Page 3 of 15 FirstFirst 123456713 ... LastLast
Results 51 to 75 of 351

Thread: Sudar svjetova

  1. #51
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,278
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    BIGa je dovoljno uznemiren da ce ti povjerovati. Nisi mu nikakvu uslugu ucinio.
    U svakoj sali ima po malo istine. Ne znam sto bi neko toliko napadao vjernike a da se pritom poziva da je ateista, zasto ne bi jednostavno vodio svoj zivot putem koji je odabrao. A ne uvijek upadate na teme VJERUJUCIH i napadajuci iste...

  2. #52
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default Sekte u Crnoj Gori

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Koliko vi ateisti/satanisti imate mrznje to je cudo jedno.

    Kao sto je Blavacki rekla, "Ateisti su blizi nama jer oni sada zive i rade i misle samo o onome sto vide svojim ocima, napadaju vjerujuce i trude se da okrenu sto vise ljudi od vjere, ali ce doci dan kada ce doci nas gospodar, i tog dana ce biti isto sto i mi jer ce svojim ocima vidjeti."

    edit: Blavacki je bila okultista, i prica za mracnog gospodara i tome kako su ateisti skoro pa satanisti jer im malo fali da to budu.
    Biga, upoznat si sa likom i djelom madam Blavacke za koju je Jung rekao da je jedan od svjetionika filozofske misli?

    Vidis i ja sam upoznat igrom slucaja jer sam moze bit satanista. Helena je ostro kritikovala Hriscanstvo jer se radi o plagijatu i podvali. Isto vazi i za islam i jevreje. Čobani koji su zlog i ostrascenog Jehovu/Alaha uzeli za Onog. Sta si procitao od nje? Ja sam sve procitao.Bas me interesuje sta znas? A Menli Hol? Mason. I od njega ima ponesto! Tajna učenja svih epoha?
    Last edited by Caesar; 04-06-17 at 19:21.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  3. #53
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,278
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Biga, upoznat si sa likom i djelom madam Blavacke za koju je Jung rekao da je jedan od svjetionika filozofske misli?

    Vidis i ja sam upoznat igrom slucaja jer sam moze bit satanista. Helena je ostro kritikovala Hriscanstvo jer se radi o plagijatu i podvali. Isto vazi i za islam i jevreje. Čobani koji su zlog i ostrascenog Jehovu/Alaha uzeli za Onog. Sta si procitao od nje? Ja sam sve procitao.Bas me interesuje sta znas?
    Nista brate, pojma ti nemam, bez sto znam cijeli njen zivot koji je posvetila Satani, u krugovima u kojim se kretala su je nazivali mocnom vjesticom, bice da je to slucajno, ali dobro. Meni je sve ovdje kristalno jasno.
    Last edited by BIGa; 04-06-17 at 19:18.

  4. #54
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    U svakoj sali ima po malo istine. Ne znam sto bi neko toliko napadao vjernike a da se pritom poziva da je ateista, zasto ne bi jednostavno vodio svoj zivot putem koji je odabrao. A ne uvijek upadate na teme VJERUJUCIH i napadajuci iste...
    Vrlo jednostavno - zabavno je.

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Meni je sve ovdje kristalno jasno.
    Ti ne znas ni kako je Hriscanstvo nastalo. Da stvarno znas bilo bi te sramota da se nazoves Hriscaninom. No, prosli smo i kroz ovu pricu hiljadu puta.
    Last edited by VanjaTheMan; 04-06-17 at 19:20.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  5. #55
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,278
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Vrlo jednostavno - zabavno je.


    Ti ne znas ni kako je Hriscanstvo nastalo. Da stvarno znas bilo bi te sramota da se nazoves Hriscaninom. No, prosli smo i kroz ovu pricu hiljadu puta.
    Ja znam ali ocigledno ti ne znas. Jer da znas bio bi vjernik.

  6. #56
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Danas je baš rođendan Crkve. Pedesetnica.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  7. #57
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Ja znam ali ocigledno ti ne znas. Jer da znas bio bi vjernik.
    Znaci da Hriscanima ne smeta sto je Hristanstvo nastalo 325 godine posle Hrista a o tome ko je odlucio i kako da sastavi Bibliju bolje da i ne govorimo. Kao neko ko vjeruje u Masone i Iluminate dosta je ironicno sto vjerujes u religiju koju je mala grupa elitnih politicara-svestenika kreirala da bi kontrolisala populaciju.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  8. #58
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Za bilo kakvu priču o Hrišćanstvu must je da se zna Sveto Pismo i o čemu se radi. Ostale teorije zavjera su samo oduzimanje vremena i primitivna rasprava.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  9. #59
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,278
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Znaci da Hriscanima ne smeta sto je Hristanstvo nastalo 325 godine posle Hrista a o tome ko je odlucio i kako da sastavi Bibliju bolje da i ne govorimo. Kao neko ko vjeruje u Masone i Iluminate dosta je ironicno sto vjerujes u religiju koju je mala grupa elitnih politicara-svestenika kreirala da bi kontrolisala populaciju.
    Ahahaha! Hriscanstvo je nastalo u prvom vijeku nase ere, jer sa vaskrsenjem Isusa je nastalo hriscanstvo. 325 godine car Konstantin proglasava ravnopravnost hrišćanstva sa ostalim religijama a ne nastanak Hriscanstva. Sto necu sve da procitam ovdje...

  10. The Following User Says Thank You to BIGa For This Useful Post:


  11. #60
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Ahahaha! Hriscanstvo je nastalo u prvom vijeku nase ere, jer sa vaskrsenjem Isusa je nastalo hriscanstvo. 325 godine car Konstantin proglasava ravnopravnost hrišćanstva sa ostalim religijama a ne nastanak Hriscanstva. Sto necu sve da procitam ovdje...
    Sve sto znas o Hriscanstvu znas zahvaljujuci tadasnjoj eliti. Sve sto se desavalo prije toga je pod ogromnim znakom pitanja jer pobjednici pisu istoriju. Sto znaci da moras da vjerujes politickoj eliti koja je birala koje djelove Hriscanstva da kanonizuje. Mislis li stvarno da bi Hriscanstvo danas izgledalo kao sto izgleda da tadasnja elita nije donosila takve odluke? Veliko je pitanje da li bi uopste Hriscanstvo postojalo da nekome nije politicki odgovaralo da postoji. Ukratko, vjerujes u mnogo staru politicku propagandu.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  12. #61
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,278
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Sve sto znas o Hriscanstvu znas zahvaljujuci tadasnjoj eliti. Sve sto se desavalo prije toga je pod ogromnim znakom pitanja jer pobjednici pisu istoriju. Sto znaci da moras da vjerujes politickoj eliti koja je birala koje djelove Hriscanstva da kanonizuje. Mislis li stvarno da bi Hriscanstvo danas izgledalo kao sto izgleda da tadasnja elita nije donosila takve odluke? Veliko je pitanje da li bi uopste Hriscanstvo postojalo da nekome nije politicki odgovaralo da postoji. Ukratko, vjerujes u mnogo staru politicku propagandu.
    Na neke stvari sami Bog utice da ne mogu da se iskrive, promijene, jedna od njih je Bozija rijec zvana Biblija. Ja u to vjerujem i to me smiruje kad mi se dese teski trenutci, molitva mi je pomogla uvijek. Inace sam jedan od onih koji kada je bolestan nikada ne pije tablete, vec se molim da mi bude bolje. Zadnji put sam bio bolestan u Februar 2014 godine, tada sam imao prehladu, a ne pazim se ni sa garderobom ni sa ishranom, ponekad pomislim da me Bog cuva

  13. #62
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Na neke stvari sami Bog utice da ne mogu da se iskrive, promijene, jedna od njih je Bozija rijec zvana Biblija. Ja u to vjerujem i to me smiruje kad mi se dese teski trenutci, molitva mi je pomogla uvijek. Inace sam jedan od onih koji kada je bolestan nikada ne pije tablete, vec se molim da mi bude bolje. Zadnji put sam bio bolestan u Februar 2014 godine, tada sam imao prehladu, a ne pazim se ni sa garderobom ni sa ishranom, ponekad pomislim da me Bog cuva
    Zato sto si jos uvijek mlad. Posljedice nezdrave ishrane i generalno nezdravog zivotnog stila se osjete kasnije u zivotu. Ako nastavis tako nece ni tebe zaobici. Biologija ne pita vjerujes li u boga.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  14. #63
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kakav komp ima taj Bog sto bas tebe gleda izmedju ostalih 7 milijardi ljudi na planeti.
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  15. #64
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,278
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    Kakav komp ima taj Bog sto bas tebe gleda izmedju ostalih 7 milijardi ljudi na planeti.
    "Bog gleda svakog ko gleda njega"

    Last edited by BIGa; 04-06-17 at 23:51.

  16. #65
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Biel/Bienne
    Posts
    12,805
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Aha. Ok
    http://www.youtube.com/watch?v=PCjwxItb_p4
    Les chiens aboient, la caravane passe.

  17. #66
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,278
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Problem kod jednog velikog broja "vjerujucih" ljudi je taj sto se Boga sjete samo kada je muka neka, kada im ide dobro tada zahvaljuju samo sebi, kako su sposobni i mocni, tada se ne sjete Boga.

  18. #67
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nije lako roditelju da stane na stranu onoga svoga potomka koji vjeruje u njega konstantno, od onoga koji ga se sjeti kada mu je frka, ili onoga koji ga se nikako ne sjeti... ljubav roditelja je bezgranična, tako da, na isto mu dođe.
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  19. #68
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BIGa View Post
    Na neke stvari sami Bog utice da ne mogu da se iskrive, promijene, jedna od njih je Bozija rijec zvana Biblija. Ja u to vjerujem i to me smiruje kad mi se dese teski trenutci, molitva mi je pomogla uvijek. Inace sam jedan od onih koji kada je bolestan nikada ne pije tablete, vec se molim da mi bude bolje. Zadnji put sam bio bolestan u Februar 2014 godine, tada sam imao prehladu, a ne pazim se ni sa garderobom ni sa ishranom, ponekad pomislim da me Bog cuva
    Ja sam ateista od rođenja, a aktivno od šeste ili sedme godine svog života pa hoćeš da se takmičimo u tome ko je zdraviji ?

    Nisam preležao ni jednu od dječijih bolesti, imao sam grip možda dva puta u životu, zadnji put se razbolio 2000 god. (dobio sam upalu pluća jer sam novu godinu proveo u Stari Kotor noseći košulju i kožni sako na -10)

    PS.
    zahvaljujući podudaranju nekih stvari nisam primio vakcine u porodilištu (jedino sam primio protiv Tuberkuloze u prvom osnovne)
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  20. #69
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Phénix View Post
    Kakav komp ima taj Bog sto bas tebe gleda izmedju ostalih 7 milijardi ljudi na planeti.
    to je percepcija da je Bog neđe tamo, udaljen.
    Bog je Duh, ne postoji nijedno mjesto u Univerzumu gdje nema Duha. Mi se krećemo postojimo i živimo u Bogu. Krajnja izjava je: ne postoji ništa osim Boga.
    To bi bilo gradacijski.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  21. #70
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,278
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xerxes View Post
    Nije lako roditelju da stane na stranu onoga svoga potomka koji vjeruje u njega konstantno, od onoga koji ga se sjeti kada mu je frka, ili onoga koji ga se nikako ne sjeti... ljubav roditelja je bezgranična, tako da, na isto mu dođe.
    Nemoj mi reci da ces sjutra voljeti isto oba djetata, ako ti je jedno dijete sve ono sto si volio da bude, ugadja ti sve i pokazuje ti da te voli, i drugo koje je totalno skrenulo sa puta, vrijedja te, ne naziva te tata, ni ime ti ni izgovara, ne postuje te, aha malo morgen...

  22. #71
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    U pravu je X. Hristos je došao da spase grješnike, ne žuri BIGa
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  23. #72
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,278
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post
    U pravu je X. Hristos je došao da spase grješnike, ne žuri BIGa
    Ne kazem ja da nece voljeti drugo dijete, ali da ih voli jednako garantujem da nece, taj slucaj jos nigdje nisam vidio ni cuo, makar ce biti 51/49

  24. #73
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ne vole se isto otac i majka ali nije pitanje kvantiteta niti u vrsti jubavi.
    U ljubavi to ne postoji. Ili voliš ili ne. Procenti nemaju veze sa tim.
    Last edited by Ulix; 05-06-17 at 00:38.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

  25. #74
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,278
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Ne moras bukvalno shvatiti, govorim o osjecanju koje ces imati prema oba, kod boljeg ce jace biti izrazeno, na to sam mislio.

  26. #75
    Join Date
    Jul 2015
    Posts
    9,584
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ne.
    Bolji će biti duže sa Ocem, to je njegova nagrada.
    Nije lako, ali je jako rođaci.

Page 3 of 15 FirstFirst 123456713 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 9
    Last Post: 16-03-12, 21:45
  2. Replies: 4
    Last Post: 01-10-08, 02:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •