Page 8 of 167 FirstFirst ... 4567891011121858108 ... LastLast
Results 176 to 200 of 4159

Thread: More • Pijesak • Talasi [ Raport s' plaže ]

  1. #176
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    A ova plaza na cijevni te pomenu @Noir, baci neke koordinate da se malo relaxiram popodne...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  2. #177
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    3,887
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne budi lijen...prošetaj malo, i naći ćeš ih. Ja sam ostala bez texta, i mogu ti reči, da je voda bila topla, što me je iznenadilo, uz to dovoljno hlada, i one predivne ušuškanosti. Uživala sam, zaista.

  3. #178
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Dje sam se ja sve spuštao da bi došao do nekih mjesta na cijevnu. Def jedna od najljepsih rijeka

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  4. #179
    Join Date
    Jan 2017
    Posts
    1,838
    Thanks Thanks Given 
    474
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    sto cijevne tice zaboravite vodopade i taj dio cijevne ,nivo vode vec pocinje da pada a samim tim postaje i prljava . bio sam danas i ne idem vise. ja idem skoro do granice Albanije ,istrazujte malo znaci ,ima prelijepih plazica i mjesta da vam pamet stane .

  5. #180
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Ja sam na Cijevnu naucio da plivam jos početkom osamdesetih. Zato sto nije bilo lako plivati kao mali u rijeci, naucis se nositi sa izazovom pa ti more postane pjesma sa plivanjem nakon slatke vode...elem, taj dio skroz do granice sam nebrojeno puta prošao. Bio sa svim curama koje sam imao u životu , pa čak i nudistu izigravao u tim divljinama pored te nevjerovatno bistre i čiste vode...valja je istražit

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  6. #181
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,576
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    692
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    I ja sam na rijeku naučio da plivam, posle nje mi je more presmiješno bilo
    Bace me sa vodopada u vodu pa se snalazi kako umiješ.




    P.S. Dubine ima oko 5m a voda je idealna

  7. #182
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,041
    Thanks Thanks Given 
    2,191
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dragan Smolović-Klempac View Post
    Čekaj, đe je to tačno, lutko?

    Ja kad se peh na Žvinje te pođok ka Prevlaci da šnjuham pa sretok nekakvoga biciklistu koji me upozori da "ne njuškam previše tamo jer ima mina preostalije još od VJ"...
    Lutkino, tačno na dijelu gdje počinje poluostrvo, onaj najuži dio. Prošle godine se nije moglo kupati jer su Hrvati spremali Prevlaku kao prihvatni centar ako preusmjere izbjeglice sa istoka da idu preko Crne Gore i Hrvatske. Mi smo išli skroz do tvrdjave na kraju (Ponta Oštra) i ne znam za te mine.

    Quote Originally Posted by Ben Dover View Post
    A ova plaza na cijevni te pomenu @Noir, baci neke koordinate da se malo relaxiram popodne...
    Mi smo išli na Trgaju, ali kažu da je još ljepše dalje prema granici. Maad je meni i odje bilo super.

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Dje sam se ja sve spuštao da bi došao do nekih mjesta na cijevnu. Def jedna od najljepsih rijeka

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk
    Mislila sam da se nikad neću okupati u rijeci, najviše zbog hladnoće jer se i u more kupan na plus 25, ali Cijevna me kupila za sva vremena. Boja, čistoća, osvježenje, predivno. U avgustu opet na Cijevnu.

  8. #183
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Moja asocijacija za Cijevnu doseže do ranog djetinjstva . Jugoslavija, osamdesete... radilo se do 3 , ruca se, odmori i onda neko od rodbine ko je imao auto zovne, upali se neka zastava, auto gori , nije bilo klime, taj specifičan miris unutrašnosti starih kola... uzme se neka lubenica, pipuni i natrpani ko u vreću krompira svi na Cijevnu put trgaje... To su uspomene na jedan bezbrižan period. Tada nije bilo kompleksaša , nije bilo klasnih razlika, nije niko nikog gledao kao četnika ili turčina, ustašu... Bio je mir u glavi, živjelo se skromno a opet bolje nego danas i što je najbitnije BLISKOST je među ljudima postojala što danas nećete nać bez u predanjima...
    Last edited by Director; 28-06-17 at 14:35.

  9. #184
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Moja asocijacija za Cijevnu doseže do ranog djetinjstva . Jugoslavija, osamdesete... radilo se do 3 , ruca se, odmori i onda neko od rodbine ko je imao auto zovne, upali se neka zastava, auto gori , nije bilo klime, taj specifičan miris unutrašnosti starih kola... uzme se neka lubenica, pipuni i natrpani ko u vreću krompira svi na Cijevnu put trgaje... To su uspomene na jedan brižan period. Tada nije bilo kompleksaša , nije bilo klasnih razlika, nije niko nikog gledao kao četnika ili turčina, ustašu... Bio je mir u glavi, živjelo se skromno a opet bolje nego danas i što je najbitnije BLISKOST je među ljudima postojala što danas nećete nać bez u predanjima...
    Potpis, pecat... Strikov jugo 45... Samo zazmurim i tu sam...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  10. #185
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,716
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nikad nismo isli na Cijevnu, ni tokom 70tih, a jos manje 80tih. Nikad se tamo nisam bucnula. Burzuji valjda, sta li.

  11. #186
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Arhitetka View Post
    Nikad nismo isli na Cijevnu, ni tokom 70tih, a jos manje 80tih. Nikad se tamo nisam bucnula. Burzuji valjda, sta li.
    Siromašan je duhom onaj ko nije osjetio čari Cijevne, kupačke vozove do Sutomora I autobuse KAP I Radoja Dakića do Bečića koji su išli sa trga Ivana Milutinovića...

  12. #187
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,716
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da znas da se tako i osjecam. Hocu li vidjeti raj?

  13. #188
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Arhitetka View Post
    Da znas da se tako i osjecam. Hocu li vidjeti raj?
    Ja sam raj i ovdje vidio...

  14. #189
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Evo jedan hint za ljude koji cijene intimu. Kad se sa plaze Jaz krene lijevo I prodje ona sljedeca plaza (ne mogu joj se sad sjetiti imena, a bila je nudisticka jedno vrijeme), nailazite na jedan krseviti dio sa stijenama (visine nekoliko metara) koje ulaze u more.

    Izmedju tih stijena imate male plazice sirine svega 2-3 metra, taman za dvoje.

    Treba poranit, mada u junu I septembru ne bi trebalo da bude problema u nalazenju mjesta.

    Sent from my EVA-L09 using Cafe Del Montenegro mobile app

  15. #190
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Arhitetka View Post
    Ti meni ne prosipaj mudrolije i ne promovisi nostalgiju za tako ruznim mjestom kao sto je Cijevna. Nije ti ovo Podgoricki vremeplov.
    Ja promovišem ljepotu jedne od najljepših rijeka. BTW Cijevna nije mjesto, to je rijeka, prepuna fantastičnih mjesta za kupanje. Čista je, predivnih boja, skoro netaknuta... Ako tebe nervira to što si propustila uživanje ne trebaš da tu frustraciju liječiš glupostima i kvariš temu. Ako ti se ne dopada, ti nam piši o mjestima za koja ti smatraš da su cool. Baš me zanima đe je titogradska buržoazija išla na kupanje.

    Zaboravih i Smokovac nekad kako je bilo dobro za kupanje...mada ja sam kao dijete i Moraču ovjeravao godinama. Pamtim plažu ispod mosta visećeg punu kao da je sutomorska.

  16. #191
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    [IMG][/IMG]



    Grdna Cijevna

  17. #192
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    A brate vidiš da svi ne gledamo na sreću identično... nekoga ispuni Božiji dar zvana rijeka na 10 min od grada a neki na to gledaju kao na seljačko mjesto, ali zato bazen hotela pun fekalija I raznih bakterija pored kojeg piju dojč nazivaju rajem i uzvišenim mjestom... ne znam, meni je I dalje banja kada odem, valjda zato što ne patim od kompleksa jesam li pojeo neku hranu u lounž baru i prelivom sa balija... mislim wtf, šta je bre ovo?

  18. #193
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,716
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prelijepa je stvarno. Nadam se da ce biti proglasena spomenikom prirode prije nego je Malesija izbetonira od granice naovamo. Inicijativa je krenula jos 2015. godine, ali presporo ide. Ne vjerujem da su mrdnuli od tada sa usvajanjem relevantnih dokumenata http://kodex.me/clanak/104237/rijeka...a-park-prirode



    Ciao momci : P

  19. #194
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    75
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Directore, iskreno, mišljak da prećeruješ u opisima i da te drma nostalgija za mladošću pa ti sve ljepše u sjećanje ali sad kad viđu ove slike...




    Ovo je stvarno raj...

  20. #195
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    75
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    'Oću, da je*e oca, ovo se definitvno tura na spisak "pod obavezno". Fala ti, volim kada mi ljudi otkriju nove horizonte kojije nijesam bio ni svjestan.

    Pogotovo jer izgleda savršeno za skakat' (ima dubine, lijepije "skakaonica" a nije ona gadna travuljina na dno) a takije mjesta za "iglu" na glavu je na cijelu obalu malo:

    - ušće Bojane ne valja zbog plićaka (pa moraš sa drugom rukama kopat' da proširiš dubinu a moraš i vještačko mulo napravit od gajbe ili kakav kamena da se imaš sa čeg' odrazit') a i zbog silnije pecaroša
    - u Bečiće nemaš đe
    - U Bar nemaš đe
    - u Budvu imaš možda na 2 mjesta
    - u Novi je na hotel Plažu mala visina a u marinu nafta po vodi
    - u Zelenici odvratno dno
    - u Meljine odavno palo mulo koje je bilo savršeno
    - u Ulcinj jedino na Pristan imaš pravu visinu i dubinu

    itd, itd...

  21. #196
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Moja asocijacija za Cijevnu doseže do ranog djetinjstva . Jugoslavija, osamdesete... radilo se do 3 , ruca se, odmori i onda neko od rodbine ko je imao auto zovne, upali se neka zastava, auto gori , nije bilo klime, taj specifičan miris unutrašnosti starih kola... uzme se neka lubenica, pipuni i natrpani ko u vreću krompira svi na Cijevnu put trgaje... To su uspomene na jedan bezbrižan period. Tada nije bilo kompleksaša , nije bilo klasnih razlika, nije niko nikog gledao kao četnika ili turčina, ustašu... Bio je mir u glavi, živjelo se skromno a opet bolje nego danas i što je najbitnije BLISKOST je među ljudima postojala što danas nećete nać bez u predanjima...
    Bjese Cijevna top 90ih, mada smo se mi najvise na Bioče kupali, Dugu i Smokovac. Koliko skakanja i cuda.

    A tek 3 sata voznje do Petrovca u kolonu iza 30 slepera uz petrovacke, vesele 90te

    Sent from my SM-A510F using Cafe Del Montenegro mobile app

  22. #197
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dragan Smolović-Klempac View Post
    'Oću, da je*e oca, ovo se definitvno tura na spisak "pod obavezno". Fala ti, volim kada mi ljudi otkriju nove horizonte kojije nijesam bio ni svjestan.

    Pogotovo jer izgleda savršeno za skakat' (ima dubine, lijepije "skakaonica" a nije ona gadna travuljina na dno) a takije mjesta za "iglu" na glavu je na cijelu obalu malo:

    - ušće Bojane ne valja zbog plićaka (pa moraš sa drugom rukama kopat' da proširiš dubinu a moraš i vještačko mulo napravit od gajbe ili kakav kamena da se imaš sa čeg' odrazit') a i zbog silnije pecaroša
    - u Bečiće nemaš đe
    - U Bar nemaš đe
    - u Budvu imaš možda na 2 mjesta
    - u Novi je na hotel Plažu mala visina a u marinu nafta po vodi
    - u Zelenici odvratno dno
    - u Meljine odavno palo mulo koje je bilo savršeno
    - u Ulcinj jedino na Pristan imaš pravu visinu i dubinu

    itd, itd...
    Sačekaj još par nedjelja da malo ugrije voda jer je sada hladna u ovom dijelu. Velika plaža je dobra da se kulira, da sjedneš u neki kite bar, dolcinium I slični , piješ pivo dok te maestral vine u oblake, ljepota...ali ja ne volim takve plaže, boja vode kao na adu ciganliju.... ja sam ljubitelj egzotičnih plaža i tirkiznog mora... Crvena Glavica je ranije bila otkrovenje za mene. Nekada je postojalo plažni restoran/bar ali na tom mjestu je valjda sada stijena se sručila i ne može joj se prić. Ostala je plaža galija koju promovišu fenseri i prije nje ima lijepih plažica ali su male I nisu pjeskovite kome ne smeta...U Budvu se nisam okupao ne znam koliko godina, ne volim je, glibava je, kičasta i bučna za moj ukus... Žanjice su lijepe isto

  23. #198
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Bjese Cijevna top 90ih, mada smo se mi najvise na Bioče kupali, Dugu i Smokovac. Koliko skakanja i cuda.

    A tek 3 sata voznje do Petrovca u kolonu iza 30 slepera uz petrovacke, vesele 90te

    Sent from my SM-A510F using Cafe Del Montenegro mobile app
    Vesele devedesete kada u one kupačke vozove uđe pola grada, pa se povuče namjerno kočnica u vagonu na jezero, pa kada ukoči kompozicija cijela, izađu zabjelčani, koničani, stari aerodrom, masline, zagorič, svi u Skadarsko sa vriskom kupanje... dok se ne odblokira kočnica, onda nazad mokar u vagone dje se ne može disat od gužve, bez sijalica u tunel sozina, pa kad počnu da se šklepaju u mrak, ne zna se ko koga klepi ruokom po glavi, psovke, uvrede, smijeh... a niko kartu ne vidi

  24. #199
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    75
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Slažem se, Diśo, Velika je nenadje*iva za Beachvolley, Picigin, sunčanje, ravne tabane i trčanje (dođu ti listova ka' balvani). Ostalo (ronjenje, jurke oko barke, plivanje, skakanje, waterpolo itd) ništa.

    Žanjice imaju one oblutke koji se pomiču pod noge da i nemaš o
    śećaj neugodnoga hoda po kamenju... čista, prozračna voda... jedino onije ježeva ka' pljeve...

    Ništa, fala još jednom, pratiću ako napišeš još koju preporuku jer bik i ja proba' tije divota...

  25. #200
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    4,987
    Thanks Thanks Given 
    1,132
    Thanks Thanks Received 
    1,463
    Thanked in
    629 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by start View Post

    Cijevna jeste bolja od Boke Kotorske, ali budvanskoj rivijeri nije ni do koljena.
    Izjava godine...


    Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Page 8 of 167 FirstFirst ... 4567891011121858108 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Pijesak u bubregu
    By sport89 in forum Medicina
    Replies: 50
    Last Post: 05-03-13, 20:05
  2. Topla voda/Talasi itd, je u: .. ... .. .. .
    By Loverclocker in forum Sve i svašta
    Replies: 169
    Last Post: 14-07-12, 22:36
  3. I:Kvarcni pijesak
    By Dutch in forum Ostali oglasi
    Replies: 3
    Last Post: 19-02-11, 14:29
  4. Pijesak za mace
    By felixi in forum Kućni ljubimci
    Replies: 19
    Last Post: 20-10-10, 09:09
  5. Pijesak torta
    By Mr_Gospodin_Signore in forum Centralni
    Replies: 29
    Last Post: 29-09-10, 19:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •