Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 26 to 50 of 91

Thread: Imate novac koji lezi neiskoristen potrazite savjet kako da ga investirate

  1. #26
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,958
    Thanks Thanks Given 
    4,804
    Thanks Thanks Received 
    9,846
    Thanked in
    3,735 Posts

    Default

    Ljudi, gorite li se to međusobno? Sve posle 10.06 je svakome obrisano, crka je forum i čekamo nadležne
    War. War never changes.

  2. #27
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Budva
    Posts
    1,185
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Takodje sam sad primjetio po broju postova da su mi izbisani,kao i neki oglasi kojih vise nema (tudjih) gdje sam komentarisao,uvjek pozitivno i nikakva prava i pravila prekrsio nisam,u to sam ubjedjen!O cemu se ovdje radi???

  3. #28
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Budva
    Posts
    1,185
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BiTrAtE View Post
    Sve posle 10.06 je svakome obrisano, crka je forum i čekamo nadležne
    Mislis na datum?Ako jest onda je ovaj forum pasao u ..rac!

  4. #29
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    4,073
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Nije ti niko nista brisao vec je vracena baza i sve teme i dogovori su par dana unazad.

  5. #30
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Budva
    Posts
    1,185
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ^^ Nisu vracene sve teme a time ni odgovori (postovi). Vidim da su neki opet postavljali oglas gdje su u opisu naveli da im je isti bio izbrisan.

  6. #31
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    648
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Krajem jula krece novi ciklus ulaganja sa povratom 10-20% isplata trenutnim ulagacima ce biti 17.jula novi ciklus krece oko 20. okvirno. Vasa ulaganja su zagarantovana-ono sto moze varirati je profit. Ukupna kolicina novca koja vam je rspoloziva za ulaganje je 1500e. Na pm mozete rezervisati iznos koji zelite da uplatite-uplatu vrsite tek nakon sto isplatimo trenutni ciklus ulaganja.

    Sent from my SM-N910C using Tapatalk
    Last edited by Evlcrazylady; 23-06-17 at 13:33.

  7. #32
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Evlcrazylady View Post
    Ne znam jel ovo ironija? 10 god sam ovdje sve je bilo ok.

    Sent from my SM-N910C using Tapatalk
    Definitivno nije ironija, sarkazam sa druge strane...
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  8. #33
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    648
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Definitivno nije ironija, sarkazam sa druge strane...
    Sarkazam je pojacana ironija tako
    ...

    Sent from my SM-N910C using Tapatalk

  9. #34
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    648
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ethereim flash crash

    Sent from my SM-N910C using Tapatalk

  10. #35
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    648
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ljeto se blizi kraju a samim tim i dobre prilike za ulaganja sa brzim povratom novca. 20% povracaj na investiciju do 1.oktobra.kontakt pm ili preko fb stranice ili 069 701 072-viber. Posle 1. Oktobra povracaj na investiranje je 10% na period od 3-4 mjeseca-do sledeceg ljeta.

    Sent from my SM-N910C using Tapatalk

  11. #36
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,369
    Thanks Thanks Given 
    1,355
    Thanks Thanks Received 
    1,473
    Thanked in
    598 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Evlcrazylady View Post
    Ljeto se blizi kraju a samim tim i dobre prilike za ulaganja sa brzim povratom novca. 20% povracaj na investiciju do 1.oktobra.kontakt pm ili preko fb stranice ili 069 701 072-viber. Posle 1. Oktobra povracaj na investiranje je 10% na period od 3-4 mjeseca-do sledeceg ljeta.

    Sent from my SM-N910C using Tapatalk
    ljeto pocelo prije 7 dana...
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  12. #37
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    648
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by ^izzy^ View Post
    ljeto pocelo prije 7 dana...
    Za mene pocinje od druge polovine aprila do kraja septembra-to je taj period ne misli se cisto na klasicna godisnja doba. A moze se reci da je pocelo za one na sjevernoj polu lopti dok je na juznoj na pr.pocela zima

    Sent from my SM-N910C using Tapatalk

  13. #38
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    648
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Novi clanak na nasoj fb stranici
    https://m.facebook.com/story.php?sto...16723215446227


    City mall - ubrzo zatvaranje?

    Juce oko 13h bio sm u posjeti Delta citiju-na prva dva sprata(gdje je hlad) nema mjesta za parkiranje-zadnji sprat parkinga do pola popunjen. Provjeravam na telefonu-da radni je dan delta skoro puna-nije ni cudo sto planiraju uskoro prosirenje(na dio parkinga). Malo kasnije ulazim u city mall-nigdje nikoga-vise ie radnika nego posjetilaca. Postavlja se pitanje koja je buducnost tog trznog centra-posto se kod delte u vecernjim casovima ne moze naci parking-a bice jos teze kada dio ode na prosirenje delte jedino resenje ostaje da se city mall pretvori u parking za deltu. Razumijem razmisljanje vlasnika koji su sigurno gledajuci prepunu deltu pozeljeli dio kolaca-nazalost nisu uspjeli-a evo i zasto. Prije svega nisu ponudili nista novo trzistu-tacno je ima novih brendova ali su kvalitet i cijene slicne onome i delti. Sa druge strane Plaza capitol i butici na bulevaru Dz.Vasingtona su ponudili eksluzivniju robu i delta im nije konkurencija. City mall mora da se promjeni ako misli da opstane pored delte i da ima vise posjetilaca. Evo predloga sta i kako-najveci dio muske populacije ne posvecuje vremena sopingu vremena i paznje kao zenski dio populacije. City mall se ne moze takmiciti u sopingu sa deltom treba da ponudi ono sto nedostaje delti a to je zabava. A sta muski dio polulacije voli da radi-da pije kladi se,igra igre na soniju i ps. Za starije napraviti kazino klub sa kladionicom i besplatnim alkoholnim picem-svi ce doci zbog pica-a pod uticajem alkohola gubi se kontrola i potrosice vise na kladjenje. Za mladje napraviti najbolju pc-play station igraonicu u pg. Za dame vrhunski centar za estetiku(znam da ih ima milion u city kvartu-ponuditi nesta novo i bolje). Otvoriti neki kafic sa onim sobama sa zagonetkama za istrazivanje-znam da postoji jedan u bd ne znam ima li sta slicno u pg. U komentarima pisite vase ideje i sugestije.

    Sent from my SM-N910C using Tapatalk
    Last edited by Evlcrazylady; 28-06-17 at 09:26.

  14. #39
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Earth
    Posts
    3,183
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    hahahahahahahhahahaha kakav brat
    If anything goes wrong, Desmond Hume will be my constant

  15. #40
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,827
    Thanks Thanks Given 
    1,661
    Thanks Thanks Received 
    2,053
    Thanked in
    845 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Evlcrazylady View Post
    Ljeto se blizi kraju a samim tim i dobre prilike za ulaganja sa brzim povratom novca. 20% povracaj na investiciju do 1.oktobra.kontakt pm ili preko fb stranice ili 069 701 072-viber. Posle 1. Oktobra povracaj na investiranje je 10% na period od 3-4 mjeseca-do sledeceg ljeta.

    Sent from my SM-N910C using Tapatalk
    Stari ja se bavim investiranjem ali milione bukvalno investiram na jedinom mjestu u CG gdje se to radi. Bondovi uglavnom. Nego reci mi je li etički navoditi ove povrate a svi znamo da investiranje nosi uvijek odredjenu dozu nesigurnosti. Sa kojim intervalom povjerenja ovdje radimo? Daj malo detalja? U koju asset class se ulaze? Pitam te jer su u situaciji kada su na trzistu negativne kamatne stope, prinos ili HPY od 60% p.a. je nevjerovatan. Mislim da bi moderatori trebalo da ti obrišu temu jer je navlaka i nekog možeš oštetiti ako ga upecaš. Ne mislim već tvrdim.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  16. #41
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    648
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Stari ja se bavim investiranjem ali milione bukvalno investiram na jedinom mjestu u CG gdje se to radi. Bondovi uglavnom. Nego reci mi je li etički navoditi ove povrate a svi znamo da investiranje nosi uvijek odredjenu dozu nesigurnosti. Sa kojim intervalom povjerenja ovdje radimo? Daj malo detalja? U koju asset class se ulaze? Pitam te jer su u situaciji kada su na trzistu negativne kamatne stope, prinos ili HPY od 60% p.a. je nevjerovatan. Mislim da bi moderatori trebalo da ti obrišu temu jer je navlaka i nekog možeš oštetiti ako ga upecaš. Ne mislim već tvrdim.
    Istina da bi na milione ulaganja povrat bio znatno manji sto je i logicno ulazemo svote koje se mjere u hiljadama eura na trzista koja su mala-ako bi neko ulozio milion doslo bi do ogromnog poremecaja trzista. Princip je ovaj lako je prodati jedan par cipela i zaraditi 20e ili 10 pari i zaraditi 200e ali prodati 1000 pari na malom trzistu je nemoguce a da zarada bude 20e po paru-marza mora biti manja.
    Ili sto se kupovine bilo cega tice-ulazak vece kolicine novca za kupovinu bilo kojeg asseta znacio bi skakanje cijene tog asseta.
    Sent from my SM-N910C using Tapatalk
    Last edited by Evlcrazylady; 28-06-17 at 10:50.

  17. #42
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bar
    Posts
    4,151
    Thanks Thanks Given 
    721
    Thanks Thanks Received 
    479
    Thanked in
    246 Posts

    Default

    Hahahahaha, pa taman kad vidim ovu analizu poslovne situacije u Mall-u jasno je kolika se preduzetnička stručnost krije iza vas.
    Otvoriti kazino, kladionicu i lokal po uzoru na Budvu- SAN SVAKOG PODGORICKOG "BIZNISMENA", oooo ima li te moderacijo?

    poslato s Jadrana
    Last edited by Tom; 28-06-17 at 10:56.

  18. #43
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    648
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Tom View Post
    Hahahahaha, pa taman kad vidim ovu analizu poslovne situacije u Mall-u jasno je kolika se oreduzetnicka stručnost krije iza vas.
    Otvoriti kazino, kladionicu i lokal po uzoru na Budvu- SAN SVAKOG PODGORICKOG "BIZNISMENA", oooo ima li te moderacijo?

    poslato s Jadrana
    Nazalost to se najcesce otvara jer industrija zabave donosi najbrzu i najbolju zaradu. Mozemo otvoriti i biblioteku al mislim da bi brzo bankrotirala. Pri odlasku u narodnu biblioteku obicno ne sretnem nikoga-rijetko jednu osobu-sto je prosto nevjerovatno za grad velicine Podgorice-u poredjenju sa situacijom proje 15-ak godina bila je visestruko veca guzva u biblioteci jednog gradica od 20 hiljada stanovnika sto je 10x manje od pg danas.

    Sent from my SM-N910C using Tapatalk

  19. #44
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,827
    Thanks Thanks Given 
    1,661
    Thanks Thanks Received 
    2,053
    Thanked in
    845 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Evlcrazylady View Post
    Istina da bi na milione ulaganja povrat bio znatno manji sto je i logicno ulazemo svote koje se mjere u hiljadama eura na trzista koja su mala-ako bi neko ulozio milion doslo bi do ogromnog poremecaja trzista. Princip je ovaj lako je prodati jedan par cipela i zaraditi 20e ili 10 pari i zaraditi 200e ali prodati 1000 pari na malom trzistu je nemoguce a da zarada bude 20e po paru-marza mora biti manja.

    Sent from my SM-N910C using Tapatalk
    Ok, ovako. Ja sam potencijalno investitor. Imam pravo da znam kakvu strategiju planiras. Ne trebaju mi detalji jer je prosjecan gradjanin duduk i nece razumjeti ali okvir hocu. Isto razumijem da ne zelis reci sve jer ce te neko kopirati ali okvir moras dati. Dakle, asset class, istirijski podaci o prinosu ukoliko ih ima. Ukoliko ih nema na kojim pretostavkama zasnivas svoju strategiju. Makroekonomski: GDP, inflacija, zaposlenost... ?

    Znam da velicinu ulaganja diktira velicina trzista. Nista nisi novo rekao.

    Samo znam da nudis nerealno velik prinos a zna se ko to radi.

    Objasni. Ocu i ja da se oparim malo.

    Ako ne das sve ovo prijavim te zbog pecanja moderatorima sa mejlom zvanicne instituci je od koje ce dobiti potvrdu da upravo to radis sa ivim obecanjima prinosa i bez strategije. Ljubi te brat investitor.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  20. #45
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    648
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Da odgovorim svima 80% nasih ulaganja je u trgovinu i majnovanje kriptovaluta,20% u najperspektivnije akcije preduzeca tipa tesla amd i sl.

    Sent from my SM-N910C using Tapatalk

  21. #46
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,827
    Thanks Thanks Given 
    1,661
    Thanks Thanks Received 
    2,053
    Thanked in
    845 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Evlcrazylady View Post
    Da odgovorim svima 80% nasih ulaganja je u trgovinu i majnovanje kriptovaluta,20% u najperspektivnije akcije preduzeca tipa tesla amd i sl.

    Sent from my SM-N910C using Tapatalk
    Ok imamo ovdje i pondere. Super. Recimo da ne radis sa opcijama blu chip kompanija. Nisi lud bez underlaying asseta da radis opcije. Te akcije imaju volatilnost dobro manju od 25% koliko mislim da je za ukupno trziste. Znaci kladis se na rast pojedinih. Naci rast u blu chip kompanijama je ravno dobitku na lutriji. Iz prostig razloga jer su vec istrazene i pod budnim okom svih investitora. Desavalo se ali malo ko je to ubo. Blue chip su dobre ako oces djecu da skolujes pa imas mali ravnomjeran rast na 20g. Al da budem neutralan i korektan tu je 0%. Prevedeno ti sve zaradjujes od kriptovaluta. Sad to 60% p.a prinosa na valute pa cak i kripto? Aj dosta mi je i svakom ko ovo čita.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  22. #47
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    648
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Prati li ko kajzer report na russia today posle svjetske krize upumpane su desetine hiljada milijardi novostvorenog novca u sistem zasto je u jednom trenutku CHF skocio? Zato sto se vodi rat valuta svi su stampali novac:FED,Evropska centralna banka,Japanci,Kinezi,Britanci dok Svajcarska centralna banka nije povecavala kolicinu franka-tek je kasnije donesena odluka o tome kako bi se stabilizovao kurs. Zasto ne vidimo tu inflaciju u odnosu valuta zato sto svi povecavaju kolicinu novca u opticaju pa su relativni odnosi valuta nepromjenjeni. Zasto kriptovalute? One su kao digitalno zlato kada je izbila kriza 2007 cijene zlata i srebra su skocile u nebo-a kao posledica nastao je bitcoin.Kada izbije sledeca kriza u narednih 5 god.opet ce doci do cijene zlata i kriptovaluta sa mogucnoscu da kriptovalute zamjene trenutni oblik novca. Sta je problem kod kriptovaluta velika volatilnost cijena i mogucnost manipulacije trzistem sto ih jos ne cini odrzivom opcijom za placanje ali su odliicna opcija za investiranje jer vecina njih u sebi ima ugradjen deflacijski model-tj.ogranicen je ukupan br.jedinica kriptovalute koji moze biti kreiran a samim tim sto vise ljudi ulaze raste vrijednost-dok sa druge strane klasicne valute stalno povecavaju ,money supply, tj kolicinu novca u opticaju zato se za jedan dolar nekada moglo vecerati u dobrom restoranu a sada se moze kupiti orbit za posle obroka.

    Sent from my SM-N910C using Tapatalk

  23. #48
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    648
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Ok imamo ovdje i pondere. Super. Recimo da ne radis sa opcijama blu chip kompanija. Nisi lud bez underlaying asseta da radis opcije. Te akcije imaju volatilnost dobro manju od 25% koliko mislim da je za ukupno trziste. Znaci kladis se na rast pojedinih. Naci rast u blu chip kompanijama je ravno dobitku na lutriji. Iz prostig razloga jer su vec istrazene i pod budnim okom svih investitora. Desavalo se ali malo ko je to ubo. Blue chip su dobre ako oces djecu da skolujes pa imas mali ravnomjeran rast na 20g. Al da budem neutralan i korektan tu je 0%. Prevedeno ti sve zaradjujes od kriptovaluta. Sad to 60% p.a prinosa na valute pa cak i kripto? Aj dosta mi je i svakom ko ovo čita.
    Ne trgujem blue chip kompanijama jer je to prevazidjena paradigma. Ne znam koliko je ljudi svjesno da 99% prometa na americkoj berzi predstavlja HFT high frequency trading tj.napisani su kompjuterski programi i algoritmi koji trguju medjusobnom-a da su najvece banke zaposlile najbolje matematicare i fizicare za izradu toh programa zbog cega ispasta razvoj nauke jer u bankama zaradjuju nesluceno vise novca. Da li ste znali da se te trgovine odvijaju u nanosekundama da se banke utrkuju ko ce biti blize berzi da bi imao brzi pristup informacijama-da je zbog toga uvedeno pravilo 100feet da je minimalna duzina optickog kabla kojim neko moze biti povezan sa berzom kako ne bi neko imao privilegovanu poziciju i brzi pristup informacijama.

    Sent from my SM-N910C using Tapatalk

  24. #49
    Join Date
    Nov 2013
    Posts
    648
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Ok imamo ovdje i pondere. Super. Recimo da ne radis sa opcijama blu chip kompanija. Nisi lud bez underlaying asseta da radis opcije. Te akcije imaju volatilnost dobro manju od 25% koliko mislim da je za ukupno trziste. Znaci kladis se na rast pojedinih. Naci rast u blu chip kompanijama je ravno dobitku na lutriji. Iz prostig razloga jer su vec istrazene i pod budnim okom svih investitora. Desavalo se ali malo ko je to ubo. Blue chip su dobre ako oces djecu da skolujes pa imas mali ravnomjeran rast na 20g. Al da budem neutralan i korektan tu je 0%. Prevedeno ti sve zaradjujes od kriptovaluta. Sad to 60% p.a prinosa na valute pa cak i kripto? Aj dosta mi je i svakom ko ovo čita.
    Nerealno a ethereum od decembra prosle godine porastao 3000%. Nema nigdje amd-ove kartice da se kupi jer su sve pokupovane za majning-investicija se isplati za 3-4 mjeseca.

    Sent from my SM-N910C using Tapatalk

  25. #50
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,827
    Thanks Thanks Given 
    1,661
    Thanks Thanks Received 
    2,053
    Thanked in
    845 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Evlcrazylady View Post
    Nerealno a ethereum od decembra prosle godine porastao 3000%. Nema nigdje amd-ove kartice da se kupi jer su sve pokupovane za majning-investicija se isplati za 3-4 mjeseca.

    Sent from my SM-N910C using Tapatalk
    To o cemu ti pricas je kladionica i naknadna pamet. Gdje si bio prije tog rasta te si sad ovdje i krcas orahe na forumu? Vidis i ja znam gdje je rast bio. I moja baba Joka zna. A gdje ce biti? Nemas istoriju uspjeha.

    Ovo gore sto si tandarao sa HFT nema veze ni sa tvojom strategijom ni sa tvojim sposobnostima. To je uvedeno da bi se veliki lotovi akcjja lakse apsirbivali na trziste bez poremecaja. Samo narod zatrpavas bezveznim stvarima i frljas se terminima.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Koji mobilni imate?
    By jakov_ct in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 1428
    Last Post: 09-03-24, 19:00
  2. Koji hobi imate?
    By Raquel in forum Sve i svašta
    Replies: 47
    Last Post: 15-04-14, 22:42
  3. Koji mobilni biste zeljeli da imate?
    By Kliker17 in forum Mobilna telefonija i telekomunikacije
    Replies: 26
    Last Post: 13-02-10, 09:10
  4. U koji brend imate najvise povjerenja?
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 27
    Last Post: 25-08-06, 22:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •