    Ono... možeš li?

    edit: da ti olakšam...
    Dakle, pored toga što sve stavljaš pred svršen čin, pored toga što posredno pozivaš na batinjanje, robijanje, silovanje, ubijanje... pored toga što u običnoj konverzaciji ideš na igrača a ne na loptu, pored toga što skačeš sa teme na temu ne dotičući se one o kojoj je riječ, pored toga što na jedan djetinje-siledžijski način tretiraš neistomišljenike koji prave razliku između "preduzimati" i "čekati"... pored toga što su većinu takvijeh osobina odrasli ljudi još srednjoj prerasli...

    Dakle, mimo toga, možeš li pretpostavit zašto? A tiče se direktno teme.
    Last edited by Xerxes; 25-06-17 at 00:40.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  13. #38
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Bolje da nam rece dje zivi pa da uzmemo po biciklo, tv, laptop...
    rm -rf /

  14. #39
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    4,987
    Thanks Thanks Given 
    1,132
    Thanks Thanks Received 
    1,463
    Thanked in
    629 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N_L View Post
    Bolje da nam rece dje zivi pa da uzmemo po biciklo, tv, laptop...
    Ahahahahahahahahahaha kralju kako me slatko nasmija. I onda na fine da nas izbaci iz kuce.

    Sent from my HTC 10 using Tapatalk

  15. #40
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Mozda i po koju paru da, da imamo za ljeto

  16. #41
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Previse prostora za zloupotrebe. Americki sistem je bolestan a pojedini elementi su krajnje socipatski.

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Ja sam za. Sa jedne strane imamo moguce zloupotrebe koje ce biti vidljive. Mislim da mi upane neko u stan ubio bi ga ko zeca, no dok ja uzmem utoku iz sefa ode on. Malo ko stigne u tim situacijama oruzje da potegne. Ko stigne bice predmet detaljne analize, sve ispliva brzo na vidjelo. Ne isplati se tu zloupotreba. I Mislim da nas narod je daleko od uma Konanovog Moriartia. Ali treba ostaviti mogucnost odbrane. Jedna opravdana odbrana od provalnika i svaki provalnik će se zapitati "Da li je vrijedno toga?" Problem statistike je što će broj zloupotreba biti vidljiv dok broj onih provalnika koji su odustali neće.
    Kriminalni um je poremecen. Kad takvom mozgu na pamet da zloupotrijebi neko pravo ne razmislja o tome isplati li mu se ili ne. On ce to da uradi. Nije cak vazno ni da li ce ga stici kazna ako je do zloupotrebe doslo i ako je neko zbog toga izgubio zivot. Steta je ucinjena i nema povratka.

    Lakse je investirati malo novca u sigurnosni sistem ako vam je toliko stalo do bezbjednosti doma. Blindirana vrata za pocetak.
    Last edited by VanjaTheMan; 25-06-17 at 09:04.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  17. #42
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Podrzavam. Ali prije toga uvesti olaksice za za nabavku i drzanje vatrenog oruzja. Moje licno misljenje je da svako ima pravo da drzi u kuci oruzje za licnu odbranu. A doci do oruzja legalno kod nas je pretesko i toliko.papirologije... te navodjenje razloga, a razlog da je za licnu odbranu nije dovoljno dobar. Znaci ako neko ima 35 god i nikad nije bio hapsen, protvaran... pa tim ljidima bih davao oruzje samo uz licnu kartu i zahtjev...

  18. #43
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default Zaštita privatne svojine po uzoru na USA?

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Previse prostora za zloupotrebe. Americki sistem je bolestan a pojedini elementi su krajnje socipatski.


    Kriminalni um je poremecen. Kad takvom mozgu na pamet da zloupotrijebi neko pravo ne razmislja o tome isplati li mu se ili ne. On ce to da uradi. Nije cak vazno ni da li ce ga stici kazna ako je do zloupotrebe doslo i ako je neko zbog toga izgubio zivot. Steta je ucinjena i nema povratka.

    Lakse je investirati malo novca u sigurnosni sistem ako vam je toliko stalo do bezbjednosti doma. Blindirana vrata za pocetak.
    Kad ti se neko usunja u kucu dok si sa porodicom kao sto se meni desilo nisi previse uracunljiv. Covjek u crnom kombinezonu mi upao lagano a zena trudna vristi i dik sam ja skocio ode on. Sreca te je bio neki profi ka macka se popeo na krov zgrade i utekao. Ali nije poenta on vec ja koji sam instiktivno reagovao trazeci nesto da ga pothvatim. Tako skoro svi reaguju. E sad neuracunljivost je tu normalna stvar i treba je pravno prepoznati. Znaci kad upadas nekome u stan imas posla sa neuracunljivim tj. normalnim ljudima koji nece odgovarati za ono sto ucine. Ovakvim zakonom bi to bilo zapravo obznanjeno svima. Ako bacis nekog u vodu ne mozes ocekivati da ne pliva samo zato sto se plivanje u nekom svijetu W smatra neprihvatljivom formom ponasanja.

    Zloupotrebe. Sveo bi ih na istu ravan sa ostalim zakonima. Toga uvijek ima i mislim da bi ovdje bilo sve lakse za otkrivanje. Moras bas biti strucnjak za forenziku pa da namjestis sve. Komplikovano je i ne isplati se.

    Volio bih da vidim statistiku zemalja koje su ovo uvele. Da li je zabiljezena promjena u stopi ovog tipa razbojnistava.
    Last edited by Caesar; 25-06-17 at 10:23.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  19. #44
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Kad ti se neko usunja u kucu dok si sa porodicom kao sto se meni desilo nisi previse uracunljiv. Covjek u crnom kombinezonu mi upao lagano a zena trudna vristi i dik sam ja skocio ode on. Sreca te je bio neki profi ka macka se popeo na krov zgrade i utekao. Ali nije poenta on vec ja koji sam instiktivno reagovao trazeci nesto da ga pothvatim. Tako skoro svi reaguju. E sad neuracunljivost je tu normalna stvar i treba je pravno prepoznati. Znaci kad upadas nekome u stan imas posla sa neuracunljivim tj. normalnim ljudima koji nece odgovarati za ono sto ucine. Ovakvim zakonom bi to bilo zapravo obznanjeno svima. Ako bacis nekog u vodu ne mozes ocekivati da ne pliva samo zato sto se plivanje u nekom svijetu W smatra neprihvatljivom formom ponasanja.

    Zloupotrebe. Sveo bi ih na istu ravan sa ostalim zakonima. Toga uvijek ima i mislim da bi ovdje bilo sve lakse za otkrivanje. Moras bas biti strucnjak za forenziku pa da namjestis sve. Komplikovano je i ne isplati se.
    Kao sto rekaoh - instaliraj bezbjednosni sistem i miran si. Daleko efikasnije od bilo kakvog oruzja. Ne samo zbog toga sto je oruzje samo po sebi rizik, mora da ti bude pri ruci da bi ga upotrijebio, vlasnik mora da bude vjest sa oruzjem, vec i zbog toga sto bezbjednosni sistem stiti kucu i kad niko nije tu.

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Volio bih da vidim statistiku zemalja koje su ovo uvele. Da li je zabiljezena promjena u stopi ovog tipa razbojnistava.
    U Floridi imaju "Stand your ground" zakon koji su pojedini uspjesno koristili da se izvuku sa ubistvom i koji dovode u vezu sa povecanom stopom ubistava u toj drzavi: http://time.com/4569145/florida-stan...ncrease-study/
    Last edited by VanjaTheMan; 25-06-17 at 10:53.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  20. #45
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default Zaštita privatne svojine po uzoru na USA?

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Kao sto rekaoh - instaliraj bezbjednosni sistem i miran si. Daleko efikasnije od bilo kakvog oruzja. Ne samo zbog toga sto je oruzje samo po sebi rizik, a i mora da ti bude pri ruci da bi ga upotrijebio, i vlasnik mora da bude vjest sa oruzjem, vec i zbog toga sto bezbjednosni sistem stiti kucu i kad niko nije tu.


    U Floridi imaju "Stand your ground" zakon koji su pojedini uspjesno koristili da se izvuku sa ubistvom i koji dovode u vezu sa povecanom stopom ubistava u toj drzavi: http://time.com/4569145/florida-stan...ncrease-study/

    Slazem se ali video nadzor je za mene sredstvo da se ne petljas sa oruzjem. Elegantno. Elegancija kosta. Da se razumijemo, ovdje govorimo o pravu da aktivno branis ono sto je tvoje. Porodicu i dom. Video nadzor je za one koji mogu da ga priuste. Mislim da bi trebali svi da imaju po dva bodyguarda ali ne mogu to svi. Dakle pravo da branis svoje, a dal pasivno ili aktivno je pitanje materijalnog statusa. Ako ce drzava da mi obezbjedi u stanu/kucivideo nadzor ok. Potpisujem sta si rekao. Ali govorimo ne kako bi trebalo, jer to čak i forme zivota na zemlji kao @start znaju, već šta će funkcionisati u najvecem broju slucajeva.

    Za statistiku vjerujem da je ok ali mi vec biljezimo rast i bez toga. Svako do 300e moze da te opljacka i da ne odgovara. Sta je bolje ovo sad kod nas ili...
    Last edited by Caesar; 25-06-17 at 11:00.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  21. #46
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Slazem se ali video nadzor je za mene sredstvo da se ne petljas sa oruzjem. Elegantno. Elegancija kosta. Da se razumijemo, ovdje govorimo o pravu da aktivno branis ono sto je tvoje. Porodicu i dom. Video nadzor je za one koji mogu da ga priuste. Mislim da bi trebali svi da imaju po dva bodyguarda ali ne mogu to svi. Dakle pravo da branis svoje, a dal pasivno ili aktivno je pitanje materijalnog statusa. Ako ce drzava da mi obezbjedi u stanu/kucivideo nadzir ok. Potpisujem sta si rekao. Ali govorimo ne kako bi trebalo, jer to čak i forme zivota kao @start znaju, već šta će funkcionisati u najvecem broju slucajeva.
    Ne treba ti video nadzor. Dovoljno je da imas vrata koja nije lako obiti i alarmni sistem. A ako hoces i kobajabi video nadzor, mozes da uzmes par fake kamera. Sasvim dovoljno jer ne zivis u Huarezu. Mada ni video nadzor nije toliko skup i lakse ga je nabaviti nego oruzje. Imas po internetu kamere koje sve sto snime skladiste u oblaku: https://www.pcmag.com/article2/0,2817,2475954,00.asp
    Jer koja bi poenta bila lokalnog nadzora ako neko moze da upadne u kucu i ukrade racunar sa kojim je kamera povezana ili slomi kameru i izvadi sd karticu

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Svako do 300e moze da te opljacka i da ne odgovara. Sta je bolje ovo sad kod nas ili...
    Ovo apsolutno mora da se promijeni. Stopa kriminaliteta je direktno povezana sa ekonomskom situacijom u drzavi. Nije isto opljackati 300e u drzavi u kojoj je to sitnis i opljackati 300e u drzavi u kojoj je to necija mjesecna plata. A mi imamo krivicni zakon koji to ne uzima u obzir. U suprotnom imamo situaciju u kojoj se kriminal itekako isplati.
    Last edited by VanjaTheMan; 25-06-17 at 11:08.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  22. #47
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default Zaštita privatne svojine po uzoru na USA?

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ne treba ti video nadzor. Dovoljno je da imas vrata koja nije lako obiti i alarmni sistem. A ako hoces i kobajabi video nadzor, mozes da uzmes par fake kamera. Sasvim dovoljno jer ne zivis u Huarezu. Mada ni video nadzor nije toliko skup i lakse ga je nabaviti nego oruzje. Imas po internetu kamere koje sve sto snime skladiste u oblaku: https://www.pcmag.com/article2/0,2817,2475954,00.asp
    Jer koja bi poenta bila lokalnog nadzora ako neko moze da upadne u kucu i ukrade racunar sa kojim je kamera povezana
    Shvatas da stan/kuca imaju vise otvora od vrata ulaznih? Meni su upali kroz balkon. Stavio sam resetke? Jel treba da zivim ko u zatvoru a oni da se setaju?

    To sto gore pricas je krpljavina. To nije rjesenje ni za koga. Ili pricamo o kvalitetnom nadzoru ili ne pricamo o nadzoru uopste. Imao sam ja na kuci i kineske jeftine stvari. Da znas kako divno rade te jeftine verzije...

    Jel znas koliko kosta pokriti kucu i dvoriste sa tim kako treba. Postoji dobar razlog zasto samo bogati imaju to. Skupo je! Al slozicu se da kad bi bio bogat ne bih forsirao ovaj zakon. eto tako
    Last edited by Caesar; 25-06-17 at 11:18.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  23. #48
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Ne vidim kakvu korist možete imati od video nadzora?
    Na koji način video nadzor može spriječiti provalnika?!

    Možete nabaviti psa, radnog psa, koji se koristi za odbranu vlasnika i njegove imovine.
    Dovoljno je okačiti znak 'čuvaj se psa', 'pas u dvorištu', ili slično...na svakom ulazu u dvorište (kapije) i imati zdravstvenu knjižicu - od psa, gdje piše da je on uredno vakcinisan.
    Prema tome...ukoliko vaš pas povrijedi ili ubije nekoga, u vašem dvorištu, vi uopšte NE odgovarate.
    Predlažem dva Cane Corso, mužjaka i ženku, koji su najefikasniji u paru. Tvrdim da dobro izabran i obučen par, bez problema može usmrtiti jednu osobu...uspješno može savladati više provalnika. Ko hoće da to podigne na malo veći nivo, predložio bih i jednog mužjaka Dogo Argentino, pored dva Cane Corso. E tu već nastaje ludnica.

  24. #49
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    pistolj pod jastuk
    Ne znam za tebe ali meni pistolj pod jastuk ne bi dao mira.

    Postoji jos jedno rjesenje


    Nabavi pasjeg psa
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  25. #50
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Za ove koji žive u stanu, Cane Corso ne dolazi u obzir. Dogo Argentino je tu savršen izbor. Mužjak.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. I: Zaštita intelektualne svojine na internetu
    By NHM in forum Sve i svašta
    Replies: 3
    Last Post: 21-10-12, 15:09
  2. privatne poruke
    By pinjula in forum CdM INFO
    Replies: 8
    Last Post: 15-04-08, 17:14
  3. privatne poruke
    By ^the books of knjige^ in forum CdM Arhiva
    Replies: 4
    Last Post: 22-07-06, 01:20
  4. privatne poruke
    By ^the books of knjige^ in forum #montecafe
    Replies: 3
    Last Post: 20-07-06, 23:38

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •